Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ceyhun bu gidiste transfer rekoru kiracak. Bir BJKde kesin oynamadigini biliyorum. Oynamadi diyebilecegim ikinci bir takim yok.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ersun Yanal'i dusunen GS yonetimi bu iki BJK macindan sonra daha iyi dusunur umarim.

Yanal devre arasinda buyuk yanlis yapti. Bir cok oyuncusunu yolladi. Takimin yildizi sayilabilecek Zelenka'yla ne sebepleyse anlasamadi ve sepetledi. Johanna'yi cok faul yapiyor diye yolladi. Caner'in satilmasina izin verdi. Yerlerine Fransa'dan, Brezilya'dan adamlar aldi, GS'dan gencleri getirdi, Okan Koc'u aldi bir suru transfer yani. Takim devre arasi icin buyuk degisiklige ugradi.

Bugunku maci izlemedim ama skora bakilirsa haftasonundan da kotu oynamislar ki haftasonu Vestel'de hic is yoktu. Takim olamadiklari, daha birbirleriyle anlasamadiklari cok belliydi.

Bir de bunun ustune ustluk 3 forvet cikiyor Ersun Yanal. Rafael, Reinaldo, Holosko. Okan Koc sagda. Orta saha hak getire. Defans salla pati, herkes birbirine bakiyor. Saldir babam saldir, iki uc kontrada boyle 3 de yersin 4 de. Daha ne oynadiklari da belli olmadigi icin atamiyorlar da. Ilk 5 icindeki en kotu topu oynayan takim su anda Vestel.

Besiktas'a da haksizlik etmeyelim, elbette iyilesme var ama bu kadar gece ve gunduz kadar fark olmadigi bence bir kac mac sonra anlasilir. Vestel'in bu kadar kotu olmasi BJK'i super gosterdi.

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK, Vesteli 4-0 yenmiş. Merak edenler olabilir, bende az önce merak ettim :D

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:Ersun Yanal'i dusunen GS yonetimi bu iki BJK macindan sonra daha iyi dusunur umarim.

Yanal devre arasinda buyuk yanlis yapti. Bir cok oyuncusunu yolladi. Takimin yildizi sayilabilecek Zelenka'yla ne sebepleyse anlasamadi ve sepetledi. Johanna'yi cok faul yapiyor diye yolladi. Caner'in satilmasina izin verdi. Yerlerine Fransa'dan, Brezilya'dan adamlar aldi, GS'dan gencleri getirdi, Okan Koc'u aldi bir suru transfer yani. Takim devre arasi icin buyuk degisiklige ugradi.

Ozan Ersoy
Sadece GS yonetimi degil ben de sapkami onume koyup dusundum bu iki mactan sonra.

Bir kere BJK'a haksizlik etmeyeyim, Delgado ve Ricardinho'nun beraber oynamaya baslamasindan sonra orta sahada cok guzel tek pas oynamaya baslamislar. Onun disinda Kleberson'un gitmesi iyi olmus, Koray ve Serdar Kurtulus gibi iki tane cok iyi kesici var takimda. Defansta da Gokhan Zan cok iyi ozellikle. Takim iyice oturmaya baslamis. Nobre ve Bobo da muthis bir form yakalayinca takimda kotu oynayan adam kalmamis.

Vestel'i Fener macinda izlemistim. Fener'e epey baski kurmuslardi o macta, ama Deivid'i de yildiz yapmislardi. Devid 5 tane gol atabilirdi rahat rahat. Buyuk takim stresi demistim, ama o mactan sonra da devam etmisti kotu gidis. Bu kotu gidisin sebebini bu iki mavcta gordum. Vestel iki pas ust uste yapamiyor. Eskisi gibi pres yapamiyor.Herkes kafasi yere bakarak oynuyor. Bir de her maca oyle 3 forvetle cikilmaz.

Bu goruntuye baktigimizda Ersun Yanal Gerets'den de kotu gozuktu bana. Elindeki malzemeyi dusunmeden, don kisotluk yapiyor. Ustelik Zelenka'yi neden gonderdigi belli degil. Takimin orta sahada topa sahip olan bir adama ihtiyac duydugu kabak gibi ortada. Adnan Polat iyi seyretmeli bu maclari. Gs'in geleceginin Ersun Yanal'da olmadigi ortaya cikti bence. Belki ilerleyen haftalarda duzelir diyecegim ama haftalardir suren ve devre arasinda duzelmeyen bir kotuye gidis var.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Sekerspor atilimi yara almis gozukuyor. Sene basinda bir cok tecrubeli oyuncu Sekersporla anlasmisti. Simdi dagilmaya baslamislar.

Dun gece TVde Ahmet Dursun'u Antalya formasiyla gordum. Evren Sakaya'da, Tamer zannedersem Gazianteple anlasmis. Sekerspor'a gidenlerden Sergen ve Ahmet Yildirim geriye kaliyor. Bu ikilinin kaderlerini bir bilen varsa bir zahmet yaziversin.

Dun gece Erciyes kalesinde Tunusluyu gormeyince cok memlun oldum. Sirf yabanci oyuncu diye (fiyati uygun) oynatilan vasatin vasati bu kaleciyi umarim Bulent hoca yollar. Yerine alinan Ankaraguclu kaleci Orhun cok guven verdi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: Sekerspor'a gidenlerden Sergen ve Ahmet Yildirim geriye kaliyor. Bu ikilinin kaderlerini bir bilen varsa bir zahmet yaziversin.
.
Kumspor almi$ Sergen'i kumda oynayacakmi$ ki cop batmasin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Servet bombası!
Önümüzdeki yılın transfer çalışmalarına şimdiden başlayan Galatasarayımız, Sivas’ın başarılı defans oyuncu Servet ile anlaştı

G.Saray’da sürekli para problemi yapan Song’un sezon sonunda gönderilmesine kesin gözle bakılırken, yönetim de boş durmayarak Sivasspor’un başarılı defans oyuncusu Servet Çetin ile ön anlaşma imzaladı. Gaziantepspor maçında Gerets’le tartışan Song’un yaptığı kaprisler bardağı taşıran son damla oldu. Bu oyuncuyu gözden çıkaran yönetim çareyi Servet’te buldu. Devre arasında Vestel Manisaspor'dan hem kulübüne hem kendisine yapılan cazip teklifi kabul etmeyen milli futbolcunun, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile sık sık görüştüğü öğrenildi. Sivasspor'un Fenerbahçe ile Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynadığı maç sonrası İstanbul'da kalan genç oyuncu, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Adnan Sezgin ile bir araya geldi ve transfer görüşmesi yaptı. Adnan Polat'la da görüşen Servet’in mukavale imzaladığı öğrenildi.

Özellikle Servet’i çok isteyen ve onayı alınan Teknik Direktör Gerets de Servet’in mukavele imzaladığını öğrenci çok mutlu olduğunu söyledi. Servet’in Galatasaray’da çok yararlı olacağını ifade eden Gerets, “Servet, Türkiye’nin en iyi oyuncularından birisi. Zaten bunu geçen hafta ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu F.Bahçe maçında gösterdi. Servet transferi gücümüze güç katkı” dedi.

Sezon sonunda Sivasspor ile sözleşmesi sona erecek olan Servet Çetin ile prensip anlaşmasına varan Galatasaray'da, kulüple sorunlar yaşayan Song'un ise takımda kalıp kalmayacağı belirsizliğini koruyor.

Arkadaş adam ne yazmış yahu!
Image

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Prensipte anlaşmışlar!!!

Bizimkiler çok prensipli ya!

Çok duyduk bu lafları. İş imzaya gelince prensip mrensip kalmıyor!

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Forumun Servet konusundaki fikrini cok merak ediyorum. Yavas olmasi disinda genc Turk savunmacilar arasinda bence en iyilerden. Yanina iyi anlasabildigi daha hizli bir stoperle faydali olabilir diye dusunuyorum.
Tan Erten

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

O artık, Şevki'nin madara ettiği Servet değil :D
Kendini geliştirmiş, hatalarından ders almış, akıllanmış. Gıcık sakal traşına rağmen alınmasını destekliyorum. Ama yukarda da dediğim gibi. Bizimkilerin yaptığı prensip anlaşmasından hayır çıkmaz. Seneye BJK forması giyerken görürsek şaşırmayalım :D

Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

Almayı becerebilirlerse çok sevineceğim.Gayet iyi bir defans oyuncusu.Fenrbahçeden ayrıldığı gün ah bizimkiler alsa demiştim.Ancak Song'un yerini alamaz.

Yanına HIZLI bir defans adamı (DC) alınmazsa defansımız yine sıkıntı yaşar.

Saygılar.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Gazetelerin yalancisiyim ama galiba Lugano R.Madrite gidiyor,
R.Carlos FB'ye geliyor. Song'u FB alir
cunku Luganoyu dolduracak tek isim.
Alexe, Songa, Carlos'a yılda 2-4 milyon euro adam basi
para verir bunlar simdi. Song bizde 1,5 aliyor biliyorum.
Artik 2 m Euroda cok para defans oyuncusuna GS icin

Biz de Serveti aliriz. Tomas- Servet olarak iri ama yavas bir
gobek olur.

Song-Tomasi Bulent-Popescuya benzetirsek,
Tomas-Servet ise Stumpf-Falcoya benzer.
Önlerine cok kosan Afrikali bir önlibero sart.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Transfer harekatı

Galatasaray gelecek yılın transfer hazırlıkları için kolları şimdiden sıvadı. Futbol A.Ş'nin genel müdürü Adnan Sezgin, beraberinde futbolcu izleme komitesi ile birlikte Brezilya'ya giderek, izlenen futbolcular için görüşmele başlayacak.

Adnan Sezgin 10 gün Brezilya'da kalacağını ve bazı maçları izleyeceği açıkladı. İzlenen oyuncular için bir açıklamaya yapmayan Adnan Sezgin'in, bu sürede bazı oyuncuların kulüpleri ve menacerleri ile de ön görüşmeler yapacağı öğrenildi.

Kaynak: DHA

Brezilyaya gitmişken Palmeiras'dan valvidia'yı da seyredin bar. Ben sizin yerinize izledim. Sağ beke corinthias'dan eduardo rationho veya sao paolo'lu ilsinho. Valvidia olmaz ise geçen hafta libertadores kupa maçında inanılmaz güzel bir gol atan santos'lu eski gözağrımız ze roberto'yu seyretmeden gelmeyin.

Nasıl olsa alacağınız yok.Bari güzel maç seyredin.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne Brezilyasi ne Arjantini birader. I$te BJK ve FB'nin hali ortada. Gitsinler Afrikaya. Birazda Almanya ve Hollandadaki kenar mahalleleri dola$sinlar. yeter.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

HOLLANDA'DAN BİR HABER

GS kennedy bakırcıoğlu ile ilgileniyormuş. :lol:

http://www.vi.nl/vi/show/id=62802/conte ... /sc=af15c7

Locked