Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ali Tuncer

Post by Ali Tuncer »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Rommedahl voor twee jaar naar Galatasaray
21-06-2007 om 08:10 | Door: tim_vk

Galatasaray heeft oud-PSV'er Dennis Rommedahl weten aan te trekken. De Deen ondertekende woensdag een contract voor twee jaar.

Rommedahl kwam tot dusver uit voor Charlton Athletic. Hier had hij een doorlopend contract, maar deze bevat een clausule, die zegt dat hij de club in geval van degradatie mag verlaten. Nu dee mogelijkheid zich aanbiedt, wil de vleugelaanvaller daar graag gebruik van maken.
Bu yazida Rommedahl'in gectigimiz carsamba gunu Galatasaray'la sozlesme imzaladigi yaziyor. Kontratinda kulup kume duserse ayrilabilir maddesi varmis. Yazidaki Door: tim_vk bolumu bu yazinin bir forumdan alinmis oldugunu gosteriyor. Haber degil yani.

Bu arada her ne kadar guvenilir bir kaynak olmasada yazida bahsi gecen kulup kume duserse oyuncu ayrilabilir maddesi gercekten varsa ve bizimkiler bu oyuncuyla ilgileniyorsa dikkat edilmesi gerekir. Durduk yerde Charlton'a bonservis parasi verilmez.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Gercekten ben de bu sabah bizim evin oralarda gordum, bilboardlarda esek gibi yaziyordu sat-ma-ya-ca-giz diye.

Tamamen baskanlarinin bir yerlere oynamasi, ve artistik.

Elbette satacaklar. Ama bu FB'nin ve GS'nin istemesine bagli. FB ve GS isterse alirlar, istmezse almazlar. Ikincisi, gelebilecekleri en ust nokta lig 5.ligidir, o bu sene oldu ve bu fiyat gelecek sene ortaya cikmayacak. Iste 2002'deki Hasan Sas ornegi, iste Okan Koc. Trabzon bile Fatih Tekke'yi satarak meselenin ekonomik oldugunu anladi, bunlara ne oluyor ?

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Biraz yıldızı parlayan futbolcusunu hemen 3 büyüklere pazarlayan tüccar takımları büyük düşünemedikleri, kendilerini daha iyi yerlerde hayal dahi edemedikleri için eleştirmiş biri olarak Kayserispor'a kızmam çelişki olur!

Fakat gitmek isteyeni tutmakta klübe birşey kazandırmaz.. Arsenal isteyince gönderilmeyen Cordoba'nın hali gibi olur..

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ismail, Kayseri yoneticileri buyuk dusundugu icin degil, ya fiyat arttirmak icin ya da baskanlari bir konuma oynadigi icin -ozel ve bireysel gerekcelerle- bu oyunculari gondermiyor. Oyle bir idealizm icinde olsalar gecen sene kilpayi elendikleri UEFA icin once ligde ciddi bir ilk 3 hedefi belirleyip takimin basina ciddi bir hoca getirirlerdi.

Basina Tolunay Kafkas gelen bir takimin hedefi ne olabilir ki ?

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tam Derwall'in ölümünü öğrenmişken diğer haberler önemsiz geliyor insana ama Makelele Türki'ye gelmiş ve de Beşiktaş için deniyor. 34lük yıldızlar Türkiye'ye yağmaya devam ediyor.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote:Tam Derwall'in ölümünü öğrenmişken diğer haberler önemsiz geliyor insana ama Makelele Türki'ye gelmiş ve de Beşiktaş için deniyor. 34lük yıldızlar Türkiye'ye yağmaya devam ediyor.
Bizimki 28'lik çıtır sayılır yani :D

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ismail Gezer wrote:Image
Iyi de sorarlar adama o zaman sen niye Eskisehirin anlastigi adami
ayartmaya calisiyorsun? FB'de ayni seyi yapiyor ona ne diye bir sey demiyorsun? Bu yildizlarin yanina Tolunay Kafkas nasil gidiyor?
Oyuncunlada ilgili bir ilan astin mi '' Oglum otur oturdugun yere anlasman '' var diye? Haginin basina gelen talihsiz olayi buyutup mahkemelik hale getirirken nerede kalmisti sayginlik? Arkanda AKP'ye ve Abdullah Gul'e guvenipte mi dayilik yapiyorsun? Siyaseti bu kadar futbolun ve klubun icine sokarken nasil boyle erdemlilikj timsali laflar ediyorsun? Siyasi yatirim yapmak icin populizm yapmak icin GS'den baska catacak yer bulamadin mi?
NO ADNANS, NO CRY !!

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

forvete takviye yapılmalı arkadaslar, yonetimin bu konuda gayreti var ne kadar elzem goruyorlar bilemiyorum. mevcut kadroya baktıgınızda asagı yukarı nasıl bir oyun izleyeceginizi tahmin edersiniz. takımın yeni sezonda oynayacagı macları gozumde canlandırdıgım zaman, tahmin ediyorum ki organize gelişecek bircok atak ceza sahası içinde sönümlenecek, lincoln ve ardanın cıkardıgı akıl dolu paslar son vuruslardaki beceriksizliklerden dolayı hiç olup gidecek. aynen fenerde alexin gol kralı oldugu gibi gollerin cogunlugu lincoln imzası tasıyacak sanıyorum. mevcut kadroyla sampiyon olabiliriz, feneri içerde ve dısarda yenebilme olasılıgımız yuksek ama uefada ceyrek finalin otesini goremeyiz. kim ne derse desin ben ne necatiye ne de ümite guvenmiyorum, daha dogrusu galatasaraya yakıstıramıyorum.

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

GS ve FB'nin Ali Bilgin icin kapistigi yaziliyor. Bu haberde ne kadar dogruluk payi vardir sizce?

Ali Bilgin GS'a gerekli mi ve yararli olur mu?

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=82067,2
Quo vadis, Galatasaray?

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Baris Tokat wrote:GS ve FB'nin Ali Bilgin icin kapistigi yaziliyor. Bu haberde ne kadar dogruluk payi vardir sizce?

Sevgili Barış, basının habersizlik sancısı bu, uydurmadan başka bir şey değil bence.

FB ise Ali Bilgin ile Türkçe konuşabildiği için ilgileniyormuş. FB'de anladığım kadarıyla bugün bir duyum alınmış TFF'den yabancı sayısı serbest ama kadroda basit seviyede de olsa Türkçe konuşabilen en az üç oyuncu bulundurma mecburiyeti geliyor diye. Bunun üzerine yöneticiler soluğu Samandıra'da alıp Zico ile acil konuyu görüşmek istemişler. ancak Zico'nun tercümanı tatilde olduğu için FB'de yöneticiler ile futbolcular ve teknik kadro arasında iletişim kurulamamış. Hatta oyunculardan özellikle yeni olanlar yöneticileri tanıyamayıp tesis basan yabancılar zannederek tartaklamışlar, bunun üzerine yöneticiler tesis dışına çıkarak Portekiz konsolosluğundan acil tercüman tedariki talebinde bulunmuşlar.

İki grup arasında gerginlik hala devam ediyormuş ancak tesisler dışında basın mensupları ile konuşan Şekip Mosturoğlu iki tarafın da nisbeten sakinleştiğini ve önümüzdeki günlerde bir tercüman bulunup futbolcular ve Zico'ya yöneticilerin kim olduğu bilgisi iletilince tarafların arasındaki buzların eriyeceğini umuyorum demiş.

Mosturoğlu ayrıca TFF'nun Türkçe konuşabilen en az üç oyuncu kuralınını da sert bir şekilde eleştirip Türk futboluna karşı hain bir komplo ile karşı karşıya kaldıklarını söylemiş ancak bu kural şayet getirilirse FB'nin Türkçe bilen üç oyuncuyu alabilecek güçte olduğunu sözlerine eklemiş. Sanırım Ali Bilgin bunlardan biri.

Ali

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Milliyet'e gore Ali Bilgin Fenerbahce'de.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Antalyaspor Baskani, dun Omer Guvenc ile yaptigi kisa konusmada, Volkan'in resmen GS'ye verildigini ve Ali Bilgin icin GS ve FB'nin devrede oldugunu kendisi soyledi. Yani haber yalan degil. Fakat GS gercekten Ali Bilgin transferinde israrci mi, yoksa Sedat Peker FB'nin karar vermesini hizlandirmak icin mi boyle bir demec verdi bilinmez. Zaten Ali Bilgin de surekli FB'ye gitmek istedigini soyleyip duruyordu medyaya, kendisine ve FB'ye hayirli olsun.

Hakan

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ali Gursel wrote:
Baris Tokat wrote:GS ve FB'nin Ali Bilgin icin kapistigi yaziliyor. Bu haberde ne kadar dogruluk payi vardir sizce?

Sevgili Barış, basının habersizlik sancısı bu, uydurmadan başka bir şey değil bence.

FB ise Ali Bilgin ile Türkçe konuşabildiği için ilgileniyormuş. FB'de anladığım kadarıyla bugün bir duyum alınmış TFF'den yabancı sayısı serbest ama kadroda basit seviyede de olsa Türkçe konuşabilen en az üç oyuncu bulundurma mecburiyeti geliyor diye. Bunun üzerine yöneticiler soluğu Samandıra'da alıp Zico ile acil konuyu görüşmek istemişler. ancak Zico'nun tercümanı tatilde olduğu için FB'de yöneticiler ile futbolcular ve teknik kadro arasında iletişim kurulamamış. Hatta oyunculardan özellikle yeni olanlar yöneticileri tanıyamayıp tesis basan yabancılar zannederek tartaklamışlar, bunun üzerine yöneticiler tesis dışına çıkarak Portekiz konsolosluğundan acil tercüman tedariki talebinde bulunmuşlar.

İki grup arasında gerginlik hala devam ediyormuş ancak tesisler dışında basın mensupları ile konuşan Şekip Mosturoğlu iki tarafın da nisbeten sakinleştiğini ve önümüzdeki günlerde bir tercüman bulunup futbolcular ve Zico'ya yöneticilerin kim olduğu bilgisi iletilince tarafların arasındaki buzların eriyeceğini umuyorum demiş.

Mosturoğlu ayrıca TFF'nun Türkçe konuşabilen en az üç oyuncu kuralınını da sert bir şekilde eleştirip Türk futboluna karşı hain bir komplo ile karşı karşıya kaldıklarını söylemiş ancak bu kural şayet getirilirse FB'nin Türkçe bilen üç oyuncuyu alabilecek güçte olduğunu sözlerine eklemiş. Sanırım Ali Bilgin bunlardan biri.

Ali

Yanilmiyorsam Ali Bilgin de Almanya'da yetismis bir oyuncu. Yani onun Türkce bilgisi de Alex'in kadar az olmasa da cok düsük bir seviyede olsa gerek. TFF kriterlerine göre yeterli midir acaba? Sanirim bu yeni kurala bir de Türkce sinavi da getirirler. :lol:

Bu arada Sabah da Ali'nin FB'de oldugunu yaziyor.

Yazik, Ali Bilgin begendigim oyunculardan, ama sanirim GS'in oynadigi bölgede yeterince alternatifi var.

Aslinda ben hala Rommedahl'dan ümitliyim. Yabanci basininda cikan bir transfer haberi oldugu icin biraz daha inandirici geliyor.
Favorite player'larimdan bir tanesi. Yillardir birgün GS'da oynar diye hayal etmisimdir. Hayallerimin gercek olmasina cok az kaldi. Ha gayret Adnan'lar :D

Bir baska en sevdigim oyuncu da Zenden. Sanirim o da bosda, fakat onun sakatliklardan dolayi futbol hayati bitmis diyorlar. Yazik cocuga...Onu da GS formasiyla görmek cok isterdim.
Quo vadis, Galatasaray?

Ozan Kaya

Ümit Karan'a Fener kancası

Post by Ozan Kaya »

G.Saray ile Ocak'ta üç yıllık sözleşme tazeleyen Ümit, yönetime F.Bahçe'den cazip bir teklif aldığını, gitmek istediğini iletti. Ezeli rakipler, şimdi bonservis için karşı karşıya..
Galatasaray dün akşam Ümit Karan şokuyla sarsıldı. Sarı-kırmızılı ekibin golcü futbolcusu yönetime Fenerbahçe'den çok cazip bir teklif aldığı mesajını ileterek bonservis bedelinin belirlenmesini istedi. Galatasaray'ın sezonu açtığı günün akşamında Ümit Karan'ın böyle bir taleple gelmesi sarı-kırmızılı yönetimi karıştırdı. Olayı ilk öğrenen yönetici Haldun Üstünel'in talep üzerine "Biz seni kadronun garantisi olarak görüyoruz. Daha birkaç ay önce üç yıllık sözleşme yeniledik. Böyle bir davranış etik olur mu?" diyerek tepki gösterdiği, daha sonra da daha yumuşak bir tavırla golcü yıldızı takımda kalması ikna etmeye çalıştığı ancak başarılı olamadığı öğrenildi. Üstünel'in şok telefon konuşmasından sonra gelişmeyi aktardığı diğer yönetim kurulu üyeleri de şaşkınlık yaşadı.

FENER'İN TEKLİFİ 2 KATINDAN FAZLA
Ümit Karan'ın geçtiğimiz sezonlarda yaşadığı bazı tatsız olaylar nedeniyle Fenerbahçe'nin teklifine sıcak bakarak kabul ettiği belirtilirken bugünden itibaren iki kulübün bonservis bedeli için resmen pazarlığa başlaması bekleniyor. Ümit Karan'ın kararını bildirmesinden sonra Fenerbahçe yönetiminin de bonservis için Galatasaray ile temas kurup anlaşma zemini arayacağı bildirildi. Ümit Karan'ın sezon sonunda biten sözleşmesi Ocak ayında karşılıklı anlaşma ile 3 yıl uzatılmıştı. Sarı-kırmızılılardan yıllık 800 bin Euro alan Ümit Karan'a, Fenerbahçe'nin bunun iki katından fazlasını önerdiği iddia edildi. Ancak Fenerbahçe'nin 31 yaşındaki futbolcuya teklif ettiği cazip para miktarı dışında sağladığı başka şartların da golcü futbolcunun ayrılma kararına varmasına neden olduğu konuşuluyor.

Tolga Girici

Re: Ümit Karan'a Fener kancası

Post by Tolga Girici »

Ozan Kaya wrote:G.Saray ile Ocak'ta üç yıllık sözleşme tazeleyen Ümit, yönetime F.Bahçe'den cazip bir teklif aldığını, gitmek istediğini iletti.
Ben Sabah haberlerine pek inanmiyorum. HUrriyet'te ciksaydi inanirdim, cunku onlar kulube daha yakin.

Umit bence hicbiryere gitmez. Gidecek olsa anlasma yenilemezdi herhalde. Ayrica Fener'e giderse tamamen para icin gitmis olur, GS'dakinden fazla bir basari kazanabilecegini sanmiyorum.

Locked