Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular 2006-2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Mehmet Gorgen wrote:
Ersin Taner wrote:
.....

hala nasıl Boca Juniors'dan kiralayıp Sakarya'ya getirebildiklerine şaştığım Cangele...

Cangele 22 yaşında, 1-2 sene öncesine kadar Arjantin ümit milli takımının yıldızlarındandı. Pek adı duyulmamış olabilir ama bilgisayarda futbol menejerlik oyunu oynayanların çok iyi bildiği bir oyuncudur.

.
Arkadaşlar gören de Cangele Boca Juniorsda direkt oynayan bir oyuncu zannedecek.Oğuz, mehmet güven GS'da nekadar oynadıysa Cangele o kadar bile Boca da oynamadı.
Geçen sene seyrettiğim 8-9 maçta ise hiç oynamadı.
Gelecek vaadeden bir oyuncu olduğu için bonservisinin bulunduğu Boca Juniors takımının adını verdim. Boca'da 1-2 sene öncesine kadar Mehmet Güven'in bizde oynadığından çok daha fazla oynadı. Güney Amerika'nın CL'si olan Libertadores kupasında bile forma giydi ama ilk 11 şansını çok fazla bulamamasının sebebi Boca'da onun oynadığı yerde Carlos Tevez ve Martin Palermo'nun olmasıydı.

Geçen sene onu hiç görememeniz normal çünkü Boca'daki teknik direktörü ile yaşadığı problemler ve çok kaliteli bir oyuncu olmasına rağmen istikrarlı performans gösterememesi yüzünden geçen yıl Colon de Santa Fe takımına kiralanmıştı.

FB-BJK-GS-TS dörtlüsünden biri transfer etseydi şaşırmazdım ama Sakarya gibi 2. ligden yeni çıkmış bir takımın böyle bir oyuncuyu kiralıyarak da olsa kadrosuna katması beni şaşırttı.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ersin Taner wrote:

Cangele 22 yaşında, 1-2 sene öncesine kadar Arjantin ümit milli takımının yıldızlarındandı. Pek adı duyulmamış olabilir ama bilgisayarda futbol menejerlik oyunu oynayanların çok iyi bildiği bir oyuncudur.

Cangele oldukça hızlı ve teknik bir forvet. FB maçında FB defansını hallaç pamuğu gibi dağıtmıştı. BJK maçında ise maçın başlarında bence sarı kart olabilecek bir pozisyonda direk kırmızı görerek atılmıştı. O ve sarı kart cezası bu hafta biten Murat Erdoğan oynadığında Sakarya sizin dediğinizin aksine hızlı hücuma çıkan bir takım oluyor.

Cangele direk kırmızı gördüğü için ceza kuruluna sevkedilmesi gerekiyor, ama o maçın üstünden yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen henüz bir ceza almadı. Belki de tek maçlık cezayla kurtarmıştır. Eğer öyleyse bize karşı oynayacak demektir ki bu bizim için hiç de iyi olmaz.
Ersin Bey, CM oynamam. Cangele'yi BJK macinda erken gordugu kirmizi kartla biliyorum. Hizini atak gucunu bilemecegim. Direk kirmizi kart goren oyuncu otomatikman 2 mac oynamayacagi ve Sakarya'nin bu hafta kupa maci olmadigi icin bize karsi oynamayacagini dusunerekten degerlendirmeye almadim.

Murat Erdogan Sakarya'nin orta sahasina guc katacaktir ama bu haftaki Altan'in Rize'ye katkisi kadar katkisi olacagini sanmiyorum.

Uzun sozun kisasi, benim tahminime gore GS-Sakarya maci Rize-GS macinin bir kopyasi olacak. Sakarya'nin tek hedefi beraberlik olacak. Sakarya gecilmezi oynayacaklar. Hakan ve Necati'nin performanslarina bakinca maci kazanacak veya verecek adamlar Umit ve Ilic olacaktir diyorum. Bir iki top direkten donerse, 2 adimdan disariya vurmaya devam ederlerse, 3 puan cikarmak mucizelere kalacaktir.

Ozan Ersoy

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ozan Ersoy wrote: Ersin Bey, CM oynamam. Cangele'yi BJK macinda erken gordugu kirmizi kartla biliyorum. Hizini atak gucunu bilemecegim. Direk kirmizi kart goren oyuncu otomatikman 2 mac oynamayacagi ve Sakarya'nin bu hafta kupa maci olmadigi icin bize karsi oynamayacagini dusunerekten degerlendirmeye almadim.

