Cavcav is bombing!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: ...
Stadyum yapti diye Deniz transferindeki yanlislarina kulp takmaya baslayinca dogrular yanlislar bir birine karisiyor.
Hah i$te asil Cavcav'in yarasi o olay. Bunlari aciklayip yere vuracagi yerde PKK benzetmesi yapmi$ ve baltayi ta$a vurmu$. Degilse madem memnun degiller ligden havuzdan ve birlikten, o zaman kursunlar liglerini zaten kendi TV'leride var yayinlasinlar maclarini alsinlar 15 yabanciyi yapsinlar Pendiksporla maclarini demesi AY yaptiklarina yeterli bir cevapti. Oyle ya ortada bu anla$mazliklar cikarlilan burgazanliklar varken ve buna benzer $ekilde lige sigamayan sirk takimi Harlem Globetrotters varken FB'yi benzetecek ne luzumu vardi PKK'yi filan i$in icine kari$tirmaya.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Dec 21, 2005 9:36 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Cengiz Akgun wrote: Cavcav kendi goru$unu belirtiyor. Genclerbirligi'nin degil.
Bu yorumdan sonra gerisine benim cevap vermeme zaten gerek yok...

Siz boyle devam edin, biz de yolumuza gidelim.

Sevgiler, saygilar

YK

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yigit Kavurmacioglu wrote:
Cengiz Akgun wrote: Cavcav kendi goru$unu belirtiyor. Genclerbirligi'nin degil.
Bu yorumdan sonra gerisine benim cevap vermeme zaten gerek yok...

Siz boyle devam edin, biz de yolumuza gidelim.

Sevgiler, saygilar

YK
Benim bu sozum yorum degildi. Cavcav yaptigi hareketten ve soyledigi sozlerden sorumludur. Bunu GB ya da eskiden ba$kani oldugu klupler birligine yuklemek gereksiz. Bu sozleri kendi du$unceleri olarak acikladi ve sonra devirdigi agaci gorunce geri almaya kalkti. Buyuk bir ihtimal ile iskartaya cikar artik cunku AY bu gafi gayet guzel degerlendirecektir. Eline istediginden ala bir koz verdi. Ortada dun ne ise bugun de o FB ve AY tarafinda. Bu olaylardan ders alinacagini sanmak asil bence abes. Ama bugun bu i$ten anlayanlara birisi sorsa Turk futboluna bugune kadar kimler nasil hizmet etti diye Cavcav'in adi Aziz beyden en az be$ alti basamak yukardadir. Her konuda (Tesis, futbolcu yeti$tirme, pazarlama, az paraya iyi yabanci oyuncu bulma, Avrupa macerasi falan filan istedigin konuyu acin) Aziz bey eline su bile dokemez Cavcav'in. Ha Canaydin ile kar$ila$tirlmaz bile. Cunku o birak eline ayagina bile su dokemeyecek vaziyette gorduklerimizle. Al bak sana bir yorum Yigit i$te.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Antu.com Cavcav olayini da Galatasaray'a baglamayi basarmis pes dogrusu. Cavcav Fenerbahcenin basarili Galatasaray'in basarisiz oldugu bir donemde Fenerbahce kulubune saldiriyormus.

Hicbir sebep neden gostermeden Galatasaray'in adini bu ise dahil edebilmisler. Yazida Genclerbirligi kulubune de bir dolu asagilama ve hakaret var. Ben aslinda "Cavcav Galatasaray kulubu uyesi de oldugundan bu olaylarda muhatap GS kulubudur, Cavcav'in sahsinda GS kulubunu mahkemeye vericez, ligden attiricaz, tazminat odeticez" falan demelerini beklerdim. Yazdiklari biraz yavan kacmis.

Anlasildi, Fenerbahce artik bu sezon basina gelen her turlu olumsuz seyi buna baglayacak. Yakinda kendilerine gol atan forvet oyuncularini, golleri kurtaran rakip takim kalecisini falan da dava etmeye kalkarlar. Fener'in basarisini istemiyor, GS'in sampiyonluguna destek veriyor diye.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Gene herkes basini kuma gommus.

Burada kimsenin isine gelmiyor tabii sozunu etmek.Madem antuya bakiyorsunuz birazda baska seylere bakin.Hic bir gazetede bile yoktu.

Konya'ya saha kapatma cezasi verilmis.Ilk resmi musabakda cezasini cekecek.Bu da turkiye kupasi macina denk geliyormus.Oysa ki avrupa kupalarindan elendigi icin herkes, Turkiye kupasi macini sonraya almislar.Hoop oldu sana Konya-GS, GS-Konya.E birde Cavcav da dun guzelce salyalarini sacinca bir anda o is unutulmus.Zaten bir yerde bit yenigi vardi, ben bunu daha cok ilk mac gbirligi, zorla saha kapatma aldirilar diye dusunuyordum.

Cavcav.in AY bes gomlek ustun olabilmesi icin once kitle yonetimini becermesi lazim.Cavcav ile AY arasinda yonetim tarzi olarak zerre kadar fark yok.Isinize gelince demoktartik gelmeyince Mafya babasi.

Dun baska gazetede Cavcavin gene resmi vardi, seref tribununde gecirmis kolu.Unutmustum.Bu mudur bes gomlek ustun yonetici????

Bugun besiktaslisi, Gslisi kan kusuyor yonetimine.Neden? Cunku haklarinizi korumuyorlar diye.Degil mi?

Oysa AY FB ve camiasinin haklarini korudugu icin taraftar sahip cikiyor, sizde gicik oluyorsunuz.Mafyaymis, Tehdit ediyormus basini, diktatormus laflarida takilan kulplar ve bahaneler.

Basina ragmen ayakta durabilen tek baskan, cunku is yapti is.Lafla ekmek peynir gemisi yurumez dedi sonuc aldi.Sonucu da herkesin gozune gozune sokuyor gerisi de yalan diyor.

Ama lafi donup dolastirip AY getirilmesi tamamen GS tarftarinin AY kompleksinden kaynaklaniyor, sagduyusundan degil.

Selamlar
Savas

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Savas Macun wrote:Ama lafi donup dolastirip AY getirilmesi tamamen GS tarftarinin AY kompleksinden kaynaklaniyor, sagduyusundan degil.
Sabah sabah görünce harbiden güldüm. "Galatasaray'ın AY kompleksi" ha? :D :D. Futbolu bu kadar takip ediyorsun madem, "Galatasaray'ın haklarını savunan başkan" derken, arzulanan kişinin AY'nin uzağından yakınından geçmediğini anlamayacak kadar rakip takımın camiasını tanımıyor musun?
Tan Erten

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

En basta anlamadigim birsey var.
Orhan Pamuk, '' Türkiye su kadar Ermeni, bu kadar
kurt kesti'' deyince ve mahkemeye verilince,
butun basin , TUSIAD, ivir zivir toplum
kuruluslari ayaklandi, efendim dusunce suc olamazmis,
mahkemeye verilemezmis, falan filan.

Cavcav , '' AY'nin sahsinda FB'yi türk futbolunu bölmeye
calistigi icin TC'yi bolmaya calisan PKK'ya '' benzetince,
ayni demokrasi havarisi gazetelerde bir tepki, bir feryat, bir figan.
3 gün önce bizlere dusunce ozgurlugu dersi verenler
Cavcavin kellesini istiyor.
Yahu biri koskoca TC'yi töhmet altinda birakti, oteki
mafya Aziz Yildirimi. Hangisinin daha cok bizleri etkilemesi lazim?
Acayip bir memleket bu oldu bu Turkiye.

Cavcav , AY'nin sahsinda FB'nin türk futbolunu tamamen
boyunduruuk altina almak
uyguladigi girisimlere dur demek icin,
gereginden fazla sert bir ornak kullandi.
Ama gecmiste her turlu PKK-Apo ile,
Fransiz isgali ile, GS'yi ve Galatasaray Lisesini
ilskilendirenlerin diyecekleri hicbir sey yoktur simdi.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote:...
Ama gecmiste her turlu PKK-Apo ile,
Fransiz isgali ile, GS'yi ve Galatasaray Lisesini
ilskilendirenlerin diyecekleri hicbir sey yoktur simdi.
Ba$ini kuma sokma oglum. Bu laflari AY demi$ gibi konu$ma bakayim. Bu laflari bir iki kendini bilmez soyledi gecti gitti.

$imdi sadede doneyim. Ben Cavcav terbiyeli hassas adamdir filan demedim ve yaptigi belden a$agi benzetme ile vurmayi da tasvip etmiyorum. Ama Cavcav AY'e gore be$ basamak ilerdedir dedigim konu cok acik ve secik idi. Turk futboluna bu iki adamin katkisiydi kar$ila$tirma konusu. AY ki$iligi ve tavirlari konusunda bir kac sayfa yazabailirim onun Turk futboluna verdigi ve kendinin aldigi konusunda. Acik secik idi Denizli'ye yaptiklari. Buna da taraftarlik gozetmeden gayet tarafsiz olarak yaparim saniyorum. Ayni Terim hakkinda milli mac sonucunda yapabildigim ele$tirirler gibi GS'li olup Terim'i sevenleri kizdirdigim gibi burada aramizda bulunmakta olan FB arkada$lri daha fazla incitmek ve uzmek istemiyorum bu konuda. GS'yin hakki yenildi diye burada acilan hicbir uzun boylu tarti$ma hatirlamiyorum. Olsa idi burada Altay'li gibi adamlarin GS himayesi gerekeceginden dem vurulurdu. En azinda bu forumu payla$an GS'lilarin bu konuda endi$esi yok. Sorunun nereden kaynaklandigini cok kolay tespit edip GS hakkini koruyacak adamlari filan kimse aramiyor. GS hakkini gecenlerde dedigim gibi di$ardakiler degil bugunlerde AY ozenen icerdekiler yiyorlar. Bu gun gibi acik ve secik. Cozum ise asla ve asla AY gibi bir adami bulup ba$a getirmek olmadigi olarakta bilinmekte. Buna inanilsaydi zaten vaktiyle Cem Uzan gibilerinin para esasina dayanan pasi degerlendirilirdi. GS'yin sorunu Lise'den gelen demirba$larin hegomanyasinin nasil kaldirilip bu agabeyden karde$e aktarilan koltuk i$inin cozulmesi ile bitecek. Bunun icinde bu hegemonyadan parsa kapma derdinde olanlarin ayiklanmasi i$idir ortada zozulmesi beklenen konu bu da er ya da gec olsada yapilacak. Yani bir nevi bu klup Lise himayesinden arindirilacak hakikaten dogru durust profesyonelce modern futbolun ve sporun gerensimimleri goz onune alinacaksa elbette. Degilse bizim Tezic'in deyimi ile Uzun Ozhan gider kisa Bulent gelir ve bu komedi devam eder durur. Sayrantepe, Riva deresi Ayranic vadisi bilmeme ne plaji projesi falan filan ile amaci koltuktan ba$ka ve kendine ba$kan dedirtmeden ote olmayanlar oyalar durur bu klubu. Bugunler buna gebe cunku. Bu bunye Canaydin gibilerini bir daha asla kaldiramaz cunku. Dibe vurdu artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Cengiz Agbi,
Bircok defa yaptığım düzeltmeyi bir defa
yapayım. Liseden gelenler diye genellemek
yanlis, derin Galatasarayi arkasina alan
ve yönetime yillardir el koyan, kendi içinde
zannedilenden daginik hegomonya kurmus insanlar toplulugu
. Liseliside var, lisesizide
var. Ali Uras liseli miydi? Hayir.
Faruk Süren öylemiydi? Hayir.
Zaten bundan sonra aday olacak her baskan adayinin
listesi,liseli-lisesiz karisik olacaktir.
Ne yanliz birinden, nede yanliz öbüründen olacaktir.
Ikisi etle tirnak gibidir.Ayrilamaz,ayrilmaz.

Bu kemikleşmis grubun artik cozülmesini isteyen
benim gibi bircok liselide vardir.

Bu genellemeyi düzeltmekten artik gina geldi.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote:Cengiz Agbi,
Bircok defa yaptığım düzeltmeyi bir defa
yapayım. Liseden gelenler diye genellemek
yanlis, derin Galatasarayi arkasina alan
ve yönetime yillardir el koyan, kendi içinde
zannedilenden daginik hegomonya kurmus insanlar toplulugu
. Liseliside var, lisesizide
var. ....
Dun Hincal efendi guzel bir terim uydurmu$tu. Dinci gibi o da bu gruba "liseci" diyordu. Liseciler= liseliler + (liselilerin uygun gordukleri). Bu arada liseli olupta lisecilerin uygun gormedikleride vardir. Bunlar GS klubune fanatik bir $ekilde sarilip bu klubun kaymagini yemege her yerde ve her zaman her halukarda hazir ve nazir olanlar benim gozumde. En guzel ve en carpici ornegi ise GS klubune ba$kan olunca bu paye ile kendini Luxemburg ba$bakani ile muhatap olacagini sanan Canaydin bu tanima girenler konusunda. Bu guce dayanarak demokratik ve bari$ ve huzurdan, profesyonelizmden, reformdan, projeden, bahsedip duzeni irgalayanin ve kendini sorgulayanin neredeyse katli caizdir diye fetvasini isteyecek kadar fikirsiz ve ferasetszilerden bahsediyorum ben. Yani kisacasi ba$kan secilenlerin iclerinde Amerikalilarin "token" dedikleri liseli olmayan ama olmu$ kadar olani ba$kan olarak ara sira di$ariya kar$i hamamin namusunu temizleme meselesi gibi secilmi$ olmasi klubun liseliler ya da daha dogru deyimle liseciler ile olan baglantisini temize cikarmaz.

Bugunku ko$ullarda haddine mi du$mu$ o kongre dedigin yerde bu lisecilere kurulu duzen konusunda kafa tutup bu kurulus duzenini bozmaya cali$mak icin ortaya cikip modern klubun yonetimi konusunda reformlara gidip bu nemacilari diskalifiye edecek birinin oy alip o koltuga cikmasi? Bak ben de buna kocaman bir "HAYIR" ile cevap vereyim. Klubun geleceginden bahsetmek istiyorsak egitim kurumu ile profesyonel klup arasinda bu zoraki ili$ki corap sokugu gibi cozulecek. Bu oncul ve gerekli $art artik. Yok divan heyeti idi saz heyeti idi gibi bilmedigi boka burnunu sokup ona buna himayet ve himmet eli ile adam sectirenler elinden bu Osmanli oyunu alinmadigi surece GS klubunun gelecegi bugunlerden daha iyi olamaz. Boyle elcagizlari ile el altindan "sirasi gelen karde$imizdir. Hem de cok istiyor kiramayiz" diyerek daha cok Canaydinlar bulup oraya cikartacaklar onlar cunku. Bu i$ para ile degil sira ile.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Genclerbirligi taraftari benim de cok begendigim $ekilde cevabini vermi$. Bu cevabin icinde dokundurdklari sadece FB klubu degil elbette. $ehit mehit degil bok yoluna giden Niyazi gibi futbol adina oynananlari bir iki paragarafta aciklayivermi$ler. Malum cogunuzun haberi bile yoktur Alkaralar sitesinin varligindan. Ben buraya ziyaret edenlere de bildireyi,m dedim.

http://www.alkaralar.com/icerikarastir. ... i&sid=1756
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply