2006 Fortis Kupasi BJK'in

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

2006 Fortis Kupasi BJK'in

Post by Cengiz Akgun »

Bu mac icin de fikra koyalim bari. Kissaden hisse sizin.

Sirtlanin biri ormanda sadece kemikleri kalmi$ bir le$ bulmu$ onu siyiriyormu$. O sirada arkasinda bir leopar oldugunu fark etmi$. Hic bozuntuya vermeden '$u leoparlarin kemikleri bile baya iyi oluyormu$" demi$. Bunu duyan leopar irkilmi$. Ulan acaba mi diyerek yigitlige bok surmeyerek uzakla$mi$. Olayi agacin ustundeki maymun hayretle seyretmi$. Birkac gun sonra maymun yine agacta iken onu goren leopar agaca tirmanmi$. Maymun "dur yahu gecen gun sirtlan seni ne bicim ikiledi beni bagi$la o sirtlan ineginin oyununu ortaya cikariyim benim yerime onu ye" demi$. Leoparin yuzu kizarmi$. "Ben de zaten $uphelenmi$tim ama karnim ac degildi o yuzden uzerinde durmadim. O zaman atla sirtima bulalim o inegi beni kandirmak ne demek sana da gostereyim" demi$. Maymun ne halt yesin binmi$ leoparin sirtina mecburen $urasi burasi diye dolanmaya ba$lami$lar. Derken uzaktan sirtlani gormu$ maymun "aha i$te $urda" demi$. Leopar sirtinda maymun ko$maya ba$lami$. Goz ucuyla bunlari goren sirtlan sanki gormemi$ gibi arkasi donuk sesini yukseltip "Ulan bu maymun e$oglusu da nerede kaldi. Gecen gun $ip diye bir leopari bulup getirdiydi. Karnim zil caliyor be" diyerek bagirmi$.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed May 03, 2006 10:57 pm, edited 10 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Re: Fortis Kupasi FB-GS Saracoglu 8.Mart. Car$amba TSI 20

Post by Mustafa Dogan »

Kimse bişey yazmamış, heralde çıkartılması gereken hisse bir türlü çıkmıyor, biraz daha ıkınalım. Şahsen benim aklıma bişeyler geliyor ama başlıkla alakası yok, o bakımdan yazmayayım, yazıp rezil olmayayım :wink:
Cengiz Akgun wrote:Bu mac icin de fikra koyalim bari. Kissaden hisse sizin.
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Benim fikralari begenmiyorlar herhalde Mustafa. Gerci Ozan soyledi cok guldum diye Diyarbakir valisi fikrasina. Bilmem sulu mu kaciyor benim fikralar.

Bu arada yine hemen $i$irilmeye ba$layan TS Altay'a sadece bir tane atarak (uc atmasi gerekiyordu) ucuncu olarak elenmi$. Ankara nasil oldu asilmadi bilmem ama Ozan hakli oldugunu gosterdi bu sonuc. Berabere bile kalsalar para alacaklarini bildiklerinden Altay birakmami$ maci. Ucunda para olunca takimlar nasil carpi$tilar ama. Ucuncu ligdekiler bile di$lerini gosterdi. Degilse Altay birakiverirdi ne fark eder 1-0 yenilmi$ ya da 3-0 yenilmi$. Hala bazi salaklar var goruyorum bu Fortis kupasi boyle niye oldu diye. Jiletci'nin yaptigi en akilli i$lerden biri idi. Aynisini Ozan Turkcel ligine uygulamalilar. O havuz parasi boyle galip gelene fazla verilmeye ba$lasin sene sonu olunca burun sati$lar ba$ladi diyenler bak bakilim yapabilecekler mi ansilsa ortadayiz ya da nasil olsa biz du$tuk diyerek ya ulufe bekleyip ya da yatacak olanlar bu $ekilde davranabiliyorlar mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Fıkralar sağlam abi, şimdi bi kolaçan edip diğer fıkralarıda okuyup belleyip çıkartabildiğim kadar hisse çıkartacam inşallah :)
Fortis kupası bu haliyle iyide, eskaza takımlarımızdan birinin kısmetine ilkbaharda maç yapmak düşerse, bu maç düzeninde vay o takımın haline.
Ne olursa olsun kupanın yeni halinden vazgeçilmemeli. Çok maç yapılmazsa, birileri sakatlanmaz birileri ceza almazsa yeni oyuncuları, gençleri görmek denemek hayal olacak! Ama Ulusoy bu işin içine edebilir mi? Bence edebilir!
TS elendi diye BJK'lılar zil takmış oynuyordur heralde, hoş Ertuğrul Sağlamın takımın Trabzondan daha sağlam bi takımya neyse, elenince anlarlar artık!
Cengiz Akgun wrote:Benim fikralari begenmiyorlar herhalde Mustafa. Gerci Ozan soyledi cok guldum diye Diyarbakir valisi fikrasina. Bilmem sulu mu kaciyor benim fikralar.
Meczup
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Cengiz Akgun wrote:Benim fikralari begenmiyorlar herhalde Mustafa. Gerci Ozan soyledi cok guldum diye Diyarbakir valisi fikrasina. Bilmem sulu mu kaciyor benim fikralar.

?
Baska bir Diyarbakırlı fıkrası. Hikaye bu ya bir Istanbullu, bir Kayserili, birde Diyarbakırlı uzak bir ulkede calısırken kacırılmıslar. Bir sure sonra
Istanbullu cikagelmis. Ne oldu demisler, nasil geldin demisler. O da:
''Eskiyalar 5000 dolar fidye istedi adam basina. Odedim geldim'' demis.
Sormuslar ''Peki digerlerine ne oldu?'' diye. Istanbullu demiski:
'' Ben cikarken Kayserili 3500 USD'a indirmeye calisiyordu, Diyarbakirli ise devlet odesin diye tutturuyordu''.

Kac yildir Diyarbakırsporu binbir oyunla 1. ligte tuttular, fakat dunku olaylardan sonra ne yapacaklar cok merak ediyorum.
NO ADNANS, NO CRY !!
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Simdi ikiside Istanbul takimi bu yuzden eskiden deplasmanda atilan golun onemi olmuyordu galiba, simdiki statu ne alemde bilen var mi?

Selamlar
Savas
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Zor soru sormuşsun kardeş, kimse bilmiyor, sen bi google'dan araştır...
Savas Macun wrote:Simdi ikiside Istanbul takimi bu yuzden eskiden deplasmanda atilan golun onemi olmuyordu galiba, simdiki statu ne alemde bilen var mi?

Selamlar
Savas
Meczup
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Savas Macun wrote:Simdi ikiside Istanbul takimi bu yuzden eskiden deplasmanda atilan golun onemi olmuyordu galiba, simdiki statu ne alemde bilen var mi?

Selamlar
Savas
Bildigim kadari ile deplasman golunun artik onemi var, ikisi de Istanbul takimi olsa bile. Tabii Fortis kupasi diye yeni kurallar getirmisler mi bilmiyorum.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Kadro, Takım dizilişi ve Fener Nasıl Yenilir?

Artık kupa maçını düşünmenin zamanı geldi. Fener haftalardır maç kazanamıyor. Bu bir tesadüf değilse, fenerin bu hale düşmesine yolaçan nedenlerden bizimde nemalanmamız lazım. Heralde oturup maç kasetleri izleniyordur. Gerçi Gerets maça yanlış başlamayı adet edindi, inşallah bu sefer öyle olmaz.

Fenerbahçede birşeyler değiştirilmeye çalışılacaktır. Ben Appiah, Aurelio ve Selçuk'tan oluşan bir orta sahayla çıkacaklarını düşünüyorum. başka türlüde olabilir ama orta sahayı güçlendirme yoluna gideceklerdir.

Bizimde benzer şekilde, Hasan, Necati ve Ümit Karandan oluşan bir forvet hattının arkasına Saiodo, Volkan ve Ayhandan oluşan bir orta sahayla çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Ayhan değişebilir tabi, artık kim hazırsa o oynasın ama 3 sağlam orta saha lazım bize.

-------------Mondragon---------------

Uğur-----Song-----Tomas-----Ferhat

------ Volkan--Saidou--Ayhan------

------ Hasan---Ümit---Necati--------
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

$imdi bu rezilligi Saracoglundaki bir GS galibiyeti paklayacagi icin benim favorim FB. Bu Car$amba en 2-0 gibi net bir maglibiyet bekliyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:$imdi bu rezilligi Saracoglundaki bir GS galibiyeti paklayacagi icin benim favorim FB. Bu Car$amba en 2-0 gibi net bir maglibiyet bekliyorum.
Evet bence de , zor gunlerde hep Fener'e yenilip morallerini duzeltiriz, yine oyle olacak korkarim.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:$imdi bu rezilligi Saracoglundaki bir GS galibiyeti paklayacagi icin benim favorim FB. Bu Car$amba en 2-0 gibi net bir maglibiyet bekliyorum.
Yildirim falakaya bile yatirmistir simdi bunlari. Carsamba mac öncesi 'bu maci hele bir almayin ben size yapacagimi biliyorum' tehdidi ile cikarlar ama ben senin tersine FB'nin cok gergin oynayip kaybedeceklerini dusunuyorum. Eger forvetlerimiz kabiz bir gunlerinde olmazlarsa bu maci aliriz. GS cok rahat cikacaktir. Ah ah simdi gelde Luce'yi arama tam onun maci. Orada kahramanliga gerek yok bes kisi ile orta sahayi kitle, oynat tek forvet Karan'i FB silinir sahadan. Geretz orada saldiri komutu verirse ekmeklerine yag surer.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Evet evet aynen öyle olacak, muhtemel yenilgiye hazırlayın bakalım kendinizi :)
Tolga Girici wrote:
Evet bence de , zor gunlerde hep Fener'e yenilip morallerini duzeltiriz, yine oyle olacak korkarim.
Meczup
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Derbiler açısından en çok güven veren hoca Hagi idi. Lucescu bizdeykenki son fener derbisini hatırlıyorum da, 70 dakka sıfır hucüm sıfır şut! Sonra da Ali Aydın şov!
Ümit önde, Necati ve Hasanda onun arkasında olursa iyi olur sanırım. Takımın geri kalan kısmı savunmayı iyi yaparsa, bu adamlar gol atacaktır.
Kerem Tezic wrote: Ah ah simdi gelde Luce'yi arama tam onun maci. Orada kahramanliga gerek yok bes kisi ile orta sahayi kitle, oynat tek forvet Karan'i FB silinir sahadan. Geretz orada saldiri komutu verirse ekmeklerine yag surer.
Meczup
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Dogru kadro

Mondi
Song Orhan Tomas Ferhat
Sabri Saidou Sas Ayhan
Necati Umit Karan
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply