31. Hafta: FB-GS 4-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Can Baysan

31. Hafta: FB-GS 4-0

Post by Can Baysan »

Tarih: 22 Nisan 2006
Saat: 19.00 (TSİ)
Yer: FB Şükrü Saraçoğlu Stadı

FENERBAHÇE - GALATASARAY

2005-2006 sezonunun en kritik maçı bu bizim için.
Nice ahlaksızlıklara, hayasızlıklara, aymazlıklara, haksızlıklara rağmen buraya kadar yolumuzu kaybetmeden vardık...
Gelmişken burda bırakmak olur mu!
Bunu taraftarlar olarak bizler de biliyoruz, Gerets de biliyor, futbolcular da...

Galibiyet çok önemli ama hiç değilse 2 farklı kazanalım şu maçı; ikili averajı lehimize çevirelim ve şampiyonluğumuzu ilan etmiş olalım.
Haydi Aslanlar; bir zafer daha yaşatın bizlere!

(Maç başlığını biraz erken açtım, kusura bakmayın. :) )
Last edited by Can Baysan on Fri Apr 14, 2006 5:25 pm, edited 1 time in total.
Liseli vardı ya ah o liseli...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şu Rize maçını bi oynasaydık keşke...

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Beyler yapmayin--rakibimiz RIZESPOR, Fener degil. Her sey'in bir sirasi var, fikstur dahil. Eger takim'da bu forum'daki sabirsizlik varsa pazar gunu isimiz bosuna is olacak...

Deniz

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Erken uyarı sistemi (Sabah gazetesinden alıntıdır)

Galatasaray, 1998'den sonra Kadıköy'de oynadıkları derbilerin kasetlerini istedi. Hafta içinde yapılması beklenen açıklamada olayların tekrarlanmaması istenecek.

Ligde büyük olasılıkla şampiyonluk düğümünü çözecek olan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi, 22 Nisan'da Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak. Bu mücadele ezeli rekabetin en önemli köşe taşlarından biri olacak. Çünkü çok büyük bir ihtimalle bu derbiyi kaybeden şampiyonluğu rakibine kaptıracak. Bu nedenle derbi öncesi tansiyon oldukça yüksek. Bunun üstüne bir de Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in "G.Saray'ın şampiyon olmasını istiyoruz" açıklaması eklenince gerilim iyice arttı. G.Saray yönetimi de bu gergin ortamda oynanacak F.Bahçe
maçının temiz geçmesi için harekete geçti.

GÖRÜNTÜLÜ AÇIKLAMA
Sarı-kırmızılı kulüp ilk olarak 1998'den itibaren Kadıköy'de oynanan tüm F.Bahçe-G.Saray maçlarının kasetlerini istedi. Bu kasetleri inceleme altına alan G.Saray Kulübü önce, Kadıköy'de oynanan bu maçlarda takımın, yöneticilerin ve taraftarların başlarına gelen fair-play dışı davranışları, saldırıları kasetlerden tespit edecek. Şu andaki plan, daha önce başkan Özhan Canaydın'ın hakem hataları ile ilgili basın toplantısında yaptığı gibi bir barkovizyon toplantısıyla bu olayları kamuoyuna bir kez daha hatırlatmak.

MİSİLLEME OLMASIN!
Yönetimin bunu yapmasındaki amaç, 22 Nisan'daki derbide buna benzer olayların tekrarlanmasını önlemek. Zaten direkt olarak bunu talep etmeyi düşünüyorlar. Ayrıca ayıklanan görüntüler İstanbul Valiliği'ne de iletilecek ve yaşanması muhtemel olaylar önceden gösterilerek bunlara önlem alınması istenecek. Bu alarm durumunun temel sebebi ise bu sezon Türkiye Kupası rövanş maçında Ali Sami Yen'de yaşanan olaylar. Bu maçta sahaya yüzlerce su şişesi ve yabancı madde atılmış, Galatasaray bir maç seyircisiz oynama cezası almıştı.

--------------------------------------------------------------

Son derbilerde neler yaşandı?

