Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan, nerelerdesin? Ben merak etmeye başlamıştım resmen.

Orkun hakkında konuşmak için çok erken, çünkü Bolu maçını saymazsanız ne diğer hazırlık maçlarında ne de Rize maçında rakiplerimiz ciddi atak yapmadılar bize henüz.

Aslında bir kaleci için iyi olduğu kadar zor da bir durum bu. Ben de dün Orkun'u topu oyuna sokmak konusunda iyi buldum fakat şu anda GS'ın ne defansı ne de kalecisi test edilmiş değil, o da Perşembe'ye olur.

GS karşısında Anadolu takımlarının özellikle de şu ilk haftalarda çıkıp ya Allah saldırmaları lazım, yoksa puan almaları neredeyse imkansız. GS'ın forveti boş alanda iyi çalışmayabilir, gol yolunda beceriksiz olabilir, defansı da kalecisiyle atak yiyince saçmalayabilir, anca bunlar olarak puan kaybeder. Yoksa Rize gibi presi yedikçe geriye yaslanıp, oyunda nisbeten daha dengeli bölümlerde dahi kalabalık atak yapmaz isen şansın yok cidden.

Zaten Kone tipi bir oyuncu alınırsa GS o yüzden zor yenilecek takım olur, Kone boş alanda son derece etkili, rahat adam geçebilen, sağ sol nereye rastlarsa vurup gol atan bir oyuncu. GS'ın defansı zayıf dahi olsa fazla kalabalık saldıramazsın rakipte öyle bir adam varken.

Linderoth ve Lincoln çok çok iyi transferler dün bakıp bakıp inanamadım biz bu adamları nasıl aldık diye.

Dün takımda endişe ettiğim şeyler Kalli'nin Sabri'yi çok bağlamış olması, Ümit'in kafası karışık oyunu ve de Lincol'ün yediği tekmelerdi. Bir de İstanbulspor maçında GS yarım saat sonra çok bariz bir fizik üstünlük kurmuştu İstanbulspor'a, bu Rize'ye karşı olmadı hatta Rize biraz dengeledi bile maçı ilk yarım saatten sonra.

GS iyi yolda ama hala gelecek senenin takımı olacağız düşüncesindeyim. Biraz daha güçlü rakiplerle oynadıkça zaaflarımız gözükecektir. Bence Kone dışında forvete gerek yok, Kone ya kafasını toparlamış bir Ümit ya da Hakan ile oynar hatta daha da iyisi belki tek forvet oynar güçlü Avrupa takımlarıyla vs. oynadığımızda.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Mon Aug 13, 2007 5:20 pm, edited 1 time in total.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

siz Orkun'un bize cok buyuk basarilar yasatabilecek dengeli bir kaleci oldugu fikrinde israrliysaniz birsey diyemem.. ben orkun'u gecen sezon 6-7, bu sene de oynadigi tum hazirlik maclarini ve ligdeki ilk macini seyrettim..kötü bir kaleci degil, ama bize UEFA finalinde Henry'nin vurdugu kafa sutunu cikaracak biri lazim..Orkun ise yan toplari son derece zayif olan bir kalecidir..son maclarda ceza sahamiza orta yapmayi basaran cikmadigi icin bunu belki farkedemediniz, ancak bu konudaki zayifligi cok barizdir.. sanirim Aykut'un suanda bir sakatlik sorunu var ve o nedenle oynatilmiyor..yoksa kale onundur.. Hasagic'e gelince Turkiye liginde suanda Rustu dahil hepsinden iyidir...bunu ilerleyen haftalarda siz de yazacaksiniz.. ama zaten ben bu sene bir kaleci alinmayacak gibi duruyor diye yazdim..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Dun kendinden emin, takimini ve defansini bagirarak yonlendiren, oyuna hakim, pozisyonlarda sakin bir Orkun seyrettim. Off neydi o herhangi bir olayda taa orta sahaya kadar kosan, yarim Turkcesiyle hakemle falan didisen kaleci. Hic bir hazirlik macini naklen izlememistim. ...

Ozan Ersoy
Fitne fucurluk (herhalde bucurluk degil) olacak ama Ozgur alir $imdi pacani a$agi Mondragon'a boyle yamuk atman uzerine. Gerci sana olan toleransi bana olandan fazla. Ama buna pek dayanacagini sanmadigim icin $imdi gelir.

Yahu sen neredesin karabatak gibi bir batip cikiyorsun be oglum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne oldu hani Kone i$i tamamdi. Teyzesi mi izin vermiyormu$ acaba?

Bu arada borc kiclarindan akarken bunlar bir kara para aklama yontemi mi buldular yoksa Moskov'u cildirtacak $ekilde verilecek temettuyu mu yiyorlar bilemiyorum artik ama bir bit yenigi var i$in icinde. Cunku gecen sene osuracak tavuk gibi du$unup du$unup sonunda Inamotuyu getirenler ayni bu adamlar boyle petrol $eyhi gibi 10 milyon Avro mu onemli degil yaz iki tane filan gibi havaya girdiler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:Ne oldu hani Kone i$i tamamdi. Teyzesi mi izin vermiyormu$ acaba?

Bu arada borc kiclarindan akarken bunlar bir kara para aklama yontemi mi buldular yoksa Moskov'u cildirtacak $ekilde verilecek temettuyu mu yiyorlar bilemiyorum artik ama bir bit yenigi var i$in icinde. Cunku gecen sene osuracak tavuk gibi du$unup du$unup sonunda Inamotuyu getirenler ayni bu adamlar boyle petrol $eyhi gibi 10 milyon Avro mu onemli degil yaz iki tane filan gibi havaya girdiler.
Su anda radyoda Canaydin'i dinliyorum. Mujde yakin dedi, ama baska laf vermiyor. Biri alinacak belli.

Suratiniz asik dedi Bilgin Gokberk, ben gorev yapiyorum artist olma niyetim yok dedi. :D

Bir hucum elemani, forvet gelecek dedi.

Ali

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

evet bende dinledim..
A.Sezgin iki tane dedi ama en az 1 hucum oyuncusu alinacak belki 2 olur dedi...

parayi nerden buldunuz diye sorunca... haydaaa, transfer yapmayinca niye yapmadiniz, yapinca da nerden para buluyorsunuz deniyor dedi :)

her an mujdeyi verebilirim G.saray'lilar musterih olsun diyerek konuyu kapatti..

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ercan Arslan wrote: parayi nerden buldunuz diye sorunca... haydaaa, transfer yapmayinca niye yapmadiniz, yapinca da nerden para buluyorsunuz deniyor dedi :)
Bunu da anlamiyorum. Tabi ki soracagiz. Sen gelir gelmez uc yildiz sozu ver, sonraki yillarda her yaz sonuna kadar bize iskence cektirt, en sonunda Heinz, Carrusca, Inamoto, Prates, Tamas vs. getir, tabi ki soracagiz.

Bunun uzerine bu sene birinci ligde ilk siralara oynayacak bir kadroyu takimdan gonderip , daha pahalisini sak diye getirirsen nereden geliyor bu degirmenin suyu demeyecek miyiz yani?

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ercan Arslan wrote:siz Orkun'un bize cok buyuk basarilar yasatabilecek dengeli bir kaleci oldugu fikrinde israrliysaniz birsey diyemem.. ben orkun'u gecen sezon 6-7, bu sene de oynadigi tum hazirlik maclarini ve ligdeki ilk macini seyrettim..kötü bir kaleci degil, ama bize UEFA finalinde Henry'nin vurdugu kafa sutunu cikaracak biri lazim..Orkun ise yan toplari son derece zayif olan bir kalecidir..son maclarda ceza sahamiza orta yapmayi basaran cikmadigi icin bunu belki farkedemediniz, ancak bu konudaki zayifligi cok barizdir.. sanirim Aykut'un suanda bir sakatlik sorunu var ve o nedenle oynatilmiyor..yoksa kale onundur.. Hasagic'e gelince Turkiye liginde suanda Rustu dahil hepsinden iyidir...bunu ilerleyen haftalarda siz de yazacaksiniz.. ama zaten ben bu sene bir kaleci alinmayacak gibi duruyor diye yazdim..
Aykut'un yan toplari iyi, Orkun'un zayif ha. Geciniz... Henry'nin pozisyonundan bahsederken o pozisyonun yan topa cikilmamis cizgiden cikarilmis top oldugunu unutmak da cabasi.

