33. Hafta: BJK-GS 1-2 (Kabze 64,90')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben umidimi hic kesmedim ki? Bu mac cepte idi zaten. Taa Almanyada Kaiser bile mezarinda duydu idi. Pisikip maci anlatmayan sizlersiniz Mehmet.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun May 07, 2006 9:02 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Kabze Necati'yi ipten aldi, Denizli'yi de ikinci lige gonderdi muhtemelen.

Bu Kabze, SL'de iyi is yapacak bir adama benziyor. Tutsalar bari.

Zafer Yazici

Haftaya

Post by Zafer Yazici »

Kerem Tezic wrote:Helal olsun sana Hasan Kabze. Artik Necati denilen kayitsiz kalasi ve Cihan denen kutugu bir ambar dolusu sogan fiyatina satip erzak stoklayabiliriz. Hasan Kabze'nin yaptigi az buz is degil. Gecen seneden beri en kritik yerlerde gol atiyor. Necati ve Cihan'in yedikleri naneleri tek basina temizledi.
Buluşalım haftaya
mucize oldu
hasan kabze
son dakikal
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Hasan Kabze ceza alaninda iki defa topla bulustu ve iki gol atti. Hakanin havadan gelen topu gogsuyle Kabzenin onune dondurmesi ise en az gol kadar guzeldi.
Ikinci olsak bile averaj farki ile olacak.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Cengiz Abi,

Azicik kendinizi zorlasaniz ve biraz pozitif dusunseniz... En azindan bir hafta icin. Ters psikoloji yaptiginizi dusunuyorum, en kotusune kendimi hazirlayayim, tersi olursa sevinirim gibisinden....

Besiktas tas gibi oynadi, mac 1-1 bitmek uzereydi. Hasan Kabze cok guzel bir gol atti, kimsenin yapacak birseyi yoktu.

Necati ve Cihan gercekten cok kotuydu. Buna Sabri'yi de eklemek lazim.

Hakan

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz Akgun wrote:Ben umidimi hic kesmedim ki? Bu mac cepte idi zaten. Taa Almanyada Kaiser bile mezarinda duydu idi. Pisikip maci anlatmayan sizlersiniz Mehmet.
:lol:

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz abi iyi seyler yazmaga baslarsa zaten kiyamet gunu icin son 24 saati sayin derim. :D

Bu arada beyler her hafta ayni seyi temcit pilavi gibi yazmayin lutfen. Misal: Necati ve Cihan bu mac cok kotu idi. Hangi mac bu yazilmiyor ki? Hangi mac? Iyi olduklari tek mac gosterin GS'i yakmadiklari tek mac gosterin. Resmen Kabze ipten aldi bir suru kisiyi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan Bakircioglu wrote:Cengiz Abi,

Azicik kendinizi zorlasaniz ve biraz pozitif dusunseniz... En azindan bir hafta icin. Ters psikoloji yaptiginizi dusunuyorum, en kotusune kendimi hazirlayayim, tersi olursa sevinirim gibisinden....

Besiktas tas gibi oynadi, mac 1-1 bitmek uzereydi. Hasan Kabze cok guzel bir gol atti, kimsenin yapacak birseyi yoktu.

Necati ve Cihan gercekten cok kotuydu. Buna Sabri'yi de eklemek lazim.

Hakan

Benim pozitif ya da negatif du$unmem hic fark etmiyor. Etmez de. Olay futbolcularla teknik yonetimde bitiyor. Kritik anlarda yaptiklari kritik hatalar yuzunden giden ikinci $ampiyonluk olacak. Kalkip bunca i$imin arasinda GS derdini kendime dert yapacak degilim. I$i ciddiye alsam oturup iyice kizmam sinirimi bozmam gerekecek/ Yonetim deseniz gozler onunde. Adam yoklugunda kimler adam sirasina gecti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Kerem Tezic wrote:Helal olsun sana Hasan Kabze. Artik Necati denilen kayitsiz kalasi ve Cihan denen kutugu bir ambar dolusu sogan fiyatina satip erzak stoklayabiliriz. Hasan Kabze'nin yaptigi az buz is degil. Gecen seneden beri en kritik yerlerde gol atiyor. Necati ve Cihan'in yedikleri naneleri tek basina temizledi.
Bu maci izlerken Kerem seni andim. Necati butun mac hic bir sey yapmadigi gibi yapabilecegi tek olumlu hareket olan penaltiyi atmayi da beceremedi. Bu ne bicim bir forvet oyuncusudur ki, ligin son 10 haftasinda takimina hic bir katkisi olmaz? Sanki takimina kusmus gibi sahada hayalet gibi dolanir.

Yalniz Gerets bana kalirsa bu macla beraber Necati'yi aklindan sildi. Normalde yaptigina nazaran erken sayilabilecek dakikalarda Kabze-Necati degisikligini yapti. Kabze'ye bu kadroda daha cok sans vermezse vebali Gerets'in olur. Gerets yaz icin Necati'ye 5 kilo vermesini soylemesi lazim.

Cihan'a cok kizamiyorum, iyi niyetli ama kapasitesi bu. Normal sartlarda Galatasarayda yedek olabilecek bir oyuncu. Necati ise oynayabilecegi halde oynayamadigi halde sucludur.

Takim genel olarak iyi oynamadi, H. Sukur de cok kotuydu. Song, Hasan Sas ve Kabze gayretli ve hirsliydi.
Tan Erten

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Tan Erten wrote:

Cihan'a cok kizamiyorum, iyi niyetli ama kapasitesi bu. Normal sartlarda Galatasarayda yedek olabilecek bir oyuncu. Necati ise oynayabilecegi halde oynayamadigi halde sucludur.
Katiliyorum Tan. Cihan'a bakma kizdigima kapasitesi bu. Adam yoklugundan oynuyor. Ama Necati gibi yetenegini 3 senede böyle cöpe atan adamlara muthis öfkeliyim. Sergen de böyleydi. Vedat da. Daha niceleri var. Fakat Necati o kadar bozulmus ve kilolanmis ki bence o vucut yapisindaki biri toparlayamaz artik.

Zafer Yazici

Bu maç gösterdiki

Post by Zafer Yazici »

Kerem Tezic wrote:
Tan Erten wrote:

Katiliyorum Tan. Cihan'a bakma kizdigima kapasitesi bu. Adam yoklugundan oynuyor. Ama Necati gibi yetenegini 3 senede böyle cöpe atan adamlara muthis öfkeliyim. Sergen de böyleydi. Vedat da. Daha niceleri var. Fakat Necati o kadar bozulmus ve kilolanmis ki bence o vucut yapisindaki biri toparlayamaz artik.
Cihanın oynadığı mevkiye oranın adamını oturtmak lazım.Kritik maçlara koyup harcayacağına Gerets efendi ikinci yarı başından bu yana Uğuru sürekli oynatsa hem maç tecrübesi olarakda eksiliğini gideridi hem de seneye sağ bek sıkıntımız olmazdı.
Takım bu sene şampiyonluk için bir sürü fırsat yakaladı ancak gerek Teknik kadro gereksede kritik oyuncular (Hasan, Necati Cihan) bu yükü kaldıramadılar.
Geldik son haftaya kendi işimizi kendimiz yapamadık kaldık denizlinin horozuna FB ninyenmesi lazım bakalım ne olcek.

Futbol

Nalum dün fransa liginde
düşen 3 takım neler yaptı neler bakarsınız denizlide yapa birşey
En azından hevesleri gırtlaklarında kaldı.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Necati'nin sezonun ilk yarisinda, ozellikle Umit Karan ile beraber oynadigi donemde epey faydali oldugunu dusunuyorum. Son 7-8 haftadir cok ciddi bir form dusuklugu ve konsantrasyon eksikligi yasiyor.

Cihan'in ise maalesef ne yaparsa yapsin, oynadigi o bolgede takima yarar saglayabilecegine inanmiyorum. Cihan'in yerinde Ugur oynamali ve Sabri'nin yerine Mehmet Yozgatli ayarinda bir sag acik alinmali. Sabri 3-4 senedir denendi, ve iyi kotu kendisine firsat verildi. Yapabilecegi izlenimini bir turlu veremedi.

Bu arada Besiktaslilar (ve eminim Fenerbahceliler de) Cordoba'ya kizmakta haklilar, istese topu elinde tutup maci bitirebilirdi. Hemen oyuna sokmak icin acele etmesine cok gerek yoktu...

Hakan

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Bu sene, almamız gereken maçların hangisini kazanmışız?

Tromso... Denizli... Fenerbahçe (0-1)... Malatya... Sivas... Trabzon... Fenerbahçe (0-4)...

Az kalsın bu kervana bir de bugünkü maç ekleniyordu ki, Hasan Kabze attığı iki golle G.Saray'a hayat öpücüğü verdi, takımdaki bir araba dolusu asalağı da ipten aldı.

Necati, Sabri, Cihan, Saidou, Tomas, Ergün, Hakan Şükür gibi adamlara futbolcu demeye bin şahit lazım. Duran top kullanmaktan, korner-frikiklerde pozisyon almaktan, kontrataklarda kanatlara deplase olmaktan, çizgiye inip isabetli orta yapmaktan, yarım metre mesafedeki topa hamle yapmaktan, ayağındaki topu etkili biçimde hücumcularla buluşturmaktan habersiz bir dolu adam... Bir de bunlara, hiçbir kaydadeğer maça takımı mental açıdan hazırlayamayan, hırslandıramayan "Brüksel lahanası" Bay Gerets'in müthiş dehasını(!) ekledin mi; elini kolunu sallaya sallaya kazanman gereken maçı son saniye golüyle kotardığında sevinçten göbek atmak normal.

"Hırs abidesi" olarak nitelendirdiğimiz futbolcular bugün taze ölü gibiydiler. Hasan Kabze hariç galibiyete inanan yok gibiydi. Hasan Şaş maça solda başladı, sağda bitirdi. İlginçtir; G.Saray ne Sabri'yle, ne H.Şaş'la, ne de Ergün'le bugün tek bir yıpratıcı kanat bindirmesi dahi yapamadı. Hep göbekten hep göbekten... Tigana önlemini alıp, çareyi oraya beş tane savunmacıyı ağaç gibi dikmekte buldu, bizim Belçikalıdan karşı hamle gelmeyince, G.Saray'ın golü tamamen tesadüflere kaldı.

Baktığınız zaman; oyunun geneli BJK yarısahasında geçmiş fakat etkili/organize atak yapılmadığı gibi, savunmada da, takımı beşlik yapmaya yetecek açıklar verilmiş. Beşiktaş takımının kapasitesi ve oyuniçi zekası Fener'inki kadar olsa, artarda ikinci 4-0'lık hezimet GS adına sürpriz olmazdı.

Kazanmayı düşünen, kazanmaya inanan H.Kabze girdi ve boş kaleye atamayan, penaltıyı direklere nişan alan Necati'nin tüm günahlarını unutturdu (Dilerim Gerets unutmaz!).

Bir mucizeler tiyatrosu şovumuz burda sona erdi.
Haftaya aynı gün, aynı saatte görüşmek üzere...
Esen kalın...
Last edited by Can Baysan on Sun May 07, 2006 10:09 pm, edited 1 time in total.
Liseli vardı ya ah o liseli...

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Hakan Bakircioglu wrote:Bu arada Besiktaslilar (ve eminim Fenerbahceliler de) Cordoba'ya kizmakta haklilar, istese topu elinde tutup maci bitirebilirdi. Hemen oyuna sokmak icin acele etmesine cok gerek yoktu...
Hakan
Fenerliler kizsin da Besiktaslilar neden kiziyor? Adam eger topu bir an once oyuna sokayim belki bir gol bulup galip geliriz diye dusunmusse bunda kizacak bisey yok. Eger Besiktaslilar takimlarina kendi evinde beraberlige yatmayi uygun goruyorsa kizsinlar tabi.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Can Baysan wrote:Maçın bitimiyle beraber, Fenerbahçelilerin taraftar sitesi Antu.com'un forumlarına şöyle bir göz attım.

"Türk Futbolu" bölümünde BJK-GS maçının sonucuna ithafen açtıkları konu başlıkları ve içindekilerden seçmeler:

Bu şerefsizliği tarih unutmaz...
Bu leke alnınızda kalır...
Ben zaten demiştim önce Beşiktaş atar, ardından iki gol yerler, maç 1-2 biter diye...
Yine satışşş...

Can, defalarca baska konularda da uyarilarda bulunduk. Baska forumlardan buraya laf veya yazi tasiyip bu kanaldan cevap vermek bizim istemedigimiz bir sey. Foruma verdigin katkilari bazi yazilarla silip atiyorsun.

Eger cevap vermek istiyorsan luften o foruma uye ol ve cevabini orada ver.

Var olan dusmanligi azaltmak, en azindan kendi ortamamiza tasimamak icin caba gostermemiz gerekiyor. Bu cabayi sirf senden degil herkesden bekliyoruz.

Ozan Ersoy

Post Reply