31. Hafta: FB-GS 4-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Oyunun ilk yarisinin son bolumlerinde FB geri yaslandi ve GS epeyce bastirdi. Ikinci yarida "belki' bir umut olabilir ve maci cevirecek hamleler yapilabilirdi. Ancak ikinci yarinin hemen basindaki olay maci kopardi. Ferhat soldan calimlarla gidecem derken topu cok tehlikeli bir seklide kaptirdi ve FB kontratak sansi yakaladi. Saido da cok akilli bir sekilde rakibini, en kibar sekilde nasil dururulursa oyle durdurdu. Normal kosullarda yaptigi hareket sari kartlik degildi ancak kontratak o denli tehlike bir atak olacakti ki hakem gole giden adami engellemekten sari karti verdi sanirim.

10 kisi kaldiktan sonra GS'de skoru 2-0'dan cevirecek hic bir kadro kombinazasyonu mevcut degil. O nedenle Gerets'e burada pay bicmek biraz gaddarca olur. 10 kisi kalan GS defansa cekilip daha fazla gol yememek icin (Luce'nin 7 kisilik macta yaptigi gibi) durumu belki biraz kurtarabilirdi ama Gerets ve futbolcular bu kafa yapisinda degiller. O nedenle buralara kadar gelebildiler zaten. 10 kisi ile kontratak yapip surpriz 2 gol bulma fikrine (BJK'nin 3-4'luk macta yaptigi gibi) Daum kendi sahasinda top cevirerek ve kontratak oynayarak cevabini verdi zaten. Daum dersini ogrenmis bu konuda.

10 kisi kalan GS'nin FB'ye genis alanlar birakmasi kacinilmaz oldu o nedenle. FB'ye genis alan birakan her takim (Man Utd de dahil) rezil rusva olmaya mahkumdur. GS'nin basina gelen de bu.

Ozetle: ya 10 kisi iken defansa cekilerek yenilgiyi kabul edip raconu fazla cizdirmemek ugruna boyun egmek, yada oyun oynamaya calisip risk alip 10-0'i goze almak arasinda ki bir secime kaldi is. Bu secim kolay bir secim degil. O nedenle her kafadan bir ses cikmasi normal.

Kirmizi kart oncesi oyunu GS adina zora sokan olay ise 2.golden once yine Ferhat'in Alex tarafindan madara edilirken, Ayhan'in (sanirim Ayhan idi) yanlis tarafa kademeye girerek Alex'in onunu acik birakmasiydi. O tecrubede bir oyuncunun boyle bir sacmalik yapmasi Ferhat'in basina patladi biraz. Ferhat'in sanssizligi yapacagi basit hatalarin nelere mal olabilecegini anlayacak tecrubeden yoksun olmasiydi.

Sonucta Ferhat hatasiz oynasa da ve Gerets en iyi kadroyu cikarip, oyun icersinde en iyi hamleleri yapsa da ve Ayhan veya Necati o ilk dakikalardaki pozisyondan birisini atsa da dunku macta oynayan FB'li futbolcularin performansi ile GS'nin FB'yi alt etmesi cok zor olacakti. FB gercekten kaliteli futbolculardan olusuyor (benim favorim Apiah). Anelka da bos alan buldugunda rakip oyunculari nasil madara edebilecegini gosterdi. Alex ise iyi gunundeydi. Bu yabancilar normalde pek kendilerini zorlamiyorlar nedense. Ilk yaridaki Sivas-FB macinda Sivas 1-0 one gecer gecmez yerli oyuncularin cabasi ile bu yabancilar biraz kipirdanir gibi olmustu ve o maci cevirmislerdi.

Yapacak pek birsey kalmiyor durum boyle olunca. Simdi onumuzdeki maclari nasil alacagimizi dusunelim. Beni en cok urkuten mac Ankara maci.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Fatih Mutlu wrote:yenildik diye vurun abaliya yapiliyor burada. haksizlik ediyoruz hem futbolculara hem de geretse. yok gencler bu macta denenir miymis? galatasarayda gencler artik denenmiyor, oynuyor farkinda degilsiniz cengiz abi. ..
Ben maci seyretmedim. macin sonucunu hic mi hic begenmedim. Duyduklarim ve gorduklerim (golleri gordum) olayi Ferhat uzerinde odakliyor. Bu maci kaldiramadigi ap acik ortada. Ilk golu biz atsaydikla filan olmuyor. GS'yin dogru durust bir pozisyonu yok. Buna kar$ilik adamlarin uc $utu direkten donmu$ bir arabada olmaz boyle $ey diye kacirmi$lar. Durum boyle olunca GS kodrosunun eksikligi mazaret olmamali. Dedim ya bir hafta once Vestel bu adamlari hemde dort eksikleri ile $ap$ala cevirmi$lerdi. Ortada laubalikten tut da hazirlanamaya kadar her turlu suc var. Sen kalk sakat adamlari dogru durust hazirlanamadan sahaya surersen boyle bir kucak dolusu gol yersin. Gecmi$ ola $imdi halamin sakali olsa filan diye gelecek hafta ondan sonraki hafta icin hesap kitap yapmaya devam edilsin derim ben.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Özellikle medya yine kendi havasında ama maçtan sonra ülkenin dört bir yanında millet yemiş birbirini..

Nolacak bu işin sonu,üç kuruş futbol zevkimiz vardı onu da alıp götürecekler,nalet olsun..

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Kara wrote:Oyunun ilk yarisinin son bolumlerinde FB geri yaslandi ve GS epeyce bastirdi. Ikinci yarida "belki' bir umut olabilir ve maci cevirecek hamleler yapilabilirdi. Ancak ikinci yarinin hemen basindaki olay maci kopardi. Ferhat soldan calimlarla gidecem derken topu cok tehlikeli bir seklide kaptirdi ve FB kontratak sansi yakaladi. Saido da cok akilli bir sekilde rakibini, en kibar sekilde nasil dururulursa oyle durdurdu. Normal kosullarda yaptigi hareket sari kartlik degildi ancak kontratak o denli tehlike bir atak olacakti ki hakem gole giden adami engellemekten sari karti verdi sanirim.

10 kisi kaldiktan sonra GS'de skoru 2-0'dan cevirecek hic bir kadro kombinazasyonu mevcut degil. O nedenle Gerets'e burada pay bicmek biraz gaddarca olur. 10 kisi kalan GS defansa cekilip daha fazla gol yememek icin (Luce'nin 7 kisilik macta yaptigi gibi) durumu belki biraz kurtarabilirdi ama Gerets ve futbolcular bu kafa yapisinda degiller. O nedenle buralara kadar gelebildiler zaten. 10 kisi ile kontratak yapip surpriz 2 gol bulma fikrine (BJK'nin 3-4'luk macta yaptigi gibi) Daum kendi sahasinda top cevirerek ve kontratak oynayarak cevabini verdi zaten. Daum dersini ogrenmis bu konuda.

10 kisi kalan GS'nin FB'ye genis alanlar birakmasi kacinilmaz oldu o nedenle. FB'ye genis alan birakan her takim (Man Utd de dahil) rezil rusva olmaya mahkumdur. GS'nin basina gelen de bu.

Ozetle: ya 10 kisi iken defansa cekilerek yenilgiyi kabul edip raconu fazla cizdirmemek ugruna boyun egmek, yada oyun oynamaya calisip risk alip 10-0'i goze almak arasinda ki bir secime kaldi is. Bu secim kolay bir secim degil. O nedenle her kafadan bir ses cikmasi normal.

Kirmizi kart oncesi oyunu GS adina zora sokan olay ise 2.golden once yine Ferhat'in Alex tarafindan madara edilirken, Ayhan'in (sanirim Ayhan idi) yanlis tarafa kademeye girerek Alex'in onunu acik birakmasiydi. O tecrubede bir oyuncunun boyle bir sacmalik yapmasi Ferhat'in basina patladi biraz. Ferhat'in sanssizligi yapacagi basit hatalarin nelere mal olabilecegini anlayacak tecrubeden yoksun olmasiydi.

Sonucta Ferhat hatasiz oynasa da ve Gerets en iyi kadroyu cikarip, oyun icersinde en iyi hamleleri yapsa da ve Ayhan veya Necati o ilk dakikalardaki pozisyondan birisini atsa da dunku macta oynayan FB'li futbolcularin performansi ile GS'nin FB'yi alt etmesi cok zor olacakti. FB gercekten kaliteli futbolculardan olusuyor (benim favorim Apiah). Anelka da bos alan buldugunda rakip oyunculari nasil madara edebilecegini gosterdi. Alex ise iyi gunundeydi. Bu yabancilar normalde pek kendilerini zorlamiyorlar nedense. Ilk yaridaki Sivas-FB macinda Sivas 1-0 one gecer gecmez yerli oyuncularin cabasi ile bu yabancilar biraz kipirdanir gibi olmustu ve o maci cevirmislerdi.

