Aziz bey fena agliyor

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Aziz bey fena agliyor

Post by Cengiz Akgun »

Derdi de o"lmu"$ anasina cok kufur ediliyor olmasi. Devlet bunun onune gecmeli diyor. Ben FB seyircisini adam ettim. Artik bedava kimseyi yemlemiyorum ama BJK ve GS durumu oyle degil korkularindan bu i$e devam ediyorlar olan benim anama oluyor demi$. Devlet olayi onlemeli maclar durdurulmali bu sorun cozulmeli diyor.

Bak sen. Demek ucu kendine boyle dokununca ben kendi gobegimi kendim keserim diyen Aziz bey hic ama hic sormuyor demek kendine. Neden benim anamla ve benle bu kadar ugra$iyorlar diye. Oyle ya. GS'yin dort sene eze eze $ampiyon oldugu UEFA kupasini kaldirdigi seneler cok geride degil. Aziz bey o zamanda FB'nin ba$indaydi. Kimse Suren'in anasina Cansun'un anasina kufur etmemi$ti koro halinde maksat kiskanclik ise. Terim'in anasi kizi Saracoglunda boyandiginda ve hal hatirlari hatta dogum gunleri soruldugunda Aziz bey'den boyle bir cikintilik duydunuz mu idi o zamanlar Allah a$kina yahu cok ayip oluyor beyler bir $eyler yapilmali diye. Neredeydi o zamanlar Italya da mi idi acaba? GS'lilerin bokun ustune oturtulup sonra sille tokat mactan cikarildiktan sonra Hasan'in kafasinda korner atacam diye ugra$irken su $i$esi patladiginda Aziz bey maclari durdurun filan dedi miydi? Ben hic ama hic hatirlamiyorum. Ha yenildiginde "mevdivenler" diye haykiri$Ini hatirliyorum. Ama o da yine ucu ona dokununca olmu$ buyuk firsati kacirdik demi$ti. Klupler birliginden firlayip cikip uc buyukler vali ile filan konu$urken onun tuzu kuru idi. Italya'ya filan ucuyordu vakti olmuyordu bu konu$malara katilmaya ya da luzum gormuyordu herhalde. Arada bir yardakcisini kendini temsilen yolladi idi bu toplantilara. Canaydin her golden sonra elini siIktIginda da bu herif deli mi diye bon bon bakiyordu $a$kinliktan. Canaydin o kadar efendice kandisi ile gelin oturalim dediginde sersem bunak iktidarsizlarla benim i$Im olamaz tavrinda idi. $imdi boyle dediginde hadi len oradan demez mi Canaydin. Demek $imdi kufurler aci gelince care bulalima donu$tu i$. Bu adamin samimiyetine inanan olur mu kurt var diyen coban gibi. Hadi bakalim kendi seyircisi gibi GS ve BJK seyircisinide ben i$imi kendim hal ederim diye hal etsin gorelim $imdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mustafa Dogan

Re: Aziz bey fena agliyor

Post by Mustafa Dogan »

Bıraksınlar ben hallederim diyor zaten. Eminim halleder! Gönderir adamlarını, onlarda şöyle bi silah gösterdimi tribünlerde çıt çıkmaz! Basket maçlarında yaptırdığı gibi!
Cengiz Akgun wrote:Hadi bakalim kendi seyircisi gibi GS ve BJK seyircisinide ben i$imi kendim hal ederim diye hal etsin gorelim $imdi.
Meczup

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

aziz yildirim, ve onun sahsinda fener yonetimi hep iyi-centilmen yuzlerini gosteriyorlar ya birkac yildir. bence hep lider olduklarindan, ligde hep onde gittiklerinden bu boyle. ne zaman ki fener kaybeder, o zaman bunlarin gercek yuzu gorunmeye baslar. zaten her kaybettikleri derbi ardindan ortaligi karistircak biseyler bulmakta pek mahirlerdi.

hele fener birkac puan geriye dussun, artik ne federasyonu kalir, ne mhksi. caddede yuruyusler falan tertiplenir.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Aziz bey çok samimidir.Bir rivayete göre kendileri Diyarbakır'ın samimiler aşiretindedir.

Kendisini ve özellikle yönetimindeki Mahmut Uslu ve Murat Özaydınlı beyler de çok samimidir.Bu iki değerli arkadaşın yüzünden çok nurlu zevatlar olduğunu hemen anlarsınız.

Rakip takımları çok sever ve her maçın centiilmence olması için gayret sarfederler. Kendi statlarında rakip takım taraftarı ve oyuncularına keselerinin müsade ettiği oranda hediyeler verirler. Hatta o kadar bonkörler ki bu hediyeleri sahaya bile atarlar.

Ben de kendilerini hep sevip saymışımdır. :roll:

Siz de sayın..

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:Derdi de o"lmu"$ anasina cok kufur ediliyor olmasi. Devlet bunun onune gecmeli diyor. Ben FB seyircisini adam ettim. Artik bedava kimseyi yemlemiyorum ama BJK ve GS durumu oyle degil korkularindan bu i$e devam ediyorlar olan benim anama oluyor demi$. Devlet olayi onlemeli maclar durdurulmali bu sorun cozulmeli diyor.

Bak sen. Demek ucu kendine boyle dokununca ben kendi gobegimi kendim keserim diyen Aziz bey hic ama hic sormuyor demek kendine. Neden benim anamla ve benle bu kadar ugra$iyorlar diye. Oyle ya. GS'yin dort sene eze eze $ampiyon oldugu UEFA kupasini kaldirdigi seneler cok geride degil. Aziz bey o zamanda FB'nin ba$indaydi. Kimse Suren'in anasina Cansun'un anasina kufur etmemi$ti koro halinde maksat kiskanclik ise. Terim'in anasi kizi Saracoglunda boyandiginda ve hal hatirlari hatta dogum gunleri soruldugunda Aziz bey'den boyle bir cikintilik duydunuz mu idi o zamanlar Allah a$kina yahu cok ayip oluyor beyler bir $eyler yapilmali diye. Neredeydi o zamanlar Italya da mi idi acaba? GS'lilerin bokun ustune oturtulup sonra sille tokat mactan cikarildiktan sonra Hasan'in kafasinda korner atacam diye ugra$irken su $i$esi patladiginda Aziz bey maclari durdurun filan dedi miydi? Ben hic ama hic hatirlamiyorum. Ha yenildiginde "mevdivenler" diye haykiri$Ini hatirliyorum. Ama o da yine ucu ona dokununca olmu$ buyuk firsati kacirdik demi$ti. Klupler birliginden firlayip cikip uc buyukler vali ile filan konu$urken onun tuzu kuru idi. Italya'ya filan ucuyordu vakti olmuyordu bu konu$malara katilmaya ya da luzum gormuyordu herhalde. Arada bir yardakcisini kendini temsilen yolladi idi bu toplantilara. Canaydin her golden sonra elini siIktIginda da bu herif deli mi diye bon bon bakiyordu $a$kinliktan. Canaydin o kadar efendice kandisi ile gelin oturalim dediginde sersem bunak iktidarsizlarla benim i$Im olamaz tavrinda idi. $imdi boyle dediginde hadi len oradan demez mi Canaydin. Demek $imdi kufurler aci gelince care bulalima donu$tu i$. Bu adamin samimiyetine inanan olur mu kurt var diyen coban gibi. Hadi bakalim kendi seyircisi gibi GS ve BJK seyircisinide ben i$imi kendim hal ederim diye hal etsin gorelim $imdi.
Ustunden daha 24 saat gecmedi.Kendi oyuncun kufurden dolayi GS benim icin artik bitmistir dedi.Bu adam 4 sene eze eze sampiyon oldugun takimda ve UEFA'da vardi.Siz daha bu kafayla devam edin...bugun kapali BJK kulubunu yonetiyor, sizi gerci kimin yonettigi belli degil de yakinda bu gidisle tribunler yonetecek.Yillarin kasari Ergun Gursoy'u bile sindirdiniz be.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mustafa Dogan wrote:Bıraksınlar ben hallederim diyor zaten. Eminim halleder! Gönderir adamlarını, onlarda şöyle bi silah gösterdimi tribünlerde çıt çıkmaz! Basket maçlarında yaptırdığı gibi!
Hallederim diyor ama sanki halletmeye calismiyormus gibi konusuyor. Aldigimiz duyumlara gore bizim yureyedur muruyedur tribun elebaslarinin kolunu bacagini kiran AY'nin adamlariymis. Ama hala kufur devam ediyor. Hadi bakalim civi civiyi soker mi, yoksa iki yanlis bir dogru etmez mi? Iki atasozu kapisiyor burada.
Aziz bey çok samimidir.Bir rivayete göre kendileri Diyarbakır'ın samimiler aşiretindedir.

