Afrika Uluslar Kupasi 2006-(MISIR SAMPIYON)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Oh be sonunda oldu. Yarin cikip gelsinler artik. Ben de cok uzuldum dogrusu. Yazik olmu$ Ha hah huuu huuu.

Rodney Dangerfield'in bir filminde gece yarisi telefon gelir. Karisi da yaninda uyanir. "What? Haha haha how awful" diyerek once kahkaha sonrada uzuntuye donen bir sesle "your mother has passed away" diyerek $a$kin $a$kin bakan karisina telefonu verir. Benimkisi de o hesap.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Feb 05, 2006 12:00 am, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:Oh be sonunda oldu. Yarin cikip gelsinler artik.
Afrikaya gidip de zamanında gelen oyuncu pek görmedim. Sanırım 1-2 hafta tatil yaparlar.Nasıl olsa erken gelseler para falan veren de yok.

Ödemeleri 7-8 ay geciktirirsen oyuncular da gelmeyi 1-2 hafta geciktirirler gibime geliyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: Afrikaya gidip de zamanında gelen oyuncu pek görmedim. Sanırım 1-2 hafta tatil yaparlar.Nasıl olsa erken gelseler para falan veren de yok.

.
Orasi oyle ama iane ile toplanan paralari duyup kulaklarina kar suyu kacmi$tir. Sona kalan dona kalir diyerek belki gaza gelmi$lerdir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Vay anasini sayin seyirciler demek bitti. Kamerun penaltilarda elenmeye alisti. Bu da bu isin cilvesi. Biz iki penalti direge carpti Avrupa'nin krali olduk, onlar da Afrika'nin maskarasi...

Hadi bakalim tipis tipis gelsinler. Paralar hazir ve nazir bekliyor. Ergun Gursoy toplanan paranin FiFAya odenmis borctan kalan kisminin tamamen futbolculara dagitilacagini soylemis. Futbolcular nasil bir psikolojideler acaba? Hic dusuneniz var mi? Senin maasini vermek icin millet imece yapiyor.

Bu haftayi atlatirsak kazasiz belasiz haftaya Song-Ayhan-Saidou geri gelmis oldugu icin daha rahat maca cikabilecegiz.

Ozan Ersoy

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Sevgili Ozan, gecen gunku aciklamanin altina yazamadim ancak katildigim noktalar olsa da bu bireylerden toplanan paralarin cok yanlis oldugu konusunda israrciyim. Tabii ki bunu genele yaziyorum cunku eminim ki dedigim yerlerde katilacagin noktalar var. Bundan eminim. Zaten bunu sen de görmus ve dokundurmussun bu noktaya. Birincisi tamam spor profesyonel oldu buna itirazim yok su anda ancak tasima suyu ile degirmen dönmez taraftarin her zaman para verecek gibi bir durumu zaten söz konusu degil (bunu zaten sen de göruyorsun). Ama daha da önemlisi su milyon dolara burun kiviran futbolculara insanlarin zar zor para biriktirip göndermesi durumu bence abuklugun en önde geleni. Dusunun Hakan Sukur'un 20 milyon dolari var diyelim adamin 2 ay maasi ödenmemis hoooop insanlar para toplayip gönderiyor Hakan Bey maasini alip cikip oynasin diye. Zaten klup bu kadar kötu yönetilirse bu olay ne ilk ne son olacak. Tabii bir de isin öteki bouyutu var. Bir arkadas demis ki maca da gitmeyelim bu mantikla zira o da bosa israf. Oysa ikisi ayni sey degil. Bizler seyrirciyiz spor duskunu olarak gidip belki bir hobimizi tatmin ediyoruz. Oysa milyon dolar kazanan bu adamlar icin para toplamak bambaska bir durum. Hele ki yasadigimiz ulkede o kadar insan o kadar cocuk arac gerecten yoksun egitim görmeye calisirken bu para burnundan kil aldirmayan tuzu kuru zibidilerin cebine gidecek. Ben futbolcu olsam utanirim almam. Iyice futboldan soguyorum. Bu kadar yuceltilmesi futbolun hele ki adina futbol degil gugu$ konmasi gereken bir ulkede. Cok yakin bir arkadasim var o da isyan etmis ayni seyleri gecen gun söyledi. Aziz Nesin vakfi parasizliktan kivraniyor bu arkadaslara tavsiyem madem paralari var bir de Nesin Vakfina el atsinlar. Ama kimin umurunda degil mi etrafa isim yazdirip hava atilacak. Ali Nesin onca olumsuzlukta Matematik Felesefe kamplari duzenliyor imkani olmayan cocuklara yardimda bulunuyor. Asil omuzlarda tasinmasi yuceltilmesi gereken insanlar bunlar. Allahin Hakan Sukur'u falan degil. GS veya FB veya BJK gibi klupler de degil. Turkiye'de futbola akan para kara para aklayicilarinin cebine akiyor. Bu yuzden balikci takimin kalkip bizim huysuz virjinlere enfes bir kötek atip kicinin ustune zink diye oturtmasina ve s..tirin be siz de futbolcumusunuz daha iki metreden topu Tac Mahal'a gönderiyorsunuz bre kazmalar demesine de uzulmedim. Uzuldugum bu futbolcu denilen saci arkadan topuz yapip ne kadar karizmatik oldugunu göstermege calisan zuppelere insanlarin hala koyun surusu gibi tapinmasi, sabah kahvaltisina kalkildiginda kafada kukuleta elde yumurta 'Hasanim Sasim sana canim feda' deyip kafayi geri ileri aglama duvarindeki tipler gibi sallayip her tur fedekarligin yapilmasi. Ha bu ha din fanatikligi ha ideolojik inanc köleligi, insanlarin gözleri baglanmis vzaiyette. Böyle oldugu icin de benim yazdigima dis gicirdatanlar var.

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Fildisi Sahilleri finale cikti Drogba'nin 47. dakikadaki goluyle...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

REZALET HEM DE NE REZALET

mısır finale çıkma mücadelesi verdiği maçta 1-0 öndeyken maç 1-1 oldu.

Dk. 79 da Tottenham da oynayan mido ahmet hassan'ı teknik direktörü çıkardı. Oyuncu gitti saha kenarındaki TD'üne BENİ NİYE ÇIKARIYORSUN bağırıp çağırdı TD de oyuncunun üstüne giderek gel bana vur diyor o da s..tir çekip bağırıp çağııryordu 70-80.000 Kişilikj statta uğultu arasında td ve oyuncu salakça ağız dalaşı yaptıktan sonra kavga son anda önlendi.
Bu arada 1 dakika sonra Mısır 1 gol attı. ve maç 2-1 oldu.

Sanırım bu turnuva bu rezalet olayla hafızalarda kalacak.

Maç 2-1 bitti.

9 ŞUBATTA NİJERYA-SENEGAL 3. LÜK MAÇI VAR.

10 ŞUBATTA FİNALİ MISIR- FİLDİŞİ SAH. oynayacak

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün Mısır maçı9nda rezalet çıkaran Mido Mısır milli takımından çıkarılmış. Kendi takım arkadaşları bile ayıplamışlar.
Image
Elemanın çıktıktan sonra kulübeye oturmak yerine TD ile tartışması tercih etmesi.
http://www.eurosport.com/football/sport_sto828885.shtml

Bu arada antremanı boykot eden oyuncuların haberi tüm dünyaya yabancı haber siteleri tarafından duyruldu.Bundan sonra para olsa bile star oyuncu zor gelir.

Bir ara avrupa sitelerine başarılarımızla haber olurken şimdi antreman boykot haberleriyle manşet oluyoruz.

Canaydın defol..

http://www.eurosport.com/football/turke ... 9082.shtml

http://sports.yahoo.com/sow/news;_ylt=A ... &type=lgns

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Nijerya Senegal'i Garba Lawal'in 10. dakikadaki golu ile 1-0 devirip turnuva ucunculugunu kapmayi basardi...

Post Reply