13.hafta: Ç.RIZESPOR-G.SARAY 0-3 CİHAN, NECATİ, H.KABZE

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Cihan; bu kadar savruk oyundan kopu olmaya hakkın yok. Kac atak yedin.
Bu arada 3-0. Gol kabze.
Keciboynuzu gibi bir mac!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mac sirasinda bir goruntuye takildim. Sabri tac kullanacak, uzaktan Song bagiriyor , kime atacagini soyluyor, Sabri Song'un ne dedigini anlamaya calisiyor, iyici aptal olmus durumda. Takimda taci nereye atacagi konusunda bile karar verme hakki/yetenegi kalmamis. Eskiden cok daha iyiydi. Sabri bu gidisle sonup gidecek .
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

75. dakikadan sonra Rize'nin ciliz ataklari da bitti. Ayhan Ilic'in yerine oyuna girdi. GS biraz daha ayaginda topu tutmaya basladi ve oyun dengelendi. Kabze girer girmez bos kaleye golunu yapti. Top Rize ceza sahasinda onunde evelendi gevelendi. Necati sol tarafta bosta kalmisti, topu onun onune aktarabildik. O alti pasa iceri cikardi ve Kabze topu tamamladi.

Boylelikle de bu uyuz mac bitti.

FB maci boyle olmaz. Fenerbahce'nin cok zorlu bir Milan maci daha var arada. Ama olsa ne olur olmasa ne olur. Bayat bir lig, kotu hakem, kotu yonetici, kotu takimlar, kotu seyirciler...

Uluslararasi alanda sifir olan bir Turk futbolu... Dunya kupasindaki 3. lukten sonra 3 bucuk sene gecti hic bir basariyi hatirlamiyorum. Ne kulupler ne milli takim seviyesinde. Bir tek genc milli takimin sampiyonalarda aldiklari basarilar var. O genclerin cogu da ya yabanci liglerde ya da kendi takimlarinda oynatilmiyor. Bizim derdimiz ise yabanci sayisini arttirmak.

Lig denen cadir tiyatrosu da bu tabloyu gorsel olarak kanitliyor.

Ozan Ersoy
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Galatasaray iyi değil, bu gerçek. Geçmişteki maçlara nazaran bir pozitif yönü, takımın daha istekli bir şekilde defans yapmasıydı. Ekip olarak ilk yarıda daha istekli gözüktük. Maçın skoru 2-0 olunca, futbolcular oyunu rölantiye aldılar.

Rize'nin ilk yarıdaki pozisyonu penaltı değildi ancak Altan'ın yaptığı hareket 100% penaltıydı. Hakemin penaltıyı çalması gerekirdi, Galatasaray'ın bu tip kıyaklara ihtiyacı yok.
Tan Erten
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Tan Erten wrote:Galatasaray iyi değil, bu gerçek. Geçmişteki maçlara nazaran bir pozitif yönü, takımın daha istekli bir şekilde defans yapmasıydı. Ekip olarak ilk yarıda daha istekli gözüktük. Maçın skoru 2-0 olunca, futbolcular oyunu rölantiye aldılar.

Rize'nin ilk yarıdaki pozisyonu penaltı değildi ancak Altan'ın yaptığı hareket 100% penaltıydı. Hakemin penaltıyı çalması gerekirdi, Galatasaray'ın bu tip kıyaklara ihtiyacı yok.
Feyyaz Ucar da ilginc bir sekilde Galatasaray'i baya ovdu. "Galatasaray Turkiye liginin en komplike futbolunu oynadi" dedi. komplike lafini anlayamadim, komple demek istedi herhalde.

Aslinda Galatasaray'in oynadigi futbol Gerets'in tercihi. O acidan fazla bir sey soyleyemiyorum. Orta sahada kalabalik olup, cok pas yapip , topa cok sahip olup, rakibi sahasina hapsetmek yerine, orta sahayi mumkun oldugu kadar cabuk ekarte edip topu hizlica ilerideki forvetlere aktarmak uzerine kurulmus bir oyun.

Of of of bu arada ERman'a buyuk laf sokuldu Erdal Keser tarafindan. Buyuk olay olacak.

ERman bir soru sordu. Erdal Keser Gerets'e tercume etmeye gerek olmadan direk soyle dedi. "ONcelikle biz Erman Toroglundan bir ozur bekliyoruz, Umit Karan konusunda. Ozur dilenmeden sorularina bir cevap vermemiz soz konusu olamaz. Sansal beyin bir sorusu olursa cevaplayabiliriz"

Tam birinci sinif bir hareketti Erdal Keser adina.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Of of of bu arada ERman'a buyuk laf sokuldu Erdal Keser tarafindan. Buyuk olay olacak.

