2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

12.06.2006 18. dünya kupası F GRUBU(Maç No: 9/64)

Hakem: Essam Abdel Fatah (Mısır)

Seyirci sayısı: 46,000

AVUSTRALYA:3

[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... tralia.gif[/img]
01 M Schwarzer
02 L Neill
03 C Moore (61 J Kennedy )
05 J Culina
20 L Wilkshire (75 J Aloisi )
07 B Emerton
13 V Grella
23 M Bresciano (52 T Cahill )
14 S Chipperfield
10 H Kewell
09 M Viduka

JAPONYA : 1
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... -japon.jpg[/img]
23 Y Kawaguchi
03 Y Komano
05 T Miyamoto
14 A Santos
19 K Tsuboi (56 T Moniwa )
22 Y Nakazawa
15 T Fukunishi
07 H Nakata
10 S Nakamura
09 N Takahara
13 A Yanagisawa (79 S Ono )

ÖNEMLİ NOT: RESİMLERDEKİ KADROLAR MAÇTAN ÖNCEKİ TAHMİNİ KADROLAR. Kesin maç kadrosu aşağıda yazılmıştır.

Goller:

0-1 Nakamura (26')
1:1 T. Cahill (84'
2:1 T. Cahill (89'., asist, Aloisi)
3:1 Aloisi (90')

İSTATİSTİKLER:

Australia Stats box Japan
52 Possession 48
3 Goals 1
16 Shots 8
9 Shots on target 2
17 Headers 12
2 Saves 7
8 Goalkeeper off his line 7
5 Corners 3
11 Fouls against 21
4 Offsides 3
21 Fouls committed 11
4 Yellow cards 3
0 Red cards 0
28 Balls lost 31
12 Successful tackles 14
12 Interceptions 14
44 Long balls 41
207 Short passes 167
4 Assists 2
11 Successful crosses 8

Bana göre maçta iyi performans gösteren oyuncular: .
Maçı canlı seyredemedim.Sadece özetleri seyrettim.Maçın ilk 2 golünde kalecilerin yanlış çıkmalarından kaynaklanan hatalardan gol oldu. Avustaralyanın 2. golünü Cahill gerçekten çok güzel vuruşla attı.Sanırım golleri atan nakamura, cahill ve aloisoi maçın en iyi adamları oldu.Maçın istatistiklerinde Avustarlyanın daha üstün olduğunu görüyoruz. İlk golde kaleciye faul olduğu söyleniyor.

Futbolcu ratingleri:

http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 4&clid=575
Last edited by Mehmet Gorgen on Mon Jun 12, 2006 9:06 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

12.06.2006 18. dünya kupası E GRUBU(Maç No: 10/64)

Hakem: Carlos Amarilla (Paraguay).

Seyirci sayısı: 52.000

ABD:0

[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... e-eeuu.jpg[/img]
18 K Keller
22 O Onyewu
04 P Mastroeni (45 E Johnson )
23 E Pope
06 S Cherundolo (45 J O'Brien )
10 C Reyna
17 D Beasley
15 B Convey
07 E Lewis
20 B McBride (77 J Wolff )
21 L Donovan

ÇEK CUMH : 3

[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... nce(1).jpg[/img]
01 P Cech
02 Z Grygera
22 D Rozehnal
21 T Ujfalusi
06 M Jankulovski
08 K Poborsky
04 T Galasek
10 T Rosicky
20 J Plasil
11 P Nedved (45 V Lokvenc )
09 J Koller (45 V Lokvenc )

ÖNEMLİ NOT: RESİMLERDEKİ KADROLAR MAÇTAN ÖNCEKİ TAHMİNİ KADROLAR. Kesin maç kadrosu aşağıda yazılmıştır.

Goller:

0-1 Jan Koller (5', ASIST Grygera)
0-2 Tomas Rosicky (35')
0-3 Tomas Rosicky (74')

İSTATİSTİKLER:

United States Stats box Czech Republic
52 Possession 48
0 Goals 3
6 Shots 10
1 Shots on target 5
39 Headers 53
1 Saves 0
4 Goalkeeper off his line 8
2 Corners 5
16 Fouls against 15
0 Offsides 9
15 Fouls committed 18
2 Yellow cards 4
0 Red cards 0
63 Balls lost 54
18 Successful tackles 20
21 Interceptions 12
42 Long balls 40
317 Short passes 241
0 Assists 1
13 Successful crosses 7

Maçın ilk 20 dakika dışında kalan kısmını seyrettim.Sahanın yıldızı mükemmel bir gol de atan Rosicky'di. Amerika faso fiso bir takımmış :lol:
Gitsin basketbol oynasınlar.

