Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Aslan çalımı

Uğur Demirok için Karşıyaka'ya söz veren G.Saray genç futbolcuyu G.Antep'e kiraladı

Karşıyaka, her konuda anlaştığı Galatasaraylı Uğur'un Gaziantepspor'a verilmesinin şaşkınlığını yaşıyor.
Kaf-Kaf'ın geçen hafta anlaşıp Genç Milli Takım Kampı için Belçika'ya gönderdiği Uğur Demirok, yurda dönüşünde Gaziantepspor'un yolunu tutması yeşil-kırmızılıları kızdırdı. Asbaşkan Ahmet Özkan, 18 yaşındaki futbolcu için Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat'la görüşüp anlaştığını belirterek şöyle konuştu:

Recep imzaladı
"Adnan Polat ve Uğur'un menajeri Saffet Sancaklı ile birçok kez görüştük. Rakamı bile belirledik. Uğur Belçika dönüşü İzmir'e gelip sözleşme imzalayacaktı. Ancak Gaziantepspor Uğur'un aklını çelmiş olmalı. Galatasaraylı yöneticilerin de tutumu hiç hoş değil." Bu arada Fenerbahçeli kaleci Recep Biler dün İzmir'e gelerek Karşıyaka ile anlaştı. Recep, lisansı yetişirse D.Bakır maçında oynayacak.

GÖKHAN ÖZYURTLU

www.yeniasir.com.tr

KSK'de forma bulma sansi daha yuksek olacakti.Umarim butun sezonu yedek kulubesinde gecirmez.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Son Vestel Manisaspor PAF macinda Ferhat ve Aydin ilk 11'de oynamislar.Yakinda Ugur Ucar'i da PAF takiminda gorursek sasirmayalim.
Bu 3 oyuncudaki dususun sebebini merak ediyorum.
(A takimda oynama sansi bulamayacaklarsa kiralik olarak baska kuluplerde gorev yapmalarinda fayda var.)
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Uğur Uçar Kayserispor'da!

Kayserispor, Galatasaraylı Uğur Uçar ile anlaştı. Kayserispor Asbaşkanı Şaban Miraboğlu yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın altyapısından yetişen genç defans oyuncusu Uğur Uçar'ı sezon sonuna kadar kiraladıklarını söyledi.

Miraboğlu, Arjantin liginde oynayan Uruguaylı Mendez'in de bugün Kayseri'ye gelerek, resmi sözleşmeyi imzalayabileceğini bildirdi.

Kaynak: AA
nefvakfi.org

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

kim miş bu uğruna açıklama yapılan Semih Kaya.

http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/G ... rID=414538

resmi siteden açıklama :Yukarıdaki linkte geçen haberle ilgili olarak

Bugünkü Fanatik Gazetesi'nde yayınlanan ''Altay'ın Semih isyanı'' adlı yazıya istinaden Galatasaray Futbol Altyapı Sorumlusu Ali Yavaş'ın Fanatik Gazetesi'ne gönderdiği açıklamayı resmi sitemizde de yayınlıyoruz:

Galatasaray Futbol Altyapısı istatistiğe bakıldığı zaman, 51 sporcusunu Milli Takımlar'a, 2002-2006 yılları arası Profesyonel A Takım'a 21 sporcunun kazandırılması, U15 Takımı'nın 2003 yılında Avrupa Şampiyonu olması, Paf Takımı'nın 2 sene üst üste Türkiye Şampiyonluğu, Minimini Takımı'nın Türkiye Şampiyonluğu gibi başarılarla Türkiye'nin tartışmasız en başarılı ve en iyi organize olmuş altyapısıdır. Bunu bizler değil, tüm kamuoyu kabul etmektedir.

Galatasaray Futbol Altyapısı, aynı zamanda Avrupa'nın en iyi altyapısı olma yolunda da emin adımlarla ilerlemektedir.

Bugünkü Fanatik Gazetesi'ni okuduğumda, ilerlediğimiz bu yolda maalesef haksız bir eleştiriye uğradığımızı farkederek bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim.

Altay Spor Kulübü'nün Altyapı Genel Koordinatörü Ali Rıza Şenol, Semih Kaya için kendilerine 40 bin Euro ödenmesi gerektiğini bugünkü Fanatik Gazetesi'nde belirtmiştir. Galatasaray Futbol Altyapısı bütün kamuoyunun kabul ettiği başarılarının ve iyi sporcuların yetiştirilmesinin yanı sıra, idari anlamda da işini doğru yapmıştır. Semih Kaya, sezon boyunca takip edilmiş ve ileri ki yıllarda Galatasaray Profesyonel Takımı'nda oynar kanaati teknik ekibimizde oluştuğu için, aynı zamanda 18 yaşından küçük amatör oyuncu olduğu için 2006 Haziran ayında ailesi ile görüşme yapılmış ve kendilerine Galatasaray'da oynamak isteyip istemedikleri sorulduğunda tereddütsüz "evet" cevabı alınmıştır. Tamamen prosüdüre uyularak, anne ve babası 3 yıllık profesyonel sözleşmeye imza atmışlardır.

Semih Kaya'nın Galatasaray Futbol Altyapı'ya transferinde yetiştirme bedeli olarak aşağıdaki ücretler ödenmiştir:
Petkimspor 2000 Euro
Helvalıspor 2000 Euro
Altayspor 4000 Euro
-------------------------------
Toplam: 8000 Euro

Altay Spor Kulübü'nün Altyapı Genel Koordinatörü'nün dediği gibi Semih Kaya'nın Altay Kulübü'ne ödenmek üzere "Yetiştirme bedeli" 40 bin Euro'luk bir bedel söz konusu değildir. Kaldı ki, 40 bin uro yetiştirme bedeli olsa Türkiye Futbol Federasyonu Semih Kaya'ya Galatasaray Spor Kulübü'nün yetiştirme bedeli olarak ödediği toplam 8000 Euro ile Galatasaray Futbol Altyapısı'nda oynayabilmesi için Profesyonel Lisans çıkarmazdı.

Altay Spor Kulübü'ndeki meslektaşımın, bundan sonra daha dikkatli olması hususunu rica ederim.

Tüm kamuoyuna duyurulur.

Ali Yavaş
Altyapı Sorumlusu"

Semik kaya U17 milli takımında oynuyormuş.

U17 MİLLİ TAKIMI

Galatasaray (5): Emrah Yollu, Ersel Çetinkaya, Gökhan Öztürk, Murat Akça, Semih Kaya

U19 MİLLİ TAKIMI

Galatasaray (5): Aydın Yılmaz, Harun Karadaş, Sadrettin Fırat Kocaoğlu, Serdar Keşçi, Uğur Demirok

ÜMİT MİLLİ TAKIM

Galatasaray (4): Uğur Uçar, Ferhat Öztorun, Sabri Sarıoğlu, Mehmet Güven

A MİLLİ TAKIM

Galatasaray (5): Tolga Seyhan, Orhan Ak, Arda Turan, Necati Ateş, Hakan Şükür

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Özgürcan’ın burnu kırıldı

Cim Bom’un gelecek vaadeden golcüsü Özgürcan Özcan’ın, PAF takımda oynadığı maçta burnu kırıldı.

Genç oyuncunun tedavisi Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapıldı. Özgürcan’ın Ankaragücü sınavına yetişmesinin zor olduğu bildirildi. Aynı mücadelede sol omzunun üzerine düşerek sakatlanan Oğuz Sabankay da dinlendiriliyor. Özgürcan’ın 2 hafta içerisinde düzeleceği, Oğuz’un ise en az 1 ay sahalardan uzak kalması gerektiği ifade edildi.

Kaynak: Fanatik

Ozgurcan ve Oguz'a gecmis olsun.
nefvakfi.org

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Zafer kadroya girememis, uzuldum. O kadar kotu bir oyuncu degildi aslinda.
Denizli, Zafer ve Sedat ile yollarını ayırdı

Denizlispor, Zafer Şakar ve Sedat Yeşilkaya ile yollarını ayırdı.

Edinilen bilgiye göre , sezon başında Galatasaray'dan büyük umutlarla alınan Zafer ile Gençlerbirliği'nden transfer edilen Sedat Yeşilkaya, kadroya girememe sıkıntısı yaşayınca ayrılmak istediklerini yönetime bildirdiler. Yapılan görüşmede iki futbolcunun da ayrılma isteğine olumlu yanıt verildi.

Kulüp Başkanı Ali İpek, Denizlispor'un geniş bir kadroya sahip olduğunu, antrenmanlarda iyi performans gösterenlerin hak ettiği formayı giydiğini belirterek, “Zafer ve Sedat, kadroya giremedikleri için ayrılmak istediler. Bunu gelip bize söylediler. Oturup konuştuk ve kabul ettik” dedi.

Yeşil-siyahlı takımdan daha önce de transfer taksidini alamadığı gerekçesiyle Bayram Toysal ayrılmıştı.

Öte yandan dün ve bugün tatil yapan futbolcular, yarın kulüp binasındaki bayramlaşmanın ardından bu hafta kendi sahalarında oynayacakları Antalyaspor maçının hazırlıklarına başlayacak.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Yukarda Zafer ile adi gecen Sedat'da yanilmiyorsam bizim alt yapidan.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İnegölsüpr-İst. B.Belediyespor kupa maçı 2-2 bitti. Cafercan 1 gol attı..

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gerets, Adnan Turan'ı tanır mı?

Ferguson'ın Beckham, Scholes ve Nevilleleri takıma ilk kattığı günlerde bu çocuklar kadar anne ve babaları ile de görüştüğünü okudum geçenlerde... Bir an düşündüm de, acaba Gerets, Arda'nın babası Adnan Bey'i tanır mı?

Alex Ferguson'ın Manchester'ın başında yirminci yılını kutladığı şu günlerde önümde birikti sörle ilgili kitap, anekdot ve makaleler... En dikkat çekicisi 90'ların başlarında Scholes, Beckham, Giggs ve Neville'leri takıma adapte ettiği dönemde Sör'ün oyuncuların aileleriyle kurduğu samimi kontak... O aralar neredeyse her hafta ararmış mesela Scholes'un babasını Ferguson...

O altın jenerasyonun başarısını biliyorsunuz. Ferguson'un her an kapının önüne konabileceği ilk 5 yılının ardından yakaladığı Beckham'lı Scholes'lu Butt'lı parlak grupla gelen 8 Premier Lig, 1 de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu... Belki abartılı olacak ama, Türkiye şartlarında düşünürsek, şu sıralarda Galatasaray'ın elindeki 87-88 doğumlu kuşak da, sarı-kırmızılılara tarihinin altın çağını yaşatacak düzeyde... Ve korkarım Gerets, onlara Ferguson kadar ihtimamla yaklaşmıyor.
Bu grubun yetişmesinde en büyük pay sahibi olan Abdullah Avcı, "Kızım olsa Arda'ya verirdim" demiş bir röportajında. Okur dostumuz Fahrettin Özdemir'in gözünden kaçmamış, Arda PSV maçı sonrası kendisine hakem hataları sorulunca, "Biz işimize bakalım" demiş muhabir arkadaşımıza. Bu çocuğun olağanüstü yeteneğinin yanında iyi bir insan ve de olgun bir adam olduğunu da anlıyoruz bu laflardan. Ama basit bir gerçeği de unutmamak gerek sanırım, Arda'nın nüfus kağıdında doğum tarihi hanesinde hâlâ 1987 yazıyor. Sadece 19 yaşında bir genci, lig-kupa-Avrupa bütün maçlarda oynatıp, sonra da başarısızlıklara sorumlu arayanların önüne bırakmak yıpratıyor ve geriletiyor Arda'yı...

Tabii Galatasaray'da bu gençlerin şans bulması da bir kazanç, zira Beşiktaş yöneticisi Sinan Vardar'dan kulaklarımızla duyduğumuza göre Tigana, geldi geleli PAF takımı sadece bir kez, o da 20 dakika izlemiş! Transferde birkaç milyon euro harcanarak alınan gençlere gösterilen ilgi, altyapıya karşı unutulmuş Beşiktaş'ta. Gerets unutmuyor, zaman zaman şans veriyor, ama bir hafta ilk 11'de oynayan gençler bir sonraki maçta PAF'ta buluyorlar kendilerini. Yine Abdullah Avcı'ya göre A takımda oynayan gençleri PAF'a göndermek büyük bir hata. Özgüvenlerine vurulmuş çok büyük bir darbe. Bir varsın, bir yoksun demek onlar için...
Galatasaray'ın elindeki bu gençler Ferguson'ın elinde olsa idi, Manchester ikinci altın jenerasyonu yakalamış olurdu gibi geliyor bana. Bugün ara ara A takımda şans bulan Aydın ve Oğuz'un Arda kalitesinde olduğunu düşünüyorum ben. Ferhat, Mehmet Güven ve Özgürcan'ın da gelecekleri parlak, Belediyespor'a kiralık giden Cafercan (19 yaş altı Avrupa Şampiyonası'nın yıldızıydı) ve Erkan Ferin'in de... (Stoper ve sağ bek oynayabiliyor, Galatasaray PAF takımının kaptanıydı)
Bunlara yine kiralık olarak gelişmeleri beklenen İlker Erbay, Mülayim, Cihan Can ve üç Uğur'u (Uçar, Demirok ve Erdoğan'ı) da ekleyin. Acaba bu gençleri bir yolunu bulup 2-3 yıl Arsenal'e veya Ajax'a mı kiralamalı? Yoksa Gerets'i bu konuda ciddi biçimde uyarıp hem Galatasaray'da hem Türk futbolunda gelecek on yıl metazori mi kurtarılmalı?
Gerets zeki, karakterli bir adam... Mutlaka bu gençlerin yeteneklerinin de farkında. Ama kısa vadede başarı baskısı onu bu gençleri kazanmaktan alıkoyabilir. Galatasaray'ın bugünkü yönetiminin stat, transfer, gelir gider, Süper Lig veya Türkiye Kupası'ndan önce düşünmesi gereken en önemli konu bu gençler... Bu yönetim ve hoca bu jenerasyonu bir yolla kazanırlarsa eminim Galatasaray tarihine geçerler. Tabii Türk futbol tarihine de...

Milliyet Gazetesi'nden Ugur Meleke'nin yazisinin bir bolumu...

www.milliyet.com.tr
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Adalet mi bu?

GALATASARAY’ın her maçını izliyorum, deplasman ve Avrupa dahil. Zaman zaman genç futbolcular da takım içerisinde oluyor. Ama gelin görün ki bu gençler sahaya çıktığı zaman adeta titriyorlar. Neden mi? Takım içerisinde ağabeylik görevini üstlenen kişiler bu gençleri hor görüyor da ondan...

140 bin YTL aldı

Arda olsun, Aydın, Ferhat, Mehmet Güven olsun, topu kazandıkları zaman "Topu bana at. Topu bana at" diye her kafadan bir ses çıkıyor. Bu da doğal olarak gençleri sahada bunalıma sokuyor. Arda’nın Bordeaux karşısındaki bunalımı da bu durumdan kaynaklandı.

Şimdi yönetim kurulu, 50 bin YTL ceza verdi Arda’ya. Bir de bilen bilmeyen bu çocuk hakkında şımarık diyor. Kimse bu çocuğun iç dünyasını bilemez. Bakın, Arda’nın bugüne kadar kulüpten aldığı yıllık para 140 bin YTL... Bu sene zam aldı 300 bin YTL oldu. Daha eline de para geçmedi. Bayrampaşa’da oturuyor, banka kredisiyle Küçükçekmece’de ev alıyor.

Bu çocuk nesine şımaracak ki? Kulüp de 50 bin YTL ceza verdi, kaldı geriye 250 bin YTL. Ama Arda’nın para ile işi olmadığı her halinden belli. Tek amacı Fenerbahçe maçında oynamak. Kendisi ile konuştuğum genç oyuncu, bakın bana neler söyledi:

Büyük maçları severim

"Galatasaray PAF Takımı’nda oynadığım dönemde Fenerbahçe karşısında hep gol attım. Arkasından Vestel Manisaspor’a gittim. 5-3’lük Fenerbahçe maçında da 2 golün asistini yaptım. Bordeaux maçındaki hareketim nedeniyle aldığım cezayı önemsemiyorum. Hak ettiğimi biliyorum. Şimdi bütün fizik ve ruhsal olarak Fenerbahçe maçına hazırlanıyorum. Ve ben bu maçları çok seviyorum."

Benim, Arda’nın futbolcu ağabeylerine bir çift sözüm var: Siz de futbola genç yaşta başladınız ve zor günler geçirdiniz, "Pat" diye bir yerlere gelmediniz. Böyle gençlere saha içinde daha iyi davranıp, örnek olmanız lazım.

Ilhan Soyler

www.hurriyet.com.tr

Bu cezanin affedilmesi gerekir.Arda bir daha boyle bir hata yapmaz zaten.
Genc oyuncular Ergun Penbe ve Tugay Kerimoglu'nu ornek almali.
nefvakfi.org

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Arda, UEFA'da manşet oldu...

Image

UEFA, resmi internet sitesinde "Arda, Galatasaray için daha iyi, daha hızlı" başlığıyla verdiği haberde Galatasaray'ın genç yıldızı Arda Turan'ın başarılı performansına dikkat çekti.
Haberde, sarı kırmızılı oyuncunun genç yaşta hızlı bir şekilde yükseldiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
"Türkiye alt yapılarında birçok iyi futbolcu yetişiyor. Fakat bunlar arasında Galatasaray'ın 19 yaşındaki orta saha oyuncusu Arda Turan, dikkatleri daha fazla üstüne çekiyor. Sarı kırmızılı oyuncu, ilk kez 2004-2005 sezonunda teknik direktör Gheorghe Hagi döneminde Denizlispor'a karşı forma giydi. Fakat teknik direktör Erik Gerets Arda'yı onatmakta pek istekli olmayınca, genç oyuncu Vestel Manisaspor'a kiralandı. Vestel Manisaspor'da iyi bir porformans gösteren Arda Turan, 15 maçta forma giydi ve 2 gol attı. Sarı kırmızılı oyuncunun performansı Galatasaray'da beğenilince, genç yıldız eski takımına geri döndü. Arda, Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçını eleme turunda FK Mlada Boleslav takımına karşı oynadı. Göze hoş gelen oyununun yanı sıra 2 de gol attı. Genç yıldız, Şampiyonlar Ligi'nde Bordeaux ve Liverpool maçlarında gösterdiği mükemmel performansla taraftarların gönlünde maçın adamı seçildi. Arda'nın başarılı performansı Türkiye Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim tarafından da beğenilince, genç yıldız ilk kez Ağustos ayında Lüksemburg'a karşı oynanan maçta milli formayı giydi ve Malta, Macaristan ve Moldova maçlarında da milli formayı bırakmadı. Arda'nın omuzlarındaki yük çok fazla. Galatasaray'ın, Bordeaux'ya 3-1 mağlup olduğu maçta attığı kafa, takımının UEFA Kupası'ndaki umutlarını söndürdü. Tüm bunlara rağmen genç yıldız gösterdiği performans ile vazgeçilmezler arasında olacağı kesin."
MİLLİYET

Image
Image
Image

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Galatasarayımızın alt yapısı sağlam

Henüz 15 yaşında... 1.81 boyunda ve solak... 33 maçta 77 gol attı... Cem Sultan, şimdiden geleceğin süperstarı olarak gösteriliyor.

Sarı-Kırmızılı kulübün tarihinde profesyonel sözleşme imzalanan en genç oyuncu Cem Sultan... 15 yaşındaki süper yetenek, gerek tekniği, gerek bitiriciliği, gerekse fizik üstünlüğü ile şimdiden hocalarının bile hayranlığını kazanmış durumda. 1.81 boyundaki Cem, Süper Genç takımda 9 numaralı formayı sırtında taşıyor. Onu canlı izleyenlerin yorumu ortak: En az bir Metin Oktay, bir Tanju Çolak, bir Hakan Şükür kadar büyük golcü olur, adını Avrupa’ya duyurur.

Çıktığı 33 maçta tam 77 kez ağları havalandıran Cem Sultan, özellikle sol ayağını iyi kullanmasıyla biliniyor. Cem, en büyük hayalinin Galatasaray’da A takım forması giymek ve A Milli Takım’a kadar yükselmek olduğunu belirtti. Hocası Recep Yazıcı ise, “Tabii ki eksikleri var. Özel çalıştırıyoruz. 2-3 sene içinde Galatasaray’ın vazgeçilmez golcüsü olacaktır. Kendine güveniyor. Ve sürekli yeteneklerini geliştirmeye çabalıyor” diye konuştu.

Kaynak: Fanatik
nefvakfi.org

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu nasıl bir berekettir kardeşim!

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sevgili Selcuk, Ismail ve Gorkem:
Sevinmekte haklısınız ama anahtar sozcugu kacırmıssınız.
Cem, en büyük hayalinin Galatasaray’da A takım forması giymek ve A Milli Takım’a kadar yükselmek olduğunu belirtti.
GS A takımında forma giyme HAYALIsadece Cem in degil butun GS PAF ların ortak paylastıkları bir ozlem. Hayal olarak uzun sure de kalacak gibi duruyor. Iyi oynamalarına ve daha otesi hak etmelerine ragmen bu sans kendilerine tanınmıyor. Bence Cem icin pek heveslenmeyelim. Bir yolunu bulur 33 macta 77 gol atan adamı curuturuz, tursunu kurarız. Bu soyledigimde mizah yok, samimiyim.

Yapılanlar yapılacakların teminatıdır! Bir an once kendilerine duzgun bir menajer/temsilcilik hizmeti verecek profesyonel firma ile anlasıp, kariyerlerini dogru duzgun Avrupa da yoluna koymalarını ictenlikle, GS Kongre uyesi abileri olarak hararet ile tavsiye ederim.

GS Altyapı sorumluları bu kadar yetenegi bulup emek verip yetistirip hazırlamalarına ragmen bu kadar cabuk harcandıklarını gordukce gercekten bunalıma giriyorlardır. Allah gercekten yardımcıları olsun, cok saglam bir sinir sistemi gerekiyor.
[/u]
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

2004 EU playoff'larında bize kan kusturan sonra şampiyonanın yıldızlarından olan Rooney bize karşı oynadığında kaç yaşındaydı? Yanlış hatırlamıyorsam 16..

Bence bu Cem en geç 1 yıl içinde A takımla oynamaya başlamalı. Pişsin pişsin pişsin! Pişecekse A takımda pişsin, eğer potansiyeli varsa sabredilsin. Yedek olsun, kadroya giremesin, nadiren şans bulsun icabında ama arada A takımla takılsın.. 33 maçta 77 gol ne demek? Bu boyda solak forvet nerde var?

Belki bir 'Cem Sultan tipi forvet' aramaya başlar herkes :D Uzun boylu ve teknik..

Post Reply