2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Riberry bu Fransa takımına fazla!

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:Carlos Alberto Ronaldo'da israr ettigi surece Brezilya cok sikintili maclar oynar... Orta saha da topu alanlar - Ronaldinho olsun Kaka olsun - ileride topu atacak bir adam bulamiyorlar basiyorlar uzaktan sutu ya girerse diye... Bu kadar hareketsiz ve yavas bir ileri ucun olursa tabii orta sahadikiler topu atacak yer bulamaz... Ronaldo ilk macta ki elestirilerden sonra biraz daha hareketli oynamaya calisti ama iskaladigi toplarla, yavasligi ile rezil oldu... adama rekor kirdiracagiz diye cabalarken kupadan olacaklar... Nerede Arjantin'li oyuncularin topsuz yaptigi kisa kosularla pas atacak adamlar icin bosa kacmalari nerede Ronaldo'nun patetes cuvali gibi ortalikta dolanmasi...

Bu arada Ze Roberto'yu biz sol acik icin dusunuyorduk ama adam kupa da defansif orta sahada ki performansi ile parmak isirtiyor... Bir tasla iki kus - adam hem sol acik hem on libero... Bizimkiler bir oyuncu fiyatina iki transfer diye Ze Roberto'ya yonelirlerse hic sasirmam...

Dun de Bruce Arena ikinci yari da Eddie Johnson'i oyuna almayarak buyuk hata yapti diye dusunuyorum --- McBride cok yorulmustu ve Italya yari sahasinda buyuk bosluklar vardi ve adam genis alanda ki en iyi hucumcusunu yedekte birakti...

Kore - Fransa maci guzel olacak... Fransa kazanmak zorunda --- Kore hizli ataga kalkiyor...
Cok guzel yorumlar Mert. Seninle ayni kanidayim. Brezilya macindan once dusunuyordum. Brezilya'nin tek yapmasi gereken Ronaldo ficisini kesip Robinho'yla baslamak ve Emerson - Ze Roberto on liberolarindan birinin yerine Arsenal'de daha cok defansif roluyle one cikan Gilberto Silva'yi sokmak. Hoca oyle baslamadi ve macin bayatligini gordunuz. Mehmet son 20 dakikasi macin cok iyi gecti dedi. Son 20 dakikada Ronaldo -Emerson cikti, Robinho-Silva girdi. Macin butun cehresi degisti.

Ronaldo sevdasiyla olmayacak bu is. Adriano zaten agir bir oyuncu, cussesiyle oynuyor. Ronaldo'nun yavasligiyla da bu is olmayacak. Gecen maca gore iyiydi ama gecen mac o kadar kotuydu ki ben bile daha iyi gozukebilirdim.

Brezilya 7 mac uzerinden plan yapan tek takim. Buna dikkatinizi cekerim. Cok onemli. Diger butun takimlar butun gucumuzu, herseyimizi verelim, gidecegimiz yere kadar gidelim seklinde oynuyorlar. Brezilya idare ediyor zaman zaman, geri pas yapiyor, kafalarina gore takiliyorlar. Ciddi hazirlik maci yapmayan da tek takim. Bizim yedek takimimiz dunyanin en iyi ikinci takimi deyip onlarla antrenman maci yaptilar. E tabi bu takimi etkiler. Hem kondisyonlari yavas yavas yerine geliyor, paslari sutlari yerlerini daha cok bulmaya basliyor, hem de birbirleriyle iletisimleri iyilesiyor. Turnuvaya hazir gelmediler bunu da 7 mac oynayacaklarinin hesabini yaparak bilincli yapiyorlar. 4. mactan sonra gercek Brezilya mutlaka ortaya cikar.

Bir baska onemli nokta da bugun asagida anlatacagim olayi Brezilya'da asla goremezsiniz. Ronaldo belki de butun turnuva oynayacak, hic kimsenin giki cikmiyor. Hatta destekliyorlar. Robinho Ronaldo ve Adriano'nun arkasindayim, ne zaman gerekirse o zaman girerim dedi. Takimda cizirtilar yok.

Macin yildizi Ze Roberto. Muhtesem oynadi. Leverkusen'deyken Ballack'la beraber orta sahanin ortasinda serbest oynardi ve o takimin her seyiydi. CL finaline cikan Leverkusen'den bahsediyorum. Bayern'de sol kanata hapsoldu, o da her mac oynamiyor. Bu performansdan sonra GS alabilir mi sanmam. Keske olsa... Benim tahminim Bayern Munich birakmaz.

