Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: ..
Yukarida performansi verilmis, Cengizcigim birincisi ben Carew'in Besiktas'in elinde patladigini dusunmuyorum, satip ciddi para kazandilar ayrica 24 macta 13 gol atmis, Besiktas'ta en son 20 mactan fazla oynayip mac basina yarindan fazla gol atan kim var? Eger Besiktas'ta bu is daha iyi olmadiysa da Valencia'da, Roma'da, Lyon'da olduysa bence Carew'i degil Besiktas'i sorgulamak lazim.
..Ali
Para kaybetmemi$ olabilirler. Carew'in BJK'a katkisi ne olmu$tur diye sordun mu kandine? Bir Van Hojdonk'un FB verdigini ver di mi? $u bugunlerde ele$tirilen Alex'in attigi tirnak bile olamadan aman satalim dediler gecti gitti. FB'nin neydi adi evvelki sezon tarihi tranfer diye getirdigi Fransiz gibi. GS'yin ne boyle bir oyuncuya ne de boyle bir maceraya ihtiyaci yok.
Cengizciğim, o günkü BJK'a değil Pierre v Hoojdonk'u, Alex'i, Ronaldinho'yu koysan ondan ötesi olmazdı. Her tarafı (yönetimden takıma) problemli bir sezondu BJK için, Carew ne yapsın? Adam dar attı kendini dışarı zaten. Anelka FB'ye problemli adam olarak geldi öyle de gitti. Bu adam Valencia'da Roma'da uzun yıllar oynayıp herhangi bir problemi konuşulmadan geldi (ben hala BJK'a nasıl geldiğini tam anlamış değilim ya neyse).

Yine de negeleceği konuşulan ne de geleceğini sandiğım bir adam üstüne çene yoruyoruz aslında.

Bence kimse alınmayacak.

Başlasa artık şu maçlar.

Ali

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Alpay Dedeoglu wrote:Yeni yazmaya baslayan arkadaslarin
uluslarasi futbolcu bilgisine hayran kaldim.
Merak mi, islerinin geregi mi,yoksa iddia yayinlari
takib ederek mi edindiler bilemiyorum ama cok iyi.
Hem yeni arkadaslarin, hem de (simdilerde tatilde olan) Sevgili Mehmet Gorgen'in istekleriyle, yillardir suregelen "tek forum" adetimizi yikip, dunyanin cesitli liglerinin, konu dagitma derdi filan olmadan konusulabilecegi bir "Dunya Futbolu" forumu acacak oldugumuzun mujdesini de vermis olayim. Bugun isler biraz yogunca, bir sakinlesin, halledecegim...

(Baska bir yonetimsel duyuru baglaminda da: Yarismada yeni sezon acilisimizi+duyurumuzu da Bahri ile ortak calisma seklinde bugun (en azindan Amerikanya saatiyle! :) ) yapacagiz gibi gorunuyor)
Özgür

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

biraz transfer dunyasinda tur yapalim...

Tottenham, Mido'yu satiyor... 6 milyon pound civari bir fiyati var.. uzun boylu genc santrafor arayanlarin dikkatine...

http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 80,00.html

Feyenoord kendisine Drenthe icin teklif edilen 12,5 milyon euroyu kabul etmeyip Real'den teklifini 17,5 milyona cikarmasini isteyince Real Madrid oyuncuyu ikna edip mahkeme kanaliyla alma yoluna gidiyor..fiyatini verdik satmiyor diyecekler.. oyuncu bende gitmek istiyorum dediginde is bitecek.. gordugun gibi oguzhan, fiyati oyle degil..

http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 49,00.html

Fenerbahce 34'luk Jan Koller'le ilgileniyormus..bizim fenerli basin 1 haftadir 34'luk Pauleta'yi ilgilenmiyoruz denilmesine karsin israrla yazarken..neden bu transfer girisimini yazmaz anlamak mumkun degil..

http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 42,00.html

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Hem yeni arkadaslarin, hem de (simdilerde tatilde olan) Sevgili Mehmet Gorgen'in istekleriyle, yillardir suregelen "tek forum" adetimizi yikip, dunyanin cesitli liglerinin, konu dagitma derdi filan olmadan konusulabilecegi bir "Dunya Futbolu" forumu acacak oldugumuzun mujdesini de vermis olayim. Bugun isler biraz yogunca, bir sakinlesin, halledecegim...
sevgili Ozgur, gercekten cok iyi olur... tesekkurler..

Oguzhan Basyigit

Post by Oguzhan Basyigit »

Mido muhtemelen birmingham a gidecek ama bir açıklaması var

"I have official offers from Birmingham and Sunderland, and a third team which I do not wish to mention in public," Mido told FilBalad.com.

