2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member
Posts: 6562
Joined: Tue Oct 22, 2002 9:19 pm
Location: Bakirkoy-Ist
Contact:

Post by Mehmet Gorgen »

2006 Göçmen Futbolcular Dünya Kupası!

Vonlanthen Kolombiya’da, Seriç Avustralya’da ve Marcos Senna Brezilya’da doğdu. Fakat bu isimlerden Vonlanthen İsviçre, Seriç Hırvatistan ve Senna Meksika için Almanya 2006’da ter dökecek. Dünya Kupası’nda mücadele edecek 32 ülkenin kadrosunda bulunan 736 futbolcudan yüzde 10’u formasını giydikleri ülkeden farklı bir ülkede doğdu. Dolayısıyla bu Dünya Kupası ‘göçmenlerin kupası’ olarak tarihe geçecek. FIFA’nın A milli olmamış oyuncuların 21 yaşından önce ülke değiştirmesini ve ebeveynlerinden birinin oynamak istediği ülkeden gelmiş olması şartını kabul etmesiyle kadrolarını güçlendirmek isteyen ülkeler yurt dışında oyuncu avına çıktı.
‘Devşirme oyuncu’ taktiği bazı ülkelerde kaosa sebebiyet verdi. Bu ülkelerin başında Meksika geliyor. Teknik patron Ricardo Lavolpe’nin 2006 kadrosuna Brezilyalı Zinha ve Arjantinli Franco’yu dahil etmesi başta Hugo Sanchez olmak üzere birçok Meksikalı teknik adamın tepkisini çekti. Halkın yüzde 60’ı göçmen futbolculara sıcak bakmazken, Meksika kulübü Chivas Guadalajara kadrosuna yabancı almayarak kararı protesto etti. Lavolpe, bu durumu ırkçılılık olarak niteleyip “ABD’ye illegal yollardan giden Meksikalılara oturum isteyip de milli takımı göçmenlere kapatmak iki yüzlülüktür.” açıklamasıyla sert çıktı.

Euro 2004 öncesi devşirme oyuncu oynatma isteği Portekiz’in huzurunu kaçırmıştı. Brezilyalı Deco’ya milli takım yolunun açılmasına en büyük tepki Figo’dan gelmişti. Figo’nun isyanı ülke kaygısından çok milli takımdaki statü kaybı olarak yorumlanmıştı. Benzer bir durum da Çizme’de yaşanmıştı. Kadroya giremeyen Fiore, kadroda yer bulan Arjantinli Mauro Camoranesi’ye ateş püskürmüştü. Devşirme futbolcular Meksika, Portekiz ve İtalya’da krize yol açarken, devşirmenin sıradanlaştığı ülkelerin başında Hollanda ve Fransa geliyor. Fransa’nın kadrosunda bulunan 23 oyuncudan 17’si devşirme veya göçmen kökenlilerden oluşuyor. Fransa, eski sömürgeleri olan Afrika ülkelerini tercih ederken; Hollanda, daha çok sömürgesi Surinam’dan oyuncu getiriyor. Avustralya ve ABD de göçmen oyuncuları kadrosunda bulundurma açısından ilk sıralarda yer alıyor.

Genelde Avrupa ülkeleri eski sömürgelerinden oyuncu devşirirken, bu durum 2006 için tersine dönmüş gözüküyor. Tunus, Fildişi ve Togo, Avrupa’da doğmuş vatandaşlarını milli takıma kazandırmak için kupa öncesi büyük uğraş verdi. Angola, Portekiz Ligi’ni mercek altına alarak Angola kökenlilerle irtibata geçerken; küçük bir ada ülkesi Trinidad&Tobago, İngiltere ile olan akrabalık bağının semeresini 3 isimle aldı. Almanya’nın forvet hattının tamamına yakını devşirmelerden oluşurken, Hırvatlar kadroların teslim gününe kadar devşirme araştırmasını sürdürdü.

Ülke değiştirmek eskisi gibi kolay değil

Devşirme oyuncular ilk kez 1934 Dünya Kupası’nda boy gösterdi. Kupanın sahibi İtalya’nın kadrosunda bulunan Raimundo Orsi, Luis Monti ve Enrico Guaita, Arjantin kökenliydi. Bu isimlerden Monti 4 yıl önceki kupada Arjantin formasını giymişti. Nazi Almanyası’nın 1938’de Avusturya’yı işgal etmesinden 3 ay sonra başlayan Dünya Kupası’nda Almanya kadrosunda Avusturya milli forması giymiş 9 oyuncu vardı. 1958 Dünya Kupası’nda Brezilya formasını 3 kez giyen Jose Altafini, 4 yıl sonra bu kez Şili’de 2 maçta İtalya forması giydi. Aynı yıl İtalya kadrosunda daha önce Arjantin forması giymiş ve 1961’de Avrupa’nın en iyi futbolcusu seçilen Omar Sivori de vardı.

İspanya, 1962 Dünya Kupası’nda Alfredo di Stefano (Arjantin), Ferenc Puskas (Macaristan), Euligo Martinez (Paraguay) ve Jose Santamaria gibi devşirme oyuncularla mücadele etti. Bu isimlerden Puskas Macaristan, Santamaria ise Uruguay formasını 1954 Dünya Kupası’nda giymişti. FIFA, bir ülkenin milli formasını giymiş oyuncunun başka bir ülke adına oynamasını engelleyen kararı 1962’de aldı. Bu karar, Avrupa ülkelerini engelleyemedi. Eski kolonilerinden oyuncu devşirmeye devam ettiler. Bu kuralı ilk kez Portekiz uyguladı. 1966 Dünya Kupası’nda 3. olan Portekiz’in kadrosunda Mozambik’ten efsane Eusebio, Costa Pereira, Hilario ve Mario Coluna vardı.


[BAŞKA BİR ÜLKEDE DOĞUP BAŞKA BİR ÜLKE ADINA OYNAYANLAR]


Angola: Joao Ricardo (Portekiz), Figueiredo (Portekiz), Abreu (Portekiz), Marques (Portekiz), Titi Bueng (Fransa)

Avustralya: Tim Cahill (Samoa)

Kosta Rika: Victor Nunez (Dominik Cum.)

Fildişi: Guy Demel (Fransa), Abdoulaye Meite (Fransa), Emerse Fae (Fransa)

İngiltere: Owen Hargreaves (Kanada)

Fransa: Thuram (Guadeloupe), Vieira (Senegal), Boumsong (Kamerun), Makelele (Demokratik Kongo), Chimbon da (Guadeloupe), Malouda (Guyana)

Gana: Otto Addo (Almanya), Hans Adu Sarpei (Almanya)

İran: Feridun Zandi (Almanya)

İtalya: Camoranesi (Arjantin), Simone Perotta (İngiltere)

Japonya: Alex (Brezilya)

Hırvatistan: Joe Didulica (Avustralya), Robert Kovaç, Niko Kovaç, Klasniç (Almanya), Stjepan Tomas (Bosna), Simuniç (Avustralya), Anthony Seriç (Avustralya)

Meksika: Franco (Arjantin), Zinha (Brezilya)

Portekiz: Deco (Brezilya), Monteiro (Guinea-Bissau), Armando Petit (Fransa)

İsviçre: Vonlanthen (Kolombiya), Behrami (Kosova), Blerim Dzemaili (Makedonya), Johan Djourou (Fildişi)

Sırbistan-Karadağ: Oliver Kovaçeviç (Hırvatistan), Ognjen Koroman (Bosna), Mladen Krstajiç (Bosna), Sasa İliç (Bosna), Danijel Ljuboja (Hırvatistan), Savo Miloseviç (Bosna), İvan Ergiç (Bosna)

İspanya: Marcos Senna (Brezilya)

Togo: Karim Guede (Almanya), Eric Akoto (Gana), Alexis Romao (Fransa), Assimiou Toure (Almanya), Ludoviç Assemoassa (Fransa), Robert Malm (Fransa), Richmond Forson (Gana), Thomas Dossevi (Gana)

Trinidad&Tobago: Shaka Hislop (İngiltere), İan Cox (İngiltere), Chris Birshall (İngiltere)

Tunus: Santos (Brezilya), David Jemmali (Fransa), Alledine Yahia (Fransa), Adel Chedli (Fransa), Mehdi Nafti (Fransa), Hamed Namouchi (Fransa), Karim Essediri

Almanya: Gerald Asamoah (Gana), Lukas Podolski (Polonya), Mirosloav Klose (Polonya), Oliver Neuville (İsviçre)

Ukrayna: Andrej Nesmatjini (Rusya), Artem Milevski (B. Rusya)

ABD: Pablo Mastroeni (Arjantin)

ZAMAN GAZETESİ SPORVİZYON EKİ

DÜNYA KUPASI İLE İLGİLİ İLGİNÇ BİLGİLER

http://sporvizyon.zaman.com.tr/?bl=85&hn=11823

Mehmet Gorgen
Staff Member
Posts: 6562
Joined: Tue Oct 22, 2002 9:19 pm
Location: Bakirkoy-Ist
Contact:

Post by Mehmet Gorgen »

11.06.2006 18. dünya kupası D GRUBU(Maç No: 8/64)

Hakem: Jorge Larrionda (Uruguay)


Seyirci sayısı: 45.000


ANGOLA:0

Image
Angola
01 P Joao Ricardo
03 J Jamba
05 C Kali
20 M Loco
21 L Delgado
07 P Figueiredo
08 A Macanga
11 A Mateus
14 A Mendonca
17 J Ze Kalanga
10 F Akwa

PORTEKİZ : 1

Image

Portugal
01 A Ricardo
05 F Meira
13 L Miguel
14 J Nuno Valente
16 A Ricardo Carvalho
08 A Petit
19 C Tiago
07 L Figo
17 C Ronaldo
09 P Pauleta
11 S Simao

ÖNEMLİ NOT: RESİMLERDEKİ KADROLAR MAÇTAN ÖNCEKİ TAHMİNİ KADROLAR. Kesin maç kadrosu aşağıda yazılmıştır.

Portekiz'de Deco ve Perreira yedek kulübesinde, miguel ve simao ilk 11'de.

Goller:

0-1 PAULETA (4', Asist Figo)


İSTATİSTİKLER:

Angola vs. Portugal
49 Possession 51
0 Goals 1
15 Shots 19
3 Shots on target 6
33 Headers 36
4 Saves 3
6 Goalkeeper off his line 4
1 Corners 4
19 Fouls against 27
1 Offsides 0
28 Fouls committed 19
3 Yellow cards 2
0 Red cards 0
44 Balls lost 40
42 Successful tackles 28
26 Interceptions 19
46 Long balls 30
162 Short passes 267
0 Assists 3
3 Successful crosses 10Bana göre maçta iyi performans gösteren oyuncular:
Portekizde Figo, carvalho ve fernando meira'yı beğendim.
Angola'da defanstaki jamba, kali orta sahada maçanga çok iyi mücadele ettiler.Beyaz oyuncu Figuireido da iyiydi.


Futbolcu ratingleri:

http://home.skysports.com/worldcup/matc ... &clid=1161
Last edited by Mehmet Gorgen on Sun Jun 11, 2006 11:59 pm, edited 3 times in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member
Posts: 6562
Joined: Tue Oct 22, 2002 9:19 pm
Location: Bakirkoy-Ist
Contact:

Post by Mehmet Gorgen »

Dünya kupasındaki golleri download etmek istyenler bu siteye bir baksın.

http://latestgoals.net/games.php?league=108

Ergün Simsek
Posts: 144
Joined: Mon Dec 15, 2003 10:19 am

Post by Ergün Simsek »

Mehmet Gorgen wrote:2006 Göçmen Futbolcular Dünya Kupası!
....
ABD: Pablo Mastroeni (Arjantin)
ZAMAN GAZETESİ SPORVİZYON EKİ
biraz eksik gibi liste...
abd'nin kadrosunda guney amerika dogumlu topcular var. hatta bu Oguchi Onyewu adli iri defans oyuncusuda Nijerya dogumlu...
Ergun Simsek

Murat Gökcigdem
Staff Member
Posts: 1271
Joined: Thu Nov 07, 2002 4:25 pm
Location: Washington, DC USA

Post by Murat Gökcigdem »

Gecmis olsun Ozan,

Bende senin ile Mert Tokman'nin kulaklarini cinlatiyordum. Mert'in begendigi topcu Wanchope Almanyaya iki tane atinca kim bilir ne dusunuyor demistim. Bende Beckenbauer'i izleye izleye buyudugum icin Almanya diyordum ama baslarinda onca sene ofens oynamis defansin D'sinden anlamayan TD'lerinin defans yanlisliklarini gorunce tahminimin yanina kos koca bir soru isareti koydum.

Bu arada Amerikada MX-Iran macini izleyen arkaslar spikerin Iran hakkinda o igneli yorumlarini mutlaka duymuslardir. Adam Iranlilarin otobusunun Nuremberg'in icinden gecirdiginden tut baslarindaki "liderine" kadar ustu kapali laflarla Iran takimini yerden yere vurdu...zaten ogle agim sagim bir takim degilmis. Insan Turkiye nerede diye uzuluyor...

Bakalim yarin Amerikalilar heinz'in takimina karsi ne yapacaklar?

Mert Tokman
Posts: 2581
Joined: Tue Oct 22, 2002 9:18 pm
Location: Virginia, USA

Post by Mert Tokman »

Ozancim -

Gecen sene benim de safra kesemde tas cikmisti - acil bir ameliyatla butun safra kesesini almislardi - tabii bobrek tasi kadar sancili degil ama o agrilarin ne demek oldugunu az cok biliyorum... gecmis olsun...

Su ana kadar oynanan maclarda en iyi futbolu Almanya oynadi diyecegim ama defansta Wanchope'a karsi ofsayt taktigi uygulamakla az daha intihar ediyorlardi - Almanya'da defans Ballack'in elestirdigi kadar varmis.... Hollanda'da Robben haricinde bir numara gormedim ben ama Sirplarin defansinda saglam onu da unutmamak lazim... Arjantin'de Riquelme'nin oyunu fazla abartiliyor - durarak oynuyor ve oyunu cok yavaslatiyor --- Aimar ondan daha hareketli - bence hata ediyorlar... Ingiltere, Rooney oynamaya basladigi zaman cok daha tehlikeli olacak - cok zor gol yiyorlar bence taraftar destegiyle birlikte Brezilya'yi en cok zorlayacak takim olur... gecen sampiyona da da Ingiltere Brezilya'dan iyi oynamisti ama Ronaldinho orta sut karisimi uzaktan vurusu sansa girince Brezilya turu gecmisti... Portekiz'in ilk 15 dakikalik performansi turnuvanin en zevkli anlari idi ama o kadar.... En heyecanla seyrettigim mac Trinidad maci oldu... mac bitene kadar oldum oldum dirildim... babamla beraber "underdog" ayagina Trinidad'li olduk :lol: Bu tur turnuvalar da nedense Meksika'nin oynadigi maclar bana hep cok sikici gelmistir - bugun de oyle oldu... mac sirasinda uyuya kalmisim...

Murat abi - bravo dogrusu... Bu forumda Wanchope'dan ilk evvela 6-7 yil evvel bahsetmistim herhalde - en son da gecen dunya kupasi sirasinda bizim mactan evvel... sen de nasil bir hafiza varmis ki Wanchope hakkinsa 4 sene evvel olumlu konustugumu hatirladin... Ben artik Wanchope'u yavaslamis olur diye beklerken hala ne kadar suratli oldugunu tum dunyaya gosterdi... Bireysel olarak simdiye kadar begendigim bilinmedik isimler --- Sancho ve Edwards (Trinidad), Akale (Fildisi), Kali (Angola)... Bilindik isimlerden Robben, Sorin, Saviola, Joe Cole, Frings, Djordjevic ve Figo en cok goze batanlar oldular...

Onumuzde ki maclarda Japonya ve Kore'yi seyretmek istiyorum... bu takimlarin organize, cabuk yerden paslasmalari, bitmek tukenmek bilmeyen enerji ile bir butun halinde oynamalarini seyretmek bana zevk veriyor... En az biri muhtemelen ikisinin birden beklenmedik sekilde basarili bir sonuc alacagini dusunuyorum - cunku stilleri bir cok takima ters geliyor...

Yarin ki US - Cek maci bakalim nasil olacak... Buyuk bir supriz beklemiyorum ama beraberlik iyi bir olasilik... Bakalim hazirlik maclarinda cok iyi oynayan Bobby Convey ilk 11'de yer bulabilecek mi?

Kenan Atak
Posts: 1734
Joined: Mon Jan 10, 2005 9:02 pm

Post by Kenan Atak »

Ozan cok gecmis olsun. Tainidiklarimdan nasil aci cektirdigini duydum böbrek tasinin. Dunya kupasi da sizlerin yorumlari olmadan zevksiz oluyor. Turkiye'nin olmamasina cok uzuluyorum. Insanimiz her zaman oldugu gibi birbirini yedi. Hic bir özelligi olmayan TR ligi sampiyonluguna ölup ölup dirildiler. Bir sidik yarisini GS kazandi hepsi bu. Yazik böyle bir turnuvada Almanya'da yokuz. Katilsak o ölu tribunler renklenecek onbinler Almanya'ya akacakti. Gerci bosa konusuyoruz bu dediklerimizi anlayabilecek 3-5 kisiyiz surda millet dunya kupasi bitsin lig fiksturu cekilip puan hesaplamasi yapilsin diye bekliyor.

Bu kupaya gelince bahis oynayanlara Ingiltere'ye yatirin diyorum. Hic istemedigim halde alacaklar bence kupayi. Fizik gucleri ust duzeyde. Defanslari cok ama cok saglam. Oynadikca acilacaklar. Arjantin'i tutuyorum ve sevgili Mert'e Riquelme konusunda katilmiyorum. Bence böyle turnuvalarda kilidi acacak oyuncu. Iki hareketi maci cözdu. Asil sorun bek Heinze'de var. Dökuldu ilk macta. Bu turnuvada bence surpriz takim cikmaz. Klasikler ceyrek ve yari finale gelirler diye dusunuyorum. Arjantin-Almanya, Ingiltere-Brezilya yari finali olacak gibi. Grup elemelerinden sonra futbol söleni baslayacak buyuk ihtimal. Bir Ingiltere-Almanya finali hic sasirtmaz beni aslinda.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Hasan Tezcan
Site Admin
Posts: 6041
Joined: Wed Oct 16, 2002 6:57 pm
Location: Stockholm

Post by Hasan Tezcan »

Gecmis olsun Ozan, acil sifalar diliyorum! Babam kum atlatmisti zamaninda.
Tuzla'ya gidip 'sifali' sular icmistik...

Ismail Gezer
Posts: 6299
Joined: Thu Mar 30, 2006 6:35 pm
Location: Alisamiyene 10 dk
Contact:

Post by Ismail Gezer »

Çok geçmiş olsun..Allah tekrarını yaşatmasın..
Ozan Ersoy wrote:Selam arkadaslar... Bir hafta suren Meksika yolculugundan sonra eve dondum ve direk hastanenin yollarini tuttuk. 2 mm lik bir bobrek tasinin bu kadar aci verebilecegini hic dusunmemistim.

Cemal_Sarici
Posts: 244
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:46 pm
Location: Istanbul, Turkiye

Post by Cemal_Sarici »

Ergün Simsek wrote: Icimizden bilen cikar mi emin degilim ama hangi milli mars okundu bilen var mi? Yani Sirbistan-Karadag marsi olarak eski mars mi okundu? Yoksa bolunmeyle beraber hemen eski marslara mi donuldu.
Bu konuda maalesef cevap veremeyecegim sana Ergun ama milli marslarla ilgili bir sey diyecegim.....Kanal 1 mac yayinina baglandiginda bircok kez bir milli marsin ortasinda baglanmis oldu (bazen ikinci mars okunuyordu o anda tam) :evil:

Niye reklamlari filan ona gore ayarlayip kesintisiz canli yayina milli marslarin basinda ya da hatta tercihen takimlar sahaya cikarken baglanamazlar ki ?!

Bu arada...gecmis olsun, Ozan.

Sevgiler,

Cemal

Kenan Atak
Posts: 1734
Joined: Mon Jan 10, 2005 9:02 pm

Post by Kenan Atak »

Bu arada onceki mesaja bir ekleme: Almanya nerden nereye geldi gordunuz mu? Iki-uc sene once rezil haldeydiler. Kafalarini bu ise koymuslar kabuklarindan dogmuslar adeta. Hayran olmamak takdir etmemek elde degil. Ya Turkiye? Almanya gibi ikinci vatanda, bir daha 30-40 sene gorulemeyecek bir firsat ele gecmis. Avrupa'da milyonlarca Turk milli takimi bekliyordu. Ne yapti Ersun Yenal, Fatih Terim, gerizekali medya ve mercimek beyinli Turk futbol kamuoyu bu dort senede? Ne yapti TFF yetkilileri? TFF ve teknik heyetin hic bir plani programi olmadigi acikmis. Medya zaten hicbir degeri olmayan GS-FB sidik savaslarini korukledi. Ya taraftar? Butun bu insanlarin beyinlerini birbirine ekleyip masaya koyup mikroskop tutsan gorunmyecek ufakliktaki beyinleri ile anneler ligine odaklanip milli takimi kendi klup cikarlarina alet ettiler. Bu ulkede uluslararasi basari nerdeyse kimsenin umurunda degil maalesef. Cok garip dunyanin konum olarak en merkez yerinde insanlar bu kadar iclerine donuk kendi kavgalari ile ugrassinlar. Ha simdi aranizda bir kac kisi diyecek ki 'niye yaziyorsun bu dediklerini kac kisi anlar, onlar ancak lig fiksturu cekildiginde elde kalem kagit puan ve sampiyonluk hesaplari yapip Caykur galibiyetine kafada raki kadehi caktak caktak gerdan kivirip oynarlar' bu da dogru. Yani duvara pingpong topu atmak gibi. Ic dökmek icin yazdim aslinda havaya gittiginin ve gideceginin ben de farkindayim. Surda cimbom.org gibi kaliteli bir yerde bile Aziz Yildirim topigine 10 sayfa yazilmissa cek kuyrugunu gitssin kime ne anlatiyorsun.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer
Posts: 6299
Joined: Thu Mar 30, 2006 6:35 pm
Location: Alisamiyene 10 dk
Contact:

Post by Ismail Gezer »

E. Cambiasso: "Takımların katı savunma anlayışından vazgeçip futbola renk katacak hücum futbolunu oynamaları gerektiğini düşünüyoruz."

Bende... :)
Savunma futbolununda hastalarıda var gerçi.. Ee tabi, o savunma organizasyonları, o verilmeyen pozisyonlar, topun orta sahada dolanıp durması.. Bunlar insanın heyecanına heyecan katan önemli etkenler..

Ismail Gezer
Posts: 6299
Joined: Thu Mar 30, 2006 6:35 pm
Location: Alisamiyene 10 dk
Contact:

Post by Ismail Gezer »

Avustralya 0-1 mağlup durumda olduğu Japonya karşısında 84 ve 89 da iki gol attı.. Dünya kupalarındaki ilk golleriymiş..

Ve uzatmalarda 3. golde geldi... Güzel maç oldu..

Ozan Ersoy
Posts: 3764
Joined: Wed Oct 23, 2002 4:18 am
Location: NC, USA

Post by Ozan Ersoy »

Arkadaslar hepinize tesekkur ederim. Daha once boyle bir sey yasamadigim icin sok oldu biraz. Epey acili bir sey. Baya kivrandirdi ama simdi iyiyiz cok sukur.

Dedigim gibi takimlar daha beni etkilemiyor. Ingiltere Beckham'a cok yaslanmis durumda. Iyi bir takim ama duran toplardan baska gol atamiyor. Owen Rooney sakatliktan yeni cikti. Sol bek Cole cok hata yapiyor.

Amerikalilar gaza gelmis durumdalar, acaba grup birincisi olabilir miyiz hesabi yapiyorlar tv lerde ?? CUnku grup ikincisi buyuk bir olasilikla brezilya ile karsilacak 16 da. Yani is yas. Grup birinciligi icin Italya Cek arasinda cok buyuk bir mucadele olacak.

Bakalim izleyelim.

Ozan Ersoy

Cemal_Sarici
Posts: 244
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:46 pm
Location: Istanbul, Turkiye

Post by Cemal_Sarici »

*Kanal 1'in yorum kalitesine 'vasat'; hatta 'vasatin alti' diyecegim maalesef.

*Umit Aktan dokturuyor yine :) A.B.D. ve Avustralya'yi ayni grupta sandi ve ona gore bir laf etti. Avustralya-Japonya maci sonrasi da 'Haka savascilari, Sumo gurescilerini yendi' gibi bir sey dedi. Eminim cogunuz bilirsiniz, Haka savascilari Yeni Zelanda'dandir, Avustralya'dan degil :)

Sevgiler,

Cemal

Post Reply