Yeter Artık Kutsal İttifak Medyası!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Çeşitli rivayetler var bu konuda;
http://en.wikipedia.org/wiki/Cimbom

Şahsi kanaatim rerere rarara Gassaray Gassaray Cimbombom slogani ile aynı kökenli olması gerektiği bu sloganın. Dolayısıyla Servette'ten uyarlanan tezahurat en mantıklısı geliyor. Yani sonuncusu. Murat Gökçiğdem'in yazdığı da aynı sanırım... Boksörse bence sallama, ya da Anadolu Lisesi Test Sınavı çeldirici $IKKI :D Bu isimde bir boksör olsa aranır, bulunurdu! Bu ne gizemmiş 8) Yalnız ufuk Levent CIM'i senden duydum. Benim duydugum wiki'deki ilk hikaye: Jim Bom Bomb...

Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Olay gerçekleşeli çok oldu, ama işten güçten anca vakit bulabildim.
Türkiye kupası finali sonrasında Ricardinho'nun dövülmesi:
http://www.youtube.com/watch?v=r2Yz-70cFVE
http://www.youtube.com/watch?v=1GRJNOvW3K0

Bu olay sonrasında Fanatik gazetenin haberi:

Aurelio ile Ricardinho arasında maç sonrası yaşanan kavgaya Beşiktaşlı yıldızın, milli takım forması giyen Sarı-Lacivertli oyuncuya “Kara Türk köpeği” diye bağırmasının neden olduğu öne sürüldü.
Fanatik - 28.04.2007
‘Sürekli küfür etti’
Dev derbinin ardından birbirine giren iki Brezilyalı Aurelio ile Ricardinho arasında büyük kavgaya maç sırasındaki küfürlerin sebep olduğu iddia edildi. Beşiktaşlı yıldızın, Fenerbahçe’nin milli oyuncusuna ikili mücadeleler sırasında sürekli küfürler savurduğu öne sürüldü. Rico’nun sonradan T.C. vatandaşlığı hakkı kazanıp, Mehmet Aurelio ismini alan Sarı-Lacivertli yıldıza yönelik “Kara Türk köpeği” ile “Maymun suratlı O.Ç.” şeklinde ağır ifadeler kullandığı ve bu sözlerin yaşanan olayların fitilini ateşlediği kaydedildi.
‘Brezilya usulü çözerim’
Soyunma odasında Aurelio’nun çok sinirli olduğunu fark eden Fenerbahçeli yöneticilerin, yıldız oyuncuyu sakinleştirmek istedikleri belirtildi. Ancak Aurelio’nun, “Siz bu işe karışmayın. Ben bunu Brezilya usulü çözeceğim. Bu olayın Beşiktaş ve Fenerbahçe camiası ile ilgisi yok, tamamen kişisel” diye konuştuğu, kendisini sakinleştirmek isteyen Tuncay’la da atıştığı ve “Kimse bu işe karışmasın. Bu benim sorunum” diyerek kendisini terslediği iddia edildi. Ricardinho’nun kavgada tişörtünün yırtıldığı ifade edildi.

Olaydan sonra "Aurelio'nun şöyle şöyle dediği iddia edildi" diye "haber" yapılsa biraz inanacağım belki (Ayrıca niye "ifade ediliyor" ki, böyle bir şey varsa çıksın söylesin) ama olay sırasında kurduğu "ifade edilen" cümleler aktarılıyor. "Fenerbahçe camiası ile ilgisi yok, tamamen kişisel” demişmiş. Yine bu başlık altında, 7. sayfada yer alan "Şike İddiası" başlıklı haberde geçen "kulübün kendisinden çok, yapan ya da yaptıranlara ceza verilmesi düşüncesi ağırlık kazandı." cümlesindeki zihniyetle bu cümleyi kuran zihniyet ne kadar benzeşiyor...
Tişörtü yırtıldığı ifade edilmişmiş. Kafasına yumruk, karnına uçan tekme yediği de "ifade edilmiş" mi acaba?

