06-07 $ampiyonlar Liginde Durum

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Sinan Adam

Post by Sinan Adam »

Tolga Girici wrote:Daha once de yazmistim bu yukaridaki Galatasaray imajini parayla satin alamazsiniz. Son torbadan cikiyorsun, 32 takim icinde sondan dorduncusun ama adamlar PSV'den cok senden cekiniyorlar. Son 2-3 senede cok sey kaybedildi, ama bu sene hepsini geri kazanma sansi var.
Evet katiliyorum. Rakiplerimizden öyle yorumlar beklemiyordum, 2 sene SL oynadiktan sonra, ve 4. torbada katilmamizdan sonra. Ama Liverpool taraftalari ne PSV, ne Bordeaux konusuyorlar bizi konusuyorlar. Insallah son maçta tur garanti olur diyorlar ki orda sikinti çekmeyiz.

Avrupa'da basari kültürümüz var, bundan kaynakliyordur. Liverpool taraftarlarin bir pankarti vardi Sampiyonlar Ligi finalinde "FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT." Buda herseyi açikliyor. Maalesef sirf 40 yil önce Manchester City ve bu sene Faroe adalarin sampiyonu elemekle olmuyormus bu isler.

Sampiyonlar Ligi oynuyoruz. Bazi forumlarda "kesin 1inci çikariz, 2inci olucagiz 10 puan toplucagiz" gibi komik yorumlar okuyorum. Hiç bir sey degil, öyle hesaplari basliyalim. Elimizden geleni yapalim, defansimizi gelistirelim çünkü öyle olmuyor ve insallah istedigimizi olur. Sampiyonlar Liginde bütün takimlar iyi ve kolay maç kazanilmaz, 6 zor maç bizi bekliyor ve savasmaya hazir olucagiz !

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozan Ersoy wrote:
Fatih Mutlu wrote:mac takvimi:

12 Eylül 2006: Galatasaray - Bordeaux
27 Eylül 2006: Liverpool - Galatasaray
18 Ekim 2006: Galatasaray - PSV Eindhoven
31 Ekim 2006: PSV Eindoven - Galatasaray
22 Kasım 2006: Bordeaux - Galatasaray
5 Aralık 2006: Galatasaray - Liverpool

Sagolun arkadaslar. Bu arada ilk macta Istanbul'da olacagim insallah. CL basligini actik, hayirli kura cektik, stada gidip Bordo onunde de galip gelirsek tadindan yenmez. En son ASY'de izledigim CL macinda PSV'ni eze eze yenmistik.

Bu mactan once Cumartesi gunu Besiktas derbisi var ASY'de. O macta Istanbul'da olabilecek miyim bilmiyorum.

Mehmet Gorgen, Alpay Dedeoglu, MGC, Murat Biricik, Selcuk Samli ve diger arkadaslara haber saliyorum buradan. Soyle cimbom.org ekibi olarak bir ocakbasi ardindan GS CL maci iyi yakisir. :)

Ozan Ersoy
Yahu galiba o tarihte Almanyadayim. Gene kontrol edeyim. Belki ertesi gun falan ucarim. Onun disinda gene senin pek sevdigin mühendislik harikasi Olimpiyattayiz. Dag basinda ocak basi bulma calismalarimiz surecektir :-))

Esas yapilacak is ne biliyormusun? Bulacaksin veya kiralayacaksin
bir van/kargo araba minibus gibi bir sey. Cekeceksin Olimpiyatin park yerine. Kuracaksin ortasina sofrayi. Muhabbet, gelen gecene laf atma, girgir. Gecen yillarda birkac kisi yapmistida acayip imrenmistim.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

09-17 Eylul tarihleri arasinda TATEF fuari nedeniyle Istanbul'dayim ve aksam 19.00 dan sonra ertesi sabah 11.00 a kadar hergun bosum. :)

Organizasyon semasi cikarin muhendisler !!

HERYERDEYIZ !!
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

http://football.guardian.co.uk/breaking ... 35,00.html

Akillarinda hic olmassa bazi takintilar olursa bizim eksiklerimizi gormezler diyorum.

Taffarel nasil derdi: "cgok quezel, chock quzel" :wink:

Benitez fears Galatasaray showdown

LIVERPOOL, England Aug 25 (Reuters) - Liverpool manager Rafael Benitez says he wants his club's qualification for the knockout round of the Champions League assured before they visit Galatasaray in their final group game.

The 2005 winners have been drawn alongside the Turkish club as well as PSV Eindhoven and French side Bordeaux.

"This isn't the worst group for us to be in but it isn't the best group either," Benitez told reporters on Friday.

"It's never easy against Galatasaray; PSV have quality and European tradition and Bordeaux are a team with good players.

"But it will be better to have qualified before going to Galatasaray."
Liverpool's won the trophy on their last trip to Istanbul when they beat AC Milan on penalties.

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Dünden beri akılalmaz kepazelikler yaşanıyor Liverpool forumlarında.
Balici, tinerci, eli bıçaklı "Polat Alemdar" kişilikleriyle ASY'de terör estiren ultrAslan denen grubun Liverpool'un forumlarına yolladığı adamlar, orada anaokulu İngilizceleriyle uyduruk sloganlar yazıyorlar, GS/uA fotoğrafları ve videoları koyuyorlar, küfür ediyorlar, tehdit ediyorlar İngiliz taraftarları.
Onların bu holigan ruhlu arsızları salladığı yok tabii; "Türkler ne kadar gerizekalı" deyip geçiyorlar...
Ama bir yandan da hala uA.org forumlarında "Baskın yapın, gücümüzü onlara kanıtlayın(!)" naralarıyla sanal holiganlık çağrıları yapılıyor!
Bu rezillerin "insanlık" denen dilden anladıkları filan yok. Varsa yoksa çakallık tek bildikleri!
Ve şu anda yalnızca kendilerini değil, Türkleri de küçük düşürüyorlar ne yazık ki...
Liseli vardı ya ah o liseli...

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Diger gruplara bu gun bakma sansim oldu.

Group A
BARCELONA
Chelsea
Werder Bremen
Levski Sofia

Bu grup belli gibi, Chelsea'nin bir problem yasamayacagini dusunmekle beraber lig performanslarina ve hazirlik maclarina bakinca gecen seneden iyi degiller.

Group B
INTER MILAN
Bayern Munich
Sporting Lisbon
Spartak Moscow

Bu biraz karisik bir grup, Inter yine cok adam aldi adam satti.Bayern'i Barcelona macinda seyrettim.Cok iyi gelmedi.Ama Bayern'in CL karnesine bakarsaniz hersene ceyreklere kadar gider gibiler.Lisbon kendi sahasindaki maclari kazanabilir.Moskova ise her takima zor bir deplasman olur.

Group C
LIVERPOOL
PSV Eindhoven
Bordeaux
Galatasaray

Cidden bizim bu gruptan cikma sansimiz var.Lucescu'nun akilli futbolunu hatirlarmisiniz.Goze pek hos gelmeyen ama sonuc alan futbolunu.Liverpool Bordeaux'u hem Ingiltere hem Fransa'da yenebilecegini dusunuyorum.Beraberliklerin cok olacagi bir grup gibi geliyor.O yuzden ilk maclari kazanmak cok onemli takimlar icin.Bordeux macini kazanip Liverpool deplasmaninda kaybetsek bile hemen arkasinda ic sahada PSV maci var.Bu 6 puan bize bayag bir yol aldirir gibi geliyor.PSV seyirci acisindan deplasman olmayacak.Uzun lafin kisasi bir Rus veya Italyan veya Kuzey Avrupa takimi ile oynamamiza sevindim.Farkindamisiniz bu sene Norvec Isvec taraflarindan takim yok cok sukur.

Group D
VALENCIA
Roma
Olympiakos
Shakhtar Donetsk

Bu grupta cok ortada guc farki yok gibi.Ilk maclardan sonra daha belirgin bir tablo ortaya cikar ama bence bu grupta 4 takiminda sansi var.

Group E
REAL MADRID
Lyon
Steaua Bucharest
Dynamo Kiev

Real ve Lyon'u tek gecerim.Ozellikle Lyon'dan bu sene ceyreklerden ote bir performans bekliyorum.

Group F
MANCHESTER UNITED
Celtic
Benfica
FC Copenhagen

Ingiltere'de ManUtd Celtic maci medya icin buyuk olay.Iki takiminda tarihsel baglari var.Benfica deplasmalari cok zor bu grupta grup lideri Benfica olabilir.FC Copenhagen surpriz bir takim,ama yetistirdigi bir suru unlu futbolcu var.Fark yeselerde ses getirip kluplerinin tanitimini yapacaklar.

Group G
ARSENAL
Porto
CSKA Moscow
Hamburg

Bir diger karisik grup.Arsenal favori ancak Porto bu takimlarin hepsini yenecek gucte.Almanya'dan ve Moskova'dan en cok puanlari toplayan bu isi bitiri.

Group H
AC MILAN
Lille
AEK Athens
Anderlecht

Torpilli AC Milan bu sampiyonada olmayi haketmiyor bana gore, buradan cikip CL Sampiyonu olursa bence CL tohmet altinda kalir.Bence sike arastirmalarinin raporlari ulusal federasyonlarda hazirlanip UEFA ya vermeli ve cezayi UEFA kesmeli.Boylece ulke icinde mahkemelerde ve federasyonlarda donecek antin kuntinlere bir darbe olurdu.Diger uc takim kendi arasinda cekisir.Lille ikincilige yakin adayim.
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Torpilli AC Milan bu sampiyonada olmayi haketmiyor bana gore, buradan cikip CL Sampiyonu olursa bence CL tohmet altinda kalir.
Sikeciye goz yuman UEFA, Milan sampiyon olacak gibi olursa pacayi yirtmak icin sike yapar belki ve Milan'in elenmesini saglar.

ABD'de 1920'lerin mafyasinda da isler boyle yururmus.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Erken bir yorum yapmak istiyorum, bu tip gruplarda favori disi takimlardan biri daima 1. olur, ben hoca faktoru nedeniyle PSV'den grup 1'ligi bekliyorum. Liverpool ise hayal kirikligi yasayabilir.

Bence stratejimiz basit olmali, iceride 3 galibiyet... 9 puan bizi 2.tura tasir. Bunun disinda disarida 3 macta 1 veya 2 beraberlik alinirsa bunlar da bonus ama oncelikle iceride 3 galibiyet. Zira + 3 skor, 3 rakibin bizden geri kalmasini da saglayacak ve sanki hepsinin 1 mac eksik oynamasi manasina gelecek.

Ilk macin Bordo ile olmasi cok iyi, oradan alinacak 3 puan ile evde oynayacagimiz 2.mac (PSV maci) kritik hale gelir. Burada PSV'yi gecersek, geride kalan 3 maca 3 puan fazlasiyla yeterli hale gelir.

Yine de unutmamak gerekir ki nasil biz Bordo'yu zayif halka olarak goruyorsak, onlar da ilk planda bizden 3-4 puan cikarabileceklerini ongoruyorlar. O nedenle ilk macin da psikolojik onemi fazla, alinacak farkli bir sonuc Bordo'yu bastan devre disi birakir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote: ..
Yine de unutmamak gerekir ki nasil biz Bordo'yu zayif halka olarak goruyorsak, onlar da ilk planda bizden 3-4 puan cikarabileceklerini ongoruyorlar. O nedenle ilk macin da psikolojik onemi fazla, alinacak farkli bir sonuc Bordo'yu bastan devre disi birakir.
Bu biz kim bilmiyorum. Torba hesabina bakilirsa Bordo ucuncu GS ise dorduncu torbada idi. Onlarin GS zayif halka gormeleri "bizimkiler" onlari zayif halka gormeleri kar$ila$tirilirsa kimin yanilgi icinde oldugu ortada.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Bugun Liverpool'un macini izledim. West Ham ile oynadilar Anfield'da...

Once Liverpool'un dikkat edilmesi gereken yonlerinden baslayayim.

Liverpool'u diger Ingiliz takimlarindan ayiran ozellik, en az 6 oyuncusunun uzaktan cok iyi sut cekebilmesi. Dolayisiyla bircok Ingiliz takiminin aksine hizli bir sekilde top cevirip rakibi kanatlardan yikmaya calismak tek gole gitme yontemleri degil. Bu da ortasahanin gobegini kalabalik tutmazsak Anfield'da cok zorlanabilecegimiz anlamina geliyor.

Liverpool ayrica bana gore gecen sene Ingiliz liginin en formda oyuncusu olan Bellamy'yi kadrosuna katmis. Bellamy henuz tam alisamamis ve diger oyuncularin sevgi ve saygisini henuz kazanamamis gozukse de, bir gol atti bugun, gercekten klas sekilde bitirdi ama attigi gol ofsayt diye sayilmadi. Ceza alanina birkac kez topla penetre etti, 18'in uzerinden oldurucu birkac asist yapti. Yine de ben uzun sure sonra ilk defa onu bu kadar etkisiz gordum. Bizim maca kadar kendine gelir, basimiza da bela olur gibime geliyor.

Liverpool'un en iyi oyuncusu Luis Garcia. Bu gecen sene de boyleydi, yine boyle. Orhan Ak ve Cihan'i (keske Tomas oynasa sagda), bir genelleme yaparsak tum defans hattini zor dakikalar bekliyor.

Bir de Kuyt'u almislar PSV'den. Bence basarisiz bir forvet, bir suru de para bayildilar. O kadar adam varken Kuyt'u almakta yani... Klasik bir Liverpool sacmaligi...

Liverpool'un oyun hizi ilk yari boyunca hic kesilmedi, gol yediler hicbir degisiklik olmadi. Gol attilar, ayni tempo devam etti.

---
Gelelim eksiklerine... Gol icin birsey denemez, West Ham sansa bir gol buldu. Ancak bir iki kez duran topta tehlike yarattilar. Liverpool'da ozellikle duran toplarda bir adam paylasimi ozuru var GS gibi. Bu sadece bu maca hususi birsey miydi bilmiyorum ama iki birbirine benzer enstantane oldu ikinci yarida...

Liverpool'un sol bekinde pek is yoktu bugun, West Ham'in etkili geldigi tum hucumlar sag kanatta sekil aldi.

Liverpool eskisinden cok daha hucuma donuk bir ortasaha ile mucadele ediyor. Dolayisiyla West Ham karsisinda rakibin yari sahasinin yarisina kadar oyunu yikmayi basaramadiklari donemde West Ham'in ortasahasi topu rakip yari alana elini kolunu sallaya sallaya getirdi. Saniyorum Liverpool deplasman maclarinda cok daha dikkatlidir. Bu sadece bu sene Anfield'daki maclara mahsus birsey olsa gerek.

Ikinci yarinin ortasindan itibaren Liverpool tamamen oyundan dustu. Fiziksel olarak henuz hazir olmadiginin sinyallerini verdi.

Ahmet Ünaydin

Post by Ahmet Ünaydin »

GALATASARAY 2-1 BORDEAUX
PSV EINDHOVEN 0-0 LIVERPOOL
LIVERPOOL 1-0 GALATASARAY
BORDEAUX 4-3 PSV EINDHOVEN
GALATASARAY 1-0 PSV EINDHOVEN
BORDEAUX 1-1 LIVERPOOL
LIVERPOOL 3-2 BORDEAUX
PSV EINDHOVEN 3-2 GALATASARAY
BORDEAUX 2-1 GALATASARAY
LIVERPOOL 1-0 PSV EINDHOVEN
GALATASARAY 0-0 LIVERPOOL
PSV EINDHOVEN 1-0 BORDEAUX

Bu sonuçlara göre sıralamayı yapabilir misiniz. Hayır ise şunu indirirebilirsiniz. Sonuçları girerseniz sizin için yapar. Özellikle Bordeaux-PSV maçındaki 4-3 lük sonucu önce 3-2 sonra 2-1 olarak değiştirip sıralamanın nasıl değiştiğini görebilrsiniz.

http://rapidshare.de/files/31176355/CLF ... 6_2007.xls

Burak Sağlam

Aslan'a Müjde

Post by Burak Sağlam »

UEFA, şampiyonlar ligine katılan takımların galibiyet ve beraberlikte alacağı primleri % 100 artırıldığını açıkladı. Şampiyonlar ligi C grubunda Liverpool, PSV ve Bordeaux ile mücadele edecek Galatasaray oynadığı karşılaşmalarda galibiyet alması halinde 600 bin Euro, berabere kalması halinde ise 300 bin Euro`yu kasasına sokacak. Bu miktar daha önce galibiyette 300 bin beraberlikte ise 150 bin Euro idi.

Sarı-Kırmızılı kulüp daha önce de şampiyonlar ligine kalma ödülü olarak 2 milyon Euro kazanmıştı.

UEFA ayrıca, şampiyonlar liginde bir üst tura kalma primlerini de %40 artırdığını duyurdu. Bu durumda Galatasaray gruptaki ilk tur maçlar sonrası ilk 16 takım arasına kalırsa 2 milyon 200 bin Euro daha kazanmış olacak. İlk 8 arasına girmesi halinde ise kazanacağı ve berabere kalacağı maçlardan elde edecek gelirler dışında fazladan 2 milyon 500 bin Euro`nun sahibi olacak.
http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=14556

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

PSV Golcüsü amerikalı beasley'i verip yerine Kluivert ve brezilya ümit milli takımında oynayan brezilyalı Tardelli'yi almış.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

UEFA’dan Cimbom’a müjde

Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde dağıtılan para miktarına yüzde 23 zam yapıldı. G.Saray, grubunu sıfır puanla tamamlasa bile, reklam ve TV gelirleri hariç, 4.4 milyon Euro garanti para alacak.

İÇİNDE bulunduğu ekonomik krizden kurtulma yolunda dev adımlar atan Galatasaray’a bir sevindirici haber de UEFA’dan geldi. UEFA, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde bu sene dağıtacağı ödül miktarına yüzde 23 zam yaparak, 610 milyon Euro’dan 750 milyon Euro’ya çıkardı. Bu düzenleme doğrultusunda, aralarında Galatasaray’ın da bulunduğu Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalan kulüplerin UEFA’dan alacağı garanti para miktarı 4.4 milyon Euro’ya (8.36 milyon YTL) yükseldi.

İlk 32’de yer alan bu takımlar, ayak bastı parası olarak 2 milyon Euro’yu kasalarına koyarlarken, çıkacakları her maç için 400 biner Euro (6 maç için 2 milyon 400 bin Euro) alacaklar. Ayrıca, kazandıkları maç başına 600 bin Euro, beraberliklerde ise 300 bin Euro ödül kazanacaklar. Şampiyonlar Ligi grup müsabakaları sonunda gruplarında ilk iki sıraya giren kulüpler, son 16’ya kalma ödülü olarak, 2.2 milyon Euro kazanacak. Çeyrek finale kalanlar 2.5 milyon Euro, yarı finalistler 3 milyon Euro, şampiyon takım 7 milyon Euro, ikinci olan ise 4 milyon Euro alacak. Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacak takımın, kasasına koyacağı para miktarı ise reklam ve TV gelirleri hariç, yaklaşık 22.7 milyon Euro’yu bulacak.

www.hurriyet.com.tr
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Grubumuzdaki rakiplerimiz maçlarını dün(09 Eylül Cumartesi) oynadı.

BORDO-NICE 3-2
Image
Maçı Kanal a televizyonundan canlı seyrettim.Kaleci rame hatalı boşa çıktı ve rakibin solbekinin kafayla attığı golle 1-0 öne geçti. Nice defansının yaptığı hatayla Darcheville beraberliği 43. dakikada sağlayan Bordo 45. dakikada yeni transferi santos'dan aldığı wendel'in golüyle ilk yarıyı 2-1 önde kapattı.Wendel sol kanatta takımının en iyi adamıydı.3. golü de hakemin uyduruk penaltısıyla Darcheville attı. Daha sonra yine hakemin ceza alanı dışında yapılan harekete penaltı vermesiyle Nice takımı skoru 3-2 yaptı. Sağbekte oynayan Faubert defansif yönü iyi olmamasına rağmen ofansif yönden iyi sağ kanattan hızlı şekilde iyi bindirmeler yapıyor. Takımına penaltı kazandırdı. Mavuba defansif orta saha oyuncusu ofansif anlamda oyuna katkısı yok. Alonso ise orta sahada hücuma biraz daha yakın oynuyor. Bordo esasında tek forvetle oynadı.Maç 3-1 olunca TD'leri önce wendel'in yerine dalmat'ı daha sonra da darcheville yerine faslı 22 yaşındaki golcü oyuncu chamakh'ı aldı.Maçın sonlarında ise kolombiya'lı forvet oyuncusu perea'yı aldı.Bu oyuncu da hiç iş yok. Bu maçta 90 dakika oynayan Micoud oyunda varlığıyla yokluğunu belli ettirmedi.Çok silik kaldı.Maçın en iyisi wendel ve darcheville'di.

WILLEM II- PSV 1-3
Image
PSV'nin yeni trasnferi ekvatorlu mendez 2 gol atmış.Sağbekte liverpool'dan son gün aldıkları Kromkamp da ilk 11'de oynamış. Fakat yeni golcüleri kluivert oynamamış.

EVERTON- LIVERPOOL 3-0
Image
Liverpool derbisinde liverpool kalecisi Reina'nın şapşal oynamasıyla everton'a 3-0 yenildi.Everton'da golcü Johnson 2 gol attı.

http://home.skysports.com/matchratings. ... =14&cpid=8

Post Reply