Umit Karan'in "joker" konusmasi ve konusma yasagi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Deniz Selman

Umit Karan'in "joker" konusmasi ve konusma yasagi

Post by Deniz Selman »

Bir kac yerde Hakan yerine Umit'in ilk 11'de oynayacagini okudum. Olabilir, dogru veya yanlis kararmi tartisilir futbol acisindan, Umit'in oynamasindan Necati'yimi Hakan'imi Ilic'imi kesmesi gerektigine kadar...

Benim burda konusmak istedigim baska bir sey. Umit FB macindan sonra yonetimin koydugu konusma yasagina karsi cikip "ben joker degilim" konusmasini yaptiktan sonra, sanki buna cevap olarakmis gibi bir sonraki macta oynatmak, Gerets ve yonetimin oyuncular karsisinda ne kadar guclu olduklarini supheye sokmuyormu?

Konusma yasagi iyi fikirmi degilmi o ayri konu, ama madem bir yasak koyulmus bunu bozana ceza verilmesi lazim, odul degil. Hakan ve Necati FB macinda cok kotu oynadilar, ama Umit girdikten sonra iyimi oynadi o kadarda hak etti ilk 11'i? Yok...bence soyledigi laflardan sonra kendisini "kaybetmemek" icin verilmis olan bir karar, ve oynamayan tum futbolculara cok kotu bir sinyal veren bir karar bu. Artik yedek kalan herkes "ben joker degilim" diyecek oynamak isteyecek...

Yonetim ve Gerets'in dort dortluk performans gosterdiginden degil, yani bu tur seyleri tamamen yanlis yapmalari beni sasirtmiyor, ama yanlis oldugunu yazmak lazim. :?

Deniz

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Yasaksa, cezasını göze almıştır zaten...

Hakan Şükür'ün, oyundan alınışına isyan ederek kaptanlık pazubandını yere çalması serbest de; Ümit'in "Ben as oyuncuyum" diye haykırması mı yasak?..

"Konuşma yasağı" konulabilir, ama "pazubandı yere atma yasağı" koymaya gerek var mı?..

Takım içinde "ağa"lık mertebesine yükseltilmiş "Derin Hakan Şükür"e az buçuk muhalefet sesleri yükseldiğinde; hemen, o konuşanın dilinin kesilmesi için fermanlar yazılmaya başlanıyor.

Olan marabaya oluyor!..
Liseli vardı ya ah o liseli...

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Ben demiyorum pazubandı yere atma serbest olsun...Karan-Sukur tartismasi acmak istemedim zaten. Isimleri degistirelim, tersiymis gibi dusunelim fark etmez.

Mesele guclu kim oldugu. Oyuncularmi, TD ve yonetimmi? Herhangi bir profesyonel spor klubunde oyuncular bagirip cagrip istediklerini alabilince bilinki o klub iyi durumda olamaz.

Zaten iyi durumda degiliz.

Deniz

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Eleştirim size yönelik değildi. :)
Liseli vardı ya ah o liseli...

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Tabii bana degildi--yanlis anlamadim zaten--ama bu olayi tartismak isteyen pek olmamasinin nedeni sanirim genelde turk futbolcusunun fazla rahat ve prosfesyonellikten uzak oldugu kulturumuze oyle yerlesmiski, bu tur olaylar cok normal karsilaniyor.

FB Milan tarafindan ezilirken Tuncay ve Deniz nasil sakalasip guluyorlardi Rui Costa ve Shevchenkoyla falan...ulan senin hicmi gururun yok? Bari imzasinida iste sahadayken. Adamlar kral olmuslar, Turkiye'nin krali ve boylece Rui Costa ve Shevchenko'yla sakalasma hakkini kazanmislar daha fazlasini istemiyorlar bile. (Istemesinler, FB yillarca hic birsey yapamasin avrupa'da memnun olurum zaten...)

Karan'in jokeriyle ne ilgisi var simdi dersiniz ama hepsi profesyoneligin saglanmasi eksikliginden kaynaklaniyor. Karan bence dogru dedi, kendine inandigini gosterdi cok fazla laf uzatmadan. Ama bu lafin kendisine ilk 11'i getirten bir 'sistem' bozuk bir sistemdir.

Avrupa'ya neden oyuncu yollayamiyoruz acaba derken bunlar yeterince konusulmuyor sanki.

Deniz

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adamin aylik parasini bile veremezsen koydugun yasagi masagi dinlemezler. O yuzden ben bu turlu tarti$malara pek anlam veremiyorum.

Sozunun gecmesi icin sozunu tutman lazim. Kontrata yazili parayi odeyemeyip futbolcuya gebe kalanlar (nedense boyle adli adinca soylemem gerekiyor) sonra kalkip senfoni yazdirip Mireille Mathieu konseri ile balo yapanlara boyle davranir futbolcu, aynen boyle ba$a boyle tarak diye.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:Adamin aylik parasini bile veremezsen koydugun yasagi masagi dinlemezler. O yuzden ben bu turlu tarti$malara pek anlam veremiyorum.

Sozunun gecmesi icin sozunu tutman lazim. Kontrata yazili parayi odeyemeyip futbolcuya gebe kalanlar (nedense boyle adli adinca soylemem gerekiyor) sonra kalkip senfoni yazdirip Mireille Mathieu konseri ile balo yapanlara boyle davranir futbolcu, aynen boyle ba$a boyle tarak diye.
Adamlar hakkaten de senfoni yazdirdi yaa!!! Valla dusundukce bir garip oluyorum. SU anda aynen Osmanli'nin Lale Devri'ne benzer bir donemde yasiyoruz. Bir Patrona Halil isyani ciksin da kurtulalim artik.

Bence de herseyin basi para. Para demek guc demek. Futbolcu yonetimin acizliginin farkinda oldugu icin boyle efelik yapabiliyor. Hakan'la Umit'e "Ikinizi de satar falanca golcuyu alirim, aklinizi basiniza toplayin " diyen biri olsaydi bu olaylarin hicbirisi olmazdi.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bir saptama yapmak istiyorum.
Ümit Karan'in sucu joker degilim demesi
degil, takim icerisinde olanlari gazetecilere yetistirmesi.
Umit GS'ye geldiginden beri bunu yapiyor.
FT, Hagi , simdide Gerets...
Yani hep antrenörler mi suclu?
Ne demis Nasrettin Hoca?
Hirsizin hic mi sucu yok.
Sirf bu cenesi yuzunden futbol hayatini bitirdi.

Gerci o da Hakan Sukur kliginin altinda ezilmeyip,
forvette ayakta kalabilmek icin ilk once kendi gurbetci
kligini olusturdu, sonra da bazi spor gazetecileriyle
kollanma karsi , iceriden haber verme iliskisine girdi.
En son cizmeyi asti bana gore, ona hicbir fenaligi dokunmayan
Gerets ve Song'un kavgasini yetistirdi.
Ki o Song o takimin liderlerinden biri
ve Hakan Sukure karsi bir denge unsuru takimda.

Sirf kendini futbola verse burada olmazdi.
Yok Almanyanin bilmemne takimi istiyor,
yok Umit formda ama takima giremiyor,
yok eskiden gece hayatini acik etmemeler falan.

Hakan Sukur ve Umit Karaninin uslanacagini zannetmiyorum.
Ancak arada sert kulaklari cekilirse,
GS 3-5 ay kaznir, ama huylu huyundan vazgecmez.
Yalniz dikkat etsinler. Gerets'te biraz disiplinsiz yildizlara
karsi alerji var. Elde onlarin disinda Kabze,
Necati, Özgürcan ve İlic var.
Es kaza bu dördü bir oturursa yandilar.
Eskisi kadar alternatifsiz degiller.

Umitin sorunu para degil. Kac yildir para odenmiyor?
GS'de hic kimsenin parasi kalmadi.
1 milyon euroyu 6 ay gec alsan ne farkeder.
Hemde ilk milyon euron degil.
GS'de yillardir para gec ödeniyor. Durumu ortada.
Gidersin baska takima oynarsin cok dokunuyorsa
gazetecilere ispiyonlamak yerine.
Digerleri birsey soyluyor mu?
Bu arada benim uzuldugum sey yaktiklari serisine
Volkan , Suattan sonra istikbali olan Kaleci Aykutuda ekleyebilir.
Insallah Bülent Tulun ,Aykutu kurtarmak icin ailesi ile temasa gecer.
Obur ikisinden umutlu degilim.
Berlin Getto kulturunu aldilar birkere.

Bu arada yakindan
taniyanlar mesela Volkanin cok iyi, saygili,
ve temiz kalpli biri oldugunu, Umit Karanin ise karakter olarak hicte matah birisi olmadigini soyluyor.
Gel gorki ben birincisinin futbolunu sevmezken,
Umitin sahadaki bitiriciligini ve agresifligini seviyorum.
(Hasan Tezcan affet beni agzimdan kacti :cry: )

Ama HAkan Sukuru daha cok severim o baska.
NO ADNANS, NO CRY !!

Post Reply