Yapacak pek birsey kalmiyor durum boyle olunca. Simdi onumuzdeki maclari nasil alacagimizi dusunelim. Beni en cok urkuten mac Ankara maci.
2. golde Alex Ferhat'i calimladi dogrudur,Ergun'u de calimlardi;en tecrubeli ve iyi bekleri de calimlayabiliyor.Peki,Alex oraya elini kolunu sallayarak nasil geldi?Dediginiz dogru Ayhan yardima gelmekte gecikti ve yanlis tarafta kademeye girdi.

Saidou'nun kirmizi kart olayi:Soldan ataga cikti,Ayhan ile paslasti fakat Ayhan'in pasi hataliydi arkasina dustu,topu kapan FB'liyi Saidou dusurdu,ve kirmizi kart gordu.

3. golde pas hatasi yapti,dogru.(o noktada da mac bitmisti bana gore,ceviremezdik,iyi oynamiyorduk.)

Diger tarafta,uzun bir sure oynamadigi halde bu macta 90 dk. oynatilmasi elestirilmis.Ama,kupa macinda(2.) gorev yaptiginda da 1 ay oynamamis.

Ozet olarak,vurgulamak istedigim takim olarak cok kotu oynadigimiz,ve maglubiyetin 1-2 oyuncunun ustune yikilmasinin yanlis olmasi.

Ozan Ersoy'un Arsenal'i ornek vererek anlattiklarina(fikire) kesinlikle katiliyorum.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

http://www.users.bigpond.com/ron.c.day/

MELBOURNE CANARY IMPROVEMENT SOCIETY Inc. offical logosu yukarıdaki linkte verilmistir.
PROUD FAN and SUPPORTER of MELBOURNE CANARY IMPROVEMENT SOCIETY Inc.

GS bu sene sampiyon olsun, Savas Macun nun bir senelik uyeligi benden! Galiba Free T-Shirt veriyorlar :lol: [/url]
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Serhan Aktaş

Post by Serhan Aktaş »

Ismail Gezer'in yazisi uzerine arastirdim

GS-FB derbilerinde 6 puan alinan sezonlar

GALATASARAY

1960-61 (Galatasaray 5-0 Fenerbahçe, Galatasaray 2-1 Fenerbahçe)
1975-76 (Galatasaray 3-1 Fenerbahçe, Galatasaray 1-0 Fenerbahçe)
1980-81 (Galatasaray 1-0 Fenerbahçe, Galatasaray 1-0 Fenerbahçe)
1990-91 (Galatasaray 2-1 Fenerbahçe, Galatasaray 4-1 Fenerbahçe)

FENERBAHCE

1967-68 (Fenerbahçe 2-0 Galatasaray, Fenerbahçe 3-0 Galatasaray)
1991-92 (Fenerbahçe 2-0 Galatasaray, Fenerbahçe 5-2 Galatasaray)
1996-97 (Fenerbahçe 4-0 Galatasaray, Fenerbahçe 3-2 Galatasaray)
2005-06 (Fenerbahçe 1-0 Galatasaray, Fenerbahçe 4-0 Galatasaray)

Bu sezona kadar bilinenin aksine Galatasaray 4-3 ondeydi. Bu sezonla birlikte esitlendi. Bundan sonrada fbnin gecmesi muhtemeldir.
En onemlisi Galatasaray rakibine lig tarihinde 1959dan 90li yillara kadar sadece 1 kere 6 puan verirken, son yillarda 1991-2006 arasinda tam uc kere 6 puan verdik. Cok yazik.

Zafer Yazici

Son iki senedir

Post by Zafer Yazici »

Murat Biricik wrote:http://www.users.bigpond.com/ron.c.day/

MELBOURNE CANARY IMPROVEMENT SOCIETY Inc. offical logosu yukarıdaki linkte verilmistir.
PROUD FAN and SUPPORTER of MELBOURNE CANARY IMPROVEMENT SOCIETY Inc.

GS bu sene sampiyon olsun, Savas Macun nun bir senelik uyeligi benden! Galiba Free T-Shirt veriyorlar :lol: [/url]
Son iki senedir elimize gelen ya da ikram edilen şampiyonluğu büyük bir çoğunluğu TD yanlışlıkları bir kısmınıda futbolcuların hataları ile kaybediyoruz.
Geçen sezonda HAGI herşeye rağmen çok iyi giden bir sezonu yaptığı taktiksel hatalarla bir haftada FB ye teslim etti.Bu senede GERETS efendi hazretleri defalarca kendine sunulan ikramı yok ben istemiyorum siz buyrun dedi.
Şuna kanaat getirdim.Mikrofonlara konuşan oyuncuların hiçbir aslında yürekten şampiyon olabileceklerine inanmamış.Söyledikleri lafta kalmış.TD ise bence ikinciliği büyük baları olarak düşünüyor.BU ülkeyi Hollanda Belçika ligleri ile karıştıtıyotr sanırım.
Şampiyonluğa inananan oyuncular olsa yüreklerini ortaya koyar savaşırlardı.Düşünün 3 puan öndesiniz.Bu maçtan çıkacak bir beraberlik ya da alınacak bir galibiyet hem şampiyon olmalarını sağlayacak hem de onlara geçirdikleri bu sezon sonunda prestij sağlayacak ama sahada olanlar hepsi kapasitelerinin full altında oynadılar.
Karşı TD senin en etkili adamın Hasanı top aldığında 3 adamla marke ederken ve tesirsiz hale getirirken bizim Gerets efendi ALEX İ MARKE ettirmeyi düşünemedi düşünmedi.Olacak şey değil adam sezonun en rahat maçını oynadı.YOK ASLA KABUL EDİLEMEZ ŞEYLER bunlar.
BÜYÜK HATALAR.Gerektiğinde futbol çirkinleşse bile markajı yapacak ve o adamı sindireceksin.
Bu gün gazetlerde ben defans oynatacaktımda futbolcular yeneriz dediler ona göre kadro çıkardım gibi abuk subuk şeyler söylediği yazıyor GERETS in.Çıkan kadro kazanmaya yönelikmiydi ki bırakın defans yapmayı bu sene ligde kaç maç gol yememişsin defansın orta sahan zaten senin zayıf yerin.Buray ayakta tutacak dinamo gibi koşan mücadele eden SABRİ kadroda yok.Kora kor mücadele edecek adama ihtiyacın var SABRİ oyunda yok.Volkan oyunda yok.Olmadığı gibi değiştirmeyide düşünmedi.
HINCAL ULUÇ un dediği gibi kanguruya dönen sıçramalar az daha çok rezil tarihi bir farkla bitecekti nitekimde bitti.
Şimdi TRABZON a bağlıyız diyorlar ama bu takımın Ankaraspor maçında da zorlanacağı kesin.
Son sözüm başkana AZİZ YILDIRIM YANMINDA KEYİFTEN TAKLALAR ATARKEN aslında ona nazire yaptığını anlaması lazım.İşte benim takımım bu senden yabancılarım en az 7 gömlek üstün.Aradaki fark bu.
Akıllı uslu savaşçı iyi yabancıları olan bir takım istiyorum.Galatasaray TD lerin deneme tahtasu olmayacağını lfn artık kabul edin ve kariyeri belli hakikatan kaliteli bir TD getirin.

GERETES in gençlere çok şans verdiğinide düşünmüyorum.
AYDIN iki maç var sonra yok
Uğur Sabri Ferhat varlardı yok oldular Uğurla Ferhat en kritik maçta görev aldı ikisde büyük bir travma geçirdiler.Sağolasın GERETS efendi.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Sevmediğim halde en çok zavallı başkanımızın haline üzüldüm , hele o ekranlara yansıyan 4. gol sonrası en yakınını kaybetmiş gibi duran ifadesi ve AY nin eliyle yandaki birine" bak 4 oldu sana dememişmiydim 6 da yolda " gibi hareketlerini görünce, ne büyük bir çile ne büyük bir azap olmalı başkan için diye düşündüm. Bence seneye misafirlik adı altında karşılıklı stadlara gitme olmasın böylelikle bu acılarda çekilmez..

Centilmenlik durumuna gelince, öncelikle FB li Tuncay ve ona uyan birkaç oyuncunun sırtına o hindilerin bindirilmesi farz olmuştur.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Cengiz Akgun wrote:
Fatih Mutlu wrote:yenildik diye vurun abaliya yapiliyor burada. haksizlik ediyoruz hem futbolculara hem de geretse. yok gencler bu macta denenir miymis? galatasarayda gencler artik denenmiyor, oynuyor farkinda degilsiniz cengiz abi. ..
Ben maci seyretmedim. macin sonucunu hic mi hic begenmedim. Duyduklarim ve gorduklerim (golleri gordum) olayi Ferhat uzerinde odakliyor. Bu maci kaldiramadigi ap acik ortada. Ilk golu biz atsaydikla filan olmuyor. GS'yin dogru durust bir pozisyonu yok.
maci seyretmeden nasil ahkam kesebiliyorsunuz hayret ediyorum.

ferhat maci kaldiramamis. iki yanlis var burada. ferhat maci kaldiramadi degil. golu yedikten sonra olusan "gene yenilecegiz" psikolojisinden kurtulamadi. ikinci yanlis da, olayin sadece ferhat uzerine yogunlasmasi. ferhat ne kadar kaldiramadiysa bu yuku hakan sukur de o derece kaldiramadi, necati de.

bari ozetleri izleyin de bir sayin bakalim gole kadar galatasarayin kac fenerin kac pozisyonu var. ilk 10 dakikayi bir seyredin bakalim, hangi takimin oyuncularinda daha cok psikolojik gerginlik var. belki o zaman anlarsiniz ilk golu atmamizin bu macin kaderini nasil degistirebilecegini.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Fatih Mutlu wrote:maci seyretmeden nasil ahkam kesebiliyorsunuz hayret ediyorum.

.....

bari ozetleri izleyin de bir sayin bakalim gole kadar galatasarayin kac fenerin kac pozisyonu var. ilk 10 dakikayi bir seyredin bakalim, hangi takimin oyuncularinda daha cok psikolojik gerginlik var. belki o zaman anlarsiniz ilk golu atmamizin bu macin kaderini nasil degistirebilecegini.
Ben maci seyrettim ve GS'nin hic bir sekilde bu maci alabilecegini izlemedim, hissetmedim. Oyle olsa 1-0'dan sonra sagnak gibi yagardik FB'nin uzerine. Onun yerine kimsenin begenmedigi Ferhat cizgi uzerinden top cikardi, 2-0 olmadan once.

GS'nin son bir kac mactir yasadigi dusus ile bir ilgisi yok mu butun bunlarin diye sormak lazim! FB'nin dususu ligin ikinci yarisinin basina denk geldi. Bizim dusus ise umarim artik bitmistir. Ankara maci icin endiselenmemin asil nedeni bu.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Centilmenlik durumuna gelince, öncelikle FB li Tuncay ve ona uyan birkaç oyuncunun sırtına o hindilerin bindirilmesi farz olmuştur.
Tuncay barut ile oynuyor. Aklimi kit karar veremedim ama birisi duzeltmesi lazim bu cocugu, kendise yazik ediyor.

Islerine geldigi gibi davranan bir Fener yonetimi var. Ne olursa olsun Aziz Yildirim, Ozhan Baskan kalitesinde bir kisi degil akabindeki yoneticilerde nereye cekersen giden bir grup. Kardesligi dusmanliga cevirecekler yakin zamanda.Adnan Polat'in cikislarini begeniyorum, duygulara tercuman oluyor. Ruzgar eken, firtina bicer.

Futbolda terslikler var, Fener gununde bizimde cok kotu bir oyun cikarmamiz cok net bir galibet aldirdi. Moralleri bozuk futbolcularin ve teknik heyetin uzerine yikmazsak Galatasaray kazanir. Galatasarayi diger camilardan ayiran en buyuk ozellik bu , devam ettirelim.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Kara wrote: Ben maci seyrettim ve GS'nin hic bir sekilde bu maci alabilecegini izlemedim, hissetmedim. Oyle olsa 1-0'dan sonra sagnak gibi yagardik FB'nin uzerine. Onun yerine kimsenin begenmedigi Ferhat cizgi uzerinden top cikardi, 2-0 olmadan once.
...
Ben golleri seyrettim derken eksik olmu$ ozeti de seyrettim. bazilarinin ah vah dedikleri Ayhan'in kacirdigi ve Necati'nin pozisyonuda vardi gosterilenler arasinda. Onun di$Inda Fatih soylesin ne var benim kacirdigim bu 10 dakikada? Olsa ozetlerde de gosterirlerdi. Bir $ey yok elbette. Appiah Ayhan'dan cok daha zor yerden vurmu$ 12. dakikada. Bu golu kalecisi ile beraber GS defansi yerdi ve onlarda yemi$ler afiyetle. Diregin dibine gitmi$ mi$. O topun hizi ile Aleks'in Aykuta attigi frikikteki topun arasindaki hiz farki ne idi diye soran yok. Appiah bir kere daha kahraman oldu. Ayni Gokdeniz'i yaptiklari gibi TS macinda. Ayhan atamadi Appiah atti aradaki fark bu. O golu yeselerdi bozulurlardi safsatasina ben de inanmiyorum. GS o golun ustune yatmaya devam edecek sonuc en azindan 4-1 olacakti belki.

