Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ozan Ersoy wrote: Arda'ya "sana oglum senede 2 milyon dolar net para. Kimseye verilmeyen bir para. Buyuk bir firsat sana. Sen bu takimin en onemli oyuncususun, en onemli yildizisin. Ama daha ilerlemen gerekiyor. Bu takimi sirtlaman icin, sut atmasini, frikik atmasini ogrenmen, vucudunu gelistirmen, daha hizlanman gerekiyor" dense, Arda her gun 100 tane frikik atar, 300 tane sut ceker, gymden cikmaz, agirlik calisir, topu igne deliginden gecirir. 5 sene sonra da istenirse GS 30 milyon Euroya satar onu.

Ozan Ersoy
Yapar, yapmama sansi da vermezsin ayrica...
"Kendi kendine olsun para da isterse gider istedigi yere" demek yerine, dogru plan budur

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Canaydın: Feldkamp en iyisi...
Canaydın, FANATİK’e konuştu: "Tahkim Kurulu Başkanı'nın beyanatı yanlış. Feldkamp'la yeniden yapılanıyoruz. Carlos Fener'e hayırlı olsun"

Sessizliğini bozdu

Şampiyonluğun kaybedilmesinin ardından, Sami Yen’deki derbi maçında çıkan olaylar, Feldkamp tercihi ve transferdeki belirsizlik nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan Başkan Özhan Canaydın, sessizliğini bozdu. Derbi maçındaki olaylar sonrası Galatasaray’ın alacağı ceza üzerine yapılan spekülasyonlara tepki gösteren Canaydın, “Şu anda konu yargıda. Bu konudaki yorumların Ceza Kurulu’nu etki altına almak için yapıldığını düşünüyorum'' dedi. Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan’ın, “Galatasaray alacağı cezaya itiraz etmesin'' sözlerini, son derece yanlış olarak değerlendiren Canaydın şunları söyledi:

‘Feldkamp en iyisi’

“Ben böyle bir beyanatı duymadım. Ancak yapılmışsa bu doğru değil. Ortada yaşanan hukuki bir süreç var. Bu tür açıklamalar bu süreci etkiler.'' Yaşı dolayısıyla Feldkamp’ın eleştirilmesini de anlayamadığını kaydeden Canaydın, “Feldkamp sahaya inip top oynayacak değil. Beyni ve zihni sağlam. Sağlığı da iyi. Onunla yeniden yapılanacağız. Dünyada bu işi yapabilecek en iyi teknik adam Feldkamp’tır'' ifadesini kullandı. Alman Ümit Milli Takımı’ndan iki genç oyuncu aldıklarını ve transfer çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Sarı-Kırmızılılar’ın patronu, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Bombalar patlayacak’

“Temas halinde olduğumuz önemli isimler var. Hiç kimse merak etmesin, Galatasaray ismine ve büyüklüğüne layık oyuncuları alacak ve takımımız yeni hocamızla önümüzdeki sezon yine taraftarımızı memnun edecek coşkulu bir futbol oynayacaktır. Futbolda rekabet artık sadece sahada değil, ürün satışından stat gelirlerine, reklamdan marka tanıtımına kadar her alanda var. Bu nedenle yıldız transferlerinin önemi büyüktür. Rakibimiz de Roberto Carlos’u alarak önemli bir transfer gerçekleştirdi. Kendilerine hayırlı olsun.''

Hamit TURHAN / Fanatik

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
"Star" online.

Dev takas
Canaydın ile Albayrak, sürpriz transfer için buluştu

Galatasaray ve Trabzonspor başkanları, İstanbul’da bir araya geldi. Cim-Bom’dan Necati’yi isteyen Albayrak, Canaydın’dan ‘Siz de Gökdeniz’i verin’ karşılığını aldı

ALBAYRAK SÜRPRİZİ!

YILIN takası yolda!.. Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Teknik Direktör Ziya Doğan’ın isteğiyle Galatasaray’dan Necati Ateş’i istemek için adım attı... Albayrak, dün akşam İstanbul’da, Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın ile bir araya gelerek, Sarı-Kırmızılılar’ın tecrübeli golcüsünü resmen istedi.

