Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Aslan’da Leko harekatı
Birçok futbolcuyu gündemine alan Galatasaray’da rota son olarak Fransa’ya çevrildi.

Monaco’da huzursuz olduğunu belirterek ayrılmak isteyen 26 yaşındaki milli yıldızın maliyetinin çok uygun olması, sarı-kırmızılıları harekete geçirdi

Orta sahasını güçlendirmek isteyen bu konuda ince eleyip sık dokulan ve şu ana kadar bir çok futbolcuyu gündemine alan G.Saray’da yönetim rotasını Fransa’ya çevirdi. Lens’te forma giyen Diarra’nın transferinin zora girmesi üzerine harekete geçen sarı-kırmızılılar, sezon başında Dinamo Kiev’den Monaco’ya giden Hırvat futbolcu Jerko Leko’ya kancayı attı. Tomas’ın vatandaşının Monaco’da huzursuz olduğunu belirttiği ve yönetime ayrılmak istediğini belirttiği ifade edildi

Bir Taşla 2 Kuş

Cimbom'da yönetimin transferine sıcak baktığı Leko’nun alınması halinde bir taşla iki kuş vurulmuş olacak. Leko’nun transfer edilmesi durumunda bu sezon performansı bir hayli düşen Tomas’ın eski haline dönmesi sağlanacak, ayrıca Leko’nun vatandaşı nedeniyle fazla uyum sorunu yaşamaması sağlanacak. Yönetim, Boleslav’ın geçilip Şampiyonlar Ligi’ne kalması halinde Monaco’daki kura çekimi sırasında Leko için pazarlık masasına oturacak

Yıllığı 1.1 Mılyon Euro

G.Saray Yönetimi, Leko için Monaco kulübüne 1 yıllık kiralama formülü önerecek ve opsiyon hakkı da kendisinde olacak. Orta sahanın sağında da görev alabilen Leko’nun sürekliliğinin olması ve yıllık 1. 1 milyon Euro istemesi de takım içindeki dengeleri bozmayacak. Sarı-kırmızılı yönetim Devler Ligi’ne kalınması halinde kesin takviye yapacak. Olmazsa mevcut kadroyla yola devam edilecek ve genç futbolculara daha fazla şans verilecek.

Gökmen Özdemir

Vatan

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray'ın kasasına 25 milyon girdi ama nereye gittiği belli değil? Bu nasıl iş? Az uz para değil bu! Bu kadar kolay mı bu işler? 3 kuruşun hesabının yapılması gereken bir klüpte bu para'nın hesabını kimse sormaz mı? Bu klubün Divan'ı ne işe yarar?
Mehmet Gorgen wrote: Yaklaşık 25 milyon euro para nereye gitti be beyler. Haber kaynağı ülker'den çok sağlam.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Borc odemislerdir.
Yada yuksek kazanc veren bir yatirim aracina yatirmislardir.

Yarin gazetelerde GALATASARAY PARAYI CEYREK ALTIN A YATIRDI diye haber okursaniz saisirmayin (Dugun mevsimi gecti artik duser fiyatlar)

Bu arada asagidaki haber yine CHELSEA'den ben atlamamistim ama buraya yazmaya usenmistim.

Bi adam daha aldilar
Bu herifte iyi..

Hollanda milli takiminda oynuyor sanirim, Hollanda Portekiz macinda 4 kirmizi karttan birini de bu vatandas gormustu.On libero mu ne :)

21 August 2006 BBC
Khalid Boulahrouz [Hamburg - Chelsea] Undisclosed Roman abi utanmis parasini soylemeye , simdi 10 M Poundtan aza aldiklarini aciklamiyor.

RACONA TERS
TRUST GALATASARAY
MGC

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote: Yaklaşık 25 milyon euro para nereye gitti be beyler. Haber kaynağı ülker'den çok sağlam.
.
Bir tane daha stad maketi yapmanin zamani gelmisti. Insallah soyle 100 bin kisilik bir stad maketi yaptirmislardir o paraya.

Saka bir yana, eger gecenlerde soylendigi gibi yeni yildan itibaren stad konusunda ciddi adimlar atilacagi dogruysa belki stad insaatinin pesinati gibi yere harcanmis olabilir.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Biz bir on libero alicagiz diye deliye donerken Fener'de Selcuk'un esamesi okunmaz oldu... FB'nin forvete ihtiyaci oldugu su donem de bir Selcuk - Necati takasi yapsak iki takima da yarari olur gibi geliyor bana... Hatta belki yaninda Mahmut Hanefi'yi de esantiyon diye verirler bir de solbek alternatifimiz olur... :idea:

Ne dusunursunuz :?:

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Tabii ki ne kadar dogru bilinmez ama kaynak saglam gibi... Suleyman Rodop...

Gecen sene Arsenal'den Vieira ayrildiginda Wenger'in mutlaka kadrosunda gormek istedigi oyuncuydu Emana. Yine Lyon Essien'in yerine ILK bu adam ile gorustu. Dolayisiyla Ajansspor'da Emana'ya GS Kancasi diye bir yazi gorunce haliyle 'Nasil yani?' oldum.

Ozunde 'runs all day',inatci bir defansif ortasaha, birkac macini izledim... Cok faydali olur, her derdimize deva olmasa da cok cok iyi bir transfer yapmis oluruz bu kadar bekledikten sonra.

EMANA'YA GALATASARAY KANCASI
Star TV'de yayınlanan Şampiyonlar Ligi programına katılan Süleyman Rodop, Galatasaray'ın, Toulouse takımında oynayan 24 yaşındaki orta saha oyuncusu Achille Emana ile anlaştığını, sarı kırmızılıların Fransız kulübüyle anlaşma zemini aradığını belirtti...

Rodop yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın genç orta saha oyuncusu ile anlaştığını belirtirken, Toulouse'un Kamerunlu futbolcu için 5 milyon avro istediğini söyledi..

Süleyman Rodop ayrıca, Galatasaray'ın Toulouse'un istediği 5 milyon avroyu aşağı çekmeye çalıştığını ve Fransız kulübüyle anlaşma zemini aradığını belirtti..

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

BURAK'ın star dan aktardığı haberi hürriyet de vermiş.

Cimbom’dan Emana sürprizi

G.SARAY transferde harekete geçti. Ve ön libero arayışındaki Cimbom Fransa’nın Toulouse takımında forma giyen Achille Emana ile prensip anlaşmasına vardı.

Kamerun Milli Takımı’nda da oynayan 24 yaşındaki futbolcu için vatandaşı Song da olumlu rapor verdi. Erik Gerets’in istediği Emana transferinde tek sorunun bonservisi olduğu ifade edildi. G.Saray Fransız kulübüne Emana için 2 milyon Euro bonservis bedeli önererek transferi 1-2 gün içinde bitirmeye çalışacak."

Eğer bu adamı alırlarsa tam bir transfer fiyaskosu olur. Kamerun milli takımının ön liberosunu daha iyisini alacağım diye gönder, aynı milli takıma dahi alınmayan Emana'yı bir sürü para vererek al.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Emana cok iyi transfer. Yani GS'nin realistik olarak alabilecegi.
Batı Afrikadan genc ve yetenekli tanımına uyuyor.
Saidounun yedegi diye yaklasmak yanlis. Saidounun yasi bayagi ileriydi (kayıtlarda gozuken degil). Milli takim her zaman olcu degil.
Emana İngiliz ve Fransiz takimlarinin listesine girmis.Bence buyuk sef Songun ve CL'ye girmenin etkisi var.
Bu olanaklarla alinabilecek en iyi oyunculardan biri.

Beni tek dusunduren nokta , GS alisik oldugu ve iyi becerdigi bucurlerin, bol baskili ve baklavali paslasmali, alan daraltmali orta saha oyununu becerip beceremeyecegi.

Ama onun disinda cok fazla kosan, Ayhan gibi forvetten devsirme yani arada ileri cikip sut cakabilen, cok hirsli ve kendini gelistiren, fizik gucu yuksek, geldigi gariban Fransiz takiminin en iyisi bir oyuncu.
Songun veya Appiahin %50si kadar randiman verse cok iyi transfer.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Galatasaray lisanslı ürünlerini satın almak için tıklayın

Volkan Denizlispor'da!
Galataray'ın kadroda yer bulamayan orta saha oyuncu Volkan Arslan, Denizlispor'a transfer oldu

Denizlispor, Galatasaray'ın orta saha oyuncusu Volkan Arslan'ın transferini bitirdi. Teknik Direktör Faruk Hadzibegiç'in raporu doğrultusunda bir süredir orta sahaya takviye arayışlarını sürdüren, önce Galatasaray'dan Zafer Şakar, daha sonra da Gençlerbirliği'nden Sedat Yeşilkaya'yı renklerine bağlayan Yeşil-siyahlı yönetim, bu sezon Galatasaray'da fazla forma şansı bulamayan Volkan Arslan transferinde de mutlu sona ulaştı.

Volkan'ın transferi için İstanbul'da bulunan Denizlispor Genel Menajeri Can Çobanoğlu'nun Galatasaray 2. Başkanı Adnan Polat ile Volkan'ın transferi konusunda anlaştığı, tecrübeli futbolcunun da Denizlisor'a gelmeyi kabul ettiği öğrenildi.

Yeşil-siyahlı takımda sezon sonuna kadar kiralık olarak oynayacak Volkan'ın, gelecek hafta başında Denizli'de düzenlenecek törenle imza atacağı öğrenildi.

Kaynak: İHA

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Mehmet Gorgen wrote:Volkan Denizlispor'da!
Galataray'ın kadroda yer bulamayan orta saha oyuncu Volkan Arslan, Denizlispor'a transfer oldu
Guzel bir haber, hayırlısı olsun. Volkan da boylece ilk 11e cikabilecegi bir ortam buldu. Galatasaray ise hem butcesini hem de kadrosunu biraz da olsun rahatlatti.
Tan Erten

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Fener'in iki yeni transferi.

Mateja Kezman ve Deived De Souza’yı Tanıyalım

Mateja Kezman Kimdir?

12 Nisan 1979 doğumlu olan Mateja Kezman bugüne kadar Zemun, Radnicki, Loznica, Sartid, Kızılyıldız, PSV Eindhoven, Chelsea ve Atletico Madrid’de forma giydi. 27 yaşındaki Sırp futbolcu golcülüğü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Oynadığı takımlardaki performansının yanı sıra Sırbistan Milli Takımı’nın da göz bebeği olan Mateja Kezman Sırbistan’ın 2006 Dünya Kupası Grup Elemeleri’nde attığı 16 golün 5’ini Mateja Kezman kaydetti ve ülkesinin Almanya vizesini almasında büyük rol oynadı.

Deivid De Souza Kimdir?

22 Ekim 1979’da Brezilya’nın Nova Iguaca şehrinde dünyaya gelen Deivid de Souza 1.80 boyunda ve 77 kilo ağırlığında.
Brezilyalı forvet oyuncusu kariyerine doğduğu kentin takımı olan Nova Iguaca’da başladı. 13 yaşından bu yana futbol oynayan Deived 148 maçta 82 gol kaydetti.
1999 yılında joinvelle Esporte Kulübü’ne geçen oyuncu, 28 maçta 21 gol attı. Deived aynı yıl Santos’a transfer oldu.
2 yıl Santos formasını giyen Brezilyalı futbolcu 129 karşılaşmada 66 gol attı.
2001 yılında Corintians takımına transfer olan Deivid De Souza 93 maçta 49 gole ulaştı. Deived De Souza 2003 - 2004 sezonunun başında Fransa Birinci Ligi Takımlarından Bordeaux’a transfer oldu. Fransa Kulübü’nde 17 maçta forma şansı bulan Deivid 7 gole imzasına Atarken Bir Sezon Sonra Eski Takımı Santos’a kiralık olarak verildi burada 69 maçta 48 gol attı. Santos’daki başarısının ardındansa Sporting Lizbon’a Transfer Olan Deived burada 36 maçta 11 gol attı.

Kaynak:Fenerbahce.org

FB duran toplarda bayagi tehlikeli olacak, biri 1.80 cm diger 1.87 cm
Buna Luciano,Onder,Tuncay eklenirse olu toplardan cok gol atarlar.

Rustu
Onder Lugano Luciano Umit
Appiah Aurelio Tuncay
Alex
Kezman Deivid

Ideal onbir bu sekilde olur artik.Tumer'e yer kalmadi, zaten o da oynarsa aurelio ve appiahin cigeri patlar sezon sonunda.

Daha bir duzgun oldu kadro.

Tumer,Selcuk,Kemal,Can,Kerim,Yozgatli,Servet,Volkan yedekler.

Guzel oldu guzel

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hayirli olsun, Savas'cim KEZMAN'i biliyorum ama oteki abiyi cikartamadim, belki Guney Amerika Liglerinin benim cok gozumun onunde olmadigindandir.Ancak iyi bir adam olmasa Corintians'da oynayamayacagini dusunuyorum.

KEZMAN PSV'de iken bayag bi gol attiydi.Zaten Chelsea'ye transferi bu doneme rastlar.Ingiltere'de cok dakika bulamadi ama bir kac onemli gol atmisti.Kosan bir adam ama cok ofsayta duser seni uyarayim.Chelsea cok para odeyerek almisti.Abramovich abinin hayal kirikligi yasadigi nadir transferlerdendir.

FB yeni bir Nobre bulmadi bence.Dun bir yazida bahsettigim "tap in" striker hala ihtiyacta..FB'in hala gavurlarin "top marksman" dedikleri her sezon 20 golu bulan bir forvet almamasi ilginc.Paralari da vardi zamanlari da.Zico'nun gec gelmesi problem oldu.

Valla Galatasarayliligimi bir yana koyup tarafsiz gozle bakan biri olarak dusunursen beni, bir futbol taraftari olarak FB nin Brezilya gibi top oynamasi goz zevki verir.Takimda resmen (Luciano-Alex-Lugano(U)-Mehmet Aurellio - De Souza-Roger (geldi mi?) bayag bi guney amerikali oldu.Bir de Bursaspor'a verilen genc bir cocuk var bu sene kiralik seneye performansina gore yada onumuzdeki seneler oynayabilir.

Irdeledigim konu su FB oldum olasi Brezilya gibi yildiz futbolu uzerine kuruludur.Yarin bi gun Zico giderse, elindeki bu Guney Amerika destekli kadroyu komple degistirmek zor olmaz mi.Yoksa yine Brezilya kokenli bir hoca mi aranir.?

Yine diyorum ya GS li gozlugu ile degil de bir futbol asigi olarak, bana gore FB nin bulabilecegi en iyi hoca tipi ALMAN Low gibi bir adam ve disiplinli bir Alman sistemi olacaktir.

Ilerleyen gunlerde hep beraber gorecegiz.Zico ile Avrupa zaferlerinin cok SIK olamayacgini zannediyorum ama ligde FB oldukca renkli olacaktir.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Savas Macun wrote: Rustu
Onder Lugano Luciano Umit
Appiah Aurelio Tuncay
Alex
Kezman Deivid

Ideal onbir bu sekilde olur artik.Tumer'e yer kalmadi, zaten o da oynarsa aurelio ve appiahin cigeri patlar sezon sonunda.Savas
Savas bey, bu ideali ama ama bana da Tumer ilk 11 oynar ve Tuncay yedek kalmaya baslar gibi geliyor. Ayrica bu modelde orta saha oynayacak Tuncay hem bu pozisyondan cabuk bikar hem de cok top kaptirarak elestiri alir gibime geliyor. Bu arada bu 2 golcu de uyum saglarsa FB ligdeki 103 gol rekorunu kirar ama bu kadro Avrupa icin cok tehlikeli.

Selamlar;

Ufuk.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

GS klup sozcusu GS bu sezon artik herhangi bir yabanci transferi yapma durumunun olamayacagini soyledi. Son haberinde basina gec yansittgini Tuluz'dan gelecek adamin (Ema mi ne karin agrisi ise) klubunun birakmayacagini bir haftadan beri kendileri tarafindan bilindigini ve dosyanin kapandigini soyledi. Onumuzdeki son haftada yine her zaman yaptiklari gibi transfer yapmak icin transfer yapmayacaklarini soyledi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:GS klup sozcusu GS bu sezon artik herhangi bir yabanci transferi yapma durumunun olamayacagini soyledi. Son haberinde basina gec yansittgini Tuluz'dan gelecek adamin (Ema mi ne karin agrisi ise) klubunun birakmayacagini bir haftadan beri kendileri tarafindan bilindigini ve dosyanin kapandigini soyledi. Onumuzdeki son haftada yine her zaman yaptiklari gibi transfer yapmak icin transfer yapmayacaklarini soyledi.
Bu duruma oh mu yoksa vah mi cekmek gerektigini zaman gosterecek... Eger cift on libero ya devam edersek Heinz dan yararlanabiliriz... Heinz'i yeniden kazanmanin yollarini bulsunlar... ustelik adam CL maclarinda bir iki iyi performans gosterirse kiymete biner bakarsiniz...

Su son hafta da daha once bahsettigim Selcuk-Necati tarzi bir takas durumu yaratabilirlerse iyi olur aslinda... ama o da gecikti zira FB iki yeni forvet alinca Necati'ye ihtiyac kalmadi...

Post Reply