şu bahsetmek istemediği 3.takım acaba mı ?

drenthe ye gelince,daha önce de dediğim gibi 12.5 bu adam için az..feyenoordun istediği rakam gayet mantıklı..real eksper tutup bonservis belirletsin istediği heradamı alsın ozaman..drenthe sol bekte r.carlosun,önlibero da davids in forvette robinho nun yerine talip çok ilginç bir adam ne diye versinlerki istemedikleri bir rakama

bu arada bugün transfer gündemimizde beni çok heyecanlandıran bir isim geçiyor..Arouna Kone..gerçi o da basının müslüman futbolcu uydurması olabilir ama ben gelecek ismin kone olabileceğinden daha önce bahsetmiştim bize karşı müthiş oynamıştı..kone de kanoute gibi müslüman ve 5 vakit namaz kılıyor..sosyal açıdan mükemmel bir insan Galatasaray a yakışacak biri..ha o bitirici santrfor mu hayır geçen sezon 10 golü var ama inanılmaz yıpratıcı bir oyuncu ve çok güçlü

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Kone'ye ok'de bunu anlamadim
Kone de kanoute gibi müslüman ve 5 vakit namaz kılıyor..sosyal açıdan mükemmel bir insan Galatasaray a yakışacak biri..
bak bu haber konuyla ilgili olmasa da belki sosyallik dedigin bununla bagdasiyor olabilir...

http://www.sabah.com.tr/haber,62298EFBF ... B55C3.html

sanirim Kone olsaydi bu yemege kesin davetli olurdu... bence Hakan Sukur'un uyarilmasi lazim... bu resmen takimda benden senden seklinde ayrim yapilmasi demek.. ayrica ben sosyal olarak sadece musluman ve 5 vakit namaz kiliyor olmasi nedeniyle bizim takima tam uygun oldugu kismina cok katilamiyorum.. takimdaki bazi oyunculardan dolayi belki uygun olabilir ancak G.Saray Lisesi geleneklerinde 5 vakit namazin sosyallik olarak bir kriter olmadigini en azindan bilebiliyorum..

neyse, Kone ve Grafite isimlerinin gundeme gelmesi cok guzel. en azindan daha genc ve yetenekli oyucular... zaten persembe gunu aciklanacakmis..Grafite'yi daha onceki forumda yazmistim.. o zamanlar bir ismi "G" harfiyle baslayan oyuncu alinacak geyigi cikmisti hatirlarsan..ancak Grafite ne kadar cok iyi olsada acayip ünlü biri degil...sanirim o laflar da hedef sasirtmak icin soylendi gibi..

Drenthe konusuna gelince, pazarda satisa cikan bir malin fiyatini satici degil alici belirler Oguzhan...bunu sakin unutma..

Oguzhan Basyigit

Ya işler o kadar yoğunki acele ile noktasız virgülsüz yazıyorum anlam karmaşası oluyor sanırım..Müslüman ve 5 vakit namaz kılıyor bu doğru ama sosyallik açısından kastım başka bir şeydi..kone nin kendine ait bir futbol akademisi var 50 çocuğa bakabilecek kapasitede üstelik..sosyal yardım açısından lincoln gibi bir oyuncu..hakanın olayı ise moral yemeği değil gruplaşma eğilimidir..umarım gazetelerin uydurmasıdır..

pazarda çıkan her malın fiyatını belki alıcı belirler ama her arz kendi talebini yaratır temelde,bir taban fiyat daima vardır..taban fiyatın altındaki hiçbir fiyata satış yapılmaz,en basisitnden biliyorsun geçmişte bu durumlarda pazarcılar malları denize dökerlerdi..bu yüzden drenthe olayını normal buluyorum

grafite yi hatırlıyorum tabiki..ancak ilginç bir durum..grafite,kone,crespo tamam stilleri farklı ama hep rakiple didişen adamlar bunlar..özellikle kone o aradığımız süratli,teknik,yıpratıcı adam..ha net golcü mü değil o ayrı ama amokachinin bjk ye verdiklerini o heyecanı bize yaşatır..ama psv tam tamına 9.5 milyon euro ya aldığı bir adamı bize ne diye 3-5 e versin ki

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

NO ADNANS, NO CRY !!

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Ercan Arslan wrote:Kone'ye ok'de bunu anlamadim
Kone de kanoute gibi müslüman ve 5 vakit namaz kılıyor..sosyal açıdan mükemmel bir insan Galatasaray a yakışacak biri..
bak bu haber konuyla ilgili olmasa da belki sosyallik dedigin bununla bagdasiyor olabilir...

http://www.sabah.com.tr/haber,62298EFBF ... B55C3.html

sanirim Kone olsaydi bu yemege kesin davetli olurdu... bence Hakan Sukur'un uyarilmasi lazim... bu resmen takimda benden senden seklinde ayrim yapilmasi demek.. ayrica ben sosyal olarak sadece musluman ve 5 vakit namaz kiliyor olmasi nedeniyle bizim takima tam uygun oldugu kismina cok katilamiyorum.. takimdaki bazi oyunculardan dolayi belki uygun olabilir ancak G.Saray Lisesi geleneklerinde 5 vakit namazin sosyallik olarak bir kriter olmadigini en azindan bilebiliyorum..

yemek ile ilgili haber resmi sitede yalanlanmis.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

basinda son donemde olusan desteksiz atis yön degistirdi ve hepsi PSV'li Kone, Porto'lu Postiga, Le Mans'dan Grafite'de karar vermis gözüküyor... acaba bu durum gelecek olanlarin bu isimlerden biri olacagina bir isaret olarak kabul edilebilir mi...

