Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Cafercan,Cihan,Efecan,Ugur(Gaziantep BSB);Zafer(Samsunspor);Ozgurcan(Sakaryaspor);Erhan(Diyarbakirspor);Ates(C.Rizespor);Ferhat(Manisaspor).

Oyuna sonradan dahil olan:Cagri(C.Rizespor).
nefvakfi.org

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Image

Azerbaycan'in Qabala kulubu'nun altyapi koordinatorlugune getirilen Galatasaray Kulubu'nun eski futbol altyapi sorumlusu Ali Yavas (on sag), Galatasaray futbol a.s. genel muduru Adnan Sezgin (arka orta) ve yetistirdigi futbolcular Arda Turan (on sol), Sabri Sarioglu (on orta), Aydin Yilmaz (arka sol) ile bir sure sohbet ederek vedalasti. (anadolu ajansi)

Image

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncular:

Cihan,Ugur,Efecan(Gaziantep BSB);Ferhat(Manisaspor).

Oyunan sonradan dahil olanlar:

Cafercan(Gaziantep BSB)1 gol atti;Erhan(Diyarbakirspor).

Sakaryaspor-Altay arasinda oynanan ve 4-3 Altay'in lehine biten macda Ozgurcan 1 gol atmis fakat 90.dakikada kirmizi kart gormus
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu hafta oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:

Cafercan,Cihan,Efecan(Gaziantep BSB);Erhan(Diyarbakirspor);Ferhat(Manisaspor).

Oyuna sonradan dahil olanlar:

Ugur(Gaziantep BSB).
nefvakfi.org

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Genc takimlardaki oyuncularimizla ilgili bir kac haber geceyim.

18 yas alti genc milli takim Rusya'daki bir turnuvada finale kaldi. Letonya, Belçika ve Ukrayna ile birlikte (B) grubunda yer alan gencler birinci oldular. Kadroda GS'dan Caner Öztel, Cem Sultan, Emrah Yollu, Emre Çolak, Semih Kaya var. Ilk macta Cem Sultan ve Emre Colak birer gol attilar, 5-0 Letonya'yi yendiler. Ikinci macta Belcika'yi 3-0 yenerken Emre Colak 2 gol atti. Ucuncu macta Ukrayna ile 1-1 berabere kalirken golu Denizli'den Ali Helvaci atmis. Besiktas'dan Ali Kuçik attigi gollerle dikkat cekiyor.

Emre Colak iyi futbolcu olma yolunda ilerliyor. Arada PAF takiminin maclarinin ozetlerini resmi siteye koyuyorlar. Gorebildigim kadariyla, topla hizli, iyi depar atabilen, ceza sahasina cok rahat girebilen, ayagina epey hakim, kafasini kaldirarak oynayan bir orta saha oyuncusu Emre Colak. Attigi goller de birinci sinif. Bu aralar artik butun gencler Ronaldo, Messi gibi olmaya calisiyor. Bu oyuncularin hareketlerini ezberliyorlar antrenmanlarda calisiyorlar. Emre'de de bu havayi sezdim. Kendine guveni var. PAF takimi ona hafif geliyor gibi sanki. A takimi icin fizigi yeterli olmayabilir ama cok yakinda birinci ligde kiralik veya GS A takiminda yedek gorursek sevinecegim. Tabii onu senelerdir izleyen arkadaslarin yorumlari daha saglikli olacaktir.

Ikinci haberim ise gecen sene Kalli'nin A takimina almak istedigi ama bir Besiktas macinda ciddi sakatlanan Semih Kaya ile ilgili ama bu biraz alarm verici.

Inter Semih'in sene sonunda sozlesmesinin bitmesini bekliyormus. Pesinde bir suru kulup varmis. Italyan calciomercato'ya demec vermis meneceri. Semih Kaya uzun zamandir bekleniyor. Daha birinci lig kivamina bile gelmedi Semih, ne Inter'i? Onu temsil edenin uydurdugu, piyasa yukseltmeye calistigi bir durum olabilir ama yine de GS yonetiminin dikkatli olmasi gerekir. Inter dendi mi ozellikle dikkat olmak gerekir. Daha 4-5 ay once Ibrahim Kas'i kaybetti Besiktas Getafe'ye boyle.

http://www.calciomercato.com/index.php?c=46&a=108217

Ozan Ersoy

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ha bu arada milli takıma giden PAF oyuncularımızın olmadığı halde PAF takımımız Stutgart'ta mercedez Benz'in düzenlediği turnuvada 8. olmuş.

Fakat turnuvanın en iyi oyuncusu takım kaptanı Serdar Eyilik seçilmiş.

Tebrikler.

BU DA DÜNKÜ KICKER DERGİSİNDEKİ HABER

Image

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Inter Semih'in sene sonunda sozlesmesinin bitmesini bekliyormus. Pesinde bir suru kulup varmis. Italyan calciomercato'ya demec vermis meneceri. Semih Kaya uzun zamandir bekleniyor. Daha birinci lig kivamina bile gelmedi Semih, ne Inter'i? Onu temsil edenin uydurdugu, piyasa yukseltmeye calistigi bir durum olabilir ama yine de GS yonetiminin dikkatli olmasi gerekir. Inter dendi mi ozellikle dikkat olmak gerekir. Daha 4-5 ay once Ibrahim Kas'i kaybetti Besiktas Getafe'ye boyle.
....
Ozan Ersoy
Elalem nasil calisiyor, degil mi ama? Inter'e filan kizmamak lazim. Kilic kimin? Kusananin demisler. Adamlarin adamlari izleyip raporlarini veriyorlar. Agzini ayirirsan kaparlar elbette. Ellenmeden dillenmeden kuma gibi vaktiyle siki siki baglayacaksin. Boyle sen bizim evladimizsin hikayesini yemiyorlar artik. Kim fazla verirse. Bunda darilmaca gucenmece yok.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Jan 09, 2009 11:44 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

PAF oyuncularimiz iki farkli ulkede turnuvalara katilip basarili performans gostermisler. Bu cok sevindirici. Ben GS PAF basligi altinda sezon basinda yazdigim bir yaziyi buraya kopyalama ihtiyaci duydum.
Murat Biricik wrote: Bu sene ilk kez GS PAF lari Florya da seyrettim. Selcuk Samli ile beraber baslayan PAF seruveninde 87 kusagi dahil bu yeni gelen ucuncu jenerasyon.

Takim ile ilgili bir iki kelime etmeden onemli bir konuya deginelim. Yabanci transferde nasil klup, oyuncu, menejer ve aile ile anlasiliyor ve bu konular bir antlasma zeminine oturluyor ve maximum verin almak hedefleniyorsa, PAF lardaki oyuncularin yetenekleri kadar aileleri, ailelerin ekonomik durumu, arkadas cevreleri, ogrenimleri, menejer secimi ve menejerlerin mentorluk bilgi, beceri ve yetenekleri, oyuncularin karakteri ve psikolojisi cok cok onemli. PAF oyuncularinda gordugumuz yetenek ve kabiliyet bu diger ogeler ile pekismedigi zaman husran yasiyoruz. Benim ozellile dikkat cektigim nokta aile yapisi ve menejer secimi ile menejerlerin mentorluk bilgi ve kabiliyetleri.

2008-2009 yeni jenerasyonu 90,91 ve 92 dogumlulardan olusuyor. Bu ve bundan sonra gelecek yeni jenerasyonlar icin bizim kullanmamiz gereken benchmark 87 dogumlularin oynadigi muhtesem kadro. (87 ller Ugur Ucar, Arda, Volkan Bekci, Ferhat, Mehmet Guven, Oguz, Cafercan, Ugur Erdogan, 88 liler Aydin, Erkan Ferin, Ugur Demirok, Ozgurcan, Ates) Bu kadronun oyuncu yapisi ve yetenekleri nelerdi, bu yetenekleri nasil isledik ve gelistirdik, nerelede hatalar yaptik ve oyuncu potansiyelini nasil kullanamadik. Bunu iyi analiz etmemiz ve sonuc cikarmamiz gerekiyor.

Ilk bakista soyleyebilirim ki 90,91 ve 92 dogumlu yeni jenerasyon yetenekli ama 87 li dogumlularin oynadigi kadronun bayagi gerisinde.

Selcuk Samli israr ile stoper Sinan i isaret ediyor. Benim edindigim ilk izlenim defanstan oyunu kurmaga calisan ve cok pas hatasi yapan bir oyuncu. Iyi bir ozelligi hata yapmasina ragmen oyuna kusmuyor ve tekrar tekrar deniyor. Hava kabiliyeti daha iyi olmali, bundan daha onemlisi topa cikmadan once etrafindaki oyunculari gozlemlemeli ve topu tehlikenin en az oldugu bolgeye indirmege calismali. Dort bes pozisyonda rahat aldigi hava toplarini oyle yerlere indirdi ki rakip cok iyi atak firsati yakaldi. Sinan icin mac hava topun almak degil, eger iyi bir stoper olacaksa aldigi hava topunu dogru yere indirmege calsimali. Selcuk Samli hatirlayacaktir 88 dogumlu Ugur Demirok u seyrederken de ilk basya ayni istek ve istah ile oyununu seyretmistik. Ugur Demirok ta yatigimiz hatalari Sinan da tekrarlamayalim.

Sol bekte Emrah adinda bir oyuncumuz var. Hem 87 dogumlu Ferhat hem ondan sonra oynayan Soner/Ilker den den fizigi daha yapili ve iri. Buna ragmen hizi var, toplara korkmadan giriyor, oyun icinde arkadaslari ile devamli konusuyor, bir iki kere ters kademeye girdi. Oyuna konsantre ve basit oynuyor.

Orta sahada ben Gokhan i begendim. Fizigi duzgun, ayagi iyi top yapiyor. Hareketli topu ceza alanina bir iki kere cok iyi kesti. Umit Davala bunu iyi yapiyordu, Gokhan da bayagi iyi. Umarim kendine iyi bakar, menejer secimini dogru yapar, kendine iyi bir mentor edinir. Gectigimiz sene PAF larda , bu sene Beylerbeyi de oynayan ofansa donuk Eray in yerini orat sahada dolduracak, hatta gececek gibi. Ben bu elemani ve gelsimini dikkat ile takip etmek lazim.

Emre Colak olsun, Anil olsun teknik oyuncular adam eksiltiyorlar ama defansa yardimlari cok zayif. Daha hareketli ve takim oyuncusu huviyetine burunmeleri lazim. Cem Sultan sakat, dakika almadi.
PAF larin su hali ile A takima buradan takviye bu sene icin soz konusu degil. Yeni bir kadro yeni bir teknik heyet performans ve gelsimlerini takip edelim.

Selcuk ve kendimi 87 dogumlu jenerasyonu Florya da seyredebildigim icin cok sansli adlediyorum. O cok farkli bir kadroydu ve ne yaziktir ki GS in hem yonetim hem finansal hem teknik heyette sorunlarin cok buyuk oldugu bir doneme rast geldi. Boyle bir firsat bir daha elimize gecer mi bilemiyorum.

GS PAF lardaki oyuncular yetenekli, bu oyuncularin iyi mentor ve menejerlere ihtiyaclari var. Sadece sportif anlamda degil, hayat ve deger yargilarinin olusumu, kisilillerinin gelisimi icin daha olgun ve samimi GS lilar ile kaynasmalari gerekiyor. 87 jenerasyonu icin bunlar daha yogun yapilabilseydi cok farkli bir A kadro yapimiz ve futbol altyapimiz olurdu.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Biricik wrote:PAF oyuncularimiz iki farkli ulkede turnuvalara katilip basarili performans gostermisler. Bu cok sevindirici. Ben GS PAF basligi altinda sezon basinda yazdigim bir yaziyi buraya kopyalama ihtiyaci duydum.

Murat goruslerin icin tesekkurler. Bu yazini daha once de okumustum. En cok ilgimi ceken kismi Menecer secimi. Buna aslinda kulup karisamaz. Menecer dedigin adam aslinda bir halti yonettigi yok yalnizca anlasmalarda futbolcunun hakkini koruyan, sozlesmelerin yasal maddelerinde futbolcuya yardimci olan danisman. Bu konuda futbolcuya GS yonetimi nasil yardimci olabilir bilmiyorum cunku ortada bir "cikar catismasi" var. Kulubun tanidigi iyi bildigi adami futbolcular kendini temsil etsin diye tutmayabilir. Menecer kulubun adami olursa kulubun cikarini gozetebilir bu da onlari futbolcularin gozunde "isini yapmiyor" seklinde yorumlanmasina neden olabilir. Bu adamlar da ne kadar fazla paraya sozlesme imzalatirlarsa o kadar fazla komisyon aliyorlar. Yalnizca kendi keselerini dusunenler yani altin yumurtlayan kazi kesenler de var.

Bu yukardaki Semih Kaya olayinda Inter uyaniklik yapmak isteyebilir tabii. Ama GS da Inter 1 milyon teklif ediyorsa Semih'e 1 milyon veremez (rakami attim). Verirse butun denge bozulur, herkes kazan kaldirir. Daha hic bir sey vermedi GS'a cunku. Simdiye kadar GS ona bakti, hep cepten yendi. Gecen sene carpraz baglarini kopardi 6 ay yoktu. Bu sene yaz kampina alindi ama Skibbe yeterli gormedi onu. Murat Akca begenildi ama Semih'e forma vermedi. Simdi Semih'in iyi dusunmesi lazim. "Inter'e falan gitsem Materazzi'lerin arasinda forma bulma sansim %0. Pekala amator takimlarinda veya Brescia'da ikinci ligde kendimi bulabilirim. Italya'nin sert futbolu bana uymayabilir vs." Ac gozlu bir meneceri varsa Semih'in kariyeri baslamadan bitebilir. GS'in iyi degerlendirme yapip, geregini yapmasi gerekiyor. Geregi yetmiyorsa futbolcunun kendi bilecegi is.

Bir de 92 kusagi iyi ama 87 kusagi kadar iyi degil demissin. Savunmada Semih/Sinan/Murat var, orta sahada Emre Colak,Eyilik ilerde Cem Sultan vs.. Bazi oyuncular gec acilir, onu da unutmayalim. Herkes 11 yasinda kesfedilmiyor. Efsanevi UNC kocu Dean Smith'in Michael Jordan'i begenmedigini, takima giremeyecegini soyledigini ve evine yolladigini unutmayalim. Potansiyeli olan ama yeterli olmayan oyuncular bazen hirslariyla, cok calismayla eksiklerini tamamlayip inanilmaz oyunculara donusebiliyorlar.

Herkes cok iyi olacak basarili olacak diye bir on kosul da yok. Bir yerde okumustum dunyada en fazla lisansli futbolcusu olan Ajax bin oyuncudan bir oyuncu cikarsam iyidir diye hesap yapiyormus. Ben 87 kusagindan memnunum. Bir onceki fena idi, bir tek Sabri cikti yanilmiyorsam ama 87 kusagi epey basarilidir (Arda, Ugur, Aydin, Guven oynuyorlar cok iyi bir oran). 92 bence daha da iyi olacak cunku oncekilerin basarili olmasi ve takimda yer bulabilmeleri, onlara guven verecektir. Yol acildi bir kere.

Ozan Ersoy

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Genc takim oyuncularinda dusulen ve bakis acisini biraz mizahi pozisyonlara da sokan, anlamakta gucluk cektigim bir yaklasim var. Biraz parlayan bir oyuncu icin hemen acaip bir degerleme, fiyatini ve pahasini artirma, A takima layik gorme gibi hatalara düsülüyor. Ozellikle bu sene adi gecen Emre Colak icin neden A takimda oynamiyor diye yazip cizenler var internette. Florya'ya gitmeye de gerek yok, PAF maclarini GSTV veriyor. Acip izlesinler. Emre Colak'in fizigi Super Lig'de oynamaya musait mi acaba?

Boyle kucakla oyuncu geldi gecti. Umarim guclenir, umarim ilerde A takimda goruruz ama simdiden bu genc oyunulara Agüero, Messi muammelesi yapmak cok sacma ve komik geliyor bana.
Evet TR'de altyapisi en kuvvetli bu konuya en cok egilen kulubuz ama taraftarin bu maymun istahi bu cocuklari sadece tuketmeye yarar. Bir de herkes sanki profesyonel futbol scout gibi davranmiyor mu, kafayi yiyiyorum.

Ilker'i hatirlayaniniz var mi? Yerli Roberto Carlos demislerdi.
Ama A Takimdaki iki macta ezildi kaldi sol bekte, ezdi gectiler cocugu.
Elazig'a gondermistik, kayboldu gitti.
Mersin IY'da idi galiba en son.

Mulayim Erdem'den ne oldu? Cafercan Gaziantep IBB'de.
Ozgurcan, yerli Vieri dedik, Sakaryaspor'da hat-trick yapiyor anca.
Hakan Sukur'un veliahti dediler durdular cocuga.

Hali hazirda A takimdaki Aydin Yilmaz, Konya'da attigi 90. dakika golunu kredisini kac sezon yemeyi dusunuyor merak ediyorum.
Muzmin sakat. Saha kenarinda isinirken izliyorum maclarda.
Kenardan kendisine bakildigini o kadar iyi biliyor ki balet gibi parmak uclarinda sekerek yuruyor. Eli saclarinda sürekli, David Ginola zanni almis yürümüs... Thierry Henry olsan o kadar havalanmazsin.
Ridvan Dilmen, Aydin icin guzel bir elestiri getirmisti:
"Timing'i o kadar kötü ki, ya rakibini geciyor sürati ile tutamiyorsun, indirmek zorunda kaliyorsun, bu Aydin icin sakatlik riski demek. Ya da rakibinden siyriliyor ayni hizada kosarlarken, ceza sahasina girdigi topla sonuca ulasamiyor, gol vurusu yok, asist yok.. "

Herkes Arda olamaz, herkese Arda muammelesi yapmayalim ama.
Gelecegimiz saglam diye de fazla sisirmeye luzum yok.
Oynayacagi olan adam cikar oynar. Sevmeyip yerdigimiz Sabri de bu altyapidan cikti sonucta, Ugur Ucar da.

Tum bunlarin sonuna favorilerimi soyliyim ben de, neyim eksik o scoutlardan: Paf'tan Gökhan Öztürk, Anil Dilaver, Cem Sultan, Beylerbeyi'ne gonderilen İrfan Basaran ve Erkan Ferin.
Hepsinin fizigini guclendirmesi lazim.
liberta per gli ultras

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Cengiz Akgun wrote:
Ozan Ersoy wrote: ...
....
Ozan Ersoy
Elalem nasil calisiyor, degil mi ama? Inter'e filan kizmamak lazim. Kilic kimin? Kusananin demisler. Adamlarin adamlari izleyip raporlarini veriyorlar. Agzini ayirirsan kaparlar elbette. Ellenmeden dillenmeden kuma gibi vaktiyle siki siki baglayacaksin. Boyle sen bizim evladimizsin hikayesini yemiyorlar artik. Kim fazla verirse. Bunda darilmaca gucenmece yok.
Semih Kaya'nin menajeri arkadasim, kendisi de Galatasarayli :)
Inter hikayesini sorar ogrenirim.
Semih, cok fazla sakatlik gecirdi. Oynayabilecek durumda oldugu surece
Skibbe/Kalli degerlendirirdi diye dusunuyorum.
A takimda bir genc olarak aradan siyrilmak güc.
Bu kadar flas transfer oldu bu sene. 18 e bile girmek zor.
Ve alttan gelen oyuncularda hala bir tifillik sorunu var.
Ayakta duramiyorlar. Idmanda sov yapmaya benzemiyor.
Anadolu takimi oyuncusu gelip iki şarj yapti mi yere yikiliyorsun.
liberta per gli ultras

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ozan Ersoy wrote:
Murat Biricik wrote:PAF oyuncularimiz iki farkli ulkede turnuvalara katilip basarili performans gostermisler. Bu cok sevindirici. Ben GS PAF basligi altinda sezon basinda yazdigim bir yaziyi buraya kopyalama ihtiyaci duydum.

Murat goruslerin icin tesekkurler. Bu yazini daha once de okumustum. En cok ilgimi ceken kismi Menecer secimi. Buna aslinda kulup karisamaz. Menecer dedigin adam aslinda bir halti yonettigi yok yalnizca anlasmalarda futbolcunun hakkini koruyan, sozlesmelerin yasal maddelerinde futbolcuya yardimci olan danisman. Bu konuda futbolcuya GS yonetimi nasil yardimci olabilir bilmiyorum cunku ortada bir "cikar catismasi" var. Kulubun tanidigi iyi bildigi adami futbolcular kendini temsil etsin diye tutmayabilir. Menecer kulubun adami olursa kulubun cikarini gozetebilir bu da onlari futbolcularin gozunde "isini yapmiyor" seklinde yorumlanmasina neden olabilir. Bu adamlar da ne kadar fazla paraya sozlesme imzalatirlarsa o kadar fazla komisyon aliyorlar. Yalnizca kendi keselerini dusunenler yani altin yumurtlayan kazi kesenler de var.

Bu yukardaki Semih Kaya olayinda Inter uyaniklik yapmak isteyebilir tabii. Ama GS da Inter 1 milyon teklif ediyorsa Semih'e 1 milyon veremez (rakami attim). Verirse butun denge bozulur, herkes kazan kaldirir. Daha hic bir sey vermedi GS'a cunku. Simdiye kadar GS ona bakti, hep cepten yendi. Gecen sene carpraz baglarini kopardi 6 ay yoktu. Bu sene yaz kampina alindi ama Skibbe yeterli gormedi onu. Murat Akca begenildi ama Semih'e forma vermedi. Simdi Semih'in iyi dusunmesi lazim. "Inter'e falan gitsem Materazzi'lerin arasinda forma bulma sansim %0. Pekala amator takimlarinda veya Brescia'da ikinci ligde kendimi bulabilirim. Italya'nin sert futbolu bana uymayabilir vs." Ac gozlu bir meneceri varsa Semih'in kariyeri baslamadan bitebilir. GS'in iyi degerlendirme yapip, geregini yapmasi gerekiyor. Geregi yetmiyorsa futbolcunun kendi bilecegi is.

Bir de 92 kusagi iyi ama 87 kusagi kadar iyi degil demissin. Savunmada Semih/Sinan/Murat var, orta sahada Emre Colak,Eyilik ilerde Cem Sultan vs.. Bazi oyuncular gec acilir, onu da unutmayalim. Herkes 11 yasinda kesfedilmiyor. Efsanevi UNC kocu Dean Smith'in Michael Jordan'i begenmedigini, takima giremeyecegini soyledigini ve evine yolladigini unutmayalim. Potansiyeli olan ama yeterli olmayan oyuncular bazen hirslariyla, cok calismayla eksiklerini tamamlayip inanilmaz oyunculara donusebiliyorlar.

Herkes cok iyi olacak basarili olacak diye bir on kosul da yok. Bir yerde okumustum dunyada en fazla lisansli futbolcusu olan Ajax bin oyuncudan bir oyuncu cikarsam iyidir diye hesap yapiyormus. Ben 87 kusagindan memnunum. Bir onceki fena idi, bir tek Sabri cikti yanilmiyorsam ama 87 kusagi epey basarilidir (Arda, Ugur, Aydin, Guven oynuyorlar cok iyi bir oran). 92 bence daha da iyi olacak cunku oncekilerin basarili olmasi ve takimda yer bulabilmeleri, onlara guven verecektir. Yol acildi bir kere.

Ozan Ersoy
Semih bu sezon basinda kampa goturulen az sayida genc futbolcudan bir tanesi.Kampa goturuldugune gore begenildi demekki.GS'in onu birakacagini sanmiyorum.Uzun bir sakatlik donemi gecirdi,hazir degil,maceraya atilmasina gerek yok bence de.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

PAF takimindaki oyuncu eger 1 milyon dolar pazar olusturuyorsa GS ona bakti demenin bir alemi yok. UEFA belli bir yetistirme parasi on goruyor zaten. Futbolcu managerinin elbette klubun onerdigi birisi olmasi temelden celiskili. Managerin vazifesi o futbolcuya transfer zamani en fazla parayi kazandirmak. eski takimi veremiyorsa yenisine gider.

Burada serbest pazardan ve kapitalizimin nimetlerinden bahsedip sonra GS cok seyler vermistir borcludur diye hamaset yapilmasi bir celiski. Klupler PAF takimi kuracaklarina gore o takima birilerini alacaklar. Ahmet olmazsa Mehmet olur. Yani GS'yin suna buna ozel bi muamelesi yok. Bu takimdaki oyunculari yetistirmeleri de kendi menfaatleri icabi. Elbette en iyi imkanlari sunmak ve yetistirmek zorundalar. Oyle ya gugus oynanmayacaksa amac A takimina adam yetistirmek. Bugun bu olay herseyden ucuz. Ama elindekinin kiymetini bilmeyip es gecerde bunu goren birileri parayi bastirdiklarinda "Nereye boyle sen bizim evladimizsin. Bak seni biz bulduk cikardik" demek ise ancak 15 asindakilerin aklindan gecenler olmali. Aklin nerdeydi. Adamin kalitesini goreme ondan sonra goren olunca denge bozulur diye adamin onune cik.
Bunu artik yemiyorlar. O yuzden de talipleri varsa boyle on kontrat yapip filan kendi geleceklerini korlemiyorlar. Bu da en dogal haklari. Madem iyi vaktiyle vereceksin parasini ve basini baglayacaksin. Madem gozunde iyi degil varsa yuksek bir rakkama isteyeni arkasini sivazayip yollayacaksin.

Eger Semih'in manejeri adamini Intere pazarlamis ise hem bravo hem de pardon. Ikisi birden kazanacaklar. Bu is boyle.

Hep soylerim tanidiklarimdan biri kocasini bosuyor. Adam taksi sofuru mu ne imis. Sonra adama bir ilham gelip nasil olduysa mutehait oluyor. Bir suru bina yapip koseyi donuyr. Bir gun eski karisi yazihaneye kapisina dayaniyor. "Sana bunca sene karilik yaptim bana suradan bir kat vereceksin" diye. Vermis mi vermemis mi artik ona siz karar verin. Bu GS suna bakti hikayeside buna benziyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Zoban Raftik wrote:Genc takim oyuncularinda dusulen ve bakis acisini biraz mizahi pozisyonlara da sokan, anlamakta gucluk cektigim bir yaklasim var. Biraz parlayan bir oyuncu icin hemen acaip bir degerleme, fiyatini ve pahasini artirma, A takima layik gorme gibi hatalara düsülüyor. Ozellikle bu sene adi gecen Emre Colak icin neden A takimda oynamiyor diye yazip cizenler var internette. Florya'ya gitmeye de gerek yok, PAF maclarini GSTV veriyor. Acip izlesinler. Emre Colak'in fizigi Super Lig'de oynamaya musait mi acaba?

Boyle kucakla oyuncu geldi gecti. Umarim guclenir, umarim ilerde A takimda goruruz ama simdiden bu genc oyunulara Agüero, Messi muammelesi yapmak cok sacma ve komik geliyor bana.
Evet TR'de altyapisi en kuvvetli bu konuya en cok egilen kulubuz ama taraftarin bu maymun istahi bu cocuklari sadece tuketmeye yarar. Bir de herkes sanki profesyonel futbol scout gibi davranmiyor mu, kafayi yiyiyorum.

Hali hazirda A takimdaki Aydin Yilmaz, Konya'da attigi 90. dakika golunu kredisini kac sezon yemeyi dusunuyor merak ediyorum.
Kenardan kendisine bakildigini o kadar iyi biliyor ki balet gibi parmak uclarinda sekerek yuruyor. Eli saclarinda sürekli, David Ginola zanni almis yürümüs... Thierry Henry olsan o kadar havalanmazsin.
"Timing'i o kadar kötü ki, ya rakibini geciyor sürati ile tutamiyorsun, indirmek zorunda kaliyorsun, bu Aydin icin sakatlik riski demek. Ya da rakibinden siyriliyor ayni hizada kosarlarken, ceza sahasina girdigi topla sonuca ulasamiyor, gol vurusu yok, asist yok.. "

Oynayacagi olan adam cikar oynar. Sevmeyip yerdigimiz Sabri de bu altyapidan cikti sonucta, Ugur Ucar da.

Tum bunlarin sonuna favorilerimi soyliyim ben de, neyim eksik o scoutlardan: Paf'tan Gökhan Öztürk, Anil Dilaver, Cem Sultan, Beylerbeyi'ne gonderilen İrfan Basaran ve Erkan Ferin.
Zoban dan iki sahane yorum!
bununla beraber Florya ya gitmenin iki avantaji var.
Biri oyunculari birebir goruyor, aileleri ile tanisiyorsunuz. Okulda ne yapiyor, kiralik mi verilecek, mutlu mu mutsuz mu suzebiliyorsunuz. Digeri, cafede olsun tribunde olsun oyunu seyretmege gelenler ile farkli gorus ve bilgi alisverisi yapiyorsunuz. Ben Zoban a Emre Colak konusunda 100% katiliyorum. Umarim cok daha iyi olur, su asamada A takimi icin dusunmek pek gercekci degil.

Semih Kaya nin menejerinin Zoban nin arkadasi olduguna sevindim. Menejer seciminde, hem GS uyesi hem menejerlik isini goturen bir dizi uyemiz var. Bunlara ilave GS da top kosturmus bir dizi futbolcumuzun, menejerlik yada mentroluk hizmeti vermeleri durumunda, yonetim ile birebir ve daha cabuk iletisim kuracaklari asikar. Bu iletisim kanalin GS da taninmis bilinen "menejer" yada "mentor" huviyeti ve vasfindaki sahislar ile goturulmesi/saglanabilmesi onemli(Ben ancak bu icerikte bir olusumda GS da konu ile ilgili yoneticinin daha duyarli olacagini dusunuyorum.) Bunun yoklugunda Zoban nin bahsettigi "Biraz parlayan bir oyuncu icin hemen acayip bir degerleme, fiyatini ve pahasini artirma, A takima layik gorme gibi hatalara düsülüyor." gercegi ya pompaliniyor yada suni olarak uretiliyor.

GS PAF ta oynayan her oyuncuyu bu icerikte bir menejer/mentorluk hizmetinde ayni potada toplamamiz cok cok zor. Ama konuyu mumkun oldugu kadar bizlerin, taraftarin ve forumlarda dusuncelerini paylasanlarin gundemde tutmasi ve tesvik etmesi akillica. Genc sporcularimizin meslegini duzgun icra eden bir dizi menejer ile iletisimde bulunmak icin caba harcamalari, bulamadiklari zaman klupten fikir ve oneri almalari her tarafin lehine. GS klubu yoneticisi klubun menfaatlerini dogal olarak gozetecektir. Klup tarafindan guvelinirligi bilinen bir menejer seciminin oyuncuya onerilmesinden/paylasilmasindan, oncelikle oyuncu karli cikacaktir. Bu konu taraflarin kendi gorevlerini yapmalarina ve cikarlarini korumalarina mani degil.

Eylul 2008 den bu yana benim takip ettigim favorilerim Gokhan Ozturk ve Cem Sultan. Ozan nin yaptigi yorum dogru, bu oyuncularin hepsinin onu acik, bununla beraber Zoban nin belirttigi gibi guclenmeleri elzem. 87 kusagi ile kiyasladigimda daha cok calismalari ve sadece yeteneklerini sergilemeleri degil bir dizi dogrulari hayat gecirmeleri lazim. Onlerinde yasanmis bir suru ornekler var. Oguz, Cafercan, Ozgurcan, Ates, Ferhat in yetenekleri bugunku kadrodan kesinlikle az degildi, ben buna onemle isaret ediyorum!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Biricik wrote:
Zoban Raftik wrote:Genc takim oyuncularinda dusulen ve bakis acisini biraz mizahi pozisyonlara da sokan, anlamakta gucluk cektigim bir yaklasim var. Biraz parlayan bir oyuncu icin hemen acaip bir degerleme, fiyatini ve pahasini artirma, A takima layik gorme gibi hatalara düsülüyor. Ozellikle bu sene adi gecen Emre Colak icin neden A takimda oynamiyor diye yazip cizenler var internette. Florya'ya gitmeye de gerek yok, PAF maclarini GSTV veriyor. Acip izlesinler. Emre Colak'in fizigi Super Lig'de oynamaya musait mi acaba?

Zoban dan iki sahane yorum!
bununla beraber Florya ya gitmenin iki avantaji var.
Biri oyunculari birebir goruyor, aileleri ile tanisiyorsunuz. Okulda ne yapiyor, kiralik mi verilecek, mutlu mu mutsuz mu suzebiliyorsunuz. Digeri, cafede olsun tribunde olsun oyunu seyretmege gelenler ile farkli gorus ve bilgi alisverisi yapiyorsunuz. Ben Zoban a Emre Colak konusunda 100% katiliyorum. Umarim cok daha iyi olur, su asamada A takimi icin dusunmek pek gercekci degil.

Semih Kaya nin menejerinin Zoban nin arkadasi olduguna sevindim. Menejer seciminde, hem GS uyesi hem menejerlik isini goturen bir dizi uyemiz var. Bunlara ilave GS da top kosturmus bir dizi futbolcumuzun, menejerlik yada mentroluk hizmeti vermeleri durumunda, yonetim ile birebir ve daha cabuk iletisim kuracaklari asikar. Bu iletisim kanalin GS da taninmis bilinen "menejer" yada "mentor" huviyeti ve vasfindaki sahislar ile goturulmesi/saglanabilmesi onemli(Ben ancak bu icerikte bir olusumda GS da konu ile ilgili yoneticinin daha duyarli olacagini dusunuyorum.) Bunun yoklugunda Zoban nin bahsettigi "Biraz parlayan bir oyuncu icin hemen acayip bir degerleme, fiyatini ve pahasini artirma, A takima layik gorme gibi hatalara düsülüyor." gercegi ya pompaliniyor yada suni olarak uretiliyor.

GS PAF ta oynayan her oyuncuyu bu icerikte bir menejer/mentorluk hizmetinde ayni potada toplamamiz cok cok zor. Ama konuyu mumkun oldugu kadar bizlerin, taraftarin ve forumlarda dusuncelerini paylasanlarin gundemde tutmasi ve tesvik etmesi akillica. Genc sporcularimizin meslegini duzgun icra eden bir dizi menejer ile iletisimde bulunmak icin caba harcamalari, bulamadiklari zaman klupten fikir ve oneri almalari her tarafin lehine. GS klubu yoneticisi klubun menfaatlerini dogal olarak gozetecektir. Klup tarafindan guvelinirligi bilinen bir menejer seciminin oyuncuya onerilmesinden/paylasilmasindan, oncelikle oyuncu karli cikacaktir. Bu konu taraflarin kendi gorevlerini yapmalarina ve cikarlarini korumalarina mani degil.

Eylul 2008 den bu yana benim takip ettigim favorilerim Gokhan Ozturk ve Cem Sultan. Ozan nin yaptigi yorum dogru, bu oyuncularin hepsinin onu acik, bununla beraber Zoban nin belirttigi gibi guclenmeleri elzem. 87 kusagi ile kiyasladigimda daha cok calismalari ve sadece yeteneklerini sergilemeleri degil bir dizi dogrulari hayat gecirmeleri lazim. Onlerinde yasanmis bir suru ornekler var. Oguz, Cafercan, Ozgurcan, Ates, Ferhat in yetenekleri bugunku kadrodan kesinlikle az degildi, ben buna onemle isaret ediyorum!
Antremanlari izlemeyi birakin, Maclari tv'de dahi izlemeden yorum yapanlarin yaninda, bu gibi yorumlari gormek buyuk zevk. Bana neden bu forumu takip ettigimi hatirlatiyor.

Ikinizede emeginiz ve bizlerle paylastiginiz icin tesekkurler.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Post Reply