Aynı konuyla ilgili Vatan'da çıkan bir başka haber:

F.Bahçe-Beşiktaş maçı sırasında yaşananlar kadar maç sonrası olan olaylar da derbiye damga vurdu. Mücadele sonrasında Şükrü Saraçoğlu Stadı’nın koridorlarındaki kavganın canlı tanığı Beşiktaşlı yönetici Şeref Yalçın gördüklerini VATAN’a anlattı. Saha içinde alevlenen ve F.Bahçeli Aurelio’nun ’Maymun suratlı o.. çocuğu “ dediğini iddia ettiği Beşiktaşlı Ricardinho’ya maç sonu koridorda yaptığı saldırıyı Yalçın şöyle ifade etti:
‘TUNCAY’A BİLE VURDU’
“Öncelikle şunu belirteyim. Ricardinho çok sakin bir kişiliğe sahip. Bu yapılan saldırının organize olduğunu düşünüyorum. Çünkü ’Aurelio, Ricardinho’ya saldırsın’ diye resmen futbolcumuzu orada beklettiler. Ve bizi tüm ısrarlarımıza rağmen onun yanına sokmak istemediler. Hatta Şekip Mosturoğlu bile bizi engelledi. Aurelio kendisine engel olmak isteyen ve ’Ne yapıyorsun burada. Hadi gir içeri’ diyen takım arkadaşı Tuncay’a dahi vurdu. Tuncay da koridorda bekleyen ve kendisine kızan Aurelio’ya ”Ne halin varsa gör“ deyip çekti gitti.
KOÇ: AZ BİLE YAPMIŞ
Orada ben, Mario Berk, basın sorumlusu arkadaşımız Tuncay Yanık ve fizyoterapistimiz Cem Türkel de vardı. ’Oyuncumuz ile çıkmak istiyoruz, o yalnız kalıyor’ dedik ama dinlemediler bile. Saldırı göz göre göre geldi. Güvenlikçiler ayıracaklarına adeta Aurelio’ya yardım ettiler. Beni en çok yaralayan ise Fenerbahçe’nin saygın bir yöneticisi sandığımız Ali Koç’a gidip durumu anlattığımızda Koç’un verdiği yanıt oldu. Ben kendisine, ’Ali bey adamımızı resmen kapıda tutup Aurelio’nun saldırmasını beklediniz’ dedim. Ali Koç bana, ’Az bile yapmış’ deyince açıkçası dondum kaldım. F.Bahçe’de gelecekte adı başkanlığa geçen bir yönetici bunu yaparsa taraftar ne yapmaz.
USLU DA HAKARET ETTİ’
Ayrıca Protokol Tribünü’nde F.Bahçeli yönetici Mahmut Uslu, ’Şerefsizler, bakın bunları hep siz yaptınız’ diye üstü kapalı yönetimimize göndermede bulundu. Bunun ardından alt taraftaki tribününden taraftarlar ’Tüpçü, şerefsiz’ diye başkanımıza hakaret ettiler. Başkan Aziz Yıldırım da koridorda, hakem Selçuk Dereli’ye hakaretlerde bulundu. Ondan sonra fair playdan bahsediyorlar. Bu stadda herkesin işi zor. ”
Olayların koridorda olması nedeniyle iki oyuncuya da her hangi bir cezanın gelmeyeceği belirtildi.
VATAN / KARTAL YİĞİT

Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Tolga Girici wrote:
Feldkamp, İstanbul'da
Galatasaray'ın prensip anlaşmasına vardığı teknik direktör Karl Heinz Feldkamp, sarı-kırmızılı kulüple görüşmek için İstanbul'a geldi.
Tecrübeli çalıştırıcı, Erik Gerets'ten boşalan teknik direktörlük görevi içinen güçlü aday...
NTVSPOR
Güncelleme: 23:38 TSİ 3 Haziran 2007 Pazar
http://www.cimbom.org/forum/viewtopic.p ... 3&start=30
Fanatiklerin gazetesine bir bakayım dedim, yukarıdaki açıklamalarla ilgili hazırlanan haberde şöyle bir bölüm var:

Feldkamp İstanbul`da
Galatasaray, teknik direktörlük görevine getirmeyi düşündüğü Alman çalıştırıcı Karl Heinz Feldkamp'ı İstanbul'a getirdi.
03.06.2007 - Fanatik
...
'Takımda kötü oyuncular var'
Futbolcuların 6 hafta içinde kendilerinin iyi bir seçim olduğunu göstermeleri gerektiğini anlatan Alman çalıştırıcı, sarı-kırmızılı ekipte eskiden birlikte çalıştığı oyuncuların bulunduğunun hatırlatılması üzerine de, "Galatasaray’da eski oyuncu yok, iyi ve kötü oyuncu var, bunu da göreceğiz" diye konuştu.

"Eski oyuncu yok, iyi ve kötü oyuncu var" diyen bir hocanın sözlerinden "Takımda kötü oyuncular var" diye bir başlık çıkartabilen, art niyetli bir zihniyet medyaya hakimse, mucizeler yaratsa bile takımın başarılı olabilme ihtimali yok kadar az demektir.

Bu tip art niyetli haberler yapıldıkça Galatasaraylılar birbirine düştü; GS'liler birbirine düştükçe de birbirine düşürücü, moral bozucu, marka değerini zedeleyici haberler arttı. Şimdi bu fanatiklerin ortaya koyduğu tabloya bakarsak, yönetim, futbolcu ve taraftarlar sürekli bir iç savaş içerisinde:

Futbolcu yönetim savaşı:
Futbolcular tedirgin
Karl Heinz Feldkamp’ın bugün İstanbul’a gelerek, yöneticilerle görüşecek olmasının, futbolcular arasında huzursuzluk yarattığı öğrenildi.
Cüneyt KARAKAYA / Fanatik / 03.06.2007
Karl Heinz Feldkamp’ın bugün İstanbul’a gelerek, yöneticilerle görüşecek olmasının, futbolcular arasında huzursuzluk yarattığı öğrenildi. Kulüpten 9 milyon 300 bin dolar alacağı olan Sarı-Kırmızılılar’ın, “Geleceğimizle oynamasınlar. Kim gidecek, kim kalacak, belirlensin artık. Bizi oyalayıp, transferin son gününde kapının önüne koyacaklarsa, bunun bize zararı çok büyük olur” diye dert yandığı iddia edildi.

Taraftar yönetim savaşı:
Taraftar yıldız istiyor
İnternet siteleri ve forumlarda buluşan Galatasaraylılar, yönetimin bir an önce yıldız transferler yapmasını istiyor. Takımdaki futbolcuların tek tek gönderilmesine rağmen Servet dışında somut bir transfer gerçekleştiremeyen Sarı-Kırmızılı yönetimi topa tutan taraftarların ortak görüşü şu: “Juninho gibi bir yıldız elden kaçırıldı. Bu takıma kesinlikle bir ‘10 numara’ alınmalı. Bu isim Lincoln olamaz. Yine de buna razıyız. Yeter ki Lincoln de elden kaçmasın.”
Futbolcular tedirgin / Cüneyt KARAKAYA / 03.06.2007

Yönetimin kendi içinde savaş:
İstifanın eşiğindeler
Galatasaray’da tansiyon yükseliyor... Karl Heinz Feldkamp’ı takımın başında görmek isteyen Adnan Polat’ın Almanya’ya gidişini fırsat bilen bazı yöneticiler, dün kulüp binasında bir toplantı düzenleyip rahatsızlıklarını Başkan Özhan Canaydın’la paylaşmıştı. Dün de yönetimdeki gerginlik sürdü. Feldkamp transferinin oldu-bittiye getirilmesine tepki gösteren birçok idarecinin istifanın eşiğine geldiği bildirildi.

Kullandıkları Canaydın resmi:

Image

Bunlar sadece bugünkü haberler. Yeniden yapılanma sürecinde medya sorununa da çözüm bulunmalı. Bedelleri neyse ödenip satın alınabilirler, ya da taraftar-yönetim-futbolcu arasında öyle bir birlik havası oluşturulur ki kimse, kötü niyetli "bildirildi, ifade edildi, ileri sürüldü" haberleri yapamaz.

Medya böyle bir şey işte. Utanmadan aşağıdaki gibi bir haber yapabilen beyin ve onur yoksunu insanların ve onları kullananların elinde çok tehlikeli bir silah olabiliyor.

Marmaris sohbetleri!
Muğla Marmaris’te bir araya gelen 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile Ali Şen, artık sıranın Avrupa’da başarıya geldiğini dile getirdi.
31.05.2007 - Fanatik
Birisi, iyi bir Fenerbahçeli olarak tanınan Türkiye Cumhuriyeti’nin 7. Cumhurbaşkanı, diğeri Fenerbahçe tarihine adını silinmeyecek şekilde yazdırmış eski Başkan Ali Şen. Bu ikili bir araya gelince, konu da doğal olarak Fenerbahçe oluyor. Marmaris’te bir araya gelen ikili saatler boyu koyu bir sohbete dalarken, ortak bir görüşte birleşti: Avrupa’da başarı. 100. yılda elde edilen şampiyonlukta tüm camianın emeği olduğunu dile getiren Evren, “Herkes büyük bir gayretle çalışarak, bu sonuca ulaştı. Şimdi sıra basketbolda. Orada da şampiyon olacağız. Aziz Yıldırım’a telgraf çekip kutladım ve futbolcuların gözlerinden öptüğümü söyledim” dedi.
‘Futbol şans işi’
Sıranın Avrupa şampiyonluğuna geldiğini söyleyen Kenan Evren, “Bu zoru başarır mı, başarmaz mı bilemiyorum. Futbol biraz da şans işi. Bu oyunda yüzde 25’i şansa bağlarlar. Yüzde 75 de gösterilen gayrettir” açıklamasını yaptı. 7. Cumhurbaşkanı, ne zamandan beri Fenerbahçeli olduğunu şu sözlerle açıkladı: “Şimdi Kenan Evren Lisesi olarak adlandırılan okulda okurken Fenerbahçeli oldum. Hâlâ da Fenerbahçeliliğimiz devam ediyor. Bir gazeteciye, ‘Artık Fenerbahçe’yi bırakıp, Galatasaraylı olacağım’ deyince manşet olmuştum.”
‘Zico başarısız’
Bu seneki şampiyonluğun en zorlarından biri olduğunu dile getiren Ali Şen ise ...

İnsan durup gazeteciliğin ne demek olduğunu, 12 Eylül'ün ne demek olduğunu biraz sorgular.
" (12 Eylül darbesi sonrasında) 400 gazeteci için toplam 4 bin yıl hapis cezası istendi, Gazetecilere 3 bin 315 yıl 6 ay hapis cezası verildi, 31 gazeteci cezaevine girdi, 300 gazeteci saldırıya uğradı, 3 gazeteci silahla öldürüldü, Gazeteler 300 gün yayın yapamadı, 13 büyük gazete için 303 dava açıldı, 39 ton gazete ve dergi imha edildi.." (Bkz. http://tr.wikipedia.org/wiki/12_Eyl%C3%BCl_Darbesi)
Bizim spor habercisi bozuntusu fanatik yazarımızsa, düşünmek, sorgulamak şöyle dursun K. Evren'le "muhabbet" yapar, b.k varmış gibi sırıttığı resmi de yaptığı "haber" in altına basar:

Image

Spor sizin neyinize? Gazetecilik onuru sizin neyinize?

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=2 ... 2007/06/15

Bu haber'i nedense aynı gün içinde Sabah grubuna ait hiçir yayın kuruluşu haber yapmadı. Ne garip değil mi?

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Soner Özaltındere wrote:www.haberturk.com/haber.asp?id=26212&ca ... 2007/06/15

Bu haber'i nedense aynı gün içinde Sabah grubuna ait hiçir yayın kuruluşu haber yapmadı. Ne garip değil mi?
Ben biirşey göremedim, sanki sayfa boş..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:
Soner Özaltındere wrote:www.haberturk.com/haber.asp?id=26212&ca ... 2007/06/15

Ben biirşey göremedim, sanki sayfa boş..
Yanda Colin Kazim imzaladi'ya basacaktin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Aziz Yıldırım'a hapis istemi
DHA 15 Haziran 2007
Kadıköy Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Alpsan'ın iddianamesinde, Yıldırım'ın 2-4 yıl hapsi isteniyor. Flaş

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, Samsunspor-Fenerbahça maçına ilişkin şike iddialarını ortaya atan Köşe Yazarı Cihan Oskay’a yayın yoluyla hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Kadıköy Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Alpsan tarafından hazırlanan iddianamede, müşteki Cihan Oskay’ın Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Samsunspor-Fenerbahçe maçı için para dağıttığını söylediği belirtildi. Bunun üzerine Aziz Yıldırım’ın televizyonlarda beyanlarda bulunduğunun hatırlatıldığı iddiamanede, "Kulüp başkanı Aziz Yıldırım, müşteki için ’Şimdi bir meczup çıkıyor bunları söylüyor, ben akli dengesinden de şüpheliyim’ sözleriyle müştekiye yayın yoluyla hakarette bulunmuştur" denildi. Yayın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapsi istenen Yıldırım’ın yargılanmasına Kadıköy 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

AHMET ÇAKAR’A DA BİR DAVA

Cihan Oskay’ın şike iddilarının ardından yine televizyonlarda açıklamalarda bulunan eski hakemlerden Ahmet Çakar hakkında da yayın yoluyla hakaret suçundan dava açıldı. Çakar’ın "Bir adet sahtekar, bir adet yalancı, bir adet ruh hastasıyla karşı karşıyayız. Ruh hastası olması onun suçu değil. Ruh hastalığı adı adı üzerinde bir hastalık. Bu beyefendi de yalancılık da had safhada, sahtekarlık sonradan gelmiş buna.." şeklinde sözleriyle Cihan Oskay’a hakaret ettiği ifade edildi. Çakar’ın da yayın yoluyla hakaret suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılanılmasına Kadıköy 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

ORDUSPOR BAŞKANI’NIN 6 YIL 8 AY HAPSİ İSTENİYOR

Orduspor Başkanı Mustafa Yılmaz Çebi hakkında da Oskay’a yönelik olarak "Yalancı, sahtekar, bu işi uyduruyorsun" sözleriyle hakarette bulunduğu ve "Yalancı, üç kağıtçı, komplocu, ağzını burnunu kırarım, seni öldürürüm, en iyisi sen intihar et" şeklindeki beyanaları nedeniyle "hakaret ve tehdit" suçlarından 1 yıl 1 aydan 6 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Çebi de Kadıköy 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Haa şu hapis meselesi. Başka bir yerde okumuştum. Yayın yoluyla hakaret... Bişey çıkmaz. En fazla 3-5 kuruş alırlar aziz'den..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Haa şu hapis meselesi. Başka bir yerde okumuştum. Yayın yoluyla hakaret... Bişey çıkmaz. En fazla 3-5 kuruş alırlar aziz'den..
Kusura bakma ben de bo$ gorunce kazim i$i sandimdi.

Bo$ verin yayin yolu ile hakaret etmenin sucu hapis cezasi filan olmaz. Para cezasi ve tazminat odetilir hakaret etti ise. Hem Aziz bey yayinci degil ki. Soru sormu$lar o da cevap vermi$ yayinda. Hapis cezasi anca devlet buyuklerine kar$i olan hakaret icin gecerli olsa gerek. Boyle sacma $eylerle mahkemeler me4gul edildigi icin hala Dink'in davasi suruyor i$te.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bu arada hicbiriniz birsey bilmiyorsunuz :roll: , bugunku Aksam Gazetesinin spor sayfası mansetine ve alt basligina gore BJK-Sheriff maci 1-1 bitmis.

http://www.aksam.com.tr/haberler.asp?a=0,2
http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=86229,2

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aynı eşşekliği gazete'nin kendisinde de yapmamışlardır inşallah :D
Ufuk Sezekkaplan wrote:Bu arada hicbiriniz birsey bilmiyorsunuz :roll: , bugunku Aksam Gazetesinin spor sayfası mansetine ve alt basligina gore BJK-Sheriff maci 1-1 bitmis.

http://www.aksam.com.tr/haberler.asp?a=0,2
http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=86229,2

Ufuk Sezekkaplan

Oglen duzeltmisler. Linke girince artik 1-0 gorunuyor.

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Bugün ögle vakti UEFA kuralarini cekilip cekilmedigini görmek icin "Zürriyet.com.tr" adresini tikladim. Acayip bir sey gördüm orada, fazla duramayacini düsündügüm icin hemen bilgisayarima aktarmak istedim. Isteydim telefonum caldi , önemli bir konu ile 30 dk kadar ugrastim bu arada interner explorer'i kapattim. 30dk kadar sonra tekrar baktigimda haber yoktu.

Söyle bir baslik vardi FENERBAHCE 4 GALATASARAY 2:
Haberde TSK da generallerin durumuymus meger baslikta belirtilen.
Sanirim sert tepkiler gelince haber kaldirildi.
Haberi gören baskasi oldumu acaba, yoksa ben hayal mi gördüm ?

Yerine gelen haber yine Anti GS. Lincoln R. Carlos'tan daha cok paraya mal oluyor diye.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Ufuk Sezekkaplan

Mehmet Yakup Yilmaz, Ertugrul Ozkok ve Tavernaci Damattan kurulu ekip, bu isleri cok seviyor.

Bugun Hurriyetin spor sayfasında "Sporun En Buyuk Skandalları" basligi altinda Galatasaray'in Ankaragucunu 8-0 yendigi mac da gosterilmis. Sonra kulup resmi web sitesinden asagidaki aciklamayi yapinca bu kismi web sitesinden sokup atmislar.

Ilginc nokta, haber yabanci kaynakli; alinti Times'tan yapiliyor ve orada spor tarihinin en buyuk 10 skandali sayiliyor.

Hurriyet'teki reziller, bu haberin orijinaline, Galatasaray-Ankaragucu eklemesini de yapip haberi boyle veriyorlar.

Kulup aciklamasi asagida.

Zorunlu Açıklama: Hurriyet.com.tr'nin Yayını Hakkında

Dün ve Bugün Hürriyet Gazetesi'nin internet sitesi www.hürriyet.com.tr'de gazetecilik adına yüz kızartıcı bir yayın yapılmıştır.

Sözkonusu sitede yayınlanan "spor tarihinin en büyük skandalları" başlıklı haber, yurtdışı kaynaklı bir haber olmasına ve Anadolu Ajansı tarafından Türk medyasına servis edilmesine rağmen, büyük bir sahtekarlık örneği gösterilerek Galatasaray Spor Kulübü'nün adı kasıtlı olarak "eklenmiş" ve Galatasaray'ın 1992-1993 sezonunda Ankaragücü'nü 8-0 yendiği maç; "spor tarihinin en büyük skandalları" listesinde gösterilmiştir.

Hürriyet.com.tr sitesinde A.A.(Anadolu Ajansı) imzalı yayınlanan haber, Anadolu Ajansı'nın "İngiltere merkezli bir internet sitesi"ni kaynak olarak gösterdiği ve abonelerine servis ettiği haberin orijinali Times Online sitesinde yayınlanan bir haberdir ve aşağıdaki linkten ulaşılabilir..

Haber için tıklayınız

Anadolu Ajansı imzası taşıyan "orijinal" haber ise dün ve bugün çeşitli medya organlarında yer almıştır. Bir örnek olarak, Ajansspor sitesinde linkte AA'nın servis ettiği haber incelenebilir.

Haber için tıklayınız

Hürriyet Gazetesi İnternet Sitesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi haber ajansı Anadolu Ajansı'nı kaynak gösterdiği ve imzasını kullandığı haberde, Anadolu Ajansı'nın 10 maddeden oluşan "spor tarihinin en büyük skandalları" listesine 11-12 ve 13. maddeleri eklemiştir.

Listede 11. sırada yer alan satırlarda Galatasaray Spor Kulübü'nün adı iğrenç bir iftira ile birlikte anılmıştır.

Galatasaray Spor Kulübü, bu ahlak dışı yayına ilişkin hukuki süreci başlatma kararı almıştır. Aynı şekilde, bu tür yayın yapan medya organlarına ilişkin olarak daha önce açıkladığımız önlemlerin sözkonusu internet sitesi için de uygulanması, bu akşam yapılacak olan Yönetim Kurulu toplantısının gündemine alınmıştır.

Gazetecilik ciddi bir iştir. Gazetecilik sorumluluk ister. Hürrriyet Gazetesi İnternet Sitesi yayın sorumlularını bu konu hakkında açıklama yapmaya ve Galatasaray Spor Kulübü'nden aynı sayfalarda özür dilemeye ayrıca davet ediyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü
İletişim Koordinatörlüğü

IGRENC BİR GAZETESİN HURRİYET, IGRENC..

ERTUGRUL'UNLA, YAKUP'UNLA, TAVERNACI DAMATİNLA SEFILLERİ OYNUYORSUN...

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Hıyarağalarının yaptıkları sitede bütün spor sayfalarının "title" aynı: "Fenerbahçe Galatasaray Trabzonspor Beşiktaş İddaa Fener Cimbom Kartal Fikstür"

Porno siteler gibi sık aranan anahtar kelimeleri başlığa koymuşlar, zaten genel olarak da "Annemin çıplak resimlerini görmek için tıklayınız" haberciliği yapıyorlar site içerisinde.

Sen TV'ni, websiteni, UEFA maçlarını adamlara ver; onlar da sana amiral gazetelerinden gider yapsınlar. Senin de yapabildiğin sadece "ya haberi verdiğiniz yerde bi 'kusura bakmayın' yazsanıza" diyebilmek olsun.

Hayır açıklamayı okuyunca görüyorum ki az bile yapmışlar aslında adamlar, insaf etmişler. Ben olsam misal UEFA'da maç kaybedince falann Hürriyet sürmanşetten "Avrupa fatihiymiş Galatasaray" diye veririm coşkuyu.

Adam karısını sevgilisiyle yatakta basmaya kararlıymış. Evden çıkınca bindiği taksinin şoförüne olayı anlatmış.

Taksici şahit olmayı kabul etmiş ve bu ikili, adamın evine geri dönmüşler.

Tabii, beklendiği gibi adam, karısını sevgilisiyle içerde yakalamış.

Çarşafı kaldırınca karısıyla adamı beraber görmüş. Kocası adamı öldürmeye hazırlanırken, karısı 'dur' demiş.

'Niye duracakmışım?' diye sormuş adam.

- Şimdi oturduğumuz evi kim aldı biliyor musun? Çocukları Amerika'da kim okutuyor sanıyorsun? Bodrum'daki yazlıkla yeni tripleks villayı kim yaptırıyor zannediyorsun. Hepsini bu adam yapıyor.

Kocası bunları duyunca daha da sinirlenmiş.

Beraber baskın yaptıkları, şahit olacak taksiciye sormuş:

- Ne yapayım ben bu adama ha? Söyle, ne yapayım?

Taksici sakin bir sesle:

- Üstünü ört abi üşümesin!..

Bu olayın da üstü örtülecek nasılsa.

Ugur

Post Reply