GÖKDENİZ ARTI PARA

ANCAK Albayrak, görüşmede sürprizle karşılaştı. Canaydın, Necati için Trabzonspor Başkanı’na olumlu yanıt verdi ama Bordo-Mavililer’den Gökdeniz’i istedi. Canaydın’ın Albayrak’a bir miktar para da teklif ettiği öğrenildi. Bu sürpriz öneriye şaşıran Albayrak’ın, konuyu Ziya Doğan ve yönetime sorma kararı aldığı öğrenildi.

KARAR YÖNETİMLERİN

CANAYDIN da transferi yönetim ve teknik patron Feldkamp ile görüştükten sonra Albayrak ile yeniden görüşeceği öğrenildi. İki takımın teknik kadrosu ve yönetiminin yanı sıra, futbolcular da onay verirse, yeni sezonda Necati Trabzon’da, Gökdeniz Galatasaray’da forma giyecek. Transfer 1 hafta içinde netleşecek. Mustafa ERSOY - Cevat KOL

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Kaya wrote::shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
"Star" online.

Dev takas
Canaydın ile Albayrak, sürpriz transfer için buluştu
Ayni haber fotomacta da cikmis. Ben Trabzonspor olsam Gokdeniz'i vermem aslinda. Pierre Wome ile de ilgileniyormusuz fotomac'a gore. Song'un yerinde oynuyor, o da Kamerunlu. Ayrica Lincoln transferini Kalli veto etmis guya. Daha gecen hafta begeniyordu hani? Butun bomba transferler Kalli tarafindan veto(!) edilecek gibi geliyor bana.

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Tolga Girici wrote:
Ayni haber fotomacta da cikmis. Ben Trabzonspor olsam Gokdeniz'i vermem aslinda. Pierre Wome ile de ilgileniyormusuz fotomac'a gore. Song'un yerinde oynuyor, o da Kamerunlu. Ayrica Lincoln transferini Kalli veto etmis guya. Daha gecen hafta begeniyordu hani? Butun bomba transferler Kalli tarafindan veto(!) edilecek gibi geliyor bana.
yaw
1-) Lincoln'le biz anlastik da, Kalli istemedi :lol: :roll:
2-) Wome sol bek degil mi?
3-) Gokdeniz_Necati takasi supper olur (ki GK hic ama hic sevmem ama sadece futbol olarak dusunlurse karda sayiliriz)

Lakin her habere boyle atlamamak gerektigini simdiye kadar ogrenmis olmam gerek.. :)

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Dogru, Wome solbekmis

http://www.uefa.com/competitions/ucl/pl ... index.html

Solbek ihtiyacimiz olabilir, Kalli'nin Ferhat'dan memnun olup olmamasina bagli herhalde. Kalli gecen senenin kasetlerini izliyorsa muhtemelen Ergun ve Orhan'i gorecek daha cok. ONlardan memnun kalmasi imkansiz. Ferhat surekli oynayamadi maalesef. Belki solbek alinmasini istemis olabilir.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozan Ersoy wrote: Arda'ya "sana oglum senede 2 milyon dolar net para. Kimseye verilmeyen bir para. Buyuk bir firsat sana. Sen bu takimin en onemli oyuncususun, en onemli yildizisin. Ama daha ilerlemen gerekiyor. Bu takimi sirtlaman icin, sut atmasini, frikik atmasini ogrenmen, vucudunu gelistirmen, daha hizlanman gerekiyor" dense, Arda her gun 100 tane frikik atar, 300 tane sut ceker, gymden cikmaz, agirlik calisir, topu igne deliginden gecirir. 5 sene sonra da istenirse GS 30 milyon Euroya satar onu.
Ah Ozan ah! Romantik olmak elbette bir suc degil. Begenmedin mi keyfine gore ucret dusur, begendin mi ucret arttir. Koca bir organizasyonu "hadi kocum"lara indirgeyerek yonet...