ERman bir soru sordu. Erdal Keser Gerets'e tercume etmeye gerek olmadan direk soyle dedi. "ONcelikle biz Erman Toroglundan bir ozur bekliyoruz, Umit Karan konusunda. Ozur dilenmeden sorularina bir cevap vermemiz soz konusu olamaz. Sansal beyin bir sorusu olursa cevaplayabiliriz"

Tam birinci sinif bir hareketti Erdal Keser adina.
dedi ve ekledi.
Biz bu ozuru futbol takımna degil, camia olarak bekliyoruz. Sansal cım buyurdular. Sen devam ete roportaja.
Ohh beee. Keciboynuzu mac ve Ribery gercegi surecinde yuzumu guldurecek isler de yapılıyor.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bu arada eklemek lazim. Uzun bir milli mac arasina ragmen takimin performansi cikisda. Neye gore? Ramazan ayinda oynanan futbola gore. Cunku ozellikle gencler macinda dip yapmistik. Simdi o maca gore biraz daha gozle gorulur ilerleme var.

Forumda yorum yapmak istemedim ama bilmem dikkatinizi cekti mi? GS iki hafta boyunca cogu gunler, cift antrenman yaparak calisti. Sabah antrenmani aksam antrenmani.

Ve diger eklemek gereken konu da Hakan Sukur'un yoklugunda (Levent Tuzemen de ayni yorumu yapti TV da) bir cok pas hatasina ragmen GS hic uzun top + havadan sisirme top oynamadi. Gollerin ucu de kalenin dibine kadar girilip de atilan gollerdi. Cok onemli bir nokta.

Yani orta sahada iki tane daha yuksek pas yuzdesiyle oynayan ve yerden paslarla oynayan adam olsa, bu takim cok daha fazla gol atar ve durdurulmasi cok zor olur. Hakan Sukur olmamasina ragmen....

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tolga Girici wrote:Ve goooolll...

ILic rakibindan siyrildi. UMit'e gonderdi. Umit Cihan'a birakti...
'Birakti' demek :D Iyi ki iskaladi Tolga, yoksa GS bir golden olacakti....
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Ersoy wrote:Ilic... Tam 7 tane pas hatasini saydim. Kacirdiklarim da olmustur. Bostaki adamin ya gerisine ya ilerisine ya da taca ya da outa ya da rakibe atiyor. Bu mudur orta sahamizda oyun kurucumuz? Pes... Ilic 30 kusuruncu dakikada savunmaya kadar adam kovaladi (ama top kapma falan yok) yorumcu Feyyaz Ucar, bugun Ilic cok daha fazla orta sahasina yardim ediyor, iyi oynuyor dedi. Feyyaz'in yorumculugu buysa, antrenorlugu nedir acep? Onu da gorduk ya neyse. Malatya'yi mahfetti, kume dusecek adamlar.
Ozan sende taktin Ilic'e :) Adamin stili bu, onu besleyeceksin, top vereceksin,
oyundan sogutmayacaksin. Bence takimin akilli isimlerinden. Altan yorumuna
katiliyorum, bugun durgundu, pek katkisi olmadi...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu oyun anlayisi ile FB'den kontra-atak golleri yiyebilirler, bu bir duzine
olabilir. Mac yorumum bu olacak, kisa ve öz ;)

Not: Altan'in yaptigi penaltiyi kimse unutmasin, 'daha önce GS'in lehine
verilmeyen nice faul var' diye gecistirmeyin lutfen. Bu hakemlerli Allah
islah etsin...
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Beklenin aksine kolay bir mac oldu. Galatasaray da son haftalara oranla daha derli toplu bir goruntu cizdi. Ergun yavas yavas isinmaya basliyor. Insallah sezon sonuna dek bu formunu surdururse, sol kanatta ergun-orhan ikilisi lig vasatinin uzerindedir. sag kanatta ise altan cok siritti. bugun galatasarayin kesinlikle en kotusuydu. ne bir olumlu pas, ne olumlu top tasima, hicbiri yok. bir sefer sagdan sifira indi -onda da onunde kaldi top biraz- ilice ortaladi. onun disinda tamamen rizeye calisti. hele ki calinmayan penaltida yaptigi faul, oncesinde topu kaptirisi cok sorumsuzcaydi. gerets onu almakta gec kaldi bence. aslinda yerine giren sabri de dogru duzgun birsey yapamadi. benim fikrim ugurun altanla degismesi yonundeydi. en azindan ugur ayagina hakim, orta yapmasini bilen bir futbolcu. ikinci yarida israrla sag kanattan saldiriyorduk ama ordan cok az isabetli orta yapabildi cihan, altan ve sabri.

defans blogu genel anlamda iyiydi, tomas'in mondragonun sakatligina mal olan sacmalamasini saymazsak. neden boyle seyler yapiyor tomas, anlamak mumkun degil. bir degil iki degil...

