Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ates ve Volkan Bekci Gaziantep BBspor'a verilmis, Suat Kaya'nin yanina. Iyi bir hareket.
Uğur Ateş ve Volkan Bekçi, G.Antep B. Belediyespor'a Kiralandı

Galatasaray PAF Takımı oyuncuları Uğur Ateş ve Volkan Bekçi, sezon sonuna kadar Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a kiralanmıştır.

Galatasaray Futbol A.Ş
Benim hatirladigim kadariyla

Cafercan - Erkan Ferin Istanbul BBspor
Ugur Erdogan - Istanbulspor
Ugur Ucar-Kayserispor
Ugur Demirok - Gaziantepspor
Zafer Sakar - Samsunspor
Ates - V. Bekci - Gaziantep BBspor

kiralik futbolcularimiz. Bir de Oguz ve Ozgurcan'in kiralik olarak dusunuldugunu okumustum bir yerlerde.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mülayim Erdem de istanbul büyükşehir belediyesporda kiralık.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bir de unutulan bir sey var. Bu cocuklar bulunduklari klupte
kotu oynasalar bile, bir araya geldiklerinde cok guzel ve uyumlu oynuyorlar cunku yillardir biraradalar. Sirf bu uyum icin bile kaybedilmemeliler.

Yani 1+1=3 olabiliyor, uyumlari ve arkadasliklari dolayisiyla.
Son kupa maclarinda hepsi tulum olarak oynatilmaliydi.
Bu yil sampiyon olamazsak eger, saglam bir temizlik yapilmali.

10-15 bin kisiye mac oynuyor GS. Kimse Okani, Necatiyi, Ergünü, seyretmeye gitmiyor artik. İddiam odurki gencler agirlikli bir kadronun daha cok seyircisi olur.

Su Rivanin satilmasini ondan istemiyorum. Elleri biraz para gorse gene ,profesyonel yoneticilerimiz ''Para sirkulasyonu'' yaratma adina gizili kapakli, disardan anlamsiz transfer yapmaya cok yatkinlar. Ve tabii gencleri kaybetmeye.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Emre Belözoğlu’nun veliahtı Oğuz
Bayram AYDIN 5 Ocak 2007
Galatasaray’da Antalya kampı neşe içinde geçerken, genç ve tecrübeli oyuncuların birbirlerine olan yakınlıkları ve dayanışması dikkaten kaçmıyor.

Bu ikililerden biri de Emre Aşık ve Oğuz Sabankay. Oğuz, A Takım’da olmanın mutluluğunu yaŞarken, 2. Lig kulüplerinin peşinde olduğu bu genç idmanlarda adeta aslan kesiliyor. Emre, "Oğuz benim kıskacımda" dedi ve sözlerinE şöyle devam etti:

"Onunla sürekli konuşuyor ve tecrübelerimi anlatıyorum. İnanılmaz bir tekniği var. Bana Emre Belözoğlu’nu hatırlatıyor. Gelecekte müthiş bir futbolcu olacak ama biraz sabredecek. Bu karakter ve yapı kendisinde var. Yeteneklerini sahada ortaya koyduğu zaman yalnızca Türk futboluna değil Avrupa futboluna da damgasanı vuracaktır. Böyle devam ettiği sürece kazanan hem futbol hem kendisi olacak."

Oğuz’un karekterini Galatasaray’a çok uyduğunu sözlerine ekleyen tecrübeli futbolcu, "Bu kadar uzun bir maratonda fazla forma şansı bulamadığı için üzgün olabilir. Tam kendisini ispat etme yaşında. Ben her zaman kendisiyle konuşuyorum. Bazı şeylerin o da farkında. Çok çalışmaktan başka çaresi yok. En büyük avantajı takımda çok tecrübeli futbolcuların olması. Bu sezon olmasa bile önümüzdeki sezon adından en çok bahsettirecek futbolcuların başında gelecektir" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=143

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Tolga Girici wrote:Ates ve Volkan Bekci Gaziantep BBspor'a verilmis, Suat Kaya'nin yanina. Iyi bir hareket.
Uğur Ateş ve Volkan Bekçi, G.Antep B. Belediyespor'a Kiralandı

Galatasaray PAF Takımı oyuncuları Uğur Ateş ve Volkan Bekçi, sezon sonuna kadar Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a kiralanmıştır.

Galatasaray Futbol A.Ş
Benim hatirladigim kadariyla

Cafercan - Erkan Ferin Istanbul BBspor
Ugur Erdogan - Istanbulspor
Ugur Ucar-Kayserispor
Ugur Demirok - Gaziantepspor
Zafer Sakar - Samsunspor
Ates - V. Bekci - Gaziantep BBspor

kiralik futbolcularimiz. Bir de Oguz ve Ozgurcan'in kiralik olarak dusunuldugunu okumustum bir yerlerde.
Ates ve Volkan'in Suat Kaya'nin calistirdigi bir takima gitmelerine sevindim.Bakalim sezon sonunda ne durumda olacaklar?
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ersun Hoca'ya kulak verin

"Ersun Yanal aradı. Uzun uzun sohbet ettik. Konu Galatasaray’ın gençleriydi. Aydın, Ferhat, Oğuz ve Özgürcan’ın müthiş kramponlar olduğunu söyledi. İddialıydı; “Onları bana versinler, sonra birer cevher olarak Galatasaray’a geri gönderirim” diye de ekledi.

Kızabilirsiniz Ersun hocaya... Belki sevmeyebilirsiniz de... Ama işinin ehli bir teknik adam olduğunu inkar edemezsiniz.

Uzun uzun düşünmeye, lafı eveleyip gevelemeye gerek yok. Gerets bu gençlere fazla şans vermeyecek belki de haklı olarak tabii... Şampiyonluğa oynarken “Gençleri kazanayım” diye düşünmesini dar zamanda nasıl bekleyebilirsiniz ki. O zaman; onları Vestel Manisaspor’a vermenin ne zararı olabilir?

Gençler oynamayadıklarında kırılıyorlar... Psikolojileri bozuluyor. Para kazanamıyorlar. Etraflarında son model lüks otomobillerle cirit atan ağabeylerini gördükçe farklı şeyler de düşünüyorlar elbette ceplerine para girmediği için... Kendilerine olan güvenleri de azalıyor.

Bir örnek vereyim...

Arda, Ersun hocanın yanına gitmeden önce yıldız adayıydı; Aydın, Ferhat, Özgürcan ve Oğuz gibi... 335 YTL maaşa talim ediyordu. Gitti; kısa süre içinde yıldız olarak geri döndü; şimdi değerinin 10 milyon dolar olduğu söyleniyor. Hem Galatasaray kazandı, hem de Arda...

Şimdi diğer gençlerin kabahati ne? Neden onlar da kazanmasınlar? Neden onlar da Galatasaray’a kazandırma onurunu yaşamasınlar? Florya’nın bir köşesinde keşfedilmeyi mi beklesinler umutsuzca?

Haydi; Ersun hoca orada... Açmış kollarını bekliyor, “Yıldız adaylarını gönderin, yıldız olarak iade edeyim” diyor.

Daha ne? Ben Ersun hocaya güveniyorum. Siz hâlâ tereddütteyseniz Arda’yı da bir dinlesenize... Bakalım Ersun hoca için o ne diyecek?

-------------------------------------------------------------------------------

Gençlerin babası Terim

Galatasaray’ın altyapısı bir fabrika sanki... Gençleri birer birer futbol arenasına sürüyor... Ben de merak ettim; “Hangi teknik direktör gençlerle daha çok ilgilenmiş, önem vermiş, altyapının bugünlere gelmesinde önemli rol oynamış” araştırayım dedim.

Sordum, soruşturdum. Fatih Terim, Mircea Lucescu, Gheorgeu Hagi ve Erik Gerets’i kıyasladım birbirleriyle...

Sondan başlayayım... Gerets çok ilgili değil. Gençlerin maçlarını fazla izlemiyor. Antrenmanla yetiniyor. Ama Terim’den sonra gençlere takımda en çok yer veren hoca olarak dikkat çekiyor.

Hagi çok maçını izledi gençlerin... Ama Gerets gibi özel olarak ilgilenmedi. Sıkıştıkca yer verdi gençlere; o kadar.

Lucescu hiç ilgilenmedi. Alt yapının kapısından içeri bile girmedi. Gençlerin bir maçını dahi izlemedi. Sıkışsa da gençlere yer vermeyi düşünmedi.