Futbolcu ratingleri:

http://home.skysports.com/worldcup/matc ... &clid=2909

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

12.06.2006 18. dünya kupası E GRUBU(Maç No: 11/64)

Hakem: Carlos Eugenio Simon (Brazil)

Seyirci sayısı:

İTALYA:2
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... italia.jpg[/img]

01 G Buffon
02 C Zaccardo
13 A Nesta
05 F Cannavaro
03 F Grosso
10 F Totti
20 S Perrotta
21 A Pirlo
04 D De Rossi
9 L Toni
11 A Gilardino

GANA : 0

[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... -ghana.jpg[/img]

22 R Kingston
15 J Pantsil
04 S Kuffour
05 J Mensah
06 E Pappoe
11 S Muntari
08 M Essien
10 S Appiah
18 E Addo
03 A Gyan
14 M Amoah

Goller:

1-0 Pirlo (40')
2-0 Iaquinta (84')

İSTATİSTİKLER:

Italy vs. Ghana
62 Possession 38
2 Goals 0
16 Shots 13
12 Shots on target 4
32 Headers 31
4 Saves 10
4 Goalkeeper off his line 13
12 Corners 4
21 Fouls against 8
3 Offsides 3
8 Fouls committed 22
3 Yellow cards 2
0 Red cards 0
45 Balls lost 46
20 Successful tackles 18
11 Interceptions 21
28 Long balls 32
226 Short passes 299
5 Assists 0
8 Successful crosses 9

Essien ve Appiah Gana milli takımın en iyileri olarak göze çarptı.
İtalya'da defansif yönden başarılı ama. Ofansif yönden zayıf.Pirlo'nun golü de güzeldi.

Futbolcu ratingleri:

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/footbal ... 058790.stm
Last edited by Mehmet Gorgen on Mon Jun 12, 2006 11:51 pm, edited 4 times in total.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evet Amerika'nin balonu cabuk patladi. Bu turnuvada su anda gordugum en kotu performanslardan biri. Resmen rezalet bir oyun. Geriye pas yana pas, hic bir yaraticilik yok, hic bir cesitlilik, insiyatif alma yok. Iki uzaktan sut haricinde herhangi bir tehlike yaratma yok. Bu Bruce Arena beni fazla etkilemedi hic bir zaman. Lise muduru kilikli biri ama kamuoyunda destek goruyor. Bence bu ulkede bundan iyi top oynayacak takim cikarilmali. 10 milyon genc amator olarak futbol oynuyor. En iyi universite ligleri bunlarda, milyonlarca gocmen, cika cika bu cikti. Duvara toslamis gibi oldular.

Bu ulkede yasayanlar icin uzucu durum cunku futbolun Amerikada daha saygi gorebilmesi icin milli takimin basarili olmasi mutlaka sart.

Ceklerde de fazla bir sey goremedim. Arsenal'in hocasi Wenger in 10 milyon kusur poundu ne kadar dogru bir yere yatirdigini gordum ve adami bir kere daha takdir ettim. Iki gol atti, bir topu direkte patladi. Rosicky muhtesemdi.

Gerisinde takim ilk yari bir yarim saat golu attiktan sonra geriye cekildi. Bu amerikaya karsi bile %36 topa hakimiyetle oynadilar. Ikinci golden sonra rahatladilar daha cok ileri ciktilar. Koller'in sakatlanmasi buyuk handikap. Nedved yasli, her an sakatlanabilir, turnuvayi saglam bitirmesi benim icin surpriz olur, gunler gectikce zorlananacaktir. Baros sakat bu macta oynayamadi. Cekleri elemek zor olacaktir ama ceyrek finalden fazla oteye gecerlerse beni sasirtirlar.