Su Hasagic ayni hasagic mi bu sene 4. senesi Turkiye liginde. Belki 20 macini izlemisizdir. Arada iyi maclar cikarir, arada uyur. Uzaktan yer, elinden kacirir, yumurtlar. Bosna milli takiminda da Moldova'dan 2, Malta'dan 2, Macaristan'dan 3, Yunanistan'dan 4 gol yedikten (mac basina yaklasik 3 gol) sonra kesilen Hasagic mi? Ne hikmetse Bosna'da Hasagic gittikten sonra Bosna'nin sansi da dondu. Norveci Norvec'de ardindan da Turkiye'yi yendiler. Hasagic de Antep'den Ist. BB ye geliyor. Antep Catkic'i geri getiriyor. Entresan isler tabii.

Ben Hasagic masagic Turkiye'nin en iyi kalecisi veya Orkun'dan iyi asla demem. Surada yazayim da simdi, sonra merak edip beklemeyin.

Orada burada okuyorum. Rakip takimlarin umit ettikleri sey GS kalede sorun yasamasi. Orkun yeteri destegi alirsa GS sorun yasamayi birakin en az gol yeme rekoru kirar. Aykut formayi ancak Orkun sakatlanirsa alir. Zaten gecen sene de zirt pirt sakatti Fevzi onun yerinde yedek oturuyordu, bu sene sene basinda sansini kotu kaybetti, bugun de antrenmana cikmamis.

Taraftarin sonuna kadar Orkun'u desteklemesi gerekiyor. Insallah sakatlanmaz.

Ozan Ersoy

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Ozan'a katılıyorum. Hasagic bence Trabzon'dan kovulma noktasına gelen Jefferson ile ligdeki en kötü iki kaleciden biri. Adam resmen kumbara, elinden kaçırdıkları, uzaktan yedikleri. Arada bir (o da bize rast geldi hep) aslan kesiliyor o kadar!

Orkun'dan ben de umutluyum. Aykut'tan refleks ve uzaktan gelen şutlar bakımından çok daha iyi. Aslında Fevzi de Aykut'tan iyi kaleciydi ama fazla konuşunca kendini 2. ligde buldu. Aykut aslında Necati'nin ikiz kardeşi, adamlara görüntü önemli. Neyseki fazla söylenmiyor yoksa o da kendini 2. ligde bulurdu.

Eskiden Kerem'i beğenirdim ama o da çok sabırsız oldu ve gitti. Zaten ondan sonra da hem kariyer olarak hem de futbol olarak bitme noktasına geldi. Acep şimdi nerededir?

Sinan
Ozan Ersoy wrote:
Su Hasagic ayni hasagic mi bu sene 4. senesi Turkiye liginde. Belki 20 macini izlemisizdir. Arada iyi maclar cikarir, arada uyur. Uzaktan yer, elinden kacirir, yumurtlar. Bosna milli takiminda da Moldova'dan 2, Malta'dan 2, Macaristan'dan 3, Yunanistan'dan 4 gol yedikten (mac basina yaklasik 3 gol) sonra kesilen Hasagic mi? Ne hikmetse Bosna'da Hasagic gittikten sonra Bosna'nin sansi da dondu. Norveci Norvec'de ardindan da Turkiye'yi yendiler. Hasagic de Antep'den Ist. BB ye geliyor. Antep Catkic'i geri getiriyor. Entresan isler tabii.

Ben Hasagic masagic Turkiye'nin en iyi kalecisi veya Orkun'dan iyi asla demem. Surada yazayim da simdi, sonra merak edip beklemeyin.

Orada burada okuyorum. Rakip takimlarin umit ettikleri sey GS kalede sorun yasamasi. Orkun yeteri destegi alirsa GS sorun yasamayi birakin en az gol yeme rekoru kirar. Aykut formayi ancak Orkun sakatlanirsa alir. Zaten gecen sene de zirt pirt sakatti Fevzi onun yerinde yedek oturuyordu, bu sene sene basinda sansini kotu kaybetti, bugun de antrenmana cikmamis.

Taraftarin sonuna kadar Orkun'u desteklemesi gerekiyor. Insallah sakatlanmaz.

Ozan Ersoy
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Sevgili Sinan ve Ozan,
ligler yeni basladi, hepimiz de burdayiz...mesajlarimiz da burada... suanda ne soylesek havada kaliyor... ancak bu forumda G.Saray-Youngboys macini seyreden biri varsa Orkun'un yan toplarinin birakin Aykut'tan sizden veya bizden daha iyi oldugunu iddia etmezdi... bir kaleci antrenmansiz olabilir, formsuz olabilir ancak yan topa nasil cikilacagi bir kaleci icin bisiklete binmek gibidir. nasil biliyorsan oyle cikarsin... ve Orkun tam 5 kere yan topa cikti 2'si iska birinde topu iceri tokatladi digerinde vurdugu top ceza sahasinin bile disina cikmadi..eger bu macin tamamini seyretme imkaniniz varsa seyredin, daha sonra tekrar goruselim..

