Yeter Artık Kutsal İttifak Medyası!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

"Türkiye'nin değil, dünyanın aktif futbola devam eden en klas, en etkili, en yaratıcı kanat adamlarından biri sol ayaklı Hasan Şaş 'ı sağ bek oynatmak için insanın büyük bir sağ bek sıkıntısı içinde olması gerekirdi. "
"...Sol ayaklı forvet Şaş sağbek oynuyordu da, sol ayaklı bek Balta niye oynamıyordu peki.."
"...Türkiye'nin uluslararası düzeyde sol ayaklı iki kanat adamı Arda ve Hasan 11'de..." / Hıncal Uluç-Sabah
http://acetobalsamico.blogspot.com/2007 ... -arda.html

Daha artık ne denir?

Ugur

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ikinci sayfadan toplayayim malum basligimizi... Artik Resmi Siteye de toptancilik yaptirmislar:
Zorunlu Açıklama

Bugünkü yazılı ve görsel medya organlarının bir kısmında yer alan Profesyonel Futbol takımımızla ilgili haberler kamuoyunu yanıltmakta ve yanlış yönlendirmektedir.

Galatasaray Futbol A.Ş. her daim olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde olup söz konusu haberlerde yazılmış olan :

1- Teknik Direktörlük görevine getirileceği iddia edilen Sayın Mustafa Denizli ile her hangi bir görüşme veya profesyonel anlamda temasımız olmamıştır.

2- Fenerbahçe müsabakasından sonra iddia edilen oyuncumuz Orkun Usak'ın Teknik direktörümüzle tartışmış veya saldırmış olduğu yönündeki tüm haberler tamamıyla asılsızdır.

3- Oyuncumuz Hakan Şükür'ün "Feldkamp beni taraftarların önüne attı" ifadesi gerçek dışıdır.

4- Oyuncumuz Hasan G. Şaş'ın "Lincoln parayı aldı yattı" söylemi de yine gerçek dışıdır.

Tüm bu yıpratmaya yönelik haberler Galatasaray Futbol A.Ş. içindeki yönetim, idari , teknik, sportif birlik, beraberlik ve uyumu bozamayacaktır.
Aynı kararlılıkla hedeflerimize yürüyeceğimizin de bilinmesini isteriz.

Doğru habercilik kurallarına her zaman saygı göstermiş olduğumuzdan, asılsız haberleri yazan medya mensuplarının da 11 Aralık 2007 tarihinden itibaren tesis, seyahat ve organizasyonlarımıza almayacağımızı duyururuz.

Saygılarımızla,
Galatasaray Futbol A.Ş.
Daha once fikir/kural ortaya ciktiginda, cok hosuma giderekten katilmistim. Umarim su son kisimdaki vurguladigim cumleyi, gayet ciddi bir sekilde takibediyorlardir...
Özgür

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Doğru habercilik kurallarına her zaman saygı göstermiş olduğumuzdan, asılsız haberleri yazan medya mensuplarının da 11 Aralık 2007 tarihinden itibaren tesis, seyahat ve organizasyonlarımıza almayacağımızı duyururuz.

Saygılarımızla,
Galatasaray Futbol A.Ş.
Daha once fikir/kural ortaya ciktiginda, cok hosuma giderekten katilmistim. Umarim su son kisimdaki vurguladigim cumleyi, gayet ciddi bir sekilde takibediyorlardir...
KOmik olan su: Ben bu maddelerdeki her seyin oldugunu, soylendigini dusunuyorum. Orkun saldirir, Hakan, Hasan oyle der, Denizli ile de gorusulur. :)

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Tercuman araciligi ile mi tartismis Orkun Feldkamp'la.

Soyle bir dialog gecmis olabilir,

ORKUN- Abi soyle su adama gitsin kaleye kendi gecsin FB maclarinda, kalede donmaz usumez ustelik kenarda durdugu gibi titremez , bak bana ates basti.

TERCUMAN- Herr Feldkamp , kalecimiz ORKUN cok usumemeniz kendinize dikkat etmenizi , dil alti hapinizi almayi unutmamanizi soyluyor, ustelik Ziraat Bankasinda tanidigi varmis, emekli maasinizi sizin icin cekebilirmis kuyruga girmesi gerekmez diyor.

HERR FELDKAMP- Das niye bagiriyorgen bu hayvangen Ahtung !

TERCUMAN-Orkuncum Herr FELDKAMP Orkun cok sagolsun gecenlerde otobuste bana yer de vermisti, bayramda elimi opsun kurban etininde en yumusak yerinden getirsin dislerim kesmiyor aaah ahh nerde o eski bayramlar , bir Rahmetli Celal (BAYAR)vardi sag acik her bayramda gelir el operdi diyor.

ORKUN- Tutmayin beni laaaaayyyynn (kasini gozunu oynatarak 8000 kere hac cikardiktan sonra)

TERCUMAN- Baaar ma akoyim yaaa baaarma kulagimin dibinde, hem bak parayi alan ve yatan LINCOLN abini uyandiracan.

Bu arada kapi calinir HAKAN SUKUR oradan kapiyi acar, karsisinda takim elbiseli elinde bir poset dosya icinde CV si bulunan temiz yuzlu biri,

- Bir is gorusmesi icin gelmistim Ozhan Bey'le gorusecektim randevum saat 13.00 daydi der.

HAKAN SUKUR cevap verir, beni de taraftarin onune attilar kardes, gel otur bi cay soyliim der.

BURASI GALATASARAY BURDA HERSEY OLABILIR
TRUST GALATASARAY
MGC

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hep iddia ederim. "Hincal Uluc gercekte Besiktasli'dir. Parlamaya basladigi 1980'lerin sonunda ranti Galatasaray'da gordugu icin Galatasaray'li oldugunu iddia edip herkesi kandiriyor" diye...

Her sezon HU yazilarinda kolay kolay BJK elestirisi goremezsiniz ama GS ile ilgili agzina geleni yazar. Lucescu'yu takimi korkat oynatmakla, Gerets'i manyak oynatmakla itham eder. Lucescu CL'de 30 puan toplar yaranamaz, Toschak Valeranga'ya elenince "genclere yatirim yaptigi icin" olur.

Hazret simdi yine dokturmus, Holosko'yu aldigi icin BJK'yi sampiyon yapmis. http://www.fotomac.com.tr/2008/01/30/ya ... 0-108.html

Stoperi buldu mu Besiktas sampiyon, ona gore :!:
HOLOSKO ALIŞIYOR

Beşiktaş'ın grafiği her geçen gün yükseliyor. Ligde üst üste 6. maçını kazandı ve 8 maçtır da mağlubiyet yüzü görmedi. Ayrıca geriye düşse de kazanmasını biliyor.
Şu andaki görünüm içinde Beşiktaş şampiyonluğa en yakın takımlardan bir tanesi... Bu kadrosu bu lige yeter. Her maçta, bir öncekinden daha iyi oynuyorlar. Ertuğrul Sağlam, takım üzerindeki ağırlığını koymaya başladı, camia üzerindeki ağırlığını koymaya başladı. Artık Ertuğrul Sağlam takımı oynuyor sahada. Bu çok önemli. Yapılan transferler doğru, iyi yerlere iyi adamlar alınmış. Onlar da giderek yerleşiyorlar. Nobre her geçen gün biraz daha Beşiktaşlı oluyor, Holosko takıma alışmaya başlıyor. Ertuğrul, medyanın bütün korkaklığına rağmen hücum futbolu oynamakta ısrar ediyor. Sahaya bol hücum adamı ile çıkıyor, Beşiktaş da bunun karşılığını alıyor. Beşiktaş'ın sıkıntısı savunmasında. Gökhan Zan iyileşir, oynamaya başlarsa orada da sorun kalmaz. Gökhan'dan ümit yoksa, iyi bir stoper bulurlarsa o zaman 'Beşiktaş şampiyonluğa yakın' demem, 'Beşiktaş şampiyon olur' derim.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Galatasaray yükselişe geçince, şampiyonluğun ışığı yanınca saldırmaya başladılar.
Hürriyet'in spor ilavesinin yaptığı rezilliği biliyorsunuz.
Dün çoğu spor programının konusu, "F.Bahçe'nin hakkının yendiği" üzerine kuruluydu.
Trabzon maçında iki penaltımız verilmedi, Trabzonlu oyuncular bizimkileri kasap gibi doğradılar. Medyadan tık yok.
Çağdaş'ın koluyla topla oynaması 3 dakikalık özet görüntülerine girmemiş. Neden acaba?
Bunlar son çırpınışlar.
Aziz Yıldırım da, medyası da bunu biliyor.
Araba kaçarken, son bir çare, tekerleklerine ateş edersiniz ya durdurmak için, artık ona kaldı garibanlar. Ve o planı uygulamaya koydular.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Eto'o seneye Fenerdeymiş hadi bakalım hayırlısı....AY bir büyük hayalini daha gerçekleştirmek üzereymiş, hadi bakalım...
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Can Ergun

Post by Can Ergun »

zürriyet kaz-tezi'nin bugünkü spor ekindeki şaklaban,şakşakçı bir anlayışla hazırlandığı aşikar olan "hakem hatalarıyla gs 5 puan kazandı" haberinde,
kazandığımız 2 puan'ı, Sabri'nin rakibini ittiği gençlerbirliği maçının ilk yarısının sonundaki penaltı pozisyona bağlamış.

Yani adamların yayıncılık,haber anlayışları şu:
Hakem ilk yarının sonunda o pozisyon için penaltıyı çalsaydı maç berabere bitecekti.Ama çalmadı GS 1-0 yendi,3 puan aldı.

Haberi hazırlayanlar, müneccim pisliği yediniz ve olayı çözdünüz,o pozisyon penaltı çalsaydı 1-1 bitecekti diyorsunuz, peki müneccimliğe devam edip şöyle düşünsenize GS devre biterken golü yiyip ikinci yarı gaza gelip 3 gol de atabilirdi.Sizin yapacağınız haberi,dayanağınızı,öngörünüzü sökeyim!

İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Hurriyet'in cizmeyi asmaya basladigini ben de dusunuyorum bu aralar..Hem de sadece spor alaninda degil.
bugunku basliklar :
"G.Saray'a fukara yardımı yapılmış" ve "Gerets, Saraçoğlu hayranı" seklinde.Bir de futbol yazmaktan hic ama hic cakmayan genel yayin yonetmeni'nin torpilli damadi var orada .Bu kadar tatsiz tuzsuz spor yazisi yazilabilir ancak.Bu tahrik(!) edici yazilarin disinda bir de ottan boktan dini polemik cikarma cabalari da sabrimi tasirmaya basladi. Beyinle ilgili bi arastirma insanlarin kararlarini bilinc duzeyine gelmeden 10 saniye evvel veriolarmis..yani beyin onceden hesaplari yapiyor vs vs .. buna attiklari baslik su " yoksa kader gercek mi?".Ne diyeyim ki ben size.Zorlamislar yani.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Basligi altlardan bulup cikarmak zor oldu. :)

Yazan Hurriyet'ten Sukru KIZILOT adinda bir adem

Meslek aşkı mı yoksa takım aşkı mı

MALİYE Bakanlığı’nda üst düzey görevde bulunan bir maliyeci, yaklaşık 10 gündür bu soruyu kendine soruyor.

Bir tarafta mesleği, diğer tarafta da tuttuğu daha ötesi çok sevdiği futbol kulübü.

Kafası karışmış durumda...

OLAY NE?

Herhalde merak ettiniz.

Kısaca özetleyelim.

Birini gönderip, tuttuğu takımın, 2008-2009 sezonu maçları için "kombine bilet" aldırıyor.

Ödediği paranın "Fatura ve dernek alındı belgesi" geldiğinde, Maliyeci dikkatle bakıyor:

1. (...) Futbol İşl. A.Ş’nin düzenlediği fatura:

Bilet bedeli: 127.12 YTL

KDV (% 18): 22.88 YTL

Toplam: 150.00 YTL

2. Dernek gelirleri alındı belgesi:

Bağış: 1.350.00 YTL

Tabii olayı hemen fark ediyor. Ödediği kombine bilet bedelinin sembolik bir kısmına fatura kesilip, KDV hesaplanmış. Büyük kısmı da sanki "bağış yapılmış" gibi gösterilmiş.

Düşünüyor, bu şekilde satılan bilet sayısı, on binin üzerinde...

BİR TAŞLA İKİ KUŞ

Maliyeci, kafasından yuvarlak bir hesap yapıyor.

1. Bilet ücreti olan 1500 YTL’nin KDV’si yerine 150 YTL’nin KDV’si hesaplanmış. Milyonlarca YTL’lik KDV kaçağı var. Kaldı ki, bu konuda 55 No.lu KDV Tebliği’nde de gerekli açıklama var.

2. Şirkete gelir yazılması gereken bilet bedeli, bağış olarak gösterildiği için, bağışın "Kurumlar Vergisi" ödenmeyecek. Burada da milyonlarca YTL’lik kaçak var.

Bunları dinlerken, dayanamayıp soruyorum;

- Peki ne olacak şimdi?

- Hem tuttuğum takım hem de halka açık bir şirket. Uyaracağım... Beş yıllık zamanaşımı var. Mutlaka ortaya çıkar. İncelemeye alınırlarsa, milyonlarca YTL’lik vergi ve ceza gelir. Olay çok ciddi...

Futbol kulüpleri aman dikkat... Kombine bilet alan binlerce kişiden, hepsinin de aynı tutarda bağış yapması inandırıcı değil. Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz.
TRUST GALATASARAY
MGC

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Gün ortasinda "malum kombine" haberi Milliyet'ten aniden kaldirildi.
Normalde Milliyet'in bu haberi uzunca bir süre sakiz yapmasi lazimdi. Hayirdir insallah, neler oldu acaba ???

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Turk basinin ne kadar ileri goruslu oldugu konusunda kucuk bir retro yapayim dedim. Bakin Fatih Altayli neler yumurtlamis yeni hocamiz hakkinda daha 2 ay once. Yazinin linkine giren fill in the blanks yapabilir ... :D

05.04.2008 12:46

Beklenen oldu.

Feldkampf istifa etti.
Adnan Polat getirmişti.
Galatasarayda son yöneticilik yaptığı dönemde futboldan sorumluyken teknik direktör Kalli idi.
Polat yeniden yöretici olunca, herhalde bildiği tek isim o olduğu için onu getirdi.
Baştan söylemiştik olmaz diye.
Olmadı.
Ve gitti.
Galatasaray’da eskiden pek de alışık olmadığımız ama “Fenerbahçelileşme” sürecinde alışmaya başladığımız bir şekilde.
Sezon ortasında.
Kalan maçlar için kim hoca olacak?
Dışırdan doğru düzgün birini hemen bulmak mümkün değil.
En azından zor. Sezon ortası olunca zor.
Zaten getirsen de, takımı tanıyacak, ligi tanıyacak, şampilonluk gider.
Şampiyonluk gitmesin diyorsan tek çare içerden biri.
Ligi bilen, takımı bilen, Galatasaray’a yakışır biri.
Akla gelen tek isim Mustafa Denizli.
Ama o da sezonun sonunda böyle bir görevi almaz.
Çünkü Galatasaray’ın yeni sezon hocası belli.
Gelen her kim olursa olsun, bu sezonu tamamlayıp gidecek.
Yeni sezonda ise takımın başında xxxxxxxxxxxxx olacak.
Yönetim “Anlaştık” diyor.
Hayırlısı

http://www.haberturk.com/yazioku.asp?id=7865

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fatih Altaylı, herhalde GS lisesinin yetiştirdiği en berbat adamdır! Hıncalla beraber, Denizliyi GS'ye kakalamak için gösterdikleri gayrette takdire şayan gerçekten..

Ufuk Sezekkaplan wrote:Turk basinin ne kadar ileri goruslu oldugu konusunda kucuk bir retro yapayim dedim. Bakin Fatih Altayli neler yumurtlamis yeni hocamiz hakkinda daha 2 ay once. Yazinin linkine giren fill in the blanks yapabilir ... :D

05.04.2008 12:46

Beklenen oldu.

Feldkampf istifa etti.
Adnan Polat getirmişti.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Turk basinin ne kadar ileri goruslu oldugu konusunda kucuk bir retro yapayim dedim.
Halil Ozer de, defalarca, LigTV'nin Gunaydin Futbol programinda, "Hakan Sukur kendisi istemedikce, gelecek sene de GS'den ayrilmaz" anlamina gelen yorumlar yapmisti, ve eminim "futbolcu olarak" anlaminda soyluyordu. Bu noktadan sonra, onu hakli cikarmazlar herhalde...

Bir baska takintisi da, Lincoln ile ilgili haberlerin %98'inde filan, "sanki bir yarari olmus gibi" diye, kendi ek yorumla sokusturmak ihtiyaci hissetmesiydi. Onun "hatirina", Lincoln'un bu yil artik maximum seviyede katki yapmasini daha da fazla ister oldum... :)
Özgür

Post Reply