Takımlarımızın Avrupa Maçları [AZ ALKMAAR-FB 2-2]

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: [...
Kezman atti golunu simdi... 2-1... PSV golleri gibi, forma numarasini gosterdi, oyle cetnik selami filan yapiyor degil! :) En az bir tane daha atmalari lazim, ha gayret bakalim.
Az daha cakacakti selami sanki aklina gelirmi$ gibi oldu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Edu diye birini transfer etmiş FB. Baya kopmuşum bende olaylardan yahu :)

Yanlız, Kerem forvet, Uğur yarı forvet, Tuncay forvet, Tümer forvet, Alex forvet, Kezman+Devid forvet!! Kala kala, defansın göbeği ve bizim çikolata renkli Memo kaldı!! Yani yaklaşık 7 forvet!

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Fener'de 7 forvet :))) Aman iyi ki bizde bu kadar bolluk yok, yoksa Gerets de bir yolunu bulur yedisini birden oynatirdi...

Saka bir yana Gerets mi kotu Zico mu diye dusunmeye basladim bu forvet sevdasi konusunda...

Bu arada herkes Kerim'i ve Tuncay'i ovuyor, Cengiz Agabey laf etmis Tuncay'a... Izleyen varsa bir iki yorum yapsn lutfen.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerim'i begendim. Ugur Boral da fena degil. Edu medu didu deviedu filan hava gazi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Saracoğlunda ıslık sesleri!!

Ne anlama geliyordu bu 'ISLIK'? :)

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bu arada Mascherano ve Carlos Tevez'i alip yilin bombalarini patlatan West Ham degilmiydi?

Ilk macta Palermo'ya kendi sahalarinda 0-1 yenilmisler... :roll:

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

AZ'nin adı meşhur hocası Kayseriye fark atarız diyordu, yavaş atsın! Orda atamadı, burda atar artık!

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ismail Gezer wrote:Saracoğlunda ıslık sesleri!!

Burda benimle mi dalga gectiiin, yoksa, FB taraftarlarinin memnuniyetsizligi var diye ondan mi mutlu oldun bilemiyorum ama, madem sormus oldun, baskalari cevap vermedi, senin yorumunu bir alayim, bizim Bordaux maci sonrasindaki taraftar tepkisinin mealini?
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugune kadar toplama takimla kim ne yapmi$ ki Turk takimlari yapsin. BJK macinin ilk yarisini seyrettim. CSKA zayif gozukmesine ragmen oyunun kontrolu BJK'nin ellerinde degildi. Bobo (bunlar cocuklar icin ici dolu oyuncak hayvanlara verilen isimler birader) bir penalti attiki evlere $enlik. Biz Nacati'ye kizarken. TS macina fazla takilamadim i$im vardi. Canli skorda 1-0 yenik gosteriyordu. i$im bittiginde FB macinin ilk 15 dakikasi filan oynanmi$ti. 1-0 yeniktiler. Icimde ulan dedim bu adamlar dort be$ atariz diyorlardi. Bu takimin ismi cismi bilinmiyor diye sokakata soyle$i yapiyorlardi. Neyseki adamlar kendi kalelerine golu attilar. Ikinci yarida da oyun ortada. Bu adamlar nasil gececekler bu dakimi Danimarkada.

Evet ama biz kendi derdimize yanalim. $u Hakan $ukur neden oynamadi hastami degil mi gibi sacmaliklarla ve sanki Gerets giderse adam gibi birini bulacaklarmi$ gibi sacmalamak GS'yin $ansi herhalde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yorum: "TS 2-0'dan 2-2 getirmekle zor bir i$i ba$ardi".

Yahu peki bu adamlar rakip 10 ki$i iken 2. golu yemi$ adamlar. O zaman neyi nasil ba$ardilar diye sormaz misiniz?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu ne bicim i$tir bilmiyorum. mac oynaniyor ama LigTV ShowTV'nin de sahibi olanlarin sahipleri olmasi yuzunden maclari ozetlerini mactan sonra veriyor. Ayni $ekilde yabanci kanaldan aldigi AZ Alkmar_kayseri macinin ozetinide veriyor. I4 kanal D'de oynana TS macina gelince tiss. Goruntu yok. 24 saat bekleyecek. kendileride bunlara boyle yaptiklari icin kabulleniyorlar herhalde.

Bu arada Kayseriyi tebrik edeyim. Hollanda lig lideri ile ba$a ba$ mucadele edip avantajla donuyorlar. Turu gecerler gecmezler orasi ba$ka.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

BJK (2.yari) ve FB maclarini izleme firsatim oldu. BJK, CSKA'ya baski kurmaya calisti ama rakip 10 kisi kalana kadar bunu basaramadi. O dakikadan sonra ise CSKA oyunu ceza sahasi icinde kabul etti resmen. Delgado-Ricardinho degisikligi ve Gokhan galiba girmesi hucuma hareket getirdi. Bir suru pozisyon harcadilar ama en sonunda golleri attilar. Buyuk avantaj yakaladilar.

FB de zaman zaman guzel futbol oynadi. Tabi bunda rakibin cok zayif olmasinin etkisi de vardi. Tuncay ve Kerem istekliydi. Ancak Kerem'den sag bek olmaz. Yalniz yedikleri bir gol var ki evlere senlik. Ardindan beraberligi de rakibin kendi kalesine gol atmasiyla yakaladilar. Bu arada siradan bir Avrupa takimi Randers FB'nin TR liginde tehlike arz eden duran top organizasyonlarinda pozisyon vermedi. Futbol farki burada kendisini gosterdi. 2-1'lik skor FB icin yeterli olur diye dusunuyorum, yine de FB bu. Sagi solu belli olmaz. Bu arada anlayamadigim bir sey macin son 15 dakikasi filan FB seyircisi tamamiyle sustu. Bir matem sessizligi gibi. Buna anlam veremedim acikcasi.

Yuhalamalarin sebebini ben de anlayamamistim. Gazetede yazdigina gore seyirci topu oyunu gec sokan Rustu'ye tepki vermis. :!:
Tan Erten

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yahu ne dalgası? Bilakis senin yaptığın yorumun doğruluğunu vurguluyoruz! Bizim memlekette de, ISLIK varsa insanlar birşeylerden hoşnut değil demektir :)
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ismail Gezer wrote:Saracoğlunda ıslık sesleri!!

Burda benimle mi dalga gectiiin, yoksa, FB taraftarlarinin memnuniyetsizligi var diye ondan mi mutlu oldun bilemiyorum ama, madem sormus oldun, baskalari cevap vermedi, senin yorumunu bir alayim, bizim Bordaux maci sonrasindaki taraftar tepkisinin mealini?

Ali Tuncer

Post by Ali Tuncer »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ismail Gezer wrote:Kale'nin tam önünde, kale çizgisi'nin en fazla 1 metre ötesinde yandan yerden gelen topu üst direğin üstünden auta atma başarısını gösterdi bir AZ'li...
Bizim hemsolar kaleyi saglam okuyup ufletmis desene!
Biz o pozisyonun yasandigi kalenin arkasindaydik. Misafir takim seyircileri tribununde. Hollanda'da misafir takim seyircisine alkol satmak yasak. Oradaki Turk seyircilerin cogu muhafazakar kimligi on planda olan Kayseri'li. Birde persembe aksami. O topun kaleye girmemesini de boylelikle bilimsel bir sekilde aydinliga kavusturduk.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Yarim yamalak internetten seyrettim ondan da bir sey anlamadim.Golde Kerim'in hatasi buyuk ancak Kerim her hafta ustune koyarak gidiyor bu cok guzel.Sonucta FB'de sag bek Onder veya Serkan var, Onder defans acisindan iyi ancak ofansi ve teknigi zayif, eger az hasarla giderse FB ilk yari sonuna kadar o zaman Kerim'den cok faydalanabilir.

Bunun disinda Zico daha once soyledigim gibi 90'li yillarin fenerini sunuyor bize simdilik.Mucizeyi bekliyorum en azindan bircok kisiden daha iyi biliyor diye bekliyorum.

Kayseri en basarili sonucu aldi bana gore, TS potada kaldi ve BJK garantiledi.FB sagi sollu belli olmaz ama orda daha rahat yener bu takimi diye dusunuyorum

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Post Reply