Dort olduguna dua edin. Necati'nin kacirdigi ile Tuncay'in kar$i kar$iya kacirdigini kar$ila$tirin bir. Fatih cevir kazi yanmasin ile ugra$makta. Dun evire cevire yendiler ezildik diyemiyor nedense.

Ferhat cizgiden gol cikartiysa ben Saido'nun atili$Ina sebeb olanin da Ferhat oldugunun farkina varmadim kizginligimdan. Olay o kadar kotu idi ki. Ferhat iyi bir genc oyuncu olabilir ama dun hele ucuncu goldeki hatasi affeddilir gibi degil. Adam 5 metreye pas atamadi. Onune bakip yuruyemedi. Cok sakindi filan denmesi i$in gargarasi. Ici kan agliyordu muhakkak. Elbette futbol takim oyunu. Bir ki$iye 4-0 faturasi cikarilmaz ama bir adam da bu kadar ust uste hata yapmamali o yenen gollerde ve atilan adam konusunda. Ozan'in dedigi gibi Terim filan olsa Suat Usta'ya filan yaptigi gibi adami biterebilir orada. O da karli bir havada ayagi kayip Malatya'ya kurban edilinmi4 arkasindan Petre Setre filan ile garibanlarin arkasinda yedekte oturmu$tu. Gerci Suat Usta bugun nerede diyenler cikabilir.

Appiah'a oradan gol attiranlar utansin. Buna Grets de dahil bu bir. Sakat adamla ba$lamasi (Ugir sakatmi$ ya) affedilecek gibi degil.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Apr 24, 2006 8:42 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Serhan Aktaş

Post by Serhan Aktaş »

Benim anlamadığım neden Kadıköydeki maçı 2nci yarı oynamayalım tepkisine....

Bizim ünlü 8 maçlık Kadıköy serisinin, tümünü sezonun 2nci yarısında oynamadığımızı hatırlatmak isterim. Yani biz Kadıköyde galip geliyoruzda bu sanki eğer maç sezonun ilk yarısında oynansada bu sonucu alsak tepkilerinizi anlayacağım.

Ama sezonun ilk yarısı ikinci yarısı bizim için farketmiyor benim gördüğüm kadarıyla....

Adnan POLATın tepkisini çok önemli ve yerinde buluyorum.

İnşallah seneye adam gibi bir kadro yapılır. Adam gibiden kastım, koşan ve savaşan, çok iyi futbol oynamasa bile mücadelesini heryerde veren, defansı adam gibi yapan, golcüleri bilinçli şut atan, orta sahada 3 kişiyi çalımlamak yerine ayağa pas yapan kendini değil topu koşturan, yerinde çalım yapıp yerinde şut atan, genç bir takım istiyorum.

En azından yenilsek bile oynadık kazanamadık deriz.

Gerets ise derbi ile güveni kaybetmiştir. Yaptığı çok ciddi hatalar vardır. Doğruları yapıp yenilen bir TD için sonuna kadar devam edelim derim. Çünkü başarı er geç gelir. Ama sonu DAUM'un düştüğü durum olmasın.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Cengiz Akgun wrote: Fatih cevir kazi yanmasin ile ugra$makta. Dun evire cevire yendiler ezildik diyemiyor nedense.
bakin mactan sonraki yazimda neler yazmisim bu topikte:
Fatih Mutlu wrote:ve neticede, uzun zamandir seyrettigim en dengesiz fener-galatasaray maci ortaya cikti. 4-0a sukretmek lazim.
yok bu yazdiklarimdan anlasilmiyorsa, illa direk olarak soylemek gerekiyorsa, evet evire cevire yendiler. bunun nesini diyemeyecegim, hangi kazi yanmaktan koruyacagim oynanan oyun ortadayken.

ama benim soylediklerimi siz kendiniz de tasdik edyorsunuz:
Cengiz Akgun wrote:Ayhan'in kacirdigi ve Necati'nin pozisyonuda vardi gosterilenler arasinda. ...Appiah Ayhan'dan cok daha zor yerden vurmu$ 12. dakikada.

yani su gerets'in de dedigi yarim pozisyon. yedigimiz gol. 10 dakikada da iki pozisyon, kadikoyde fener onunde. (yaniliyor da olabilirim, ama bir de hakan'in pozisyonu var, defansin son adaminin onunde topla kaleye dogru kosarken, ayagindan aciyor biraz topu. bu pozisyon gollerden sonra da olmus olabilir tam hatirlamiyorum.) 10 dakikada iki-uc pozisyondan gol veya goller cikarsa galatasaray hersey daha farkli olurdu.
dediginiz gibi fener golu yese, bu kadar dagilmazdi belki. onu ben de iddia etmiyorum. ama asil safsata olan, orda gol atsak bile 4-1 biterdi iddiasi. basindan beri de israrla soylemek istedigim su, tekrar ediyorum: galatasarayli oyuncular pespese kacan gollerden sonra kalelerinde pespese golle gorunce moralman coktuler. maci kazanbileceklerine dair inanclarini yitirdiler. ve 20. dakikadan sonra galatasaray yok sahada. hele ikinci yari, hic ama hic yok. bu faktoru gozonune almadan, oyle de olsa yenilirdi boyle de olsa ezilirdi demek esas safsatanin onde gideni. ilk defa oynamiyor bu oyuncular fenerbahceyle kadikoyde. 2-1lik kupa macini gorduk iste. orada da vardi appiahlar, alexler. ama takir takir top oynamisti galatasaray. son dakikalardaki bir frikige gitmisti.

ayri bir not da ilk gol yorumu icin. futbolun ve tekniginin uzmani degilim. ama gorebildigim kadariyla ve bugune kadarki tecrubelerime dayanarak soyluyorum, appiah'in o sutu hizli olmasa da cok etkili bir yere gitti. kalecinin ve defansin pek sucu oldugunu dusunmuyorum. top appiah'a gelirken cihan ayak koyuyor ama dokundugu top tam appiahin onune sut imkani saglayacak sekilde aciliyor. burada birtek cihan daha agresif bir mudahale yapmaliydi, sutun onune set olmaliydi diye elestirilebilir. onun otesinde sutun cok iyi noktaya gitmesini gozardi edip de golun tum kredisini kaleci ve defansin hatasina baglamak haksizlik diye dusunuyorum.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Fatih Mutlu wrote: dediginiz gibi fener golu yese, bu kadar dagilmazdi belki. onu ben de iddia etmiyorum. ama asil safsata olan, orda gol atsak bile 4-1 biterdi iddiasi. basindan beri de israrla soylemek istedigim su, tekrar ediyorum: galatasarayli oyuncular pespese kacan gollerden sonra kalelerinde pespese golle gorunce moralman coktuler. maci kazanbileceklerine dair inanclarini yitirdiler. ve 20. dakikadan sonra galatasaray yok sahada.
Fatih kardesim ozur kabahatten buyuk gibi bir iddian olmus. Niye moralmen falan cokuyorlar? Yani 2-0 ken bir gol atsan maca ortak oluyorsun. Ben Figo'lu Carloslu, Raullu Real Madrid'e karsi 2-0 dan maci ceviren GS biliyorum. Kiminle? Hic birinizin begenmedigi Lucescu'yla iste yerden yere vurdugunuz Hasan'la, Fakyel diye kicina teneke baglayip yolladiginiz adamlarin ustun oyunlariyla... Demek ki oluyormus. Rakipse rakip iste.

Bu mac bastan sona yanlislarla dolu. Hocasindan, oyuncusuna bir suru sacmaliklarla dolu. Bir kere de biz yapmayalim yanlis diyor insan. Her gidisimizde bir yerden acik veriyoruz, bir sekilde harakiri yapiyoruz. Biri cikar orta sahadan adam cikarir, forveti ucler, 10 kisiyle 6 yeriz. Biri cikar 2 aydir oynatmadigi, toplasan 5 mac oynamamis 18 yasindaki yeni yetme futbolcuyu koyar Alex'in, Anelka'nin karsisina, biri hic bir sey yapmaz onda da 4 oyuncu kirmizi kart gorur kendi ipini ceker. Yani yeter diyor insan.

Ozan Ersoy

Post Reply