Why high one why!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Why high one why!

Post by Cengiz Akgun »

Volkan'in Ingilizcesi yetmemi$:

http://www.hurriyet.com.tr/spor/3585687.asp?gid=53

Komedi i$te bana belki gulersin diye yollanan bir e-mail hatirlatti:

Alttaki metni Ingilizce okuyun

I run each teen me?

A wet each team.

I run each make is tea your sun each.

Higher them in each team.

Catch bar duck each teen?

On bar duck each team.

Why high one why!
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

"Why penaltı why"

iyi de esas bunu anlayamayacak hakemin ingilizcesinden şüphe etmek lazım. :lol:

volkan'dan da ancak kapıcı olur. :lol:
Serif Halimler

Re: Why high one why!

Post by Serif Halimler »

Cengiz Akgun wrote:Volkan'in Ingilizcesi yetmemi$:
Komedi i$te bana belki gulersin diye yollanan bir e-mail hatirlatti:
Alttaki metni Ingilizce okuyun
I run each teen me?
A wet each team.
I run each make is tea your sun each.
Higher them in each team.
Catch bar duck each teen?
On bar duck each team.
Why high one why!
Merhaba Cengiz,

üstteki dizeler raslege biraraya gelmis degil. Fikret Kizilok un harika espri ve elestiri anlayisiyla yazdigi bir sarkisinin dizeleri, daha sonra sarki Türkce devam ediyor. Dinlesen eminim harika bulacaksin. 80 yillarin basinda dogu kültürü sahibi fakat özal in gaziyla batili takilmaya calisan insanlara atfen yazilmis.

Volkan in ingilizce bilmemesini dogal karsiliyorum.

Serif
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serif Halimler wrote: ...
Merhaba Cengiz,

üstteki dizeler raslege biraraya gelmis degil. Fikret Kizilok un harika espri ve elestiri anlayisiyla yazdigi bir sarkisinin dizeleri, daha sonra sarki Türkce devam ediyor. ...

Serif
Hic haberim yoktu bundan. Bunu bana uc dort gun once postadilar e-mail ile. Fikret Kizilok'u bilirim. Galiba vefat etti. Istanbulda Bagdat Caddesinde Di$ Doktorlugu da yapiyordu aklimda yalni$ kalmadi ise. Saz ile Modern Folk 3'lusunden once bu i$lere girmi$ti. Yolum Turkiyeye du$unce bakarim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Terim'in aciklamalarini okudunuz mu? Nasil dert yanmi$ ustume yikildi olay diye. Basindan dert yaniyor. Kendi gaza getirirken iyidi bunun Istanbul'u da var diye. $imdi ayiklasin princin ta$ini. Gerci onun tuzu kuru.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:Terim'in aciklamalarini okudunuz mu? Nasil dert yanmi$ ustume yikildi olay diye. Basindan dert yaniyor. Kendi gaza getirirken iyidi bunun Istanbul'u da var diye. $imdi ayiklasin princin ta$ini. Gerci onun tuzu kuru.
bugün gazetlerde milli takım için dağıtılan primlerden FT'nin sekreterinin 35 milyar aldığıyla ilgili haber vardı.Allah aşkına FT ve sekreterinin göreve gelmesi 2-3 ay ancak oldu. 35 milyara bizim holding'in en yüksek tepesindeki adam bile 2 ayda bu kadar prim almaz.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:
Serif Halimler wrote:...
Merhaba Cengiz,

üstteki dizeler raslege biraraya gelmis degil. Fikret Kizilok un harika espri ve elestiri anlayisiyla yazdigi bir sarkisinin dizeleri, daha sonra sarki Türkce devam ediyor. ...

Serif
Hic haberim yoktu bundan. Bunu bana uc dort gun once postadilar e-mail ile. Fikret Kizilok'u bilirim. Galiba vefat etti. Istanbulda Bagdat Caddesinde Di$ Doktorlugu da yapiyordu aklimda yalni$ kalmadi ise. Saz ile Modern Folk 3'lusunden once bu i$lere girmi$ti. Yolum Turkiyeye du$unce bakarim.
Yukarda en ilk gecilen kismi icin, "eksi sozlukte" "eski versiyonu" diye de bahsetmisler ama, "ayran ictin mi" muhabbetlerini ben ingilizce dersi geyiklerinden hatirliyordum, sarki halini duymadim... "Why high one why"in benim bildigim, asil cogunlugu turkce sozlu hali, bilimum detaylariyla yukardaki linkte verilmis, merak edeni varsa...

Fikret Kizilok icin de, AnadoluRock.com, (bazi bolumleri "tasarim asamasinda" olsa da) detaylica bir sayfa yapmis...

Hoscakalin,
Özgür
Post Reply