2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

20.06.2006 18. dünya kupası A GRUBU 3. MAÇLAR (Maç No: 34/64)

Hakem: Shamsul Maidin (Singapore).

Fifa man of the match: BOSACKI Bartosz

Seyirci sayısı: 43.000

Image

KOSTARİKA 1-2 POLONYA

Goller:
1-0 Gomez 24'
1-1 Bosacki 33'
1-2 Bosacki 66'
Bosacki kimdir?

19 BOSACKI Bartosz
Date of birth: 20 December 1975
Height: 189 cm
Weight: 81 kg
Position: Defender
Current Club: Lech Poznan (POL)
Int'l Goals: 2 (as of 20-Jun-2006)
Int'l Caps: 13 (as of 20-Jun-2006)
First Int'l Cap: Faroe Islands v. Poland (10-Feb-2002)

İSTATİSTİKLER:

Costa Rica Stats box Poland
50 Possession 50
1 Goals 2
9 Shots 12
4 Shots on target 8
26 Headers 16
6 Saves 3
8 Goalkeeper off his line 3
2 Corners 8
13 Fouls committed 20
6 Offsides 0
4 Yellow cards 4
0 Red cards 0
31 Balls lost 27
10 Successful tackles 10
15 Interceptions 18
38 Long balls 46
270 Short passes 274
4 Assists 2
11 Successful crosses 13

Bana göre maçta iyi performans gösteren oyuncular:
Maçı seyredemedim.

Futbolcu ratingleri:
http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 7&clid=838
[/b]

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

20.06.2006 18. dünya kupası B GRUBU 3. MAÇLAR (Maç No: 35/64)

Hakem: Roberto Rosetti (Italy)

Fifa man of the match: DOS SANTOS Julio (PAR)

Seyirci sayısı: 46,000

Image
PARAGUAY 2-0 TRINIDAD TOBAGO

Goller:
1-0 SANCHO 18' (KAFA İLE KENDİ KALESİNE ATTI)
2-0 CUEVAS Nelson (86')

İSTATİSTİKLER:
53 Possession 47
1 Goals 0
14 Shots 9
9 Shots on target 2
35 Headers 26
2 Saves 6
4 Goalkeeper off his line 4
7 Corners 1
17 Fouls committed 21
4 Offsides 3
2 Yellow cards 2
0 Red cards 0
43 Balls lost 31
24 Successful tackles 27
19 Interceptions 31
40 Long balls 47
217 Short passes 171
4 Assists 4
7 Successful crosses 8

Futbolcu ratingleri:
http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 9&clid=835

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

20.06.2006 18. dünya kupası B GRUBU 3. MAÇLAR (Maç No: 36/64)

Hakem: Massimo Busacca (Switzerland)

Fifa man of the match: COLE Joe (ENG)

Seyirci sayısı: 45,000

Image
İNGİLTERE 2-2 İSVEÇ

Goller:
1-0 JOE COLE 34' (İNANILMAZ MÜKEMMEL BİR GOL)
1-1 Alback 51' KAFA İLE ATTI (ORTA LİNDEROTH'DAN)
2-1 GERARD 84' KAFA İLE ATTI (ORTA JOE COLE'DAN)
2-2 LARSSON 90'

İSTATİSTİKLER:
Sweden ----- England
43 Possession 57
2 Goals 2
8 Shots 13
5 Shots on target 7
40 Headers 48
5 Saves 1
4 Goalkeeper off his line 6
12 Corners 6
19 Fouls committed 12
0 Offsides 1
2 Yellow cards 1
0 Red cards 0
35 Balls lost 34
12 Successful tackles 14
15 Interceptions 18
30 Long balls 41
172 Short passes 305
0 Assists 1
14 Successful crosses 10

Futbolcu ratingleri:
http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 8&clid=361
Last edited by Mehmet Gorgen on Tue Jun 20, 2006 11:47 pm, edited 3 times in total.

Cemal_Sarici

Post by Cemal_Sarici »

Supersin Joe Cole ! O ne goldu ya ! Forumdaki anti-Ingiltere'ciler, siz de ovun bu golu ya :wink:

Ilk yarida gercekten cok iyi bir performans Ingiltere'den. Owen'in sakatligi ciddi gibi gorunuyordu...onemli kayip ama bence ilerde ideal ikili Rooney ve Crouch. Aman, ikisinden birine bir sey olmasin.

Siradaki (Ekvator) gelsin :wink:

Sevgiler,

Cemal

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cemal_Sarici wrote:Supersin Joe Cole ! O ne goldu ya ! Forumdaki anti-Ingiltere'ciler, siz de ovun bu golu ya :wink:

Siradaki (Ekvator) gelsin :wink:

Cemal

Bence erken sevinme

Erken öten horozun kafasını keserlermiş. :lol:

bu joe cole'un golünün güzelliğine gölge düşürmez.

HAYDİ İSVEÇ :lol:

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Netekim çaktı İsveç bi tane. İkinci de geliyo ona göre :)
Tan Erten

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ingiltere dagilmak uzere. 5 dakika arayla iki top direkte patladi. Larsson ve Kalstrom cok iyi oynuyorlar. Larsson'a helal olsun, o yasta Barcelona Isvec milli takimi demeden herseyini verip iyi top oynuyor.

Iki takim da canini disine takip oynuyor. Olum kalim mucadelesi gibi cunku grup ikincisi Almanya ile karsilasacak. Ev sahibi Almanya iki takimi da eler.

Ozan Ersoy

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Maci izleyemiyorum, Rio Ferdinand'in yerine Sol Campbell'in girme sebebini bilen var mi?

Simdi de Gerrard girmis Rooney'in yerine. Birseyler degisebilir.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gerard gibi bir adam yedek bekletilir mi? İşte yine taktı golünü.. Değme forvetlerin atamayacağı bir kafa hemide..

Tan Erten

Post by Tan Erten »

İngiltere böyle goller yerse, Almanya harcar bunlari, harcar ....: :D
Tan Erten

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

25 senenin tecrubesi ile artik karar verdim. Futbol severler namina Ingiltere, Avusturalya, Norvec, Isvec, Isvicre, Belcika, Avusturya, Iran gibi takimlari dunya kupasindan men etmek lazim. Bu kadar kotu bu kadar rezil top oynayan ulkeler olamaz. Larsson'a saygim sonsuz burda da defalarca dile getirdim ama bu takimlar rakibi bozmaktan baska bir halta yaramiyorlar. Kac dunya kupasidir boyle. Bunlar kendi vatandaslari disinda zaten tutan baska ozenti ve zevk fukarasi yok. Bizim forumda da olmamasi normal ve guzel bir hadise. Demek ki insanlarin biraz olsun futbol zevki var. Arjantin, Brezilya, Hollanda, Danimarka, Fransa (bu turnuva haric) ve diger tum Afrika ulkeleri futbola renk katiyorlar. Yarin Arjantin-Hollanda macini kacirmayin. Daha evvel dedigim gibi ceyrek final ve yari finalle futbol doruga vuracak. Yeter ki Ingiltere, Isvec ve Avusturalya da devre disi kalsinlar futbol tortulari temizlensin.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cemal_Sarici

Post by Cemal_Sarici »

Oh be ! Gercekten de erken konusmamak lazim :)

Cok zevkli ve genelde bayagi kaliteli bir mac oldu. Ikinci yari bayagi oyundan dustu Ingiltere...Isvec'e ikinci yari performansi sebebiyle tebrikler...boyle oynarlarsa ikinci tur macinda, Almanya'nin isi zor olur onlar karsisinda.

Ferdinand-Campbell degisikligine gelince....eger sakatlik yuzunden olmadiysa, o siralar havadan bayagi zorlanan Ingiliz defansini daha iyi toparlar Campbell diye dusunmus olabilir Eriksson.

Rooney de bayagi tepki koydu cikarilmasina....bence bir oyuncu, ismi Zizou olsun Rooney olsun, bu sekilde tepki vermemeli.

Bu arada Isvec'in ikinci golunde tactan direkt mi girdi acaba top kaleye ? :)

Ingiltere, Ekvator'u rahat eler....Almanya-Isvec'e gelince ise, cok cekismeli bir mactan sonra Almanya diyorum.

Bu arada 'God save the Queen' ugurlu geldi...tribunler bunu soylerken Ingiltere'nin ikinci golu geldi :)

Sevgiler,

Cemal

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tan Erten wrote:İngiltere böyle goller yerse, Almanya harcar bunlari, harcar ....: :D
Oyle bir sey olmayacak Tan. Ingiltere Ekvator'la Isvec Almanya ile eslesti. Artik finale kadar karsilasamazlar.

Ama Ingiltere boylelikle Brezilya'nin kismina dustu. Eger ilerleyebilirse iki takim da yari finalde karsilasabilirler.

Ruya final Arjantin - Brezilya icin tam tahmin yapmak zor ama su anda benim gorebildigim, Brezilya'nin Cek-Gana, sonra Ispanya sonra Ingiltere'yi elemesi gerekecek.

Arjantin'in isi daha zor gorunuyor. Portekiz, Almanya, italya-fransa gibi takimlari elemeleri gerekecek.

Isin guzel tarafi, iki takim da birinci bitirirlerse gruplarini ki aksi supriz olur, finale kadar karsilasma olasiliklari yok.

16'dan sonra eslesmeler

Sayfada biraz yukari cikarsaniz seklen gostermisler eslesmeleri...