Fransa'nin ikinci golu verilmemis olmasina ragmen Kore'yi cok begendim ve Kore bu gruptan cikmayi bana gore haketti. Insallah Isvicre'yi de yenerler ve birinci cikarlar. Fransa hocasi sacmaliyor. Bunu da en iyi Zidane oyundan cikarken yaptigi hareketle gosterdi. Hocasinin elini sikmadi, hatta yanindan yokmus gibi gecti, bir de elindeki bilekligi firlatti.

Elinde Ribery var, Trezequet var. Ne salaklik boyle takim kurmak kimse anlayabilmis degil. Anlayana kadar da is isten gececek.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Mon Jun 19, 2006 2:47 am, edited 1 time in total.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ze Roberto cok iyi oynayinca Avustralya kanalinda spiker onun icin "eger Turk takimi Galatasaray'a gitmez ise Bayern Muhich'te kalacak" dedi.

Herkesin kulagina kacmis bu kar suyu demek ki.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Murat Kara wrote:Ze Roberto cok iyi oynayinca Avustralya kanalinda spiker onun icin "eger Turk takimi Galatasaray'a gitmez ise Bayern Muhich'te kalacak" dedi.

Herkesin kulagina kacmis bu kar suyu demek ki.
Bu iyi bir haber, demek ki hakkaten ilgileniyoruz bu adamla. Tabi Avustralyali spikerin Pasfotomac okuma ihtimali gozardi edilmemeli.

Fiyati kac milyon bilmiyorum ama en az 3-4 milyon vermeye deger bu adama. On liberoya koy, stopere koy, kanatlara koy, her yerde oynar.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hos bir haber.

http://www.milliyet.com.tr/2006/06/19/spor/axspo05.html
'Bana Hakan'ı bulun'

Image

ImageKaleci Kingston otelde galibiyet sevincini Hakan Şükür ismini verdiği oğlu ile birlikte kutluyordu.
Gecenin ilerleyen saatlerinde birden, "Abi bana Hakan'ı bulur musunuz? Ben telefon ediyorum ama ulaşamıyorum" dedi. Biz de o saatte zor olduğunu bile bile onu kırmamak için Hakan Şükür'ün bildiğimiz bütün telefonlarını çevirdik. Ancak kapalıydı. Ama kendisine mutlaka haber vereceğimizi ve arattıracağımızı belirttik. Kingston, "Biliyorsunuz, benim Türkiye'deki adım Faruk Gürsoy. İsim babalarım Faruk Süren ve Ergun Gürsoy'un adlarına layık olduğumu da gösterdim. Şimdi onların beni kutlamasını bekliyorum" demeyi de ihmal etmedi.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Görkem KIRGIZ wrote:bildiğim kadarıyla bu sene sözleşmesi sona erdi. bonservis bedeli de yok yani...
O zaman bize yedirmezler. Bir de simdi iyice vitrine cikti zaten.

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ze Roberto'nun böyle oynadigina bakmayin. Brezilya milli takiminda oynamamin adrenalini ile oynuyor. Bayern'de cok vasat bir performans sergiledi. Conceicao'dan farki yok.

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Bu Afrikalilarin da hic lobisi yok yav. Togo'nun 35. dakikada penaltisi calindi. Yazik oluyor Togo'lulara. Adamlar canla basla mücadele ediyorlar. Cogu Avrupa'nin 3. 4. 5. liglerinde oynamalarina ragmen Isvicre'ye kök söktürüyorlar. Vallahi helal olsun...

Üstüne üstlük bir de kendi fedrasyonlari ile ödenmeyen primleri yüzünden greve girmislerdi de FIFA'nin tehdidi üzerine bugün oynuyorlar.

Alman Kanali ZDF icin yorum yapan Isvicre'li eski hakem Urs Meier bile pozisyonun cok net bir penalti oldugunu söyledi.
Last edited by Baris Tokat on Mon Jun 19, 2006 5:04 pm, edited 1 time in total.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Baris Tokat wrote:Ze Roberto'nun böyle oynadigina bakmayin. Brezilya milli takiminda oynamamin adrenalini ile oynuyor. Bayern'de cok vasat bir performans sergiledi. Conceicao'dan farki yok.
Bayern'de vasat oldugu dogru ama Conceicao Real Madrid'deyken cok agir bir kac sakatlik gecirdi, Almanya'ya kiralik gitti orada da dogru durust forma sansi bulamadi. Yani 30'u askin Conceicaio bir, bir bucuk sene futbol oynamadan GS'a geldi. Cok beter de performans gostermedi. En onemli maclarda en iyi adamimizdi. Oyun kurucu veya ofansif orta saha oyuncusu degil, ona gore dusunursek faydali olmustur.

