2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mert Tokman wrote:Aman arkadaslar Arjantin vagonunda bana da yer ayirin --- Brezilya'ya guzel bir mesaj yolladilar bugun...

Yanliz ben Riquelme'ye takmis durumdayim... Bazilari beni haksiz buluyor bu konu da ama ben hala onun oyunu yavaslattigini ve karsi defansin yerlesmesine firsat verdigini dusunuyorum... bugun herkesin gordugu Messi gibi ve hala yedekte oturan Aimar gibi hareketli adamlar varken Riquelme gereksiz... Alternatifi olmasa tek hareketle oyunu degistiren adam savini kabul edicem ama yerine daha iyi alternatifler varken Riquelme gibi durarak oynayan adama hayir diyorum... Hatta daha da ileri gidip Saviola yerine Tevez baslamali diye de dusundum macin sonlarinda...
Sevgili Mert beni kastettin galiba. Tevez konusunda tamamen sana katiliyorum. Aimar'i da cok begeniyorum. Ama Riquelme konusunda su nedenle israrciyim: Arjantin'in karsisina gene Ingiltere tarzi defansif yani cok guclu (futbolu ise tahammul edilmez derecede bayici ve futbola hakaret olan) bir takim cikti mi Arjantin epey bocaliyor. Riquelme bizim Hagi'nin bir baska versiyonu bence. Bir, iki hareketi kilidi aciyor. Ayrica sahada duran tek o var. Gerisi, Cambiasso'dan Sorin'e köruk gibi kosuyorlar.

Bugun gene farkettim bu kadar topu kosturan bir takim karsisinda rakip cökuyor. Sirplar 11 macta bir gol mu ne yemis. Bugun cöktuler adeta. Nefesleri de tukendi. Adamlar surekli topa hakim. Brezilya-Arjantin finali adeta yuzyilin ruya finali olur. Tek korkum Ingiltere veya Almanya gibi son derece monoton bir Avrupa takiminin gelip bu ruyayi bozmasi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hollanda'dan 2 sut ve 2 gol. Van NIstelroy ve Persie atti.

Fildisi 2-1 yapti, PSV'li Kone atti.

Drogba sari kart gordu gelecek mac oynayamayacak.

Bu arada ilk yarida Zokora'nin bir sutu direkten dondu.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

16.06.2006 18. dünya kupası C GRUBU 2. MAÇLAR (Maç No: 21/64)

Hakem: Roberto Rosetti (Italy).

Fifa man of the match: Juan Roman Riquelme.

Seyirci sayısı: 52.000

ARJANTİN:6
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... ina(1).jpg[/img]

01 R Abbondanzieri
21 N Burdisso
02 R Ayala
06 G Heinze
03 J Sorin
18 R Maxi (74 L Messi )
08 J Mascherano
22 L Gonzalez (16 E Cambiasso )
10 J Riquelme
07 J Saviola (58 C Tevez )
09 H Crespo

SIRBİSTAN: 0
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... a-once.jpg[/img]
01 D Jevric
04 I Duljaj
06 G Gavrancic
20 M Krstajic
15 M Dudic
07 O Koroman (49 D Ljuboja )
10 D Stankovic
17 A Nadj (45 I Ergic )
11 P Djordjevic
08 M Kezman
09 S Milosevic (69 Z Vukic )

ÖNEMLİ NOT: RESİMLERDEKİ KADROLAR MAÇTAN ÖNCEKİ TAHMİNİ KADROLAR. Kesin maç kadrosu aşağıda yazılmıştır.

Goller:

1:0 Maxi Rodriguez (6., asist Saviola)
2:0 Cambiasso (31., asist, Crespo)
3:0 Maxi Rodriguez (41., asist Saviola)
4:0 Crespo (78., asist, Messi)
5:0 Tevez (84.)
6:0 Messi (88., asist, Tevez)

İSTATİSTİKLER:

Argentina vs. Serbia Montenegro
57 Possession 43
6 Goals 0
11 Shots 3
9 Shots on target 1
21 Headers 16
1 Saves 3
11 Goalkeeper off his line 2
3 Corners 4
14 Fouls committed 22
3 Offsides 0
1 Yellow cards 3
0 Red cards 1
38 Balls lost 41
10 Successful tackles 12
13 Interceptions 17
30 Long balls 32
452 Short passes 208
5 Assists 0
3 Successful crosses 10

Bana göre maçta iyi performans gösteren oyuncular:
Maçı seyredemedim.

Futbolcu ratingleri:
http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 4&clid=632

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

16.06.2006 18. dünya kupası C GRUBU 2. MAÇLAR (Maç No: 22/64)

Hakem: Julian Oscar Ruiz Acosta (Colombia).