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Wed Jun 21, 2006 12:13 am, edited 1 time in total.

evren özyürek

Post by evren özyürek »

Kerem Tezic wrote:25 senenin tecrubesi ile artik karar verdim. Futbol severler namina Ingiltere, Avusturalya, Norvec, Isvec, Isvicre, Belcika, Avusturya, Iran gibi takimlari dunya kupasindan men etmek lazim. Bu kadar kotu bu kadar rezil top oynayan ulkeler olamaz. Larsson'a saygim sonsuz burda da defalarca dile getirdim ama bu takimlar rakibi bozmaktan baska bir halta yaramiyorlar. Kac dunya kupasidir boyle. .... Yeter ki Ingiltere, Isvec ve Avusturalya da devre disi kalsinlar futbol tortulari temizlensin.
Katılıyorum.Bir de İngiltere,çok ballı bir takım.Umarım Ekvador, bu bal zincirini kırabilir.En büyük kozu da Beckham'ın duran topları gibi sanki....bir de uzaktan şutlar.
para...şike...işte fener işte...

Cemal_Sarici

Post by Cemal_Sarici »

Kerem Tezic wrote:25 senenin tecrubesi ile artik karar verdim. Futbol severler namina Ingiltere, Avusturalya, Norvec, Isvec, Isvicre, Belcika, Avusturya, Iran gibi takimlari dunya kupasindan men etmek lazim. Bu kadar kotu bu kadar rezil top oynayan ulkeler olamaz. Larsson'a saygim sonsuz burda da defalarca dile getirdim ama bu takimlar rakibi bozmaktan baska bir halta yaramiyorlar. Kac dunya kupasidir boyle. Bunlar kendi vatandaslari disinda zaten tutan baska ozenti ve zevk fukarasi yok. Bizim forumda da olmamasi normal ve guzel bir hadise. Demek ki insanlarin biraz olsun futbol zevki var. Arjantin, Brezilya, Hollanda, Danimarka, Fransa (bu turnuva haric) ve diger tum Afrika ulkeleri futbola renk katiyorlar. Yarin Arjantin-Hollanda macini kacirmayin. Daha evvel dedigim gibi ceyrek final ve yari finalle futbol doruga vuracak. Yeter ki Ingiltere, Isvec ve Avusturalya da devre disi kalsinlar futbol tortulari temizlensin.
:)

Aaaaa, sevgili Kerem'in bu yazisina cevap hakkimi hemen kendimde goruyorum :)

'Bold'lu yerlerden gidelim :

* E insaf yani Kerem....bir Ingiltere ve Isvec'i, bir Iran ve Avusturya ile bir tutmussun. Tamam, kendine gore bir 'zevkli futbol' acisindan boyle yazmissin...ama seyir zevki acisindan bile olsa, boyle bir karsilastirma abes bence.

* 'Bunlari' diye kastettigin takimlardan Ingiltere'yle ilgili bu konuda sunu diyeyim : Dogu Asya'da, Guneydogu Asya'da, Avustralya'da, Afrika'nin bazi bolumlerinde ve dunyanin diger bazi yerlerinde, Ingiltere'ye sempati duyan ve de hatta bayagi ciddi ciddi tutan milyonlar var. Bunun bircok sebebi var tabi....simdi o konuya girmeyeyim...ama tamamen futbolsal sebeplerden dolayi da tutan cooook sayida insan var Ingiltere'yi bu insanlar arasinda.

Bizim forumda da tabi var...en azindan ben :wink: Olsun ya, 'futbol zevki yoksunu' olayim, illaki oyle nitelendireceksen beni :)

*O maci birkac Hollanda'li ve Ingiliz ile seyredecegim Istanbul'da...maksat zevkli bir atmosfer olsun....oyle bir program yapmislar...ama merakla bekledigim bir mac degil.....cunku, iki takim da ikinci turu garantilediler ve eminim bircok as oyuncusunu dinlendirecektir her iki takim da bu macta...ben sanmiyorum ki cok takacaklar karsilarina Meksika veya Portekiz'den hangisinin cikacagini. Ama tabi, yine de kaliteli bir mac olur bence.

*Inadina Ingiltere ! :) Bu arada, sevgili Kerem beni daha da fazla takdir edecektir (!) cunku Avustralya'ya da sempatim var :) Ama, Ingiltere'yi tuttugum kadar tutmuyorum onlari. Ama umarim Hirvatistan karsisinda en azindan bir berabere kalirlar ve ikinci tura cikarlar.

Bu arada sunu belirteyim : 'Guzel futbol' tabi hos bir sey ama mesela benim icin onemli olan sey sonuctur...guzel futbol da onun bonusu olmalidir sadece. Tabi sonuca giderken asiri sansli olunursa veya lehinize fair play'e aykiri seyler olmussa, bu, sonucun gozumdeki degerini azaltir (mesela G.Kore'nin 4 seneki onceki saibeli Dunya Kupasi yari finalistligi).

Sevgiler,

Cemal

Post Reply