Hasagic'in de bu ligde ne denli kaliteli bir kaleci oldugunu da hep birlikte gorecegiz... halen Turkiye'deki en gelecek vadeden ve G.Saray'li bir teknik direktor olan Abdullah Avci'nin ozellikle aldigi bir isimdir Hasagic...bugun keyfini surdugumuz altyapimizin mimarlarindandir kendisi...sanirim bu isten biraz anliyordur...geldiginde kucaginda buldugu bir kaleci degil bu adam, ozellikle yillardir bu ligde izleyerek aldirdigi bir isimdir... ama biz daha iyi anlariz bu isten diyorsaniz..ben sadece 6. 7. haftadan sonra tekrar goruselim bu konuyu derim.. sonra siz yazacaksiniz zaten neyin nasil olmasi gerektigini..

konu kaleci olayina cok takildi bu arada..ben bugunun konusu olan forvet transferine getirmeye calisiyorum... ATV'de sanirim aciklayacaklar birseyler...bakalim Kone'mi, Grafite'mi yoksa Alves mi

Erdem Ozdemir

Post by Erdem Ozdemir »

bu haberi duyan oldumu acaba bu adami alip ayda bir hastaneyemi yatiracagiz

G.Saray’ın her konuda anlaşmaya vardığı Eindhoven’ın golcüsünün transferi eşine takıldı. Bayan Kone’nin ikna edilmesi halinde yönetim yarın yeni yıldızını açıklayacak

Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp’ın isteği ile forvet transferine hız veren ve PSV Eindhoven’ın yıldızı Arouna Kone ile anlaşma noktasına gelen Galatasaray’a kötü haber, Fildişili futbolcunun eşinden geldi. Kone’nin Sarı-Kırmızılı formayı giymeyi çok istemesine rağmen eşini bir türlü ikna edemediği öğrenildi. Bayan Kone’nin ikna edilmesi halinde Galatasaray yönetiminin bu transferi bugün resmen açıklaması bekleniyor.

B PLANI HAZIR

Geçtiğimiz hafta sıtma teşhisiyle 10 gün kadar hastanede yatan ve önceki gün taburcu edilenArouna Kone’nin Galatasaray’a transferine kesin gözüyle bakılıyordu. Hızı, tekniği ve güçlü fiziği ile dikkat çeken genç yıldızın eşiyle ilgili pürüzü çözememesi halinde diğer alternatiflerden birine imza attırılacak. İlk aday ise Valencialı yıldız oyuncu Moriantes. Listede ayrıca Fransa’nın Le Mans

2007-08-10 07:30:37 HO Tercüman

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Erdem Ozdemir wrote: Bayan Kone’nin ikna edilmesi halinde Galatasaray yönetiminin bu transferi bugün resmen açıklaması bekleniyor.
Bayan Kone'ye Istanbulda da istedigi kadar muz bulup yiyebilecegini soylediler mi acaba? Iyi kotu Belgrad ormanlarida duruyor. Gecen yaz gittigimde gordumdu. Bunlari geciniz. Var mi ba$ka puruz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ercan Arslan wrote:Hasagic'in de bu ligde ne denli kaliteli bir kaleci oldugunu da hep birlikte gorecegiz... halen Turkiye'deki en gelecek vadeden ve G.Saray'li bir teknik direktor olan Abdullah Avci'nin ozellikle aldigi bir isimdir Hasagic...bugun keyfini surdugumuz altyapimizin mimarlarindandir kendisi...sanirim bu isten biraz anliyordur...geldiginde kucaginda buldugu bir kaleci degil bu adam, ozellikle yillardir bu ligde izleyerek aldirdigi bir isimdir... ama biz daha iyi anlariz bu isten diyorsaniz..ben sadece 6. 7. haftadan sonra tekrar goruselim bu konuyu derim.. sonra siz yazacaksiniz zaten neyin nasil olmasi gerektigini..

konu kaleci olayina cok takildi bu arada..ben bugunun konusu olan forvet transferine getirmeye calisiyorum... ATV'de sanirim aciklayacaklar birseyler...bakalim Kone'mi, Grafite'mi yoksa Alves mi
Sinan Edil wrote:Ozan'a katılıyorum. Hasagic bence Trabzon'dan kovulma noktasına gelen Jefferson ile ligdeki en kötü iki kaleciden biri. Adam resmen kumbara, elinden kaçırdıkları, uzaktan yedikleri. Arada bir (o da bize rast geldi hep) aslan kesiliyor o kadar!
Ercan Hocam,

Senin olayi forvete cekme yonundeki, butun israrlarina ragmen, kaleci konusunda ben de yazayim dedim. Hem de Sinan Hocam'a "kismen" muhalefet edeyim bir. Su maclarda (bizim yarisma sayfalarindan tarihlerini bulup, TFF sayfasindan linklerini ekledim):
:arrow: 12/02/2006 (Sun) 18:00 21 GALATASARAY 6 0 GAZIANTEPSPOR
:arrow: 04/02/2005 (Fri) 19:00 19 GALATASARAY 5 1 GAZIANTEPSPOR
hiiic de olumlu izler birakmamisti bende (her ne kadar ben de AA'nin gelecegi olan, kafasi calisan bir TD oldugunu dusunuyor olsam da). Ben Hasagic'i cok fazla seyretmedim isin dogrusu, ama bu iki mactan, en azindan birinden hatirliyorum, bizim forvetin cok caba gostermesi gerekmemisti. Acaip beceriksizlikler yapip, "takimini yakmisti" denilebilir.

Gorgen'in de kulaklarini cinlatalim burdan. Jefferson'u bayagi begenmisti o Brezilya'dayken, TS'a gelmeden. Bu sefer pek tutturmadi sanki, ya da bilmiyorum Trabzon havasi yaramadi elemana belki de...

Ayrica, ATV konusunda da cok umutlu olma bence Ercan Hocam. Klasik taktikleri bu, hep boyle program sonunda bir "bomba" sozu verip, ivir zivir, gerekli-gereksiz bir dolu seyden konusuyorlar, Kazim Kanat bilimum mantiksiz laflar ediyor, hadi bakalim program sonu geliyor, klasik "iddia edildi/ogrenildi" hesabi gazete haberleri gibi eveleyip geveleyip gecistiriyorlar kesin birsey demeden... Benim bir kac sefer tecrubem o oldu en azindan...

(EDIT: Haa, bir de yazayim diyordum. Bir ara burda da lafi gecmisti (Edit2: Burda Ufuk gecmismis). Bu Hasagic miydi, itinayla (yani, tesadufun sinirlarini biraz zorluyordu) takiminin FB ile oynayacagi maclara kart cezalisi duruma dusen?)
Özgür

Barış Yurdakul

Post by Barış Yurdakul »

Cengiz Akgün;abi bence ırkçılığa kaçmış yorumun ki hiç gerek yok,hele ki NJ de yaşıosn heralde öyle yazıyor profilinde gereksiz olmuş espri olarak yapmışsan bile.Bence gelecek Koné gelirse de çok mutlu olurum en sevdiğim oyunculardan biridir kendisi gerçekten çok iyi bir transfer olur gerlise.Yarın sabah belli olacakmış sanırım inşallah iyi haberlerle güne başlarız... :) ...
...Thug4Life...

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Tolga Girici wrote: Bunun uzerine bu sene birinci ligde ilk siralara oynayacak bir kadroyu takimdan gonderip , daha pahalisini sak diye getirirsen nereden geliyor bu degirmenin suyu demeyecek miyiz yani?
Guzel bir noktaya deginmissin Tolga. Aslinda adi gecen oyuncularin herhangi birisinin takima cok faydasi olur, ama maddi durum malum durumdayken, acaba gercekten daha cok borca girmeye deger mi? (sponsorun (Ulker, D-Smart, vs.) yaptigi odeme de klup icin bir bakima 'gider'dir).

Bu takim CL'de oynamiyor, yani bu sene icin olabilecek en buyuk hedef, Sukru Saracoglu'nda UEFA final macini oynayabilmek. Transfer yapmadan once en azindan on elemenin ilk macini beklemekte fayda var gibime geliyor. Sanssizlik sonucu UEFA isi yatarsa, sadece Super Lig'de oynatmak icin milyonlarca euro verip kaliteli bir forvet almak gereksiz bir luks olabilir bu sene. Ayrica maddi kaynaklarin aciklanmasi bence de gerekli, ozellikle borsaya acilmis bir sirketsen.

Locked