Fifa man of the match: ROBBEN Arjen

Seyirci sayısı: 47757

HOLLANDA:2
Image
01 E Van der Sar
14 J Heitinga (45 K Boulahrouz )
13 A Ooijer
04 J Mathijsen
05 G Van Bronckhorst
20 W Sneijder (50 R Van der Vaart )
18 M Van Bommel
08 P Cocu
17 R Van Persie
11 A Robben
09 R van Nistelrooy

FİLDİŞİ: 1
Image
01 J Tizie
21 E Eboue
04 K Toure
12 A Meite
03 A Boka
05 D Zokora
19 G Toure
22 N Romaric
09 A Kone
14 B Kone
11 D Drogba

ÖNEMLİ NOT: RESİMLERDEKİ KADROLAR MAÇTAN ÖNCEKİ TAHMİNİ KADROLAR. Kesin maç kadrosu aşağıda yazılmıştır.

Goller:
1-0 Van Persie 23' (serbest atıştan)
2-0 van Nistelrooy 26' (Asist robben)
2-1 Kone 38 ' (cezalanı dışından şutla)

İSTATİSTİKLER:

NED 2-1 CIV
50 Possession 50
2 Goals 1
9 Shots 14
8 Shots on target 8
27 Headers 31
6 Saves 6
4 Goalkeeper off his line 3
3 Corners 8
23 Fouls committed 16
6 Offsides 4
4 Yellow cards 3
0 Red cards 0
44 Balls lost 46
16 Successful tackles 17
14 Interceptions 15
44 Long balls 28
190 Short passes 214
1 Assists 1
9 Successful crosses 7

Robben ve Zokora çok iyi oynadılar.

Futbolcu ratingleri:
http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 5&clid=366
Last edited by Mehmet Gorgen on Fri Jun 16, 2006 9:28 pm, edited 3 times in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

16.06.2006 18. dünya kupası D GRUBU 2. MAÇLAR (Maç No: 23/64)

Hakem: MAIDIN Shamsul (SİNGAPUR)

Fifa man of the match: Joao Ricardo

Seyirci sayısı: 43000

MEKSİKA:0
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... mexico.jpg[/img]
01 O Sanchez
03 C Salcido
04 R Marquez
05 R Osorio
14 G Pineda
06 G Torrado
07 A Zinha
08 P Pardo
16 M Mendez
10 G Franco
19 O Bravo

ANGOLA: 0
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... angola.jpg[/img]

01 P Joao Ricardo
03 J Jamba
05 C Kali
21 L Delgado
20 M Loco
07 P Figueiredo
08 A Macanga
11 d Mateus
14 A Mendonca
17 J Ze Kalanga
10 F Akwa

Goller:
MALESEF YOK

İSTATİSTİKLER:

Mexico Stats box Angola
50 Possession 50
0 Goals 0
14 Shots 8
7 Shots on target 1
23 Headers 19
1 Saves 4
8 Goalkeeper off his line 14
3 Corners 6
20 Fouls committed 22
0 Offsides 8
1 Yellow cards 4
0 Red cards 1
51 Balls lost 40
36 Successful tackles 19
24 Interceptions 31
40 Long balls 39
338 Short passes 197
2 Assists 0
13 Successful crosses 7

YOK.

Futbolcu ratingleri:

http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 6&clid=659
Last edited by Mehmet Gorgen on Sat Jun 17, 2006 12:47 am, edited 1 time in total.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Oha be Arjantin! 6 tane atılırmı :) Son 3 golü kaçırdım, 2. golü çok güzeldi, bakalım diğerleri nasıl.. Sırbistan kolay kolay kendine gelemez.. İliç iyiki oynamıyordu :)

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Görkem KIRGIZ wrote:
Fatih Mutlu wrote:
Görkem KIRGIZ wrote: Sayın Fahri Mutlu,
:)
sevgili Fatih, kusura bakma :oops:
estagfurullah, ne kusura bakmasi :)

su ana kadar ikinci maclari biten butun gruplarda elenenler ve 2. tura cikanlar belli oldu son maca kalmadan. ne garip bir turnuva oluyor.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Son 15 dakka 10 kişi oynayarak 1 puanı koparan Angolaya tebrikler :)

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Fatih Mutlu wrote:su ana kadar ikinci maclari biten butun gruplarda elenenler ve 2. tura cikanlar belli oldu son maca kalmadan. ne garip bir turnuva oluyor.
Buyuk oranda (12'de 10), ama tam olarak degil.
Garanti cikanlar:
Ecuador (A)
Germany (A)
England (B)
Argentina (C)
Netherlands (C)

Garanti elenenler:
Poland (A)
Costa Rica (A)
Paraguay (B)
Côte d'Ivoire (C)
Serbia and Montenegro (C)

Ama, B'de matematiksel olarak Trinidad and Tobago'nun, Sweden/Isvec'i gecme sansi var! :)

Turnuvanin kurallarinda da (PDF) ilginc birsey dikkatimi cekti. Son zamandaki "trend" puan esitliklerinde hep karsilikli maclara bakilmasi seklinde diye dusunmekteydim. Ama grup maclarinda, once genel gol averajina bakilip, o esitse takimlarin aralarinda oynadigi mac(lar)a bakilacakmis...
Özgür

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:Aman arkadaslar Arjantin vagonunda bana da yer ayirin --- Brezilya'ya guzel bir mesaj yolladilar bugun...

Yanliz ben Riquelme'ye takmis durumdayim... Bazilari beni haksiz buluyor bu konu da ama ben hala onun oyunu yavaslattigini ve karsi defansin yerlesmesine firsat verdigini dusunuyorum... bugun herkesin gordugu Messi gibi ve hala yedekte oturan Aimar gibi hareketli adamlar varken Riquelme gereksiz... Alternatifi olmasa tek hareketle oyunu degistiren adam savini kabul edicem ama yerine daha iyi alternatifler varken Riquelme gibi durarak oynayan adama hayir diyorum... Hatta daha da ileri gidip Saviola yerine Tevez baslamali diye de dusundum macin sonlarinda...
Ikinci gole ben de bayildim hatta turnuvanin en iyi golu secilebilir. Arkadaslar benim Real Madrid analizlerimden hatirlar. Bu futbola hayranim. Ikinci golden once 27 pas saydim. Real Madrid'in de Club Brugge'e 40 kusur pastan sonra buna benzer bir golu vardi ve uzun uzun analizini yapmistim forumda. Del Bosque'lu Real Madrid cok gerilerde kaldi artik tabii. Tam golden once bizim yorumcular Arjantin antrenorunun "circulation of the ball"undan bahsediyordu, golun gelecegini sagir sultan duydu. Wenger "movement of the ball like a clock" diyor. Baklavalar, diamond formation'lar ne derseniz deyin hepsi vardi.

Bence bu futbolu oynatmak icin muhtesem bir takima sahip olmak gerekmiyor. Bu bilinci isleyip, oyuna uygun oyuncu secip, calismak gerekiyor. 27 pastan cok, oyuncularin topsuz alanda yaptigi kisa kosulara, topu kontrol edip atilan paslara, topun cogunluk yerden gidisine, rakibin tamamen kendi sahasinda olusuna dikkat edin. Turkiye'de bu anlayisi anlayip uygulayamaya sokacak hoca yok, gelmedi.

Bu arada Sirbistan rezaletti. Sahada amacsiz yurume, inancsizlik, mucadelesizlik, defansif hatalar, gereksiz kartlar, kotu kalecilik hepsi vardi. 3. 4. ve 5 golleri bireysel hatalardan yediler.

Ha bir de Brezilya'nin neden iki on libero oynadiginin aciklamasi geldi. Cambiasso - Mascherano ikilisine karsi ancak yine iki on libero karsi koyabilir. Pareira ileriyi dusunuyor, futbolun kalitesini dusurmek pahasina saglamciligi seciyor gibi gozukuyor.

Riquelme takimi yavaslatiyor, biraz bizim Volkan'a benzetiyorum oyununu ama asil sorun bence Arjantin'in hucum gucunde Riquelme degil Crespo. Ben olsam Saviola - Crespo kesinlikle baslamam. Bu hiza, bu oyuna Crespo kabak gibi siritiyor. Ayrica defansda Heinze bir problem. ACL'den sonra eski formunu yakalayamadi.

Arjantin - Brezilya maci iyi olurdu ama Arjantin'in rahat alacagina emin olmayin. Brezilya'da ne Jevric var ne kazma savunma oyunculari var.

Ozan Ersoy

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hollanda Fildiş maçında Hollanda 190 Fildişi 214 toplamda maç boyunca 404 kısa pas yapılmış.
Arjantin Sırbistan maçında Arjantin tek başına 452 kısa pas yapmış. Dakikada 5 pas'dan daha fazla ortalamayla oynamışlar. Ha bre top çevirmişler. Ozan'ın dediği gibi aşırı derecede fazla paslı oynamışlar. Ortalama bir dünya kupası maçının 1,5 -2 katından fazla pas yapmışlar.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Turnuvanin kurallarinda da (PDF) ilginc birsey dikkatimi cekti. Son zamandaki "trend" puan esitliklerinde hep karsilikli maclara bakilmasi seklinde diye dusunmekteydim. Ama grup maclarinda, once genel gol averajina bakilip, o esitse takimlarin aralarinda oynadigi mac(lar)a bakilacakmis...
http://us.ent4.yimg.com/fifaworldcup.ya ... 006_en.pdf

Hayir oyle degil...o link eski sanirim, su an website'de olan link'de once ikili ve uclu averajlara bakilacagini soyluyor...