Kendisini ve özellikle yönetimindeki Mahmut Uslu ve Murat Özaydınlı beyler de çok samimidir.Bu iki değerli arkadaşın yüzünden çok nurlu zevatlar olduğunu hemen anlarsınız.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sava$'in israrla anlamadigi olay $u Aziz Yildirim kendisi kufur yiyince aymi$a benzedigini itiraf etmek istemiyor. Koyun cobani Yalanci $aban gibi tribunlerde kurt var diye bagiriyor. Ama kufur kendi i$Ine geldiginde ses cikarmaz ve cikarmadi da. Hem cikaran adam zaten kendisi etmez. Saracoglu'nun koridorlarinda cekmeyin dedikten sonra "ama i$Imiz bu" diyen TV'lcilere saladigi kufuru unutur. Denizli yaninda yururken edilen kufurleri duymaz. Ama bugun her stadda (sadece Istanbul degil Anadolu $ehirlerinde de) kendine ana avrat duz gidildiginde aymi$ ve "O'lm"U$ anamin mezarina gidiemiyorum" diye agliyor. Yoik oyle yagma. Civi civiyi sokecek elbette ve bu pislik temizlenecek bir gun. Boyle bir adamin avukatligini burada yapmak Sava$'a du$uyor. Nereseninden bakarsan bakin tam bir rezillik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ahmet Emre Nazli

Aziz bey fena agliyor

Post by Ahmet Emre Nazli »

savaş bey GS taraftarının futbolcusuna bile küfreden bi takım olduğunu ima ediyor; kendi tuttuğu takımın tarihi futbolcusunu dövdüren "Büyük Başkan"larla dolu iken. tüm GS lı taraftarlar küfrediyormuş; o zaman neden cimbom.org da bunun bi yansıması yok?? burası bi GS forumudur, unutmasın. Peki savaş bey bize şükrü saraçoğlunda küfretmeyenlerin internette buluştuğu küfürsüz bir fenerbahçe forumu söyleyebiliyor mu; biz de oralarda kendi fikirlerimizi ortaya koyup onlarla paylaşalım?HAdi küfürü geçtim, diğer takım taraftarlarının konuşmasına izin veren bi fenerbahçe forumu var mı?
merak ediyorum, beşiktaşın 100. yılında can kan vardı? Nerde? Yoksa beşiktaşın 200. yılını mı bekliyor?

Savas Macun

Post by Savas Macun »

AY akilli adam, ortam hazirlamakla mesgul.Stadi bitirdi ve seyirci profilini degitsirmek zorunda ki biletleri satsin.Bunun icinde aileleri cekmek zorunda gelirleri arttirmak icin.Bunun bir yoluda kufuru azaltmak, duygu somurusunun altinda esas gercek bu.Dogru yada yanlis.

Rustu dovuldu ve bu olayi ASY'de skorborddan hepinizde bir guzel seyrettiniz icinizin yaglari eriye eriye ama hic bir zaman akliniza gelmedi ayni halti hemde ucaginizin icinde kendi futbolcunuza yapmak.Etme bulma dunyasi iste.

Birde rezillikten bahsetmisken Hasan sinir hastasi o yuzden vurun kahpeye zihniyeti rezil bir dusunce tarzidir esas.

Ahmet bey,

Oyle bir forum olup olmadigini bilmiyorum cok da umurumda degil.Demek istediginiz eger Galatasaraylilar kufurbaz degil ve fikir hurriyetine saygilidir ancak bu Fenerbahce'de mevcut degildir demek ise bu iddianizi curutmek cok zor degil ornekleriyle ama isterseniz oralara girip de sidik yaristirmayalim hic.

Selamlar
Savas

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ben Savasin ve Savas gibi olan akli basinda FB'li arkadaslarin durumunu
hep sigara yasaklarina karsi olan, ama sigaraninda ne kadar zararli oldugunu bilen tiryakilere benzetirim.

AY'nin ve yandaslarinin Turk futbolu icin ne kadar zararli oldugunu cok iyi bilmesine ve gormesine ragmen, müptela olduklari bir ezen, kayrilan, imtiyaz gosterilen, ve yasa tanimaz bir FB sevgisi kucukken iliklerine islemis vaziyette. Militer ve politik guclerin her zaman kayirdigi FB'ye tutkun olan bu taraftarlar, simdide mafyatik ve politik guce ve imtiyaza sahip FB'yi istiyorlar. Belkide kitlelerin ugradiklari haksizliklari ve ezilmelerin acisini cikartan bir yer gibi goruyorlar FB'yi, bir nevi uyusturucu veya sistemden bilincalti oc alma mekanizmasi.. FB'ye sevgi formatinin icinde sportif basaridan cok karsi tarafi boyle adaletsiz ve haksiz ezmek mantigi var.
Yani bu FB sevgisi paketinin icinde. Bagimlilar buna, sportif basaridan once geliyor bu. Ezmek, kayrilmak, imtiyazli olmak, kollanmak, masa basinda is bitirmek, oyuncu kacirmak, mac baglamak, gazeteci sindirmek,
birine itaat etmek. Ama bunu inkar edemedikleri icin, boyle polemiklere giriyorlar, ama cikmaz sokaga cikiyor, celisiyor.

Olsun, biz onlari boylede seviyoruz, onlar bizim arkadaslarimiz , bu ulkenin cocuklari , diyelimki bu kotu aliskanliktan vazgecemiyorlar. Ayrica en kotu aliskanliklarida bu olsun ne yapalim.

Ayrica Savasa da yuklenmeyin. Zordur gurbetlik beyler. Ben kendimden bilirim , bir Amerikan kasabasinda tek Turk olarak yasadim, hafta sonu 2 kelime Turkce konusmak icin 120 mil yol yapardim. Yeterki Turk olsun, iki kelime olsun, Fbli, GSli, dinci, komunist, orali,burali farketmiyordu. Yeterki Turkiyeden olsun, bir sey paylasalim.

Savasida boyle gorun, geliyor bir seyler paylasiyor bizimle, iyiki de var, hepte olsun.
NO ADNANS, NO CRY !!

Savas Macun

Post by Savas Macun »

:lol:

Bam telime bastin valla.Bak her gun dusunuyorum TR'ye temelli donmek icin, bir yandan diyorum ulan burda rahatimiz yerimizde ama ote yandan da SIKILMISIM artik sabah 4-5'de kalkip maclari seyretmek, e burda birde kimse futbol muhabetti de yapmiyorl herkes olmus Rugby Cricket manyagi.Ama bak dondugumde yeminim var ic ve dis saha tum maclarina gidecegim Fenerin yoksa acisi cikmayacak bunlarin.

Guzel boyali laflar kullanmisin direkte hitap etmisin ama yillardir ezilen aci ceken kitleysek eger biz nasil oluyor da kucuklugumuzden beri ezen, imtiyazli olan FB sevgisi olusmus onu bir anlayamadim.Oyle ya ezensen imtiyazliysan neden aci cekesin..orayi tam anlayamadim yani.

Ama bosver birbirimizi taniyor ve biliyoruz, neyimiz arti neyimiz eksi uc asagi bes yukari bellidir.

Selamlar
Savas

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay benim de böyle bir arkadasim var FB'li. Dunya iyisi cocuk cok severim ama konu FB olunca ona diyoruz ki 'oglum beynin gene bezelye hacmine buzuldu'. Tutturmus bir Aziz baba asagi Aziz baba yukari, FB stadinda otomatik silahlarla GS'li futbolculari tarasalar 'tahrik vardi' diyecek kadar gözu görmez vaziyette. O yuzden FB konusmamaga karar verdik onun disinda makul birisi. Gecenlerde sorduk 'yahu bu kadar transfer yapiyorsunuz Avrupa'ya cikinca sut dökmus kediye dönuyorsunuz biraz ulke futboluna da katkiniz olsun' falan dedik aman demez olaydik cevap geldi hemen 'biz de transfer yapip adimizi Avrupa'da duyuruyoruz bu da kucumsenecek basari degil'. Yaa haklisin dedik klasik beyin buzulme sorununa verdik sirtini sivazladik o mutlu biz mutlu gulumseyerek kahvelerimizi ictik. :D

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Benim de cok samimi FENERBAHCE li iki arkadasim var, yillarin arkadasligi neler yasadik beraber neleri paylastik. fakat konu GALATASARAY veya FENERBAHCE olunca kisilikleri degisiyor , saldirgan ve tahammülsüz oluveriyorlar. ben de kerem gibi bir karar aldim. Onlarla herseyi konusuyorum fakat GALATASATAY - FENERBAHCE konularini kesinlikle konusmuyorum. Bu problemlerin baslama zamani da 2000 yili. NE TESADÜF !!
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Topal Yaşarın cenazesine kıymetli bir iş adamından çelenk gelmiş!
Topal Yaşar mafya falan değil değil tabiki, itibarlı bir işadamı, tıpkı çelenk gönderen Aziz Yıldırım gibi..

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Ismail Gezer wrote:Topal Yaşarın cenazesine kıymetli bir iş adamından çelenk gelmiş!
Topal Yaşar mafya falan değil değil tabiki, itibarlı bir işadamı, tıpkı çelenk gönderen Aziz Yıldırım gibi..

---------------------

Düzeltme
07 Mayıs 2006 Pazar

Bugün Akşam gazetesinin 3. sayfasında ve Vatan gazetesinde yayınlanan bir haberde "Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın gönderdiği başsağlığı çelenginin dikkat çektiği" yolundaki haber, gerçekleri yansıtmamaktadır.

Bostancı Camiinde ikindi namazında cenazesi kaldırılan kongre üyemiz Fikret Aytimur’un annesi Merhume Hayriye Aytimur adına gönderdiğim çelenk aynı camiiden aynı saatte toprağa verilen Yavuz Yaşar’a gönderildiği yönünde Akşam ve Vatan Gazetesinde yer almıştır.Bu yanlışlığı düzeltir, bir kez daha merhumeye tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dilerim.

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı
------------------------------------------------------

Yorumsuz...

Selamlar
YK

Post Reply