Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Mondragon Galatasaray'dan ayrılma karari almis. Eger Hurriyetin bu haberi dogruysa, onumuzdeki sene bir de kaleci sorunu yasamamiz muhtemeldir.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=180
Tan Erten

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tan Erten wrote:Mondragon Galatasaray'dan ayrılma karari almis. Eger Hurriyetin bu haberi dogruysa, onumuzdeki sene bir de kaleci sorunu yasamamiz muhtemeldir.

Ben ayni fikirde degilim. Erciye$ du$mek uzere. Orkun alinabilir. Fevzi de bayagi iyi bir kaleci. Aykut da pekala oynuyor. Mondragon bu sene 1.3M dolarlik bir varlik gosteremedi. 800 bine filan inmezse istedigi yere gidebilir. Cordoba gozunun onunde. Ben ise onun boyle bayagi bir iskonto ile kalacagini sanmaktayim. Enayi gibi de bunca senedir adama Turk posaportu almadilar. Belki de bunu du$unduler kimbilir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Daha once buraya gecildiyse kusura bakmayiniz..

Schalke 04'lu Lincoln bayagi teknik birisine http://www.youtube.com/watch?v=D2h8HdfI ... ed&search= benziyor.

http://www.youtube.com/watch?v=I0woH1z9aRk

Ama daha once yazildigi gibi orta sahada mutlaka fizik gucu ustun birisine ihtiyacimiz var. Inamoto, Ayhan filan fistik ile olacak bir is degil bu... Gerci Mehmet Topal'in gelecegi cok parlak ama defansa cok donen birisi degil [/url]

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:
Tan Erten wrote:Mondragon Galatasaray'dan ayrılma karari almis. Eger Hurriyetin bu haberi dogruysa, onumuzdeki sene bir de kaleci sorunu yasamamiz muhtemeldir.

Ben ayni fikirde degilim. Erciye$ du$mek uzere. Orkun alinabilir. Fevzi de bayagi iyi bir kaleci. Aykut da pekala oynuyor. Mondragon bu sene 1.3M dolarlik bir varlik gosteremedi. 800 bine filan inmezse istedigi yere gidebilir. Cordoba gozunun onunde. Ben ise onun boyle bayagi bir iskonto ile kalacagini sanmaktayim. Enayi gibi de bunca senedir adama Turk posaportu almadilar. Belki de bunu du$unduler kimbilir.
Ben de Cengiz Abi'yle ayni fikirdeyim.Mondragon en gec 1-2 sene icinde futbolu birakacaktir muhtemelen.Eger ayrilmak istiyorsa Orkun dusunulebilir,ayrica Fevzi ve Aykut da var.
Konsantrasyon
Concentration

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

orkun iyi kaleci ama biraz fazla heyecanli ve panik gozukuyor. sampiyonluk yarisi gibi bir stresi, uluslararasi maclarin atmosferini su haliyle kaldirabilecegini dusunmuyorum.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Fatih Mutlu wrote:orkun iyi kaleci ama biraz fazla heyecanli ve panik gozukuyor. sampiyonluk yarisi gibi bir stresi, uluslararasi maclarin atmosferini su haliyle kaldirabilecegini dusunmuyorum.
"Tezcanli" oldugu dogru, ama panik olmanin tersine, kendine (hatta fazla bile mi?) guvenli oldugu gorusum vardi. Ne zamandir gozume carpan roportajini ("Orkun, Orkun'a karşı") okudum az once TFF'nin "Tam Saha" dergisinde (*), gorusum onaylanmis oldu. Erciyes saskaza :( ligde kalir da, Kaptan yonetimden istediklerini alabilirse, orda kalmasi daha muhtemel sanirim...

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Bir arama yaptim simdi, taaa Aralik ortasinda bu basligin 4. sayfasindaki Gorgen'in bir yazisiyla burda konusmaya baslamismisiz. O haberin isitilip yeniden ortaya mi sunulmus hali, yoksa, yeni gelisme olmus mu tam emin olamadim ama.... Yoneticilerine gore Ankarasporlu Wederson'u resmi olarak istemisiz. FB de aynen, resmi olarak istemis. Iki klupten de, oyuncu+para isteginde bulunmuslar, cevaplari beklemektelermis.
Özgür

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Bu da Milliyet'ten:

Karaman: ''Aslan'ın hocası Kalli''
Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, yeni sezonda Gerets'le yollarını ayıracak olan Galatasaray'da yeni Teknik Direktörün Karl Heinz Feldkamp olduğunu iddia etti. Geçtiğimiz hafta Ankaragücü'nü çalıştıran Hikmet Karaman ile biraraya gelen deneyimli hocanın, kendisine, "Kulübede oturacağım. Benim yardımcım olabilirsin. Ancak gerektiğinde de işine son verebilirim" dedi. Karaman bu açıklamayı doğrularken, durumu Adnan Polat'a ilettiğini de söyledi. 73 yaşındaki Feldkamp (2 Haziran 1934) halen görevde olan 63 yaşındaki Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'dan (23 Ocak 1943) 9 yaş büyük.
Transferde tam yetkili olduğunu söyleyen Feldkamp'ın bu tavrı Galatasaray camiasında da geniş yankı buldu. Adnan Polat'ın Sportif Direktör demesine rağmen, Alman hocanın bizzat eşofman giyeceği ve teknik direktör olarak işe soyunmasından sonra şimdi ne olacağı da merak konusu.
Feldkamp'ın bu tutumundan sonra Galatasaray'da görev kabul etmeyeceğini ifade eden Hikmet Karaman, "Bu sözleri Alman hocadan duyunca şaşırdım. Böyle bir durumda Galatasaray'da görev kabul etmem." dedi. Feldakmp'ın ısrarla Ahmet Akcan'ı yardımcı olarak istediği ancak yönetimin sıcak bakmadığı da öğrenildi.
Hikmet Karaman sözlerine devam ederken Galatasaray'ın transferde sağ gösterip sol vuracağı da iddia etti ve, "Lyon'da oynayan Juninho'nun işini bitirdiler. Gökhan Ünal da önümüzdeki günlerde Galatasaray'la anlaştığını açıklayabilir. Bunlar benim bildiklerim.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Bir transfer haberi daha, butun listenin boyle basina sizmasi pek inandirici gelmiyor ama.....

Aslan Lincoln
Adnan Sezgin, Brezilyalı yıldıza imzayı da attırdı. Sporting Lizbon'dan Tello, Manchester City'den Trabelsi, Parma'dan Grella da sırada...

Schalke de ‘okey’ verdi
Fenerbahçe derbisinde çıkan olaylar nedeniyle zor günler geçiren Sarı-Kırmızılılar’a müjde... Uzun süredir yurt dışında transfer görüşmelerini yürüten Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ilk bombayı patlattı: Lincoln... Halil-Hamit Altıntop kardeşlerin forma giydiği Schalke 04 ile yol ayrımına gelen Brezilyalı süper starı ikna eden Sezgin, asıl adı Cassio de Souza Soares olan Sambacı’ya ön protokol de imzalattı. Alman Ligi’nde şampiyonluğu son anda Stuttgart’a kaptıran Schalke ile de anlaşan Sezgin’in, kısa süre içinde bu konudaki resmi açıklamayı yapacağı da vurgulandı.

Bonservisleri de yok...
Hagi’den sonra bir türlü doldurulamayan 10 numaralı formayı Lincoln’e teslim etmeyi planlayan Galatasaray Yönetimi, son anda bir sorun çıkması ihtimalini düşünerek Juninho ile temaslarını da kesmiyor. Bu arada Beşiktaş transfer komitesinin de izlediği Tello’yu da yakın takibe alan Cim Bom’un listesinde; Manchester City’den Hatem Trabelsi ile Parma’dan Vincenzo Grella da bulunuyor. Tunus Milli Takımı’nın kaptanı olan 1977 doğumlu Trabelsi (sağ bek) ile Avustralya Milli Takımı oyuncusu olan 1979 doğumlu Parma kaptanı Grella’nın (orta saha) bir de ortak özelliği var: Sezon sonu boşa çıkıyorlar.

Hakan&Volkan harekâtı
Avrupa’da büyük yıldızların peşinden koşan Sarı-Kırmızılılar, yurt içinde de boş durmuyor. Mondragon’un FC Köln ile anlaşması üzerine kaleci arayışlarına geçen Aslan’ın ilk hedefi, Ankaraspor’un genç file bekçisi Hakan Arıkan... Aykut ve Fevzi’nin yanına Hakan’ı da eklemek isteyen yönetimin, Başkent Kulübü ile temaslara başladığı öğrenildi. Galatasaray, geçtiğimiz ay içinde Fenerbahçe’nin anlaştığı ifade edilen Antalyasporlu Volkan Yaman’da da büyük yol kat etti. Güney ekibinin, son hafta maçlarının ardından masaya oturmayı kabul ettiği kaydedildi.

Lincoln kimdir?
Adı: Cassio de Souza Soares.
Lakabı: Lincoln.
Pozisyon: Orka saha.
Ülkesi: Brezilya.
Boy: 1.77.
Kilo: 71.
Takımı: Schalke 04.

Kariyeri:.
Schalke 04: 83 maçta 20 gol.
Kaiserslautern: maçta 12 gol.
Atletico Mineiro: 50 maçta 4 gol.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Yaz başı bekleriz biz hem Juninho hem Diarra,
Sezon başı elimizde kapuskayla limonata.
Taraftarın tavsiyesi keman ile darbuka,
Haydi yandan yönetim, çalkala da çalkala.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hikmet Karaman GS'nin transferleri hakkında nasıl konuşabiliyor anlamadım!

Yönetimin bütün yaşanan rezillikleri unutturabilmek için çok sağlam transferler yapmaya mecbur olduğunu düşünmesem kesinlikle inanmazdım, ama böyle bir haberi H.K'dan duymak gerçekten garip! Tabi milliyet uydurmuyorsa.. Ki hç öyle şey yapmaz :D Juninho bütün günahlarına kefaret olur yani, onu da söyleyim..
Ali Gursel wrote:Yaz başı bekleriz biz hem Juninho hem Diarra,
Sezon başı elimizde kapuskayla limonata.
Taraftarın tavsiyesi keman ile darbuka,
Haydi yandan yönetim, çalkala da çalkala.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

JUNINHO GS'DA :lol:

TABİKİ HER SEZON BÖYLE UÇURTMA HABERLER YAYINLANIR SONRA "KAPUSKA LİMONATA" ADAMLAR GELİR?

BU SENE BÖYLE OLMAYACAK DİYEN var mı?
işte 1. elden juninho'nun transferinin olmayacağının haberi.

O.Lyon kulübü 2008'de sözleşmesi bitecek olan oyuncusu Juninho'nun sözleşmesini oyuncunun istediği gibi 2010 yıllı Haziran ayına kadar uzatılacağını açıklamış.

http://www.olweb.fr/index.php?lng=fr&a=33246&pid=101002

Aah Juninho ne güzel seninle 1-2 ay rüya görecektik. Ama rüyamızı kabusa çevirdin. Seni 2010 yılında olsa alacağız. :lol: Biizm Başkan'ı kızdırma. Bizim adnan sezgin dabi e habire senin transferini bitirmek için Fransa'ya gidiyordu.
Şimdi nereye gidecek bizim adnan abi?
Canaria adalarında da meşhur bir futbolcu varmış.Adnan Sezgin abi onu da izlemeye gider artık.

Sen gelmedin bizde inadına Gerard olmaz ise Başkan Canaydın'ın stepnede tuttuğu kaka veya Pirlo'dan birisini alırız.

Bizim Başkan söyledi mi yapar abiler :lol:

HİKMET KARAMAN ABİ DE NE KADAR SAFMIŞ. SÖZDE JUNİNHO'NUN İŞİNİ BİTİRİP İMZAYI ATTIRMIŞTIK

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

FANATİK YİNE SALLAMIŞ..

G.Saray Linderoth'u bitirdiKadroda revizyona gitmeye hazırlanan Galatasaray, İsveçli orta saha oyuncusunun işini bitirdi.25 Mayıs 2007 10:04Kadroda büyük revizyona gitmeye hazırlanan Galatasaray, İsveçli orta saha oyuncusunun işini bitirdi. Ancak öncelik Parma'nın kaptanı Grella'da.
Lincoln’den sonra...

Bu sezon Süper Lig’de, Türkiye Kupası’nda ve Şampiyonlar Ligi’nde taraftarına hüsran yaşatan Galatasaray, transferde atağa kalktı. Kadroyu yıldız isimlerle güçlendirip, Sarı-Kırmızılılar’ı tekrar coşturmayı planlayan yönetim, Schalke’nin Brezilyalı 10 numarası Lincoln ile el sıkıştıktan sonra, Parma’nın kaptanı Vincenzo Grella için harekete geçti. Ancak 28 yaşındaki orta saha oyuncusunun transferinde pürüz çıkması halinde, alternatifi hazırda bekletiliyor.

Gerets istememişti

Galatasaray’ın gündeminde daha önce birkaç kez yer bulan İsveçli orta saha oyuncusu Tobias Linderoth, Florya’ya gelmeye sıcak bakıyor. Sezon başında da anlaşma sağlanan Linderoth, kulübü Kopenhag’dan da izin almış fakat Eric Gerets engeline takılmıştı. Belçikalı hocanın tercihi Japon İnamoto’dan yana olmuştu. Yabancı transferinde ayrıca Manchester City’nin sağ beki Trabelsi ve Sporting Lizbon’un sol kanat oyuncusu Tello ile görüşmeler sürüyor.

Raşit ALTUN/Fanatik

Hakan Yılmaz

Post by Hakan Yılmaz »

geçen sene en iyi transferimiz arda idi. Yönetim bu senenin en iyi transferini de muhtemelen paf takımdan yapar.

Bu arada arkadaşlar yönetim stadın yıkım masraflarından tasarruf için işi taraftara ihale etmiş olabilir. Ayrıca muhtemelen stadın su parası ödenmediğinden bundan sonraki maçlarda da stadı taraftar sulayacaktır.

yoksa taraftarın başkaca bir tutumu yoktur. yönetimden ligden ve fenerbahçeden herkes memnundur.

canaydın başladığı işi bitirmeden bırakmaz. futbol takımımız ligden düşmeden başkanlıktan ayrılmaz.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Bugün sanirim Milliyet'te okudum, kaleci sorununu Martinez'i transfer ederek çözme plani varmis. Sene basinda Martinez cok populerdi, daha sorna kimse kendisinden bahsetmez oldu. Bize ne kadar faydali olur, tartismak lazim. Refleksleri iyi ama cizgi kalecisi deniyordu. Boyle tek boyutlu bir kaleciyle Galatasaray zorlanir. Orkun daha faydali olabilir.
Tan Erten

Locked