Ze Roberto'nun form durumunu gorduk. Fiziksel kuzey ve dogu Avrupa futboluna, Avrupa disinda en yakin futbolu oynayan Avustralya karsisinda sapasaglamdi. Adamlarin en kisasi 180, 75 kilo. Hic biri hantal degil, at gibi kosuyorlar, iyi top ceviriyorlar. O takimin karsisinda dusmedi, her yerdeydi, yerde mudahaleleri, zamanlamasi mukemmeldi, ataga cikti, cikardi. Brezilya'nin en fiziksel oyuncusu, Juventus'un orta saha direnci Emerson'u golgede birakti.

Saidou'nun yerine Ze Roberto alinsa takima faydali olacagi cok cok acik. Avrupa'da da 31-32 yasindaki bir DM'e kimse 2 milyon Euro'nun ustunde para verecegini sanmiyorum. Bayern'de yerlesik hayatini bozmak istemeyebilir, orasini bilemem. GS'in talip olmasi, ciddi sekilde bu transferin ustune gitmesi gerekir.

Ozan Ersoy

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozan sen su anki GS yönetiminde Ze Roberto'yu alacak vizyonun olduguna inaniyormusun cidden? Saidou'dan beter bir adama 3 milyon dolar sayip alirlar görde bak.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakan Yakın oynuyor.. Fenada değil, az önce kendi hazırladığı bir pozisyonu , karşı karşıya, kaçırdı..

Hagi, futboldan anlıyor ama futbolcudan kesinlikle anlamıyor :)
Bülent Akın faciasının da baş müsebbibi idi zaten, eksik olmasın....

Hakanı izledikce içim cız ediyor..

Riberry ve Hakan Yakınıda ilave edersek Hagi'nin elinde geretsinkinden daha kaliteli bir kadro vardı bence..

Bu cümleyi kurarken Hakan kaleye bir şut daha çekti, Hagide izlesin :)

Ve Hakandan başarısız bir röveşata denemesi..

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote:Ozan sen su anki GS yönetiminde Ze Roberto'yu alacak vizyonun olduguna inaniyormusun cidden? Saidou'dan beter bir adama 3 milyon dolar sayip alirlar görde bak.
Kerem'cim bizim yonetimde o vizyonun oldugunu biliyorum cunku Concecaio'dan once Ze Roberto'yla cok ilgilendilerdi. O zamanlar ZR'nin Bayern'le bir senelik daha kontrati vardi, cok ucuza kapatmaya calistilar, olmadi, gidip gunes altinda bekleyip Conse'yi aldilar. Bu sene de almak istiyorlar hatta Gravesen olayinin medyayi yanlis yonde yonlendirmekten ibaret oldugunu dusunuyorum cunku Gravesen gibi birine GS'in gucu asla yetmez. Baksana ZR'nin yabanci medyada bile GS'a gelecegi soylenip duyuluyor. Adam imzayi dunya kupasindan sonraya birakti cunku iyi oynayip fiyatini yukseltecegini biliyor.

Simdi vizyon var ama bak sorunu su sekilde sorsaydin farkli cevap verirdim: "Bu yonetimin bu transferi yuzune gozune bulastirmadan halledecegine inaniyor musun?" Elbetteki suphelerim var. Adamin fiyati yukseliyor, iki mac daha boyle oynarsa kapiyi 3 milyon eurodan acacak. O yasta o niteliklerde (santrafor veya oyun kurucu degil) bir oyuncuya kimse bu parayi vermez. Ama Ze roberto'yu "biz Hakan Sukur'e bile bir milyon veriyoruz, sana 3 milyon veremeyiz, en fazla 1 bucuk" seklinde teklif goturerek alamazsin. Orta parmagini gosterir gider baska takima. Ama 3 milyondan baslar, 2.25, 2.3 e kapatabilirsin. Bu isler boyle. Bunu yapabilecek yonetim var mi dersen supheler yiginla.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Mon Jun 19, 2006 5:50 pm, edited 2 times in total.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ozan Ersoy wrote:
Baris Tokat wrote:Ze Roberto'nun böyle oynadigina bakmayin. Brezilya milli takiminda oynamamin adrenalini ile oynuyor. Bayern'de cok vasat bir performans sergiledi. Conceicao'dan farki yok.
Bayern'de vasat oldugu dogru ama Conceicao Real Madrid'deyken cok agir bir kac sakatlik gecirdi, Almanya'ya kiralik gitti orada da dogru durust forma sansi bulamadi. Yani 30'u askin Conceicaio bir, bir bucuk sene futbol oynamadan GS'a geldi. Cok beter de performans gostermedi. En onemli maclarda en iyi adamimizdi. Oyun kurucu veya ofansif orta saha oyuncusu degil, ona gore dusunursek faydali olmustur.

