Yeter Artık Kutsal İttifak Medyası!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Orada tartisma baska, Ali Atif Bir, Oray Egin'in escinsel oldugunu ima etti. Ama cevabini cok seri ve cabuk aldi...

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Güzel siteymiş..

Medyatik palavraları öğrenmek açısından da oldukça faydalı.. Herkese tavsiye ederim :)
Mehmet Gurdal Cetin wrote:HABERE BAK HABERE

:)

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=29010

Bi de PESSOTTO'nun drami

ulen bu basin var ya...

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=29126

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bu Pesotto'nun durumu ciddi haber yanliz. Butun ajanslar duyurdular.

Reuter

Kulup binasinin camindan asagiya ucmus. Sozde ikinci kattan ucarak kendini atmis, 10 metre asagidaki arabalarin uzerine dusmus, her tarafi kirik icindeymis. Italya'da cok feci seyler oluyor.

Ozan Ersoy

Mehmet Gurdal Cetin

ITALYA GITGIDE KARISIYOR

The Italian media says the inquiry into the match-fixing scandal surrounding the sport in that country has been widened to include a number of smaller teams including Empoli, Reggiana and Siena. (The Guardian)

Gorunuse gore neredeyse tum lig takimlari bu ise bulasmis, yanlis gormediysem sike soylentilerine karisan takim sayisi 8'i buldu.

BU ARADA GECENLERDE INTER BASKANI MORATTI'NIN COK ILGINC BIR DEMECI VARDI."EGER BU ISLER INTER'E DE SARARSA TAKIMI ITALYA'NIN DISINA TASIRIM" GIBI. ASAGIDAKI SOZLER ISE REAL BASKANINI SANZ'A AIT.

Speaking to Radio Marca, he claims to have struck deals with Internazionale, which will involve Brazil striker Adriano, and also for an England star - possibly Ashley Cole of Arsenal.

"With [Inter president] Massimo Moratti, I have reached an agreement for an exchange of players between Real Madrid and Inter," revealed Sanz.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ergun'un eğlendiren yanıtları!..

VALLAHİ öylesine güldürüyor ki Ergun beni Fenerbahçe yazıları ile, Allah da onu güldürsün diye dua ediyorum..
Bu defa da Aziz Yıldırım'ın avukatlığına soyunmuş.. Zor iş, Yıldırım'ı savunmak..
Yanaktan makaslı başkanın nasıl bir palavra olduğunu, emrindeki Kutsal İttifak medyasını da kullanarak Fenerbahçe ile nasıl oynadığını anlatan yazıma cevap vermesi lazım ya.. Kaleme kağıda sarılmış..
Eee.. Temelinde herkesin bildiği gerçekler olan fikirlere nasıl yanıt verecek?.
Fikre fikirle yanıt veremediğin zaman sarıldığın bir ucuz taktik vardır. Yazarına saldırmak.. Demeye getirirsin ki, "Bu herifin fikirlerine aldırmayın.."
Koskoca yazıda, Hıncal'ın ileri sürdüğü düşüncelere doğru dürüst tek satır yanıt yok.. Vur Allah Hıncal'a..
Ama boş gayret.. Bu okur Hıncal'ı da tanıyor, ona saldıranları da.. Bu yüzden bu saldırılara yanıt vermek, kendimi savunmak gereği duymadım hiç, "Millet beni de bilir, onları da" diyerek. Hiç de yanılmadım..
Bir yerde Sevgili Ergun, Kutsal İttifak Medyası kavramını kasıtlı olarak ortaya attığımı söylüyor, ben icat etmişim gibi. Ben sadece adını koydum Ergun.. Kuran Aziz Yıldırım.. Büyük Kulüpte açık ve kapalı yenen yemekleri, orada spor müdürlerine ve Fenerli yazarlara verilen talimatları sana anlatan çıkmamış olamaz.. Verilen avantalardan söz etmiyorum.
Ergun'un yazısının çıktığı cuma günü, Takvim'de Hakkı Yalçın'ın Aziz Yıldırım'la yaptığı söyleşi yayınlandı. Tesadüf.. Ya da Allahın sopası..
Bir yerinde Yanaktan Makaslı Başkan aynen şöyle söylüyor..
"Ben Daum'a çok yardımcı oldum. Hakkında çıkabilecek manşetleri bile durdurdum.."
Ergun bu ne demek anladın mı?.. Dehşeti, rezilliği açıklar mısın?..
Adamın gazetelerin manşetinden haberi oluyor, daha hazırlık aşamasında.. Ondan sonra devreye girip bu manşetleri durduruyor..
Ne demek bu Ergun kardeşim, ne demek?..
Bir gazete, bir gazeteci için bundan daha utanç verici durum olur mu?..
Kutsal İttifak derken hafif kalmışım.. "Aziz Yıldırım uşağı" demem gerekirmiş..
Adamlar sayfayı yaparken, makaslı başkanla haberleşiyorlar..
"Şöyle bir manşetimiz var, koyabilir miyiz?.. İzin verir misiniz?.."
Yok canım.. Aziz Yıldırım böyle şey der mi?.. Hakkı uydurmuştur..
Uydurmuştur da, o gün, bugün, 7 gün.. Niye kimseden tık yok, ben yazana kadar?..
Yarın gene bana cevap yaz, gene güldür beni Ergun, ne olur?..
HINCAL

