Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozan Ersoy

Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Post by Ozan Ersoy »

Hadi bakalim Mehmet Gorgen'in gorevini ben devr aldim, bu sezonun transfer gundemi basligini aciyorum. Bismillah diyelim, kurban keselim... Hayirlisi olsun efendim.

Ilk haber Turkish Daily News'dan....

Atletico Madrid'in Petkov'u ile ilgileniyormus Adnan Polat.

" Galatasaray after Martin Petrov

New Galatasaray coach Adnan Polat is chasing Bulgarian player Martin Petrov, 27, from La Liga side Atletico Madrid, reports said. Petrov's free kicks are like those of Galatasaray legend Hagi. Petrov was also a former pupil of current Galatasaray coach Eric Gerets, when the latter was at German Bundesliga's Wolfsburg. Galatasaray's transfer list is also full of stars: Insua, Pires, Sorin, Zidane and Roberto Carlos."

Galatasaray after Martin Petrov

Ozan Ersoy
Ozgur Huseyinoglu

Re: Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Post by Ozgur Huseyinoglu »

New Galatasaray coach Adnan Polat is chasing Bulgarian player Martin Petrov, 27, from La Liga side Atletico Madrid, reports said. Petrov's free kicks are like those of Galatasaray legend Hagi. Petrov was also a former pupil of current Galatasaray coach Eric Gerets, when the latter was at German Bundesliga's Wolfsburg. Galatasaray's transfer list is also full of stars: Insua, Pires, Sorin, Zidane and Roberto Carlos.
"coach Adnan Polat"?!?! Nasil yani?!?!

Galatarasay'in degil, secilemeyen baskan adayi Kiran'in listesini vermis TurkishDailyNews gorunuse gore?!? Zidane filan, hayirdir?!? :D
Özgür
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan vallahi bugün konuyu açacaktım ama Cengiz abi'den çekindim. :lol: Niye acele ediyorsun diye lafını sokar diye.

Fakat ben konuyu Petrov için değil de Tümer için açacaktım.Meğerse TÜMER ile anlaşmışız (Hadi ordan)

Fanatik'ten :

Tümer aslan gibi

Ozan, bir daha böyle olmasın :lol:

Özgür , senin bu ince ayrıntıları yakalamana hayranım. İyi ki varsın.

Zidane+tümer+petrov,roberto carlos
:roll:
of anam offf

Fakat Petrov'u çok beğeniyorum sol ayaklı fakat 2 kanatta da oynama özelliğine sahip, güzel ortaları ve sert şutları da var.
Last edited by Mehmet Gorgen on Fri Mar 31, 2006 10:03 pm, edited 2 times in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Demek iskence tekrar basladi. Gecen yaz her sabah gazetelere bakip Pires ha geldi ha gelecek diye yolunu gozledigim gunler aklima geldi.

Aslinda taraftari memnun etmek istiyorlarsa bir aciklama yapsinlar, bu sene transfer istemiyoruz diye, daha iyi olur.

Bu haber de masa basinda uydurulmus gibi, gecen yazdan kalan ve bu sene Kiran'in listesinde (!) olan herkesi koymuslar habere.

Petrov veya Insua gelse tabi ki sevinirim. Ama Boca Juniors Insua'yi birakmaz gibi geliyor.

Bu sene CL'de olacagimiz icin transferde sansimiz biraz daha fazla olabilir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Ozan vallahi bugün konuyu açacaktım ama Cengiz abi'den çekindim. Niye acele ediyorsun diye lafını sokar diye g.

....
Hoppaaa. Demek boyle benden cekindin. Bir daha Canaydin kazanirsa GS konusunda haber maber yazarsam ne olayim diye burada dedigin gunler uzerinden haftasi gecmedi hani. Burada Cengiz abin "gel yahu boyle $ey mi olur mu$. Canaydin da kim" dememi$ gibi bana laf sokuyor diye cekindim de $imdi. Sen burada ne zaman haber diye bir iki $ey yazdin da ben $imdi bunun zamani mi dedim sana ben? Ustume iyilik saglik.

Hulya Av$ar gibi vamp bir kadin arkada$ina dert yaniyormu$. Ah $ekerim geceleri evde yalniz kalamiyorum. Ruhlardan cinlerden perilerden korkuyorum demi$. Kadinin arkada$i dayanamami$ "hadi be sen $eytan gelip $eyini (ehem gak guk biyerek burada bir oksurdum) cikarsa korkmazsin. Yalniz yatamiyorum deme yerine bu cin peri i$ini $imdi nerden cikardin" demi$. $eninki de buna benzedi hani. Al sana bir laf sokmasi i$te. Bu vesile ile bunu da fikra olarak kabul edin artik.