biraz da rizeye bakalim: anlasilan sakip ozberk "cikin olumune savasin, 0-0a yatiralim, zaten cok hizli elemanlarimiz var, bir de gol bulsak ne ala" demis futbolcularina ve sert oyun karsisinda galatasarayin yilacagini ve gol yollarinda etkisiz kalacagini dusunmus. ama evdeki hesabi carsiya uymadi. galatasaray cok erken buldu golu, hem de ilk dogru durust ataginda. sonrasinda da rize defansinda cok buyuk aciklar verdi. acemiler mangasi gibiydiler. ama birsey var ki, onu cok iyi yaptilar: sert oyun. ilk yarida en az 4-5 tane direk rakibin bilegine mudahaleleri var, cogunda hakem faul bile calmadi. malesef hakem rizenin sertligine goz yumdu. devre arasi istatistiklere baktigimda gozlerime inanamadim. o kadar sert oynamasina ragmen rizenin daha az faul yapmis oldugunu gosteriyordu rakamlar. o "faul" rakamlarini, "hakemin caldigi fauller" diye degistirmek gerek herhalde. ikinci yarida da bu sertliklerini devam ettirdiler. o afrikali forvetleri bes dakika icinde hem song'a hem mondi'ye taban girdi, hakem ikisine de faul calmadi. enteresan. vermedigi penalti (rize lehine), fahriye cikarmadigi kirmizi kart da hakemin hatalarina eklenen iki onemli pozisyondu.

galatasaray bugunku oyunuyla en azindan su son birkac haftadaki savruk goruntusunden uzaklasmis izlenimi verdi. insallah bu performans artarak devam eder. haftaya kazanmak icin, bundan daha iyi olmaya ihtiyacimiz var.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Bu oyun anlayisi ile FB'den kontra-atak golleri yiyebilirler, bu bir duzine
olabilir. Mac yorumum bu olacak, kisa ve öz ;)

Not: Altan'in yaptigi penaltiyi kimse unutmasin, 'daha önce GS'in lehine
verilmeyen nice faul var' diye gecistirmeyin lutfen. Bu hakemlerli Allah
islah etsin...
Ben maci izleyemedim ama TRT'den ozetini ve yorumlari izledim Stadyum programinda. Culcu'ya sordular "yok oyle darbe ile du$Ulmez o yuzden bana inandiric gelmedi" dedi. Koyun delisi de (sani oyleymi$ TRT sag olsun bir de Allahin delisini bulup getirse ya oraya da takim tam olsun) "aferin hakeme boyle soylesin bak ne kadar inandirici oluyorlar. Hele bir sari verdi ki gulerek Allah inandirsin benim bile sari goresim geldi" dedi. Eee Hasan boyle kafaya boyle tra$ karde$im o yuzden sen uzme kendini. Nasilsa yirtilan deli Bekir'in yakasi. Ama FB'ye olunca ayaga kalkarlar arkada$lar. Rizeli futbolcu da yuzde yuz penalti idi neden vermedi bilmiyorum artik ama biz bugun iyi oynamadik dedi. Cogu Rizeliler yenilgiyi kabul etmi$ler hakkimiz degildi dediler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Macin tamamini izledim.Gsaray disiplinli oynadi bence.Benim anlamadigin Karan neden bu takimda 11'de cikmaz. Rize sabaha kadar oynasa gol atamazdi, bu Rize'nin kotu olmasindan mi yoksa GS iyi olmasindan mi kaynaklandi bilemiyorum.GS deplasman takimi gibi oynadi, geriyi saglam tuttu vede kontralarla isi bitirdi, macin hic bir kesiminde oyunun kontrolunu elde tutmadi.Hele top hic cevrimedi, ama Rize'yi kilitledi.Tek olumlu yan oydu.

Haftaya bende merak ediyorum ne olacak,malum ondan once Milan gecmek lazim.Uefa icin sart yoksa birbirimize bakariz gene.

Selamlar
Savas
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Savas ben Umit'i FB'ye vermeye raziyim yeter ki FB istesin, sonra FB'in ilk
onbirinde banko oynasin....
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Hasan Tezcan wrote:Savas ben Umit'i FB'ye vermeye raziyim yeter ki FB istesin, sonra FB'in ilk
onbirinde banko oynasin....
Bence yararli bir futbolcu, su seneki maclarda ozellikle sezon basinda yasanacak bir travmayi bence Karan onledi.Her macta gayet verimli oldu ve sonuca katkisi direkt oldu.

Ama tabii Hakan'in milli takim uzerinde bir tekeli oldugu dusunulrse GS'da bunu kirmanin daha zor oldugu da bir gercek.

Insallah Umit bize karsi oynamaz veya oynatilmaz.

Selamlar
Savas
Post Reply