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

ITA-GAN maçı çok hızlı başladı, kıran kırana bir maç izleyeceğiz gibi görünüyor :)

Üst direğe çarptı döndü.. İtalya net pozisyonlar buluyor.. İyi maç oluyor..

Pirlo çok pis taktı..

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:Ribery girip Fransayı kurtardı.Fransa Çin'i 3-1 yendi.

Maçın yıldızı ve Dünya kupasının flaş ismi olacağını kanıtladı.

Domonech gel seni beni dinle bu ribery'i ilk 11'e al.

Sen de rahat et futbolseverler de rahat etsin.. :lol:
Baska baslik altinda yazmismis Mehmet bunu ama, buraya getireyim dedim. Eurosport'a gore, Domonech amca seni duymus herhalde Mehmetcigim:
[b]Eurosport[/b] wrote:Football - World Cup - 12/06/2006 - 20:13
Ribery makes Swiss start
Rising star Franck Ribery will start France's opening Group G game against Switzerland on Tuesday. The Marseille midfielder is to slot into a five-man midfield, with Arsenal striker Thierry Henry playing as a lone striker.
USA-CZE macinda da Ozan'in dedigi gibi, Amerikanya yaraticilik ve insiyatif alma eksikligini cekti fena halde. Kanatlardan inecek kombinasyonlari yapabilecek gibi bari gorunuyorlardi ama, ona da bir kac kere anca giristiler. Hep orta sahanin az onunden, cezaalani yayina, ya da biraz daha ileriden cezaalanina toplar sisirip durdular. Cek defansi pek zorluk cekmedi bunlari toplamakta. 2. yari giren Johnson'in en bastan oynamasi gerekiyormus sanirsam, top alip iceri dalmaya veya sut pozisyonu yaratmaya calisan 2 adamindan biriydi ABD'nin.

Ulkede futbol sevgisi artsin diye, ust tura ciksalar diye istiyordum ama, cok feci bir sonucla baslamis oldular. Fikstur de hic lehlerine degil, sonraki macta da Italya'ya kaybettikleri gibi, umutlari kalmayacak...

Bu arada, Dunya kupasi resmi sitesindeki, "Matches and Results" bolumunde bayagi yuksek kalite (700 kbps) mac ozetleri veriyorlarmis, dikkatimi cekmemisti daha onceden. Mehmet'cigim, senin mac bilgilerine, onlari da ekleyebilirsin istersen (ya da ben edit'ler eklerim istersen)! ;)
Sekil 2-a: USA: 0 - CZE: 3

Hoscaklin,
Özgür

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Spor programlarına 'taş hatun' koyma fikrini kim yumurtladı bilmiyorum ama bunu uygulayan ikinci program Kanal 1'in Ahmet Çakar'lı Ümit Aktan'lı nefis (!) program oldu.. Mantık nedir anlamadım! Spor yazarlığı ve yorumculuğu yapan ve bu işten anlayan bayanlarda var, çıkartacaksan onları çıkart! İlla sexy olması mı gerekiyor kadının :)
İtalyanın kazanmasını istiyormuş hatun, çünkü sebep malum italyan erkekleri :)
İtalyan erkekleri sevsin seni :)

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Ribery girip Fransayı kurtardı.Fransa Çin'i 3-1 yendi.

Maçın yıldızı ve Dünya kupasının flaş ismi olacağını kanıtladı.

Domonech gel sen beni dinle bu ribery'i ilk 11'e al.

Sen de rahat et futbolseverler de rahat etsin.. :lol:
Baska baslik altinda yazmismis Mehmet bunu ama, buraya getireyim dedim. Eurosport'a gore, Domonech amca seni duymus herhalde Mehmetcigim:

Hoscaklin,
2 tane Fransa milli maçı hazırlık maçı seyrettikten sonra o cümleleri yazdım. Bugün Zidane bile Ribery ilk 11'de oynamalı demiş. Sağ kanadı hiç çalışmayan bir Fransa'yı görmemek için ya kör olamak yada çok inatçı olmak lazımdı. Fransa'da Ribery ilk 11'de oynarsa Fransa çok daha rahat maçlar kazanacaktır.