* 2000-01 sezonunda G.Saraylı taraftarların bulunduğu tribüne; çimen, yumurta ve tezek konmuş ayrıca stat hoparlörlerinden "Ölecek ölecek öleceksiniz" diye tribünlere tempo tutturulmuştu.
* 2002-03'TE G.Saraylı taraftarların bulunduğu tribüne cam ve seramik parçaları atılmış, sarı-kırmızılılar da tuvaletleri parçalayarak karşılık vermişti. Sonuçta polis G.Saraylılar'ı stattan çıkartmıştı. Sahanın içinde ise Galatasaray'ın kaleci antrenörü Eser Özaltındere'nin kafası yarılmış ve Mondragon'u çalıştıramamıştı.
* Son iki yılda da sarı-kırmızılı futbolculara birçok yabancı madde atılmış, ayrıca birçok G.Saraylı yönetici hemen her yıl şeref tribününe giriş ve çıkışlarda sözlü tacizlerden yakınmıştı.
* 2000-01 sezonunun 'Meşaleli maç' olarak bilinen mücadelesinde G.Saraylılar 1000'den fazla meşale yakarak bu alanda bir rekor kırmış ve bu meşalelerle birlikte dağıtılan bayrak sopalarını F.Bahçeli futbolculara atmıştı. Yine bu maçta, "Hepiniz O.. çocuğusunuz" pankartı açılmıştı.
* 2002-03 sezonunda sarı-kırmızılıların eski futbolcusu Fatih Akyel'in kafasına içki şişesi ve telefon atılmıştı.

Image

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu konunun daha yüksek sesle dile getirilmesi gerektiğini, şampiyonluk bu maça kalırsa fenerlilerin futbolculara -özellikle koridorda- her türlü çirkefliği yapabileceğini söyleyecektim. Ama şu Rize maçı oynansında erken öten horoz durumuna düşmeyelim diye beklemedeyim. İnşallah haber doğrudur. Doğru değilse bile eşşeğin aklına karpuz kabuğunu sokacaktır. Taraftarlara yapılacak süprizler(!) mutlaka olacaktırda, futbolculara ilişmesinler razıyım!

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Hem haftaya yapacağımız FB maçı, hem de bugün Manisa'da "ağır tahrik(!)" sonucu çıkan olaylara bineayen... Sayın Mehmet Şenol'un 7 Kasım 2002 tarihli yazısı.

Oku Adiloş bebe, oku da büyü!

----------------------------------------------------------

Terör Mabedi

Yanımdaki cocuklarin kimisinin kafası yarilmis, kimisinin parmagi kirilmis.Onumdeki duran iki genc kiz semsiyelerini aciyor, korunmak icin..

Farketmiyor, yildirim hiziyla gelen ucu sivri bir tas (daha dogrusu kirilmis bir porselen parcasi) semsiyeyi delip geciyor, genc kizin kafasini yariyor..Tisortlerini cikarip kendi kendilerine pansuman yapmaya calisiyorlar. Bu arada biz de hem korunmaya calisiyoruz, hem de yaralanan arkadaslarımızın akan kanlarini durdurmaya calisiyoruz.

Bizim derginin muhabiri Turker geliyor panik halinde, "abi nolur bir mendil bulun, biber gazi attilar,yaniyorum" diyor.. Sasirmis durumdayiz. Hangisine yardim edecegimizi bilemiyoruz. O sirada, bacagima bir agri saplaniyor. Panikle ayagima bakiyorum, Italyan porseleni parcasi fitilli kalin kadife pantolonumu delip gecmis...

100 kadar Fenerbahceli biz iceri girdikten, 30 dakika sonra aniden numarali tribunde beliriyorlar. O zamana kadar karsilikli tezahurat atismasi var. Bir de Lise Aciktan üzerimize yagan su ve ayran siseleri... Üzerimizde patlayan su siselerine alisigiz, gecen mactan. Fazla onemsemiyoruz. Atik davranmak ve tedbirli olmak yeterli.

Ama numaralida aniden beliren grup hazirlikli. Ellerindeki bos su kolilerine anlam veremiyorum önce. Ama sonra o kolilerin taslarla, kirik aynalarla dolu oldugunu birazdan anliyoruz. Polis barikatinin yanina rahatlikla gecip,"taaruza" basliyorlar. 60-70 kisi birden ayni anda firlatiyorlar...Etrafimiz kan icinde. Yaralilar caresiz.

Herkes seyrediyor. Polisler, biz, basin mensuplari... Asagida surekli fotograf cekiyorlar. Bizim derginin fotografcisi Eren,yanimda.. Üstelik Fenerbahceli! Beline kadar bembeyaz, ayran patlamis üzerinde..

"Cektin mi?" diyorum, "savas tazminati istiyorum!" diyor gulerek... Makinamizi korumaya calisiyor hakli olarak.. Bizim bolumdeki polise soruyorum, "bu taslari nerden buldular?".. Gelen parcalari inceliyor ve karar veriyor: "Tuvaletleri kirmislar, aynalari parcalamislar. Yoksa bizimkiler sokturmaz, bunlari"

Ama sahadaki basin guvenlikte.. Sürekli bizi cekiyorlar. Cildirma noktasina gelmis bizleri..

"Iste," diyorum, "öyle goruntuler veriyoruzdur ki, yarin,rahatlikla bu fotoğraflari basarlar ve altina da "Galatasaray taraftarlari olaylari tahrik etti" derler!"

Evet, nitekim dediler! Bugun gazeteleri okurken, ne satirlarla karsilastim!Oysaki cikarken, bizi sikistirdikleri ve beklettikleri tunelde tanidigim gazeteciler yanima geliyor hemen... Fanatik, Sabah, Vatan, Milliyet...

Bir tanesi,"abi," diyor "Digiturk,sizleri hep saldirirken gosterdi"...

"Nasil,yani" diyorum, safça, "O Fenerli grubun yaptiklarini soylemedi mi?"

"Abi goruntulere gore sizler polisle catisiyorsunuz!"

Polisle mi catisiyoruz? Allah, allah! Bizler polisten o grubu engellemesini istedik. Cevap vermeden bize bakiyorlar. O Grup o kadar arsizlasmis ki, kendisine mudahele edilmedigi gibi neredeyse,"su arayi acin da daha isabetli atalim taslarimizi" diyebilecek kadar rahatlar...

Bu kadar umursamazlik karsisinda, insanlar cildiriyor.. Bir tanesi tuvaletin kapsini sokup geliyor.. "Atmayin" diyoruz, "geri attiginiz herseyi yeniden bizeatiyorlar..Bir türlü bitmiyor. Atmayin da kolileri bosalsin"...

Dinleyen kim? Cocugun kafasi karpuz gibi yarilmis, enaz 20 dikis atilmasi gerekiyor ama cikardigi atletiyle sarmis kafasini, kendisini vuranlardan intikam alma pesinde...

Tabii tabii, biliyoruz. Fenerbahce yonetiminin bu olaylardan hiiic haberi yok! Onlar tertemiz! Mactan 5 saat once, Stad Müdürü ile Digiturk soylesi yapiyor.. Müdür diyor ki, "bir iki tane de espirili karikatur hazirladik.Ama soylemeyeyim, supriz olsun!"

Bir yandan tas yagmurundan kurtulmaya calisirken, "suprizi" ogreniyoruz :..Migros Acik'ın ustundeki genis borulara baglanmis, mekanizmayla acilan igrenc bir " karikatur".... Uzerinde kocaman bir "Ultravesti" yaziyor... Bir aslani, kadin yapmislar, dudaklari zevkten.. Arkasinda, yarisi boyanmis bir adam üzerinde GENC FB yazan bir tisort, kadini parmakliyor....

Müzik esliginde aciyorlar.. Fenerliler zevkten cildiriyor. Tezahuratlara yeni taslar eslik ediyor, bu sefer daha hirsli atiyorlar... Bir "karikatur" daha asiliyor, atina binmis bir Karaoglan... Fener formali tabii...

Ruhen fasistlesmis bir kitlenin karsisindayiz... Gobbels'in saasali mitinglerinin bir benzeri burada...İgrenc müzikler, marslar, sürekli yapilacaklari anlatan anonslar: "Simdi elinizdeki makarnalarla prova yapiyoruz!", "Hadi, hep beraber Fenerbahçe'nin ne oldğunu gösterelim"... Dev pankartlar...Bunlari taraftar grubu mu hazirliyor ? Külahima anlatsinlar. Kurulan dev teror arenasinin tasarlanmis parcalari bunlar... Hepsi buyuk para gerektiriyor. Kimde var bu para? Biletlerini hala yonetimden bedava alan gruplarda mi ? Pöh!

Cikiyoruz, tribunleri terkediyoruz.. O ufacik yeri kan golune cevirenler "görevlerini" yaptiktan sonra ellerini kollarini sallayarak orayi terkedince, sanirim "suclu"yu, yani daracik alana sigismis 700-800 Galatasarayliyi tespit ediyorlar. Zaten kapilari cok onceden kapatmislar..Telefonlari geliyor disarda kalanlarin.. Almiyorlarmis iceri..."Doldu" diyorlarmis...

Aklima, 3 gun onceki yetkili demecleri geliyor: "ne kadar gerekiyorsa, o kadar yer ayirdik" Demek bu kadarmis.. Pana taraftarina ayrilan yerin yarisi... Suru gibi otobuslere dolduruyorlar insanlari... Nereye gidecegi bile sorulmuyor. Bir gazeteci, bana "Kartal'a goturuyorlar" diyor.. Bir digeri, "Mecidiyekoy'e" diyor...

O daginiklikta bizim ekibi kaybediyorum. Maci seyretmeye karar veriyorum ve seref tribunune geciyorum. Gecerken, bir kapkaçciyi, cep telefonumu yuruturken son anda yakaliyorum. Seref tribunundeyim. Cumhuriyet'ten Mahmut Sert geliyor. Toplumbilim'in yeni sayisini veriyor taze taze... İcinde bizim obur dergide (Tribun) cikan bir dolu makaleyi yayinlamislar...Aralarinda Kill for You ile yaptigimiz soylesi de var! Bir kac tanesiyle daha konusuyoruz: Anliyorum ki, kimsenin olanlardan haberi yok.. Gazeteciler, haber atlamislar! Bir Hagi roportajini bir baska gazeteden once yayinlayamadi diye, bizim Galatasaray Dergisi'ne inanilmaz iftiralar atan ve yalan soyleyenler de bunu atlarlar mi? Yok, yok, atlamazlar : "Galatasaray taraftari tahrik etti" diye yazmistir kesin, bakmaya bile gerek gormedim...

Evet, Panatinaikos taraftarlari da Fenerbahcelileri tahrik etmisti! Daha onceden hakemler de Fenerbahcelileri tahrik etmisti!

Fenerbahceliler hep tahrik oluyorlar! Ornegin, Galatasaraylilar isinmak icin sahaya cikiyorlar! Al iste bir tahrik nedeni daha! Yeni Maratonun her yerinden neler yagiyor, nasil anlatabilirim? Futbolcularimizin üzerinde patliyor siseler... Mondragon'a ve Eser Hoca'ya yapilanlari goruyorum, inanamiyorum... Bu arada Hakem Üclüsü sahada "takimdan ayri duz kosu" yapiyorlar! O tarafa bakamiyorlar bile!

Kaptan gelip birseyler soyluyor, kosularini bile bozmuyorlar.. Korler,sagirlar...(Tabii kardesim, üzerinde sari-kirmizi formayla niye cikiyorsun, tahrik oluyorlar, degistirin renklerinizi!)

Kufurler, yumurtalar, siseler, bicaklar.... Isinmaya calisan futbolculara reva gorulenler.... Maytaplar, mesaleler, su siseleri...

Hepsi bir tiyatro.... "Bizim en buyuk gucumuz takim degil, stad ve taraftar" diyenlerin neyi kastettikleri acik: Yarattigimiz teror etkisiyle maci ceviriyoruz... Korkutuyoruz, yildiriyoruz, sindiriyoruz... Futbolculari da,konuk taraftarlari da, hakemleri de... "Burasi boyle, buranin standardi bu" dedirtiyoruz...Cunku biz basinda da variz... Biz yazmiyoruz, cunku kendi aleyhimize yazmayiz. Biz yazdirmiyoruz.. çünkü yazanlarin kalemini susturacak gucumuz var...
Biz bir cumhuriyetiz..

Evet, bir cumhuriyet..

Ama Hitler'in Almanyasi da bir cumhuriyetti...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yarın (Allah muhafaza) yenilsek bile fener maçı, şampiyonluk maçı olacak! O maçı almak için fenerin her türlü çirkefliği yapmak isteyeceğindende eminim! Neden yapmasınki? En fazla 1 maç ceza verirler! 3 maç verseler kaç yazar, fener maçı kazanıp şampiyon olduktan sonra bir iki maçı seyircisiz oynayıverir, bu göze alınabilecek bir risk! Sazı sözü dinlenir birilerinin çıkıp 'Bu maçta futbolcularımızın güvenliğinden emin değiliz' demesi lazım! Ama önce Rizeyi yenmek lazım!

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Sayın Sinan Kalpakçıoğlu,

Yönetime yakın bir kişi olduğunuzdan ötürü size sormak istedim: Önümüzdeki FB-GS müsabakasının öncesi-sırası-sonrasında G.Saray kafilesine (bilhassa futbolcularına) uygulanması kuvvetle olası terörize muamelelerin baştan önüne geçmek adına Yönetim Kurulu'nun bir çalışması var mı? Üste koyduğum Sabah gazetesi haberini taraftarlar olarak ciddiye alabilir miyiz?

Yıllardır Ş.Saraçoğlu Stadı'nda tabii tutulduğumuz insanlık dışı muameleye karşı bu defa uyanık olmak, şu anki Yönetim Kurulumuzun en hassas görevi olmalıdır.

Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Haklı düşünce, faydalı bir girişim ama Sinan Beyin buralarda olduğunu yada tekrar uğrayacağını sanmıyorum.. Meş'um fener sitesine bile baksa, Galatasaraylılara nasıl bir işkence planladıklarını anlar.. Bu akşamki maçı halledelimde, konuşulması gereken tek mesele, futbolcuların güvenliği olacak..
Can Baysan wrote:Sayın Sinan Kalpakçıoğlu,

Yönetime yakın bir kişi olduğunuzdan ötürü size sormak istedim: ..........

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

TV8'deki Ve Gool adlı programda bir anket yapılıyor. Soru şu FB-GS maçını FB kazanırmı kazanamaz mı?
Soru bu!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Manisa da ki olaylar hakkinda bir kac sey söylemek istiyorum. Bu aksam
Lig TV'nin linc girisimine sahit oldum, anons yapan herifi halk önunde astilar
adeta. 'Sucu' 'Fener sampi olamaz' anonsu...olaylari baslatan anonsmus
kendilerine göre...fb taraftari bu anonsa tepki göstermis :o Bence asil neden
bu degil, bunu herkes biliyor ama islerine gelmiyor. Böylesi daha kolay
onlar icin.

Ben gecmiste ne densiz anonslara sahit oldum, bu yapilanlarin en masumu
diyebilirim. Ben cocugun yerinde olsam sorumlu yayinci kurulusu
mahkemeye verirdim.

Erman Toroglu 'neden suratini sakladi' diye kizdi ve ekledi yol gösterircesine
'saklasin ama suratini dagitirlar'.

Tamam insan bir hata yapmis olabilir (suc islemis demiyorum), ama bu kadari
fazla, haddini bilsinler. Kanun, hukuk varken bir insan kurtlar önune
bu sekilde atilmamali.

Ayni sekilde, cocuk polis nezareti altinda iken, kameramanin iceri
alinmasini kabul edemiyorum, görduklerime inanamadim...

FB maci arifesinde olaylardan cok ilgimi ceken bunlar...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sağlık Raporu: Rigobert Song

Turkcell Süper Lig'in 30. haftasında karşılaştığımız Çaykur Rizespor maçı esnasında sakatlanan oyuncumuz Rigobert Song'un maçtan sonra MR'ı çekilmiştir. Yarın sağlık kurulundaki ortopedistlerimiz tarafından konsültasyonu yapıldıktan sonra durumu netlik kazanacaktır.

Resmi Site

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Fenerbahce camiasi, Manisa olaylari hakkinda bence agzini bile acmasin, cunku kendilerini aptal yerine koyuyorlar. Zamaninda "olecek olecek oleceksiniz" diye planli programli stat hoparlorlerinden tezahurat yaptirmis bir takimin "olamazsin sampiyon" anonsuna agir tahrik demesi gulunc otesi bir sey. O mactaki ortami hatirliyorum da, stattaki FB seyircisinin azgindan salyalar akan hali, "oleceksiniz" anonsu, inanilmaz gergin bir ortam, koridorlarda tekmelenen GS'li futbolcular, polisin umursamaz hali, herhalde hepsi ciddi sekilde bu statdan cikamayacagiz korkusu yasamislardir.

Tum Fener camiasi, seyircisinden, yoneticisine, futbolcusundan antrenorune kadar korkunc bir panik halinde. Altin tepside sunulan sampiyonluk, bedava dagitilan puanlar, ve yonetimin futbolculara sagladigi sartlarla en azindan onde olmaliydilar. Bu gerceklesmedigi icin onlerine cikan herkese sinirliler.

Simdi, avantaj GS'da. Hafta boyunca ve sezon sonuna kadar sakin olmak gerekiyor. Demecler minimum olmali. Fenerbahce yonetiminin GS'ya statta teror estirmek icin elinden gelen herseyi yapabilecegi unutulmamali.
Yonetim gerilim dusurucu aciklamalar yapmali. GS'li yazarlar, kardeslik, dostluk, misaferperverlik cagrilari yapmali. Yonetimden insanlar hafta boyunca ve mac boyunca FB taraftarlarinin yapabilecegi cirkefleri takip ve rapor etmeli. Gerektiginde deliller mactan sonra federasyonun onune konabilmeli.

Ben eminim ki, mac sirasinda yapabilecegimiz en ufak tahrik diye algilanabilecek harekette, sonrasinda cikan olaylarda FB ve taraftari temiz kabul edilecek. Hasan Sas gol atti diyelim, tribunlere isaret parmagini salladi mesela. Cildiran FB'li seyirciler de sahaya doldu ve hakem maci iptal etti. Boyle bir durumda hukmen maglubiyet falan cikacagini asla sanmam. En iyi ihtimalle mac tekrarlanir.

Sakin ama cok dikkatli olmaliyiz...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Song oynuyor

26. dakikada sakatlanarak oyundan çıkan Kamerunlu'nun MR'ında ciddi bir probleme rastlanmadı. Song'un, F.Bahçe'ye karşı oynaması bekleniyor.

Ligin kaderini etkileceyek Fenerbahçe derbisi öncesi sarı kart sınırındaki oyuncularının cezalı duruma düşmesinden korkan G.Saray, darbeyi beklemediği yerden aldı. Karşılaşmanın 26. dakikasında topu kendi yarı alanından uzaklaştırmak isteyen Song, bir anda yerde kaldı. Büyük acı çektiği görülen Kamerunlu oyuncu, maça devam edemedi ve yerini Emre'ye bıraktı.

'BEKLEDİĞİMİZDEN DAHA İYİ'
Maç sonrasında MR'ı çekilen tecrübeli futbolcunun durumu kesinlik kazanmadı. Ancak tecrübeli savunmacının dizinde ciddi bir probleme de rastlanmadı.
Kulüp Doktoru İlker Yücesir'in, ilk tetkikler hakkındaki yorumu, "Sonuçlar tam olarak belli değil. Ancak Song'un durumu beklediğimizden daha iyi" şeklinde oldu. Song'un oynamaması durumunda ise Gerets'in formayı Emre'ye vermesine kesin gözüyle bakılıyor.

YAŞAR YALÇIN

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Levent Guntay wrote:
Simdi, avantaj GS'da. Hafta boyunca ve sezon sonuna kadar sakin olmak gerekiyor. Demecler minimum olmali. Fenerbahce yonetiminin GS'ya statta teror estirmek icin elinden gelen herseyi yapabilecegi unutulmamali.
Yonetim gerilim dusurucu aciklamalar yapmali. GS'li yazarlar, kardeslik, dostluk, misaferperverlik cagrilari yapmali. Yonetimden insanlar hafta boyunca ve mac boyunca FB taraftarlarinin yapabilecegi cirkefleri takip ve rapor etmeli. Gerektiginde deliller mactan sonra federasyonun onune konabilmeli.

Sakin ama cok dikkatli olmaliyiz...
Yani sen diyorsun ki GS bir hafta boyunca takiye yapmali, hele bir o maci atlatalim ondan sonra ne diyeceksek diyelim oyle mi?

Yoksa kardeslik, gerilim azalmak gibi kavramlar once karsi tarafi suclamamaktan ve saygidan gecer.

Zaten senin bir sey yapmana hic gerek, hali hazirda yatakta bel fitigindan dolayi sacmaladigini one suren veya densiz aciklamalarin nedenini AY'a olan ofkeden dolayi oldugunu iler surup buna hafifletici sebepler yaratan MEDYA olduktan sonra, hic takiye yapmana gerek yok.

Bir hafta boyunca her zaman ki gibi demecler olacak, tipki son sezonlarda oldugu gibi lezzetsiz olaylar olacak ama sonucta kimsenin burnu kanamaz sadece kimisi sinirinden catlamis olarak doner kimisi de mutlu doner evine.Kan emici rant vampirleri de bu Derbiden olusan ortamdan maximum ranti nasil saglariz diye bir guzel ekmegini yer sucu da senin benim gibi adama atar turk futbolu geri gidiyor diye...Yoneticin neyse, Polisin o, Futbolcun neyse gazetecin de o...ne eksik ne fazla.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Post Reply