Murat Erdogan Sakarya'nin orta sahasina guc katacaktir ama bu haftaki Altan'in Rize'ye katkisi kadar katkisi olacagini sanmiyorum.

Uzun sozun kisasi, benim tahminime gore GS-Sakarya maci Rize-GS macinin bir kopyasi olacak. Sakarya'nin tek hedefi beraberlik olacak. Sakarya gecilmezi oynayacaklar. Hakan ve Necati'nin performanslarina bakinca maci kazanacak veya verecek adamlar Umit ve Ilic olacaktir diyorum. Bir iki top direkten donerse, 2 adimdan disariya vurmaya devam ederlerse, 3 puan cikarmak mucizelere kalacaktir.

Ozan Ersoy
Direk kırmızı gören oyuncu otomatikman 2 maç ceza alır diye bir kural yok... Otomatikman ceza kuruluna sevkedilir, hakem, gözlemcinin raporu ve de gerekiyorsa tv görüntüleri gözönünde bulundurularak ceza verilir.

Genelde minumum 2 maç ceza verildiğinden böyle bir kanı var insanların aklında ama nadir de olsa 1 maç ceza verildiği oluyor. Benim de tahminim en az 2 maç ceza alacağı yönünde ama Federasyonun resmi sitesindeki bilgilere göre henüz ceza verilmemiş.

Medyada 10 gün önce çıkan haberlerde Sakarya yönetiminin Cangele'nin haksız yere kırmızı kart gördüğü iddiasıyla Federasyona ceza almaması yönünde itirazda bulunacağı söyleniyordu. O zamandan beri başka bir haber çıkmadı. Cangele geçen haftaki Trabzon maçında oynamadı. Cezaları veren PFDK her hafta salı ve perşembe günleri toplanıyor, eğer yarın da bir karar veya haber çıkmazsa sanırım bize karşı oynayacak.

Maçla ilgili diğer görüşlerinize ise katılıyorum. Ben takımımızın oyuncu kalitesini geçen yıl da beğenmiyordum bu sene de bir değişiklik yok, tek fark geçen yıl forvetlerimiz yakaladıkları poziyonları golle sonuçlandırıyorlardı.

Biraz şans biraz da diğer klüplerin haklı olarak FB antipatisiyle şampiyon mucizevi bir şekilde şampiyon olduk ama dediğim gibi ben takımın kalitesinden memnum değildim. Gerçi Jardel'li Hagi'li kadrodan beri maddi problemler sebebiyle kaliteli kadro kuramıyoruz ama o zamna başta Luce vardı.

Neyse bunlar başka topicin tartışma konuları,
Saygılar,
Ersin Taner

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Denizli FB'ye kabus olmaya devam ediyor. Son 10 dakikasini izledim macin. O yuzden fazla yorumum yok. Ama son 3-4 maca dayanarak defalarca yazdigim gibi FB top oynamiyor. Iyi oyunculari var, Turkiye'ye yetiyor falan fismekan palavra. Herkese sokmez. Bundan sonra 3-4 hafta cok zorlu gececek onlar icin.

Bakalim GS bunu avantaja cevirebilecek mi? Sakarya maci cok zor gececek.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Fri Nov 10, 2006 11:01 pm, edited 1 time in total.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Denizli 0-0 Fenerbahçe..

Denizli'nin Fener aşkı devam ediyor..

Özetleri izledim. Fenerin bir pozisyonu var..Ama az daha kendi kendilerine golü atacaklarmış.. Denzli'nin bir topu direkten dönmüş..

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozan Ersoy wrote:Denizli FB'ye kabus olmaya devam ediyor.
Ne yalan soyleyeyim, Tuncay filan, "gecen senenin intikamiiiii" modunda, kendilerini acaip paralarlar, fark atarlar diye 1-4 vermistim yarismada maci. Demek yine beraberlik cikardilar ha?! Dusundugum kadar hirs yapmamislarmis demek ki gecen seneden yahu...

Neyse ama, biz isimize bakip, ligde 16. olsalar da, bu sene buyuklere kok sokturen Sakarya'yi yenelim hele insallah... Elemanlar, 12 macta, 13 puan toplamislar, 7'si, 4 buyuklerin, diger ucuyle yaptiklari maclardan!? Diger 9 macin ortalamasi 0.67 puan, TS-BJK-FB maclarinin ortalamasi 2.33 puan!?! :shock:
Özgür

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fener macinin tekrarini izledim az once. Fenerbahce'nin daha hirsli olmasini beklerdim herkes gibi. Kostular, birseyler yapmaya calistilar , ama Zico'nun yaptigi bazi tercihler var , bence yanlisti. Oncelikle Umit Ozat. Fatih Terim de kadroya almamis, oysa son haftalarda formda. Orhan Ak'tan da iyidir, Ibrahim Uzulmez'den de. Ayni sekilde bugunku Ugur Boral'dan da cok daha iyi bir futbolcu. Ugur'u ben sol ayakli zannediyordum, ama o da topu sag ayagina alip orta yapmaya kalkti, sasirdim.

Onun disinda son yillarin en istikrarli adami Aurelio neden yedek birakiliyor anlamiyorum. Deniz Baris'in futbola geri donmesi beni cok sevindirdi, fena da oynamiyor, ama Aurelio hem savunmasi hem hucumu daha iyi, akilli bir adam. Ancak 60li dakikalarda degisikligi yapabildi Zico. Ilginctir, Alex de cikti ilk defa, cok iyi marke edildi. Ama bence hata onda degil Tumer'de. Tumer FB'nin Hasan Sas'i gibiydi bugun. Pas bekleyecegine arkadasinin yanina gidip topu zorla aliyor, sonra onundeki herkesi calimlamaya calisiyor, savunmasi da yok zaten. Ilginc olan bir sey daha, Alex ciktiktan sonra da Tumer'e frikik kullandirmadilar. Yozgatli kostura kostura gitti topa, ama o da kullanamadi, Kezman kullandi. Bence Tumer kullanmaliydi.

FB'de en cok bir seyler yapmaya calisan Tuncay'di; son dakikada kafa vurusu var, net gol pozisyonuydu. Ama o da topu alip burnunun dikine suruyor sonra kaptiriyor.

Bu arada Denizlispor'un da direkten donen topu vardi. Ankaragucu'nde Ceyhun neyse Denizli'de de Yusuf Simsek o. Adam yorulana kadar tek basina topu ileride tuttu. FB savunmasi da seyretti genelde. Yuruyerek adam geciyor, sasirtici calimlari var. Kume duser dedigim Denizli'nin 7. siraya kadar cikmasi buyuk basari.

Ben yine de FB'nin bu sene rahat sampiyon olacagini dusunuyorum. Yonetimin arada Zico'ya ince ayar yapmasi lazim (mesela Aurelio, Umit Ozat konularinda). Avrupa'da turu gecerler ama daha iyisini pek yapamazlar gibi geliyor cunku rakipte biraz yaratici adamlar oldu mu FB savunmasi seyretmeye basliyor.

Gecen seneki konfeti olayindan sonra bu sene her FB ataginda "korna" olayi cikmis, rahatsiz ediciydi.

ekleme :Bir de bu macta Denizli'nin iki tane forveti sakatlik yuzunden oynamamis, onlar olsa kim bilir ne olurdu.

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Tolga Girici wrote: Ugur'u ben sol ayakli zannediyordum, ama o da topu sag ayagina alip orta yapmaya kalkti, sasirdim.

Ilginctir, Alex de cikti ilk defa, cok iyi marke edildi. Ama bence hata onda degil Tumer'de.

FB'de en cok bir seyler yapmaya calisan Tuncay'di; son dakikada kafa vurusu var, net gol pozisyonuydu. Ama o da topu alip burnunun dikine suruyor sonra kaptiriyor.
Uğur sol ayaklı zaten, sanırım rakipleri solla iyi orta yaptığını bildiklerinden o tarafını iyi kapatıyorlardı o da Ümit Özatvari ters çalımla topu sağa çekip öyle orta yapmaya kalktı. Tabii sağ ayağı solu kadar iyi olmadığından bütün ortaları Denizli stoperi Kratochvil karşıladı.

Alex ceza sınırında, bu sezon 3 sarı kartı var, çok da etkili olmadığı maçta haftaya BJK maçı varken çıkması normal. Umarım BJK maçından sonra oynayacakları TS maçında kart görür de bize karşı cezalı olur.