Ze Roberto'nun form durumunu gorduk. Fiziksel kuzey ve dogu Avrupa futboluna, Avrupa disinda en yakin futbolu oynayan Avustralya karsisinda sapasaglamdi. Adamlarin en kisasi 180, 75 kilo. Hic biri hantal degil, at gibi kosuyorlar, iyi top ceviriyorlar. O takimin karsisinda dusmedi, her yerdeydi, yerde mudahaleleri, zamanlamasi mukemmeldi, ataga cikti, cikardi. Brezilya'nin en fiziksel oyuncusu, Juventus'un orta saha direnci Emerson'u golgede birakti.

Saidou'nun yerine Ze Roberto alinsa takima faydali olacagi cok cok acik. Avrupa'da da 31-32 yasindaki bir DM'e kimse 2 milyon Euro'nun ustunde para verecegini sanmiyorum. Bayern'de yerlesik hayatini bozmak istemeyebilir, orasini bilemem. GS'in talip olmasi, ciddi sekilde bu transferin ustune gitmesi gerekir.

Ozan Ersoy
Ze Roberto'nun DM ve LW oynayabilmesi cok onemli;ayni gorevi yapabilecek o kalitede ve tecrubede fazla oyuncu yok. DK'sindan sonra ust duzey liglerden talipleri olacaktir diye tahmin ediyorum.Bu mali durumda bizim icin luks aslinda,ama yonetim gozu karartip sadece bir futbolcu icin ciddi para harcayacaksa Ze Roberto icin harcasin.Yine de zor goruyorum bu transferi.Gecen sezon Figo cok yuksek teklifleri(Katar'dan) reddedip daha az bir ucret karsiliginda Inter'e gitmisti,Ze Roberto da ayni yolu izleyebilir.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Selçuk Samli wrote:
Ze Roberto'nun DM ve LW oynayabilmesi cok onemli;ayni gorevi yapabilecek o kalitede ve tecrubede fazla oyuncu yok. DK'sindan sonra ust duzey liglerden talipleri olacaktir diye tahmin ediyorum.Bu mali durumda bizim icin luks aslinda,ama yonetim gozu karartip sadece bir futbolcu icin ciddi para harcayacaksa Ze Roberto icin harcasin.Yine de zor goruyorum bu transferi.Gecen sezon Figo cok yuksek teklifleri(Katar'dan) reddedip daha az bir ucret karsiliginda Inter'e gitmisti,Ze Roberto da ayni yolu izleyebilir.
DM ve sol kanat oynayabilmesi cok buyuk arti katiliyorum. Mert Tokman'in da dedigi gibi GS joker olarak kullanabilir. Sol tarafta Ayhan'in durumuna gore degisimli oynayabilirler. Oyunun icinde de sol tarafa kayip orta yapabilecek bir oyuncu. Epey hizli biri, hizli hucuma cikmak isteyen GS'a guc katacaktir. Talipleri artabilir haklisiniz, is paraya kaliyor. Isimse GS'da da var. Aksi de olabilir, isimli daha iyi bir lige gidip de yedek kulubesinde cureyen oyuncular da var. Davids Totenham'a gitti de ne oldu?

Katar'la Turkiye ligini ve Sampiyonlar liginde oynayacak GS'i, Ze Roberto'yla da Figo'yu da karsilastirmayin. Turkiye ligi o kadar da kotu bir lig degil. Sampiyonlar liginde oynayabilmek icin Ze Roberto Middlesborough gibi bir takim yerine GS'i secebilir. Tabii onerilen ucretler uc asagi bes yukari esit olursa. Figo Ze Roberto'nun kac gomlek iyisi. Inter'den aldigi ucret de hala Avrupa'da ilk 10'a girebilecek bir para.

Ze Roberto bana gore flash transfer degil, GS'a gerekli, akilli bir transfer olur.

Ozan Ersoy

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ze Roberto turu klas bir oyuncunun transferi OC yonetimini asar. Mekteple olmiyan kimseye guvenmiyen OC eminim bir tane dunya kupasi maci seyretmemistir. Seyretsede anliyacagini sanmiyorum. Ya 100 bin dolar farkla kacirir yada olmadik birilerinin tavsiyesiyle ise yaramaz birini getirir.

ZR gelse Ayhan/Volkan/Cihan dan biriyle iyi bir ikili olustururlar. Cihan icin adamin hakkini yemisiz bak yerinde oynayinca oluyormus dedittirir.

Olacagi simdiden soyleyeyim "Sampiyon kadroya takviyeye gerek yok, elimizde Ilic, Heinz gibi dunya kupasinda oynamis (aslinda havasini almis) oyuncular var."

Post Reply