Medyadan Göze Takılanlar

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mustafa Dogan

Medyadan Göze Takılanlar

Post by Mustafa Dogan »

Uzun zamandir üzerinde çalistigim, gece gündüz emek sarfettigim bir proce bu... (saka yapiyorum tabiki)

Medyadaki ilginçlikleri paylasabilecegimiz bir konu basligi olsa ne iyi olur diye düsünür dururum...

Kim nerde kime ne demis?

Bazen, bu haber/konu hangi basliga uygun düserki diye düsünmek mecburiyeti hasil oluyor ki bu zaman kaybidir..

Valla ben konuyu basligini açiyorum.. 'Benim söylemek istediklerim vardi, ama uygun konu basligi bulamadim, dertliyim el aman derdime derman' diyenler için kapim ve konu basligim ardina kadar açiktir, ama medya kaynakli meseleler için tabi....

fener maçının oynandığı gün Hasan Pullur adlı tombişin milliyetteki fenerbahçe güzellemesini koyacaktım ama geçti artık...

Hadi bismillah...
Meczup

Mustafa Dogan

Tuncayın Hindiliği

Post by Mustafa Dogan »

HAKAN Şükür, kupa maçından sonra Tuncay’ın yapmış olduğu harekleri tasvip etmediğini de söyledi.

Hakan, maçtan sonra Tuncay’ı aradığını ve yapmış olduğu harekete üzüldüğünü söylediğini ifade ederken, şöyle konuştu: "Kendisinden beklemediğim bir hareketti. Biz profesyonel futbolcuyuz. Hareketlerimize dikkat etmeliyiz. Tuncay umarım bana dilediği özürü kamuoyuna da yapar. Çünkü bu Türk futbolu için çok önemli. Hareketini hiç tasvip etmediğimi yine söylüyorum."

Hürriyet[/b]
Meczup

Mustafa Dogan

Rıdvanı dinlerkene...

Post by Mustafa Dogan »

Rıdvan: "marmariste 4-5 yıl önce İrfan diye bir oyuncuyu begenmiştim , 12-13 yaşlarında, sonra öğrendimki Galatasaray almış" falan dedi..
Kim acaba bu İrfan...

Rıdvan yeniden objektif bir yorumcu olma yolunda ilerliyor... :)

Geretsin takımları 10. haftadan sonra iflas ediyor deniyordu, dedi. Evet hakkaten böyle bir rivayet vardı dimi :)

Birde Ayhan meselesi var.. Bülenti andıran yaramazlığı olmasa harika futbolcu.. O sakatlığın ardından girdi takıma çatır çatır oynuyor...
Meczup

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Serhat Ulueren, Yiğit Şardan'ın listesindeki Eşref Hamamcıoğlu'nun klübü 8 milyar için haczettirdiğini söyledi. Canaydın bile bu kadar alçalmadı. Neyseki Eşref efendi Galatasarayı yönetenler arasında değil şu an..
Meczup

Tolga Girici

Re: Rıdvanı dinlerkene...

Post by Tolga Girici »

Mustafa Dogan wrote:Rıdvan: "marmariste 4-5 yıl önce İrfan diye bir oyuncuyu begenmiştim , 12-13 yaşlarında, sonra öğrendimki Galatasaray almış" falan dedi..
Kim acaba bu İrfan...
.
Irfan su anda altyapi'da. Ikinci bir Emre Belozoglu gozuyle bakiliyor. Emre gibi kucuk yasta transferle gelmis bir oyuncu.

