28. Hafta:G.Saray-G.Birligi 3-0 (7', 20' Necati, 48' Ilic)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Tolga Girici

28. Hafta:G.Saray-G.Birligi 3-0 (7', 20' Necati, 48' Ilic)

Post by Tolga Girici »

Sezonun en zorlu maclarindan biri olmaya aday, cunku Genclerbirligi son 5 macinin 4unu kazanmis. Sert futbol oynuyorlar, gecen devredeki macta Ismail Gulduren sanirim epey sertlik yapmis. Ileride Isaac Promise gibi hizli deparlari olan bir futbolculari var. Mustakbel Fenerli Ugur Boral yeni takimi icin daha bir motivasyonlu olacaktir. Savunmayi biraz daha siki tutmamiz lazim. Saidou umarim doner bu sefer.

-----------Mondragon----------
Cihan---Song--Tomas--Ferhat
--- Hasan----Saidou---Ayhan------
---------------Ilic(Volkan)------------
-------Hakan(Kabze)------Necati------

Volkan'i bu macta forvet arkasi yapsak nasil olur acaba?

Genclerbirligi taraftar forumunda bu macla ilgili acilan basliktan bilgi alabiliriz. Ben teknik direktor olsam boyle forumlari okurum mactan once. Anladigim kadariyla kalecileri biraz acemi, ve defansta adam paylasimi sorunlari var.

http://www.alkaralar.com/icerikarastir. ... 9152#19152

--------------------------------------------------------------------
ekleme: Gerets'in bu gune kadarki aliskanliklarina dayanarak bir diger olasi 11:

-----------Mondragon----------
Sabri---Song--Tomas--Ferhat
--- Hasan----Cihan---Ayhan------
---------------Necati------------
-------Kabze-----Hakan------

Ikinci yari 3lu forvetle bol pozisyon buldugumuz icin 3lu forvetle baslayabilir Gerets.
Last edited by Tolga Girici on Sat Apr 01, 2006 10:04 pm, edited 6 times in total.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga'cim, Gerets'in bu macta Cihan'i kesme ihtimali yok. Kim gol atarsa o oynuyor bir hafta sonraki macta. Volkan doksana takti, bir sonraki macta ilk 11 deydi. Ilic cok kotu oynadi, golunu atti, bir sonraki macta ilk 11'deydi. Heinz ikinci yari girdi golunu cakti, bir sonraki macta devre arasi oyundan alindi. Tahmin olayinin icinde az biraz bilim varsa, o da gecmise, rakamlara, istatistiklere bakmaktir. Cok karisik olanlari da (meteorology), cok basit olanlari da ayni temele dayanir.

O yuzden ben derim ki, Sabri sag bek, Cihan orta sahada oynar. Onun yaninda Necati (ilerde Hakan - Kabze) veya Ilic (ilerde Hakan - Necati) seklinde bir dizilis denerse, kumara devam eder. Saidou veya Volkan oynamalidir. Su anda en iyi verim aldigimiz sol kanat oyuncusu Ayhan, en iyi sag acigimiz da Hasan. Bunlarin yeriyle oynarsa da kendi bindigi dali kesmis olur.

Ben yine yanlis bir 11 cikaran, 2-3 degisiklikten sonra dogruyu bulan bir hoca bekliyorum. Insallah o zamana kadar geriye dusmeyiz.

Ozan Ersoy

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

2002-03 sezonunda,ve gecen sezon ASY'de Genclerbirligi'ne karsi cok onemli puanlar kaybettik;umarim cumartesi gunu kazaniriz.

Bu hafta sonu Kaptan da Ali Sami Yen'e geliyor.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İnşallah Gençlerbirliğini yeneriz. Vestel Manisa ile benzeşen yönleri olduğu düşünülürse sağlam bir orta sahaya ihtiyaç duyacağımız kesin. Ankaragücü karşısına bile çift ön libero ile çıktığına göre Gerets, Gençlere karşıda maça sağlam başlamak isteyecektir.

...........Ferhat........Ayhan

.........Tomas....Volkan..............Hakan
Mondi
..........Song.....Cihan..... Necati

............Sabri......Hasan

Beklediğim ilk 11 bu! Cihanın yerine Saidou'yu tercih ederim ama koyması zor.

Saygılarımla

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Gecen macta kacirdiklarindan sonra Hasan Kabze'nin GB'ye karsi oynayacagini tahmin etmiyorum. Ozan'in dedigi dogru. Gerets odullendirmesini hemen yapiyor, gol atani bir sonraki mac ilk 11'e aliyor. Takimin genel olarak motivasyonu ve yedeklerin de her mac hazir olduklarini dusunursek dogru bir sey yapiyor diye dusunuyorum.

Geri dortlude Sabri ve Ferhat son maclarda iyiler. Her ne kadar Sabri yerden ortalariyle bizleri delirtmeye devam etse de. Orta saha Hasan Sas, Ayhan iyi devam ediyor. Cihan ilk 11'e girer. Ilic'e bu macta yapabilecegi ara paslari ve verkaclar icin ihtiyacimiz var. İleride H. Sukur ve Necati'yle ilk 11 olusur.

GB'nin bu maca beraberlik amacli cikacagini tahmin ediyorum. UEFA icin iyi pozisyondalar, BJK'nin kendini imha moduna gecmesiyle. Riske girmeyecekler, bol faul yapacaklardir. Futbolcularimizin fiziksel mucadeleye hazir, ayni zamanda sakin olmalari gerekecek.
Tan Erten

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tan Erten wrote:Gecen macta kacirdiklarindan sonra Hasan Kabze'nin GB'ye karsi oynayacagini tahmin etmiyorum. Ozan'in dedigi dogru. Gerets odullendirmesini hemen yapiyor, gol atani bir sonraki mac ilk 11'e aliyor. Takimin genel olarak motivasyonu ve yedeklerin de her mac hazir olduklarini dusunursek dogru bir sey yapiyor diye dusunuyorum.

Geri dortlude Sabri ve Ferhat son maclarda iyiler. Her ne kadar Sabri yerden ortalariyle bizleri delirtmeye devam etse de. Orta saha Hasan Sas, Ayhan iyi devam ediyor. Cihan ilk 11'e girer. Ilic'e bu macta yapabilecegi ara paslari ve verkaclar icin ihtiyacimiz var. İleride H. Sukur ve Necati'yle ilk 11 olusur.

GB'nin bu maca beraberlik amacli cikacagini tahmin ediyorum. UEFA icin iyi pozisyondalar, BJK'nin kendini imha moduna gecmesiyle. Riske girmeyecekler, bol faul yapacaklardir. Futbolcularimizin fiziksel mucadeleye hazir, ayni zamanda sakin olmalari gerekecek.
Sevgili Tan, hem beraberlige oynayacaklar, cok faullu oynayacaklar, bizimkilerin fiziksel mucadeleye hazir olmalari gerek diyorsunuz hem de Ilic'e ihtiyac var diyorsunuz. Ben ciddi sekilde anlayamiyorum bunu. Orta sahanin gobegini bir tek Cihan'a nasil birakirsiniz Gencler'e karsi?

Ilic oynarsa ilk yari GS ezilir, hatta belki geriye bile duser, devre arasi Ilic cikar, Volkan, Saidou vs gire, GS toparlar. Mucizevi goller bulursa yener.

Bu sene defalarca izledigimiz senaryo.

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu maçta kaç sakat vereceğiz Allah bilir! Ersun Yanal ve talebesi Mesut Bakkalın, insanlık dışı faul taktiğinden iğreniyorum. Holosko'yu savunuyorlar utanmadan; rakiplere karşı öfke duymayı mı öğütlüyor EY ve MB?
Bülent Korkmazın GS maçındaki motivasyonunu Fener maçında da görseydik keşke!
Ankara maçında bile oynatmadığı İliçi bu maçta oynatacak kadar kör olamaz Gerets!

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Bu mac yaklastikca gecen sene 1-0 onden verip CL'den oldugumuz maci hatirliyorum...ayni anda Fener Ankara'da yenilirken hemde. Neyse gecmisler gecmis olsun.

GENCLERBIRLIGI

Gecen hafta sonu oynanan Manisa macinda...

...14 Isaac...8 Mehmet Cakir
20 Ugur...12 Ayman...9 Mehmet Nas...35 Tuna
23 Baki...2 Ismail...3 Risp...4 Tayfun
...35 Ramazan

...statu geregi Tayfun'un oynayamadigi Ankaraspor erteleme macinda...

...14 Isaac..77 Ali Cansun
20 Ugur..12 Ayman...9 Mehmet Nas...8 Mehmet Cakir
34 Eren...2 Ismail...3 Risp...35 Tuna
...35 Ramazan

dizilisleriyle cikmislar. Forumlarda yazisan GB tarafatarlarina gore Mehmet Cakir sag kanat'ta, Ali Cansun forvet'de oynayinca cok etkili oluyorlarmis. Bizimle oynadiklari ilk macta Isaac ve Cakir forvet, sag kanat'da bu gunler oynamayan Erhan oynamisti.

Son 5 mactan 12 puan alan Genclerbirligi su an UEFA'nin belkide en buyuk adayi haline geldi. Besiktas sanki kupa kulvarindan UEFA'yi gozlerken Kayseri dususte, Trabzon ise yaris'a havlu atmak uzere. Genelde zorlandigimiz bir rakip--zaten son iki macimizi kaybettik, bir icerde bir disarda.

Gerets ne yapar merak ediyorum...

1) Saidou'nun su sakatligini resmi site yazmadigi icin bir turlu anlamadim ne zaman donecek, nedir durumu. Sanki bir sey yokmus gibi ama hala kadro'ya donmus degil. Ilk yari belki en onemli oyuncumuzdu, ikinci yari toplam 3 macta forma giyebildi ancak. Fransa'ya gitmeden bize bir katkisi daha olursa samipyonluk sansimiz baya artar bence.

2) Ankaragucu macinda, butun sezondur ILK defa Ilic bir maca yedek kulubesinde baslayip orada tamamladi. Bu Gerets'den bir mesajmi yoksa Ilic'i dinlendirmekmi bu macta gorecez. Bir turlu verimli olamayan Heinz'i bir daha 11'de dusunmez herhalde, kanatlar Ayhan ve Hasan Sas olur. Ama ortasi? Saidou yoksa Cihan-Ilic olma olasiligi yuksek. Yada Cihan-Necati (ilerde Kabze Sukur)...Volkan'in futbolcu falan olmadigini Gerets uzunda surse anladi galiba nihayet (ben sezon basinda soylerdim ona ama sormadi bana nedense...). Umarim gene Ayhan-Cihan yapip kanada kanat oyuncusu olmayan Kabze veya Necati'yi koymaz.

3) Sag bek Ugur'un durumuna bagli. Sabri pek iyi degildi son mac, ve Ugur sakat degilse artik bu mevkinin adami oldu...

Korkuyorum bu mactan. Kadikoy'den sonra en korkulacak mac. Taraftar'a ve takim'a buyuk gorev dusuyor...haydi basarilar...

haydi cim bom...

Deniz

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Geniş çaplı bir araştırma olmuş. Varlığı tartışılan GB taraftarlarını bile bulmuşsunuz... :)
Deniz Selman wrote: Forumlarda yazisan GB tarafatarlarina gore......

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bunları biliyor muydunuz?

1) Gençlerbirliği spor kulübü yönetim kuurlunun 30 kişiden oluştuğunu?

2) İlhan cavcav'ın 2 oğlu Murat ve önder cavcav'ın da Gençlerbirliği spor kulübü yönetim kuurlunda olduğunu?

3) AKP'nin TBMM başkan vekili ve kayseri milletvekili sadık yakut'un G.birliği spor kulübü as başkanı olduğunu?Adam kayseri milletvekili, kendi şehrinin 2 takımı varken gitmiş ankara takımının yönetim kuruluna girmiş.Acaba bilinçli mi?

Bilmiyorsanız şimdi öğrendiniz :lol:

http://www.genclerbirligi.org.tr/icerik ... tim_Kurulu

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Şükrü Kızılot ne arıyor orda yahu? Bulmuşlar sıkı maliyeciyi,sırtları yere gelmez tabi.. :)

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gençlere geçen seneki 2 maçtada yenilmiştik, bu seneki ilk maçtada.. Geçen seneki ilk maçı hatırlamıyorum, inşallah yenilmemişizdir...
Gençlere yeterince yenildik, artık yenelim mümkünse, 3 maç üst üste yenilmek kötü olur..

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Song antrenmana cikmamis ve bavullarini toplamaya baslamis. Deniz bitti, sabirlari hala sinarsin Canaydin hoca.

Song

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenere laf yetiştirmek için saniye sektirmeyen Canaydın hazretlerinin Songla ilgili basında çıkan yalan(!) haberlere tepki göstermesini bekliyorum.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kamuoyuna Açıklama

Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol A Takımı oyuncusu Rigobert Song Bahanag maddi sorunlar gerekçesiyle, haftasonu oynanacak Gençlerbirliği karşılaşmasına kendini zihinsel olarak hazırlayamayacağı inancıyla, 31 Mart 2006 Cuma akşamüstü yapılacak son antrenmana katılmak istemediğini belirtmiş, bunun üzerine Teknik Direktörümüz Sn. Erik Gerets tarafından maç kadrosundan affedilmiştir.

Kamuoyunun ve basın mensuplarının dikkatine sunulur.
Yonetimin ilk icraati hayirli olsun!

(Belki 1 Nisan Sakasidir bu haber :))

Post Reply