O koc ondan onceki koclara neler oldugunu da goruyor bu arada.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: ..
ama dikkat et bunlari yazarsan her an milli takimin kaybetmesini isteyen FBlilere ya da Hincal Uluc'a falan benzetilebilirsin. Bunlardan uzak kalmak istiyorsan, helal olsun yonetime, Kalli ne muthis hoca, genclerden kurulan takim yakinda CL'i kazanir falan havasina gir.
...
Takimda tutulmasi gereken tek yabanci Ilic idi.
Vaktim var ama hic istegim yok simdi Ilic hakkinda burada yazilan negatif yazilari bulmaya. Ilk geldiginden beri, Pilic milic... Simdi kor olmus badem gozlu olmus. Ama en azindan bir "istikrar" var. Ne yapilirsa elestirmek icimize isledi. Kisisel olarak yazmiyorum Cengiz abiye bunu. Ali'si de veli'si de hepimiz ayni bezde tarak gezdiriyoruz. Ilic alinir, pilic denir, 2 sene boyunca elestirilir, gider tek kalmasi gerek adam denir. Eh arada tutturuyoruz tabii, bozuk saat gibi. O da buyuk is.
Bu lafimi yani takimda kalmasi gereken dedigim kismi Ali de sorgulami$. Ben bu lafi bu sene di$ardan dogru durust biri getirilecegini sanmadigim icin soyledim. Ilic aldigi paraya Ilicten daha iyisini bulup getirsinler o da hakikaten oynasin, Heinz Meinz filan gibi olmasin ama, ozurumu beyan eder ve dilerim. Evet Ilic'e Pilic dedim ama yildiz getiriyoruz dedikleri icin dedimdi. Istatistik olarak ortada 13 gol atmi$ adam birader. Umit Karan'da 18 mi ne? Adiklari para ise ayni para. Song'dan az aldigini sandigim icin bu lafi ediyorum. Bu paraya Ilic'ten daha iyisini bulup getirsinler ondan sonra konu$un. Gelenler belli. Almanyadan Umit takiminda oynayan iki gurbectci $u anda. Yildiz konusunda da Ali'nin dedigi gibi manyel ba$lami$ olduguna gore bir bardak su icin. Kalli istemiyor diye ayak yapilmi$ bile.

Yine soyleyeyim isterseniz hicbir $uphe ve yanli$ anlama olmasin Bu sene yabancilara verilen para ve alinan verim konusunda Ilic yabancilar arasinda en iyisi olani idi 4 buyuklerde. Buna itirazi olan diger yabancilarin (buna Fb ve BJK ve de TS da dahil) getirelenlerin aldiklari para ile bu seneki performanslarini Ilicle kar$ila$tirir beni de mahcup eder.

Ben Ilic'e $aheser adam filan demedim. Ama adam Avrupadaki standardi tuturmu$ bir futbolcu. Avrupanin neresinde olursa olsun GS dan aldigi para kadar parayi cok rahat alir ve oynar, hatta piyasasi bile artar. Nitekim de nalet olsun dedi Avusturya'nin yolunu tuttu. Parasina gore bu kadar ekmege bu kadar kofte denilecek cinsten, orasi ba$ka. Ama ben ornekte verdim ustelik. FB, BJK ve TS yabanci diye getirdikleri adamlar ve onlara odedikleri paralar diye aldiklari verime bakarak.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Jun 10, 2007 10:49 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

roberto carlos'un yasini merak edip de baktim...

10 nisan 1973 dogumlu, yani 34 yasinda

bir de adnan polat "fener yilin transferini yapti, hayirli olsun" demis...

dalgasini geciyor herhalde...

fenerbahce, how stupid can you be?
Quo vadis, Galatasaray?

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Tolga Girici wrote: Ayrica Lincoln transferini Kalli veto etmis guya. Daha gecen hafta begeniyordu hani? Butun bomba transferler Kalli tarafindan veto(!) edilecek gibi geliyor bana.
O da bu sezonun bahanesi olur. Ka$arlanmi$ figo'yu getirirler. Yarim sezon oynar elimizde patlar...

Yine pozitif dusunelim bir iki hafta daha. ;)

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Carlos transferiyle dalga geçmek için bu kadar acele etmemek lazım bence!

Fenerin ön elemeleri geçemeyeceğine inanan bir insan ololarak, sırf FB'yi Şampiyonlar Ligine sokması bile yapılan işin masrafını çıkartır.. Millet R.Carlos'un eskisi gibi olmadığını idrak edene kadrda ligte Fenere bol miktarda puan toplatır.. Bizde yine matematiksel şansımızın devam edişiyle mes'ud ve bahtiyar olur, gelecek senenin planlarını yaparız..

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote: Carrusca konusu ayri. Feldkamp belki adam eder diye bekliyorlar bizim yoneticiler ama bence de yaniliyorlar. Carrusca Kalli'nin ilk yollayacagi adamlardan biri olacaktir.

Ozan Ersoy
Carrusca hep hayal kirikligina ugratti beni. Ama madem bu kadar para verildi ve bu adam Arjantin'de gelecegin yildizlarindan biri olarak gosteriliyordu, o zaman forvet arkasi olarak sans verilebilir belki. 3 tane yabancimiz zaten ayrildigina gore Carrusca'ya bir sans daha verilebilir.

Kanatta oynamak icin uygun bir futbolcu degil. Orada hizli adam lazim. Paslari isabetli, kolay calim atiyor, oynadigi bir kac macta bunlari gorduk. Feldkamp agirlik falan mi calistirir ne yapar bilmiyorum, fizik gucunu artirmasi lazim. Cok kolay yere yikiliyor. En azindan Alex gucune cikmasi lazim fizik olarak, o zaman cidden faydali olur.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yonetim Dogan grubuyla o kadar is yaptigi halde asagidaki gibi alay konusu oluyor.

Diyarbakirli 15 yasinda bir genci denemeye almis altyapidakiler. Gecen gun gazetede okudum Almanya'da da secmeler yapilmis. Altyapi iyi calisiyor, ustyapi maalesef yillardir adam olamadi.

Diyarbakirspor Suat Kaya ile gorusuyormus teknik direktorluk icin.
Figo Cimbom'da!
A.A 10 Haziran 2007
Figo Cimbom'da!“Figo Mehmet” lakaplı Diyarbakırlı genç yetenek Mehmet Kaya, Galatasaray tarafından denemeye alındı

Fenerbahçe Real Madrid'in dünyaca ünlü Brezilyalı oyuncusu Roberto Carlos'u renklerine katarken, Galatasaray ise gerçek Figo olmasa da, Diyarbakırlı "Figo Mehmet" lakaplı genç yetenek Mehmet Kaya'yı Florya'da denemeye aldı.

Diyarbakırspor'un altyapısında top koşturan ve arkadaşları arasında Figo Mehmet olarak anılan 15 yaşındaki genç yetenek Mehmet Kaya, davet edildiği Galatasaray tarafından denemeye alındı. Mehmet Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın altyapısında kendini gösterme fırsatı yakaladığını belirterek, heyecanını şöyle anlattı:

“Bölge Milli Takım kampından sonra Galatasaray, beni denemek üzere davet etti. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde çok güzel günler geçirdim. Hocalar beni beğendiler. Ancak gördükleri bazı eksiklerimi gidermem için bana zaman tanıdılar. Bundan sonra Bölge Milli Takım kamplarında da beni izlemeye alacaklarını söyleyerek eksiklerimi gidermemi istediler. Şu anda benden istenenleri yapabilmek için çalışıyorum” dedi.

Diyarbakırspor'da yeni sezon için teknik direktör Suat Kaya ile görüşülmesine de çok sevindiğini belirten Figo Mehmet, “Suat hoca gelirse diğer hocalarla birlikte bizlere iyi bir altyapı eğitimi vereceklerine inanıyorum. Çünkü Florya'daki arkadaşlarım onunla yaşadıkları şampiyonlukları anlatıyorlardı” diye konuştu.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Milliyet'in haberi sanırım. Harbiden dalga geçmişler..
Tolga Girici wrote:Yonetim Dogan grubuyla o kadar is yaptigi halde asagidaki gibi alay konusu oluyor.

Figo Cimbom'da!
A.A 10 Haziran 2007
Figo Cimbom'da!“Figo Mehmet” lakaplı Diyarbakırlı genç yetenek Mehmet Kaya, Galatasaray tarafından denemeye alındı

Fenerbahçe Real Madrid'in dünyaca ünlü Brezilyalı oyuncusu Roberto Carlos'u renklerine katarken, Galatasaray ise gerçek Figo olmasa da, Diyarbakırlı "Figo Mehmet" lakaplı genç yetenek Mehmet Kaya'yı Florya'da denemeye aldı.

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Ismail Gezer wrote:Milliyet'in haberi sanırım. Harbiden dalga geçmişler..
Hürriyet'te gördüm ben. Ama farketmez...
"Kutsal İttifak Medyası" başlığını doldurmaya yakışır bir habercilik skandalı...
Ya da Tolga'nın dikkat çektiği gibi, bir "Besle kargayı oysun gözünü" kompozisyonu...
Liseli vardı ya ah o liseli...

Locked