Su anda B Genc takiminda. Her macta en az 1-2 gol atiyor.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Sinirler çok gerildi

Özaydınlı, "Fakir-fukara edebiyatı yapılıyor" diyerek Galatasaray'a göndermede bulundu. Asbaşkan, Tuncay Şanlı'nın PFDK'ya yollanmasında sorumlu gördüğü Lig TV'yi suçlayınca, yanıt çok sert geldi Fenerbahçe Asbaşkanı Murat Özaydınlı Galatasaray, Futbol Federasyonu ve yayıncı kuruluş Lig Tv'yi hedef alan zehir zemberek açıklamalar yaptı.
Özaydınlı, mali kriz yaşayan şampiyonluk yarışındaki ezeli rakiplerinin fakir-fukara edebiyatı yaptığını iddia ederek şunları söyledi:

'Vah vah zavallılar'

"Biz konuşmadıkça bazı şeyler ayyuka çıkmaya başladı. 3-4 aydır fakir-fukara edebiyatı aldı başını gidiyor. Türk halkının geleneğinden dolayı başta federasyon ve hakemler istemeyerek de olsa bu edebiyattan etkileniyor. Bazen ben bile etkileniyorum. 'Vah vah, zavallılar diyorum.' Hiçbir takım kendisini bu kadar küçük düşürmedi. Bu takımdan çok daha kötü durumda olan Anadolu kulüplerini kutluyoruz. Onlar hiçbir zaman çıkıp fakir-fukara edebiyatı yapmadılar, mazlumu oynamadılar. Federasyondan ve hakemlerden başka şeyler beklemediler" dedi.
Murat Özaydınlı, Tuncay Şanlı'nın, Galatasaray maçından sonra taraftarlara yaptırdığı, "Bir baba hindi" tezahüratının görüntülerini ekrana getiren yayıncı kuruluş Lig TV'ye de yüklendi. Sarı-lacivertli yönetici şöyle devam etti:
"Yayıncı kuruluş maçtan 1.5 saat sonra bir oyuncumuzun seyircisiyle bütünleşmesini ekrana getirdi ve bu oyuncumuz ceza kuruluna sevk edildi. Biz ne tezahüratlar biliyoruz. 90 dakika sayın başkanımıza küfürler edildi. O zaman yayıncı kuruluş neredeydi? O zaman yayın odasında sesler kısılıyordu. Neden o zaman federasyon bunlara karşı harekete geçmiyordu. Bunun altında Fenerbahçe'ye karşı duruş görüyoruz. Yine bir takımın yetkilisi (Galatasaray Sportif Direktörü Bülent Tulun) Erciyes maçından sonra rakibin aşırı motive olarak sahaya çıktığını söyledi. Federasyonu göreve çağırıyorum. Bu sözleri hemen incelesinler. Denizlispor iyi oynayıp, kendi kalesine gol attı. Şimdi biz de bunun altında bir şey mi arayalım? " diye konuştu.

Büyüka'dan yanıt

Murat Özaydınlı'nın bu açıklamaları Lig TV Yayından Sorumlu Genel Müdürü Şansal Büyüka'yı çileden çıkardı.
Maraton programının canlı yayını sırasında yanıt veren Büyüka, sadece işlerini yaptıklarını belirtti, "Elimizde ne görüntü varsa veriyoruz. Sayın Başkan Aziz Yıldırım'a edilen küfürleri, bütün Türkiye'ye dinletelim mi! Buna bizim terbiyemiz izin vermez. Başkaları görüntülerden ceza alınca, sevinmesini biliyorlar. Biz Sayın Özaydınlı'yı sadece işi düştüğü zaman değil her zaman ekrana bekliyoruz" ifadesini kullandı.

MİLLİYET
Meczup

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Büyük Başkan bahsettiği yumrukları vurmaya başladı. İşte bir sağ kroşe:

Başkan Özhan Canaydın’dan Açıklama

Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı’nın açıklamalarını hayret ve esefle dinledim. Türk spor tarihinde, spor kurumlarının dönem dönem yaşadığı sorunların; bu kadar ucuzca polemik konusu yapılarak, kendilerince avantaj haline getirilme çabasının örneği görülmemiştir.

Anlaşılmaktadır ki, Galatasaray’ımızın sezon başından beri yapılan tüm çifte standartlara karşı boyun eğmeyen, pes etmeyen onurlu duruşu bazılarını rahatsız etmektedir.

Panik duygusunun egemen olduğu anlaşılan yöneticiye, 101 yıldır olduğu gibi Galatasaray Spor Kulübü’nün her zaman gösterdiği onurlu duruşundan ödün vermeyeceğini hatırlatırım.

Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı’nın Galatasaray Camiası'ndan özür dilemesi gerekmektedir.

Özhan Canaydın
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı
Meczup

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Baskan fazla konusmasin isini yapsin. Kime laf yetistiriyor Allah askina!

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hasan Tezcan wrote:Baskan fazla konusmasin isini yapsin. Kime laf yetistiriyor Allah askina!
Hasan Abi adam senin kulubune acik acik "zavallilar" diyor, en azindan meydanin bos olmadigini gostermek icin bir cevap vermek lazim. Meydanin bos oldugunu dusunurlerse islerini garantiye almak icin onlemler almak isteyeceklerdir. Hakemleri baski altina almaya basladilar. Haftasonu gorduk ne kadar hezeyan icindeler. Ayrica Nobre'nin, Alex'in kendilerini yere atmalarini bizzat tesvik ettiklerini dusunuyorum. Sene basindan beri bir degil iki degil. Biraz fairplay dusunceleri olsa Nobre'yi uyarirlar, ama umurlarinda degil, basariya giden her yol mubah onlar icin.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yerinde ve zamaninda bir aciklama.Esasinda bu aciklamayi asbaskan'in yapmasi lazim ama daha yonetim kurulu bile sekillenmedi.

Bundan sonra(yonetim kurulu gorevleri sekillendikten sonra) basina yapilacak aciklamalari basin sozcusu de yapabilir.Boylelikle her kafadan bir ses de cikmaz;boylelikle baskan ve yonetim kurulu da isine konsantre olabilir.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben hakkini korumasin demiyorum, laf yetistirmesin o kadar, bir baskana
yakisik almaz. Herkes herseyin farkinda, gereken tepki veriliyor kanaatimca.
Onlarda biraz hazimsizlik var o kadar, hem suclu hem guclu diyebiliriz,
yer yapiyor kendilerine, taktik bunlar...

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Sanem Altan'ın NTV'deki program konuğu kıymetli büyüğümüz Bülent Tulun.

"Bu sezon ilk defa GS lehine golle sonuçlanan bir hakem hatası gerçekleşti. Kimsenin bu şekilde puan almasını yada vermesini temenni etmem. Bu şekilde maç kazanmaktansa, maçın 2-2 bitip puan kaybetmeyi tercih ederdim. Elle oynama pozisyonuda çok net değil. Futbolcularımızın itirazı vardı ama hakemin orda hata yapması doğaldı."

"Maçın ne kadar uzayacağını hakem takdir eder. İlk yarının sonuna istediği kadar ilave koyabilirdi. Bu tamamen hakemin tercihidir. Ama tabela kalkmadıysa uzatma olmayacak demektir ama uzatmanın 2. dakkasında gol yedik, bu bence hataydı."

"Futbolcular hakem hatalarının kasıtlı olarak Fener lehine olduğunu ve bunu aşmanın çok zor olacağına inanıyorlar.Ben hakemlere güveniyorum ama futcularımız her hakeme güvenmiyor."

"Serdar Tatlı'nın kondüsyon sorunu var ama güveniyorum ben kendisine."

"Erciyes maçından sonraki sözü dahada sık söyleyebilirim. Benim söylediğim laf: Rakip aşırı motivasyonluydu. Burda ne bir teşvik primi iddiası vardı nede birilerinin adını kullandım. Aşırı motivasyon psikolojik bir ifade."

"Benim sözümden sadece fener alındı. Bir takım gol yedikten sonra savunma oyuncusunun kale direğini tekmelediği çok sık görülür mü? Yada maç bitişi bir oyuncunun hakemin kafasına top attığı çok sık görülür mü? Kaldıki isyan etmesi gereken bizdik, aleyhimize bir sürü hata oldu, ama tepkiyi onlar gösterdi."

"Korku dağları sardı demekki, Özaydınlı böyle sözler söyledi."

"Futbolcuların alacakları genelde 3 ay gecikmeli ödeniyor. Ama 2002'dene beri sezon sonuna kadar herkes parasını aldı."

"Futbolcularımı, özellikle kaptanlarımız (Hakan,Ergün ve Hasan) birlik beraberlikte çok önemli rol oynadılar ve şuanki duruma gelmemizde çok ciddi pay sahibiler. Yabancılar arada hık mık desede çoğunluk burayı yuvası kabul ediyor."

"Aydın, Erciyes maçına girdikten 30 sn sonra dizi yarılmış, dizinden kanlar aktı, Erciyesli futbolcular Aydını hakeme söylüyorlar 'oyundan çıkması' lazım diye ama Aydın o yaralı, kanayan dizle oynamaya fedakarlık yaparak devam etti, çıkmamak için hakemden kaçtı resmen, çünkü abilerinden öyle görüyor. Galatasaraylı futbolcular parayla değil yüreğiyle oynuyor"

"Tuncayda o yaptığından ötürü pişmandır diye tahmin ediyorum çünkü tanıdığım kadarıyla iyi bir çocuk. Olayı sonradan gördüm ve bu boyutlarda olduğunu tahmin etmiyordum. Bununda bir cezası var. Benzer bir durumda, kamera görüntüleri sebebiyle, Ayhan 3 maç ceza aldı. Hadise maçtan sonraki yarım saat içinde gerçekleşmiş. Amiyane bir tabirle Tuncay tam gaza gelmiş, bu masum bir olay değil. Ve maalesef bunu eğlenceli göstermeye çalışan yöneticiler var. Ceza kurulunun çifte standartlı olup olmadığını şimdi anlayacaz."

"Taraftarlarımızın yaptığı çok ayıptır. Bunun organize olduğu söyleniyor, öyleyse yazıklar olsun. Bununda bir müeyyidesi var."
Meczup

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Semih Haznedaroğlu, Habertürkte...
Fenerli futbolcular taraftarla beraber küfrediyor.. Tuncay olayı yaşandığı akşam..

Ultraslan yönetimden isteklerini sıralayıp bildiri halinde yayınlamış. Neler istediler acaba?

Komik adam Turgay Kıran gene kırmış geçirmiş: "Galatasaray klubüyle iş yapabilmek için listelere girenler var. 4-5 yıllık üyelikle, parasına güvenip duayenliğe soyunanlar var."

Aydemir Akbaş, Canaydına oy vermiş.. Semih Haznedaroğluyla da sınıf arkadaşıymış, dolayısıylada Ünal Aysalla.. Ne sınıfmış be! Altın Nesil yetişmiş resmen..
Meczup

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Mustafa Dogan wrote: Aydemir Akbaş, Canaydına oy vermiş.. Semih Haznedaroğluyla da sınıf arkadaşıymış, dolayısıylada Ünal Aysalla.. Ne sınıfmış be! Altın Nesil yetişmiş resmen..
Yahu ne diyorsun,Aziz Üstel'i dinleyecektin..Seçimi kazandıran adam esas Celal Gürcan'mış..Adam liseye ilkokuldan girmiş,yirmi küsur yıl sonra çıkmış..Düşünsenize diyor,kaç tane arkadaşı vardır onca yıldır liseden diyor..

:D

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Başkan ATV'de..

Ahmet Çakar çıkacak oy sayısını bile bilmiş,telefona çıkmam ama Ahmet'in hatrını kırmadım diyor..

Özaydınlı'yla üzülerek de olsa muhatap oldum dedi.

Post Reply