Go Ribery.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Valla maşallahınız var! Riberry oynadıkça benim içim yanıyorken siz, -avuçlarımızın içinden uçup gitmiş bile olsa- kaliteli bir futbolcu oynatılmıyor diye kavga çıkartabilecek bir futbolsever profili çiziyorsunuz :)
Helal olsun :)
Mehmet Gorgen wrote: Go Ribery.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Valla maşallahınız var! Riberry oynadıkça benim içim yanıyorken siz, -avuçlarımızın içinden uçup gitmiş bile olsa- kaliteli bir futbolcu oynatılmıyor diye kavga çıkartabilecek bir futbolsever profili çiziyorsunuz :)
Mehmet Gorgen wrote: Go Ribery.
Ben de nedense Ribery'e antipati duyamiyorum. Kendisi icin en iyisini yapti. GS'da kalsa yine basarili olurdu ama belki milli takimda su anki durumuna gelemezdi.

Bizim iyi niyetli olmayan yoneticilerimize cok daha buyuk bir antipati duyuyorum. Ellerinden gelse bes kurus para vermeden sirt sivazlayarak oynatacaklar butun oyunculari.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ismail Gezer wrote:Valla maşallahınız var! Riberry oynadıkça benim içim yanıyorken siz, -avuçlarımızın içinden uçup gitmiş bile olsa- kaliteli bir futbolcu oynatılmıyor diye kavga çıkartabilecek bir futbolsever profili çiziyorsunuz :)
Ben Mehmet'e atifta bulunmustum canim. Kendim 2 gonulluyum o konuda. Bir yandan, nasil olsa bizimkilere zirnik koklatmayacaklar, oynamasin korlensin gitsin diyorum :evil:, ote yandan da, olur da degeri tahmin edilen gibi artarsa, FIFA'da ya CAS'da bir yuzumuze bakan Allah'in kulu cikar da, biraz buyukce bir parcasini bize verecek olursa (farkindayim, halam-amcam olayina donuyor biraz), oynasin yildiz olsun hepten de, biraz borclarimiz kapansin diyorum. Umit fakirin ekmegi... Cengiz Hocamin ve de Ozan'in bilimum yorumlarina ragmen, itinayla umidetmistik son dakikasina kadar sampiyonlugu da... :) Ortada bu konuda pek artik futbol topunun yuvarlakligi kalmadi, is avukatlara, mahkemelere kaldi ama...
Özgür

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Siz derken sadece Mehmet beyi kastetmiştim, nezaketen "siz" demek istedim ve dedim :)
Aşağıdaki cümlelerede aynen katılıyorum. Tolga'nın Riberry'e değilde yönetime gıcık olmasınada katılıyorum :)
Mehmet beyin bu şartlar altında "Go Riberry" diyebilmesini, Riberryi oynatmayan hocayı gayet samimi olarak eleştirebilmesini takdir etmek için söylemiştim. Helal olsun gerçekten, bende öyle hissedebilmek isterdim, tabi yönetime karşı beslediğim hisler baki kalmak koşuluyla :)
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ben Mehmet'e atifta bulunmustum canim. Kendim 2 gonulluyum o konuda. Bir yandan, nasil olsa bizimkilere zirnik koklatmayacaklar, oynamasin korlensin gitsin diyorum :evil:, ote yandan da, olur da degeri tahmin edilen gibi artarsa, FIFA'da ya CAS'da bir yuzumuze bakan Allah'in kulu cikar da, biraz buyukce bir parcasini bize verecek olursa (farkindayim, halam-amcam olayina donuyor biraz), oynasin yildiz olsun hepten de, biraz borclarimiz kapansin diyorum. Umit fakirin ekmegi... Cengiz Hocamin ve de Ozan'in bilimum yorumlarina ragmen, itinayla umidetmistik son dakikasina kadar sampiyonlugu da... :) Ortada bu konuda pek artik futbol topunun yuvarlakligi kalmadi, is avukatlara, mahkemelere kaldi ama...

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yarin Hirvatistan-Brzilya maci oynanacak, Tomas yedek kalabilir diye duymustum bir yerde, dogru mu bilmiyorum.

Hirvatistan 3-4-1-2 taktigiyle oynuyormus. Herkes 4lu defans oynarken ilginc bir tercih. 3 savunmacinin onunde 2 defansif orta saha, 2 kanat ve 1 oyun kurucu. Tomas oynarsa defansin solunda oynar herhalde. Aslinda oynamama ihtimali gayet fazla cunku Hirvatistan'da Milanli Dario Simic, Juventuslu Robert Kovac ve Sienali Igor Tudor var. 3lu defans oynanirsa bu ucu oynar buyuk ihtimal.

pardon, simdi worldcupblog sitesinde buldum brezilya maci kadrosunu. Tudor orta sahada Ronaldinho'yu tutacak, Tomas yine de yedek cikacak. Alttaki yaziya bakarsak butun taktik rakibi durdurmak uzerine kurulmus :)
Cico has announced the Croatian starting line against Brazil: Pletikosa - (Simunic, Robert Kovac, Simic) - (Srna, Niko Kovac, Tudor, Babic) - (Kranjcar) - (Prso, Klasnic)

He is putting the following tasks out to his players. Šimunic is designated with keeping an eye on Adriano, Šimić’s man is Ronaldo and Igor Tudor has the most difficult job of all..keep tabs on the Chupacabra himself, Ronaldinho. Good luck my man.

Five years ago, Ronaldo and Šimić played together in Inter and Dario was in charge of keeping up with the striker and making his life difficult during training. Ronaldo said Dario did that very well.

On the other end of the field, Niko Kovač is in charge of taking Kaka out of play and Srna and Babić are to duel it out with Roberto Carloas and Cafu. A new tactic for the game against Brazil will be Niko Kranjčars job of shadowing Ze Roberto, placing Dado Pršo on Emerson watch. This places Dado in a more defensive role he may not be so used to. Perhaps this was the reason we played so defensively against Spain during which Pršo hardly attacked the net and kept his position back. Klasnić will be our scoring weapon in the first half, with a probable sub with Olić in the second half.
http://croatia.worldcupblog.org/group-f ... ne-up.html

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bu sekilde adam adama savunmaya kalkarlarsa hic sanslari yok... Bu dunya kupasinda hakemler cok kolay cikartiyor sari karti... Boyle adam adama savunmayla maci 11 kisi bitiremezler... Macin basinda bolca sari gorurler --- sonra ya ikinciyi gormeyim derken calimi ve sonrasinda golu yerler yada ikinci sari karttan atilirlar...

Brezilya'yi durdurmak icin --- (1) topa sahip olma oranini yukselt ve elinden geldigi kadar maci Brezilya sahasinda oyna; (2) Gobegi iyi kapat ve Brezilya'yi kanattan gelmeye zorla.... 98 finalinde ki Fransa taktigi...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dedi&Kodu (Dünya Kupası Özel)

# Gerrard beyin falan değil. Hamal dediğimiz tipte bir oyuncu.
Ferdi Leflef, spor yazarı
Kanal 1'de İngiltere-Paraguay maçını yorumlarken.
# Hakem sağ olsun, Ahmet (Çakar) hocaya ve bana nur topu gibi bir tartışmalı pozisyon bıraktı.
Ümit Aktan, Kanal 1 spikeri
Arjantin-F. Sahili maçında futbola dair 'sıra dışı' bakış açısını bir kez daha ortaya koyarken.
# Hayatımın en gururlu günüydü. Artık şundan eminim, mutlu bir adam olarak öleceğim.
Shaka Hislop, Trinidad Tobago kalecisi
İsveç'le berabere kaldıkları maçtaki müthiş performansını değerlendirirken.
# Maçları izlemelerinde sakınca yok ama gürültü yaparlarsa veya kahkaha atarlarsa keşişlikten atılırlar.
Non Nget, Kamboçya Başpiskoposu
Dünya Kupası'nı izleyen 40 bin Budist keşişi sükûnete davet ederken.
# Beyazlar güneşin altında oynamayı sevmez, bu yüzden onlarla gün ortasında karşılaşmak isterdik.
Stephen Appiah, Gana kaptanı
Akşam oynanan İtalya maçı öncesi bahanesini hazırlarken.
# Unutmayın ki onlar IKEA yapımı değil, Dünya Kupası'nda başarılı olabilirler.
So Foot, Fransız futbol dergisi
İsveç Milli Takımı'nın küçümsenmemesi gerektiğini vurgularken.
RADİKAL

Post Reply