Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote: Colin Kazim Brezilya macinda 30 dakika seyrettim, biraz durgundu, ama daha 20 yasindaymis. Bir iki seneye kadar Anelka tarzi bir adam olabilir. Zico'nun bol sans vermesi lazim kendisine. GS'a uymaz; bizde zaten bir suru genc var, bir de almanya'dan gurbetciler geldi, artik garanti is yapacak adamlar lazim.

Video cok yaniltici ama su gole bakip da umitlenmemek elde degil.

http://www.youtube.com/watch?v=g004RBPYL5M

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Savas Macun wrote:Bu arada Colin Richards FB ile anlasmis.Youtube'da biraz goruntuleri var, topa domuz gibi vuruyor.Teknigi iyi gozukuyor.Vucudu da iyi kullaniyor.20 yasindaymis.FT de olmasa boyle adamlari bulamayacagiz.Bu tarz bir adamin yaninda Semih iyi is yapar.
Hayirli ola, iki resmi sitede de yazmislar: Sheffield United (SU) (CKR Profile)- FB

SU sitesi, GBP 150K'ya alip, 1.275M'a (~USD 2.5M) sattik, guzel kar oldu demis. BJK de ilgileniyordu sanki, hepten kapistirip, memleket dovizini acaip sekilde fahi$ fiyata bari cikarmis olmamislar neyse ki.

Zafer Biryol'un filan eridigi gibi, umarim FB, milli takima da girmis oyuncunun kariyerini Kezman'in arkasinda oldurmez...
Özgür

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Kezman bence FB'den yakinda gider.

Ozan Kaya

Nick Carle

Post by Ozan Kaya »

Sizce Gokdeniz'in yerine mi yoksa yanina mi geliyor?

http://www.youtube.com/watch?v=n0hYxcAD ... ed&search=

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sabredin bir Hagi gelecek
İlhan SÖYLER 15 Haziran 2007 -hürriyet

Takımın öncelikle iyi bir oyun kurucuya ihtiyacı olduğunu belirten G.Saray Başkan Yardımcısı, halen görüştükleri Lincoln, Riquelme ve DeLa Pena’dan birini renklerine bağlayacaklarını söyledi.

GALATASARAY Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, transferde öncelikle Gheorghe Hagi tipinde bir futbolcu almayı amaçladıklarını açıkladı. Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Polat, Schalke 04’ün Brezilyalı yıldızı Cassio Lincoln başta olmak üzere üç yabancı oyun kurucuyla görüştüklerini belirtti. Hagi tipindeki futbolcuların sayısının azaldığına dikkat çeken Adnan Polat, şunları söyledi:

Oyun kurucuların fiyatı çok pahalı

"Eskiden oyun kurucular daha çoktu. Artık öyle değil. Günümüz futbolunda fizik güç ön plana çıktığı için oyun kurucuların sayısı oldukça azaldı. Bu da topu iyi kullanan futbolcuların fiyatının artmasına neden oldu. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin, iyi bir oyun kurucuyu 5-6 milyon dolardan aşağıya alamazsınız. Mesela biz Schalke 04’ten Lincoln’e talip olduk. Görüşmelerimiz son derece olumlu geçti. Kendisi bize Galatasaray’a gelmek istediğini söyledi. Fakat, bonservis fiyatı çok yüksek. Bizim o parayı verme şansımız yok. Ama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Lincoln’ün dışında görüştüğümüz başka futbolcular da var. Bunlardan birini renklerimize bağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Göreceksiniz, Hagi gibi bir oyuncuyu mutlaka alacağız. Taraftarlarımızdan biraz sabır istiyoruz. Bekledikleri yıldız transferini gerçekleştireceğiz."

Attığımız her adım planlı

Adnan Polat, transferde attıkları her adıma dikkat ettiklerini belirterek, "Galatasaray’ın parasını en doğru şekilde harcayacağız. Yapacağımız tek bir hatanın bile bizi uçuruma götüreceğinin farkındayız. Transferde nokta atışı yapmak istiyoruz. Bu yüzden de acele etmiyoruz. Zamanında biz de dahil pekçok kulüp hesapsızca transferler yaptı. Rekor miktarda paralar harcadı. Ama sonunda ne oldu? Başarı beklerken mali kriz geldi. Biz hala o hesapsızca yapılan harcamaların cezasını çekiyoruz. Artık o devirler geçti. Özellikle transferde yaptığımız bütün harcamalar planlı ve hesaplı" ifadesini kullandı.

Mali alandaki başarılı çalışmaları sayesinde Galatasaray’ın dış dünyadaki prestijini artırdıklarını vurgulayan Polat, "Artık kimse Galatasaray’a ’sorunlu kulüp, kredisi bitti’ falan demiyor" diyerek sözlerini tamamladı.

Öte yandan, Adnan Polat’ın isimlerini açıklamadığı diğer oyun kurucu adaylarının Espanyol’da forma giyen İspanyol Ivan De La Pena ve Boca Juniors’un Arjantinli yıldızı Juan Roman Riquelme oldukları öğrenildi. Galatasaray yönetimi, bonservisi için 8 milyon Euro istenen Lincoln’ün fiyatını düşürdüğü taktirde bu oyuncuyu, olmadığı taktirde ise diğer iki isimden birini alacak.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gorgen wrote:
Adnan Polat, transferde attıkları her adıma dikkat ettiklerini belirterek, "Galatasaray’ın parasını en doğru şekilde harcayacağız.
Allah razi olsun. Allah ne muradınız varsa versin. Allah sizi sevdiklerinize bağışlasın. Ne kadar düşüncelisiniz..

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:[

Zafer Biryol'un filan eridigi gibi, umarim FB, milli takima da girmis oyuncunun kariyerini Kezman'in arkasinda oldurmez...

Belki de Tuncay Sanli gibi olur :wink:

Kezman'in benim nazarimda 6 ay suresi var.Ocak'a kadar sure taniyorum ona.Bence bir futbolcu icin sezon oncesi hazirlik cok onemli.Kezman boyle bir hazirlik yapmadi, Ocak'ta da sakatti ve gene kacirdi hazirlik donemini.Bu sezon basinda hele bir calissin soyle ondan sonra ben notumu vericem.

Surpriz de olabilir, Kezman'in yerine iyisi bulunursa gonderirler belkide.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

LINCOLN İÇİN SON ADIM!..

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'da, Başkan Özhan Canaydın, transferde iyi yol aldıklarını belirterek, "İki yabancının daha transferi için çalışıyoruz" dedi.

Bursa Nilüfer'deki kendi adına yaptırdığı ilköğretim okulunun mezuniyet törenine katılan Özhan Canaydın, transfer çalışmasının devam ettiğini bildirdi. Canaydın, gazetecilerin sorusu üzerine, "Gördüğüm kadarıyla transferde bayağı yol aldık. Neticelendiği zaman haber vereceğiz. Öncelikle iki yabancının daha transferi için çalışıyoruz. Teknik heyetin bize verdiği rapora göre gidiyoruz "diye konuştu.

Canaydın, bir soru üzerine yeni sezonda Türk kalecilerle devam edeceklerini de ifade ederek, "Milli takıma da katkımız olmak üzere Türk kalecilerimize şans vereceğiz. Kalecilerimiz gayet iyi" şeklinde konuştu.

Bu arada Galatasaray'ın Lincoln'ün transferini sonlandırmak için yeniden harekete geçtiği öğrenildi.. Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in ve yönetici Haldun Üstünel'in her konuda anlaşılan yıldız futbolcunun bonservisi konusundaki sorunları halletmek üzere Almanya'ya gittiği öğrenildi..

Sezgin ve Üstünel bonservis bedelinde indirim yapılması için Schalke 04 kulübü yetkilileri ile son kez masaya oturacaklar..

Marraton
Fevziyi kalede görmek isterim..

Hakan Yılmaz

Post by Hakan Yılmaz »

Canaydın: 2 yabancı daha alacağız...
Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, iki yabancı futbolcunun transferi için çalıştıklarını bildirdi.
Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesindeki Canaydın İlköğretim Okulu'nun mezuniyet törenine katılan Canaydın, burada gazetecilerin soruları üzerine, kulübün transfer çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Transfer çalışmalarında önemli yol aldıklarını ifade eden Canaydın, ''Neticelendiği zaman haber vereceğiz. Öncelikle iki yabancının daha transferi için çalışıyoruz. Teknik heyetin bize verdiği rapora göre gidiyoruz'' dedi.
Canaydın, bir gazetecinin, yabancı kaleci alıp almayacaklarını sorması üzerine, yeni sezonda Türk kalecilerle devam edeceklerini belirterek, ''Milli takıma da katkımız olmak üzere Türk kalecilerimize şans vereceğiz. Kalecilerimiz gayet iyi'' diye konuştu.
(milliyet)

yabancı transferine yine yabancıyız galiba.

kaleci konusunda çok pişman olacağımızı ve sezon başladıktan sonra yabancı kaleci arayacağımızı şimdiden söyleyebilirim.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

hakan yılmaz wrote: kaleci konusunda çok pişman olacağımızı ve sezon başladıktan sonra yabancı kaleci arayacağımızı şimdiden söyleyebilirim.
Aynen de öyle olacak. Ama biraz saçma sapan gol yeriz, takımın morali bozulur falan, seneye yabancı kaleci ararız.

Düzgün bir 10 numara bir de sol bek alsalar ben razıyım gerçi, eksik çok hepsi bir anda düzelmez ama tabii dogrusu Mondi'yi bu senede tutup halefini belirlemek olurdu.
Last edited by Ali Gursel on Fri Jun 15, 2007 4:32 pm, edited 1 time in total.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Turk kalecilerin ben de yeterli olduguna inanmiyorum. Kalecilik surekli formda olunmasi gereken ve istikrarlilik gerektiren bir mevkidir. Bu yuzden cok yuksek profesyonellik gerektirir. Gece hayati, laubalilik, zaman zaman formsuz kalma gibi orta saha veya forvet elemenlarina bazen tanınabilecek luks bu mevkie taninmaz.

O nedenle de bizim Turk oyuncularin yapisina kalecilik bence pek yatkin degil. Diger yandan "Turk kaleci olsun da ne olursa olsun mantigi" bu aralar cok moda ve bence tehlikeli. Zira Fevzi ve Aykut, buyuk maclarda ve yuksek basincta yeterince test edilmis kaleciler degil, uzun erimli olup olmayacaklari belli degil.

Turkiye'de en deneyimlisi Rustu'dur onun bile en iyi zamanlarinda Avrupa'da yarattigi sakarliklari misal verebilirim.

Yuksek motivasyonun etkisi ile ilk maclarda iyi cikan kalecilerimizin sonra baskiyi kaldramadiklari ve profesyonel yasamadiklari icin kalici olmadiklarini ve olamayacaklarini dusunuyorum. FB'li Volkan'da oldugu gibi. Bu anlamda FB'nin kalesi de sorunlu olacak. 10 maclik test Serdar icin de yeterli degil. Sadece 1 mac kotu oynasin, basin onu da ham yapacak, goreceksiniz.

Bizde de bu yuku ne Fevzi'nin ne de Aykut'un tasiyacagini hic sanmiyorum. Hicbir hazirligimiz da yok. Bence su anda en temel 2 sikintimizdan biridir bu konu (digeri Hakan'in gonderilmesi). Yabanci kaleci sart.

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Arkadaşlar en büyük sıkıntımızın sadece kaleci değil golcü olduğunu söylemek isterim yaklaşık 1 veya 2 sene önceki bir yazımda Juninho ve Makaay'ın beraber alınması gerektiğini savunmuştum halen aynı şeyi söylüyorum tabi juninho işi fos çıktı Makaay da Bayern de huzurlu olduğuna göre buna benzer bir oluşum muhakkak yapılmalıdır. Ümit Karan Necati ve Hasan Kabze ile dağlara taşlara vurulan toplar tühh be şeklindeki el kol haraketlerine hazırlıklı olun ben Kalli den bir Gütschow süprizi bekliyorum..

Saygılar

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yılın haberi...

Lincoln 1 yıl daha Schalke'de ..

Biraz önce DSF kanalına açıklama yapan Lincoln, Schalke menajeri Andreas müller ile konuştuğunu gelecek sezonda takımda kalacağını açıkladı.Açıklamayı Göttinger Tageblatt gazetesi de flaş haber olarak duyurdu..
Image
Andreas Müller

Başkan Gerard Rehberg ile yakın arkadaş olduğunu söyleyen ha bire Başkan Rehberg'e rakı ısmarlayan bizim başkan. Karşılığında ise BİZE futbolcusu yerine SADECE onların formasını hediye eden uyanık BAŞKAN REHBERG.

Allah'tan Rehberg 1994 yılından beri süregelen başkanlığı bırakacağını açıklamış.

Bir de Canaydın bu herifi GS kulübü onursal üyesi yapmıştı.İçtiğin tüm rakılar haram olsun tilki Rehberg :lol:

Image
Last edited by Mehmet Gorgen on Fri Jun 15, 2007 8:59 pm, edited 2 times in total.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:Yılın haberi...

Mehmet, yine butun Turk medyasindan hizlisin ha. Yarin okuruz herhalde bu haberi. Yine senin gectigin hemen yukardaki demece bakiyorum yalniz.
Adnan Polat wrote: Mesela biz Schalke 04’ten Lincoln’e talip olduk. Görüşmelerimiz son derece olumlu geçti. Kendisi bize Galatasaray’a gelmek istediğini söyledi. Fakat, bonservis fiyatı çok yüksek. Bizim o parayı verme şansımız yok.
Bence hayirlisi oldu. GS'in bir futbolcuya maasi, bonservisiyle, vergisi, masrafi ile beraber 12-14 milyon Euro verme luksu yok. Lincoln'de de bunun karsiligini verecek bir kapasite yok. Kac defa izledim. Seneye serbest olarak gelirse belki.

Linderoth'un yaninda, forvetin arkasinda Arda'nin oynamasini, sol kanada genclerimizden birini (Cafercan mesela?) yerlestirmemizi tercih ederim 16-17 milyon dolari bir futbolcuya vermektense.

Ozan Ersoy

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gorgen wrote:Yılın haberi...

Başkan Gerard Rehberg ile yakın arkadaş olduğunu söyleyen ha bire Başkan Rehberg'e rakı ısmarlayan bizim başkan. Karşılığında ise BİZE futbolcusu yerine SADECE onların formasını hediye eden uyanık BAŞKAN REHBERG.
Oyle deme Mehmet, haber aciklandiktan sonra Rehberg bir bardak da soguk su gonderecekmis, rakinin yaninda icmeye :)

Locked