Antu'da seviye yine tavan yapmis

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ergün Simsek

Antu'da seviye yine tavan yapmis

Post by Ergün Simsek »

Dunku macin gollerini indirmek icin girdigim antu'nun giris sayfasindaki haber yine seviyesizligin doruklarinda: sozum ona Trabzon bu hafta bize yatacakmis..
Geride kalmayi kendine bu kadar yediremeyen, bu hedefte de her turlu hileyi/naneyi yemeyi kendine hak goren bir takim gormedim.. Gorecegimi de sanmiyorum... Haftalarca 2. sirada kaldik bi kere bile bir mac oncesi o maca dair rakip takimi tohmet altinda birakacak bisey soylemedik....
Bu yolda devam etsinler, ayni dun Barcelona-Chelsea macinin sonunda oldugu gibi gulen agirbasli taraf olacaktir..
Cok samimi soyluyorum, antu'nun bi parcasi/uyesi olup da bu hareketlerinden dolayi sayet utanmiyorlarsa bizi (en azindan beni) muhattap almasinlar...
Saglicakla.
Last edited by Ergün Simsek on Thu Mar 09, 2006 9:20 pm, edited 1 time in total.
Ergun Simsek

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Foruma baska sitelerden mesaj asmamanizi rica edecegim...

Levent Guntay

Forum kurallari

Post by Levent Guntay »

Forum kurallarina baktim ama bulamadim. Hatirladigim kadariyla, baska forumlardan yazi asmak yasak. Fakat Ergun bey, antu.com forumundan degil, antu.com websayfasindaki GS ile ilgili provokatif bir haberden/yazidan bahsediyor. Ustelik yaziyi da aynen asmamis, kendi yorumuyla ozetlemis. Yabanci ve Turk, tarafli ve tarafsiz haber portallarindan GS'i ilgilendiren haberler/yazilar hakkinda burda yorum yapiyoruz. Antu.com'un ana sayfasindaki yazilarin ne farki var anlamadim.

Ozan Ersoy

Re: Forum kurallari

Post by Ozan Ersoy »

Levent Guntay wrote:Forum kurallarina baktim ama bulamadim. Hatirladigim kadariyla, baska forumlardan yazi asmak yasak. Fakat Ergun bey, antu.com forumundan degil, antu.com websayfasindaki GS ile ilgili provokatif bir haberden/yazidan bahsediyor. Ustelik yaziyi da aynen asmamis, kendi yorumuyla ozetlemis. Yabanci ve Turk, tarafli ve tarafsiz haber portallarindan GS'i ilgilendiren haberler/yazilar hakkinda burda yorum yapiyoruz. Antu.com'un ana sayfasindaki yazilarin ne farki var anlamadim.
Levent kuralda olsun olmasin, forumlar taraftar nabzinin attigi yerler, tansiyonu yukseltmeye gerek yok. Antu FB'nin resmi sitesi degil. Taraftar profilinin bir kesitini gosteren bir taraftar sitesi. FB'nin agzindan cikmis gibi almayin, oyle bile olsa senin yoneticin buna cevap vermesi gerekir, taraftara dusmez bu. Ergun'un bahsettigi biz bir kere yapmadik lafi ayrica gereksiz. Cimbom.org yapmamis olabilir, ama interneti dolasin ayni cirkefligi hatta daha da beterini yapan bir suru GS taraftar sitesi/forumu var. Her takimin cirkin taraftari var bu cirkin yuzu aksettiren bir cok taraftar sitesi mevcut. Hic kimsenin ne eksigi ne fazlasi var, o yuzden zaten stadlardaki teror hic bir zaman azalmiyor.

Antu'daki yazilari okurken goreceli degerlendirin. Buranin seviyesini oraya cekmeyin, gereksiz tansiyonu yukselten birebir atismalarda bulunmayin. Buradaki cok kisi antu'yu okumuyor, oradaki sinir bozucu seyleri de duymak falan istemiyor. Sizin buraya tasimaniz "bakin soyle demisler, vay hayvanlar" demeniz cimbom.org sakinlerini sinirini kaldirmaktan baska hic bir seye yaramaz. Madem okuyorsunuz sinirleniz de saglam, kendinize saklayin.

