2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kendi takımımızı oralarda gördükten sonra Dünya Kupası eskiden olduğu kadar tat vermiyor, en azından bana :)

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Yazik oldu bence Fildisi Sahillerine. Elemanlar daha iyi bir saha dagilimi/teknik yonetim ile bayagi can yakabilecek yetenekler barindiriyor goruntusu verdiler. Drogba zaten dunya capinda oldu, ondan bahsetmeye gerek yok da (ki, bu arada, boyle bir adamin varken forvetinde, bir de ustune Scheva'yi alan Chelsea de, artik hepten kantarin topuzunu kacirmis oldu yani!), diger elemanlarda da ust duzey top hakimiyeti gozlendi hep.

Arjantin bence oyle aman aman bir oyun oynamiyorken, 2 gol buluverince, mac koptu bayagi. Halbuki, FS basabas, ve kedine guvenen bir havada baslamisti maca.

Gorkem'in de dedigi gibi, hakem bence de cok kotuydu. Yalniz, onun bu yerinden attirma takintisini bilen Arjantinliler de, 2. yari zaman gecirmek icin inadina ilerden atmaya girisiyorlardi duran toplari. "Dunya Devi" gecinen, kupa sahibi, Arjantin kalecisinin daha 50. dakikalardan zamana oynamaya baslamasi yakismadi bence. Elemana killandigindan Drogba, macin sonlarinda top toplayiciligi da yapti. En son bu killanmasinin yuzunden bir de sari kart gordu netekim.
Özgür

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Arj-FS macinda Zokora'ya dikkat etmeye calistim. Ismini cimbom.org'dan once hic duymamistim. Adamda hic bir numara yok. Saido'ya laf soyleyenleri utandirircasina cok vasat bir gorunum verdi. Fiyati yuzunden alamayacagimiz soylenen adamin elimizden biraktigimizdan bir fazlasi yok. Hadi diyelim daha genc.

Turnuvada boyle oynamaya devam ederse fiyati duser bizimkiler hemen uzerine atlar.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ben de Fildisi macini izledim. Golleri Arjantin buldu ama Fildisili oyuncular cok iyilerdi, hem fizik, hem de teknik olarak. Arjantin genelde bir avrupa takimi gibi top dolastirip oyunu sogutmaya calisti, duran toptan gol buldular. Ilk yari 2-0 onde bitirmelerine ragmen soyunma odasina giderken endise yuzlerinden okunuyordu.

Fildisi Sahillerinde Drogba tek forvet oynadi. Ben ilk defa canli izliyorum, gercekten topa cok hakim ve sakin bir oyuncu. Ama tek forvet oynamasi biraz kotu oldu, hep 2-3 Arjantinlinin arasinda kaldi. Orta sahadan cikislar yapan oyunculari vardi ama ceza sahasi onune kadar defalarca gelmelerine ragmen bir turlu son vurusu yapamadilar. BIraz kendi ciddiyetsizlikleri bunda etken oldu. Sanki kendilerini gostermeye calistilar. Kanatlardan cok iyi gelen adamlari var, topa hakimlerdi, ama biraz daha paslassalar gol bulurlardi, yapmadilar.

Cogu kisinin aksine ben Zokorayi begendim. Tabi ki Gravesen gelse daha iyi olur ama Zokora'nin bence Appiah'tan eksigi yok. Yasi da genc Saidou'ya gore. Dunya kupasinda insallah sivrilmez, bonservisi duser, daha iyisini bulmazsak alabiliriz.

Arjantin teknik direktoru bence de iyi degildi, Crespo'yu Saviola'yi cikarinca hucum tehdidi azaldi, Fildisi Sahilleri ikinci yari epey baski kurdu.

Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Tolga Girici wrote: Cogu kisinin aksine ben Zokorayi begendim. Tabi ki Gravesen gelse daha iyi olur ama Zokora'nin bence Appiah'tan eksigi yok. Yasi da genc Saidou'ya gore. Dunya kupasinda insallah sivrilmez, bonservisi duser, daha iyisini bulmazsak alabiliriz.

Arjantin teknik direktoru bence de iyi degildi, Crespo'yu Saviola'yi cikarinca hucum tehdidi azaldi, Fildisi Sahilleri ikinci yari epey baski kurdu.
Zokora'yi bende begendim. Ozellikle hucuma katildigi bi pozisyondan sonra kagidi kalemi elime alip "dur su oyuncuyu bi not ediyim" durumuna soktu beni. Az once Zokora'yi google'ladim da karsima su cok ilginc/aci yazi cikti:

http://service.spiegel.de/cache/interna ... -2,00.html

Adamlarin ulkesinde harp var, bir icsavas... biz dunya kupasi keyfinde... birileri de baska bir ulkeye demokrasi goturme cabasinda...
batsin bu dunya...
Ergun Simsek

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bu arada Arjantinli Riquelme'yi gerek yuz ifadesiyle , gerek oyunuyla Tumer'e benzettim. Korner atarken falan kamera zoom yaptiginda, kaslarini catmis, aglamakli ve aci cekiyor gibi bir yuz ifadesi vardi :) Tumer'in de aynen oyle oluyor, devamli bir mutsuz ifade suratinda.

Oyun tarzida benziyordu, fazla mucadeleye girmedi oyun boyunca ama duran toplarda iceri iyi kesti iki defa.

evren özyürek

Post by evren özyürek »

Zokora'yı ben beğendim.Zaten daha önce Afrika Kupası'nda da çok beğenmiştim.Defansı (özellikle atakların başlangıcında) yönlendiriyor.

Fildişi'nin sağ kanadı Eboué ve Keita ile çok sağlam bir görüntü verdi.Bir de 8 numarayı (ismi ... Kalou galiba) beğendim.Sanırım, bir ara Hollanda vatandaşlığına (milli takımına) geçmesi söz konusuymuş.
para...şike...işte fener işte...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

evren özyürek wrote:8 numarayı (ismi ... Kalou galiba) beğendim.Sanırım, bir ara Hollanda vatandaşlığına (milli takımına) geçmesi söz konusuymuş.
Ukalalık gibi olmasın olmasın ama Hollanda vatandaşlığına başvurup Hollanda mili takımı takımına gitmeyi düşünen dünkü seyrettiğiimiz Fransa'da PSG 'de oynayan B. Kalou değil .Bunu düşünen kardeşi Salomon kalou. Feyenoord takımın forvette en etkili 2 oyuncusundan biri. Sanırım Salomon kalou önümüzdeki yıl Chelsea'de oynayacak gibi.

Kalou'ları karıştırmayalım...... :lol:

evren özyürek

Post by evren özyürek »

Ukalalık gibi olmasın olmasın ama Hollanda vatandaşlığına başvurup Hollanda mili takımı takımına gitmeyi düşünen dünkü seyrettiğiimiz Fransa'da PSG 'de oynayan B. Kalou değil .Bunu düşünen kardeşi Salomon kalou. Feyenoord takımın forvette en etkili 2 oyuncusundan biri. Sanırım Salomon kalou önümüzdeki yıl Chelsea'de oynayacak gibi.
Teşekkürler,Mehmet Bey.
Dünkü maçın tekrarında Ümit Aktan'ın yanındaki ukala ve kendini komik zanneden yorumcu ,o olduğunu söyemişti .Ben de belittiğim gibi,emin olamamıştım,ona güvenemedim.

Bir de hep kardeşler var demek ki Fildişi'nde .Touré ler de kardeş galiba (emin değilim :) )

edit: ??
Last edited by evren özyürek on Sun Jun 11, 2006 6:32 pm, edited 1 time in total.
para...şike...işte fener işte...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

11.06.2006 18. dünya kupası (Maç No: 6/64)

Hakem: MARCUS MERK (Almanya)

Seyirci sayısı: 37.216

SIRBİSTAN: 0

..........................................1-Jevric

4-Duljaj, ...........6-Gavrancic, .........20-Krstajic, .........3-Dragutinovic -

...............................14-N. Djordjevic -

...........11-P. Djordjevic, ...............17-Nadj, .................10-Stankovic -

.................................9-Milosevic,.................... 8-Kezman

Trainer: Petkovic

HOLLANDA : 1

.......................................1-van der Sar -

14-Heitinga........13-Ooijer, ............ 4-Mathijsen, ..........5-v.Bronckhorst

........................18-van Bommel, ........................8-Cocu -

.........................................20-Sneijder -

..........17-van Persie, ............9-van Nistelrooy, ..................11-Robben

Trainer :Van Basten

Goller:

0-1 ARJEN ROBBEN (18', ASIST V.NİSTELROY)

İSTATİSTİKLER:

Serbia Montenegro vs. Netherlands
44 Possession 56
0 Goals 1
11 Shots 17
4 Shots on target 5
19 Headers 10
4 Saves 6
5 Goalkeeper off his line 6
6 Corners 4
20 Fouls against 14
2 Offsides 3
16 Fouls committed 22
4 Yellow cards 2
0 Red cards 0
30 Balls lost 40
13 Successful tackles 9
17 Interceptions 10
54 Long balls 54
95 Short passes 321
2 Assists 3
13 Successful crosses 9

Bana göre maçta iyi performans gösteren oyuncular:
Maçın adamı şüphesiz Arjen Robben'di. Schneider, Heitinga da iyilerdi.İliç oynamadı.
Sırbistan'da sonradan oyuna giren Koroman en hırslı adamdı.

Futbolcu ratingleri:

http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 9&clid=364
Last edited by Mehmet Gorgen on Sun Jun 11, 2006 7:01 pm, edited 2 times in total.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Selam arkadaslar... Bir hafta suren Meksika yolculugundan sonra eve dondum ve direk hastanenin yollarini tuttuk. 2 mm lik bir bobrek tasinin bu kadar aci verebilecegini hic dusunmemistim. Simdi iyiyim onemli bir durum yok ama hayatta en onemli sey saglik, bir kere daha anladik. Sorunsuz agrisiz gecirdigimiz her saniye icin sukretmeli insan.

Brezilya'ya kim kafa tutabilir onun icin maclari izliyorum. Su ana kadar hic bir takim beni cok fazla etkilemedi. Ne arjantin ne ingiltere. Hollanda'da da (amma cok da) pek bir sey yok. Sag kanadi kullanmiyorlar. Dunya kupasinin en iyi 11 ine girecek Robben muhtesem gerisi eh. Forvet birrbininden kopuk. Orta saha arada sacmaliyor. Defans topu uzaklastirirken sacmaliyor ve yavas.

Sirbistan'i kendi kapasiteleri dahilinde begendim. Bizim Ilic'in bu takima girmesi cok zor. Elimizde patlayacak yine.

Fransa da cok iyi cikmayacak. O salak antrenor ellerindeki en iyi oyuncuyu oynatmiyor. Italya bayacak, defanslari yaslaniyor. Buyuk skandallar var takimin etrafinda. Benim siyah atim Ispanya. Belki Portekiz. Bakalim.

Ozan Ersoy

Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Ozan Ersoy wrote:Selam arkadaslar... Bir hafta suren Meksika yolculugundan sonra eve dondum ve direk hastanenin yollarini tuttuk. 2 mm lik bir bobrek tasinin bu kadar aci verebilecegini hic dusunmemistim. Simdi iyiyim onemli bir durum yok ama hayatta en onemli sey saglik, bir kere daha anladik. Sorunsuz agrisiz gecirdigimiz her saniye icin sukretmeli insan.
Gecmis olsun Ozan.

Hollanda macin ilk 15 dakikasinda oynadigi oyunu macin tamamina, sol kanattaki aktiviteyi sag kanada tasiyamadi. Robben cok basarili ama cok da bencil. Bi kac pozisyon var ki GS-BJK macindaki Tumer misali geleni vurdu, gideni vurdu.
Sirbistan'in hocasi cok ilginc degisiklikler yapti, cok ilginc zamanlarda. Onlarda politik olarak cok zor bi donemecten geciyorlar. Takim icersinde bu sebepten dolayi sorunlar yasaniyor olabilir.

Icimizden bilen cikar mi emin degilim ama hangi milli mars okundu bilen var mi? Yani Sirbistan-Karadag marsi olarak eski mars mi okundu? Yoksa bolunmeyle beraber hemen eski marslara mi donuldu.

Ote yandan macin sonunda birbirlerini tebrik eden iki taraf oyunculari cani gonulden tebrik ediyorum.
Ergun Simsek

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan, açıkçası bende nerelerdesin diye içimden geçiriyordum.

Çok çok geçmiş olsun. Umarım şimdi iyisindir.

Biraz sonra oynanacak Meksika-iran maçında iranlı genç sağ bek khaebi, DM NEKOUNAM ve bayern'li Kerimi en iyi oyuncuları.

Bakalım Nekounam ne yapacak. Bence saidou'dan iyi.Fakat Poulsen, Gravesen kadar da iyi değil yani.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote: Sirbistan'i kendi kapasiteleri dahilinde begendim. Bizim Ilic'in bu takima girmesi cok zor. Elimizde patlayacak yine.

Ozan Ersoy

Gecmis olsun Ozan Abi.

Acikcasi kupadan once ILic'in milli takimda banko oynayacagini zannediyordum, hazirlik macinda sonradan girince sasirmistim. Bugun sonradan bile girmedi. BUradaki ust duzey mucadeleyi kaldiracak fizigi yok demek ki. Sirbistan iyi bir takim aslinda, gol yemeden once 2 tane net pozisyon yakaladilar, birini atsalardi, cok sey degisebilirdi. Arjantin'e bir surpriz yapmalari gerekecek yukselmek icin,.

Su ana kadar izledigim en kapasiteli takim Arjantin'di. Cok super oynamadilar ama daha iyi isler yapabileceklerini gosterdiler. INgiltere de zevksiz bir oyun oynuyor ama onlar da Brezilya'yi zorlayacaklardir.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

11.06.2006 18. dünya kupası (Maç No: 7/64)

Hakem: Roberto Rosetti (İTALYA)

Seyirci sayısı: 41.000

MEKSİKA:3

[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... mexico.jpg[/img]
01 O Sanchez
03 C Salcido
16 M Mendez
05 R Osorio
14 G Pineda
04 R Marquez
06 G Torrado
08 P Pardo
10 G Franco
09 J Borgetti
19 O Bravo

İRAN : 1
[img]http://mm.servifutbol.com/Español/Depor ... e-iran.gif[/img]

ZANDİ BU MAÇTA OYNAMAYACAK.Yerine taymourian oynayacak.
01 E Mirzapour
04 Y Golmohammadi
05 R Rezaei
13 H Kaabi
20 M Nosrati
02 M Mahdavikia
06 J Nekounam
08 A Karimi
14 A Teymourian
09 V Hashemian
10 A Daei

Goller:

1-0 O. BRAVO (28')
1-1 Y. GOLMUHAMMEDİ (34')
2-1 O.BRAVO (76', ASİST ZINHA)
3-1 ZINHA (79', ASİST A.MENDEZ) KAFA İLE ATTI.

İSTATİSTİKLER:

Mexico VS. Iran
54 Possession 46
3 Goals 1
11 Shots 9
4 Shots on target 5
25 Headers 25
4 Saves 2
3 Goalkeeper off his line 6
6 Corners 5
19 Fouls against 23
1 Offsides 2
24 Fouls committed 21
2 Yellow cards 1
0 Red cards 0
38 Balls lost 42
21 Successful tackles 23
34 Interceptions 29
53 Long balls 44
226 Short passes 164
4 Assists 1
10 Successful crosses 6

Bana göre maçta iyi performans gösteren oyuncular:
Meksika'da Zinha, bravo ve marquez iyiydi.
İran'da Nekounam, Teymourian iyiydi. Ali Kerimi vasattı.

Futbolcu ratingleri:

http://home.skysports.com/worldcup/matc ... 0&clid=659
Last edited by Mehmet Gorgen on Sun Jun 11, 2006 8:58 pm, edited 1 time in total.

Post Reply