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Deniz Selman wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:Turnuvanin kurallarinda da (PDF) ilginc birsey dikkatimi cekti. Son zamandaki "trend" puan esitliklerinde hep karsilikli maclara bakilmasi seklinde diye dusunmekteydim. Ama grup maclarinda, once genel gol averajina bakilip, o esitse takimlarin aralarinda oynadigi mac(lar)a bakilacakmis...
http://us.ent4.yimg.com/fifaworldcup.ya ... 006_en.pdf
Hayir oyle degil...o link eski sanirim, su an website'de olan link'de once ikili ve uclu averajlara bakilacagini soyluyor...
Sevgili Deniz,

Bu isin bir tek kaynagi olacagini dusundugum icin, tabii 2. bir kopyasi var midir bunun diye arastirmak aklima dusmemisti. Ancak, benimki de su an kupanin resmi web sitesinden alinmis bir linkti ki?! :)

fifaworldcup.com -> fifaworldcup.yahoo.com -> English -> Tournament -> Official Documents -> 2006 FIFA World CupTM Germany \ Regulations (Yukarda linkini verdigim PDF)

Tarih olayindan bahsedince sen, ona baktim. Senin linkteki PDF'in 45. (PDF reader siralamasina ore 46.) sayfasinda "May 2003" yaziyor. Bu benim yukarda ulasim yolunu verdigimin 57. sayfasinda "December 2005" diyor. Yani eskiye donus gerceklestirmisler anlasilan?!?
Özgür

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozan Ersoy wrote: Ikinci gole ben de bayildim hatta turnuvanin en iyi golu secilebilir. Arkadaslar benim Real Madrid analizlerimden hatirlar. Bu futbola hayranim. Ikinci golden once 27 pas saydim. Real Madrid'in de Club Brugge'e 40 kusur pastan sonra buna benzer bir golu vardi ve uzun uzun analizini yapmistim forumda. Del Bosque'lu Real Madrid cok gerilerde kaldi artik tabii. Tam golden once bizim yorumcular Arjantin antrenorunun "circulation of the ball"undan bahsediyordu, golun gelecegini sagir sultan duydu. Wenger "movement of the ball like a clock" diyor. Baklavalar, diamond formation'lar ne derseniz deyin hepsi vardi.

Bence bu futbolu oynatmak icin muhtesem bir takima sahip olmak gerekmiyor. Bu bilinci isleyip, oyuna uygun oyuncu secip, calismak gerekiyor. 27 pastan cok, oyuncularin topsuz alanda yaptigi kisa kosulara, topu kontrol edip atilan paslara, topun cogunluk yerden gidisine, rakibin tamamen kendi sahasinda olusuna dikkat edin. Turkiye'de bu anlayisi anlayip uygulayamaya sokacak hoca yok, gelmedi.

Ozan Ersoy
Maci seyrederken o senin Real tartismalari aklima gelmedi degil. Özellikle topu alan oyuncunun yanindaki oyuncularin surekli hareket halinde olmalari ve tabii Arjantin'li oyuncularin son derece iyi futbol yapisina sahip olmalari ile baklavalar,ucgenler, dörtgenler, poligonlar girla gitti. Göze cok hos geliyor. Karsinda istedigi kadar pres yapan bir takim olsun dayanamaz gardi iner. Heinz senin de dikkatini cekmis. Ilk macta berbatti bu mac idare etti biraz ama United'taki gibi degil. Bir de Sirp defansi icin turnuvanin en saglam defanslarindan biri diyordu burda gazeteler. 10 macta gol yememis turnuvaya gelmeden. Arjantin'den yarim duzine yediler. Arjantin-Hollanda maci turnuvanin en guzel maclarindan biri olabilir.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yayıncı kuruluş dünya kupası için çok daha kaliteli bir kadro kurabilirdi. Ümit Aktan baştan ofsayt zaten!
İtalya-Gana maçı öncesi şu veciz sözü sarfetti hazret:
"Bakalım futbolun yakışıklıları mı, Afrika'nın çirkin kralları mı gülecek?"

Kovulacağı falan yok tabide, hakkında iyi şeyler düşünülmediğinide Kanal1 ahalisi bilsin..

Ümit Aktan Vakası...

Post Reply