22. hafta Sivas-G.Saray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Zafer Yazici

Nasıl Sinirlenmezsin ya?

Post by Zafer Yazici »

Cengiz Akgun wrote:Zafer yahu sen yine buyuk harflerle yazmaya ba$ladin. Fena sinirlenmi$sin yine. Biraz derin nefes al filan acilirsin.

Serif karde$im biz gecen senede bu yollardan gectik. Tecrube konu$uyor. Boyle ikinci yariya girildiginde artik ara kapama firsati ele bir ya da iki kere geciyor. Bu firsati kullandin kullandin kulanamaz isen agzini poyraza aciyorsun. FB sendelediginde puan farkini kapatamaz isen pek kapanmiyor bu ara. I$in ilginc tarafi lider yaptigi bu hatalarda rakibi yararlanamiyorsa morali de bozulmuyor ve panige kapilmiyor. Aksine morali bozulan geride liderin sacmalamasini kopya eden oluyor bu hata i$Inde. Elbette her takimin bir ini$I ve ciki$i oluyor lig maratonunda. Devamli kazanacak diye bir istatistik yok. Bu i$ yari$ i$i. Araba yari$I da boyle atletizmde de boyle. Lideri takip ederken onun yaptiklari hatalari sen de yapar isen lider olamiyorsun. Bu i$in sihirbazligi yok. Toplama cikarma yapan biliyor. Bak kac haftadir dalga geciyorlardi bu lige olumuz yeter diyerek. Hakemlerle filan idare ettiler ama bu hafta olmadi. Aziz amcam mactan sonra hepinizi musluman hiristiyan demeden sunnet ederim kafami attirmayin ona gore diye soyunma odasina daldi muhakkak. Bu kadar basit. Bizimki ise hastahaneden cikti mi bilmem. Ciksa bile hem futbolculari filan gorse buzdek buzdek kacacak vaziyette. Birak hesap sormayi hesap verecek durumda.

Sivas Ankaraspordan daha kaliteli bir takim degil. Birinin 4 oburunun 6 galibiyetinin birinin 6 oburunun 7 maglubiyeti var. Aradaki fark topu topu 5 puan.

Bardagin dolusu bo$u yok artik. Yarim bardak olunca yarim bardak! Neresinden bakarsan bak yarim bardak su i$te. Saracogluna arada uc degil bir puan geride bile gitsen i$ i$ten gecmi$ olacak. Cunku FB'yi kendi sahasinda GS ligi dort kere goturdugunde ve hatta UEFA'yi supurmu$ken bile ezemedi. Boyle pamuk ipliligi ile Ilicle Pilicle Heinz ile Hunts (ketcap markalari bunlar Amerikada) ile bezelenmi$ken yeneriz asariz keseriz diye hayal kurmanin bir anlami yok. Kor kor gozun parmagi cunku.
mALATYA'DA KAÇIRDIK DİYOSUN BİR KEZ.Cumartesi akşamı bakıyosun Ankara koymuş iki tane.Pazar akşamı için başlıyosun plan yapmaya.
TD diyosun malatyadan ders almıştır.Fenerin bu ikramını bir daha kaçırmaz elinden adam gibi oynatır takımı.
Futbolcular için bakıyosun boykot etöişler özürleri kabahatlarından büyük.Türkiye'NİN DÜNYADA EN BÜYÜK MARKASI en büyük iki külübünden birinde futbol oynuyolar parayı bu kadar dert etmemeleri lazım.Galatasarayda çoğu zaman bööle krizler olmuş sonuçta herkes parasını almış alamamışlar olsa Hakan Şükür Hasan Necati filan sürüngenleri oynamaları lazım.Diyosun şans ayaklarına gelmiş yenerler sivası.
Gidiyosun üniversitenin lokaline kuruyosun masayı mezeleri rakıları keyif yapacaksın.İddia kupununda dayamışsın ikiyi banko.
Maç başlıyo yok bir fasarya.Atak yok.Gol pozisyonu yok.tek poizsyon var malatyanın.Necati bağırırı herkese, Hasan bağırırı herkese Heinza yok İliç yok gerets yok.Kalla ile Hakkı şişen her topu alıyo zemin kaygan bizimkiler yerden oynayamıyo.Hakan Şükür kenarda rakibin gol atmaya niyeti yok heizin da koşmaya.80 dakika bekledi hoca ya ..Bir ara baktım takım bir puana razı oynuyo.Yok böykle bir şey ya.Hakan oyuna girdi takım yerden oynamaya başladı.
Ve sonuç baka baka iki puan uçtu.
Işıldayan tek şey FERHAT ...Oda bu hafta kesik orhanın cezası bitecek.