Kone, suratli ve cok cabuk...rakip defanslari cok zor durumlara dusuruyor bizim Tomas'ta bundan nasibini gecen yil almisti... ama fiyati oldukca pahalidir diye dusunuyorum.. olursa cok iyi bir transfer olacagi kesin... ancak, Kone golün 1 numarali adresi olarak oynamiyor.. yaninda Umit Karan veya H.Sukur'le oynar..

Grafite, Hakan sukur benzeri bir yapisi var...zaten yukarida videolarindan da gorebilirsiniz.. Pivot santrafor icin iyi bir aday diyebiliriz ama 30 bin kisi karsilamaz..

Postiga, bu oyuncu icin soylenecek en önemli sey 5-6 yil once ulkesinin en buyuk yildiz adayi olmasi.. ama Tottenham'da cok basarisizdi... daha sonra da asla isteneni veremedi... bir gol makinesi degil... altyapisi, kumasi iyi...eger bize gelirse, tek dusunmemiz gereken yillardir yapamadigi patlamayi bizde yapmasini istemek olur..

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ercan Arslan wrote:basinda son donemde olusan desteksiz atis yön degistirdi ve hepsi PSV'li Kone, Porto'lu Postiga, Le Mans'dan Grafite'de karar vermis gözüküyor... acaba bu durum gelecek olanlarin bu isimlerden biri olacagina bir isaret olarak kabul edilebilir mi...

Kone, suratli ve cok cabuk...rakip defanslari cok zor durumlara dusuruyor bizim Tomas'ta bundan nasibini gecen yil almisti... ama fiyati oldukca pahalidir diye dusunuyorum.. olursa cok iyi bir transfer olacagi kesin... ancak, Kone golün 1 numarali adresi olarak oynamiyor.. yaninda Umit Karan veya H.Sukur'le oynar..

Grafite, Hakan sukur benzeri bir yapisi var...zaten yukarida videolarindan da gorebilirsiniz.. Pivot santrafor icin iyi bir aday diyebiliriz ama 30 bin kisi karsilamaz..

Postiga, bu oyuncu icin soylenecek en önemli sey 5-6 yil once ulkesinin en buyuk yildiz adayi olmasi.. ama Tottenham'da cok basarisizdi... daha sonra da asla isteneni veremedi... bir gol makinesi degil... altyapisi, kumasi iyi...eger bize gelirse, tek dusunmemiz gereken yillardir yapamadigi patlamayi bizde yapmasini istemek olur..
Beni bunlardan sadece Kone heyecanlandirir o da hayir demis zaten galiba. Grafite bana Christian'i hatirlatti nedense. Postiga'nin buralara gelirse patlayacagi tek yer elimiz olur.

Almasinlar lutfen kimseyi, iyi bir sag bek haric. Ben gider onu karsilarim. Kaldi 29,999.

Ali

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

G.Saray'ın anlaştığı ünlü golcü kim?
09 Ağustos 2007 10:00

G.Saray'ın adını sır gibi sakladığı ünlü bir golcü ile her konuda anlaştığı ileri sürüldü. Yönetime yakın kaynaklar, bu ismin lig başlamadan getirileceğini belirtiyor...

Galatasaray'ın dünyaca ünlü bir golcü ile her konuda anlaşmaya vardığı iddia edildi.

Kulübe yakın kaynaklardan sızan bilgilere göre, Sarı-Kırmızılı yönetimin ismini sır gibi sakladığı bir golcüyü lig başlamadan önce İstanbul'a getireceği bildirildi.

Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın bugün yapacağı basın toplantısında her konuda anlaşmaya varılan forvet oyuncunun ismini açıklaması bekleniyor.

Zaman
Zaman in pek salladigini duymadim.. Kalli ile de yakin iliskileri oldugunu dusunursek bu haberin dogru oldugunu umabiliriz..

Adnan Polat in bugun basin toplantisi yapacagini yazmis ama resmi sitede bu yonde birsey yok..

Su iki gun icinde birseyler olacak gibi.. En azindan birileri cikip net birseyler soylese artik diyorum..

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Yukarda ismi gecen Kone adli futbolcu bizim 20millionEuro teklifimizi geri cevirmis.

Anladigim kadari ilehttp://www.brabantsdagblad.nl/psv/article1736132.ece zaten bir rahatsizlik geciriyormus...

Oguzhan Basyigit

kone psv ye 9.5 milyon euro ya gelmişti,ayrıca geldiğinde bir röportajında "hollanda'da sadece 2 yıl kalacağım,ondan sonra manu veya milanda oynamak istiyorum..bu zor olacak ama çalışacağım " demişti..arsenalin de izlediği bir oyuncuydu..egosu yüksek bir adam..üstelik bonservisi çok yüksek

Locked