15. Hafta Ankara BB-GS 1-2 dk 36 karan, 45 necati

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birden mac yorumu icin bulbul kesildiniz. Bundan evvvel agzindan kerpetenle laf cikanlar ya maclari duzenli izlemeye ba$ladilar ya da FB yenilgisi cok koydu. Ozan efendinin ise neden kayboldugunu biliyorum. Ders cali$iyor. Sinava girecek o yuzden arazi. Neyse kara kara du$unurken birden bana gun dogdu. Be$ alti ayri yorum okuyarak maclari seyretmi$ kadar oluyorum. Eksik olmayin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Maci seyretmedim.Ancak GS oyle yada boyle kazanmasini bilen bir takim.Bu Hagi'den bu yana boyle.Nihayet Karan ile Necati beraber oynatmaya baslamis Gerets.Kaybedecek bir seyi yok, tutarsa eger hic olmadi 3-5 yil transfer sikintisi cekmez.Hakan ile nereye kadar.

Selamlar
Savas
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mehmet Gorgen wrote:maç bitti. 1-2 KAZANDIK.

Ama GS'lı bir oyuncunun futbolu nedense bana hep itici geliyor.

Sabri'nin futbolundan hoşlanmayan tek GS'lı ben miyim allahaşkına..

Tomas futbolu bıraktığında hep meşhur tükürükleriyle hatırlanacak. :lol:

adam dünya tükürük fırlatma şampiyonu..
Sabri, bana gore de yetenekleri kisitli bir adam. Cumartesi 15 civari orta yaptiysa, herhalde 1 tanesi yerini bulmustur. Tomas (tukuruk sampiyonu), Servet'le birlikte (sumkuruk sampiyonu) olimpiyatlara hazirlaniyorlarmis.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Aydinus (*) bugun oynanan macin hakemi disinda, 15. hafta maclarinda, en dusuk puani almis, 7.0 ile. Bir ust siradaki hakem de 7.2 ile FB-TS macinin hakemi, Metin Tokat. Ozerten ikisi icin, NTV haberine gore soyle demis:
...
Fenerbahçe-Trabzonspor maçında görev yapan hakem Metin Tokat’ın, karşılaşmanın sonucuna etki ettiğini kabul etmediğini ifade eden Özerten, “Metin Tokat çok düzgün bir insan ve çok düzgün bir hakemdir. Fatih Tekke’nin pozisyonunu iyi değerlendiremediğini düşünüyorum. Maçta çok cesur düdükler çaldı. Metin Tokat’ın hakemlikteki son yılı, ancak faal hakemliği bıraktıktan sonra da Türk hakemliğine çeşitli kademelerde hizmet verecek bir arkadaşımız” diye konuştu.

Penaltı kararının kurallar gereği hakemin takdirine bırakıldığını dile getiren Özerten, “Penaltı olduğu ileri sürülen pozisyonlarla ilgili olarak sporcular, teknik adamlar ve yöneticiler yüzde yüz penaltımız verilmedi diye açıklamalarda bulunuyorlar, ancak takdir hakemindir. Her şeye rağmen Ankaraspor-Galatasaray maçında görev yapan Fırat Aydınus’tan çok daha iyi bir performans bekliyordum” dedi.
...
Hoscakalin,
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Aydınus beni yanılttı bu da hürriyet'ten

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ufuk Özerten, Süper Lig’in 15. haftasında oynanan karşılaşmalarda bazı önemli hakem hataların olduğunu söyledi.

Dün Ankara’da basın toplantısı düzenleyerek hakemlerin performansını değerlendiren Özerten, ‘Dünyanın hiçbir yerinde hakem hatalarını sıfıra indirmek mümkün değil. Fenerbahçe maçında Metin Tokat, skora etki edecek bir hata yapmadı. Tokat, çok düzgün bir insandır. Ama penaltı pozisyonunu iyi değerlendiremedi. Penaltı kararı, FIFA talimatı gereği hakemin takdirine bırakılmış bir olaydır. Ama ben Fırat Aydınus’tan Ankaraspor-Galatasaray maçında daha iyi bir yönetim bekliyordum. Beklentilerimde yanıldım’ diye konuştu. Özerten, hafta sonu oynanacak olan Galatasaray-Beşiktaş maçında kimin görev alacağı şeklindeki soruya, ‘27 hakemimizden biri’ karşılığını verdi. Bir basın mensubunun, ‘Sığınma limanınız yine Serdar Tatlı mı olacak?’ sorusuna ise, ‘Tatlı, sığınma limanımız değil. Her hakemimize güveniyoruz’ cevabını verdi.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gorgen wrote:Aydınus beni yanılttı bu da hürriyet'ten

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ufuk Özerten, Süper Lig’in 15. haftasında oynanan karşılaşmalarda bazı önemli hakem hataların olduğunu söyledi.

Dün Ankara’da basın toplantısı düzenleyerek hakemlerin performansını değerlendiren Özerten, ‘Dünyanın hiçbir yerinde hakem hatalarını sıfıra indirmek mümkün değil. Fenerbahçe maçında Metin Tokat, skora etki edecek bir hata yapmadı. Tokat, çok düzgün bir insandır. Ama penaltı pozisyonunu iyi değerlendiremedi. Penaltı kararı, FIFA talimatı gereği hakemin takdirine bırakılmış bir olaydır. Ama ben Fırat Aydınus’tan Ankaraspor-Galatasaray maçında daha iyi bir yönetim bekliyordum. Beklentilerimde yanıldım’ diye konuştu. Özerten, hafta sonu oynanacak olan Galatasaray-Beşiktaş maçında kimin görev alacağı şeklindeki soruya, ‘27 hakemimizden biri’ karşılığını verdi. Bir basın mensubunun, ‘Sığınma limanınız yine Serdar Tatlı mı olacak?’ sorusuna ise, ‘Tatlı, sığınma limanımız değil. Her hakemimize güveniyoruz’ cevabını verdi.
Fatih Tekke'nin pozisyonu Tokat'in hemen onunde gerceklesti, benim gordugum en bariz penalti pozisyonlarindan biri. Degerlendirmeye bile gerek yok, arkadan cift ayak dalip gol vurusu yapacak oyuncuyu ayagini kirarcasina yere indirmis, diz arkasina ve beline darbe var topa dokunmamis. Tokat acaba ayak kirilmadik sonra penalti vermiyor mu? Bir de utanmadan Fifa kurallarindan bahsediyorlar. Fifa hakemin takdirine birakin demisse, pozisyonun takdirinden bahsetmis herhalde, acaba simdi 3-1 olursa Fener bunun altindan kalkamaz gibi takdir degil.

Aydinus hade yine yanlis gormus olabilir diyelim, Jaba Ergun'e vurup kendini yere atti, Aydinus da darbeyi Ergun'den sandi. Fatih Tekke poziyonunun hicbir yanlis gorme olayi aciklamasi yok, hakemin onunde olmus, ve arkadan darbe, kirmizi kart bile lazim cunku golluk vurus ve son adam olayi var. Bir de Aydinus'u yerip Tokat'i koruyor. Artik ne diyecegimizi sasirdik.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Mehmet Gorgen wrote:‘Dünyanın hiçbir yerinde hakem hatalarını sıfıra indirmek mümkün değil. Fenerbahçe maçında Metin Tokat, skora etki edecek bir hata yapmadı. Tokat, çok düzgün bir insandır...
Bu herifler Türkiye'yle alay ediyorlar, tüm futbolseverleri maskara yerine koyuyorlar. Adam gözünün önündeki 100% penaltıyı vermiyor, "skora etki edecek hata" olmuyor. O sırada skor 2-1, nasıl etkilemez? Maçın skoru şusu busu önemli değil ama bari insanları salak yerine koymayın ya da ne konuştuğunuzu bilin. Sonra da "Tokat düzgün insandır". Kimse çıkıp da "Tokat bilmemne çoçuğudur" demedi zaten. Penaltıyı ver(e)medi diyoruz. Böyle başkan olmaz olsun.
Tan Erten
Post Reply