Hıncalcım iyi güzel yazıyorsunda, keşke şunları olaylar tazeyken yazsan :)

Mehmet Gurdal Cetin

BUDA KUTSAL INGILIZ ITTFAK MEDYASININ ATMASYONLARINDAN

Ronaldinho has been repeatedly playing as Manchester United in computer football game competitions within the Brazil camp. (Daily Mirror)

ABI HEP MANU'YU SECIYORMUS BILGISAYAR OYNARKEN, GIDER MI YANI :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Ergun'un eğlendiren yanıtları!..

Hincal Uluc'un cok zeki bir insan olduguna inaniyorum, zeki olmasa ilerleyen yasina ragmen halen basinin populer bir ismi olmaya devam edemezdi.

Fakat Hincal'in yazilarinda, yorumlarinda zekasindan cok kurnazligi on plana cikiyor. Yazdiklari seyler cok dogru olsa bile, bir de yazmadiklari, yazamadiklari var cunku.

En guncel ornegi vereyim. Hincal Uluc zamaninda , gecen senelerde TRT'nin yaptigi olimpiyat, atletizm sampiyonasi yayinlarini kiyasiya, delicesine elestiren bir insandi. Dedikleri dogruydu belki, yanlis seyler soylemiyordu.

Peki ayni Hincal Kanal 1'in yaptigi dunya kupasi yayinlari konusunda tek bir kelime etti mi? Ben hemen her gun okurum kendisini tek bir yazisi yok. Kanal 1 'i izleyemiyorum , ama kimden duysam kimse memnun degil. Seviyesizlik, kahvehane muhabbeti bir yana, maclarin studyodan anlatilmasi falan cok memnuniyetsizlik yaratmis. TRT'yi arattigi, ozelettigi soyleniyor. Peki Hincal niye tek kelime yazmiyor cunku Kanal 1'in sahibi ayni zamanda butun Sabah grubunun sahibi olan Turgay Ciner. Hincal Uluc ovgu yazisi da yazmiyor, belli ki hosnut degil yayindan, ama elestiri de yazamiyor. Sonra da genclere gazetecilik etigi dersi vermeye kalkiyor.

Bu yaziyi yazdiktan sonra arattirdim, Cengiz Semercioglu'nun yazisi var konuyla ilgili

http://www.medyatava.net/haber.asp?id=29360

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hıncal bu konuda ne diyecek gerçekten merakla bekliyoruz :)

TRT ile ilgili eleştirilerinde tamamen haklı, az bile söylüyor..

Kanal 1'i niye eleştirmiyor bilmiyorum ama ATV ile ilgilide çok eleştirisi vardı ve tabi Sabah gazetesi ile ilgilide..

Bunlar olmasa Turgay Ciner muhabbeti yapmak mantıklı olabilirdi.
Tolga Girici wrote:
Ismail Gezer wrote:Ergun'un eğlendiren yanıtları!..

Hincal Uluc'un cok zeki bir insan olduguna inaniyorum, zeki olmasa ilerleyen yasina ragmen halen basinin populer bir ismi olmaya devam edemezdi.

Fakat Hincal'in yazilarinda, yorumlarinda zekasindan cok kurnazligi on plana cikiyor. Yazdiklari seyler cok dogru olsa bile, bir de yazmadiklari, yazamadiklari var cunku.

En guncel ornegi vereyim. Hincal Uluc zamaninda , gecen senelerde TRT'nin yaptigi olimpiyat, atletizm sampiyonasi yayinlarini kiyasiya, delicesine elestiren bir insandi. Dedikleri dogruydu belki, yanlis seyler soylemiyordu.

Peki ayni Hincal Kanal 1'in yaptigi dunya kupasi yayinlari konusunda tek bir kelime etti mi?

http://www.medyatava.net/haber.asp?id=29360

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote: ..
Peki ayni Hincal Kanal 1'in yaptigi dunya kupasi yayinlari konusunda tek bir kelime etti mi? Ben hemen her gun okurum kendisini tek bir yazisi yok. Kanal 1 'i izleyemiyorum , ama kimden duysam kimse memnun degil. Seviyesizlik, kahvehane muhabbeti bir yana, maclarin studyodan anlatilmasi falan cok memnuniyetsizlik yaratmis. TRT'yi arattigi, ozelettigi soyleniyor. Peki Hincal niye tek kelime yazmiyor cunku Kanal 1'in sahibi ayni zamanda butun Sabah grubunun sahibi olan Turgay Ciner. Hincal Uluc ovgu yazisi da yazmiyor, belli ki hosnut degil yayindan, ama elestiri de yazamiyor. Sonra da genclere gazetecilik etigi dersi vermeye kalkiyor.

...
yazamaz elbette. Tatli su amirali o. Ya da yalanci pehlivan. Turkiyede spor basini al cope at. TV'dan tut gazetesine kadar. Ha obur basin iyi mi derseniz o da iyi degil. Tuyrkiyede basin ve yayini bilen ve kaliteden anlayan bir izleyicide yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ufuk Sezekkaplan

Buyuk kavga basladi. Hincal Uluc versus digerleri. Sabah gazetesi Balmumcu'da olduguna gore, bunun sonu Balmumcu polis karakolunda biter herhalde.

Bakiniz : http://www.sabah.com.tr/babahan.html

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Buyuk kavga basladi. Hincal Uluc versus digerleri. Sabah gazetesi Balmumcu'da olduguna gore, bunun sonu Balmumcu polis karakolunda biter herhalde.

Bakiniz : http://www.sabah.com.tr/babahan.html
Ergun Babahan guzel yazmi$. Evvelki gunku yazisinda Hincal'a cok guzel dokundurmu$ avanta yiyip lokanta ve otel reklami yapma huyu hakkinda. Adinida PIAR Gazeteciligi koymu$.

http://www.sabah.com.tr/2006/06/28/yaz41-40-127.html

Hincali kudurmasinin sebeblerinden biride bu yazi olmali. Kim ne derse desin Hincal fanatik bir adam ve her i$in ba$inda hep kendi cikari onde geliyor. Dogru soyluyor gibi yapip i$i kendi sevdigine ya da kendine yontmakta. Eli$tiri yapan kendinide ve kendi sevdiklerinide yanli$ yaptiklarinda ele$tirebilmeli. Dun Tolga'nin da dedigi giir TRT'yi yerden yere vurup Kanal 1 benim ekmek kapim diye susup oturursan GS devlet malina goz dikip yemege kalkinca bunu savunmaya kalkarsan gulunc oluyor bu tur ele$tirileri.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yalancı "Kral" olursa..

Esat Yılmaer.. Geçen yıllarda onun Spor Müdürü olmasının Hürriyet imajını fena halde zedelediğini, hem de belgeleyerek yazmıştım..
Esat Yılmaer, yaranmak için elinden geleni yaptığı Basketbol Federasyonu'na hoş görünmek için, bir "YALAN" haber üretmiş ve bunu Hürriyetspor'un manşetinden "İçimizdeki Sırplar" başlığı ile yayınlamıştı. Haberin yanına federasyonun baş muhaliflerinden Ünal Özüak'ın resmini koyarak, kimi işaret ettiğini de göstermişti..
"İçimizdeki Sırp, yani Özüak, FIBA'nın Kanada delegesine telefon ederek 'Dünya Şampiyonası'na talip olan Türkiye'ye oy vermeyin" demiş ve hem ülkesini, hem de federasyonunu kötülemişti. Kanada delegesi de bunu Esat'a açıklamıştı.
Zaman gazetesinin FIBA Kongresini izleyen muhabiri "Esat Ağabey bizi topladı, bu haberi hepimize verdi" dedi.
Gazeteci kendi özel, manşet haberini dağıtır mı?..
Esat, aspagaras, yani üretme haberine değer kazandırmak için onun mümkün olduğu kadar fazla gazetede yayınlanmasını istemişti. Amacı gazetecilik değil, federasyon yardakçılığıydı çünkü.
Korkunç yalanı bizzat Kanada delegesi ortaya çıkardı. İnternette hâlâ bulabileceğiniz kendi sesinden açıklamasında "Beni Türkiye'den böyle arayan kimse yoktur. Ben zaten iki Türk tanırım, biri Turgay Demirel, öteki Emir Turam (İkisi de federasyoncu). Böyle bir olay da yoktur, bu konuda açıklamam da olmamıştır" dedi.
Asparagası belgeledim ve "Bu Esat Hürriyet'e yakışmıyor" diye yazdım.
Hürriyet yalan haber üreten ve bunu yönettiği sayfanın manşetine koyan müdürle çalışmaya devam etti.
Bu yıl, bu Esat'ı Türkiye Spor Yazarları Derneği başkanlığa seçti.
Esat'ın eline intikam fırsatı geçmişti. Başkanı olduğu derneğe, Ergun'un "İhbar" yazısını dayanak yapıp, beni "Mahkeme ile" tehdit eden bir bildiri yayınladı.
Büyük Kulüp toplantılarını kanıtlamamı istedi. Büyük Kulüp toplantılarını bilmeyen yok.. Yıllar önce neler yazıldı söylendi.
Toplantıya katılan spor müdürleri ve köşe yazarları da inkâr etmediler zaten.. Toplantı açıktı, ama özellikle ikinci bölümde, daha az bir kadro ile içerde yapılan toplantıda söylenenler hakkında hiç kimse çıkıp bir şey yazmadı, kulaklara fısıldamakla yetindiler..
Bu toplantılar için o dönem çok ağır eleştiriler de yapıldı. Hatta araba plakaları verilmeye başlandı..
Şimdi, herkesin bildiği, konuştuğu yıllanmış şeyler için Esat çıkıp "Kanıtla" bildirisi hazırlıyor.. Bu bildiriye de kimsenin pek itibar etmeyeceğini bildiğinden yayını için gene kendi gazetesini kullanıyor..
Ben medyayı töhmet altında bırakmışım. Dediklerimi kanıtlamazsam, mahkemeye verilecekmişim..
Ayni gün kendi gazetesinde Mehmet Y.Yılmaz yazıyor..
"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yine çok sinirlendi. 'Gazeteler hortumları kesildiği için bu haberleri yapıyorlar' diye konuştu."
Bir gazetecilik kurumunun başındaki Esat Yılmaer, hem de doğrudan kendi gurubunu, Hürriyet ve Milliyet'i çok ağır itham eden bu Başbakan konuşması üzerine harekete geçti mi?.. Diğer basın kuruluşlarına davet çıkardı mı?.. "Hortumcu kim, açıkla, kanıtla" dedi mi?..
Bugün kendi gazeteni yerin dibine sokan Başbakanı görmezden gelecek, sus pus olacaksın. Yıllar önce gerçekleşmiş, dallanmış budaklanmış bir olaydan söz eden Hıncal için "Açıkla.. İspatla.. Kanıtla.." çığlıkları atacak, mahkeme tehditleri yapacaksın..
Hadi canım sen de!..

Hıncala iddialarını ispat et diyorlar! Yanlız burda ilgimi çeken nokta şu, buna benzer şeyleri daha önce sende yazmadın mı Cengiz abi? Aziz Yıldırım, Alaattin Metin ve Passat konulu yazıların oldu diye hatırlıyorum! Yani Hıncalın söyledikleri senin söylediklerinle benzeşmiyormu :)
Cengiz Akgun wrote: Hincali kudurmasinin sebeblerinden biride bu yazi olmali. Kim ne derse desin Hincal fanatik bir adam ve her i$in ba$inda hep kendi cikari onde geliyor. Dogru soyluyor gibi yapip i$i kendi sevdigine ya da kendine yontmakta. Eli$tiri yapan kendinide ve kendi sevdiklerinide yanli$ yaptiklarinda ele$tirebilmeli. Dun Tolga'nin da dedigi giir TRT'yi yerden yere vurup Kanal 1 benim ekmek kapim diye susup oturursan GS devlet malina goz dikip yemege kalkinca bunu savunmaya kalkarsan gulunc oluyor bu tur ele$tirileri.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: Hıncala iddialarını ispat et diyorlar! Yanlız burda ilgimi çeken nokta şu, buna benzer şeyleri daha önce sende yazmadın mı Cengiz abi? Aziz Yıldırım, Alaattin Metin ve Passat konulu yazıların oldu diye hatırlıyorum! Yani Hıncalın söyledikleri senin söylediklerinle benzeşmiyormu :)
Benim boyle iddiali konularda yazim olmadi. A. Metin denen yalagin zavalligi hakkinda yazdim ama Passat ile ilgili bir iddiam yok. Nerden bileyim ki? A. Metin yalagi H. Uluc'tan da beter ama. Cunku o A. Yildirim'a yardakciligi kendine huy edinmi$. Hincal ise herkesin dediginin tersini soyleyip kendine yontmak icin bu kadar yalaklanmaz hic kimseye. Onun tek du$undugu kendi cikari. Ergun Babahan guzel yazmi$ti onun karakterini tarif ederken. Adam o ko$eyi bu hayatta bedeva gecinmek icin kullanir. Yani kendini bedava yedirip icirip giydirip gezdirene bedeva reklam yapar orada. Bunun da adi gazetecilik olur. Gecen gun Arif Mardin'e atip tutuyordu kendinin guya menejerligini yaptigi Modern Folk uclusune yuz vermedi diye icinden rahmet okumak gelmemi$. Sanki Modern Folk uclusu bir bokmu$ gibi. Amerikada yabanci birinin Ingiliz filan olmadikca tutulmasi icin agzi ile ku$ tutmasi lazim geldigini bilmez keriz sanki bir matah olmu$ gibi Modern Folk uclusunu Amerikada ses getirecegini sanir. Arif Mardin'e dinletmi$ o da omzunu silkmi$ hali ile bunlar gibisinin itine dok bunlarin yaptigi muzik ile Amerikada teneke bile caldiramazsiniz diyememi$ adam. Ertegunler Tarkan'lada ilgilenir gibi oldular (ki Tarkan ile Modern Folk uclusu kar$ila$tirilamaz bile yorumculuk konusunda) onun bile tutmayacagina hukmettiler. Bugune kadar ABD isim yapabilen yabanci sayisi bir elin parmagini gecmez. Ikisi baba-ogul Iglasias'lar. Oburu de Kolumbiyali Shakira benim bildiklerim. Bunlarin $anslari Amerikada buyukce bir Ispanyolca konu$an toplum olmasi. Bunlari Ispanyolca yayin yapan radyolardaki DJ duyurdular Amerikaya. Tutulunca Ingilizce soylediler populer olan $arkilarini. Modern Folk Uclusunun giygidisini kime dinletecekti Mardin Amerikada. Bu i$ler Uluc gibi serseriler icin cok kolay. Cunku kendi bulundugu konuma bir bok yemeden bir kesere sahip olmadan gelmi$ ya. Her $eyi oyle saniyor serseri. Nasil olsa isim yapmi$sin ya BG's. Aretha Franklin, Beth Midler, Ray Charles gibi Dunya capinda isimler olanlar bestelerini seslendirmi$ler ya. Yapsana bir tane de Modern Folk Uclusu icin beste de Hincal da ko$eyi donsun ta$ atip kolu yorulmadan her zaman yaptigi gibi oturdugu yerde. Yapmayinca kendi insanini desteklemez sonra Turk asilli oldugu ortaya cikar diye adamin arkasinda papuc kadar dili ile bok atmi$ sersem.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ufuk Sezekkaplan

Sabah sok gecirdim. Vatan gazetesi Fransa - Portekiz macinin sonucu mansetten 2-0 diye duyurmus. Internetten bulamadim, herhalde gazete baskisinda vardi bu hata. Konu ile ilgili Yilmaz Ozdil'in yazisi ekte. Ozellikle son cumle cok guzel....

http://www.sabah.com.tr/2006/07/07/yaz1365-40-104.html

Post Reply