Türkiye-Çek Cumhuriyeti 2-2 ( dk 88,93 ü. karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kadroya baktigimiz zaman, bugun sahaya girip cikanlari cogunlugu kendi takimlarinda dahi durumlari sallantida olan oyuncular. Orhan Ak'tan, Rustu'ye, Tuncay'dan Hasan'a, Gokhan Zan'a kadar cpgu futbolcu ya ilk defa milli oluyor, ya da kendi takimlarinda yedege dusme tehlikeleri var. Bu oyuncularla devam edilecekse kendi takimlarinda da ilk 11de oynatilmali. Ayrica beraber daha cok mac yapip birbirlerine alismalilar.

Takim yavas oynuyor. Hep yan paslar. Cekler cok iyi kapatiyorlar, ileri uctaki adamlarimiz rahat top kullanamiyorlar. Bir tek usta ayagamiz Yildiray. Geri kalanlar (Topuz, Tuncay, Cimsir, Orhan Ak vs.) biraz daha acemi, veya dan dun oynuyorlar. Bu takima Emre tarzi bir adam lazim.

Simdi Orhan Ak'in sert sutunda kaleciden donen topu Karan tamamladi. 1-2!!

Umit Karan 80de girdi. Bence bastan beri oynamaliydi. Umit Karan attigi icin sevindim. Orhan Ak'in sutu da guzeldi. Orhan ikinci yedigimiz golde hataliydi.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Umit Karan milli takimin forveti kim olmali sorusunu assolist gibi sonradan sahneye cikarak verdi.

mac 2-2 bitti.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ümit karan Terim'in karanlık gecesini aydınlığa çevirdi.2 gol attı.

Son 10 dakikada oyuna girip ersen martin mi golcü karan mı golcü belli oldu.

Kazmaları milli takıma doldurmanın anlamı yokmuş.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

ÜMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİT
Koçum benim 10 dakkada 2 gol daha ne olsun
Milli formayı garantiledi artık. Hatta ilk 11'i bile garanti bence...

2. golde hatası vardı ama Orhan Akta iyi oynadı.
Haso Şaş dolandı durdu, kıvrandı kıvrandırdı.
Necati fena değildi, Hasodan biraz daha verimliydi.
Gerçi bunların haricinde bi tek Yıldıray iyiydi.
Milli Takımda yeniden GS'li futbolcuları görmek, çok daha keyifli..
Meczup

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Umit Karan bu iki golle Fatih terim'i de kurtardi.

Hem olasi bir maglubiyette Terim uzerindeki baski daha da artacakti. Bunu engellemis oldu.

Hem de Hakan Sukur tekrar demoklesin kilici gibi sallanmaya baslayacakti. Umit Karan ilk 11de cikmaliydi sahaya.

Bu takim cok fazla mac yapmali birbirine alismak icin.

Umitlerde sabri atti, A2de hasan kabze atti. A millilerde de Umit Karan atti. GSli golculer acisindan iyi bir hafta oldu. Umarim resmi maclara da tasinir bu performans.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Nerdeyse sıfırdan bir takım kurma çabası içerisindesin ve karşında derli toplu bir takım var...
Bu maçtan çıkartılabilecek en önemli 2 sonuç bence şunlardır:
1. Ümit Karan Milli Takımda direk oynamalıdır, ileriki dönemde..
2. Önder Turacıya acilen ihtiyaç var.. Bu adamı milli takıma kazandırsınlar, Ulusoya tek kelime etmeyeceğim artık..
Meczup

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:Umit Karan milli takimin forveti kim olmali sorusunu assolist gibi sonradan sahneye cikarak verdi.

mac 2-2 bitti.
Umit Karan sadece milli takimin degil, GS'in da santraforu kim olmali onu da yanitladi. Yaniliyor muyum? Aslinda Umit sene basindan beri performansiyla bunu soyluyordu biz ise hala Hakan kafasini egdi de o yuzden gol olduyla, bilmem kimi presle bozduyla mesguluz.

Umit bir golcu olarak iyi bir ritm, bir hava, oz guven yakalamis durumda. Bu duygulari, bu havayi, beynindeki o eminligi futbol oynayan herkes bilir. Iyi hissedersin, bulunca yazacagim dersin ve cikar atarsin golu.

Onun kesilmesi takima zarar veriyor.

Ozan Ersoy

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:
Tolga Girici wrote:Umit Karan milli takimin forveti kim olmali sorusunu assolist gibi sonradan sahneye cikarak verdi.

mac 2-2 bitti.
Umit Karan sadece milli takimin degil, GS'in da santraforu kim olmali onu da yanitladi. Yaniliyor muyum? Aslinda Umit sene basindan beri performansiyla bunu soyluyordu
Kesinlikle oyle, Umit Karan bu form duzeyiyle sene sonuna kadar rahat goturur. Her macta hic dusunmeden ilk 11e konmasi gereken bir oyuncu.
TÜRKİYE: 2 - ÇEK CUMHURİYETİ: 2
Stat: Atatürk
Hakemler: Florian Meyer xx, Markus Scheibel xx, Sönke Glindemann xx (Almanya)
Türkiye: Rüştü xx, Tolga xx, Gökhan Zan xx, Uğur Boral x (Dk. 46 Yıldıray Baştürk xx), Mehmet Topuz xx, Hüseyin xx (Dk. 80 Ümit Karan xxx), Hasan Şaş x (Dk. 46 Orhan Ak xxx), Tuncay Şanlı xx (Dk. 75 İbrahim Akın x), Necati xx, Gökhan Ünal x (Dk. 62 Halil Altıntop xx), Ersen Martin x (Dk. 46 Nuri Şahin xx)
Çek Cumhuriyeti: Cech xx, Jiranek xx (Dk. 52 Karel xx), Rozehnal xx, Ujfalusi xx, Polak xxx, Poborsky xxx, Rosicky xx (Dk. 68 Heinz xx), Stajner xxx (Dk. 85 Lukas ?), Plasil xx (Dk. 90 Vachousek ?), Jankulovski xx, Baros xxx (Dk. 89 Tomas Jun ?)
Goller: Dk. 20 Poborsky (penaltıdan), Dk. 61 Stajner (Çek Cumhuriyeti), Dk. 89 ve 90 Ümit Karan (Türkiye)
Sarı kartlar: Dk. 23 Ersen Martin, Dk. 42 Uğur Boral (Türkiye), Dk.38 Polak, Dk. 78 Jankulovsky (Çek Cumhuriyeti)
Macin ilk yarisini hic seyredemedim. Ilginc olan, beklerde denenen Mehmet Topuz ve ugur Boral aslinda kendi takimlarinda bek olarak oynamiyorlar diye hatirliyorum, orta sahadalar. Fatih Terim galiba hucum gucu yuksek bekler yaratmak istiyor. Orhan Ak ikinci yarida girdi. Ikinci golde hatasi var. Ama genel olarak iyiydi bence. Iki sutu var. Gol atabilirdi. Ikinci sutu kaleciden dondu Umit karan tamamladi, gol oldu.

En buyuk eksik orta sahada lider. Su takimda Oguz veya Tugay gibi bir adam olsa cok sey farkeder. Bir tek Yildiray var, o da guclu Cek savunmasinin arasinda ezildi. Orta sahada Tuncay, Necati, Ibrahim Akin gibi forvet kokenli adamlar pek is yapamiyor. Bunlar hizli oyuncular ama takim hizli oynayamadigi icin bir ise yaramiyor. Surekli yan pas yapildi. Bir de Huseyin Cimsir var. O da ofansif yonu zayif bir oyuncu. Nuri Sahin'in kendine guveni geldikce daha iyi olacak. Ona cok ihtiyacimiz var. Aslinda gecen haftasonundaki gibi oynayan bir Sergen hala cok is yapar bu takimda, Tumer de oyle, ama ikisi de istikrarsiz ve yaslari geciyor. Belki zaman icinde genc Aydin bile dusunulebilir. Nuri oynuyorsa Aydin da oynar.

Forvette Umit Karan oldugu surece sikintimiz yok. Bir de yaninda Halil Altintop oldu mu yeter zaten. Fatih tekke, Necati ile birlikte forvet sikintimizin olacagini zannetmiyorum. Gokhan Unal milli takima henuz hazir degil, mevcut futbolcular varken. Ersen Martin'i seyredemedim ama Umit, necati, Fatih varken ona da pek yer yok takimda. Pivot ihtiyaci Halil'le karsilanabilir 1.86 boyundaymis, Ersen'den 5 santim kisa. Ilk yari oynayan Hasan Sas da pek bir sey yapamamis. Ona guvenerek de yola cikilmaz.