$aka bir tarafa eger burada boyle benden cekinip bildigini soyleyecek yada du$uncesini payla$ecak iken yapamayanlar varsa once bir ozur dileyim. Amacimiz burada $oyleyi$iyi artirmak bastirmak degil.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Mar 31, 2006 10:12 pm, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:
Ozan, bir daha böyle olmasın :lol:
Valla Mehmet'cim boyle "bir daha forum yok, GS benim icin bitmistir, yazmam etmem" dersen biz de boyle seninle ozdeslesmis basliklara sulaniriz. Cengiz abi iyi yakalamis. Bir ders vereyim de, bu forum ve arkadaslarin icin ne kadar onemli oldugunu anlayasin istedim. Boyle GS baskani gibi sudan :shock: nedenlerle bize boykot koymak olmasin. Foruma yazmamak ancak ozel nedenlerle olur, ona da "herkese saglik sihhat versin Allah, yazalim cizelim" hep derim.

Hem gecen sene o kadar yazdin ettin, Gallardo, Insua, Pires derken icinden cika cika ketcapla pilic cikti. Belki benim actigim baslik ugurlu gelir :lol:

Petrov belki olabilir bir transfermis gibi geldi. Bulgar (Yani brezilyali denyolardan degil), Atletico'da oynuyor (real'de degil). Ama seyretmedim hic. Siz daha iyi bilyorsunuz.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Fri Mar 31, 2006 10:01 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ufak bir düzeltme yapmama müsade edin. MARTIN PETROV
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:Ufak bir düzeltme yapmama müsade edin. MARTIN PETROV
Danke schon... Bugun dyslexia var biraz bende.

Ozan
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Gerets'in dünkü basın toplantısından:

"Son dönemde medyada çıkan transfer haberlerinin bazılarının doğru olmadığını belirten Gerets konuşmasını şöyle tamamladı: "Önümüzdeki dönemde çok değişik isimleri gazetelerde okuyacağız. Bu isimleri değerlendirirsek o zaman üç takım kurmuş oluruz. Ancak zikredilen isimlerin bazılarının sezon sonunda burada olmalarını isterim. Böylece iyi bir takım kurmuş oluruz."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Iste mutlu haber diye buna derim! Forumun en renkli topiginin bu kadar erken acılması, butun diger uyeleri oldugu gibi beni de neseye bogdu. Gectigimiz senelerde bu konuda yazılarını okudugumuz forumdasların performansı ve Haziranda baslayacak Dunya Kupasındaki bazı isimlerin GS mıza yakıstırılma yarısı ( Sn. Turgay Kıran nın kulakları cınlasın), gelmek isteyip de gelememeleri, eslerinin ikna edilememesi vs. goz onune alındıgında, bizleri muhtesem bir eglence bekliyor. Dunya Kupasının gazı ile toplamda adı gecen oyuncularda, 100 barajının cok rahat asılacagını dusunuyorum.

1 Nisan gunu acılması ise son derece manidar.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Emre takimindan memnun degilmis(Gerci burada aksini soyluyor ama problem oldugu belli)
Emre idmana alınmadı!

Souness`in görevinden alınmasından sonra, takımın başına geçen teknik direktör Glenn Roeder ile bir türlü anlaşamayan Emre`nin, geçtiğimiz Perşembe günü yapılan antrenmana geç geldiği ve hocası tarafından idmana alınmadığı belirtildi.

Milli futbolcuya ateş püsküren Roeder, "Çarşamba günü takımın izinli olmasına karşın, Emre İngiltere`ye Perşembe günü geldi. Bu disiplinsizliktir. O gün de antrenmanımız vardı, ama Emre yorgun ve uykusuzdu. Ben de ona izin verdim ve gidip uyuması gerektiğini söyledim. Ama, bunun böyle olmaması gerekiyordu. Emre, bu tür hareketlerinden arınması gerekiyor" dedi.

Bu arada, Emre Belözoğlu`nun Newcastle United`dan sezon sonunda ayrılacağı haberlerine, milli futbolcunun menajeri Ahmet Bulut ise son noktayı koydu.

İngiltere`de Sunday Sun`a gazetesine açıklamalarda bulunan Bulut, Emre`nin İngiltere`de mutlu olduğunu vurgularken, "Emre`nin takımdan ayrılmak istediği yönündeki haberler, gerçeği yansıtmamaktadır. Emre, gelecek sezon da Newcastle`da oynayacak. Zaten kulübü ile 5 yıllık sözleşmesi bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Ada medyası da Türkiye - İsviçre maçından sonra yaşanan olaylar nedeniyle FIFA`dan 6 maç ceza alan yıldız futbolcunun, bu cezadan sonra performansında düşüş yaşandığı görüşünü savunuyor.

Emre: "Problemim yok"

İngiltere'nin Newcastle United takımında forma giyen Emre Belözoğlu, takımla ve teknik direktörüyle problemi olmadığını kaydetti.

Emre, yaptığı yazılı açıklamada, teknik direktörüyle sıkıntı yaşadığı şeklindeki haberlere üzüldüğünü belirterek, "Newcastle United ile hiçbir problemim yok, teknik direktörüm ile son derece uyumlu çalışıyoruz ve bana fazlasıyla destek veriyor" dedi.
Daha once "Turkiye'de oynamayacagim" demisti, ama ben yine de Emre'nin bizim ihtiyac duydugumuz bir futbolcu oldugunu dusunuyorum. Galatasaray ilgilenirse fikrini degistirebilir, ustelik sampiyonlar liginde oynama sansi var seneye. Hircin, kavgaci bir oyuncu ama yine de bize faydali olacaktir.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ben bu konu başlığına karşıyım :)
Başlık "Transfere Hayır" olmalı bence.. :)
Varsa eğer para, bunun eldeki ve başkalarının elindeki futbolcularımızın hakkını ödemek için kullanmak gerekir. 1 oyuncu almak için bile birkaç milyon harcamak gerekecek! O parayı şuanki oyunculara versek bin kat daha akıllı bir iş yapmış oluruz.
Zafer Yazici

bu seneki transferler

Post by Zafer Yazici »

Ismail Gezer wrote:Ben bu konu başlığına karşıyım :)
Varsa eğer para, bunun eldeki ve başkalarının elindeki futbolcularımızın hakkını ödemek için kullanmak gerekir. 1 oyuncu almak için bile birkaç milyon harcamak gerekecek! O parayı şuanki oyunculara versek bin kat daha akıllı bir iş yapmış oluruz.
song il,ç tomas hasan SAİİDOU bedelsiz gider..
Bomba transferimiz PAF tan K.UĞUR
SENEYE TAKIM

MONDİ

UĞUR KÜÇÜK UĞUR ORHAN FERHAT(ergün)

SABRİ Volkan (Cihan) AYDIN AYHAN

ÜMİT NECATİ
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.
Mehmet Cirak

Re: bu seneki transferler

Post by Mehmet Cirak »

Zafer Yazici wrote:
Ismail Gezer wrote:Ben bu konu başlığına karşıyım :)
song il,ç tomas hasan SAİİDOU bedelsiz gider..
Bomba transferimiz PAF tan K.UĞUR
SENEYE TAKIM

MONDİ

UĞUR KÜÇÜK UĞUR ORHAN FERHAT(ergün)

SABRİ Volkan (Cihan) AYDIN AYHAN

ÜMİT NECATİ
Ben cok begendim bu kadroyu Zafer. Saka yapmiyorum... Sampiyonluk da cok umurumda degil.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Sayin Ozan Ersoy

8 ay sonra fikirlerin degismis; bazi kisiler, ben ve Mehmet Marsan, genclestirme baslamali derken; Pires olayinda, hani su yonetimin balonu, 31-32 yasindaki adama 3-4 sene garanti para vermektense genclesme gidilsin acik acik eknomik durum bu denilsin demistik. Senin cevabim ise " Bu dusuncedeki insanlarin yonetime girmesi yasaklanmali " diye baslayan biraz kucuk gorucu bir yazin vardi. Bir senede G.S ekonomik durumunda degisen hicbirsey olmadi gelecek 3 veya 4 sene icinde " EGER SEYRANTEPE HUKUMET TARAFINDAN HEDIYE EDILMEZSE " ( ki bende enaz Fenerliler kadar karsiyim bu ise MILLI SERVET ) degismiyecek. Ama yeni yonetim, eskisi gibi, balon sallamaya devam edecek, olanda kayip zamana ve harcanan kredilere olacak. Canaydin gecen sene haziran ayinda UEFA kupasini alacak bir kadro yaratacakti, kadro ortada UEFA kupasindaki basarida.

PARALAR NEREYE GITTI?
5 million harcanan Filipe'de, 2-3 millionluk Lukunku, Christian, Conceicao, Pinto, Ilic, Heinz, Amigo Mexico, Revivo, Romenler, say say bitmez. 150 K dollar icin kacan belki 10 - 15 million dollarlik Ribery ( yukardakilerin hepsini toplasan Ribery etmiyor ).........

Sadece hatirlatmak istedim, polemik yaratmak degil.
Post Reply