Fatih Terim’e gelince... “Yiğidi öldür, hakkını ver” demişler. Fatih Terim, görevi süresince gençlere kapısını ardına kadar açtı. Bir sezonda ortalama 30 maçlarını izledi. A takım kamptayken, alt yapı binasında sık sık gözlem yaptı. Başta Arda olmak üzere gençlerin hepsi Terim döneminde sivrilen isimlerdi. Yeri geldiğinde bir hoca, yeri geldiğinde ağabey, yeri geldiğinde babaydı onlara. Kimse pay çıkarmasın kendine; lütfen hakkını teslim edin Fatih Terim’e..."

Bahri Havadir'in bugunku yazisinin bir bolumu.

www.aksam.com.tr
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk Samli wrote: ..

www.aksam.com.tr
Bu adam da tam bir gariban ama kendini fasulye gibi bir nimet sanalardan nedense. Demek bir analiz yapmi$ kimler nasil ilgilenmi$ yazivermi$ Ak$ama. $u hamaset i$inden bir turlu ellerini ayaklarini cekemdiler. Masa ba$inda kendi du$unduklerini gercek gibi vermeleri. Demek Lucescu alt yapinin kapsindan iceri girmedi. Terim ise fabrika gibi genc cikardi. Onun icin Romanya'daki akilllar bunu sigu$ et gibi yedi ve onca Rumenleri copluk gibi GS doldurdu milyonlarca dolar bonservisleri ile hemde. Terim buyuk adamdi hakikaten. Genclerden cok yararlandi. Okuzluk para ile degil ya. Eline her kalem alan yazar olunca sonuc bu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yazının -Özhan abimizle ilgili olan kısmı hariç- hepsini okudum..

GS gençlerini Ersun'a versin, o da onları birer yıldız yapar gönderir mantığına daha doğrusu iddiasına kökten karşıyım! Söylediği doğruysa, bu iddia'nın sahibi bizzat Ersun!

Gençlerin gönül rahatlığıyla gönderilebileceği birkaç takımdan birisinin Vestel olduğunu düşünüyorum ama giden yıldız olur saplantısına katılmıyorum! Mesela Zafer nerde?

Terim, Hagi, Gerets ve Lucescu'nun altyapıya yaklaşımı konusunda yazdıklarınaysa aynen katılıyorum. Öküz olabilir, ama yanlış yazdığı anlamına gelmez bu :D

Cengiz Akgun wrote:
Selçuk Samli wrote: ..

www.aksam.com.tr
Bu adam da tam bir gariban ama kendini fasulye gibi bir nimet sanalardan nedense. Demek bir analiz yapmi$ kimler nasil ilgilenmi$ yazivermi$ Ak$ama. $u hamaset i$inden bir turlu ellerini ayaklarini cekemdiler. Masa ba$inda kendi du$unduklerini gercek gibi vermeleri. Demek Lucescu alt yapinin kapsindan iceri girmedi. Terim ise fabrika gibi genc cikardi. Onun icin Romanya'daki akilllar bunu sigu$ et gibi yedi ve onca Rumenleri copluk gibi GS doldurdu milyonlarca dolar bonservisleri ile hemde. Terim buyuk adamdi hakikaten. Genclerden cok yararlandi. Okuzluk para ile degil ya. Eline her kalem alan yazar olunca sonuc bu.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Oğuz ve Özgürcan Vestel Manisa’da

10 Ocak 2007 (hürriyet)

Galatasaray'ın genç futbolcuları Oğuz ile Özgürcan Vestel Manisaspor’a gitti.

Sarı kırmızılı takımda forma şansı bulamadıkları için ayrılmak isteyen ve oynayabilecekleri bir takıma gitmek isteyen iki futbolcu konusunda Galatasaray ile Vestel Manisaspor arasında anlaşma sağlandı. Oğuz ile Özgürcan kiralık olarak Vestel Manisaspor’a verildi. Ferhat ile Aydın’ın durumları ise bugün belli olacak.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Gorgen wrote:Oğuz ve Özgürcan Vestel Manisa’da

10 Ocak 2007 (hürriyet)

Galatasaray'ın genç futbolcuları Oğuz ile Özgürcan Vestel Manisaspor’a gitti.

Sarı kırmızılı takımda forma şansı bulamadıkları için ayrılmak isteyen ve oynayabilecekleri bir takıma gitmek isteyen iki futbolcu konusunda Galatasaray ile Vestel Manisaspor arasında anlaşma sağlandı. Oğuz ile Özgürcan kiralık olarak Vestel Manisaspor’a verildi. Ferhat ile Aydın’ın durumları ise bugün belli olacak.
Iyi bir haber.Ozgurcan ilk yari formdaydi,oyle devam ederse oynar.Oguz'un daha istikrarli olmasi gerekiyor.Ferhat ve Aydin'in da kiralanmalari iyi bir fikir bence.Aydin cok formsuz maalesef;bu durumda forma bulmasi zor gozukuyor.

Ersun Yanal bu oyunculari iyi calistirip motive edebilirse cok faydali olurlar.Ozellikle dordu birden ilk 11'de oynarsa.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Aydin'i dun cok isteksiz gördum, gucsuz. Ferhat pozisyon hamle/hatasi yapti...Daha
fazla Gerets'in bakimi altinda kalsalardi ne olurdu bilmiyorum ama baska
bir takima gitmeleri daha iyi.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Gitmeleri iyi olmus zaten Gerets yararlanmayacakti. Aydin ve Ferhatta kiralik gidebilir.

Yalniz burada baska bir konu var. Ersun yavas yavas kendini GS'ye hazirliyor. Gittgi takimlara kendi oyuncularini goturdugunu biliyoruz.FB'ye gitmeyecegini, gitse bile star pahali futbolculardan olusan FB takimina kendi kollektif futbolu (ki milli takiminda boyle bir deneyimi oldu) oynatayamiyacagini, bunuda ancak altyapisi ile GS'nin yapacagini gormus vaziyette. GS icindeki klikin yavas yavas futbolu birakmasi ile taraftardaki fobi disinda kendisini engelleyen birsey yok. Bunu boyle okumak lazim. Teknik direktorlugu iyi , fakat FB'li olmasi ve karakteri bir problem. Bir de biraktigi takimlar ondan sonra cok yuklenmeden oturu 1-2 yil fiziksel cokuntu yasiyor
NO ADNANS, NO CRY !!

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:Gitmeleri iyi olmus zaten Gerets yararlanmayacakti. Aydin ve Ferhatta kiralik gidebilir.

Yalniz burada baska bir konu var. Ersun yavas yavas kendini GS'ye hazirliyor. Gittgi takimlara kendi oyuncularini goturdugunu biliyoruz.FB'ye gitmeyecegini, gitse bile star pahali futbolculardan olusan FB takimina kendi kollektif futbolu (ki milli takiminda boyle bir deneyimi oldu) oynatayamiyacagini, bunuda ancak altyapisi ile GS'nin yapacagini gormus vaziyette. GS icindeki klikin yavas yavas futbolu birakmasi ile taraftardaki fobi disinda kendisini engelleyen birsey yok. Bunu boyle okumak lazim. Teknik direktorlugu iyi , fakat FB'li olmasi ve karakteri bir problem. Bir de biraktigi takimlar ondan sonra cok yuklenmeden oturu 1-2 yil fiziksel cokuntu yasiyor
Insallah EY'a olan fobi ve antipati GS camiasinda devam eder de TD olmaz.Hic istemem.

EY'in FB'de ve BJK'da basarili olacagina inanmiyorum.Gerci FB 10 yil oncesi gibi degil ama huylu huyundan vazgecmeyebilir, BJK ise kotu bir on yil oncesinin FB taklidinden YD gitmeden cikamaz.

Oysa GS'da durum farkli, o kadar elestiri ve kampanya olmasina ragmen bir TD yollamak hala tabu gibi algilaniyor.Bu genelde iyi sonuc veriyor.Buna GS medyasi ve taraftari da gayet guzel uyum saglayabiliyor.Bu sartlar altinda sabredilen bir EY modeli tipki Terim doneminde -daha dogrusu bugun hakkini teslim etmemiz gereken ve Terim doneminden ziyade Faruk Suren donemi dememiz gerekiyor belkide-oldugu gibi bir ekol yaratabilir.Bu da benim gibi bir "Fanatik"'in isine gelmez acikcasi.

EY kendi yaratacagi genc yildizlarla, onlar uzerindeki saygi ve otoritesi ile her turlu basariyi elde edebilecek bir TD bence.Milli Takim deneyiminin de buyuk takimlarda basari elde etmesine yardimci olacagini dusunuyorum, tecrubesi aciydi belki ama meyvasi tatli olur.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Alpay Dedeoglu wrote:Gitmeleri iyi olmus zaten Gerets yararlanmayacakti. Aydin ve Ferhatta kiralik gidebilir.

Son zamanlarda olan bitenden ben de bu sonucu cikartiyorum. GS-EY arasinda son bir senedir bir yakinlasma var. Arda'dan dolayi Ersun Yanal'in degeri GS'li yoneticilerin gozunde artti (ki bence bu yanlis, Arda Vestel'e gitmeden de zaten yetenekli bir oyuncuydu. Sadece bunu Gerets'in gozune sokmak acisindan iyi oldu). Simdi Ersun Yanal diger oyunculari da istiyor takimina. Gecenlerde Bahri Havadir ile konusmus, gencleri ovmus. Oradan da GS'a gelmek istedigini anliyorum ben.

Ersun Yanal'in artilari eksileri cok belli artik. Asil onemli olan su, o eksileri GS'da da gosterecek mi? Yildiz futbolcularla arasi iyi degil. Takima cok yukleme yapip 10 haftadan sonra dagitiyor. Asiri derecede atak oynamaya calisip 2 kisiyle defans yapiyor bazen. Agir bir stoperi varsa eger, bu faciaya gidecek sonuclar dogurabiliyor.

Simdi bu 3 eksi faktore bakarsak ve 3 buyuk kulubun durumunu da karsilastirirsak Savas'in dedigi dogru oluyor, yani bu 3 kulup icinde EY'a en uygunu Galatasaray. Yildiz futbolcusu nispeten daha az. Genclere bel baglanmis durumda. Hakan, Ergun yakinda gidecek. Savunma acisindan ise, Song ve Tomas gibi iki hizli adam oldugu icin o kadar kolay gol yemez diye dusunuyorum. Erken forma girip sonradan dagilma durumu ise Istanbul takimlarinda pek olmaz. Deplasmanda tokezlense bile ASY'de her zaman mac kazanilir. En onemlisi bilimsel verilere cok onem verdigi icin genc oyuncularin cok saglikli bir sekilde gelismesini saglar. Mehmet Guven, Ferhat, Aydin, Oguz gibi oyunculari cok saglam birer futbolcu yapar diye umuyorum.

Ayrica cok merak ediyorum, EY buyuk takimlarda ne yapacak? Bu son yillarda buyuk bir muamma oldu. Sirf bu merakimi yenmek icin EY'i gormek isterim GS'da. Zaten ben yonetimin daha iyisini getirebilecegini pek sanmiyorum.

Bir de Ersun Yanal'in oyle koyu FBli oldugunu da pek sanmiyorum. Zaten koyu fenerli olsa ne olacak? Bence bir donem FB'ye gelmek umuduyla oyle bir imaj yaratti. Karakterinden ben de buyuk suphe duyuyorum, ama orada da yonetim devreye girer diye umuyorum.

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Tolga Girici wrote:Bence bir donem FB'ye gelmek umuduyla oyle bir imaj yaratti.
Sevgili Tolga, yazının tamamı iyi hoş da, bir tek şu cümlene biraz kafam takıldı.

Son üç yıldır, G.Saray taraftarları arasında da sıkça gözlemlediğim bir inanışı sen de ekrana dökmüşsün. İş o hale vardı ki Yanal geçen sene Vestel'in başında Ali Sami Yen'e adımını attığında bir kısım seyirci kendisine küfür edecek, hatta pankartla Hakan Şükür'den suratına tükürmesini isteyecek raddeye geldi.

Sen ya da paralelinde düşünen bir başkası açıklarsa sevinirim: Ersun Yanal, Fenerbahçeli olduğu imajını lanse ettirecek ne yaptı ki G.Saray camiası içinde bu kadar sevilmeyen bir adam haline geldi? Kaçırmış olabilirim, birisi bana hatırlatsın da öğreneyim. Sanırım Milli Takım hocalığı döneminde Hıncal Uluç'un Yanal aleyhinde başlattığı kampanyaya bizim uçarı taraftar kitlesi de -seni tenzih ediyorum- o yönde çokça gönül akıtmış, gaza gelmesinin sonucunda.

Tekrar soruyorum: Ersun Yanal'ın günahı ne?
Liseli vardı ya ah o liseli...

Post Reply