Gereken uyarilar pm'lerle yapildi, forum adminleri ses cikarmiyor diye ipin ucunu kaciranlar var. Lutfen dikkat...

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:Forum kurallarina baktim ama bulamadim. Hatirladigim kadariyla, baska forumlardan yazi asmak yasak. Fakat Ergun bey, antu.com forumundan degil, antu.com websayfasindaki GS ile ilgili provokatif bir haberden/yazidan bahsediyor. Ustelik yaziyi da aynen asmamis, kendi yorumuyla ozetlemis. Yabanci ve Turk, tarafli ve tarafsiz haber portallarindan GS'i ilgilendiren haberler/yazilar hakkinda burda yorum yapiyoruz. Antu.com'un ana sayfasindaki yazilarin ne farki var anlamadim.
Ben anlatayim. Ilk once ba$lanmasi gereken soru "antu.com da kuruldugundan beri seviye var mi idi dun tavan yapsin" olmali idi antu.com'da yapilanlari konu etmeden once. Burada bu olaya malasef ben de kari$tim ve antu.com'un yeterince adi gecip reklami yapildi. Benimkisi alay idi her zamanki garibanliklarini gorunce. Ama bunu sadece bir iki ki$i anladi ve baktim ki oradaki tereslikler bahane edilip burada da nalina mihina gidilecek; o zaman yaptigimin yanli$ oldugunu bir kere daha gordum. Biraz du$unulse bu adamlarin adini sanini agziniza almazsiniz. Evet aldiginizda bu marifet gibi onlarin yaptiklarinin buralara kadar ta$inip konu olmasi onlar icin reklam olmakta. Ustelik mesajin yerine gittigini gorup kale alindiklarini sanarak asil alay eden onlar oluyor bunlarin yaptiklarina ne yapalim yahu yazilsin konu$ulsun denince. Onun icin burada ne iyi ne de kotu olarak antu.com'in adina anmak bile caiz degil. Artik bunlar ince hesap olmamali ve sizlere bu $ekilde anlatmaya da gerek kalmamali. Farkinda olmaniz gereken $eyler bunlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

kusura kalinmasin...
admin'ler silebiliyorlarsa bu topic'i bastan silsinler...
ben sadece medya nabzini tutmak istedim..
saglicakla...
Ergun Simsek

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Benim yorumum teknik bir yorumdu. Yani degisik sitelerdeki haberleri birbirinden ayiracak bir kural var mi yok mu? mesela "BASKA TARAFTAR SITELERINDEKI YAZILARDAN CIMBOM.ORG FORUMUNDA BAHSEDILMEZ" gibi.

Ama Cengiz Abi da hakli tabii, her seyi tek tek madde madde yasaklamakla yazmakla da olmaz, forumu takip edip okuyanlar, yazanlar zamanla kendileri anlayacaklar bazi seyleri, neler yazilir neler yazilmaz buraya diye...

Murat Kara

Post by Murat Kara »

antu.com cok seviyesiz olabilir. Ancak cok sayida kisi orayi ziyaret ediyorsa ve belli bir kitle uzerinde etkileri varsa o zaman orada olup bitenleri bilmek ve bu etkilere karsi kendini hazirlamak da herkesin hakki. Ayrica web sitesine bakilirsa iyi organize olan bir grup. Boyle bir grubu elinin tersiyle itip, degmez diyerek dikkate almamak hem acemilik hem de meydani onlara birakmak olur.

Elbette her yazdiklarini ciddiye almamak lazim ama sirf seviyesi dusuk diye kucumsenmemesi de lazim.

O nedenle buraya oradan yazi asilmasi da, baska yerden yazi asilmasi kadar normal olmali. Ne yazik ki bizim insanimiz kendini sansur etmeye pek merali ve bu konuda epeyce hunerli. Bu huneri gosteremeyenlere yuklenmeye ise gerek olmadigini dusunuyorum.

Burada seviyenin yuksek kalmasi icin yapilan cabalari anliyorum ve takdirle karsiliyorum. Buraya ara sira da olsa yirtik dondan cikar gibi yazmaya calismamin nedeni de bu yuksek seviye.

Bu basligi acan Ergun Simsek'e ozur diletmek ise bu seviyenin temellerine ters etkide bulunuyor.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ben konu disina cikacagim. FB taraftarinin farkli profilini gösteren bir web sitesi var mi? Mesela bir cimbom.org veya asy.net tipinde karsisindakinne Trabzon yatar mi yatmaz mi diye sorulmayan, icabinda burada yillarca yaptigimiz gibi cazdan, bluesdan Miles Davis'ten, John Coltrane'den, Tarkovsky'nin filmlerinden falan konusulan, uzun ve guzel futbol yorumlari yapilan tipte hem aydin hem de sporsever kisilerden olusan bir web sitesi var mi? Varsa bir zahmet verin ne olur su önyargilarimdan belki kurtulurum ve gercekten varsa böyle bir site, yani cadde kulturu(!) farkli profilde insanlari turetiyorsa samimi söyluyorum Dervis Beduhi gibi Sahara Cölunu yuruyerek gecmeye ve en buyuk fener diye bagirmaya hazirim.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Evet şahsen ben etkilendim bu reklamlardan, birkaç gün öncesine kadar hiç bakmamıştım. Biraz okuyalım eğlenelim diye düşündüm.
Caiz olmadığı için ismini zikretmiyorum :)
Cengiz Akgun wrote: Burada bu olaya malasef ben de kari$tim ve antu.com'un yeterince adi gecip reklami yapildi. Benimkisi alay idi her zamanki garibanliklarini gorunce. Ama bunu sadece bir iki ki$i anladi ve baktim ki oradaki tereslikler bahane edilip burada da nalina mihina gidilecek; o zaman yaptigimin yanli$ oldugunu bir kere daha gordum. ...... Onun icin burada ne iyi ne de kotu olarak antu.com'in adina anmak bile caiz degil. Artik bunlar ince hesap olmamali ve sizlere bu $ekilde anlatmaya da gerek kal
Meczup

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Adi yukarda defalarca zikredilen sitenin misafilere kapatimis olmasindan dolayi memlunluk duymakdayim. Gecmiste aralarinda benimde dahil oldugum bazi arkadaslar orada okuduklari bazi yazilar yuzunden tepeleri atip burada tansiyonun yukselmesine sebep olmuslardi. Orada coluk cocugun kahve aziyla yazdiklari yuzunden burada Fenere veya Fenerli arkadaslara giydirmek yanlis oluyor. Bu yuzden OTnin an populer sitesini misafirlere kapadiklari icin o forum yoneticilerine buradan tesekurlerimi bildiririm. :lol:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Kara wrote:...
Elbette her yazdiklarini ciddiye almamak lazim ama sirf seviyesi dusuk diye kucumsenmemesi de lazim.

O nedenle buraya oradan yazi asilmasi da, baska yerden yazi asilmasi kadar normal olmali. Ne yazik ki bizim insanimiz kendini sansur etmeye pek merali ve bu konuda epeyce hunerli. Bu huneri gosteremeyenlere yuklenmeye ise gerek olmadigini dusunuyorum.

....
Sansuru filan nereden cikardin. Sansuru uygulayanlar kendileri. Burada oradakileri konu yapmak demek onlari ciddiye almak demektir. Bunu ba$ka aciklamasi filan yok. Burada sansur mansur diye diye bok atacagina madem o kadar meraklisin antu ile olan ili$kilere ve orada olan bitene uye ol sen de (yaparlarsa) ve orada tarti$ istedigin gibi kitleleri ilgilendiren bu toplulukla. Bu kadar basit.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Levent Guntay wrote:Benim yorumum teknik bir yorumdu. Yani degisik sitelerdeki haberleri birbirinden ayiracak bir kural var mi yok mu? mesela "BASKA TARAFTAR SITELERINDEKI YAZILARDAN CIMBOM.ORG FORUMUNDA BAHSEDILMEZ" gibi.

Ama Cengiz Abi da hakli tabii, her seyi tek tek madde madde yasaklamakla yazmakla da olmaz, forumu takip edip okuyanlar, yazanlar zamanla kendileri anlayacaklar bazi seyleri, neler yazilir neler yazilmaz buraya diye...
Bu arada, bu durum "kurallarda yok" demek de tam olarak dogru sayilmaz. Bundan tam 13 ay onceki bir yazim:
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Erdem Ozdemir wrote:...
iste antudaki yazi
...
Yahu, Sevgili Erdem,

Daha oncesinden herhangi bir atismamiz tartismamiz filan olsa, diyecegim ki, inadina yapmissin. Yapmayin gozunuzu seveyim. Daha senin yazindan 2.5 saat once, forum kurallarindan birinin hatirlatmasini yapmistim. O zaman dolayli yapmistim ama, simdi acik acik geceyim tekrardan madem:
Soru 3: Cimbom.org forumunda uyulmasi gereken kurallar nelerdir?
Yanit 3: Forumumuzun istenilen seviyeyi ve ortami yakalamasi icin asagida ki kurallara uyulmasi rica edilir:

...
Forumun huzuru icin, baska kuluplerin web sayfalari ve forumlarindaki yazismalarin listemize yansitilip cephe yaratilmasindan kacinilmalidir.
Tamam, burda belki sen "cephe yaratici" olmuyorsun hepten, ama tutup da, orda "0" ve aslanin kuyrugundan (herhalde?) "Fb" cikaran, hem de "bariz" sekilde cikaran dusunce yapisi (benim hayal gucum o kadar gelismemismis, kusura bakilmaya), senin "civciv" lafindan, birak cepheyi, meydan muharebesi bile yaratabilir bence.

Lutfen biraz daha ozen...

Hoscakal,
Bu kural, Murat Hocam tarafindan sansur olarak gorunmus korkarim, ama cok gecerli bir gerekcesi var. Siz tutup da diger yerlerdeki insanlara "satastiginiz" zaman, onlar da gelip bizim burdaki huzurumuzu bozma egiliminde oluyor, bazen teknik olarak, bazen uye olup da yazilariyla filan. Bu linkini verdigim yazimin 2 ustunde bir yazim daha var, "testi kirilmadan uyariyi yapmis olayim" diye. Bu kural da, testinin kirilmamasini saglamaya calisan bir kural. Tutup da, onu bunu sansurleyelim diye bir derdimiz oldugundan degil...

Hoscakalin,
Özgür

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz abinin cekici biraz gereksiz sert inmis Murat'a ama Özgur'un anlattigi olayin uzun bir gecmisi var ve olaylar hatirlaninca insan hakikaten öfke doluyor: Bu forumun en eski uyeleri hatirlar yillar önce bu forum alintilari ve karsilikli laf koymalar sonucu, belki de o zamanlar internet aleminin en duzeyli spor forumu olan cimbom.org cok ciddi saldirilara ugradi yurt disindan bir yerlerden ve forum cöktu. Bunun icin program bile yazmislar usenmeden. Hasan'in epey basi agrimisti eski haline getirmek icin bir kac gunu sirf bu ise gitmisti. Acikcasi verilen mesaj su: kurumus tezege su puskurtmemek. Bu forumun cok klasik bir deyisidir. Ayrica hemen herkesin dedigi gibi icerik olarak ciddiye alinacak bir yer de degil.

Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Cengiz Akgun wrote: Burada sansur mansur diye diye bok atacagina
Diger forumlardan laf tasimaya, forumun duzenini bozma konusundaki kararliliga kesinlikle katiliyorum ama burada siradan kullaniciya "kurala uy" diyorsak admin'lere de diyebilmeliyiz.
Yukaridaki ifadeyi okuyunca ne demek istedigim anlasilabilir :lol:

Post Reply