Diyeceksiniz ki ütopya.Paralar ödenmemiş tomas song saidou serbestmiş geç gelmişler ..Güle güle yolları açık olsun.Cihandan sağbek miş boş ver Uğurun var ya.Bu takım adam gibi yönetilse idareciler idareci olsa boykottan sonra PAF takımı ile çıkar hepsini serbest bırakırdı giden gitsin Galatasarayı seven kalsın.Bizden gidenlerin hali belii malumunuz.
Gerets hikaye tırışkadan name.İkincilik belçişkada hollanda da orada burada başrı olabilir ama TÜRKİYE de değil.Bunu anlamamış.
Yolladığı Ardalardan Zaferlerden selam ola ona.Kafasınca tatil yapan dötü kalkan saidou yerine Volkanı tercih ederim.Adalet midir bu.
GALATASARAY BU KADAR MI BAŞIBOŞ YA..
YAZIKLAR OLSUN.
SKORA filan değil vurdumduymazlığa.Bunların hiç birinin Galatasary formasını hakkettiğine inanmıyorum genç çocuklar hariç.
Bir sözümde Hakan Şüküre hani Galatasaraylılığın senin hani abiliğin neden olmadın boykota engel..YALAN YALAN YALAN..
kızmayayımö mıya YAZIK ETTİLER İKİ DUBLE ALTINBAŞIN KEYFİNE BE
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ilk once Cengiz Agbinin sorusunu cevaplayalim. Bilgin Gokberk Tayyip Erdoganin karanlik yuzu diye tabir edilen has adami Cuneyd Zapsunun Alman Lisesinden sinif arkadasi ve tabii torpillisi. Bunuda zaten kendiside terbiyesizce soyluyor ve tehditvari olarak konusuyor.Programda o yuzden sunucu butun terbiyesizliklerini yutmak zorunda kaliyor Milliyet dede GS'yi kotulemesi gereken GS'li kontenjanindan yaziyor.Hic futbol bilmeyen , sozum ona basketbol yazari ama bilgisi tartisilir, mesela NBA bilmez falan. Nasil adam olduguna bakmak istiyorsan Eksisozluge bak, nasil rezil biri gorursun.

Sivassporun basinda Sedat Pekere yakin bir isim var ve adeta 2.ligten beri FB B takimi olarak calisiyor. Dun itibariyle Sivasspor icin lig bitmistir. Ligteki en onemli maclarini yaptilar ve GS'ye puan kaybettirdiler. Misyon tamam. Zemin, saha, yukseklik falan gibi faktorlerde var. Ayni zamanda Turk Liginin en az gol yiyen defansina(FB ve GS disinda) sahipler. Kalla bildigim kadariyla Kamerun Milli Takim stoperi. Benim en cok korktugum deplasmandi . Enseyi karartmayin. Ben skora sevindim bile.

Fenerin form durumu dusmeye devam edecek. Cunku Kasim ve Araliga gore form durumlarini zirveye cikarmislardi. Dusus basladi. Turkiye Kupasi maclari ile birlikte fazlada mac yaptilar. Artik butun takimlar Alexi hirpalayarak mac kazanilacagini gorduler. Indir Alexi, al puani. Kilit adamlarin cok ciddi bir iki sakatligini bekliyorum cunku adaleleride zorlanmaya basladi. Daumda takimi hic ekonomik kullanmadi su zamana kadar..

Cihan yanlis yapti. Formsuzlugu var ama GS'nin direncini olusturan adamlardan biri. Cok ustune gidilmemeli. Atilla Birlik, Serkat Akin, Nobre, Sertan gibi adamlara karsi dikkatli olunmali. Atilla Birlik bunu her macta yapar.Cihana gelene kadar , hakemin ustune yurume disinda birsey yapmayan Altayliya kizmali. Karan cirpindi, Hasan cirpindi, Hakan cirpindi, ''Altayli'' sahada yurudu.

Bu arada GS 18 golle ligin en az gol yiyen takimi. Ferhatin oturmasi ile defansta her bolgede alternatifide var. Aydin ve Ayhanin katilmasi ile beraber biz daha iyi oluruz.
NO ADNANS, NO CRY !!

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay Dedeoglu wrote:
Cihan yanlis yapti. Formsuzlugu var ama GS'nin direncini olusturan adamlardan biri. Cok ustune gidilmemeli. Atilla Birlik, Serkat Akin, Nobre, Sertan gibi adamlara karsi dikkatli olunmali. Atilla Birlik bunu her macta yapar.Cihana gelene kadar , hakemin ustune yurume disinda birsey yapmayan Altayliya kizmali. Karan cirpindi, Hasan cirpindi, Hakan cirpindi, ''Altayli'' sahada yurudu.
Yahu Alpay soguk falan mi gecti basina? Sakin sakin okuyordum mesajini kafayi da olumlu anlaminda yukardan asagiya salliyordum seni onaylarcasina taa ki su alinti yaptigim yere kadar. Bu Cihan denilen ve GS'a son 25 senede gelmis en berbat futbolcu GS'in hangi direncini arttirmis yapma gözunu seveyim. Fizik guc sifir, cabukluk sifir, oyunu okuma sifir, cabuk dusunme kabiliyeti sifir, hirs sifir, ikili mucadele namevcut. Nasil bir direncmis bu? Dun yaptigi hareket bence olumlu idi zira GS'in kendisi olmadan 10 kisi ile bile 11 kisiden farkinin olmadigini görmek acisindan cok iyi oldu. Aman bana asil yeri orta saha da demeyin ortada da görduk FT'in ilk senesinde. Sahada ruh gibi geziyor oyuna hicbir agirligi yok.

Dun Ilic'i gördum maalesef Ozan hakli. Bir baska hayalet de o. Ben Sirbistan milli takiminda gizli santrfor olarak begeniyordum dun orta yuvarlakta cadir tiyatrosu oynadi. Heinz de öyle.

Necati ve Umit Karan berbat ötesi. Necati hicbirsey yapmiyor, dun Ferhat soldan topla daldi ön direge kesmek icin bakti Necati bey uyuyor, Umit Karan ise arka direge kosuyor. Daha kosacaklari yeri bilmiyorlar.

Sahada bilincli Ferhat ve Saidou'yu gördum. Ferhat temeli olan zeki bir oyuncu. Cok top kesti. Fizikman biraz daha guclensin milli takimin degismezi olur. Bu takima Aydin, Ugur, Erkan, Özgurcan, Kabze, Arda ve Mehmet girsinler. Sola su U-17'den Caner'i alsinlar. Saidou ve Song da kalsin, geri kalan hepsini elden cikartsinlar bir de Zidane tipi Avrupa'da ununu elemis ama GS'in su yetenekli genclerine cok sey katacak bir yildizi alsinlar cok is yaparlar ilerde.

Ozan Ersoy

Re: Nasıl Sinirlenmezsin ya?

Post by Ozan Ersoy »

Zafer Yazici wrote:YAZIK ETTİLER İKİ DUBLE ALTINBAŞIN KEYFİNE BE
Iste bu futbolculara kizan insanlarin dusuncelerinin alti bu. Bence curuk. Hem de cok curuk bir dusunce tarzi. Ne oldu? Keyfimizin icine edildi. Kimimizin tv karsisinda kimimizin sofra basinda. Is yerinde, internette FB'liler dalga geciyor. Vah vah vah... Sirf Zafer'e degil sozum. Hayri Kozakcioglu da divan toplantisindan ayni seyleri soylemis.

Ama hirsizin hic sucu yok!? GS i rezil duruma dusuren futbolcu mu yonetici mi?

Parasi kalmazmis... Peeeh yalanin dik alasi. Al sana bonservisin hadi gule gule dedigimiz futbolcularin listesini assan buraya sigmaz.

Ama kendi olsa veya oglu olsa o cocuklarin yerinde ve bu haftasonu Alain Smith'e olanlar basina gelse ayni seyi dusunur mu? Ayaginda kirik var, bilegi de ikiye ayrildi. Hadi bakalim. Cevap hayir tabii ki. Ayni sekilde dusunurum cunku ben has GS'liyim diyen, GS'li degil yalancidir. Ayni sey babasi bir okul muduru olan Kabze'ye olsa (Allah korusun) babasinin diyecegini ben buradan biliyorum. "Oglum ben sana demedim mi futbolcu olma, git bir universite bitir, bari topcu oldun, ne bu GS GS, gideydin bari parani aldigin bir kulube, hic olmazsa simdiye kadar, evin barkin olmustu"

Bir de GS olmasaydi sen olmazdin hala Adana'da oynuyordun yalani var. Arkadaslar butun diger takimlar amator, bir tek GS profesyonel gibi konusuyorsunuz. Durum tam tersi. GS olmasaydi, FB olurdu, FB olmasaydi, BJK olurdu, BJK olmasaydi Trabzon olurdu, hic bir olmasaydi belki Avrupa'da orta halli bir takim olurdu. Sanki GS koyden cikarmis bunlari daha 10 yasindayken, sonra yetistirmis 15 sene ondan sonra bunlar boykot etmisler. Oyle bile olsa, cok calisan ve iyi olan yine kesfedilirdi baskasi yetistirirdi. Simdi alt yapidan yetisen bir oyuncu olsaniz, neler dusunuyordunuz? Ulan okul okumadik cahil kaldik, bu topun pesinde kostuk, 2 sene sonra profesyonel olacagiz ondan sonra ne olacak, bir suru yalan..." Bu ne bicim kulup yonetim anlayisi. Ne cabuk unuttunuz, Necati'yi almak icin 2 sene bin bir turlu takla attiydik, Besiktas aliyordu bizim yerimize. Simdi serbest kalsa, baska bir forma altinda catir cutur gollerini atmaya devam etse, bir de GS'a sallasa, hepiniz sinir krizleri gecirirsiniz. Ama adam sadece "aldigi paranin" karsiligini veriyor olacak haberiniz yok.

Yanlissiniz yanlissss. Hayri Kozakcioglu'ndan taraftarina. Kafayi kuma gommeye devam. Necati'yi kaybettik. 2-3 haftadir cok kotu oynuyor. Ama ne bir ilkti son da olmayacak.

Ozan Ersoy

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Benim bir de dikkatimi ceken ceza alani cevresinde yapilan top kayiplariydi. Sanki o bolgede genelde iyi anlasan oyuncularimiz arasindaki ahenk bozulmus gibiydi. Ne yapacaklarini bilmeyen bir goruntu cizdiler ve tum toplari rakibe kaptirdilar. Tabii Sivas'in iyi savunma yapmasi da bunda etkili olmustur. Ama sanirim, Hasan, Ilic, Necati ve Umit kendi aralarinda iki pas yapmaktan aziz bir goruntu cizdiler. Ortalar da cok kotuydu. Bir ara topu atamadilar dogru durust. Ferhat'in kanattan yaptigi bindirmeler en iyi silahimizdi o da yalniz kaldi, attigi golluk sutu kaleci iyi cikardi. Bu cocuk orda kalmali, Orhan yedek beklesin.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Alpay karde$imizin Sivasspor hakkinda soylediklerine de ba$ini salladin mi? Gecen hafta bir ba$ka Kerem basbas bagirdi da. "Demek buyuk takimlarla oynarken kaleyi filan acalim istiyorlar" dedi oglan.

