Yaklasan Secimlerin Analizi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply

Kimi baskan görmek isterdiniz?

Poll ended at Fri Mar 24, 2006 12:29 pm

Yılmaz Toksoz
0
No votes
Turgay Kiran
3
9%
Alp Yalman
3
9%
Özhan Canaydin
5
15%
Semih Haznedaroglu
3
9%
Yigit Sardan
16
47%
Baskasi olsun
4
12%

Total votes: 34

Alpay Dedeoglu

Yaklasan Secimlerin Analizi

Post by Alpay Dedeoglu »

Asagida secim adaylari diye bir baslik varken,
pek asortik bir baslikla farkli ne diyecek bu adam diyebilirsiniz.
Bende tam bilebilemiyorum farkli ne diyebilecegimi ama gorus acimi yansitmak isterim.

Su anda 6 baskan adayi var. Soyle bir tabiyalim ve secilem sanslarina bakalim:

1-)Yılmaz Toksoz
Haznedaroglu aday olursa ben olmam diyordu. Ne oldu son durumu bilemiyorum. GS Kongresinin Dogu Perinceki. Kazanma sansi yok,
fakat secimlere renk ve mizah getiriyor.

2-)Turgay Kiran
En egzantrik aday. Bri miktar oyu vardi ve acaba mi diye dusunuluyordu fakat son yonetimdeki basarisiz icraatlari, hos kacmayan davranislari ve abuk beyanlari sebebiyle sansi azaldi. Yalniz ilginctir yakindan taniyan akli basinda inasanlar Turgay Kirani seviyorlar.

3-)Alp Yalman
GS baskansiz kalmaz diye yola cikti. Bu yastan sonra cok verimli olacagini zannetmiyorum. Fakat sonra yaris sardi galiba cunku aktif calisiyor. Fakat oy potansiyeli var. Ozelikle ''Hamamcilar'' diye tabir edilen ve sporla alakasi olmayip sosyal tesis uyeligi icin klube uye yaptiklarindan bayagi oy alabilir. Muhafazakar bir baskan olur diye dusunuyorum cunku Surene sifira yakin borcla klubu teslim etmisti.

4-)Ozhan Canaydin
Klub yonetmekte basarisiz oldugu acikca gorulen Canayadin, iyi bir secim ve kulis ustasidir. Yillarca GS kurumlarinda yoneticilik yaptigi icin bu isi iyi bilir. Oylarinin muhakkak azaldigi bir ortamda 6 adaycikmasionu sansli kiliyor. Unal Aysan, Adnan Polat ve Ali Durustu pasifize etmesi ise bu konuda ne kadar usta oldugunu gosteriyor. En buyuk guvencelerinden biri secimin hemen sonundaki odemelerive 60 milyonluk teminati. Bunu kullanacak. Bursali GSlilerin icinde bulundugu ve GS'liler tarafindan alyci olarak ''Pesmergeler'' tabir edilen sadik bir grubu var. Canaydini bitirmenin yolu ona bulundugu ayni ortamda catir catir karizma olarak kafa tutacak birinin olmasi cunku bulundugu ortami sindiriyor.

5-) Semih Haznedaroglu

GS Divan Kurulunun baskani. Yillar once yanilmiyorsam Alp Yalmana karsi secim kaybetti. Yasi 70'e yakindir zannediyorum. Derin GS Destekliyor gibi gozukuyor fakat ortamin kaygin oldugu ortamda bu destek ne kadar samimi bilemiyorum. Unal Aysan neden destegini cekti bilemiyorum. Bunun uzerine aday olmaktan vazgecmisti sonra neden aday oldu bilemiyorum. En azindan Divandan ve muhafazakarlardan oy alir.

6-)Yigit Sardan

Kafami en cok karistiran aday. Reklamci ve en genc aday. IQ'su iyi ve caliskan. Mehmet Cansun doneminin en caliskan yoneticisi. GS-Robert mezunu ve lise mezunu cok koyu GS'libir kardeside var. Bunlar iyi yonleri.
Fakat kafa karisikligi yaratan konu cevresindekiler. Kalpakcioglunun uzun suredir altan alttan klubun bilgilerini aktararak uzerine oynadigi aday.
Klubu yakindan taniyan her insan bilirki , GS'nin kurtulmasi icin ilk is Kalpakcioglunun gorevine son verilip geriye dogru ciddi bir sorusturma acilmasi. Sardan bunu yapamaz cunku Kalpakciogluna gebe. Bunun disinda Fatih Altayli ve Mehmey Cansun cok uzun zamandan beri onu destekliyor. Fatih Altayli butun Sabah kadrosuyla destek veriyordu. Mehmet Cansun ise Canaydindan daha fazla yalan soyleyen ve reklamci olmasi sebebiyle goz boyanmayi daha iyi basaran birisi. Reklamciligi dolayisiyla kendi islerini ve GS islerini cok guzel karistirip , birtakim avan tajlar sagladigi ve GS'nin bundan zararli ciktigi biliniyor. Yonetimden cikti, Kamera Reklam bitti. Onun icin Yigit Sardanin reklamci gecmisi beni korkutuyor acikcasi. Cevresini daha iyi olsaydi keske. Gencler ve degisim isteyenler destekliyor.

Oy vermeyecegimi de belirteyim ki ondan sonra suna kulis buna kulis yapiyor denmesin.
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Izninize siginarak mevzuyu poll yaptim. Poll 10 gun surecek.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Alpaycım inside trading için çok teşekkürler :D

Ama espri bir tarafa bu haliyle 5 aday (toközü saynıyorum) da güven vermiyor, umut vermiyor maalesef :cry:

Gerçekten cevaplanamayan sorular var. Ben de Aysal'ın mali desteği olmadan aday olmam diyen Haznedaroğlu'nun nasıl aday olduğunu merak ediyorum, acaba açıklamamakla birlikte gizliden Aysal destekliyor mu?

Yalman'la ilgili tespitin doğru. GS'ın son borçsuz döneminin başkanıydı. Muhafazakar, eli sıkı ama borç da değil kriz içindeki bir GS'ı nasıl yönetecek?

Kriz yönetimi ayrı bir uzmanlık alanı. Canaydın hayatında hiç sıkıntı yaşamamış, yahudi ortağıyla Türk bürokrasisinden uzak şirketleri ve tabii ki vergi avantajlı işleriyle hep başarılı olmuş! Bbaşarısızlık, ülkemizde halen devam eden ekonomik belirsizlik ve GS'ın gittikçe artan dış borçluluğuna da çözüm üretemiyor. Açıkçası ben kendisinin tüm Türkiye gündeminden kopuk yaşadığını düşünüyorum. Ama bu yazdıklarım şeyler Yalman için de geçerli. Açıkçası GS'ı bu haliyle yönetebileceğine ihtimal vermiyorum.

Bir de Alpay Fatih Altaylı'nın Yiğit'i desteklediğini yazmış ama basından Canaydın'ın asbaşkanı olacağını okuyoruz. Ki ne kadar yanar döner olduğunu dikkate alırsak Altaylı'ya çok uygun bir manevra olur bu! Seçim öncesi 5 aday da olacak birleşmeler veye lehine çekilmeleri de gözönüne alırsak umarım Şardan Canaydın lehine çekilmez. Aksi takdirde bu Canaydın'ın kesin başkan olacağı anlamına gelir. Geçen seçimde en muhalif Kıran'ın son manevrasıyla yerden yere vurduğu Canaydın'ın boyunduruğu altına girmesi de Tevfik Fikret Salonunda herşeyin olabileceğinin örneği değil midir?

Allah yardımcımız olsun :!:

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Oyumu Turgay Baba'ya verdim. Kazanirsa La Maison'da Mireille Mathieu sarkilari esliginde aksam yemegi isterim. O olmazsa Uzun Özhan abi de olur. Uzun Özhan abinin secilmesi buyuk ihtimal bu yuzden simdiden taraftarimiz Bakirköy'e rezervasyon yapsin derim.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Benim oyumda bu adaylar dışında olacak birileri için.Hepsine karşıyım.. :lol:

oyum diğerlerine..

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kerem bizlerle dalga geciyor galiba, ama olsun Turgay Kiran'a atilan oy bir
tepki oyu olarak da görulebilir ;) Ben daha oyumu kullanmadim, biraz erken.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan Tezcan wrote:Kerem bizlerle dalga geciyor galiba, ama olsun Turgay Kiran'a atilan oy bir
tepki oyu olarak da görulebilir ;) Ben daha oyumu kullanmadim, biraz erken.
Hasan elbette dalga geciyorum ama sizinle degil mevcut adaylar ve bu yapi ile. Kiran'in, Canaydin'in, Toköz'un aday olmasi aslinda GS'lilarla alay edilmesi demek.

Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Alpay, kimler oy kullanma hakkina sahip biliyormusun? Bizim yasitlarimiz denecek insanlarin bu oylamada orantisi ne? Eger yuksekse, Kayhan ve Jerfi sayesinde Yigit Sardan sansli olabilir. Anladigim kadariyla taraftarlarin da gonlunde yatan kisi Yigit gibi. En azindan "kotulerin arasinda en iyisi" diye dusunulerek. Ama ben buna katilmiyorum, eger olabilirse, bence genc ve dinamik kisiligiyle bu isin altindan iyi cikar.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Alpay Dedeoğlu'nun analizini okuduktan icimi umutsuzluk kapladi. Acaba halk ihtilali yapma sansimiz yok mu, mesela Karsiyakalilarin Ege TV'yi bastigi gibi, 50 taraftar kongreyi bassa (saka tabii)... Durumumuz bir miktar Gorbacov oncesi SSCB'ye benziyor, Brejnev devrilse bile yerine aday olanlar Andrei Cernenko gibi adamlar. Ben kisisel olarak Unal Aysal'in aday olmasini isterdim ama hakki yok.

Diger yandan bugun vapurda birinin sirtindan bir gazeteye gozucuyla baktim, Haznerdaroglu'nun Pires'le ve Ancelotti ile anlasacagi yaziyordu.

Simdiden buyuk gecmis olsun.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Oyum Özhan Canaydına
Canım feda olsun sana
Düşman düşündü kara kara
Muhahahaha....
Meczup

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Buyrun cenaze namazina dedirten bir haber.
Adnan Polat: Seçimlerde desteğim Canaydın'a...

