Pamuk eller cebe (her kuruş kabul ediliyor)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hani 5.5-6 Milyon dolar toplandi idi. Bunun 1.5 FIFA/UEFA gitti ise geri kalani yetmedi mi futbolcu maa$ina. Bir de $eref ve haysiyetsizlerin ikiye bir yalan soylemeleri yo mu> Kimseye para vermedik mi$. Cocuk kandirsinlar. Elbette butun yabancilarin parasini Mondragon dahil odediler. Cunku onlar Ribery'nin numarasini cekecegini biliyorlardi. Turkler yine e$egin ayaklarini aldi para diye. Haklilar. Bak yarin pa$a pa$a nasil oduyorlar. Canaydin nasi insan icine cikaiyor hayret.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bugun gelisen olaylarin ayrintisi Fatih Goksen'in agzindan asagida...

Rezil bir durumda GS. Yani batti. Buradan nasil cikilacak gorecegiz. Ilk once Ozhan Canaydin ve ekibinden kurtulmak gerekiyor. Altina basa basa soylemek lazim. KURTULMAK...

Hani hep GS'lilar ovunuyor ya... "Iste GS halka acik bir kulup degildir. Koku egitimdedir. Bizi farkli kilan taraf budur. FB gibi her dakika kavga gurultu olmaz. " vs vs.. Bir kismi dogrudur. Hakli taraflari var. Ama ayni kapalilik ve kulubu halka mal etmeme GS'i bugun bitirmistir. Bu camiadan artik adam cikmiyor iste. FB'de bu durum olsaydi coktan takim dagilmisti ama en azindan yonetim de coktan devrilmisti ve yeni adamlar, yeni yuzler secilmisti.

Benim beklentim Unal Aysal'in destegini alacak bir baskan. Bakalim neler olacak?

Bu takim simdi Cumartesi gunu nasil Tomas'a Ilic'e pas atacak? Gerets nasil taktik verecek ve takimi kuracak?

Ozan Ersoy

8 Şubat 2006, 20:54

Fatih Gökşen, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, olmaması gereken olayların yaşandığını vurgulayarak, ''Bu olay rahatsız etti, ama futbolcu arkadaşlara söyleyecek bir şey yok'' diye konuştu.

Öğle saatlerinde fizyoterapist eşliğinde yerli oyuncuların çalışma yaptığını kaydeden Fatih Gökşen, ''Büyükler, fizyoterapist Cevat Güler nezaretinde öğleden sonra çalıştı. Kafaları birazcık karışık, üzüntülüler. Teknik direktör Eric Gerets, sabahleyin gençlerle antrenmanda olduğu için büyüklerin antrenmanında yoktu. Gerets'in neden büyüklerin çalışmasında yer almadığı yönünde oyuncularla konuşmadım'' diye konuştu.

Kendilerinin yerinde kim olsa aynısını yapacağını ifade eden Gökşen, yabancı oyuncular Tomas ve Iliç'e ödeme yapılmasıyla ilgili ise şunları söyledi: ''Diğer oyunculara ödeme yapamamak üzücü. Bu konuda şu an bir şey diyemem. Ödeme konusunda tarih veremem. Arkadaşların morali bozulmuş, tepki koyuyorlar. Haklılar. Bu sorun geçecektir, birazcık bekleyelim. Oyuncular camianın duymasını, görmesini istiyorlar, ancak bana söyledikleri tek lafları var. 'Sonuna kadar bu formanın hakkını vereceğiz' dediler. Ayrıca büyükler denilen oyuncu grubu 'Maçlara çıkmayız' diye bir şey söylemedi. Onların bu duygularından cesaret alınarak yabancılara ödeme yapıldı. Bu parasızlıkta yaptığımızın doğru olduğunu anlayacaklar.''

''NE GELDİYSE GALATASARAYLILARDAN GELDİ''

Zor şartlarda mücadele ettiklerini vurgulayan Gökşen, ''Bir de Orhan Ak'a ceza vermeye çalışıyorlar. Futbol tarihinde böyle bir ceza yok. Koridorda giderken çocuklar şakalaşsa gözlemciler, 'Vay niye şakalaşıyorsunuz' diye ceza verecek. Bütün camiadan özür diliyorum, gücümüzü kullanamadığımız için. Şahsım adına özür diliyorum, ancak Kalamış Tesisleri yapılırken durduruldu. Riva Projesi durduruldu. Ne geldiyse Galatasaraylılardan geldi. Sağlığımı kaybettim.'' diyerek sözlerini tamamladı.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

I$ tamamen soytariliga dokulmu$ i$te. Istanbulspor bile bu hale du$medi be. Yazik yahu bir insan bu kadar kuculur mu colun cocugun gozunde. Deger mi o koltuk. Bana ba$kan deyiniz hak ettim diyordu gariban Ozhan. Ne suratla dola$iyor bilmem. Her turlu yalani soyledi. $urada bir ay bile dayanamadi. Ama hala aklindan acaba beni secerler mi diye gectigine eminim artik. Sakin bagi$ parasini lotoya filan yatirmasin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tabii ki futbolcular suclamiyorum ama zamanlama cok yanlis.Adnan Polat'in baslattigi kampanyadan bu yana senelerdir olmayan bir bahar havasi ve birliktelik goruntusu cizdi GS, hele Malatya'yi yenseydi zaten arkasinda olan Medya'nin da gazi ve yardimiyla cok sey degisecekti ki buna hala da gec kalinmamisti ozellikle su 4 hafta kritik iken yapilacak is degildi ama tipik son yillarin ornegi gene kendi icinden vuruldu.

Artik olan olmus, Mart'i beklemekten baska zaten care yok, belki de kampanya ters etki yaratti ki zaten daha onun yasal zorluklari gundeme dahi gelmedi.

Beni endilesendirmisti acikcasi bu psikolojik hava ancak bugunku haberden sonra ruzgar gene kadikoy'e dogru esecek.

Selamlar
Savas

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Canaydin'dan kurtulmak elzem olmus artik. Gercekten de agzindan cikani kulagi duymaz durumda debeleniyor. Ama bu, hikayenin sonu degil basi bence...

Cunku GS'nin basina kim gelirse gelsin durum pek farkli olmaz. Para veya kredi alma gucu olmadiktan sonra, yeni baskanin elinde sihirli degnek yok. Kredi alabilmek icin yapilmadik rezalet kalmamis. Simdi de halktan dilenme yoluna gidiyorlar. Iki gun gecip halkin samimi desteginin buyuk miktarlarda oldugu ortaya cikinca da, kimsenin agzindan rakam duyulmaz oluyor. Sogusleyecekleri miktarlari aciklamak aptallik olur cunku. Butun bunlar durumun ne asamaya geldiginin aci bir goruntusu. Bazen iflas ettim demek, rezil olmaktan iyidir ama onun icin bile bir organizasyon yapmak gerekir.

Cozum sadece uzun vadeli olabilir. Baskanin yaninda kadronun ve onunla gelen dusunce yapisinin da degismesi lazim. Ama kadro oyle hemen degismez. Kadronun degismesi icin bir neslin gecmesini beklemek gerekir.

Kisa vadede yeni baskan nereden kredi bulacak, mal satmaktan baska ne projeler uretecek, mal satinca klubu bu duruma getiren kadrolarin eline bu kaynaklar nasil verilecek?

Bu kriz baskan degistirerek atlatilacak turden bir krize benzemiyor. Isin detaylarini bilenler bu detaylara neden girmiyor?

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Gene dedigime gelecekler... Kadoruyu daraltmak, PAF takviyeli bir kadro
kurmalari gerekiyor, ve yabancilari ve 'star' lakapli oyunculari satip
degerlendirmeleri gerekiyordu. Anlamsiz sidik yarisine girdiler, musriflik
yaptilar, miras yediler, uretken olamadilar...GS'in bu kadar dayanmasi bile
mucize.

GS coktan kabuguna cekilmesi gerekiyordu. Bu kadar cikarlari olan kulubun,
ustelik musriflik yapildigi bir dönemde duzluge cikmasi bir hayaldi.

Iflas konusunu da ciddi ciddi dusunsunler artik. GS'in kaybedecek zamani
yok. Rezil yönetimler ve kongre uyeleri GS'i bu hale getirdiler. Mal varligi
kime ait, iflas ne getirir ne göturur onun muasebesini bilmek isterdim.

/Hasan

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Canim paraciklar Spehar'dan (buyuk baskan aslan baskan, yumruk sov baskan Mehmet Cansun döneminde alinan) yenilen kaziga yani FIFA'ya gitmis. Simdi ben de bir kampanya baslatiyorum hadi beyler pamuk eller cebe, buyuk transfer Serkan icin ödenen 7.5 milyon dolarin hacizleri bitmek bilmiyor bir de onu karsilayalim bakalim. Bir de Arif icin Sociedad'a 3.5 milyon dolar ödenmisti (bedava gitmisti galiba 3 ay sonra gelmisti). Onun hacizleri ne oldu bitti mi? Ya Bulent Akin icin denizli'den yenilen hacizler? Yakinda Florya'da odun sobasi kullanilacak bu gidisle bu karda kista.

Tabii ki kafada kukuleta, capakli gözleri ile bu olan bitenden haberi olmayan uzun Özhan abimiz suclu bir de hala baskanligi dusunuyor (haksiz da sayilmaz kafadan 400-500 kemik oyu var). Ya peki Cansun dönemi ne! Al birini vur ötekine hala deli ibrahim gibi onu bunu aliyorlar. Mercimegin milyonda biri kadar beyin hacmine sahip olsalar bu Heinz'lari Pilicleri falan almazlar, Hakan Sukur, Hasan Sas, Cihan, ne var ne yok satarlar hic olmazsa bu maas yukunu indirirlerdi madem bu kadar borcta klup. GS klubunun sonu Napoli'ye falan benziyor. Italya'da olsak su an 2. super ligte olurduk.

Bu paralari hala toplamaya devam etsinler taraftardan asil Cansun Canaydin bunlarin vebalini ödemeli.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Galatasarayda dirayetli yonetici kaldiysa,
basar 100bin dolar cezayi antrenmana cikmayanlara ,
gene hir cikaranida kadro disi birakir, kalanlarla devam eder.
Futbolcular hakli, sozumuzde duramadik falan diyen
kisiliksiz , sumsuk yoneticiler tabii yapamaz.
Ben ilk basta Necatiden baslarim. Bak saci uzun ,
akli kisa vatandas. Dayak olayindaki destegi istismar etmeye basladin.
Begenmiyorsan git , cok sevdigin Altaydami , yoksa nerede istersen orada oynarsin, ama Ferraini falan her yil degistirmeyi bekleme.

Gerizekali simariklar.... Millet asgari ucretle coluk cocuk gecindirmeye calisirken
milyon dolarlik servetiniz var, kimse acil ihtiyac yalani atmasin.
Para toplandi odenecek iste. El kadar cocuklar harcliklarindan kesiyor,
3-5 YTL yardim yapiyor. Yok Tomas'a verilmis, yok bilmemne.
Yonetimin beceriksizligi, aczi ortada. Surada 1 ay kalmis gitmelerine.
Antrenmani kendiniz icin yapiyorsunuz salaklar surusu..
Ekmek kapiniz vucudunuz bakimi bu...
Sampiyonluga gidiyorsunuz iste. Alinacak her puan hem kariyeriniz icin,
hemde geliriniz icin avantaj.
Kaldi ki ne kadar zor durumda olursa olsun, o formanin
ve o amblemin bir agirligi var ve sizin degerinizi katliyor.
Ne cabuk unuttunuz o Anadolu takimlarinda surundugunuz gunleri.
Alı Sami Yende yeyin protestoyuda , akliniz basiniza gelsin.

Bu arada Geretsi ve teknik kadroyuda duruslarindan oturu tebrik ediyorum.
NO ADNANS, NO CRY !!

Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Alpaycigim,

Her ne kadar bu tur bir davranisi ben de tasvip etmesem de, ise biraz da profesyonel yonde bakmak lazim. Gerci ben burda yasadigim icin, soylemesi kolay gelebilir ama, bir is verenin calisanlara para vermeyip de "ama zize hala ayni hizla calsin" demesini bekleyemeyiz. Evet dogrudur, futbolcular iyi para yapar, kimilerine gore de gereginden fazla yaparlar, ama sporcu marketi bu, biz de bunu kabul etmeliyiz. Sunu da unutmamak lazim ki herkes ayagini yorganina gore uzatir, iyi para yapanin yasam bicimi yaptigi paraya baglidir, kalkip da bir anda bu geliri bir anda kesersen, (her ne kadar asgari ucretli vatandas kadar olmasa da) onlarindan da durumu degisir. Ben aslinda, senin tersine, bu gune kadar bir isyan cikmamasina sasirmis, ve hala sampiyonluk yolunda iddiali olmalarindan dolayi futbolculara gipta ile bakmistim. Uzun sozun kisasi, bence futbolculara kizmak, Pazar gunu protesto etmek (ki insallah olmaz) bu cocuklara buyuk haksizlik olur. Hepimiz Mart'a kadar sabir edip, yeni ve PARALI bir yonetimin is basina gelmesini umutla bekleyelim.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yücelcim,

GS son 7-8 yildir boyle ve bu adamlar bunu bile bile geldiler.
Takimin eskilerine klub cok ciddi odemeler yapti ve hayatlarinin
sohretini sagladi. Bir kismi su an hala kadroda.Kaldı ki su zamana kadar geldi ler, 1 ay kaldi ve birtakim paralar toplandi.
ANtrenmana maca cikarsin, o baska, sonrA tff, MAHKEME VE uefa duzeyinde girisimini baslatirsin. Gecklmelerden dolayi olan zararlarinida yansitirsin klube.Futbolcular Birligi diye dernekleri var.
Kaldi ki antrenmanin yarari gene kendilerine.
Sonra basindaki koskoca antrenörüne de niye karsi geliyorsun?

Yücelcim adamin ferrarisi var 20li yaslarda. Nasil gecinememek bu?
Birde dedigine bak:''Tomas bana gelseydi ben verirdim, klupten almasi yanlis'' falan. Bu nasil simarikliktir?.

Galatasaray iflas etse ve 2.lige dusse, bu gerizekalilarin is olanaklari ve gelirleri dusmeyecek mi? Bunlar Haluk Ulusoylara, Aziz Yildirimlara, Cakicilara, Pekerlera layiklar. Anladiklari tek sey sopa.
NO ADNANS, NO CRY !!

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Alpay haklı, GS'da en aşağı 8 yıldır mali sıkıntı var. Bu durumu en iyi bilen de tabii ki takımın kaşarları...

Bence protestocuların tek derdi, rahatsızlığı; yabancılara ayrı muamele yapılmış olması. O da malum sözleşmelerdeki serbest kalma maddesinden dolayı. Bundan sonra sözleşme yenilerken aynı maddeyi koydurabilyolarsa koydursunlar. Hak, hukuk aramanın yöntemi herkes için aynı!

Eee ne oldu iki hafta önce basbas paraları leylaya şarkısını söylüyorlardı, ne değişti birdenbire :wink: Hatta bir kısmı taraftar bağış kampanyasına da katılmayacak mıydı :shock:

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay ve Osman'a ben de katiliyorum. Tamam bu yönetim Mudurnu'ya 2 kamyonet pilic almaga gitse bir adet yolunmus kazla geri dönecek kadar aptal ve beceriksiz bunu bilmeyen yok. Ama zaten senelerdir bu aptallar ordusu yönetti GS'i. Ayrica GS klubu Hakan Sukur'e, Arif'e ve nicelerine en kötu dönemlerinde sahip cikti. Hakan siradan bir ingiliz, italyan takiminda ne hallere dustu bu kral denilen adam. Arif Soceidad'tan döndu GS klubu milyon dolarlar ödeyip haciz ustune haciz yedi. Klup parasiz culsuz ama bu futbolculara hak ettiklerinden fazla ödediler senelerce, bunlar servetlerine servet kattilar. Bu durumda idmana cikmamak terbiyesizlikten baska sey degil gözumde. Bir de saf insanlarin topladiklari parayla cepleri dolacak. Al yönetimi vur bunlara. GS yönetimi dedigim gibi bu zorluklari hesaplayip bunu taraftara anlatip yola bastan PAF'la falan cikacakti buna herkes destek verirdi. Ama burunlarina konan at sinegine bile ki$ demekten aciz adamlar bir de kalkip Heinzlere Lukunkulara paralari kaptirdilar. Bu durumdan cikis var aslinda o da eldeki genc ve istisna yetenekleri kullanmak. Necati falan da yildiz mildiz degil gecen sene iki adimdan daglara taslara vurdugu toplarla CL'den etti takimi.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ben de Kerem'e, Alpay'a ve Osman'a katilmiyorum :) :(

Arkadaslar, hic spor yapmamis, profesyonel sporculugun nasil riskler tasidigini bilmiyor gibi konusuyorsunuz. Iki gun sonra birinin carpraz bagi koptugunda, asil tendonu paralandiginda ne olacak? Ismini bile hatirlamayacaksiniz. Hani Yalcin sakatlandi, kac kisiniz konustu burada? Hani kac tane baslik acildi? Yalcin'in kariyerine ne olacak haberiniz var mi? GS taraftarinin kacta kacinin umrunda? Yalcin parasini aldigi bir kulupte olsaydi daha mi iyi olurdu, daha mi kotu?

Bazilarinin Ferrari'si olabilir. Ama hepsinin anasi danasi, 5 tane kardesi, hala oglu, dayi oglu, boku pusuru var. Hic birinin egitimi yok. Hepsinin girdigi borcu var. (Buraya ekleme yapiyorum) Senin altin bilezik diye ovundugun, her yerde paraya cevirebilecegin diploman var, belki az para yapiyor olabilirsin ama 30-40 sene calisip, toplamda onlardan fazla para yapma olasiligin cok. Onlarin butun bildigi su mesin topa vurmak ve bunu da ust duzeyde en cok 3-5 sene yapacaklar.

Ayrica bu koca ulkede GS gibi hedefleri olan bir takimda oynayayabilecek belki 50-60 tane futbolcu var, bunlarin 20-30 tanesi de GS da yer aliyor. 70 milyonda 30 tane. Sizin kadar iyi ekonomist, avukat, muhendis, doktor kac tane var? On binlerce. Birakin simdi serveti, degerlerinden fazla almayi. Dunya piyasasi Turkiye'den kac kat pahali. Bu riske, bu kadar arzin az oldugu yerde, bu kadar talebin oldugu bir pazarda bu fiyatlar normal.

Necati deyip asagiladiginiz futbolcu GS su dustugu durumda son 3-4 senedir yaptiginiz en iyi transferdir ve her Avrupa liginde oynayabilir. Serhat gibi Tugay gibi orta duzey bir takimda cok rahat yer alabilir.

O kadar iyiyse bu is, olsaydiniz sizde topcu, biraksaydiniz okulu falan. Ya da bu is bu kadar kolaysa, biricik ogullarinizi yapin futbolcu. Bakalim ayni sekilde dusunecek misiniz?

Bir de kimsenin parasi GS'da kalmaz yalani var... Herkese borc var hic merak etmeyin, GS'in paralarinin ustune yattigi, hade len al sana 5000 dolar, Yallah bakalim dedigi, orada burada bir suru topcu var. Sonra genc oyuncular neden kaciyor diye merak ediyoruz.

E sen bu anlayisla amator ligi hakediyorsun, baska bir yeri degil.

Ozan Ersoy

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bugunku antrenmana genc oyuncularin disinda sadece Ayhan, Tomas, Okan, Hasan Şaş ve Uğur katilmis. Gerets basin toplantisinda guzel konusmus:
Basın Toplantısı: Erik Gerets

Teknik Direktör Erik Gerets, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği haftalık basın toplantısında Galatasaray gündemindeki konuları değerlendirdi...

"Ben oyuncularımın gerginliğini, yüz hallerini ve ruh hallerini tarttığımda topluca idman yapmamızın doğru olmayacağı kanaatine vardım. Kulüp çalışanlarının tüm iyi niyetine rağmen hayal kırıklığımız inanılmaz derecede büyük. Futbolcularım da bu hayal kırklıklarını ifade etmek istiyorlar ve olaya duydukları tepkiyi dile getirmek istiyorlar. Bence gerçekten işini aylardır hakkıyla yapan insanlar emeklerinin karşılığını alamazlarsa antrenör onlara ne diyeceğini bilemez".

"Futbolcularım benden taraftarlara şu mesajı iletmemi istedi: 'Taraftarlar rahat olsunlar, biz onlar için haftasonuna kadar bu düşünceleri kafamızdan atmaya cağılaşacağız ve 3 puan için oynayacağız.' Bu protestoyla oyuncuların anlatmaya çalıştığı, en kısa zamanda birşeylerin yapılmasının şart olduğudur. Ben gerek kendi adıma, gerekse de benimle birlikte hizmet veren iki meslekdaşım adına söylemek istiyorum, ilişkilerimiz bu sorunlar yüzünden yıpranmayacak. Gitmek gibi bir niyetim yok. Kesinlikle gitmeyi düşünmüyorum. Olduğum yere gelmek için ben uzun yıllar boyunca çalıştım ve gerçekten Galatasaray’da kendimi mutlu hissediyorum ama yaptığım işi sürdürebilmem için desteğe ihtiyacım var".

Ben bir çağrıda bulunmak istiyorum bu kulübün tüm sevenlerine: Bu kulübün tarihi çok büyük, 100 yılı aşkın tarihi var ve büyük bir geleceği hak ediyor. Benim ülkem Belçika’da bile yüzbinlerce seveni olan bir kulüp ve bu kulüp için bir çıkar yol bulmak zorundayız. Ve bizimki gibi gerçekten çok iyi iş çıkarmış oyuncu grubunun hak ettiklerine en kısa zamanda kavuşması gerektiğini düşünüyorum. Eminim hem Türkiye’de, hem de Türkiye dışında bize yardım edebilecek çok insan var. Bu sorunların üstesinden gelmek zorundayız".

"Bu kampanyayı başlatan insanları tebrik ederim. Tabii ki, bu toplanan paranın nasıl kullanılacağı hakkında bir fikir sahibi olmak mümkün değil. Ben istiyorum ki, bu çözüm Kongre'den önce sağlansın. Herkes kendi geçimini sağlamak için uğraşıyor. Ama tabii ki bir kısmın para alması, bir kısmın ise almaması doğru değildir. Takım içindeki barışın ve dayanışmanın devam etmesi de bu ödemelerin yapılmasına bağlıdır. Bugün çok keyifli bir program hazırlamıştık ama ne yazık ki bunu uygulayamadık. Yarın bu programı uygulayabileceğimizi umuyorum".

"Burada birkaç ayda yaşadığım sorunları 15 yılda yaşamadım. 6 ayda yaşadığımı, kariyerim boyunca yaşamadım. İlk kez böyle bir olay ile karşılaşıyorum. Ama Galatasaray’a geldiğim için çok gururlu ve mutluyum.. Ve gerçekten bu, bizim için çok önemli bir mücadele. Sezonu en iyi yerde bitirmek için kendi kendimize yapacağımız bir yarış. Oyuncularımın sorunu, benim sorunumdur. Bir sorun varsa hepimizindir".

"Oyuncularım bir hata yaptığı zaman ben onlara hatalarını söylerim. Bu boşuna alınmış bir kırmızı kart olayı değil ki, ben oyuncumu uyarayım. Oyuncular bence haklılar. Ben ne futbolcular, ne de yönetim tarafındayım. Ben ikisinin arasındayım, köprü görevindeyim, yapmam gereken iş bu".

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bir kac haber var basinda. Birincisi Emre Asik Galatasaray'a geri donuyor :shock:

http://www.ntvmsnbc.com/news/360755.asp

Ikincisi, Baskan Ozhan Canaydin zaturree nedeniyle hastanede yatiyormus. Resmi sitede yaziyor. Baskan'a gecmis olsun diyorum. Acaba oyuncularin bir anda kazan kaldirmasinin baskan'in hastanede olmasiyla alakasi var mi? Yani para hep odenmiyordu, hep problem vardi, ama isyan etmeyen oyuncular bir anda baskan hastaneye yatinca niye isyan etti?

http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... &mans=true

Ucuncusu Ersun Yanal Fatih Terim'e tas atmis. Zaten konusmak icin bu gunleri bekliyordu, sasirmadim, ama asil Arda ve Zafer konusunda soyledikleri ilginc. Milliyette soyle yaziyor "Ersun Yanal, ara transferde Galatasaray'dan kiraladıkları Arda ile Zafer'i teknik olarak sezon sonunda geri vermeleri gerektiğini ancak bunu düşünmediklerini açıkladı. Yanal, “17-18 yaşındaki genç oyuncular kısa sürede kazanılmıyor. 2,5-3 yıl bir takımda sürekli oynamaları gerekir. Biz de böyle düşünerek yola çıktık'' diye konuştu."

http://www.milliyet.com.tr/2006/02/09/son/sonspo06.asp

Arda ve Zafer ustune de bir bardak su iceriz bu gidisle..

Post Reply