Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Selçuk Samli wrote:-
-C.Rizespor'dan transfer ettigimiz oyuncu icin bazi genc futbolcularimizin takasta kullanilacagini okudum.Bunlardan biride Ugur Akdemir(Ates).Kiralik olarak diger takimlara giden oyuncularimizdan,duzenli olarak oynama sansi bulan,ki bunlar sayi olarak cok az,bir tanesi Ates'ti.Eger okuduklarim dogruysa Ates'in bonservisi ile gonderilmesini mantikli ve dogru bulmuyorum.Cok gec degilse bu karar bir daha gozden gecirilmeli bence.
Ates ile ilgili hatirlayacaksin Florya da seyrettigimiz maclarda kanadini ileri geri kullanan, hirsli ve fizigi yerinde oyuncumuzdu. Antep B.B. ye gitti Suat Kaya formayi verdi. Yeni sezonda Orduspor a kiraladik. Yeni kadro icinde once Suat Kaya sonra yeni gelen iki TD Ates e formayi verdiler. Bu arada onemli bir ameliyat gecirdi, cabuk toparladi formayi yine aldi.

Ben bonservisi ile verildigine inanmiyorum, klupten aciklama yapilmadigi surece de bu gorusumde israr edecegim. Bonservisi ile verilmesi bence buyuk hata olur.

Ugur Ucar ile beraber rekabete girecek, Ugur Ucar in formunu da yukseltecek bir oyuncu. Milli Takim da Sabri sag bek dusunulurken Ates i bonservisi ile vermek :idea: :shock:
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:
Selçuk Samli wrote:-
-C.Rizespor'dan transfer ettigimiz oyuncu icin bazi genc futbolcularimizin takasta kullanilacagini okudum.Bunlardan biride Ugur Akdemir(Ates).Kiralik olarak diger takimlara giden oyuncularimizdan,duzenli olarak oynama sansi bulan,ki bunlar sayi olarak cok az,bir tanesi Ates'ti.Eger okuduklarim dogruysa Ates'in bonservisi ile gonderilmesini mantikli ve dogru bulmuyorum.Cok gec degilse bu karar bir daha gozden gecirilmeli bence.
Ates ile ilgili hatirlayacaksin Florya da seyrettigimiz maclarda kanadini ileri geri kullanan, hirsli ve fizigi yerinde oyuncumuzdu. Antep B.B. ye gitti Suat Kaya formayi verdi. Yeni sezonda Orduspor a kiraladik. Yeni kadro icinde once Suat Kaya sonra yeni gelen iki TD Ates e formayi verdiler. Bu arada onemli bir ameliyat gecirdi, cabuk toparladi formayi yine aldi.

Ben bonservisi ile verildigine inanmiyorum, klupten aciklama yapilmadigi surece de bu gorusumde israr edecegim. Bonservisi ile verilmesi bence buyuk hata olur.

Ugur Ucar ile beraber rekabete girecek, Ugur Ucar in formunu da yukseltecek bir oyuncu. Milli Takim da Sabri sag bek dusunulurken Ates i bonservisi ile vermek :idea: :shock:
Ates dun C.Rizespor'la 3 yillik sozlesme imzalamis.Ates'in basarili olacagina inaniyorum,hayirli olsun.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Resmi siteden:

Arda Turan: “Önemli Olan Takım Olabilmektir”

Galatasaray’ın başarılı futbolcusu Arda Turan Galatasaray TV’ye Almanya Kampı sırasında özel açıklamalarda bulundu

Avrupa Şampiyonası’nda yakalanan başarının, kulüp takımları ile yakalanması gerektiğini belirten Arda Turan, gelecek sezon da Galatasaray olarak yarışacakları üç kulvarda da sonuna kadar gitmeyi hedeflediklerini söyledi.

İlk olarak Avrupa Şampiyonası’nı değerlendiren Arda Turan şunları söyledi: “Öncelikle Euro 2008 Türk halkı için çok güzel geçti. Ülkemizin böyle bir şeye ihtiyacı vardı. Bunu başarabildiğimiz için, halkımıza bu mutluluğu yaşatabildiğimiz için çok mutluyuz. Bunun gururunu yaşıyoruz. Euro 2008 kişisel anlamda da çok iyi geçti. Tabiî ki yarı finalde de oynamak isterdim ama futbolun içinde böyle şeyler var, kart cezalısıydım. Türk Milli Takımı’nın tarihinde ilk defa yarı finalde oynaması ve benim bu takımın içinde yer almam, emeğimin olduğunu düşünmem, çok gurur verici bir şey. Ama artık milli takım geçmişte kaldı. Şimdi Galatasaray’a, takımımıza geri dönmek zorundayız. Psikolojimizi buna hazırlamak zorundayız çünkü böyle turnuvalardan sonra dönüş gerçekten zor oluyor.”

Arda, Portekiz maçında sahada olamaması ile ilgili olarak, ““Portekiz maçında oynayamamak tabiî ki beni üzdü. O zamana gelene kadarki tüm maçlarda sahadaydım. Bu taktiksel bir tercihti, hocamız öyle olmasını istedi. Biz de saygı duyduk. Her futbolcu oynamadığı zaman üzülür” şeklinde konuştu.

“Biz asla bavullarımızı hazırlayalım, buraya kadarmış diye hiç düşünmedik. Kendi aramızda konuştuğumuz bir şey vardı, bu turnuvaya geldik ve her zaman Avrupa Şampiyonası oynayamıyoruz, finallere gelemiyoruz ve biz bunun keyfini çıkarmalıyız. Buraya geldiğimizde keşke şunu yapsaydık demeyelim, zevkini çıkartalım dedik ve biz elimizden geleni yaptık. Bunun sonucunda da çok güzel şeyler oldu diye düşünüyorum. Biliyorum ki ben Euro 2008 denilince ilk akla gelen takım biziz.”

Galatasaray için değerlendirmelerde bulunan başarılı futbolcu, genç bir takım olmalarının avantaj ve dezavantajları olduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her zaman Galatasaray’da olduğumuz için büyük hedeflerle başlıyoruz. 3 dalda da sonuna kadar gitmeyi hedefliyoruz. Bütün gücümüzle bunun için savaşacağız. Buna konsantre oluyoruz. Genç bir takım olmamızın tabiî ki avantajları var. Ben de dahil hepimiz arzuluyuz. Başarıya açız ama zaman zaman da bunun dezavantajlarını görüyoruz. Çok kritik anlarda genç futbolcular kendilerine hakim olamıyorlar veya oyunu kontrol etmekte zorlanıyorlar. Bu durumlarda büyük ağabeylerin tecrübesiyle, hocalarımızın tecrübesiyle ve takım arkadaşlarının birbirine yardım etmesiyle sorun halledilir.”

“Öncelikle Hakan ağabeyin burada olmasını çok isterdim. Çünkü onu kişisel olarak da, futbolcu olarak da çok seven bir insanım. Kendime gelince de ben artık takımın tecrübeli oyuncularından olduğumu düşünüyorum. Yaşım genç olabilir ama ben tecrübeli bir futbolcuyum. Takım arkadaşlarıma yardım edebilecek seviyedeyim ama takım içindeki ağabeylerimden de birçok şey öğrenebilirim hatta öğrenecek çok şeyim var. Onların tecrübelerinden yararlanmaya çalışıyorum. Alt yapıdan gelen veya yeni transfer olan arkadaşlarımıza her fırsatta yardımcı olmaya çalışıyorum.”

Forma savaşının yaşanacağına değinen Arda Turan, kendisini iyi hissettiği sürece takımda oynayacağını vurguladı: “Orta sahada forma savaşı gayet güzel olacaktır diye düşünüyorum. Keyif verecektir ve bundan karlı çıkan Galatasaray takımı olacaktır. Kendi adıma hiç şüphem yok. Çünkü ben çalıştığım sürece, kendimi iyi hissettiğim sürece Galatasaray takımında oynayacağımı düşünüyorum. Her Galatasaraylı futbolcunun da böyle düşünmesi gerekiyor çünkü burada olan her futbolcu, kendine göre çok yeteneklidir, çok başarılıdır ve öyle bir özgüvenim var. Şartlar neyi getirecektir zamanla göreceğiz.”

Kulüp takımları olarak öncelikli hedefin Avrupa olması gerektiğini dile getiren Arda Turan, önemli olanın yurt dışındaki başarı olduğunu söyledi: “Ben şimdi şampiyonluğu çok iyi yaşayamadığım için, o şampiyonluğu bir kez daha yaşamak ve keyfini çıkarmak istiyorum. Her şeyden önemlisi hedef Avrupa olmalı bizim için. Çünkü birbirimizi her zaman yeniyoruz. Yıllardan beri Galatasaray, Fenerbahçe’yi; Galatasaray Beşiktaş’ı, Beşiktaş Galatasaray’ı yani herkes birbirini yeniyor. Önemli olan yurt dışındaki başarımız. Ülkemizi temsil etmeliyiz. Euro 2008 bunun bir örneği. Bunu kulüp takımlarında da yaparsak ne mutlu bize diye düşünüyorum.”

Arda Turan transferle ilgili olaraksa, “Bana yapılan transfer teklifleri tabiî ki var ama öncelikle kulübün buna izin vermesi lazım… -ki Galatasaray böyle bir şey düşünmediğini açıkladı. Ben zaten hiç bu işlerle ilgilenmiyorum benim adıma menajerim gerekli her şeyi söyleyecektir. Ben sadece işimi yapmaya çalışıyorum ama tabiî ki tekliflerin olması veya yurt dışından istenilmek güzel bir şey. Galatasaray’la sözleşmem bittiği zaman Türkiye’den bir kulüpte oynamam çok zor bir ihtimal. İmkansız denilebilir ama yine de hayatta büyük konuşmamak lazım. Çünkü Galatasaraylılığımı her defasında ifade ediyorum. Yurt dışına gitmediğim sürece ve Galatasaray Kulübü beni kovmadığı sürece Galatasaray Spor Kulübü’nden ayrılmak istemiyorum. Galatasaray’dan başka bir takımın formasını giymek istemem. Ben 10 yaşımdan beri buradayım. Birçok Galatasaraylıyım diyen insandan daha iyi Galatasaraylı olduğumu düşünüyorum” diye konuştu

Türkiye Liginin son yıllarda kalite kazandığını belirten başarılı futbolcu, takım olmayı başarabilecek tek takımın Galatasaray olduğunu vurguladı: “Benim her zaman şöyle bir düşüncem vardır. Sivas, Trabzonspor, Kayserispor; gerçekten Türkiye Ligini çok renklendirdi. Onlara çok teşekkür ediyorum. Kaliteli futbolcuları transfer etmekle ligin kalitesini yükseltiyorlar. Keyif ve zevk veriyorlar. Takım arkadaşlarıma da her zaman söylediğim bir şey var. Futbolda sahaya 11’e 11 çıkılıyor. İsteyen istediği transferi yapabilir ama önemli olan bir takım olabilmektir. Biz geçen sene bunun örneklerini verdik. Sezon başında, deselerdi ki bu kadro ile şu kadar maç oynayacaksınız ve sonra şampiyon olacaksınız. Herhalde herkes bize kahkaha atardı. Önemli olan takım olabilmektir. Bunu yapabilecek tek takım yine biz olacağız.”

Arda Turan, Ali Sami Yen Stadı’nı çok sevdiğini fakat şartlarının günümüz koşulları için yeterli olmadığını belirterek, “Ali Sami Yen Stadı benim evim gibi. Ben stada çıktığım zaman orada herkes beni çocuğu gibi görüyor. Tribünlerde herkes sevgilerini gösteriyor ama keşke bizim de Avrupa’daki statlar gibi statlarımız olsa. Taraftarımız da o zaman çok daha iyi destekler bizi. Ali Sami Yen Stadı’nı çok seviyoruz ama stadımızın da şartları ortada” dedi.

Arda Turan özel hayatıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Evlenme gibi planım yok. Ben rahat bir insanım. Arkadaşlarımı gördüğüm zaman selam da veririm onlarla oturup sohbet de ederim. Gazetecilerin bunları çekmesi de çok doğal. 21 yaşındaki Galatasaraylı bir futbolcunun peşinden tabiî ki de gideceklerdir. Bunlar benim açıkçası umrumda değil. Çünkü yanlış bir şey yapmıyorum. Tatilde arkadaşlarımı gördüğüm zaman tabiî ki de yanlarına oturacağım. Herkes emin olsun kız arkadaşım olduğu zaman onun elinden tutup sokağa çıkabilecek cesarette bir insanım. Onunla yemeğe gidebilecek, tatile gidebilecek, cesareti olan bir insanım.”

Arda 2 senede onemli bir asama kaydetti.Vestel Manisa'da oynadigi yarim sezondan sonra GS'da oynayamaz kiraya verilsin diye konusuluyordu.Orada oynadigi futbolu gordukten sonra,belliydi GS'da ilk 11'de gorev yapacagi da neyse...Arda'nin zamanla daha da iyi bir futbolcu(sporcu)olacagina inaniyorum.
nefvakfi.org

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

BJK'in alt yapisinda yetisen Yaser Yildiz yetenekli olmakla birlikte "biraz simarik, birazda ukala" olarak http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ ... yazarid=62 bir gazetede gecmis.

Camiamizda bu tur futbolcu tarifi pek olmaz ama bence akli basinda Mehmet Topal, Arda, Linderoth, Servet'in yaninda umarim bu unsurlar kivaminda kalir...

Serkan Ercan

Post by Serkan Ercan »

Selçuk Bey,
http://www.transfermarkt.de/de/verein/1 ... sicht.html
sayfasında GS için gidenler arasında Özgürcan, Cafercan, Anıl Karaer ve Necati de yazıyor. Anıl harici diğerlerinden ümitli değilim ama gerçekten bu 4 isim GSımızdan gönderildi mi? Anıl'ı geçen seneki bir hazırlık karşılaşmasında izlemiştik. Soldan çizgiye inip Ümit Karan'a asist yapmıştı. Bu sitedeki bilgiler doğru mudur? Necatiyi de mi gönderdik?
Teşekkürler,
Bazen Cehennem öbür dünya değildir… Taraftarla coşmuş, SAMİYEN’dir… Alev alev yanarcasına…

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Serkan Ercan wrote:Selçuk Bey,
sayfasında GS için gidenler arasında Özgürcan, Cafercan, Anıl Karaer ve Necati de yazıyor. Anıl harici diğerlerinden ümitli değilim ama gerçekten bu 4 isim GSımızdan gönderildi mi? Anıl'ı geçen seneki bir hazırlık karşılaşmasında izlemiştik. Soldan çizgiye inip Ümit Karan'a asist yapmıştı. Bu sitedeki bilgiler doğru mudur? Necatiyi de mi gönderdik?
Teşekkürler,
Serkan Bey,

Bu oyuncular hazirlik kampina cagrilmadi,Istanbul'daki antremanlarda da isimlerini gormedim.Tahmin ediyorum kiralik olarak baska kuluplere gidecekler.Ozellikle Cafercan bir sezon daha duzenli olarak oynayabilirse GS'a geri donecektir;umidimi kesmedim.Anil ve Ozgurcan da donebilir tabii ki.Oynadiklari takimlarin en iyileri olmalilar sonucta.Necati ayrilacak(bonservisi ile) diye biliyorum.
nefvakfi.org

Serkan Ercan

Post by Serkan Ercan »

Çok sağolun gerçekten. Cafercan çok güçsüz bana göre. Aydın gibi iyi bir yerde kiralık olarak sezonu geçirebilirse ve güçlenebilirse faydalı olabilir ilerde belki. Özgürcan'ı bir ara Juventus'un takip ettiği bile söyleniyordu ama o da kayboldu gitti. Anıl'dan ümitliyim dediğim gibi. (Gerçi 1 maç izleyebildim, ne denli yeterli tartışılır). Necati'den hepimiz ümidi kestik zaten, şöyle 1 mio usd ye verebilsek Liverpool taraftarlarının Itanje için attıkları sevinç çığlıklarını biz de bu forumda atarız sanırım. Saygılarımla.
Bazen Cehennem öbür dünya değildir… Taraftarla coşmuş, SAMİYEN’dir… Alev alev yanarcasına…

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

IBB, genç oyuncularımız için ideal bir staj yeri olabilir. Aydın'ın gösterdiği gelişim, Arda'nın Manisada katettiğinden daha fazla gibi. En azından fiziksel olarak. Abdullah Avcıyla bizim yönetim arasında sorun yoktur umarım.
Serkan Ercan wrote:Çok sağolun gerçekten. Cafercan çok güçsüz bana göre. Aydın gibi iyi bir yerde kiralık olarak sezonu geçirebilirse ve güçlenebilirse faydalı olabilir ilerde belki. Özgürcan'ı bir ara Juventus'un takip ettiği bile söyleniyordu ama o da kayboldu gitti. Anıl'dan ümitliyim dediğim gibi. (Gerçi 1 maç izleyebildim, ne denli yeterli tartışılır). Necati'den hepimiz ümidi kestik zaten, şöyle 1 mio usd ye verebilsek Liverpool taraftarlarının Itanje için attıkları sevinç çığlıklarını biz de bu forumda atarız sanırım. Saygılarımla.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Selçuk Samli wrote:
Serkan Ercan wrote:Selçuk Bey,
Teşekkürler,
Serkan Bey,

Bu oyuncular hazirlik kampina cagrilmadi,Istanbul'daki antremanlarda da isimlerini gormedim.Tahmin ediyorum kiralik olarak baska kuluplere gidecekler.Ozellikle Cafercan bir sezon daha duzenli olarak oynayabilirse GS'a geri donecektir;umidimi kesmedim.Anil ve Ozgurcan da donebilir tabii ki.Oynadiklari takimlarin en iyileri olmalilar sonucta.Necati ayrilacak(bonservisi ile) diye biliyorum.
Anil kampa katilmis bu arada(bilmiyordum katildigini).Bu sezonu da kiralik olarak surekli oynayabilecegi bir takimda gecirmesi faydali olacaktir.
nefvakfi.org

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

CAFERCAN BANK ASYA'DA!..

Bank Asya 1. Lig'de yeni sezonda güçlü bir ekiple mücadele etmek isteyen Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, dış transferde Galatasaray'dan Cafercan Aksu ile anlaştı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Asbaşkanı Ünsal Göksen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, transfer çalışmalarını sürdürdüklerini, yeni sezonda daha güçlü, çok koşan, çok gol atan, seyir zevki veren bir takım oluşturmaya çalıştıklarını, bugün Cafercan ile her türlü şartlarda anlaştıklarını söyledi.

Teknik direktör Suat Kaya'nın raporu doğrultusunda transfer edilmek istenen futbolculardan Galatasaray'dan Cihan Can, Uğur Erdoğan, Mülayim Erdem ve Efecan Karacan'ın yanı sıra Trabzonspor'dan Kadir Keleş, Güngör, Marmaris Belediyespor'dan Onur Kalafat, Yalovaspor'dan kaleci Mustafa Bulut, Gaziantepspor'dan Fatih Şen ve Hasan Yurt ile daha önce anlaştıklarını anımsatan Göksen, şöyle konuştu:

''Şu ana kadar 12'ye yakın oyuncuyla anlaştık. Son olarak Trabzonspor'un stoperi Güngör ile Gaziantepspor'da oynayan eski oyuncumuz forvet Fatih Şen ile anlaşmıştık. Daha önceden izlenip alınmalarına karar verilen bazı futbolcularla ise olumlu yönde görüşmelerimiz sürüyordu. Bu oyuncuların başında gelen ve geçen sene Orduspor'da başarılı bir sezon geçiren Galatasaray kulübünün malı olan forvet oyuncusu Cafercan Aksu ile her türlü şartlarda anlaştık. Biz de transfer bitmez. Acele etmeden, bütçemize uygun, önceden izleyip beğendiğimiz tüm oyuncularla görüşüyoruz. Bu sezon çok iyi bir takım kurmayı hedefliyoruz.''

Federasyonun bu yıl tanıdığı yabancı oyuncu haklarını, Nijerya'dan veya Brezilya'dan alacakları iki oyuncu ile kullanacaklarını ifade eden Göksen, ''Özellikle sprinter pivot tipi bir santrfor arıyoruz. Defansta şu anda problem gözükmüyor. Yeni alacağımız oyuncuları denemeden karar vermek istemiyoruz. Onları Kızılcahamam kampımıza davet edeceğiz, ondan sonra son kararımızı vereceğiz, görmeden oyuncu transferi yapmak istemiyoruz. Nijerya ve Brezilya'da oyuncu arayışlarımız sürüyor. Şu anda 5-6 isim ile ilgileniyoruz'' diye konuştu.

Galatasaray'dan alınan Cafercan Aksu ile bir yıllık kiralık olarak mukavele yapıldığı ifade edildi

Maraton

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hayirli olsun.Suat Kaya'yla calisacak olmasi sevindirici.GS'in yaz kampina katilmadi,umarim kendini hazirlamistir.Bu sezon Cafercan icin cok onemli;takimin ve ligin en iyisi olmali.Disiplinli olarak calisirsa bir problem olmaz zaten.
nefvakfi.org

Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Butun alt yapidaki arkadaslari GEYIK takimlara kiralik verilmesinide kiniyorum. Ustune para verip kendi rezerv takimimizi kurup kendilerini kendimiz yetistirelim. Bana ayni insanin kendi cocugunu bakiciya birakip (surekli bir sekilde hemen hemen hergun) sonra o cocugun istedigimiz gibi yetismesini beklemek gibi geliyor.

Sonra yetismiyorlar tabii. Gaziantep'e verdik ozgurcan'i uzerine iki hafta gecmeden brezilyadan bir forvet getirip bizimkini oturttular klubeye.

Rezerv takim ligi kurulsun diyenler parmak kaldirsin.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ozgur Ozanguc wrote:...
Beylerbeyi'ni 1. lige çıkartabilirsek o da bir nevi rezerv takım olmuş olacak.

Bir başka yöntem de Suat Kaya gibi, yöneticilere Brezilyalı aldırıp bizim çocukları kulübede bırakmayacak teknik adamların sayısını arttırıp oyuncuları onların takımlarına göndermek olabilir.
Bir teknik adam görevden ayrıldığında yardımcılarının birinci ligden takımlarla anlaşabilmesi için yöneticiler girişimlerde bulunabilir. Aynı durum eskiden GS'de yardımcı antrenörlük yapmış teknik adamlar için de geçerli.

Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Eray Tunç wrote:
Ozgur Ozanguc wrote:...
Beylerbeyi'ni 1. lige çıkartabilirsek o da bir nevi rezerv takım olmuş olacak.

Bir başka yöntem de Suat Kaya gibi, yöneticilere Brezilyalı aldırıp bizim çocukları kulübede bırakmayacak teknik adamların sayısını arttırıp oyuncuları onların takımlarına göndermek olabilir.
Bir teknik adam görevden ayrıldığında yardımcılarının birinci ligden takımlarla anlaşabilmesi için yöneticiler girişimlerde bulunabilir. Aynı durum eskiden GS'de yardımcı antrenörlük yapmış teknik adamlar için de geçerli.

Al iste Suat Kaya'nin takimi

Bu oyuncuların başında gelen ve geçen sene Orduspor'da başarılı bir sezon geçiren Galatasaray kulübünün malı olan forvet oyuncusu Cafercan Aksu ile her türlü şartlarda anlaştık. Biz de transfer bitmez. Acele etmeden, bütçemize uygun, önceden izleyip beğendiğimiz tüm oyuncularla görüşüyoruz. Bu sezon çok iyi bir takım kurmayı hedefliyoruz.''

Federasyonun bu yıl tanıdığı yabancı oyuncu haklarını, Nijerya'dan veya Brezilya'dan alacakları iki oyuncu ile kullanacaklarını ifade eden Göksen, ''Özellikle sprinter pivot tipi bir santrfor arıyoruz. Defansta şu anda problem gözükmüyor. Yeni alacağımız oyuncuları denemeden karar vermek istemiyoruz. Onları Kızılcahamam kampımıza davet edeceğiz, ondan sonra son kararımızı vereceğiz, görmeden oyuncu transferi yapmak istemiyoruz. Nijerya ve Brezilya'da oyuncu arayışlarımız sürüyor. Şu anda 5-6 isim ile ilgileniyoruz'' diye konuştu.

Galatasaray'dan alınan Cafercan Aksu ile bir yıllık kiralık olarak mukavele yapıldığı ifade edildi.

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=50664

Cildirmamak elde degil!

Casillas 17'sinde real kalesine gecmisti
rooney 16'sinda oynamisti. oynamadan topcu olunmaz
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ulkemizdeki spor ve futbol kulturu bu konudaki secimleri yonlendiriyor.Hangi kulup olursa olsun buyuk ya da kucuk bir hedef pesinde,ve hicbirinin camiasinin ve taraftarinin hata yapmaya,kaybetmeye,berabere kalmaya tahammulu yok.Tahammulu olanlar da azinliktadir.

Bizim 87-88'liler jenerasyonunun cogu macini seyrettigim icin(bazilari deplasmanda)kendimi cok sansli buluyorum.O maclarda aldigim keyfi,diger seyrettigim maclarin %90'inda almadigimi soyleyebilirim.Dolayisiyla beklentim de cok buyuktu.Gelip GS'da oynayip,kulubu yine Avrupa'nin zirvesine cikarabilirler ve bu da cok cabuk olabilir diye dusunuyordum.Maalesef simdilik Arda ve Ugur'u seyredebiliyoruz.

Bunda oyuncularin gecis doneminde yaptiklari yanlis tercihler,sakatliklar,disiplinli calismama,ve fiziki yapilari rol oynamis olabilir.Gittikleri kuluplerde hemen ve surekli iyi sonuclar almak isteyen td ,yonetici,ve taraftarlar var.Kisa donemli dusunuluyor,oyuncu cabuk katkida bulunamazsa gozden dusuyor.Profesyonellige gecis donemi cok zor. Bazilari belki 1-2 sene daha oynayip,GS'a katilabilecekler.Bazilari da baska kuluplerde gorev yapacaklar.

Yeni teknik ekipten bekledigim,yetenek olarak arkadaslarindan daha ust duzeyde olan genc oyuncularimizin(ozkaynagimizdakiler)18-19 yasina geldiklerinde fizik ve mantalite olarak GS'da oynayabilecek durumda olabilmeleri ,oyle yetistirilmeleri.Bu cok uzun surecek bir calisma.Bakalim gelecekte Cafercan,Oguz,Aydin gibi oyuncular 18-19 yasina geldiklerinde GS'da ilk 11'de gorev yapacak duruma gelecekler mi?Ben bunun mumkun oldugunu dusunuyorum,ama yaniliyor olabilirim.Onu da zaman gosterecek.
nefvakfi.org

Post Reply