Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Selçuk Samli wrote:Bu hafta oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Cafercan,Cihan,Ugur,Efecan(Gaziantep BSB).

Gaziantep BSB:0-Altay:0.
Ozgurcan bu haftada ilk 11 de yer buldu. Maci Sakaryaspor 3-1 kazandi. Ozgurcan Sakaryaspor u rahatlatan 2. golu atmis, bu haftayi da bos gecmedi. Tebrikler!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:
Selçuk Samli wrote:Bu hafta oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Cafercan,Cihan,Ugur,Efecan(Gaziantep BSB).

Gaziantep BSB:0-Altay:0.
Ozgurcan bu haftada ilk 11 de yer buldu. Maci Sakaryaspor 3-1 kazandi. Ozgurcan Sakaryaspor u rahatlatan 2. golu atmis, bu haftayi da bos gecmedi. Tebrikler!
Diyarbakirspor'un Gungoren Belediye'yi 3-2 yendigi macta Erhan takiminin 2. golunu atti.
nefvakfi.org

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Asagida Futbol Federasyonunun internet sayfasindan
Semih Kaya roportajı. Makedonya göcmeni , İzmirli Arnavut bir ailenin
cocugu. Arda ve Ugur Ucardan sonra gene bir Balkan göcmeni menseili
oyuncumuz.

''Kaya gibi stoper: Semih Kaya 02.02.2009

Kaya gibi stoper: Semih Kaya
İzmir'de Pektim, Helvacıspor ve Altay deneyimlerinin ardından 15 yaşında Galatasaray altyapısına geldi. Geçtiğimiz sezon Kalli tarafından Galatasaray'ın A takım kadrosuna alındı ama geçirdiği şanssız sakatlık, hayallerini ertelemesine yol açtı. U18 Takımındaki hocası Şenol Ustaömer onun önümüzdeki sezon Galatasaray'ın A takımında oynayacak seviyeye yükseleceğinden emin. Sakatlıklarını ise cesur ve fedakârca oynamasına bağlıyor. İki ayağını da kullanabilen ve topu oyuna iyi sokabilen örnek bir savunma oyuncusu olarak ülke futboluna önemli katkılar sağlayabilecek niteliklere sahip.

Röportaj: Mazlum Uluç

Genç Milli Takımların önemli bir oyuncu olan ancak henüz Turkcell Süper Lig vitrinine çıkmayan Semih Kaya'nın kim olduğunu sorarak başlayalım.

24 Şubat 1991 İzmir Bergama doğumluyum. Petkimspor, Helvacıspor ve Altay'ın ardından iki yıl önce Galatasaray'ın altyapısına geldim. Geçtiğimiz sezonun ilk yarısında PAF takımında iyi bir performans sergileyince ikinci yarının başında Feldkamp tarafından A takım kadrosuna alındım. İki maçın kadrosunda yer aldım ancak şanssız bir sakatlık yaşayınca 8 ay futboldan uzak kaldım.

Bugüne geleceğiz ama öncelikle seni ve aileni tanıyarak devam etmek istiyorum.

Dedem İzmir'e Makedonya'dan gelmiş. Üç kardeşiz. Ben üç erkeğin en küçüğüyüm. Ağabeylerimin futbolla bir ilgisi yok ama babam eski bir kaleciymiş. Dedem izin vermediği için profesyonel olamamış. Ben futbolcu olmak istediğimde babamın büyük desteğini aldım. Futbola ilk başladığımda haftanın beş günü beni antrenmana götürürdü. 3-4 saatlik yolu gider gelirdik. Onun futbolcu olmamda büyük emeği var. Babam, kendi babasından görmediği desteği bana verdi diyebilirim.

Başlangıçta seçmelere girerek mi futbolcu oldun?

Hayır. Petkimspor'a gittiğimde Rıfat Hocamız vardı; beni beğendi. 1 sezon orada kalıp ardından Helvacıspor'a geçtim. 1 sezon sonra da Altay'a gittim ve 2 sezon yıldız takımda oynayıp Galatasaray PAF takımına geldim.

Galatasaray'a gelişin nasıl oldu? Seni kim, nerede izleyip beğendi?

Recep Yazıcı ve Ahmet Keskinkılıç hocalarımız Burhaniye'deki turnuvada beni izleyip beğendi. O turnuvada Galatasaray'a karşı oynamıştım. Karşımda bugünkü takım arkadaşlarım Cem Sultan ve Emre Çolak vardı. Bayağı iyi bir performans göstermiştim. Bir hafta sonra da onlarla Milli Takım'da buluştuk.

Futbol oynadığın dönemde eğitimini ne yaptın?

Eğitimimi sürdürdüm. Davutpaşa Lisesi'nden mezun oldum. Bu yıl inşallah üniversiteye gireceğim. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda okumak istiyorum.

3 bin metrede 6 birinciliğim var

Futbolun dışında başka spor branşlarıyla da ilgilendin mi?

Atletizm yaptım. Okul takımında 5 yıl koştum. 6 bölge birinciliğim var. 3 bin metre koşuyordum. Futbol oynarken, atletizm yapmış olmanın yararlarını görüyorum.

Futbola başladığında da stoper mi oynuyordun?

Hayır. Sağ açıkta başladım, sonra sağ bek, ardından da stoper oldum. İlk olarak Altay yıldız takımında stoper oynamaya başladım.

O yaştaki oyuncular için forvette yer almak daha keyif verici bir şeydir. Senden defansta oynamanı istediklerinde hayal kırıklığına uğradın mı?

Kesinlikle öyle bir hayal kırıklığım olmadı. Nerede görev verilirse o görevi en iyi şekilde yapmam gerektiğini düşünen bir oyuncuyum. Benim açımdan stoper oynamak da çok keyif verici. İki-üç kritik pozisyonda topu kestiğinizde hocalarınızdan aferin alırsınız zaten. Benim için önemli olan tek başıma kahraman olmak değil, verilen görevi en iyi şekilde yapmak.

Başlangıçta kendine örnek aldığın oyuncular var mıydı?

Örnek aldığım değil de beğendiğim oyuncular vardı. Mesela Cannavaro ve Terry bana göre çok iyi oyuncular.

Marka olmak isterim

Anladığım kadarıyla beğenmekle örnek almak arasında bir fark olduğunu düşünüyorsun. Bu konuyu biraz açar mısın?

Ben kendi stilimi kendim oluşturmak isterim. İleride "Semih Kaya'yı örnek alacağım" demelerini tercih ederim.

Stoperden beklentiler farklılaştı. Geçmişte topu savuşturan stopere iyi oyuncu denirdi ama bugün artık oyun o bölgeden başlıyor ve stoperin de topu iyi kullanması bekleniyor. Bu anlamda sen kendini nereye koyuyorsun?

Bir stoper için yetenek olarak gayet iyi olduğumu düşünüyorum. Hocalarım da aynı şeyi söylüyor. Zaten böyle olmasa Galatasaray'da ve Genç Milli Takımlarda olmazdım. İki ayağımı da iyi kullanabiliyorum. Hocalarım önsezilerimin iyi olduğunu, oyunu iyi kurduğumu düşünüyor. Savunma konusunda zaten bir eksiğim bulunmadığını söylüyorlar.

Henüz çok genç ve gelişmeye açık bir oyuncusun. Hangi konularda aşama kaydetmen gerektiğini düşünüyorsun?

Bence ilerletmem gereken tek şey ölü toplarda ileri çıktığımda topu daha iyi kullanabilmem. Kornerlere gittiğimde topa daha etkili vurabilmem gerekiyor.

Feldkamp A takıma alırken seninle hiç konuştu mu? A takıma yükselmen nasıl gerçekleşti?

O hafta Song cezalıydı ve beni kadroya aldılar. Antrenmanlarda bayağı iyi performans sergiledim. Eğer sakatlanmasaydım Kalli beni oynatacaktı.

Galatasaray'ın Servet, Meira, Emre Aşık ve Emre Güngör gibi hepsi de milli takımlarda görev yapan kaliteli stoperleri var. Bu rekabetin içinde kendini hangi noktada görüyorsun? "Ben aradan sıyrılırım" mı diyorsun, yoksa Arda gibi bir takıma kiralık gidip patlama yaparak dönmeyi mi düşünüyorsun?

Kiralık gitmek oyuncu için yararlı görünse de ben Galatasaray'dan ayrılmak istemem. Henüz 17 yaşında bir oyuncuyum ve kendimi bu saydığınız ağabeylerimle rekabet içinde görmüyorum. Yavaş yavaş ilerleyerek oların arasına gireceğimi düşünüyorum.

Servet ağabeyle çalışıyorum

Peki, bu tecrübeli stoperlerle iletişimin nasıl? Oyununu ilerletmek için onlardan bir şeyler öğreniyor musun?

Servet ağabeyle sürekli birlikte çalışıyoruz. Şu anda Turkcell Süper Lig'de oynayan birçok oyuncudan daha iyi olduğumu söylüyor. Bu sözlerin özellikle benim özgüvenimi kazanmam açısından çok yararı oluyor. Onun dışında Meira'yı çok yakından takip ediyorum. Önsezileri mükemmel ve bir stoper için çok üst düzeyde top tekniğine sahip.

A takımla antrenmanlara çıkıyorsun. Skibbe ile ilişkilerin nasıl?

İlişkilerimiz mükemmel. Skibbe genç oyunculara değer veren bir teknik direktör. Bizden kendimize güvenmemizi ve rahat hissetmemizi istiyor. İyi olduğunuz sürece kadroda yer alacağınızı ve oynayabileceğinizi size hissettirmesi çok önemli.

Arda Turan'ın varlığı da Galatasaray'daki genç oyuncular için bir avantaj sanırım. Ona bakıp "İki sene önce bizim seviyemizdeki bir oyuncu bugün hangi noktaya geldi. Biz de aynı yoldan yürüyebiliriz" diye düşünebilirsiniz.

Elbette. Zaten bu örneklere bakarak futbol oynuyoruz. Arda ağabey onun dışında da bizim gibi genç oyuncularla sürekli diyalog halinde ve A takımda hiçbir yabancılık hissetmemiz için önemli bir köprü görevi üstleniyor.

Normal antrenmanların dışında özel çalışmalar da yapıyor musun?

Bu konuda kendimi geliştirmek için özel çabalarım var. Cevat Güler Hocamızla kondisyon çalışmalarını hiç aksatmıyorum.

Türk oyuncuların profesyonellik konusunda eksiği bulunduğu söylenir. Sen bu anlamda nasıl bir oyuncusun?

Ben dinlenmesine, uykusuna ve beslenmesine dikkat eden bir oyuncuyum. Bu anlamda bir sıkıntım olduğunu düşünmüyorum.

Galatasaray altyapısından yetiştirip A takımında oynattığı oyuncularla öne çıkan bir kulüp. Sence bunun sırrı ne?

Bunun sırrı altyapı sisteminin mükemmelliğinde. Bir kere çok iyi seçicileri var. İyi futbolcuyu belirleme konusunda çok öndeler. Sadece seçme konusunda değil, oyuncuyu işleme anlamında da Galatasaray'daki sistem çok başarılı. Kulübün dört bir yanında "Seni buraya getiren yeteneğin, burada tutacak olansa karakterindir" diye bir yazı asılı. O yazıya bakarak kendimizi ayarlamak zorundayız.

Birçok çocuk futbola başlıyor ama Genç Milli Takımlar düzeyine ulaşabilenlerin sayısı çok az. Sen futbolcu olabileceğini ne zaman hissettin?

Futbolcu oldum değil ama olabilirim dediğimi geçen yıl söylediğimi hatırlıyorum. PAF takımdaki performansımla Galatasaray A takımına alındığımda "Bu seviyeye gelebildiğime göre futbolcu olabilirim ve ileride daha iyi bir yerlere gelebilirim" diye düşünmeye başladım.

Milli Takımlara seçilmek sana neler katıyor?

Uluslararası maçlarda oynamak müthiş bir tecrübe kazandırıyor. Milli maçların ardından kulübünüze döndüğünüzde kendinizi daha özgüvenli ve daha rahat hissediyorsunuz. Arda, Aydın, Mehmet Güven gibi oyuncular U19 Takımında oynadıktan sonra kulüplerinde A takım forması giymeye başladı.

Gelecekle ilgili nasıl hayaller kuruyorsun?

Önümüzdeki sezondan itibaren Galatasaray A takımında oynamak istiyorum. Yeter ki Allah bir sakatlık vermesin. Galatasaray'da kendimi kanıtladıktan sonra şüphesiz yurt dışında futbol oynamak isterim. En çok da İtalya Ligi'nde oynamayı istiyorum. Sert futbolu seviyorum. Karşımda oynayan futbolcunun bana direnç gösterdiği mücadeleler daha hoşuma gidiyor.

Yurtdışında oynama konusunda Türk futbolcusunun bir yetenek problemi yok. Ancak psikolojik faktörler, oyuncularımızın çabuk geri dönmesine yol açıyor. Sen kendini Avrupa'da tek başına ayakta duracak güçte hissediyor musun?

Ben zaten Altay'a gittiğimde 12 yaşındaydım ve tek başımaydım. Galatasaray'a da tek başıma geldim, o sırada da 15 yaşındaydım. Gurbette yaşamaya alışkınım. Bunu o yaşta başardıysam yurt dışına gittiğimde neden başarmayayım? Bir yerlere gelebilmek için bazı fedakârlıklar yapmak gerektiğini biliyorum ve geçmişte iki farklı yerde bu deneyimi başarıyla geçirdim.

Arkadaşlarınla ilişkilerinde nasıl bir insansın?

Beni sevdiklerini düşünüyorum. Takım arkadaşlarım arasında konuşmadığım birisi yok. Cana yakın ve dürüst bir insan olarak tanınırım.

Futbolun dışında neler yapıyorsun?

Üç-beş arkadaşla bir araya gelip alışveriş merkezlerine gitmeyi, orada yemek yemeyi ve film izlemeyi seviyorum. Müzik dinlerim. Müslüm Gürses'i çok severim. Servet ağabey sayesinde bol bol türkü de dinliyorum. En sevdiğim türkü Âşık Veysel'in "Sen bir ceylan olsan ben de bir avcı" eseri. Sağ olsun Servet ağabey bana türkü CD'leri veriyor. Kitap okumayı seviyorum. Son olarak Maradona'nın "El Diego"sunu, Erdal Sarızeybek'in "Son Harekât"ını, Mümin Sekman'ın "Limit Sizsiniz"ini okudum. Özellikle deplasmanlara gidip gelirken mutlaka kitap okurum. ''
NO ADNANS, NO CRY !!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta sonu oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Cihan,Efecan,Ugur(Gaziantep BSB);Erhan(Diyarbakirspor);Ferhat(Manisaspor),Ozgurcan(Sakaryaspor).

Oyuna sonradan dahil olanlar:

Cafercan(Gaziantep BSB).

Altay:3-Sakaryaspor:2
Diyarbakirspor:0-Kasimpasa:0
Samsunspor:0-Gaziantep BSB:1
Gungoren B:0-Manisaspor:0
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Mulayim,Cihan,Ugur(Gaziantep BSB);Ozgurcan(Sakaryaspor);Erhan(Diyarbakirspor);Ferhat(Manisaspor).

Oyuna sonradan dahil olanlar:

Cafercan,Efecan(Gaziantep BSB);Cagri(C.Rizespor).

Gaziantep BSB:0-Kasimpasa:2
Manisaspor:1-Diyarbakirspor:1
Sakaryaspor:1-Samsunspor:0
Giresunspor:1-C.Rizespor:0
nefvakfi.org

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Semih'in genç milli takım kampında ÇAPRAZ BAĞLARI KOPMUŞ! :evil: :shock: :evil:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote:Semih'in genç milli takım kampında ÇAPRAZ BAĞLARI KOPMUŞ! :evil: :shock: :evil:
Kopar. Top oynamasini bilmez isen boyle olur. Bunlar temel futbol bilgisi gorgusu almadan calim aski ile sahaya cikan adamlar. Kendini korumasini ogrenene kadar boyle capraz bagi da koparirlar capraz olmayanini da. Cahillik iste.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Cengiz Akgun wrote:
Eray Tunç wrote:Semih'in genç milli takım kampında ÇAPRAZ BAĞLARI KOPMUŞ! :evil: :shock: :evil:
Kopar. Top oynamasini bilmez isen boyle olur. Bunlar temel futbol bilgisi gorgusu almadan calim aski ile sahaya cikan adamlar. Kendini korumasini ogrenene kadar boyle capraz bagi da koparirlar capraz olmayanini da. Cahillik iste.
5 ay diyolar ama Ugur Ucar ve Serkan Calik'in tum 1 sezon kaybettigi gercegini gordukten sonra onun 5 degil 15 ay olacagini tahmin ediyorum. Harcanan adamlar, harcanan jenerasyonlar. Umarim Ugur'un, Serkan'in, Semih'in sonu Alper gibi olmaz, hem onlarin satacak madalyasi da yok.

18 yasinda 2. defa ayni baglarin gitmesi pek toparlanabilecek bir sakatlik gibi durmuyor, haliya takilsa ayni yerden kopar bundan sonra. yazik...

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Eren Akkan wrote:
Cengiz Akgun wrote:
5 ay diyolar ama Ugur Ucar ve Serkan Calik'in tum 1 sezon kaybettigi gercegini gordukten sonra onun 5 degil 15 ay olacagini tahmin ediyorum. Harcanan adamlar, harcanan jenerasyonlar. Umarim Ugur'un, Serkan'in, Semih'in sonu Alper gibi olmaz, hem onlarin satacak madalyasi da yok.

18 yasinda 2. defa ayni baglarin gitmesi pek toparlanabilecek bir sakatlik gibi durmuyor, haliya takilsa ayni yerden kopar bundan sonra. yazik...
Meğerse bu da bir başka basın kepazeliğiymiş.
Milli takımda yaşadığı sakatlık nedeniyle medyada uzun süre sahalardan uzak kalacağı şeklinde haberler çıkan Semih'in sakatlığının önemli olmadığı açıklandı.

Semih, medyada yer aldığı gibi çapraz bağlarının kopmadığını belirterek, ''Sadece sağ dizimde bağlarda esneme meydana geldi. İki haftalık aradan sonra idman yapacak duruma geleceğim'' dedi.
http://www.ajansspor.com/futbol/superli ... l?ref=flas

Selcuk Samli

Re: Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Post by Selcuk Samli »

Bugunlerde basinda,fazlasiyla,Arda tartisiliyor.Disardan baktigimda,kendisini biraz sinirli goruyorum;saha icinde ve disinda daha sakin olmaya gayret etmeli.Kendine Emre Belezoglu'nu degil,Ergun Penbe'yi ornek almali.

Futbolunda da,ulusal maclardan sonra,bir dusus oldu.Ne oldugunu bilmiyorum ama bir problem(ki var gibi gozukuyor) varsa onlem alinmali ,yardim edilmeli.Yoneticilerimiz ozellikle Arda konusunda cok hassas olmali.Basin tarafindan yipratilmasina kesinlikle izin verilmemeli.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

A2 takimimiz 2010-2011 sezonunun sampiyonu oldu,futbolcularimizi,ve emegi gecen herkesi tebrik ederim.

Dun final macinda Kayseri Erciyesspor'u Cem Sultan ve Caner'in(penalti) golleriyle 2-0 yendiler.Macin tamamini seyrettim,Onur,Emrah,Berk,ve Berkin diger takim arkadaslarindan daha iyi oynadilar.Cem Sultan'in golu cok guzeldi fakat daha sonra pek bir varlik gosteremedi.Sag bekte oynayan Onur'u begendim.Sakatliktan cikmis olmasina ragmen yorulana kadar cok iyi bir mac cikardi.Sogukkanliydi,ve rakip ataklari kestikten sonraki pas secimleri cok yerindeydi.Fizigini kuvvetlendirmesi gerekiyor.
Normalde sol bek oynayan Emrah stoperde bayagi iyi oynadi.
Berkin cok yetenekli,o sicaga ragmen sahanin her yerinde kostu cabaladi.Macin en caliskan oyuncusuydu.Fakat son hareketlerde etkisiz kaldi.Gol atabilecek arkadaslarina,ataga cikarken verdigi paslar,gol vuruslari iyi degildi.Bunlar icin calismasi gerekiyor.

Bu takimdan A takimina gelecekte bir ihtimal 2-3 oyuncu katilabilir.Yalniz zamani cok iyi kullanmalari gerekecek.
nefvakfi.org

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

İlk önce siteden:

A2 LİGİ'NDE ŞAMPİYON GALATASARAY

A2 Ligi'nde 2010-2011 sezonu şampiyonu Galatasaray...

Türkiye’nin en büyüğü takımımız, 38 haftalık maraton sonunda 1. Grup’u lider bitirdikten sonra aynı başarıyı 2. Grup’ta gösteren Kayseri Erciyesspor ile oynadığı final mücadelesini 2-0 kazanarak yeniden düzenlenen statünün ardından A2 Ligi tarihinin ilk şampiyonu oldu.

Mücadeleyi izlemeye Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak ve Futbol Akademisi Genel Koordinatörü Tugay Kerimoğlu’nun yanı sıra, Galatasaray camiasından pek çok isim geldi. Galatasaray Futbol Akademisi idari ve teknik ekibi tam kadro Alanya’daydı.

Şampiyon Galatasaray'a kupasını TFF Maç Planlama ve Organizasyon Müdürü Ufuk Şepik verdi. TFF Antalya Bölge Müdürü Cansel Çevikol Tuncer de finalist takımlara madalyalarını verdi.

Çok sıcak bir hava altında oynanan karşılaşmanın golleri 7. dakikada Cem Sultan veuzatma dakikalarında penaltıdan Caner Öztel’den geldi. Maç boyunca oyunun tek hakimi olan takımımız, özellikle Berkin Kamil Arslan’ın defalarca yarattığı tehlikelerle rakip kalede etkili oldu.

7. dakikada savunmanın arkasına atılan pasla buluşan Mertan Caner Öztürk’ün topuk pasında Cem Sultan önünü boşalttı ve ceza alanı dışından yaptığı şık vuruşla köşeyi buldu.
Rakip kalede baskısını sürdüren takımımız, kalesindeki ilk ve tek tehlikeyi 37. dakikada gördü. Soldan ceza alanına sızan Mehmet Öztonga’nın vuruşunu Emirhan Ergün, parmaklarının ucuyla kornere çeldi.

39. dakikada Mertan Caner Öztürk kafayla indirdi, Berkin sağa kat edip kaleyi karşısına aldı, sert vuruşunda top az farkla üstten dışarı gitti.

45. dakikada Yusuf Onur Arıkan’ın sağ kanattan kullandığı taç atışı, Sinan Osmanoğlu’nun kafa vuruşunun ardından savunmadan ceza alanı dışına sekti, Berkin’in aynı noktadan vuruşu, aynı yerden auta gitti.

İlk yarısı tek gollü üstünlüğümüzle sonuçlanan karşılaşmada ikinci yarının beşinci dakikasında Emre Öztürk’ün şutu Emirhan’ın ellerinde kaldı.

58. dakikada Mertan’ın pasıyla ceza alanına giren Berkin Kamil Arslan sol çaprazdan vurdu, auta gitti.

60. dakikada Berkin yine hızlıca soldan bindirdi, şutu kalecide kaldı.

65’te bir kez daha Berkin, sol taraftan akıl dolu bir şut çıkardı, top üst direkten auta çıktı.
Uzatmaların ilk dakikasında Berkin’in frikiği kalecide kalırken, ikinci dakikasında Caner Öztel düşürülünce kazanılan penaltıyı aynı oyuncu kullandı ve hem skoru, hem şampiyonu belirledi.

Oyucularımız, yaptırılan “Tarzımız Farkımız, Farkımız Aslan Olmamız” yazılı şampiyonluk tişörtleriyle şampiyonluklarının sevincini doyasıya yaşadılar. Coşkulu kutlamalar daha sonra takım otobüsünde ve kamp yapılan otelde de devam etti.
Bütün bir sezon boyunca üst düzey performans ve çaba göstererek, oynadıkları yaşlarından büyük futbolla izleyenlere keyif veren ve sonunda Türkiye’nin en büyüğü olan gençaslanlarımızı kutluyoruz.

Galatasaray:
Emirhan Ergün
Yusuf Onur Arıkan
Emrah Yollu
Sinan Osmanoğlu
Berk Neziroğluları
Bilal Özhan
Caner Öztel
Mertan Caner Öztürk
Cem Sultan (dk. 57 İbrahim Selen)
Uğur Ayhan
Berkin Kamil Arslan''

Şimdi gelelim yorumlarımıza. Daha Cem Sultan biten sözleşmesini imzalamadı.
Çıkışlarından ve sinyallerden ötürü başka bir takıma gideceğini tahmin ediyorum ki muhtemelen FB olabilir. Neyse göreceğiz bakalım. Barosla Stancu varken, Elmanderi alıp birde Drogba kovalarsan, nasıl yer vereceksin Anılla Cem'e? Striker forvet yokken, şimdi 6 tane oluyor 4 tane yabancı kontenjaı işgal ederek..

Berkin artık iyice zorluyor A- takımını. Anıl zaten var a takımda. Emre Çolak süre alıyor.
Serdar Eyilik kiradan dönüyor. Cumhur ve bir kaç adam daha kirada galiba. Kaleci Fırat (tı galiba) Bank Asyada iyi maçlar çıkardı. Musa Çağıranda geri geliyor Konyadan. Sinan +Onur+Emrah olabilir sürpriz olarak. Böyle 5-6 genci yaz tatiline çıkarmayıp amerikalı kondisyonere emanet etmeliler.
NO ADNANS, NO CRY !!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gazetelerde okuyorum, haberler dogruysa eger Akademi'de taslar yerinden oynamaya baslamis.Bazi hocalarin gorevlerine son verilmis,bazi eski yoneticiler ve hocalar goreve gelmis.Derks ve Tugay'dan da haber yok,goreve devam etmeyecekler herhalde.Taslar surekli yerinden oynuyor.Anlayabilmis degilim,hadi hayirlisi!
nefvakfi.org

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

A2 takimimizdan Berk Nezirogullari Rizespor ile 3 yillik kontrat imzalamis... Bir tane daha uctu yuvadan...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:A2 takimimizdan Berk Nezirogullari Rizespor ile 3 yillik kontrat imzalamis... Bir tane daha uctu yuvadan...
Iyi biri miydi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply