Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Cihan ve Orhan Ak birinci ligde oynamayi hak ediyorlar mi diye de du$unseler iyi olur. Orhan Ak bu senenin yarisini sakat olarak gecirdi.
...

Ben bu kadar ovulen Ferhat'in da Gerets yuzunden telef oldugunu sanmiyorum. Adam bir FB macini kaldiramadi dupeduz.
Agaca bakarken ormani kacirmamak lazim. Ergun gitti, gec bile kalindiydi. Orhan ve Ferhat gider, Volkan gelirse, yedegi kim olacak? Volkan'in 50 mac oynayacagi dusunulmuyor herhalde. Oynasa bile yedeksiz adamin sallayacagi, kafasina gore takilacagi belli.

Ozan Ersoy

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

MARATON'DA ekranimda fla$ fla$ ossan abi lincoln'u aldiklarini soyledi diyor. Atilla Gokce dedi zaten dun gece ligtv'de gece 11 de imza atti diye.

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'dan Lincoln'ün transferi konusunda müjdeli haber geldi. Başkan Canaydın, Schalke ile anlaşarak Brezilyalı oyuncuyu kadrolarına kattıklarını açıkladı.

Çorlu'da bir dernek açılışına katılan Canaydın kürsüye çıkarak "Taraftarlarımıza müjdeyi veriyorum. 19.45 itibariyle bu transfer bitti." dedi.

MARATON.COM.TR

Ismail Gezer bir topic at bakalim. En heyecanli sen gorundun bu forumda Lincoln pa$a icin. :D :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maraton'a itimadım var ama bizim başkan'ın ipiyle kuyuya inilir mi? :D

Biraz daha bekleyelim, değişik kaynaklardan teyid edelim..
Ozan Kaya wrote:Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'dan Lincoln'ün transferi konusunda müjdeli haber geldi. Başkan Canaydın, Schalke ile anlaşarak Brezilyalı oyuncuyu kadrolarına kattıklarını açıkladı.

Çorlu'da bir dernek açılışına katılan Canaydın kürsüye çıkarak "Taraftarlarımıza müjdeyi veriyorum. 19.45 itibariyle bu transfer bitti." dedi.

MARATON.COM.TR

Ismail Gezer bir topic at bakalim. En heyecanli sen gorundun bu forumda Lincoln pa$a icin. :D :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Agaca bakarken ormani kacirmamak lazim. Ergun gitti, gec bile kalindiydi. Orhan ve Ferhat gider, Volkan gelirse, yedegi kim olacak? Volkan'in 50 mac oynayacagi dusunulmuyor herhalde. Oynasa bile yedeksiz adamin sallayacagi, kafasina gore takilacagi belli.

Ozan Ersoy
Ben de zaten bu duruma teknik kadro karar verir dedim ama Ferhat mi Volkan mi dendiginde cevabin ne oldugunu kimse tarti$mamali. Biri Norvec macinda ikinci yari oyuna girdi ve oyun degi$ti oburu ise bir FB macinda ezilip buzuldu. Hala Terim'e soruyorlar niye ilk yari Norvec macinda ve Bosna macinda yoktu diye Volkan icin. Ferhat ise hala kendi aramakla me$gul.

Eger Antalya Volkan'a kar$i Ferhat ve para istiyorsa. Ya da yaninda Cafercan da derse bunlari kar xarar hesabina vurmak o kadar zor olmasa bu adamlari yakindan izleyen teknik kadro icin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Eger Antalya Volkan'a kar$i Ferhat ve para istiyorsa. Ya da yaninda Cafercan da derse bunlari kar xarar hesabina vurmak o kadar zor olmasa bu adamlari yakindan izleyen teknik kadro icin.
Antalya baskani "GS bize Cihan, Orhan, Ferhat'i ve de ustune para teklif etti. Orhan'la Cihan'in maliyetini biz karsilayamayiz, teklifi hocamiza ilettik, dusunuyoruz" diye demec vermis.

Dogruysa Volkan karsiliginda Orhan ve Ferhat'in ayni anda teklif edilmesi yanlis.

Volkan saglam bir oyuncu. Fizigi cok cok iyi. Orta sahada da oynadi Antalya'da. Ortalari duzgun kavisli, mesela Hakan Unsal'in ortalari ilk geldiginde epey kotuydu. Antalya'yi bu sene ilk izledigimde Ali Bilgin'den cok begenmistim. Pas yuzdesi de iyi. Ali'yle beraber ilk gozume takilan oyuncuydu. Milli takimda da gayet iyi performans gosterdi, ilk oynadigi macta hic siritmadiydi.

GS'da cok sey beklenecek ondan. Sol kanat bindirmelerini sikca yapip, ileri geri calismasi icin zaman gerekecek. Tabii antrenmanlarda calismasina bagli.

Ailecek koyu GS'li imisler. Cani o yuzden cok istiyor GS'a gelmeyi.

Ozan Ersoy

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Cengiz Abi, Orkun ornegini vererek soylemek istedigimi ozetlemissin. Ne yazik ki yonetimimizin gecmis icraatlari insana fazla guven vermiyor. Sadece genc oyuncularimizin, baska futbolculari alirken 'para ustunu tamamlamak' gibi gorunen bir sekilde harcanmamasi gerektigini, eger yollanacaklarsa da, gercekten teknik olarak iyi hesaplanarak karar verilmesini savunuyorum. Galatasaray'i belki de diger 'buyuk' takimlardan ayiran en buyuk ozelligi olan altyapi zenginliginin, profesyonelce degerlendirilip, takima ve klube en yuksek verimliligi saglayacak sekilde yonetilmesi gerekli. 3.5 milyon dolari tamamlamak icin gozden cikarilan (ben hala kiralik olarak yollanacaklarini dusunmek istiyorum) oyuncularin ileride 10 kati bonservis bedeline transferler yaptigini izlemek eminim hepimizi uzer. Burada konu ozellikle Cafercan ya da Ferhat degil.

Ayrica Rasit Cetiner oldukca tecrubeli ve gencleri iyi taniyan bir teknik adam. Herhalde gelecek vaad etmeyen adamlarin alinmasini isteyecegini dusunmuyoruz.

Hakan

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ferhat ve Cafercan'in bu konuda ne gibi bir ozellikleri var. Hemen hemen bir hic. Tur$usunu mu kuracaklar. Cafercan bu sene kiralik degil mi idi.? Ne yapabildi? Duydunuz mu bir silkeleni$Ini. Kayseride bile dogru durust kendine yer bulamayan adamin GS A takiminda i$i ne? Ha sonra Orkun gibi saldigin e$ege esek yuku bonservis vereek almakta var i$in icinde. Adam gibi oturup du$unulecek konular bunlar. Bunu da yapacak teknik heyet. Ben bu kadar ovulen Ferhat'in da Gerets yuzunden telef oldugunu sanmiyorum. Adam bir FB macini kaldiramadi dupeduz.
Cengiz Abi, lutfen en az altı ay en fazla bir sene sabret. Bu cocuklar GS takımında Feldkamp doneminde daha bir sevk ile oynayacaklar, sans bulurlarsa devamını getirecekler. Bu benim samimi ve rasyonel beklentim. Ben kiraya verilmelirini de uygun bulurum. Ama Ferhat ı takasta kullanmak akıl karı degil.

Neden akıl karı degil, cunku GS PAF lar dahil A takımda sol bek ve kanat oyuncusunda sıkıntı yasıyoruz. Halbuki GS PAF larda sag bek icin uc hatta dort alternatif var. Dort sag bek oyuncusunu kadroda tutmak mantıklı degil. Bu dortlu icinden inandıgın iki yada max uc tanesini tutarsın, bir yada ikisini takasta ihtiyac duyulan mevki icin kullanırsın. Ben orta ve uzun vadede GS ın sag bek sorunu cekecegine inanmıyorum. Ama sola takviyeye ihtiyac var.

Ferhat ve diger gencler hata yapacaklar. Bu genclerin tek bir maclık degil bir periyod icindeki performanslarına bakın. Fener macında hata yaptı, mac icinde sonrasında toparladı ama genel performansı o macta kotuydu. Peki AOS da oynadıgımız Bordo macı icin ne denilir?

Bu kadar sabrettik, max bir sene daha sabredelim. Ondan sonra tekrar konusuruz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ALLAH BİR KERE DÜŞÜRMESİN..

YOKSA BÖYLE HER 6 AYDA BİR TAKIM DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA BIRAKIR..

A.Gücü vites büyüttü

Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Ankaragücü'nde, Gana Milli Takımı'ndan Habib Muhammed ve Gençlerbirliği'nden Fatih Akyel ile anlaşmaya varıldı.

Başkent temsilcisinin kadrosuna kattığı Ganalı 24 yaşındaki sol kanat oyuncusu Habib Muhammed'in, 22 kez milli takım forması giydiği ve Fenerbahçeli Appiah'ın eski takım arkadaşı olduğu kaydedildi.

Öte yandan Ankaragücü, geçen sezon Gençlerbirliği'nde forma şansı bulamayan Fatih Akyel'i de kadrosuna kattı.

Bu 2 futbolcunun, yakın bir zamanda resmi sözleşmeye imza atacakları öğrenildi.

Bu arada kulüp yönetiminin, yabancı futbolcu sınırlamasıyla ilgili kararı beklediği ve karar açıklanır açıklanmaz yabancı oyuncu transferine hız vereceği öğrenildi.

LİGTV

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

VOLKAN İÇİN PARA YOK FUTBOLCU VAR !..

Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün, Galatasaraylı yöneticilerin Volkan Yaman için Antalya'ya geleceğini söyledi. Süğlün, sarı-kırmızılı takımın Volkan Yaman'ı istediğini, para yerine Orhan Ak, Cihan Haspolatlı ve Ferhat'ı teklif ettiğini bildirdi.
Süğlün, şu bilgileri verdi:
''Galatasaraylı yöneticiler Volkan Yaman için Antalya'ya gelecek. Bir iki gün içinde iş sonuçlanacak. Ancak Galatasaray'ın teklif ettiği Orhan Ak ve Cihan Haspolatlı'nın maliyeti bizim için yüksek. Teknik direktörümüz Raşit Çetiner'in vereceği rapor doğrultusunda Galatasaray'dan istenecek oyuncular belirlenecek.''

http://www.antalyasporum.com/popuphaber.asp?hid=4005

sıradaki transfer Volkan gözüküyor. Nihai pazarlık yarın veya cumartesi günü Antalya'da yapılacakmış. 2 gün sonra Volkan'da GS'DA diyebileceğiz.

Anlaşılan 3 futbolcu verince para vermeyeceğiz.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kaleci: Orkun, Fevzi, Aykut

Sağ bek: Sabri, Uğur, Cihan

Göbek: İsmael, Servet, Emre, Tomas, Song

Sol bek: Volkan(?), Ferhat, Orhan

Sağ Kanat: Sabri, Hasan, Aydın

Ön libero: Linderoth, Ayhan, M.Topal, M.Güven

Sol kanat: Arda, Ayhan

Oyun Kurucu: Lincoln, Arda

Forvet: Karan,,Kabze, Hakan, Necati

Hey gidi günler, Ağustos'un sonlarına yaklaşmışız, neredeyse sezon başlayacak GS'de daha tık yok! Fatih Terim Altaylı'nın programına çıkmış, büyük transferler yapmaktan bahsediyor.. Avucumuzu yalıyoruz tabi..
Last edited by Ismail Gezer on Thu Jun 21, 2007 11:15 pm, edited 1 time in total.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Birilerini unutacağımı biliyordum :)

Şu Volkan Yaman alınsında, bakalım geriye kim kalacak.. Ferhat'ı vermezler inşallah..
Görkem KIRGIZ wrote:İsmail, gurbetçileri unutmuşsun, defansif ortasaha ve forvet mevkiilerinde Barış ve Serkan da var.

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Ismail Gezer wrote:Fatih Terim Altaylı'nın programına çıkmış, büyük transferler yapmaktan bahsediyor.. Avucumuzu yalıyoruz tabi..
İsmail, yanlış hatırlıyorsun...
Belleğimde taş gibi duruyor, hiç unutmamışım: Haziran ayının son günüydü Fatih Altaylı'ya çıktığı program... Yayını Ali Sami Yen'in çimenlerinin üstüne iki koltuk atarak gerçekleştirmişlerdi.
Terim o programda "Bizi istemeyen gelmesin, kimsenin peşinden koşmayız, Galatasaray'ı tercih eden gelsin" demişti...
Okan Koç'un yerine Orhan Ak'ın Terim'i "seçtiği" günlerdi...
Yılın büyük transferi ise Frank de Boer idi.
Nereden nereye...
Liseli vardı ya ah o liseli...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Haziran sonu olabilir, ona itiraz edemem.

Ama Okan Koç yerine Orhan Ak'ı tercih etme kısmını anlamadım. Hadi Prates desen bir derece..

Biz Okan Koç'la anlaşmıştık. Abisi çıktı konuştu, biz GS'ye vereceğiz diye. Müfit çıktı, futbolcuyla anlaştık dedi. Ama BJK, Cavcav'ın önüne yeşil dolarları koyunca bizim futbolcuyla anlaşmış olmamız bir işe yaramadı tabi, Okan Koç bile TV'de "Ben Galatasaray'a gitmek istiyorum" dedi. Fatih Terim'de Cavcav'ı ikna etmek için az uğraşmadı.

Mehmet Görgen abimizin, 2004 yılında astığı bir yazıdan alıntı:

"GENÇLERBİRLİĞİ'NDE yıldızı parlayan ve transferde Galatasaray ile Beşiktaş'ı kapıştıran Okan, 'Böyle olacağını bilseydim kesinlikle Fatih Terim'i dinler, Cim-Bom'u seçerdim. Beşiktaş'taki günlerim kabus gibi geçti' dedi. "
Can Baysan wrote:
Ismail Gezer wrote:Fatih Terim Altaylı'nın programına çıkmış, büyük transferler yapmaktan bahsediyor.. Avucumuzu yalıyoruz tabi..
Belleğimde taş gibi duruyor, hiç unutmamışım: Haziran ayının son günüydü Fatih Altaylı'ya çıktığı program... Yayını Ali Sami Yen'in çimenlerinin üstüne iki koltuk atarak gerçekleştirmişlerdi.
Terim o programda "Bizi istemeyen gelmesin, kimsenin peşinden koşmayız, Galatasaray'ı tercih eden gelsin" demişti...
Nereden nereye...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Haziran sonu olabilir, ona itiraz edemem.

Ama Okan Koç yerine Orhan Ak'ı tercih etme kısmını anlamadım. Hadi Prates desen bir derece..

Biz Okan Koç'la anlaşmıştık. Abisi çıktı konuştu, biz GS'ye vereceğiz diye. Müfit çıktı, futbolcuyla anlaştık dedi. Ama BJK, Cavcav'ın önüne yeşil dolarları koyunca bizim futbolcuyla anlaşmış olmamız bir işe yaramadı tabi, Okan Koç bile TV'de "Ben Galatasaray'a gitmek istiyorum" dedi. Fatih Terim'de Cavcav'ı ikna etmek için az uğraşmadı.

Mehmet Görgen abimizin, 2004 yılında astığı bir yazıdan alıntı:

"GENÇLERBİRLİĞİ'NDE yıldızı parlayan ve transferde Galatasaray ile Beşiktaş'ı kapıştıran Okan, 'Böyle olacağını bilseydim kesinlikle Fatih Terim'i dinler, Cim-Bom'u seçerdim. Beşiktaş'taki günlerim kabus gibi geçti' dedi. "
Can Baysan wrote:
Nereden nereye...
İsmail bu forumda arama yapmasını iyi biliyorsun galiba. Bundan 3 sene önce, Lincoln Schalkeye yeni gelmişken Daha kimse lincoln'u bilmeden lincoln ile ilgili bir yazı yazmıştım. 3 sene önce o yazıda keşke lincoln'u alabilseydik demiştim.O yazıyı da bir bul bakalım ben bulamadım. sanırım yurtdışınaki maçlar konu başlığı altında yazmıştım.

Locked