Tuncay en çok çabalayan FB oyuncusuydu doğru ama son dakikadaki kafa spikerin dediği gibi ondan değil Lugao'dan geldi.

Ersin Taner

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sivaspor ilk yarı itibariyle BJK karşısında şov yapmış galiba!

Sivasın değerlendiremediği en az 5 net gol pozisyonundan bahsediliyor. Orhan Ayhan "Neler kaçıyor neler" demiş..

İlk yarı Sivas'ın 1-0 üstünlüğüyle bitmiş. Sivasın kaçırdığı pozisyonlar kendi forvetlerinin beceriksizliğinden kaynaklanıyormuş, kalecinin kurtardığı birşey yok..

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

BJK salmis durumda. Saldim cayira Mevla'm kayira.. Oyle oyuyorlar.

Su anda Sivasspor 5-0 onde degilse sans mans falan degil, kendi becerisizlikleri.

BJK orta sahasi korkunc pas hatasi yapiyor. Simdi soylediler 44 top kaybi varmis BJK'nin. Ozellikle Koray-Kleberson-Serdar Kurtulus ve Ricardinho. Bizim Mehmet Gorgen cok ovuyordu bu futbolcuyu zamaninda. Hatta ben bu denyo gelmez bize demistim. Elbet Brezilya milli takiminda bu kadar oynamis adam bos degildir ama su Ricardinho'nun bizde olmasini kesinlikle istemem. Oyunda 10-15 dakika gozukmuyor, cok kotu pas hatalari, hic kosmak yok, ayagindan aliyorlar topu o kadar kotu. Bizim Ilic cok daha faydali bir oyuncu ki onu da cok begenmem bilirsiniz.

Bir de garip bir offside taktigi var Besiktasin.

Sivas bu kacirdigi pozisyonlari arayacak.

Haftaya ilginc bir mac olacak. FB bu maci gordukten sonra gaza gelmistir ama fazla gaz migde agritabilir. ;)

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

65. dakika 8. net pozisyonuna girmişler...

BJK bu maçı kazanırsa heralde mucizevi bir 3 puan kazanmış olur...

Dk. 83 Sivas, 10. pozisyonuna girmiş..

BJK, toplam 77 top kaybi yapmış su ana kadar..

Ve maç böyle biter..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK maçı'nın özetlerini izledim. Sivas ligin sonuncusuyla oynasa bu kadar pozisyon bulamaz! Servet Çetin bile kontrataktan gol atmaya niyetlenmiş.. Forvetleri çok beceriksiz. Bir forvet çok gol kaçırabilir, bu anlaşılır birşey (Helede GS'li isen ), ama koca kaleyi tutturamamak gerçekten büyük marifet(!)

http://www.youtube.com/watch?v=_t7ZxEVvA0g&eurl=

Adresinde beşiktaşın, ceza sahası dışından kafayla yediği ilginç gol varmış.. İnternetim meşgul olduğu için giremiyorum,youtube ile benim browser pek sevişmiyor gerçi.. Neyse umarım girebilirsiniz :D

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kaleciligin temel kurali var "rakibin yaninda kendi takim arkadasin varsa sakin kalenden cikma" seklinde. Runje bu temel kurali cignemis, hem de iki tane Besiktasli Sivasliyi kovaliyor orada Bu adam sanki daha once hic kalecilik yapmamis gibi, ilginc. Cordoba'nin ahi tuttu herhalde.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kapalı, numaralı tribünü bastı

Maçtan sonra Çarşı Grubu aleyhine tezahürat yapanlara saldırdı, ortalık karıştı. Polis biber gazı sıkarak taraftarları yatıştırmaya çalıştı. Tribün dışında da yaşanan olaylar büyük güçlükle önlendi.

BU sezon inişli çıkışlı grafik çizen, 7 hafta sonra da sahadan mağlup ayrılan Beşiktaş’ta taraftarlar da kahır gecesi sonrası birbirine düştü. Maç bitiminde İnönü Stadı’nın kombinelerinin satıldığı numaralı tribünden, yönetim ve Tigana için istifa sesleri yükselince, Çarşı Grubu’nun bulunduğu kapalı tribün ıslıklarla yanıt verdi. Bunun üzerine, numaralı tribündekiler "Satılmış Çarşı", "Çarşı uyuma Tigana’ya sahip çık" diyerek tempo tuttu. Çarşı Grubu ise, tribünleri boşaltarak, numaralı tribününde yönetimi ve Tigana’ya protesto edenlerin üzerine yürüdü ve dövmeye koştu.

Ümraniye’de de tepki

Bunun üzerine güvenlik güçleri kapalı ile numaralı tribün arasını bölerek, Çarşı Grubu’nun üzerine biber gazı atarak olası olayların önüne geçti. Ancak tribünler arasındaki gerginlik stat dışında da yaşandı. Protokol tribününün önüne doğru yönelen taraftarlar, burada tepkilerini dile getirirlerken, güvenlik güçleri, diğer taraftarlarla biraraya gelmelerini engelledi. Bunun üzerine bir süre yolu kapatan taraftarları polis uzaklaştırdı. Öte yandan bazı taraftarların ise Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’ne giderek futbolcuları, teknik ekibi ve yönetimi protesto etti.
Hürriyet

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Dunku BJK son 10 senede gordugum en kotu BJK'di. GS boyle olsaydi ne derdik ne yapardik bilmiyorum.

Buyuk paralarla getirilmis genc umut Serdar Kurtulus daha onceki izlenimlerimi pekistirdi. On libero oynuyor gencecik adam, bir tane kaptigi top yok. 80 kusur pas yapiyorsun, 50 kusurunu tutturuyorsun, gerisi rakibe, her kaptirdigin da kontratak oluyor.

Ricardinho tam bir balon. Boyle bir adam GS'da oynayamaz. Alin size isim, alin size Brezilya'li, alin size yildiz transfer. Zerre kadar kosma yok. Adim atmiyor, oyunda 10 dakika geciyor topa degmiyor ayagi. Hic bir numara yok. Kirk yilda bir serbest vurus olacak da onu atacak. Guney Amerika'dan futbolcu arayan "ah bir yildizimiz olsa, ah bir frikik atacak atanimiz olsa" diye yonetime giydiren arkadaslarimiza ornek gosteriyorum. Bu adam bizde olsa GS her mac eksik oynar. Avrupa futbolunda basarili olmamis, daha once oralarda oynamamis yasli guney amerikali GS'da oynayamaz. Turkiye liginde bile artik zorlanir. Ya cok genc alacaksiniz yetistireceksiniz ve buldugunuz epey yetenekli olacak, ya da Avrupa'da oynamis olanini getireceksiniz.

Burak Yilmaz cabuk simardi. Dunku macta sonradan girdi ve kotuydu. Ibrahim Akin da bitmis durumda.

Ama durun size komik bir sey soyleyeyim...

Bu BJK FB'den puan alabilir.. :)

Gerekcelerim.

1) FB de futbol oynamiyor.
2) BJK Inonu'de cok stres altinda oynuyor. O seyirci neresini begeniyorlarsa korkunc bir seyirci. Kac futbolcuyu oguttuler, bu sene de Runje'ye taktilar. Onun da ayaklari elleri baglanmis durumda. Su Petkovic'den farki yok halbuki. Orta seker bir kaleci.
BJK Kadikoy'de daha rahat olacaktir.
3) BJK'in son sansi. Futbolculara buyuk ceza verilmis, o maca cok iyi hazirlanip, olumune oynayacaklar.
4) BJK bu kadar acik oynamayacak. FB uzun top sansi bu kadar bulamayacaktir.
5) Ricardinho kesilir, Delgado oynar. Serdar'in yerine de Fahri falan oynar, cift on libero tek forvet baslarlar.
6) BJK'in FB'ye karsi sansi iyi tutmustur.
7) Butun medya tarihi fark olacak, FB BJK'i parcalar falan diye FB'ye gazi, BJK'a hirsi pompalayacaktir. Bu FB'nin aleyhine, Besiktas'in leyhine tabii.
8) Zico bu maci gordukten sonra garip bir takim cikarabilir sahaya. Alex Tumer, Devied, Kezman hepsini sahaya surebilir ve orta sahadaki mucadeleyi kaybedebilir.

Tabii FB erken bir iki gol bulursa, tarihi fark da olabilir cunku o zaman Alex'e Deivid'e, Kezman'a kontratak sansi dogacaktir ve FB Sivas gibi degil, buldugunu atar. Ama yine de yukardaki nedenlerden ortada bir mac olacak diyorum.

Ozan Ersoy

Post Reply