Sonuc olarak 2. yari oynayan takim daha iyi

Rustu

Hamit A.(S. Balci)... T. Seyhan(Turaci).. G. Zan(Toraman) .. O. Ak(Boral)

........................................??????(Cimsir)

........................N. Sahin(Topuz) Yildiray(Hasan) Tuncay(I. Akin)

........................Karan(Tekke) ....................Altintop(Necati)

Huseyin Cimsir'in yerine kimseyi bulamadim. Fenerde Selcuk sakat sanirim. Bir de Rize de fahri Tatan vardi, o nasil acaba? gazete yazilarini da okudum, herkes Huseyin'i elestirmis ama kimse alternatif bulamamis.

Onder Turaci konusunda girisimlerin yapilmasi lazim.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Maci radyodan dinlemek isterseniz, [url=mms://212.175.166.3/RADYO1]TRT Radyo-1[/url]'den de yayinlaniyor. 2. yari basliyor tam su siralar...

Soyle bir kadroyla baslamisiz ShowTVNet'e gore:
TÜRKİYE:0 ÇEK CUMHURİYETİ:1

Türkiye ile Çek Cumhuriyeti (A) Milli Futbol Takımları arasında yapılan özel maçta Çek Cumhuriyeti, 21. dakikada Poborsky'nin attığı golle 1-0 öne geçti.

Türkiye ile Çek Cumhuriyeti (A) Milli Futbol Takımları arasında yapılan özel maçın hakem ve takım kadroları şöyle:

Stat: İzmir Atatürk

Hakemler: Florian Meyer, Marcus Scheibel, Sönke Glindemann(Almanya)

Türkiye: Rüştü, Tolga Seyhan, Gökhan Zan, Hüseyin, Mehmet Topuz, Uğur Boral, Hasan Şaş, Tuncay, Gökhan Ünal, Necati, Ersen

Çek Cumhuriyeti: Cech, Jankulovski, Poborsky, Rosicky, Polak, Stajner, Jiranek, Baros, Ujfalusi, Rozehnal, Plasil
Simdi radyoda, Orhan Ak, Yildiray Basturk, Nuri Sahin girdi, Ersen Martin, Hasan Sas, Huseyin Simsir cikti demisti, ama sonra da Huseyin oyunda dedi, karistirdi eleman bayagi... :) :( (Ugur Boral'mis cikan sanirim)

Bu arada, A2'ler takiminda da oynayan oyuncularimiz vardi, Kabze de golunu atmis netekim. Kaynak Ajansspor:
A2ler üç ÇEKti..
Türkiye A2 Milli Takımı, İzmir'de karşılaştığı Çek Cumhuriyeti'ni 3-1 yendi.. Ay-yıldızlılar, Ceyhun (2) ve Hasan Kabze'nin golleriyle sonuca gitti..
1 Mart 2006, 20:00
TÜRKİYE: 3 - ÇEK CUMHURİYETİ: 1

Stat: Atatürk

Hakemler: Tolga Özkalfa xxx, Belgin Kumru xxx, Faik Acuner xxx

Türkiye: Aykut xx (Dk. 46 Tolga xxx), Muhammet Hanifi xx (Dk. 70 Tayfun x), Burak xx (Dk. 70 Egemen x), Sedat xx (Dk. 70 Yasin x), Baki xx (Dk. 46 Hayrettin xx), Hürriyet xx, Volkan Arslan xx (Dk.82 Adem ?), Umut x (Dk. 46 Semih xx), Ceyhun xxxx, Hasan Kabze xxx (Dk. 82 Sezer ?), Sinan Kaloğlu x (Dk. 46 İbrahim x)

Çek Cumhuriyeti: Blazek x (Dk. 46 Kinsky x), Zapotocny x, Bolf xx, Hübschman x (Dk. 46 Zelenka xx), Kovac x, Skacel x, Jarosick x, Pospech x, Vachousek xx (Dk. 63 Karel x), Heinz x (Dk. 46 Sverkos x), Tomas Jun x (Dk. 46 Kobylik x)

Goller: Dk. 17 ve 88 Ceyhun, Dk. 55 Hasan Kabze (Türkiye), Dk. 53 Vachousek (penaltıdan) (Çek Cumhuriyeti)

MAÇTAN DAKİKALAR
17. dakikada gelişen atakta Ceyhun ceza alanı dışında sağ çaprazdan yaptığı mükemmel vuruşla topu ağlara yolladı: 1-0.

53. dakikadaki Çek Cumhuriyeti atağında, Sverkos, ceza alanı içinde Hayrettin ile girdiği ikili mücadelede yerde kalınca, hakem Tolga Özkalfa penaltı kararı verdi. Atışı kullanan Vachousek, skorda dengeyi sağladı: 1-1.

55. dakikada Ceyhun, orta alandan kazandığı topla hızla rakip ceza alanına girdi ve topu uygun durumdaki Hasan Kabze'ye aktardı. Bu futbolcu düzgün bir vuruşla takımını yeniden öne geçirdi: 2-1.

88. dakikada Semih'in ara pasıyla ceza alanına giren Ceyhun, kaleciyi de çalımlayarak topu ağlara gönderdi: 3-1.

Karşılaşma Türkiye A2 Milli Takımı'nın 3-1 üstünlüğüyle sonuçlandı.
Hoscakalin,
Ümit milli takım da Çekleri 1-0 yenmiş. Arda, sabri, ferhat oynamış. Ümitlerin golünü de sabri atmış.

Kısaca Türk milli takımlarında yavaş yavaş GS'lı oyuncular ağırlıklarını koymaya başladılar.

Yeniden eski günlere...

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Milli takim bugun cok kotuydu, nerdeyse inanilaz derecede kotu hemde. Umit Karan'in golleri bile hikaye, Cech beklenmedik anda yumurtladi ilkinde, ikincisinde savunma oyuncusunun kafasindan top tam Umit'e geldi falan. Neyse gol'u kokluyor ve atmasini biliyor Umit. Bunlari biliyorduk zaten...

...bir seyler daha biliyorduk o da Mehmet Topuz'un sag bek olmadigi, Ugur Boral'in sol bek olmadigi, Necati'nin sag acik olmadigi (son 20 dakika orda oynadi ama), Huseyin Cimsir'in futbolcu olmadigi, ve orta saha'da oynayan oyuncularin tumunun orta yuvarlakta surekli toplanmalrindan gol atilamayacaga (ikinci yarinin basinda Nuri-Huseyi on libero, Tuncay-Yildiray ikiside hemen onlerinde, kanatlar bombos bir sekilde orta saha vardi).

Neyse FT'nin ilerisi icin dusundugu bir seyler vardir umarim. Bu takim'a cok yakinda umit takim'dan Ferhat ve Arda'nin eklenmesi lazim, Huseyin gibi dumduz oyuncularin silinmesi lazim, ve sistem'e benzer birsey'in oturmasi lazimki oyuncular sistem'i ogrendikleri an birbirlerinide ogrenmis olsunlar. Cek takimi'nin oynadigi 4-1-4-1 sisteminde kimin ne zaman nerede olacagi her zaman belli, bizde Tuncay'in ne yaptigi, Yildiray'in ne yaptigi, Necati'nin ne yaptigi hic bir zaman belli degil. Rakip anlamiyorsa iyi olabilir, ama birbirlerini anlamiyor oyuncularimiz, tabiiki mac boyunca pozisyon bile bulamadik...

6 Eylul'e az zaman var.

Deniz

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Tolga Girici wrote:Sonuc olarak 2. yari oynayan takim daha iyi

Rustu

Hamit A.(S. Balci)... T. Seyhan(Turaci).. G. Zan(Toraman) .. O. Ak(Boral)

........................................??????(Cimsir)

........................N. Sahin(Topuz) Yildiray(Hasan) Tuncay(I. Akin)

........................Karan(Tekke) ....................Altintop(Necati)

Huseyin Cimsir'in yerine kimseyi bulamadim. Fenerde Selcuk sakat sanirim. Bir de Rize de fahri Tatan vardi, o nasil acaba? gazete yazilarini da okudum, herkes Huseyin'i elestirmis ama kimse alternatif bulamamis.

Huseyin Cimsir'e alternatif Ayhan ve Volkan da dusunulebilir.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Ah Tugay ah, senin tek bacağınla yaptığın işi iki bacakla yapacak adam bulamıyoruz! Abartıyor muyum yoksa :)
Ayhan ve Volkan düşünülebilir, biz düşünmeye başlayalım.
Teknik açıdan Volkan bu bölge için biçilmiş kaftan.
Ama o mübarek kıçını kaldırıp sağa sola at gibi koşabileceğine pek ihtimal vermiyorum. Ümit Özatı da aynı sebepten beğenmiyorum. O dikdörtgensel fizik yapısıyla futbolcu olmak zor olmalı. Yada bana öyle geliyor
Murat Fahrioglu wrote:
Tolga Girici wrote:
Huseyin Cimsir'e alternatif Ayhan ve Volkan da dusunulebilir.
Meczup

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Volkan'da bence ciddi anlamda bir kilo problemi vardi. Esasinda ben kendisinin yavas bir futbolcu oldugunu hatirlamiyorum GS'a gelmeden once ve geldigi ilk zamanlar. Aksine FB macinda orta sahadan cok iyi fuleleniyordu. Ama daha sonra bariz bir bicimde kilo aldi, kondusyonu dustu. Simdilerde gene zayifladi, gozle cok rahat goruluyor bu.

Ben kendimden biliyorum, 6 ay top oynamadim sakatliklardan dolayi, simdi yeni yeni oynamaya basliyorum ve kicimi kaldirana kadar ayagimdan herkes aliyor topu. Top oynamadigim sure zarfinda 4 kilo aldim, simdilerde vermeye calisiyorum. Kondusyon ve kilonun onemini cok daha iyi anladim bu gunlerde.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Macin gollerini bile hala goremedim. Izmir stadinin dolmasi guzel. Terim'in son sansi artik. Bu kara delige de o soktu yeniden cikarmasini da bilecek. Yoksa erken emeklilik olur onun icin. Su anda milli takim adina cok sakat veya cezali oyuncu var. Yeni birilerini denemesi, degisik yerlerde oynatmaya calismasi normal. Emre Ingiltere'de dokturuyor. Oyun kurucu acigimizi iyi kapardi.

Neyse seyretmedigim mac hakkinda cok yorum yapmamayim da.. Benim ilgimi ceken bir sey aktarayim. Izleyenleriniz gormustur, Gerets, Erdal Keser, Stumpf hep beraber Izmir'e gidip, A, A2 ve Umit milli maclarini izlediler. GS'da uzun zamandir gormedigim bir olay. Gerets'in yorumlari asagida... Manisa'daki Slovak Horosko'yu cok begendim. Onun gibi saglam biri bulunursa guzel olur.

Ozan Ersoy

"3 Mart 2006, 17:24

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde haftalık basın toplantısı düzenleyen Erik Gerets, konuşmasının başında kendisinin de izlediği Çek Cumhuriyeti maçlarına değinerek, ''Alınan neticeler açısından Türk futbolu için gerçekten önemli bir gündü. Orada Ümit Milli, (A)2 Milli ve (A) Milli Takım'ın maçlarını izleme fırsatı bulduk. Özellikle maçların ortamı beni çok şaşırttı. Hazırlık maçı olmasına ve yenik duruma düşülmesine karşın seyircilerin gösterdiği destek çok sevindiriciydi'' dedi.

Ümit Karan, Sabri Sarıoğlu ve Hasan Kabze'nin oynadıkları milli takımlarında gol atmalarının kendilerini ayrıca sevindirdiğini dile getiren Belçikalı çalıştırıcı, Çek Cumhuriyeti'nin önemli bir rakip olduğuna değinerek, ''Unutmamamız lazım ki, Çek Cumhuriyeti Avrupa'nın en üst düzey takımlarındandır. Alınan 2-2'lik sonuç iyi bir netice ve daha önce yaşanan tatsız olaylardan sonra takımı olumlu etkileyecektir, ama en sevindiricisi seyircilerin tavrıydı. Gerçekten bir bayram havasında geçti o gün'' şeklinde konuştu.

Çek Cumhuriyeti karşısında oynanan futbolun güzel olmasının beklenemeyeceğini de dile getiren Gerets, ''Bu maçta güzel futbol oynanması çok zordu. Çok güçlü ve dengeli bir rakip vardı sahada'' derken, Çek oyuncu Polak'ı beğendiği yönünde basına yansıyan haberlerin hatırlatılması üzerine ise ''Polak'ı beğendim. İyi bir maç çıkarttı. Kaliteli bir futbolcu. Kendi milli takımımızda da beğendiğimiz oyuncular var ve isimlerini şimdilik kendimize saklıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Post Reply