Pamuk eller cebe (her kuruş kabul ediliyor)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Pamuk eller cebe (her kuruş kabul ediliyor)

Post by Mehmet Gorgen »

Adnan Polat canlı yayında Star tv'de

Kampanyasını başlatmış. Tv'den serhat ulueren'in proğramında 100.000 usd verecek iş adamlarının parayı kendisine vermesini toplanan paraları şartlı olarak kulübe vereceklerini söyledi. Şartı ilk önce FIFA'ya 10 gün içinde ödenmesi gereken 1,5 milyon usd cezayı ödemekmiş. Kalan para futbolculara verilecekmiş.

Telefonla canlı yayına katılan Ünal aysal 100.000 usd ile Adnan polat'ın kampanyasına katıldı.Oldu 200.000 usd.

Son olarak futbolculara ödenen 1,5 milyon usd'nin yasrını ünal aysal vermiş. Kalanını da başka bir GS'li ağabey vermiş(sanırım Selahattin beyazıt).

100.000 usd de ondanmış.

etti 300.000 usd

daha 100.00 usd verecek adam yok muuuuuu?

0 533 303 10 35 (Adnan Polat'ın cebini arayacakmışsınız)
Selahattin Beyazıt da telefonla katıldı.
Last edited by Mehmet Gorgen on Tue Jan 31, 2006 11:51 pm, edited 2 times in total.

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Bizim kulüpteki "pilavseverler" arasında elini cebine atıp 100 bin doları bağışlayacak cömertlikte adam sayısı az. Toplasan 20'yi geçmez...

Bir yanda Aziz Yıldırım kendi cebinden Fener'in kasasına milyon dolarları koyuyor; öte yandan bizde 15 tane cömert üye aranıyor.

Hayırlısı olsun diyelim; -inanmıyorum ama- inşallah başarılı olur.
Liseli vardı ya ah o liseli...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Adnan Polat'ın hedefi sezon sonuna kadar ihtiyaç olan 12 milyon usd'yi toplamakmış.

Oğuz çarmıklı da 100.000 usd verecekmiş. Adını açıklanmasını istemeyen bir vatandaş da 500.000 usd verecekmiş(kafa mı buldu anlamadım)

Parayı verenlere kulüp fatura kesecekmiş bu faturayı şirketlerinde masraf olarak gösterecebileceklermiş.
Last edited by Mehmet Gorgen on Tue Jan 31, 2006 2:15 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cemal özgörkey de 100.000 usd ile kampanyaya katılmış.

Etti 1.000.000 usd kaldı 11 milyon usd .

Fifaya 1,5 milyon usd ödenmezse enaz 6 puanımız silinecekmiş. GS'ın da 172 milyon usd borcu varmış.

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Sorun Adnan Polat'in elini atacagi noktaya geldiyse durum ciddi demektir. Bir suru isim vardi GS'ye yardim etmek isteyen , bu kulubun bir parcasi olmak isteyen kongre uyesi olmasa da... Lafta mi kalacak gorecegiz... Benim bizzat tanidigim birkac kisi var... Bu olaydan onlari haberdar edecegim...

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Şu an itibariyle 1.750.000 $'a ulaşıldı. Sadece lafta tabii ki... Tahsilata gelince işbu kişiler, TV ekranında deklare ettikleri gönlübolluğu icra edecekler mi?

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu arada rakam 2 milyon usd olmuş.

Burak Fenercioglu

Mehmet Gorgen wrote:GS'ın da 172 milyon usd borcu varmış.
Ben bu $172M borc olayini anlamiyorum. Kime gore, neye gore borc. Ozhan Canaydin, daha uc ay once cikip $98M demedi mi, Altayli $147M dememis miydi ayni roportajda. Gidin bakin, buyuk ihtimalle GS'nin dogru durust bir butce cizelgesini bulamazsiniz. Boyle tutarsizlikla degil kulup bakkal yonetilmez. GS'ye bugun bu zatlar para verirler, belki kendi ceplerinden tum GS'nin borcunu da silerler ama bu neyi degistirir yonetim anlayisi boyle olduktan sonra.

Oncelikle GS'nin once kongrelerinde GS'yi yonetecek yonetimi secmekten vazgecmesi lazim. Bu adamlarin yasi genc olsa da beyinleri eskimis... Cozum uretmiyor. Sadece ve sadece GS baskani secilmeli kongrelerde. Bu GS baskani da donup GS kulubunu yonetecek profesyonel yoneticileri, 24 saatini bu ise verecek kongreden bagimsiz adamlari bulup atamali... Hicbirsey kongreden saklanmadan adam gibi rakamlar aciklanmali ve bu durumdan cikis stratejisi cizilmeli. Dunyada ne kesin batti denen sirketler akilli yonetim ve vizyon sayesinde mevcut icler acisi halinden kurtuldu. GS neden kurtulmasin?

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Program esnasında Star TV ekibi, Canaydın'a ulaşmaya çalışıyor ama telefonu kapalıymış! : :evil: :evil:

Burak Fenercioglu

Izleyenler neler oldugunu, son durumu yazabilirse harika olur...

Ozgur Huseyinoglu

Re: Pamuk eller cebe (100.000 usd verebilecekseniz)

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Oncelikle selamlar tekrardan... Benim 1 aylik tatil sirasinda, arada bakmaya calissam da foruma, donusumden sonra bile yazili olarak katilmam zaman almis oldu (arada, version upgrade'i hallettim gerci gelir gelmez! :) )...
Mehmet Gorgen wrote:...
Şartı ilk önce FIFA'ya 10 gün içinde ödenmesi gereken 1,5 milyon usd cezayı ödemekmiş. Kalan para futbolculara verilecekmiş.
...
Fifaya 1,5 milyon usd ödenmezse enaz 6 puanımız silinecekmiş. GS'ın da 172 milyon usd borcu varmış.
...
Yollardayken, ve dogru duzgun internete baglanip, televizyon seyretmedigim gecmis donemde, ben mi atladim yahu?? Bu puan silinme olasiligi olan borc, ne zamandir var ortalikta, kokeni nedir??

Hayir, boyle bir borcumuz olmasindan, ya da, puan silinme olasiligindan cok... bizim media, bunu gunler haftalar oncesinden, davullar zurnalar calarak karsilar, duyururdu da, ona sasirdim isin dogrusu daha cok...

Hoscakalin,
Özgür

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Adnan Polat'in dusuncesi iyiniyetli, uygulama fevkalade yanlis.

GS'nin icinde bulundugu durum 2001 kriz Turkiyesidir. Bunun cikisi icin 2 yol vardir; bir vergi salmak, iki kara delikleri tikamak.

Vergiyi kime salarsiniz ? Oncelikle kulubu bu hale getirenlere. Ve bu isi cok disiplinli ve duzgun yapmaniz lazimdir. Bunun tekrari olmaz cunku.
Elde edilen gelirin nasil paylastirilacagi konusunda kati bir gecici butce ve uygulama plani devreye girmezse, kaynak hemen pahali transferlerle carcur edilir.

Kemal Dervis aynen bu sistemi uyguladi, baba gibi kelle vergisini koydu, kara delikleri kapatti, kamu bankalarini birlestirdi, memur alimini durdurdu ve populisterle dise dis mucadele etti.

Simdi, Galatasaray'in kayitli 8.000.-uyesi var. Gecmiste ve bugun GS'nin kaymagini yiyenler yani GS adasinda, Kalamista, Florya'da gezenler, GS titri ile is baglayanlar veya en azindan kimlik sahibi olanlar bunlar.

100 bin dolar degil, her biri 10.000.-dolar koysa 80 milyon dolar eder. Bu, "ben GS Kongre uyesiyim" demenin bedelidir.

Ayrica Faruk Suren doneminden baslamak uzere kulubu bu hale getiren yoneticilerden ve Galatasaray'in isminden reklam yapan babalarin da (İnan Kirac familyasi gibi) ellerini ceplerine atmasi saglanir, oradan da bir fon yaratilir.

Ondan sonra bu fonun profesyonelce yonetilmesi saglanir (en zor tarafi).

Ancak bu yapildiktan sonra, ki bu bir guven tazelemedir, taraftardan kampanya ile veya merchandising promosyonlari ile destek istenir. Bunlarin toplami da ciddi bir proje yonetimi isidir.

Adnan Polat iyiniyetle bu isi baslatarafak aslinda koklu cozum yollarindan birini harciyor, bu is bir sure sonra sulanacak ve elde edilen yarim yamalak gelir hicbir karadeligi kapatamayacak. En onemli cozum yontemi boyle televizyonlarda Kizilay'a bagis toplanir gibi harcanacak, para vermek istemeyenlere de "bakin bu da denendi, bir ise yaramiyor" argumani verilmis olacak.

Yok mu koca GS camiasinda bir Kemal Dervis ?

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Aylar once kampanya yapilmasi gerekir diye bir yazi yazmis, herkeste hakli olarak "bunlara bes kurus vermem, uygulamasi iyi sonuc vermez" tarzi yazilar yazmisti, aradan zaman gecti GS'de fiili hicbir hareket olmadi ve adini istemeyerek agzimiza alip burada belirttigimiz iflas olayi geldi catti.
Bu yapilan hareketi nasil yorumlarsaniz yorumlayin ister Polat tribune oynuyor yada sov yapiyorlar diyelim ama bu sekilde Liseli gururu ile gidersek tutacak takimimiz kalmayacak. Bence hemen bu kampnayayi efendi bir sekilde halk tabaninada yaymak lazim. Bunu gormek icin benim gibi siradan bir GS taraftari olmakta yetiyor.

Saygilar

Oltunc

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Adnan Polati kutluyorum ve tebrik ediyorum.
Bu parayi canli yayinda vereceklerini taahüt edenlerin cogunun
kongre uyesi oldugunu hatirlattiktan sonra , olmayanlarin ise ne olursa olsun uyelige alinmasi ve onore edilmesi gerekli.
Is adamlari Derneginin projesi daha iyi fakat nedense basin bu isin ustunde cok az durup es geciyor.

172 milyon icinde Unal Aysana olan 30-40 milyon dolar ve diger engellenebilecek ve azaltilabilecek borclar var.

Muthis bir hamle.

Anladigim kadariyla 4 kategori var:

1-)Milyon dolarlik yapanlar,
2-)100-000- 1.000.000 arasi Adana Polat kanaliyla bu kampanyada yapanlar.
3-) 500-1000 USD yapip GSIYAD'e uye olabilecekler,
4-) GS Unutulmaz mac ve diger urunleri alanlar.

Odeme onceligi:

1-)1,5 milyon dolar UEFA baskisinda ivedi borc,
2-)futbolcu borcunu odeyecek 2-3 milyon dolarlik dorc.
3-)Bu yili cikartacak 8-12 USD arasi borc,
4-)Minimum 60 milyon dolar banka
5-) 30-40 milyon Unal Aysan

Gerisi 3.sahislar, vergi, ivir zivir.

Yalniz bu parayi kayitsiz sartsiz Kalpakciogluna
teslim etmek buyuk hata.
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Adnan Polat'ın gayretlerini ben de takdir ediyorum. Genelinde hala devam eden ekonomik sorunların ve iki kişinin birbirine güvenmeyip, ortaklık bile yapamadığı bir ülkede böylesine yüksek rakamlı kampanya adına zor bir göreve soyundu..

Sonuçta Galatasaray'ın menfaatleri dışında hiç bir beklentisi olmadığını bilsem de,gönlüm onu artık Galatasaray'ın yeni başkanı olarak arzu ediyor..

Post Reply