Bitsin artik su Fenerbahce nefreti!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Al

Bitsin artik su Fenerbahce nefreti!

Post by Ozgur Al »

Galatasaray taraftarinin acil olarak Fenerbahce nefretini bitirmesi gerekiyor. Bu nefret her platform da bize zarar veriyor. Tabi bunda son senelerde ki basarisizlik ve rakip takimin ekonomik ve sportif acidan basarili olmasi yatabilir, ama onlardan nefret etmekle biz ileri gidemeyiz. Her kadikoy deki macta bir takim olaylar oluyor, sonra biz daha kotusunu yapiyoruz. Cezayi yiyen biz oluyoruz. Basketbol macinda Galatasaray taraftari oldugunu iddia eden ger zekalilar ses bombasi atiyor bir spor salonunda, sonra ne oluyor takim seyircisiz oynuyor + 2 mac ceza geliyor. ne oldu simdi..Tabi bizim yoneticiler de taraftara sirin gozukecek yaa ilk macta da olmustu bahnesine siginiyor...Cezalari yiyince kos kos bakiyorlar.. Bir an once bu FB nefretinin bitmesi hepimizin hayrina olacak galiba...

Saygilar

Ozgur AL
SUPER MARIO JARDEL
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Fenerbahçe'den nefret etmekten zevk almak da az uz birşey değil.

Yanılmıyorsam üniversite yıllarımda Erasure'nın "I love to hate you" diye bir hit şarkısı vardı.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Hayat sevince güzel
Sevince tatlı, güzel
Bir kuşu, kelebeği
Bir taşı sevsen yeter

:P
Liseli vardı ya ah o liseli...
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Sevgili arkadaşım biliyor musun ki; bu nefreti yaratan Fenerbahçe'nin ta kendisidir. Galatasaray Fenerbahçeyi 7-0 yenerken Fenerbahçeli futbolcular çıkardıkları kavgada zamanın Galatasaraylı futbolcuların suratlarına yumruk atma cesaretini bile gösterebilmiş (ve Türk futbol tarihinde benim bildiğim ilk ve tek futboldan ömür boyu men cezasına çarptırılan futbolcu onlardan biri olmuştur) , tarih boyunca da taraftarıyla, yönetimiyle, sporcusuyla ve en ilginci de medyasıyla agresifçe saldıran hep Fenerbahçe olmuştur. Galatasarayın ki bir nefret değil hak aramadır. Kendini hep en büyük zanneden bir takıma Galatasaray hep asil ve onurlu duruşuyla cevap vermiş tıpkı dün ve bugün olduğu gibi bu tavır bahsettiğin takımı daha da vahşileştirmiştir. Galatasaray kimseden nefret edecek ya da bu nefretini basitçe gösterecek kadar alçalmaz. Bu Galatasarayı bahsettiğin takımdan ayıran en büyük farktır.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Soner Bey, söylediklerinizin tamamına yakınına katılmıyorum.
evren özyürek

Post by evren özyürek »

FB'ye duyulan nefretin kökeninde ,bütün dünya derbilerinde mevcut olan nefret mekanizması vardır elbette.

Ama bugün FB'ye olan kızgınlığı , emek verdiğin şeyleri çalan bir HIRSIZA,bir GASPÇIYA duyulan kızgınlığa benzetiyorum.

İddia ettikleri gibi "başarılı olana duyulan çekememezlik" değildir bu.

Hak ederek başarılı olsalardı veya en azından bunca şaibeyi göz ardı edip bu kadar "cazgır" olmasalardı.....böyle nefret edilmezdi onlardan.
para...şike...işte fener işte...
Ahmet Emre Nazli

Post by Ahmet Emre Nazli »

Anlamıyorum; biz 4 sene üst üste şampiyon olduk, UEFA KUPASI & Super Kupa kazandık, bize karşı odaklanan böyle bi nefret yoktu. fenerbahçe inşaatlar yaptı diye mi herkes onlardan nefret ediyor? inşaatlardan başka bi şey mi yaptı yoksa? tarihlerinde başarı saydıkları şeyler galatasaray a karşı kazandıkları maçlar? fenerbahçe ne 23 senedir türkiye kupası alamamasıyla ne de şampiyonlar liginin en çok gol yiyen takımı olmasıyla da Türkiye Futbol Tarihinde bir çağ başlatmış sayılmaz. Anlamıyorum, Fenerbahçe herkes bizden nefret ediyor çünkü biz çok başarılı bir takımız diyebildikleri ne başarıları var? Herkes Bizden nefret ediyor çünkü biz yeni bi çağ açtık diyebilecekleri ne farklılıkları var?İnanın Bana, fenerbahçe real madridin akibetine uğradığında bir başkanın istifasıyla kurtulamazlar
.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

evren özyürek wrote:
Ama bugün FB'ye olan kızgınlığı , emek verdiğin şeyleri çalan bir HIRSIZA,bir GASPÇIYA duyulan kızgınlığa benzetiyorum.

..
Birakin bu sacmaliklari artik da kendinize gelin. FB iki senedir bileginin hakki ile $ampiyon oldu ve bu sene de olursa yine oyle olacak. Daha dort hafta once evire cevire yendiler. Takim ve yonetim olarak kiclara bakip donuldu $ampiyon olacagiz diye gidilen Saracoglundan. ASY'de de yendiler ustelik. Neyinizi caldilar sizin. 4 golden sonra hala kendine gelememi$ olup boyle sacmalamaya devam etmekte nedense moda. Bukemediginiz eli ne zaman opmeyi ogreneceksiniz? Birazda bu konularda benzetme yapsaniz.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri May 12, 2006 6:30 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
evren özyürek

Post by evren özyürek »

Lig sadece 2 takım arasındaki maçlardan ibaret değil.Bu çok basit bir gerçek.Asıl ben hayret ediyorum bunu nasıl göremezsiniz.

o zaman 2 takım 7 maçlık play-off oynasın,hiç boşuna diğer maçlar oynanmasın.

O şampiyonluğu hak eden(!) FB kendi evindeki Trabzon maçında neredeydi,Konya deplasmanında,Rize deplasmanında nerdeydi.Sırf bu 3 maçtaki hatalar bile yeter şampiyonu değiştirmeye.Son dakikada Alex'e bedavadan penaltı verilen maçta nerdeydi.Samsun deplasmanındaki rakibi 10 kişi bırakan penaltıya kadar nerdeydi.

Semih,3 maç cezasının kaldırıldığı maçta 4 gol atıp takımını kurtardı.

Büyük bir ihtimalle puan puana bitecek ligde, "tesadüfi" hakem hatalarının ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı.

fb-gs maçında bile -EVET kötü oynadık- ama kartlardaki çifte standart yüzünden maçın yarısını 10 kişi oynadık. Yine eşit şartlarda yenilecektik ama bunu görme fırsatımız olmadı.
Birakin bu sacmaliklari artik da kendinize gelin.
Asıl siz bırakın saçmalamayı ve uyanın.Camia(özellikle basiretsiz yönetim) olarak uyanmazsak geçen senenin bu sene (çok daha şiddetli) tekerrür ettiği gibi gelecek sene de aynı şeyleri yaşayacaz.
para...şike...işte fener işte...
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Herseyin bir limiti var.Gunluk yasamda arkadas arasi kizdirmalarda is neferete varsada isin temelinde o kadar nefret olsa Uefa finalinde havalara sicrmamazdim,ki burada ne kadar GS karsiti oldugum az cok herkes tarafindan biliniyor.

FB taraftari ve camiasi herseyi cok tutkulu yasiyor, bu diger 3 camiadan da farkli.Ister buna abarti deyin ister tutku ister gormemislik.Neyse ne ama gercek bu.Bu yuzden de soylemler ve tavirlar digerlerinden daha fazla iddiali oluyor bunlarin sonucunda da hakli ciktiklarinda ve haksiz ciktiklarinda ona gore tepki olusuyor.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote:...

FB taraftari ve camiasi herseyi cok tutkulu yasiyor, bu diger 3 camiadan da farkli.Ister buna abarti deyin ister tutku ister gormemislik.Neyse ne ama gercek bu.Bu yuzden de soylemler ve tavirlar digerlerinden daha fazla iddiali oluyor bunlarin sonucunda da hakli ciktiklarinda ve haksiz ciktiklarinda ona gore tepki olusuyor.

Selamlar
Savas
BUna kesinlikle katiliyorum. Aslinda Fenerlisi , Galatasaraylisi , hepsi bu ulkenin insani ama Fenerbahcelilerin tepkileri neden farkli bilmiyorum gercekten. Bir sosyolog icin iyi bir tez konusu.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote:

Selamlar
Savas
BUna kesinlikle katiliyorum. Aslinda Fenerlisi , Galatasaraylisi , hepsi bu ulkenin insani ama Fenerbahcelilerin tepkileri neden farkli bilmiyorum gercekten. Bir sosyolog icin iyi bir tez konusu.

Sosyologlara gitmeye gerek yok, her donemde bir sekilde FB var.Iyi ya da kotu, sen mesela BJK veya TS kotu gittiginde o kadar tease etmezsin o takimi tutan arkadaslarini ama FB'lileri edersin, tabii diyeceksin ki bu isin baslangaci su veya bu diye ama iste o zaman cook gerilere gitmek gerekir ki sanirim o ipin ucuda coktan kacti.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hasan, Tuncay ve Rüştüyü eğitimle alakalı kısa bir reklamda gördüm az önce! Tuncay hindi falan demedi! Kardeşçe bir reklam çekmişler! Bu bilginin tartışmaya katkısı olur umarım :)
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Sırf Fenerli-Galatasaraylı kavgası yok ki bu ülkede...

Lise müfredatında fizik dersinde, zıt kutupların birbirini çektiği öğretilir ama herşeyin tersyüz edildiği, anormal yaşandığı ülkemizde bu kural tam aksi yönde çalışır. Değişik kutuplar ve katmanlar, birbirlerinden oldukça nefret ederler.

Olayı farklı bir boyutta ele alalım:

-Memleketin zenginiyle fakiri birbirinden hiç hazzetmezler...
-Sağcısıyla solcusu kedi-köpek gibi dalaşmakta...
-Yurdun bir köşesinde Şark kültürüyle yetişenler, öbür tarafta Batı kültürüyle yoğrulanlarla birbirlerini küçümsemeden duramazlar...
-Tek odalı evinde televizyon karşısına geçip Reina'da Laila'da baldır bacak sallayan yeni yetme çıtırlara "Vay orospular... Kimin eli kimin cebinde hayatı yaşıyorlar..." diyenler, aslında o hayata asla erişemeyeceğini bilenlerdir, o yüzden öyle söylüyorlardır...
-"Niye oruç tutmadın sen?" diye adam döverler... "Taife-i nisayı cümleden tesettüre sokmalı" kalıbını şiar edinip dışardaki günlük sosyal hayatta terör estiren Arap bozması şeriat yanlıları, laik rejim savunucularından tiksinmektedirler...
-Öğrenci-öğretmen, işçi-işveren, patron-çalışan itilafları günlük yaşamımızın alışılmış bir parçası haline gelmiştir...
-Koca koca adamlar kadınlar gelin-kaynana yarışmalarında boy gösterip birbirlerinin arkasından dedikodu, iftira, çamur, yafta dümenleri düzmektedirler... Orda bile "birlik, beraberlik, kardeşlik ve sevgi"den eser yoktur...
-Öte yandan ülkenin Güneydoğusu hızla bir Türk-Kürt çatışmasına götürülmek istenmekte...
-Miting alanlarında karşıt siyasi görüşteki gençler birbirlerini taşlarla sopalarla kovalamaktadırlar... Nerdeyse hepsi karşısındakinin vatanseverliğinden kuşkulanmaktadır...
-Ülkenin başbakanı, kendisini eleştirmek için orada bulunan çiftçiye "Ananı al da git!" diye yol göstererek(!) eleştiriye tahammül kültüründen ne kadar yoksun olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır...
-Tuttuğu takımdan dolayı insanlar en yakınlarına "asırlık candüşman" kesilmektedirler...
-İnsanlarımız benimsemedikleri bir görüş ortaya atıldığında, fikrin sahibini "Yok olsun gitsin!" mantığıyla ortadan kaldırmak istemektedirler... Karşıt fikirden kurtulmanın, onu susturmanın en kolay metodu budur da ondan (Son 1 haftada Cumhuriyet gazetesi binasına üç kez bombalı saldırıda bulunulması buna en canlı örnek)...

Biz daha birbirimizi sevmiyoruz, ecnebi bizi sevsin diye bekliyoruz!
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Sosyologlara gitmeye gerek yok, her donemde bir sekilde FB var.Iyi ya da kotu, sen mesela BJK veya TS kotu gittiginde o kadar tease etmezsin o takimi tutan arkadaslarini ama FB'lileri edersin, tabii diyeceksin ki bu isin baslangaci su veya bu diye ama iste o zaman cook gerilere gitmek gerekir ki sanirim o ipin ucuda coktan kacti.
Selamlar
Savas
Hicbir Fenerbahceli arkadasima kötü zamanlarinda birsey söylemedim, sustum. Fakat GALATASARAY iyi zamanlarinda da kötü zamanlarinda da FENERBAHCE li arkadaslarimin anlasilmaz dalaslarini yasadim. Arkadaslarimi yanlis mi seciyorum acaba ?
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Post Reply