Image

Galatasaray Kulübü Eski Yöneticisi Adnan Polat, seçimli olağan genel kurul toplantısında mevcut başkan Özhan Canaydın'ı destekleyeceğini açıkladı.
Organize ettiği bağış kampanyasıyla Galatasaray Kulübü'nün FIFA'ya olan borcunu kapatmasını sağlayarak camiada büyük övgü kazanan Adnan Polat, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Levent'te bulunan tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyerek, seçimlerde destekleyeceği adayın Özhan Canaydın olduğunu söyledi.
Galatasaray'da seçim sürecine girilmesiyle ciddi bir hareketlenme olduğunu kaydeden Polat, kulislerin giderek arttığını dile getirerek, şunları söyledi:
''Ciddi kulisler dönüyor. İçinde bulunulan mali durumu dikkate alırsak, herkesin gönlünden geçen bir kriz yönetiminin oluşması, bir başkanın adı altında tek bir liste oluşturulmasıydı. Ama şimdi 6 aday var. Seçim günü yaklaştıkça birleşmeler olacağını düşünüyorum. Ayrıca yönetim dışından ben de bu dönemde aktif olarak görev alacağım. Gelen yönetim kurulu kim olursa olsun geçmiş dönemlerin aksine aktif olarak destek olmak için elimden geleni yapacağım. Benim 1 oyum var ama 3 gündür telefonlarım kitlenircesine kimi desteklediğimi soruyorlar. Önümüzdeki 2 yıllık dönemde, şu andaki başkan Özhan Canaydın'ın daha yararlı olacağı düşüncesindeyim. Mevcut projelerin devamı için bu gerekli. Seçimlerde desteğim Özhan Canaydın'a olacaktır.'' Destek kararının kesinlikle duygusal nedenlere dayanmadığını ve içinde bulunulan dönemde kimsenin duygusal davranma lüksünün olmadığını ifade eden Polat, Canaydın'ın kazanması halinde projelerin gerçekleşmesinde yardımcı olmak için görev talep edeceğini, görev verilmesi halinde de iş hayatında çok iyi bildiği bir konuda Riva, Seyrantepe, Florya ve diğer gayrimenkullerin aktif hale gelmesinde elinden geleni yapacağını söyledi.

''KAYBEDİLECEK ZAMAN YOK''

Galatasaray'ın içinde bulunduğu durum için yalnızca Özhan Canaydın'ın eleştirilmesinin doğru olmayacağını savunan Polat, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Sadece bir suçlu arıyorsak bu Canaydın değildir. Burada geçmiş yönetimleri yargılamak için değil, artık ne yapmamız gerektiğini bulmak için varım. Eğer suçlu arıyorsak da 1996'ın başından 2006 yılına kadar kulübü kimler yönettiyse hepsi aynı oranda suçludur bence. Geçmişi suçlayarak bir yere varamayız. Yeni gelecek bir yönetimin mevcut projeleri sonuçlandırmak için ciddi bir süreye ihtiyacı var. En az 6 ayda ancak duruma vakıf olabilir ama Galatasaray'ın kaybedecek zamanı yok. Özhan Canaydın'ın geçmişten ders aldığına inanıyorum. Bir çok projede de bürokratik işlemler bitme aşamasına gelinmiştir.

''PARA PROBLEMİ CANAYDIN İLE DAHA HIZLI ÇÖZÜLECEKTİR''

Adnan Polat, içinde bulunulan mali sorunların Özhan Canaydın ile yeni dönemde daha hızlı çözüleceğini anlatarak, şöyle devam etti:
''Özhan Canaydın, başlattığı projeleri kısa sürede sonuçlandırarak mali sorunların çözülmesinde daha hızlı sonuca varacaktır. Gayrimenkuller iyi değerlendirilirse 800 milyon doların üzerinde bir değer ortaya çıkıyor. Türkiye'de gayrimenkul konusunda uzman 10 kişi varsa bunlardan biri benim. Bu gayrimenkullerin paraya dönüşmesi için 3-5 yıllık bir süreç gerekmektedir. Ben daha önce kısa vadede sıkıntıları rahatlatmak için Galatasaraylı işadamlarına yönelmiştim ama onlar sınıfta kaldılar. Artık laf değil icraat göstermek lazım. Biz borçlarımızı öder, stadımız yapar ve 100 milyonlarca dolarlık kaynağa da sahip olabiliriz. Bunun bir için bir süre gerekli. Sihirli değneği dokundurarak çözülecek değil. Ben Özhan Canaydın'ı dinledim ve ikna oldum.'' Polat, özelikle gayrimenkul konularına yakın ilgi göstermesi nedeniyle kendisine rant sağlama amacı taşıdığı şeklinde dedikoduların çıkmaya başladığı yönündeki bir soru üzerine ise, ''Bu düşünceler var diye icraatımdan vazgeçmem. Ben, bürokratik işlemlerin bitmesi ve inşaat aşamasına gelindikten sonra hiçbir şirketimin ve ailemden birinin yer almayacağının taahütünü veririm. Para kazanılacak dönemde benim ailem ve şirketlerim bu işin içinde yer almayacaktır. Herkes birbirini biliyor. Bazıları dedikodu yapacak diye ben geri adım atmam'' diye konuştu. Bu arada Polat, Olağan Genel Kurul öncesinde başkan adayı sayısının çok fazla olduğunu ifade ederek, ''10 yılını dolduran her üye başkan adayı olmamalı. Bunun da bir kriteri olmalı. Bence 10 yılı dolduran her üyenin başkan adayı olamaması gerekir. Aksi durumda reklam için aday olanlar oluyor'' diyerek sözlerinin tamamladı.
Secime kadar en fazla 3 aday kalir. Canaydin kesin secilir diyorum artik. Alp Yalman'la Yigit Sardan'in birlesmesi gundemdeymis.
Last edited by Tolga Girici on Tue Mar 14, 2006 8:57 pm, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yine kendiniz Canaydina ali$tirin. Ne kadar aci bir $ey bu. Ayni Turkiye
nin makus tarihi gibi. Eli yuzu duzgun bir adam cikaramayinca topluluk eski ka$arliya fit olmak. Canaydin da ne mide varmi$ birader. Yuzune tukurulse gul suyu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kerem Tezic wrote:Oyumu Turgay Baba'ya verdim. Kazanirsa La Maison'da Mireille Mathieu sarkilari esliginde aksam yemegi isterim. O olmazsa Uzun Özhan abi de olur. Uzun Özhan abinin secilmesi buyuk ihtimal bu yuzden simdiden taraftarimiz Bakirköy'e rezervasyon yapsin derim.
Vallahi benim rezervasyon yaptırmama gerek yok. zaten Bakırköy'de oturuyorum.

Buradan ilan ediyorum....

Canaydın başkan seçilirse GS ile ilgili bu foruma veya başka bir foruma tek kelime yorum yapmayacağım. Bir taraftar olarak GS ile taraftarlık ilişkimi askıya alacağım. Ta ki Canaydın gittiği güne kadar.

Canaydın'a oy vercek olanlar da Canaydın kadar benim gözümde suçludurlar.

Canaydın'a çağrım:

Defolup gitsin. Yaptığı bir hizmet varsa onu da yanında götürsün. Başkan olmasa idi kulüp ancak bu kadar kötü yönetilirdi.

Bir adam bu kadar yüzsüz olabilir mi?

Odunlar ile işbirliği yapıp kulübü batırsın.Aslantepe'sine DİKMEYİ VAAT ETTİĞİ DİREKLERİ NEREYE DİKTİ ACABA?

Canaydın gibi bir adamı hala denemeyi göze alan bir kulüp olacaksa benim böyle bir kulüple işim olmaz.

Canaydın başkan, taraftar sayısı -1.

Fakat hala umutluyum.Bu kulüpte böyle akılısızlığı düşünecek adamların sayısının fazla olmadığını ümit ediyorum.İnşallah yanılmam.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Canaydın şu an alternatifsizlikten nemalanıyor, keçi yok, abdurrahman çelebi var...
Önemli olan kişiler değil, büyük Galatasaray camiasıdır, sahıslara takılıp kalmayalım falan filan :)
Mehmet Gorgen wrote:
Buradan ilan ediyorum....

Canaydın başkan seçilirse GS ile ilgili bu foruma veya başka bir foruma tek kelime yorum yapmayacağım. Bir taraftar olarak GS ile taraftarlık ilişkimi askıya alacağım. Ta ki Canaydın gittiği güne kadar.
Meczup

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: Buradan ilan ediyorum....

....
Boyle yapmakla kimi cezalandiriyorsun. Forumdakilerin gunahi ne? Maca gitme, dergi alma, GS'ya paran gecmesin bunlari anladikta foruma garezin ne?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply