Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ÇAYKUR RİZESPOR: 2 - GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: 2

Stat: Atatürk

Hakemler: İlker Meral x, Nihat Samuk x, Cumhur Altay xx

Çaykur Rizespor: Ferhat x, Ömer xx, Volkan x, Murat Ocak xx, Uğur x (Dk. 31 Emrah xxx), Mustafa xx, Özgür xx, Buğra xxx, Serdar xx (Dk. 81 Çağrı x), Riberio xx (Dk. 75 Murat Uluç x), Okan xx

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor: Eser x, Ferit x (Dk. 42 Mustafa Öner xx), Fatih xxx, Güngör xx, Mehmet Ayvaz xx, Mehmet Albayrak xx (Dk. 73 Mustafa Şahintürk x), Cafercan xx, Uğur xx (Dk. 90 Efecan ?), Kadir xx, Onur xx, Mustafa Marangoz xx

Goller: Dk. 45 Riberio, Dk. 53 Emrah (Çaykur Rizespor), Dk. 17 Fatih, Dk. 21 Uğur (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor)

Sarı kartlar: Dk. 65 Volkan (Çaykur Rizespor), Dk. 52 Mehmet Ayaz, Dk. 73 Mustafa Öner, Dk. 89 Fatih, Dk. 90 Eser (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor)

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta oynanan maclarda ilk 11'de yer alan oyuncularimiz:

Cihan,Cafercan,Ugur(Gaziantep BSB);Ozgurcan(Sakaryaspor);Ferhat(Manisaspor);Erhan(Diyarbakirspor).

Oyuna sonradan dahil olanlar:

Efecan(Gaziantep BSB);Cagri(C.Rizespor).

Gaziantep BSB:2-Malatyaspor:0(Goller:Cihan,Efecan)
Sakaryaspor:0-C.Rizespor:1
Kartalspor:0-Manisaspor:1
Diyarbakirspor:2-Karsiyaka:0
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Cafercan,Cihan,Ugur(Gaziantep BSB);Ozgurcan(Sakaryaspor);Ferhat(Manisaspor);Erhan(Diyarbakirspor).

Efecan(Gaziantep BSB).

K.Karabukspor:2-Gaziantep BSB:0
Malatyaspor:1-Sakaryaspor:3(Ozgurcan takiminin 3. golunu atti)
Manisaspor:3-Giresunspor:1
Samsunspor:1-Diyarbakirspor:0

(Ates C.Rizespor'da Rasit Cetiner tarafindan yetersiz calisma performansi nedeniyle suresiz kadro disi birakilmis.Biraz akil biraz fikir yahu!Calismayip ta ne yapacaksin?...)
Last edited by Selcuk Samli on Wed Apr 15, 2009 12:13 am, edited 1 time in total.
nefvakfi.org

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Selçuk Samli wrote:Bu hafta oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Cafercan,Cihan,Ugur(Gaziantep BSB);Ozgurcan(Sakaryaspor);Ferhat(Manisaspor).

Efecan(Gaziantep BSB).

K.Karabukspor:2-Gaziantep BSB:0
Malatyaspor:1-Sakaryaspor:3(Ozgurcan takiminin 3. golunu atti)
Manisaspor:3-Giresunspor:1.

(Ates C.Rizespor'da Rasit Cetiner tarafindan yetersiz calisma performansi nedeniyle suresiz kadro disi birakilmis.Biraz akil biraz fikir yahu!Calismayip ta ne yapacaksin?...)
Patron, selam

Inanilir gibi degil. Haftasonu PAF macina giderken Rize de sagbek oynayan ATES in kadro disi birakildigini duymustum. GS PAF - FB PAF macinda da sagbek oyundan kirmizi ile atildi. Devaminda aksam Sabri sagbek te fena oynamadi, ama ben boyle kontrolsuz sinir ve agresif ruh yapisini daha once gormedim.

Sanki sagbek ler sozlesmis hadi hep beraber Nisan ayinda cildiriyoruz demisler. Beylerbeyi de oynayan sag bekte acaba vukuat var mi?

Ates e bayagi uzuldum, ne oldu bu cocuga? GS PAF ta oynayan sagbek te tempolu oynuyordu, kirmiziyi gordu.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Özgürcan busene maç başına 0,56 gol ortalamasıyla oynuyor.15 golle gol krallığı sıralamasında 2.sırada.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Gorgen wrote:Özgürcan busene maç başına 0,56 gol ortalamasıyla oynuyor.15 golle gol krallığı sıralamasında 2.sırada.
Onumuzdeki sezon GS a donmemesi ve bir sezon daha Bank Asya liginde oynayabilecegi bir takimin kadrosunda bulunmasi kendisi icin iyi olur. Bank Asya da 15 gol atan oyuncuya Super Lig ekiplerinden de talep cikar, onemli olan sahada ilk 11 de yer bulabilmesi.

Ben onumuzdeki sene bir tek Cafercan a GS A takim kadrosunda sans verilebilecegini dusunuyorum. Aydin ve buyuk bir ihtimal M. Guven kiralik giderler.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Güvenin yollanmasindan yana degilim. Orta sahanin her yerinde oynuyor. Ayni anda bu yil 4 önliberonun sakatlandigi dusunulurse
bence maliyetsiz bir oyuncu. Kadroda tutulmalıi. 30 tane oyuncunuz olmali elinizde ve bunu 30-40 milyon/yıl tutarinda yapmalisiniz. Esas yeri forvet arkasi M. Guvenin, burada bir turlu oynayamadı.

Aydin elden ilelebet elden cikarilip takasta kullanilmali. Kafa olarak hic kendini yetistirmeye elverisli degil, yapisida sakatliga cok acik.

Ozgurcanin artik gelmesi lazim. Bu yıl 4 forvetinden 3'u son derece verimsizdi ve pivot forvetin yoktu.

Cafercani cok begenmiyorum.Ceyhun tipli, egoist. Eldeki Yaser ondan daha iyi, o bile sans bulamadı.

PAFtan Serdar Eyilik iyi futbolcu. Muhakkak dahil edilmeli.

Berk, Anıl ve Ferhat iyi ama mevkilerinde onleri cok tıkalı. Anıl belki libero yedeklemesi icin kullanılabilir ama sagolsun Bulent Korkmaz o kadar sakatlıga ragmen Semihi bile oynatmadı.

Serkan ve Ugur sakatlıktan geliyor. Bunlarda gozlenmeli, geri donebileceklermi acaba?

Birde tabiiki onumuzdeki sene Avrupa yok, yeni stad yok. Dusuk butceli takım olmalı.Gurbetcileri ve gencleri pisirmek icin iyi firsat.

Kadro bosalmalı. Lincoln, Nonda, Linderoth, Sanctis, Umit Karan, Ferdi, Hasan Sas (Mac basına kabul ederse kalabilir), Aydın gitmeli.
NO ADNANS, NO CRY !!

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Alpay Dedeoglu wrote: Berk, Anıl ve Ferhat iyi ama mevkilerinde onleri cok tıkalı. A
Ferhat bonservisiyle gitmemiş miydi Balta'ya karşılık, ben mi yanlış hatırlıyorum? Hatta sanki yanında birini daha kiralık vermiştik..
Volkan'la Ferhat'ı karşılaştırınca şindi insan üzülmüyo değil, kendini geliştirmesine izin verilse belki Balta'dan bile daha iyi olabilirdi...

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Alpay Dedeoglu wrote:
Birde tabiiki onumuzdeki sene Avrupa yok, yeni stad yok. Dusuk butceli takım olmalı.Gurbetcileri ve gencleri pisirmek icin iyi firsat.
Abi yazının hepsine katılıyorum da seneye UEFA (daha doğrusu yeni adıyla Europa League) var yahu. İlk 5'te bitirirsek tabi :roll:

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

BarisCakan wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:
Abi yazının hepsine katılıyorum da seneye UEFA (daha doğrusu yeni adıyla Europa League) var yahu. İlk 5'te bitirirsek tabi :roll:
UEFA 2 takım mı , 3 takım mı bilemiyorum. Öyle olsa bile yayın haklarını önceden satıp tahsil etmiş olduğun UEFA kupası çok az gelir getirir. (galiba Doğan grubuna satılmıştı 1-2 yıl önce).

Bu arada Ertuğrul Sağlamın Bursası geliyor. Hele bu '' Anadolu takımı şampiyon olsun'' histerisi varken federasyonda, şansları var.
NO ADNANS, NO CRY !!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Alpay Dedeoglu wrote:Mehmet Güvenin yollanmasindan yana degilim. Orta sahanin her yerinde oynuyor. Ayni anda bu yil 4 önliberonun sakatlandigi dusunulurse
bence maliyetsiz bir oyuncu. Kadroda tutulmalıi. 30 tane oyuncunuz olmali elinizde ve bunu 30-40 milyon/yıl tutarinda yapmalisiniz. Esas yeri forvet arkasi M. Guvenin, burada bir turlu oynayamadı.

Aydin elden ilelebet elden cikarilip takasta kullanilmali. Kafa olarak hic kendini yetistirmeye elverisli degil, yapisida sakatliga cok acik.

Ozgurcanin artik gelmesi lazim. Bu yıl 4 forvetinden 3'u son derece verimsizdi ve pivot forvetin yoktu.

Cafercani cok begenmiyorum.Ceyhun tipli, egoist. Eldeki Yaser ondan daha iyi, o bile sans bulamadı.

PAFtan Serdar Eyilik iyi futbolcu. Muhakkak dahil edilmeli.

Berk, Anıl ve Ferhat iyi ama mevkilerinde onleri cok tıkalı. Anıl belki libero yedeklemesi icin kullanılabilir ama sagolsun Bulent Korkmaz o kadar sakatlıga ragmen Semihi bile oynatmadı.

Serkan ve Ugur sakatlıktan geliyor. Bunlarda gozlenmeli, geri donebileceklermi acaba?

Kadro bosalmalı. Lincoln, Nonda, Linderoth, Sanctis, Umit Karan, Ferdi, Hasan Sas (Mac basına kabul ederse kalabilir), Aydın gitmeli.
Alpay Selam,

Mehmet Guven'in kiralik olarak gitmesi daha faydali olur(onun icin)ama yazdiklarin da dogru kalmasi takim acisindan iyi olabilir.

Aydin'in kiralik olarak gitmesi daha olumlu olur.

Cafercan konusunda sana katilmiyorum.Sol acik ve forvet arkasi oynayabilir;eski Cafercan gibi de degil seyrettigim maclarda bayagi istekli oynuyordu.Ben olsam bu sezon kesin kampa cagirirdim.

Bek olarak Cihan dusunulmeli.3 sezondur bayagi tecrube de kazandi.Daha genc bekler kiraya verilmeli bence.

Manisaspor'a Volkan'i verip Ferhat'i alabiliriz.

Umit Karan ayrilacaksa Ozgurcan'i da kadroya almaliyiz.
nefvakfi.org

Tan Erten

Post by Tan Erten »

İşimiz bu konuşulan "gençler"e kaldıysa yandık demektir. Şu konuşulanlardan bir tanesinde, Arda'yı geçtim, bir Uğur potansiyeli var mı sizce? Hepsini satmak/kiralamak/serbest bırakmak lazım.
Tan Erten

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Alpay Dedeoglu wrote:
UEFA 2 takım mı , 3 takım mı bilemiyorum. Öyle olsa bile yayın haklarını önceden satıp tahsil etmiş olduğun UEFA kupası çok az gelir getirir. (galiba Doğan grubuna satılmıştı 1-2 yıl önce).

Bu arada Ertuğrul Sağlamın Bursası geliyor. Hele bu '' Anadolu takımı şampiyon olsun'' histerisi varken federasyonda, şansları var.
UEFA 3 takım ama, gelir olarak da, kombine satışı olarak da öyle pek adı anılacak birşey değil elbette. Bursa'yı da unutmuyorum, evet, 4 puan var aramızda hepi topu. Ama 10 senede bir filan başa gelen "Avrupa'da hiç olmamak" zaten 2005'te yaşandı, bu kadar erken bir ikincisi çok ağır olur. Hem ne güzel marta kadar ite kaka da olsa getirebilmişken bu sene. Eğer gerçekten UEFA'ya da kalamazsak iyice artık tüy dikilmiş olur.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Tan Erten wrote:İşimiz bu konuşulan "gençler"e kaldıysa yandık demektir. Şu konuşulanlardan bir tanesinde, Arda'yı geçtim, bir Uğur potansiyeli var mı sizce? Hepsini satmak/kiralamak/serbest bırakmak lazım.
Isimiz onlara kalmadi;sadece gelecek sezon takima yardimci olabilirler.

Bazi maclarda 17 yasindaki Semih oynasin diye dusunuldu,ondan daha tecrubeli olan Cihan yapabilirdi bunu.Lincoln'un sakat oldugu veya oynamayi dusunmedigi donemlerde Cafercan yardimci olabilirdi.Forvetlerde problem oldugunda Ozgurcan gorev yapabilir,Nonda ve Umit ne yaptilar bu sene?

Bu oyuncular senelerce beraber oynadi,takim ruhu ve arkadaslik acisindan da iyi olur dusunulmeleri.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Cafercan,Cihan,Ugur,Efecan(Gaziantep BSB);Ferhat(Manisaspor).

Gaziantep BSB:0-Altay:0.
Karsiyaka:1-Manisaspor:1.
Last edited by Selcuk Samli on Tue Apr 21, 2009 9:22 am, edited 1 time in total.
nefvakfi.org

Post Reply