Peki Ankaraspor kimi tutuyor? FB'yi dort buyukler yenemez iken Tayyip beyin yol ve gonul arkada$i Gokcek tarafindan Tayyip beye bir hediye olsun diye yendiler herhalde. Yoksa Gokcek derin bir GS'li mi? GS icinde suyundan da koy oldu idi. Sivas GS'ya yazik olur paralari filan da yok garibanlarin hele bir ba$kanlari var ki dostlar ba$ina diyerek yenmek istemeyecekte Malatya'yi mi yenecek. Bilememi$ler i$te. GS boyle ko$eyi donecek ise ve de boylesi ice sinecek ise kalsin. Ayip olmami$ mi Sivas'li Dada$lara.

GS futbolculara gelince. Ne GS taraftari icin carpi$an $ovalyeler ne de forma hak etmeyen gozu para hirsi ile donen kalpazanlar. Cihan oyle ya da boyle olabilir. Ama ondan iyisi olsa oynatirlardi herhal. O yuzden koyunun olmadigi yerde Cihan Abdurahman celebidir. Isi sifirin altina du$Unce beyinde donma olmu$tur belki, kimbilir? Hem sonra uzum uzume baka baka kararir. Hasan $a$'in agabeylik yaptigi ve ortaligi yati$tirmak icin akil dani$ildigi bir takimda Cihan gostrere gostere yumruk atsa cok mudur? Bence de haksizlik yapiliyor bu cocuklara, Hasan da dahil. Bu tekkeye Yunus gibi egri odundan bile sakinacak adam bulmak o kadar kolay midir?

GS kongre uyelerinden yuce divana soylenen mar$in guftesine kulak verelim:

GS ba$kan adaylari
Bir iki vela akilli ile
Bir iki deli
Sirasi gelene ver ba$kanligi
Bana klup uyeligi gerek klup uyeligi
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Kerem Tezic wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:
Yahu Alpay soguk falan mi gecti basina? Sakin sakin okuyordum mesajini kafayi da olumlu anlaminda yukardan asagiya salliyordum seni onaylarcasina taa ki su alinti yaptigim yere kadar. Bu Cihan denilen ve GS'a son 25 senede gelmis en berbat futbolcu GS'in hangi direncini arttirmis yapma gözunu seveyim. Fizik guc sifir, cabukluk sifir, oyunu okuma sifir, cabuk dusunme kabiliyeti sifir, hirs sifir, ikili mucadele namevcut. Nasil bir direncmis bu? Dun yaptigi hareket bence olumlu idi zira GS'in kendisi olmadan 10 kisi ile bile 11 kisiden farkinin olmadigini görmek acisindan cok iyi oldu. Aman bana asil yeri orta saha da demeyin ortada da görduk FT'in ilk senesinde. Sahada ruh gibi geziyor oyuna hicbir agirligi yok.

Dun Ilic'i gördum maalesef Ozan hakli. Bir baska hayalet de o. Ben Sirbistan milli takiminda gizli santrfor olarak begeniyordum dun orta yuvarlakta cadir tiyatrosu oynadi. Heinz de öyle.

Necati ve Umit Karan berbat ötesi. Necati hicbirsey yapmiyor, dun Ferhat soldan topla daldi ön direge kesmek icin bakti Necati bey uyuyor, Umit Karan ise arka direge kosuyor. Daha kosacaklari yeri bilmiyorlar.

Sahada bilincli Ferhat ve Saidou'yu gördum. Ferhat temeli olan zeki bir oyuncu. Cok top kesti. Fizikman biraz daha guclensin milli takimin degismezi olur. Bu takima Aydin, Ugur, Erkan, Özgurcan, Kabze, Arda ve Mehmet girsinler. Sola su U-17'den Caner'i alsinlar. Saidou ve Song da kalsin, geri kalan hepsini elden cikartsinlar bir de Zidane tipi Avrupa'da ununu elemis ama GS'in su yetenekli genclerine cok sey katacak bir yildizi alsinlar cok is yaparlar ilerde.
Soguk gecmedi ama kar fena canimiza okudu. Istanbul yeni toparlanmaya basladi.

Bunu cok yazdim daha once, kendi kendimi tekrar etmek istemiyorum ama Cihana buyuk haksizlik ediliyor. Kerem sen bile takimin basina gecsen , Cihani kessen, 6.aydan sonra gene has adamin olur Cihan. GS'ye gelen butun teknik direktorler bu surecten gecti. Neden?
Cunku:
*Takim icinde dayaniklilik testlerinde 3-4 senedir en tepede olan kisidir.
*Antrenmanlarda ve saha disinda cok ciddidir,disiplinlidir, caliskandir ,formasini islatir.
*Esas mevkii santrafor olmasina ragmen , antrenorun gorev verdigi her yerde itiraz etmeden ve elinden geldigi kadar oynar. Takimdaki tek joker.
*Ne skandali, ne cikintiligi vardir. Takim icinde gayet uyumludur.
*Yedege dusse , hicbir huzursuzluk yapmadan formayi geri almak icin calisir.
*GS'li oldugu icin bu takimada gonulden gelmistir.
*Rakip takimlar GS'yi sindirmeye kalksa, ayakta kalan ve fiziken direnen futbolcudur. GS takiminin direnc noktalarindan biridir. Fazla mucadele ettigi icin teknik yonu bazen siritir.
*Zaman zaman ileri cikipte surpriz gollerde atar.

Ben takimi yapicak olsam buyuk formsuzluk veya sakatlik olmazsa, Ilk once Cihani, Ayhani, Song'u, Mondragonu Ve Tomas'i koyarim, sonra digerlerini yerlestiririm.

Ben Sivasa ayip falan etmedim. FB'nin alt takimi olmayi ve bir takim garip iliskilerle yonetilmeyi kendileri sectiler. Halbuki tek baslarina mucadelelerini surdurseler herkes takdir edecekti onlarive daha ileri gideceklerdi.

Gecenlerde Ozana cok uzun bir yazi yazmistim. Sure gecti,silindi,bir daha
yazamadim acikcasi. Ozan sana kesinlikle katilmiyorum, ayrica herkeste GS'den en az hakkettigi kadar almistir parasini su ana kadar. Sadece sunu soyleyeyim: Su durumda bile 2 milli futbolcu , Emre Asik ve Okan Koc GS'yi secmislerdir.
Hic merak etme, hepsinin gidecegi en iyi yer GS. Aksini dusunseler coktan giderlerdi. Bir dakika durmazlar. GS bu sikintilari 7-8 senedir cekiyor, genede geliyorlar, genede geldiler, genede gelecekler. Ayrica antrenmani herseyden once kendi velinimetleri vucutlari icin yapiyorlar, babamin hayrina degil. (GS yonetimi icin hemfikiriz)
NO ADNANS, NO CRY !!

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:
Gecenlerde Ozana cok uzun bir yazi yazmistim. Sure gecti,silindi,bir daha
yazamadim acikcasi. Ozan sana kesinlikle katilmiyorum, ayrica herkeste GS'den en az hakkettigi kadar almistir parasini su ana kadar. Sadece sunu soyleyeyim: Su durumda bile 2 milli futbolcu , Emre Asik ve Okan Koc GS'yi secmislerdir.
Hic merak etme, hepsinin gidecegi en iyi yer GS. Aksini dusunseler coktan giderlerdi. Bir dakika durmazlar. GS bu sikintilari 7-8 senedir cekiyor, genede geliyorlar, genede geldiler, genede gelecekler. Ayrica antrenmani herseyden once kendi velinimetleri vucutlari icin yapiyorlar, babamin hayrina degil. (GS yonetimi icin hemfikiriz)
Alpay'im kardesim su dediklerinde isin can alici noktasi "ayrica herkeste GS'den en az hakkettigi kadar almistir parasini su ana kadar" sozlerin.

Hakkettigi kadar... Kim belirliyor bunu? Taraftar mi, yorumcular mi, hocalar mi, yonetici mi? Daha bir baska sekilde sorayim. Bir futbolcunun sozlesmesinde 100 bin dolar yaziyorsa, bunu da 4 taksitte alacaksa, formdan dusmusse, sen bu sene top oynamadin hadi sana 10 bin yeter de artar bile deniyor mu denmiyor mu? Kimisi de kafasi onune egip hakkeden bu sene cok iyi oynamadim cok bile bu para demiyor mu diyor mu, ya da kos kos onune bakip, kapiyi gosteriliyor mu bu beye.

Ben soyleyeyim bir futbolcunun fiyatini kim belirler. Bu yukarda saydigim insanlarin hic biri belirlemez. Market belirler. O niteliklerde bir futbolcunun fiyati futbolcu piyasasinda neyse odur. Sen bundan azini teklif edersen oyuncu sana gelmez. Daha cok teklif edersen kotu bir is karari almis olursun. Kaziklanirsin.

Ondan sonra hak hukuk olmaz. Sen curuk ciktin, sen sakatlandin, uyusmadin falani filani olmaz. Ticareti yapmadan dusuneceksin, sozlesmeye kulubun haklarini koruyacak sartlari koyduracaksin (mac basi para vs), ondan sonra sozlesmeye uymama hakkin yok. Yabancilar gidiyor FIFA'dan soke soke aliyor parasini. Spehar bile 1 bucuk milyonu kapti gitti. Hani kac mac oynadi Spehar? Hic kimse konusmuyor Cansun'un rezaletini.

Turk futbolcunun kafasi kel. Iki tane spor arabasi olana bakip kufretmek kolay.

Amator kafayla profesyonel kurulus yonetilmez.

Hangi biriniz ben hayatim boyunca Koc'da, Sabanci'da bilmem ne sirketinde calismayi hayal ederek buyudum ben burada parami gec alsam bile mutluyum diyor. Bunu futbolcudan beklemek garip degil de nedir?

Evet geliyorlar ama hangisi, hic bir takimda tutunamayanla 33 yasina gelmis savunmacisi. Hani hangi yabanci geliyor GSa. Peres'i meres'i. Bir alt yapiya guveniyoruz. Bu gidisle bu deniz de bitecek, yakinda alt yapidan gelen oyuncular da firsatini bulunca kacacaklar biz de burada saglikli yasam icin spor yapmayanlara kufredecegiz. Tekrarlayalim...

Amator kafayla profesyonel kurulus yonetilmez.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote: ...
Ben Sivasa ayip falan etmedim. FB'nin alt takimi olmayi ve bir takim garip iliskilerle yonetilmeyi kendileri sectiler. Halbuki tek baslarina mucadelelerini surdurseler herkes takdir edecekti onlarive daha ileri gideceklerdi.

...
FB'nin alt takimi nasil oldular? Ahret sorusu degil. Ben macin ozetlerini seyrettim. Lorant'i getirerek filan mi? Senin dediklerinin aksine GS'yi yipratacak bir oyun ortaya koyamadilar. Adamlar bir puana dunden razi gibiydiler. Bir de mactan sonra birkac spor programinda herkes agiz birligi etmi$cesine Lorant'in Balili gibi bir adami GS 10 ki$I kaldiginda bile surmemesini anlamadiklarini soylediler. Balili o kadar iyi mi bilmiyorum ama hizli bir forvet gibi konu$tular. Sen oyle bir konu$uyorsun ki Alpay yani GS atamadigi golu kendi kalelerini mi atsalardi. GS'ya Sivasta ne gibi du$manlik yapildi. Bunu anlami$ degilim. Ha gecenlerde ATV'de Santra mi ne Sivas'in ba$kani milli macta filan Saracoglunda soyunma odalarinin civarinda filan olup Isvicrelinin tekme yemedigini bacak arasini demir korkuluklara sIkI$tirdigini soyledi. Sen orada ne ariyordun dediklerinde guya federasyon temsilcisi imi$. Neden bunlari soylemedin dediklerinde de bana sormadilar ki dedi. Yani bu adamin Saracoglun'da Aziz amca gibi fink atmasindan mi bu cikarimlari yapiyorsun orasini bilemem.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Zafer Yazici

Re: Nasıl Sinirlenmezsin ya?

Post by Zafer Yazici »

Ozan Ersoy wrote:
Zafer Yazici wrote:YAZIK ETTİLER İKİ DUBLE ALTINBAŞIN KEYFİNE BE
Iste bu futbolculara kizan insanlarin dusuncelerinin alti bu. Bence curuk. Hem de cok curuk bir dusunce tarzi. Ne oldu? Keyfimizin icine edildi. Kimimizin tv karsisinda kimimizin sofra basinda. Is yerinde, internette FB'liler dalga geciyor. Vah vah vah... Sirf Zafer'e degil sozum. Hayri Kozakcioglu da divan toplantisindan ayni seyleri soylemis.

Ama hirsizin hic sucu yok!? GS i rezil duruma dusuren futbolcu mu yonetici mi?

Parasi kalmazmis... Peeeh yalanin dik alasi. Al sana bonservisin hadi gule gule dedigimiz futbolcularin listesini assan buraya sigmaz.

Ama kendi olsa veya oglu olsa o cocuklarin yerinde ve bu haftasonu Alain Smith'e olanlar basina gelse ayni seyi dusunur mu? Ayaginda kirik var, bilegi de ikiye ayrildi. Hadi bakalim. Cevap hayir tabii ki. Ayni sekilde dusunurum cunku ben has GS'liyim diyen, GS'li degil yalancidir. Ayni sey babasi bir okul muduru olan Kabze'ye olsa (Allah korusun) babasinin diyecegini ben buradan biliyorum. "Oglum ben sana demedim mi futbolcu olma, git bir universite bitir, bari topcu oldun, ne bu GS GS, gideydin bari parani aldigin bir kulube, hic olmazsa simdiye kadar, evin barkin olmustu"

Bir de GS olmasaydi sen olmazdin hala Adana'da oynuyordun yalani var. Arkadaslar butun diger takimlar amator, bir tek GS profesyonel gibi konusuyorsunuz. Durum tam tersi. GS olmasaydi, FB olurdu, FB olmasaydi, BJK olurdu, BJK olmasaydi Trabzon olurdu, hic bir olmasaydi belki Avrupa'da orta halli bir takim olurdu. Sanki GS koyden cikarmis bunlari daha 10 yasindayken, sonra yetistirmis 15 sene ondan sonra bunlar boykot etmisler. Oyle bile olsa, cok calisan ve iyi olan yine kesfedilirdi baskasi yetistirirdi. Simdi alt yapidan yetisen bir oyuncu olsaniz, neler dusunuyordunuz? Ulan okul okumadik cahil kaldik, bu topun pesinde kostuk, 2 sene sonra profesyonel olacagiz ondan sonra ne olacak, bir suru yalan..." Bu ne bicim kulup yonetim anlayisi. Ne cabuk unuttunuz, Necati'yi almak icin 2 sene bin bir turlu takla attiydik, Besiktas aliyordu bizim yerimize. Simdi serbest kalsa, baska bir forma altinda catir cutur gollerini atmaya devam etse, bir de GS'a sallasa, hepiniz sinir krizleri gecirirsiniz. Ama adam sadece "aldigi paranin" karsiligini veriyor olacak haberiniz yok.

Yanlissiniz yanlissss. Hayri Kozakcioglu'ndan taraftarina. Kafayi kuma gommeye devam. Necati'yi kaybettik. 2-3 haftadir cok kotu oynuyor. Ama ne bir ilkti son da olmayacak.

Ozan Ersoy
Bak arkadaş nerde yaşarsın nasıl yaşarsın bilmem.Ben şu an samsunda yaşıyorum ve hafta sonları en büyük meşgale burada futboldur.Başkaca fazla bir alternatifin yoktur.Keyfi ancak onla yaparsın.
Biz senelerdir yönetim hatalarını yaza yaza bıktık usandık ipleyen mi var.Artık işin temaşa zevkine bakıyorum ve galatasarayın iyi top oynayıp kazanmasını istiyorum.Kötü bir kadrosu yok.Galatasarayı seyrederken bir iki duble atıp keyf yapmakda hakkımız değil mi?
Bu arada gALATASARAY OLMASAYDI fENERDE bjk DA olurdu sözlerine katılmıyorum.Formasının kıymetini bilecekelr.Bu kulube gelipte buradan taşraya gidip kaybolan bir çok topçu var şampiyonluk yaşamalarına rağmen.Neden o zaman insanlar düzenli para aldıkları kuluplerini bırakıp GS FB BJK ya geliyolar.Mali yapısı en düzgün kulup G.Birliği.Neden kimse bizden o kulube gitmek istemyio.
GALATASARAY da FENERDE top oynamak bir ayrıcalıktır bu ülkede.Paranıda alırsım.Necati mi ALTAY ADANA GALATASARAY nerede Adana.Nerede giderd necati FB ye ne olurdu kiralık gezer dururdu.Ümit Karan gıkı çıkıyomu.Giti GÖRDÜ aNKARASPORU GELDİ şimdi loynuyo.Bir tane para ile yorumunu duydunuz mu.
Saidou gitmeyecem diye kıcını yırtmadı mı.Şimdi biti kanlandı gtmek istiyomuş.
GALATASARAY bu futbolcuları var eden kuluptur.Kıymetini bilecekler fazla zart zurt etmeyecekler.Son örnek EMRE AŞIK...Okan KOÇ bir büyük kulupte tekrar forma şansı bulmak için taklalar atıyordu.Görecekler bunları.
Beğenmeyen bırakır giderİşveren aktini yerine getirmemişse çekip gitsinle neden dıuruolar.sONUNDA ALACAKLARI ÖDENECEKTİR.O zaman bunlara gerekli ders vrilmeli.Hiç bir şey hiç kimse Galatasaray formasından büyük değildir.Paçavraya çevirmesinler.
UNUTMASINLAR NE KADAR KÖTÜ OLURSA OLSUN TÜRKİYENİN EN BÜYÜK VE EN TANINAN SPOR MARKASINDA FORMA GİYİYOLAR.

SEVGİLER.
RAKIYA VESTAL MANİSA MAÇINDA DEVAM EDECEĞİZ.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Epeydir "futbolcuların aldığı para" konusunda yazmak istiyordum. Özellikle Ozan sporculuk yapması nedeniyle hassas belki, hakettikleri parayı da gününde almaları gerektiğini söylüyor ki doğrudur! Ancak olayın Türkiye standartlarında, genel ücret skalasını baz alarak analiz edilmesini de faydalı buluyorum;

Şöyle ki, iyi bir futbolcunun yıllık 1 milyon $ aldığını düşünelim. 3/4'ünün eline net geçtiği ve kurun da 1,3 YTL olduğu varsayımında aylık kazancı 81.250 YTL ediyor. Bu sadece kulübünden alacağı maaşı! Primler, özel sponsporluk ve reklam gelirleri de cabası...

Bugün bankacılık sektöründe yönetmen, eskilerin tabiriyle müdür yardımcısı taş çatlasın 3.500 YTL alıyor. Yani futbolcunun 23 de biri. Yönetmen denen adam nerden baksanız 7-8 yıl bankacılık yapmış biri... Yani yönetmen olup bu unvanda emekli olacağını varsayarsak, emekli olana kadar alacağını, iyi bir futbolcu 1 yılda kazanıyor! * (İyi futbolcu olmak için ne aşamalardan geçtiklerini, özellikle 3 büyük takım kadrosuna dahil olmak vs. Ancak artık bu noktaya ulaştıktan sonra başka meziyetlere de sahip olmak gerekiyor!)

* Bir kere bu inanılmaz fark dikkata alınmalı ki taraftarın tepkisi doğru anlaşılabilsın!

İkincisi daha önce de yazdığım gibi, GSlı futbolcular "ya biz parayı önemsemiyoruz, nasıl olsa alacağız" imajını kendileri çizmişti. "Bas bas paraları leylaya" türküsünü taraftar değil kendileri söyledi!

Böyleyken bir anda boykot yapılınca komik oldu! Gerekçesini de yazmıştım: "yabancılara ve çift kaşarlılara ödeme yapılıp kendilerinin es geçilmesi" Yani olay para ihtiyacı değil hazımsızlıktır, -ki burada direk iyi futbolcu olma meziyetlerine atıfta bulunduğumu anlamışınızdır- ve farklı muameledir. Hakan'la Hasan'ın boykota dahil olmamaları da maalesef yüksek meziyetlerinden kaynaklanmıyor :wink:

Tabii bir Neco'nun talihsiz Altay beyanı var! Sahadaki vurdumduymazlığı var. Var da var...

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Osman Kiciman wrote:Bugün bankacılık sektöründe yönetmen, eskilerin tabiriyle müdür yardımcısı taş çatlasın 3.500 YTL alıyor. Yani futbolcunun 23 de biri. Yönetmen denen adam nerden baksanız 7-8 yıl bankacılık yapmış biri... Yani yönetmen olup bu unvanda emekli olacağını varsayarsak, emekli olana kadar alacağını, iyi bir futbolcu 1 yılda kazanıyor! * (İyi futbolcu olmak için ne aşamalardan geçtiklerini, özellikle 3 büyük takım kadrosuna dahil olmak vs. Ancak artık bu noktaya ulaştıktan sonra başka meziyetlere de sahip olmak gerekiyor!)
Boyle maas aritmetigi ile bir yere varilmaz. Cunku o maasi alanin sucu degil verenin sucu. Bunu veren de piyasa denen bir mekanizma. Sonucta bu mekanizma ortada iken kim ne almis, kim ne vermis kimseye laf etmek dusmez. Kantarin ayarini belirleyen mekanizmaya karsi cikmazsan tabii...

O nedenle konu aritmetik degil, hak hukuk konusu. Bu da sozlesme denen nesne ile belirleniyor. O sozlesmeye imza atan her iki taraf da ayni derecede sozlesmeyi yerine getirmek durumunda. Kaldiki sozlesmeler cok bariz sekilde klupleri koruyacak halde yapilmakta.

Buna ragmen, yok ben buyuk klubum, kanunlari, kurallari istedigim zaman ben yaparim, degistiririm deyip oyun bozanlik yaparsan, o zaman karsindaki futbolcularin ellerine gecirdikleri her firsati sana karsi kullanmalarini ne engelleyebilirsin, ne de sikayet etme hakkina sahip olabilirsin. Donsuz, corapsiz kalirsin yol ortasinda, coluk cocuk bakip bakip guler haline.

Bir de oyle cok kazanan futbolculari her yerde bulunan bir malmis gibi sunmak biraz sacma. 11 tane GS'li futbolcu yaratabilmek icin kac bin tane gencin okul yillari telef oluyor! GS her yil kendi bunyesine uygun futbolcu bulabilmek icin kac milyon dolar harciyor! Oyle basit is olsaydi Necatileri, Hakanlari, Hasanlari sokaktan toplamak, o zaman kiclarina tekmeyi vurmak da o kadar kolay olurdu. Ama gel gor ki durum oyle degil.

Ben futbolcularin dislerini daha da gosterip, bu yilisik yoneticilerin dillerini ellerine vermelerini tercih ederim. Zaten baska da dogru durust bir guc yok bunu yapabilecek (taraftar var ya deyip de guldurmeyin beni!) Belki bir iki hafta zorluk yasanir ama sonucta hersey rayina girmeye baslar. Yok yoneticiler futbolculara, TD'lere savas acip BJK'nin yaptigini yapmaya kalkarsa da, BJK'den iyi olmaz hic bir klubun sonu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adam gibi federasyon olsa bu memlekette GS'yin butun futbolculari ile olan sozle$meleri fesih edilir ve ligden el cektirilirdi. Siz de oturun burada Turkiyede ekmek bu kadar kofte bu kadar diyerek hesap yapin. O yuzden zaten ya kimse adam yerine koymuyor ya Turkiyeyi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz Akgun wrote:Adam gibi federasyon olsa bu memlekette GS'yin butun futbolculari ile olan sozle$meleri fesih edilir ve ligden el cektirilirdi. Siz de oturun burada Turkiyede ekmek bu kadar kofte bu kadar diyerek hesap yapin. O yuzden zaten ya kimse adam yerine koymuyor ya Turkiyeyi.
Yahu kulüp kapatmanın ne gereği var..Hadi yerli garipleri geçelim,teknik adam olsun,oyuncu olsun yabancılar şakır şakır götürüyorlar dövizleri..Arada bir yalancıktan ağlanıyorlar,hiç biri de mağdur kalmıyor maşallah..

Ha bi de,gak deyince,guk deyince para boğulanlar var ki,onlar hepten karşıdır böyle şeylere. :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Utku wrote:
Cengiz Akgun wrote:Adam gibi federasyon olsa bu memlekette GS'yin butun futbolculari ile olan sozle$meleri fesih edilir ve ligden el cektirilirdi. Siz de oturun burada Turkiyede ekmek bu kadar kofte bu kadar diyerek hesap yapin. O yuzden zaten ya kimse adam yerine koymuyor ya Turkiyeyi.
Yahu kulüp kapatmanın ne gereği var..Hadi yerli garipleri geçelim,teknik adam olsun,oyuncu olsun yabancılar şakır şakır götürüyorlar dövizleri..Arada bir yalancıktan ağlanıyorlar,hiç biri de mağdur kalmıyor maşallah..

Ha bi de,gak deyince,guk deyince para boğulanlar var ki,onlar hepten karşıdır böyle şeylere. :D
Zaten ortada bir $eyler dondugu kesin. Masaya otururken o kadar manajer ve avukati olanlar benden akil alacak degiller ya. Hatta adam sezon icinde on sozle$me yapiyor sonra kalkip gidip ba$ka takimla bir daha sozle$me yapiyor. Deniz gibi mesela. Bicak kemige dayanan boykotunu yapsin. Gerets'in maa$ini tikir tikir veriyorlar mi acaba? Herhalde veriyorlar ki boykot yaparlarken benim antremanim var demi$ adam.

Ben ortada hak hukuk olan yerlerde ne yaptiklarini soyledim. Mavi Menek$e Gul Pembe filan demeden Fierontinayi salla sirt edip ikinci mi ucuncu mu lige yolladilar Italya da. Fransada da yaptilar para konusunda mabadinin deligini bilmeyenlere kendi federasyonlari. FIFA/UEFA sadece yabanci oyuncular icin devreye giriyor paramizi vermediler denince. Yerliler icin once Haluk beyin elini opun diyorlar herhalde. Sizler onu birakin yarin Ribery mahkemede "hakim bey hakim bey heriflerin hali ortada. Uc kagitcinin Allahi bunlar. Buyrun metelige kur$un atiyorlar. Ben uyanik ciktim kactim" dese hangi mahkeme hangi hakim Riberi'ye hak vermez. Hic du$uneniz oldu mu? Hani bunlar Riberi'den 10 milyon alacaklar ya. verirlerse almamazlik etmezler in$allah. Ne kadar hirslanmi$lardi Ribery ahlaksiz cikti diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply