2006 Dunya Kupasi - Almanya

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Tolga Girici wrote:Zidane'in kafasi sayesinde futbol hicbir zaman olmadigi kadar Amerika'nin gundemine girdi.
Bazilari hala bu Zidane olayina verilen tepkiyi siradan bir sokak kavgasi ile karistiriyor. Zidane'in yaptigindan bahsetmiyorum elbette. Ona verilen tepkiden bahsediyorum.

Bir olayin dunya capinda bu denli bir yanki uyandirabilmesi icin bir cok etkenin bir araya gelmesi lazim. Ben hergun en az iki tane e-mail aliyorum bu konuyla ilgili. Inanilmaz bir durum ortaya cikti!

Bu tepkiyi aciklayabilmek icin biraz genis dusunmekte fayda var. Boyle genis dusunmek gunumuzde moda olmayabilir ama Zidane'in ve hatta bir futbol macinin insanlarin yasamlarinda bu denli onemli bir yer kaplamasi, incelenmesi gereken muazzam bir olay.

Herhalde birileri inceliyordur. Yakinda kitaplar filan cikar ortaya.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yanlız ortada kupa mupa kalmadı. Dünya kupasıyla ilgili konusulan -neredeyse- tek şey Zidane'ın kafası!

Hadi maç bittikten, İtalya şampiyon olduktan sonra yapsa, Aziz emmi gibi gündem değiştiriyor falan bile diyebilirim :) Gerçektende çok başarılı bir girişim olurdu o zaman. Aziz Yıldırımın olayları bile gündemi bu denli silip süpüremiyordu.

Umarım Aziz Yıldırım bu hadiseyi kendine örnek almaz. Kendisine küfredenlerden birine çıkıp kafa attığını düşünüyorumda.... :)

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Dünya kupası bittikten sonra bizler dahil dünyanın Zidane hakkında konuşması gayet normal çünkü dünya kupasından sonra akılda kalan tek hareket o kafa ve topa atılmış bir kafada değil :) 1966'da top içerimi düştü dışarımı 1986'da tanrının eli muhabbeti tartışılmıştı bu seferde Zidane'nın kafası. Aslında kupayı istekli ve şov yaparak Brezilya yada Arjantin kazansa bile 1-2 günden fazla sohbet sürmeyecekti, kapitalist futbol çarklarını hemen döndürüp kafaları bambaşka konulara kanalize etmeyi başaracaktı diye düşünüyorum. Bugün üstünde durulan en önemli konuların süresi bile çok kısaldı neredeyse önemli diyeceğimizi konuların kıstası olan zaman kavramı anlamını yitirdi. Çok çabuk herşeyi tüketir ve magazine yoğunlaşır olduk. Açıkçası ben Zidane'nın hayranı olan çocukların o sahneyi seyrettiten sonra bile bir şey hissedeceklerini sanmıyorum, onu hissedecek en son çocuklar herhalde bizlerdik ve o nesilde devrini Zidane gibi tamamladı.

İçinden hiçbirşey çıkmayan güzel ambalajlı hediyelere benzettim ben bu dünya kupasını....

En kötüsü Zidane'ı bir daha izleyemeyeck olmamız ama onlarca Materazzi'yi hergün ligimizde ve avrupa maçlarından seyretmek zorunda kalmamız.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dünya Kupası'nda yataktan çıkmamış

Ronaldinho'nun Fransız sevgilisi manken Alexandra Paressant (22) İngiliz The Sun gazetesine yaptığı açıklamada, 'Brezilya teknik direktörü futbolcuların eş veya sevgililerinin otele girmesini yasaklamıştı. Ancak, Ronaldinho her akşam benim otelime geliyordu. Bütün geceyi birlikte geçiriyorduk. Centilmen ve çok sevimli birisi. O kadar sabırsızdık ki, bazen otel odasına gitmeyi bile bekleyemiyorduk ve koridorda sevişmeye başlıyorduk. Ronaldinho, sahada olduğu kadar yatak da başarılı. Beni çok mutlu etti. Sevişmediğimiz zamanlar ise play-station'ın başına oturuyordu. En sevdiği oyun da FIFA 2006' diye konuştu.

HELİKOPTERLE ALIŞVERİŞE

Paressant: Ronaldinho çok düşünceli. İstediğim zaman helikopter kiralayıp, beni alışverişe götürüyor.

AKŞAM

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=47393,8

Konuyla ilgili birde resim varda, müstehcen diye koymak istemedim :D

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

BREZILYA'NIN YENI HOCASI DUNGA OLMUS.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 212020.stm
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply