Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Zafer Denizlispor'a kiralik gitmis, bu guzel bir haber.
Image
Zafer Denizlispor'da

Denizlispor, G.Saray'ın genç yeteneklerinden Zafer Şakar'ı bir yıllığına kiraladı. Geçen sezon Vestel Manisaspor'da kiralık olarak forma giyen ve burada gösterdiği performans ile bir çok kulübün ilgi odağı olan genç futbolcu için Galatasaraylı yöneticilerden söz aldıklarını açıklayan Denizlispor Kulübü Başkanı Ali İpek, "Son anda bir aksilik olmadığı taktirde Zafer yarın imza atacak. Bir oyuncu daha alıp transferi kapatacağız" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Arif'in takımına, değil mi?
Tolga Girici wrote:
Cafercan kiralik, Gokhan Suzen de bonservisiyle Istanbul BB'spora gitmis. Gokhan'i tanimiyorum.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Arif'in takımına, değil mi?
Tolga Girici wrote:
Cafercan kiralik, Gokhan Suzen de bonservisiyle Istanbul BB'spora gitmis. Gokhan'i tanimiyorum.
Arif'in takimina gitmis.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

U17 Milli Takımı'nda 5 Galatasaraylı!

Romanya ile 15 ve 17 Ağustosta deplasmanda 2 özel maç yapacak 17 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımı, İstanbul'da toplandı.

Futbol Federasyonu'nun Beylerbeyi'ndeki Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde bir araya gelen genç milliler, hazırlıklarını federasyonun Riva'daki tesislerinde sürdürecek ve 13 Ağustos Pazar günü Romanya'ya gidecek.

Teknik direktörlüğünü Turhan Mesci'nin yaptığı milli takım kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Emrah Yollu, Ersel Çetinkaya, Gökhan Öztürk, Murat Akça, Semih Kaya (Galatasaray)
Eren Albayrak, Sercan Yıldırım, Serdar Aziz (Bursaspor)
Bülent Uzun, Erdem Köse (Beşiktaş)
Abdülkadir Kayalı, Mehmet Sarper Kıskaç (Ankaragücü)
Umut Sözen, Yiğit Dadan (Altay)
Abdullah Filik (Çanakkale Dardanelspor)
Tayfun Aydın (Giresunspor)
Savaş Yılmaz (Zeytinburnuspor)
Şahin Aygüneş (Almanya-Karlsruher SC).

www.galatasaray.org
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kaf-Kaf'tan son atak

Yeşil-kırmızılılar Galatasaray altyapısından yetişen 18 yaşındaki stoper Uğur Demirok'u bir yıllığına kiraladı

Karşıyaka transferde bir takviye daha yaptı. Savunmanın bel kemiği Serkan Bekiroğlu'nun sakatlanmasıyla sıkıntıya giren yeşil-kırmızılılar, Teknik Direktör Feyyaz Uçar'ın direktifi doğrultusunda Galatasaray'dan Uğur Demirok'u transfer etti. Sarı-kırmızılı takımın altyapısından yetişen 18 yaşındaki futbolcunun Nevşehir kampına katılacağı açıklandı.
Uğur için çok iyi referanslar aldıklarını ve gol yollarından sonra savunmadaki açığı da kapattıklarını belirten Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Özkan, "Serkan'ın topuğundaki sakatlık ve alternatifsizlik bizi takviyeye itti. Galatasaray'da A takıma yükselen Uğur'u kiralayarak bu açığı da kapattık. Şimdi sıra kaleci ve gole dönük orta saha takviyesinde" dedi. KSK bugün Ürgüp Cup'ta İstanbulspor'la karşılaşacak.
GÖKHAN ÖZYURTLU

www.yeniasir.com.tr

Umarim surekli oynama firsati bulur.Feyyaz Ucar iyi bir TD, onun ile calisacak olmasi da bir sans.(Kaleci ve savunmadaki diger arkadaslarina attigi yan ve geri paslarda dikkatli olmali.)
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ümit Milli Takım'da 4 Galatasaraylı

2007 Avrupa Şampiyonası Elemeleri hazırlıkları kapsamında 15 Ağustos Salı akşamı deplasmanda Rusya’yla karşılaşacak Reha Kapsal yönetimindeki Ümit Milli Takım’ın kadrosu ve maç programı belli oldu.

12 Ağustos Cumartesi günü saat 17:00’de Ataköy Crowne Plaza Otel’de toplanacak Ümit Milli Takımı, 13 Ağustos Pazar günü saat 17:45’te Ataköy İstanbulspor Tesisleri’nde bir antrenman yapacak.

14 Ağustos Pazartesi sabahı saat 08:40’da Moskova’ya hareket edecek milliler Holiday Inn Otel’de konaklayacak. Milli Takım 15 Ağustos Salı akşamı saat 19:00’da Ramenskede Stadı’nda oynanacak maçın ardından 16 Ağustos Çarşamba günü saat 16:00’da yurda dönecek.

Ümit Milli Takım’ın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

Uğur Uçar, Ferhat Öztorun, Sabri Sarıoğlu, Mehmet Güven (Galatasaray),
Ufuk Ceylan, Selçuk İnan, Caner Erkin (V.Manisaspor), İbrahim Akın, Gökhan Güleç, Burak Yılmaz (Beşiktaş A.Ş.), Serkan Kırıntılı, Emre Güngör (MKE Ankaragücü), Yasin Çakmak, Ferdi Elmas (Ç.Rizespor), Olcan Adın (Fenerbahçe), Ergün Teber (Sakaryaspor A.Ş.), Özer Hurmacı (Ankaraspor A.Ş.), Bekir İrtegün (Gaziantepspor), Mehmet Çakır (Gençlerbirliği), Ufukhan Bayraktar (Trabzonspor), Ömer Kaplan (Bursaspor), Burhan Eşer (Diyarbakırspor), Giray Kaçar (G.Birliği Oftaşspor)

Arda Turan da A Milli Takim kadrosunda.

www.galatasaray.org
nefvakfi.org

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sabri hala ümit milli mi :)
Diğer gençler yüzünden Sabriyi yılların futbolcusu sanmaya başladım galiba. Neyse dikine dikine oynasın bakalım..

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mulayim Mersin'e gidecek diye haber cikmisti, ama Amcasinin takimina gitmis. Erkan Ferin de orada.

Futbolcu fabrikasi gibiyiz valla. Erkan Ferin baya iyi bir transfer Istanbul BB icin.
G.SARAYLI İKİ OYUNCU BELEDİYESPOR'DA!

Türk Telekom Lig (A) ekiplerinden İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Galatasaray'dan Erkan Ferin ve Mülayim Erdem ile Bakırköyspor'dan Yiğitcan Erdoğan'ı renklerine kattı.

Langa Spor Tesisleri'nde düzenlenen ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ile futbol şube sorumlusu Kemal Dizar'ın da bulunduğu imza töreninde Erkan Ferin ve Mülayim Erdem Galatasaray'dan 1 yıllığına kiralık olarak alınırken, Yiğitcan Erdoğan ise kendisini 4 yıllığına turuncu-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.
Ismail wrote: Sabri hala ümit milli mi Smile
Diğer gençler yüzünden Sabriyi yılların futbolcusu sanmaya başladım galiba. Neyse dikine dikine oynasın bakalım..
Sabri 1984 dogumlu, aslinda Can Arat ile ayni yasta.
Last edited by Tolga Girici on Fri Aug 11, 2006 4:49 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ismail Gezer wrote:Sabri hala ümit milli mi :)
Bende Sabri'nin yasinin hala tutmasina sasirdim.

Ayrica asagida ki ismimlerde sanki uzun suredir birinci ligde oynuyorlar gibime geliyor:

İbrahim Akın,Yasin Çakmak, Olcan Adın, Bekir İrtegün, Mehmet Çakır, Burhan Eşer

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Gecen sene Sakarya ya giden Cihancan dan guncelleme haber okumadım. Tahmin ediyorum kendi istegi ile Sakarya ya transfer oldu. Ayrıca gectigimiz sene Sinan ı bonservisi ile Diyarbakır a vermistik.

Bu sene, 11 Agustos itibarı ile, toplam bes PAF oyuncumuz kiralık. Bunlar takımında gobekte oynayan iki oyuncumuz Ugur ve Erkan, orta saha oyuncularımız Zafer ve Mulayim, forvet Cafercan.

Ugur ve Erkan nın gidisi PAF ları nasıl etkileyecek merak ediyorum. PAF takımında sag bekte oynayan Ugur Akdemir, eger bizim A takımı icin dusunulmuyorsa, birinci lig takımlardan birine kiralanabilir. Cok iyi performans gosterecegine inanıyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hazırlık maçlarında oynayan Uğur Erdoğan da Saffet'in satın aldığı İstanbulspor'a verilmiş.

P.S.

Murat/Selçuk bey,

Pazar günü PAF maçındaysanız bir ihtimal bende gelebilirim.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Gorgen wrote:Hazırlık maçlarında oynayan Uğur Erdoğan da Saffet'in satın aldığı İstanbulspor'a verilmiş.

P.S.

Murat/Selçuk bey,

Pazar günü PAF maçındaysanız bir ihtimal bende gelebilirim.
Mehmet Bey,

Pazar gunu mac saat sabah 10:00'da.Ben kesin gidecegim,Murat da gelir buyuk ihtimalle.Macin oynandigi sahanin kale arkasinda bir cafe var orada seyrediyoruz.
nefvakfi.org

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sadece GS lılar degil, her sporseverin GS PAF takımını seyir etmesini oneririm. Ist da olan forumdasların, ilk devre boyunca, haftasonlarında en az uc dort kere Florya da PAF takımını seyir etmesi, sezon icerisinde kendilerinde bagımlılık yapacaktır.

Ben Yesilyurt ta oturdugum icin, karsıdan gelmek isteyen forumdaslar, daha once haber verirler ise, kendilerini Atakoy IDO iskelesinden alabilirim. Mac sonu ise bırakırım. Bakın free shuttle servis de veriyorum, bunlardan yararlanın!

Bravo Mehmet Gorgen, bir maniniz yoksa mutlaka gelin! Takımdan bu sene kiraya verilenler oldu, bilhassa iki stoper( Ugur ve Erkan) ve iki forvetin(Cafercan ve ugur) kiraya verilmesi takımı nasıl etkileyecek, hep birlikte gorecegiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yıldız kramponlar-1

Milyonlara YTL yatırım yapılan aslan parçaları, yavru kartallar ve genç kanaryaların yetiştiği Miniminik, Minik, Yıldız, B Genç, Süper Genç ve PAF takımlarının mücadele ettiği altyapı modeli ve gelecek vaat eden genç kramponlar bu yazı dizisinde...

Arda gibi aslan parcaları burada yetisiyor

İçlerinde Liverpool'dan transfer edilen de var, Atışalanı Spor'dan da. Ama hedef aynı. Aslan yetiştirme merkezinde yüzlerce genç, Ali Sami Yen'in prensi olabilmek için çalışıyor

Küçük bir çocukken babasının ağabeyinin elinden tutarak Galatasaray'a getirdiği gençler, altyapıda yetişti, bugünün aslanları oldu. Son olarak Ali Sami Yen'in yeni prensi olan ve yine Galatasaray altyapısının yetiştirdiği Arda Turan, 'Daha çok Arda yetişiyor' diyerek kulübün altyapısını işaret etti.

BİNLERCE ÇOCUK KAPIDA

Şu an tam 186 'aslan parçası' birer Emre veya Arda olabilmek için Florya Metin Oktay Tesisleri'nde ter döküyor. Bu tesise adım atmak hiç de kolay değil. Her yıl sayıları binleri aşan genç, futbol eğitimi almak için tesisin kapısında bekliyor. Ne de olsa 2004 ve 2005'te Liverpool, Real Madrid, Juventus gibi takımlarla Avrupa Elit Kulüpler Altyapıları listesine giren takıma seçilmek her bababa yiğidin harcı değil. Galatasaray Altyapı Sorumlusu Ali Yavaş, 1996'da Fatih Terim'in temellerini attığı altyapının Türkiye'de bir numara olduğunu söylüyor. Kazanılan onca kupa da bunun bir kanıtı.

Takımın altyapısına özel okul mantığı hakim. Ne kadar az futbolcu o kadar iyi eğitim. Futbolcular öncelikle takımın futbol okulundan seçiliyor. Yetenekli olanlar 'cımbızlama modeli'yle seçilip, lisanslı birer oyuncu oluyor. Ayrıca hem kulüpte hem de Anadolu'da yılda iki kez seçme yapılıyor. Seçim, eğitim, iyi bir ekip ve takımda oynatma zamanı Galatasaray'ın püf noktası.

LUCESCU GÖRMEZDEN GELDİ

Altyapıda çocuklara belli periyotlarla IMF'nin Türkiye para politikasından beslenmeye kadar bir dizi eğitim semineri veriliyor. Yavaş, stattaki atmosferi yaşamaları için çocukların Ali Sami Yen'deki maçlarda top toplayıcısı olarak görev yaptığını söylüyor. Yavaş'a göre bir takımın altyapısına A Takımı teknik direktörünün önem vermesi gerekiyor. Terim'in bu desteği her zaman verdiğini söylüyor. Lucescu'nun ise bir kere bile tesislere gelip de çocukları izlemediğinden yakınıyor. Ya Gerets? Yavaş, 'Çok önem veriyor. Fatih Terim'in verdiği sancağı ileri taşıyor. Baksanıza kaç tane futbolcumuzu takıma aldı' yanıtını veriyor.

BİR YILDA 1 MİLYON YTL HARCANIYOR

Emre Belözoğlu, Okan Buruk, Tuncay Şanlı, Rza Çalımbay, Nihat Kahveci ve daha niceleri. Onlar gibi pek çok futbolcunun yetiştiği takımların altyapısına bugün milyonlarca YTL yatırım yapılıyor. Kulüpler kendi futbolcusunu yetiştirerek, maliyetlerini de en aza indiriyor. Yeni UEFA kriterlerine göre bir takım Avrupa maçlarında kadrosunda altyapıdan en az 2 futbolcu bulundurmak zorunda. Bu sayı 2009'da 9'a çıkacak. Bu kriterler artık altyapılara verilen önemi daha da artıracak.

# Altyapıda antrenöründen psikoloğuna kadar toplam 35 kişi çalışıyor.

# 7 ila 18 yaş arası toplam 186 futbolcu adayı var

# Kulübün altyapıya harcadığı para yıllık

# milyon YTL'nin üzerinde.

# Futbolcular performans, yaş gibi özelliklerine göre asgari ücretten başlayan maaşlar alıyor.

ARDA ELİMİ ÖPTÜ

ALİ Yavaş'a Arda Turan'ı sorduğumuzda, gözleri doluyor mutluluktan. 'Bizi çok gururlandırdı' diyor. Arda'nın geçen maçta iki gol attıktan sonra kendisini ziyaret ettiğini belirten Yavaş, 'Buraya geldi, hepimize teşekkür etti. Elimi öptü. Bundan daha büyük bir mutluluk olabilir mi?' diye konuşuyor.

1996 kişiyi geçip takıma girdi

BERK NEZİROĞLULARI, ağabeyi elinden tutup 7 yıl önce altyapı seçmelerine getirdiğinde 2 bin kişiyle karşılaştı. Takıma 4 kişi seçildi. Bunlardan biri de Berk'ti. Eskiden Fenerbahçe taraftarı olan Berk, şimdi hem Galatasaray A Takımı'nın favorilerinden. Futbol oynamayı çok sevdiğini anlatan Berk, 'Hem sevdiğim işi yapıyorum, hem de para da kazanacağım' diyor. Berk, kendisi gibi sol bek oynayan Arsenal'li Ashley Cole'u örnek alıyor.

Liverpool'dan Galatasaray'a

ONUR ARIKAN Liverpool'un altyapısında 2 yıl oynadı. Babasının Türkiye'ye dönmesiyle Galatasaray seçmelerine katılarak 3 yıl önce yavru aslan oldu. İngiltere ile Türkiye arasında fark olup olmadığını sorduğumuzda 'Fark yok. Hatta burası sunulan imkanlar açısından daha iyi' diyor. Sahada sağ bek olarak görev yapan Onur, Arjantinli Messi hayranı.

'Tilki' Selim 8 yaşında geldi

SELİM PEKER'in lakabı 'Tilki'. Takımda sol açık oynayan Selim, tilki gibi kurnaz olduğu için arkadaşları ona bu lakabı taktı. 8 yaşındayken babası ve amcası elinden tutarak Florya tesislerinin yolunu tuttu. Selim, 'Amcam 'Bu çocukta yetenek var' diyerek getirdi. Bir geldim bir daha da gitmedim. 8 yıldır buradayım' diyor. Bu yıl üniversite sınavına girecek olan Selim, hukuk okumak istiyor. Peki hukukçu olursa futbolu bırakacak mı? Selim, 'Asla. Futbol benim hayatım. Beni futboldan ancak ciddi bir sakatlık ayırır' yanıtını veriyor.

Adaşını örnek alıyor

EMRE ÇOLAK Atışalanıspor'da oynarken 3 yıl önce takımının Galatasaray ile yaptığı maçta çalımları ve süratiyle dikkatleri üzerine çekti. Takımın antrenörleri Emre'yi hemen Cimbom'un altyapısına transfer etti. 15 yaşındaki Emre, 'Mevkimiz, oyun stilimiz aynı' diyerek kendisi gibi bir zamanlar altyapıda oynayan Emre Belözoğlu'nu örnek aldığını söylüyor.

Hazırlayan: İnci DÖNDAŞ
AKŞAM

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hazirlik Maci:

Istanbul BSB:2-BJK:1

Goller: Cafercan,Ibrahim,Ibrahim Kas(BJK)

Kaynak:Fotospor

Cafercan'in hedefi gelecek sezon GS'da ilk 11'de oynamak olmali.
nefvakfi.org

Post Reply